Liverpool FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Avatar
LiverpoolREDS
Postovi: 1380
Pridružen/a: 30 okt 2013, 18:48
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la LiverpoolREDS » 22 jan 2018, 23:22

80 ako treba doplatit za Keitu,ne mogu da vjerujem da ne ganjaju napadaca a hoce pustit Stua,Auba na snizenju za male pare se moze dovest protiv ovakvih ekipa sa 4 u napadu igrat.

Januar,igraca ima pare imaju a oni i dalje guraju Ginija koja mu je uloga u pm,Mignolet je Buffon za Karinasa ako vec nece dovodit golmana onda pusti minju nek brani.
“Ne možete sebe nazvati igračima Liverpula ako se predate. Mi smo Liverpul. Igrate za Liverpul. Mislite o navijačima. Morate da ovo uradite zbog njih.” – Benitez.

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Valencia » 22 jan 2018, 23:54

Nakon Sitija sam govorio da euforiju treba izbjeci i da je Tot favorit za cetvrtu poziciju. Neki me napadose, ali to je zaista tako. Tot ima nemjerljivo jaci vezni red. Liverpul ima jaci napad, iako najbolji napadac lige igra za Tot. Bice mrtva trka. Ako ne dohvate cetvrtu poziciju sve pare od Kutinja ce pasti u bunar.

Liverpul je protiv Sitija odigrao u transu. Ono je bilo na 100%. Ova ekipa ne moze bolje od onoga. Onakvu utakmicu tesko da mogu ponoviti do kraja sezone.

Opet se pokazuje da Liverpul nema rjesenje za defanzivne ekipe. Nema igraca koji ce kroz sredinu probiti i gurnuti pas. Zato se cudim da Liverpul ne ganja Mareza. On je stvoren za ovakve protivnike, moze na malom prostoru cudo napraviti. Salahu treba prostor, ubitacan je na kontre. Kod Manea slicno. Kod Oksa pogotovo.

Igraci poput Lemara ovdje ne bi puno promijenili. Liverpulu treba neko ko na malom prostoru zna odigrati, neko sa suptilnom tehnikom, lucidnim potezima i dodavanjima.

Klop mora dovoditi, mozda je ovaj poraz dobro dosao da to shvati. Utakmica protiv Sitija nije odraz moci Liverpula. Radi se o trenutku inspiracije, nenormalnoj zelji. Tako nabrijano ne mogu igrati protiv Svonsija, Votforda, Barlnija itd.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

celikmilan
Postovi: 2962
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la celikmilan » 23 jan 2018, 00:05

Valencia je napisao/la:Nakon Sitija sam govorio da euforiju treba izbjeci i da je Tot favorit za cetvrtu poziciju. Neki me napadose, ali to je zaista tako. Tot ima nemjerljivo jaci vezni red. Liverpul ima jaci napad, iako najbolji napadac lige igra za Tot. Bice mrtva trka. Ako ne dohvate cetvrtu poziciju sve pare od Kutinja ce pasti u bunar.

Liverpul je protiv Sitija odigrao u transu. Ono je bilo na 100%. Ova ekipa ne moze bolje od onoga. Onakvu utakmicu tesko da mogu ponoviti do kraja sezone.

Opet se pokazuje da Liverpul nema rjesenje za defanzivne ekipe. Nema igraca koji ce kroz sredinu probiti i gurnuti pas. Zato se cudim da Liverpul ne ganja Mareza. On je stvoren za ovakve protivnike, moze na malom prostoru cudo napraviti. Salahu treba prostor, ubitacan je na kontre. Kod Manea slicno. Kod Oksa pogotovo.

Igraci poput Lemara ovdje ne bi puno promijenili. Liverpulu treba neko ko na malom prostoru zna odigrati, neko sa suptilnom tehnikom, lucidnim potezima i dodavanjima.

Klop mora dovoditi, mozda je ovaj poraz dobro dosao da to shvati. Utakmica protiv Sitija nije odraz moci Liverpula. Radi se o trenutku inspiracije, nenormalnoj zelji. Tako nabrijano ne mogu igrati protiv Svonsija, Votforda, Barlnija itd.

Tačno tako. Protiv svake ekipe koja se zatvori ova ekipa bez igrača sa vizijom na sredini terena teško igra. Još ako protivnici dadnu gol kao ovo večeras još teže će biti okrenuti. Imaju još 10 dana da naprave nešto u vezi sredine u ovom prelaznom roku. Ovim porazom Kloppu i kompaniji su se trebale otvoriti oči i da urade nešto.

Avatar
Liverbird
Postovi: 424
Pridružen/a: 01 nov 2014, 16:00
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Liverbird » 23 jan 2018, 00:42

Klopp pripremio utakmicu na sličan način kako je i pripremio onu protiv City-a. Istovremeno je ironično i logično je što je upalilo protiv nepobjedivih, a nije protiv najlošijih. Protiv jednih ti treba ekipa jaka u presingu i tranziciji, protiv drugih kreativnost. Ovo prvo imamo, većina drugog je otišla u Barcelonu. Na tržištu naravno nema adekvatnih pojačanja, jer kako naći nekoga kreativnijeg od trojca Wijnaldum, Can, Ox. Slično kao i problem nalaska kvalitetnijih od Lovrena, Matipa i Klavana. Klopp čeka nekoga, vjerovatno Lemara, i dok ga ne dočega gledaće se ovo. Coutinho s kojim, kako neko reče, smo imali preslikanih utakmica je taman ušao u najbolje godine i održavao visokokvalitetan nivo igara već gotovo godinu dana, je otišao, a upravo za ovakve utakmice bi bio odličan, na tom levelu koji je i dostigao nakon što su se gledali usponi i padovi u njegovoj igri neke četiri godine. No, to je drugi par cipela, na kojeg se neću ni pokušati osvrnuti. Ne može njegovu ulogu odigrat deset Oxova i Lallana kad jednostavno nisu taj tip igrača. Pa jbt večeras je glavni kreativac bio lično Virgil van Dijk.

Nevjerovatno mi je kako svi top menadžeri gledaju godinama šta im je najveći problem, ali i dalje rade jedno te isto. Mourinho ima bunker pri pozitivnom rezultatu, pa čak i protiv davljenika, Guardiola ima svoju tiki taku koja ga košta protiv ekipa koje igraju odličan presing, Klopp ima nepotrebne igrače u veznom redu protiv bunkeraša. Ali hajde sve to, ako si ih već i stavio tu, neka pokrivaju prostor, ulaze u šesnaesterac i probaju osloboditi napadače jednog igrača, jok. Bila je jedna situacija kad je Gomez ubacio, u šesnaestercu Mane, a pored Gomeza Firmino i Salah. Jedan igrač u šesnaestercu protiv bunkera. U međuvremenu, Gini i Can stoje na tridesetak metara od gola i čekaju. Kontru? I da ista dođe u nju će krenuti 2-3 igrača pa i kad im uzmeš loptu i probaš tako na neku polukontru zabiti, čeka te preostalih, odlično pozicioniranih 7-8. Nevjerovatno, početnički čak. Pa hajde i sve to do neke šesdesete, sedamdesete, jok to traje dok ne istekne i nadoknada pa eto onda se možda proba nešto malo riskantnije.

Onda dalje, postavka igrača. Ox zabijen u aut liniju, pa hajde ok. Očekivao bi da će, kada dobije loptu, pokušati odigrati sa krilnim igračem i bekom da probije tu stranu pa da se proba na centaršut. Ne, kada dobije loptu, lopta ide direktno nazad odakle je i došla. Pathetic. Dobar šamar nakon City-a, utakmica i razvoj situacije koji Liverpool treba patentirati, da bar nešto dobro izađe iz svega.

Meanwhile, u odbrani ista priča, ne znam zašto se toliko zahtijeva na tom zonalnom pristupu kada je isti donio više lošeg nego dobrog. Dok je njega, ekipa će povremeno i primati golove gdje igrači čuvaju saigrače, dok su im dvojica nemarkirani totalno. Meni je kompletan sistem postavljen na lošim temeljima što se tiče set pieces-a, jer kako neko reče, don't mark the space, mark the player, space isn't going to score. Čini mi se da je šest igrača bilo u šesnaestercu prilikom gola, od toga tri desno i tri lijevo, a sredinu i protivnike će čuvati neko osmi. Kriviti Van Dijka neću, bar ne za gol, mada je oba kornera dao totalno bespotrebno. Ali hajde, korneri su, nisu penali. Problem je u tom, zonalnom, branjenju istih. Za mene je isti odigrao najbolju partiju od ovih naših. Barem jedna od dvije odlično servirane šanse da su poentirane, poraz bi se izbjegao (što svakako nije uspjeh, ali manji je neuspjeh od istog).

Suma sumarum, Klopp glavni i odgovorni za ovaj poraz, od prve do devedesete minute. Najveće prilike (izuzev jedne) stvorene nakon centaršuteva koji se nisu ni pokušali eksploatisati, davljenje lopte i pasovi čisto da se nešto uradi 99% vremena. Mentalitet pobijeđene utakmice, nikakve energije niti volje u igračima, a taktika promašena.
Above all, I would like to be remembered as a man who was selfless, who strove and worried so that others could share the glory, and who built up a family of people who could hold their heads up high and say - WE ARE LIVERPOOL! - Bill Shankly

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la sljivo » 23 jan 2018, 07:25

Ovo sto je uradio Svonsi je isto uradila svaka od 17 ekipa u BL kad je na istoj polusezoni Dortmund bio zadnji. Kad das loptu I povuces se onda presing masina nema koga pritiskati, tada samo radi uprazno. To ce se opet desavati ukoliko Klopp ne smisli sta drugo. Ovom igrom ce izbaciti Barsu, Bajerna ili City na dvije tekme ali osvojiti ligu nece nikad.

Avatar
YNWA
Postovi: 4385
Pridružen/a: 30 nov 2008, 00:37
Lokacija: srebrenik
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la YNWA » 23 jan 2018, 09:10

Valencia je napisao/la:Nakon Sitija sam govorio da euforiju treba izbjeci i da je Tot favorit za cetvrtu poziciju. Neki me napadose, ali to je zaista tako. Tot ima nemjerljivo jaci vezni red. Liverpul ima jaci napad, iako najbolji napadac lige igra za Tot. Bice mrtva trka. Ako ne dohvate cetvrtu poziciju sve pare od Kutinja ce pasti u bunar.

Liverpul je protiv Sitija odigrao u transu. Ono je bilo na 100%. Ova ekipa ne moze bolje od onoga. Onakvu utakmicu tesko da mogu ponoviti do kraja sezone.

Opet se pokazuje da Liverpul nema rjesenje za defanzivne ekipe. Nema igraca koji ce kroz sredinu probiti i gurnuti pas. Zato se cudim da Liverpul ne ganja Mareza. On je stvoren za ovakve protivnike, moze na malom prostoru cudo napraviti. Salahu treba prostor, ubitacan je na kontre. Kod Manea slicno. Kod Oksa pogotovo.

Igraci poput Lemara ovdje ne bi puno promijenili. Liverpulu treba neko ko na malom prostoru zna odigrati, neko sa suptilnom tehnikom, lucidnim potezima i dodavanjima.

Klop mora dovoditi, mozda je ovaj poraz dobro dosao da to shvati. Utakmica protiv Sitija nije odraz moci Liverpula. Radi se o trenutku inspiracije, nenormalnoj zelji. Tako nabrijano ne mogu igrati protiv Svonsija, Votforda, Barlnija itd.
Nije ni Tottenham nista posebno, imaju i oni dosta problema, a ne bih se iznenadio da na kraju Arsenal bude 4, ocigledno da oni nesto pokusavaju uraditi, dovesti koje pojacanje.

Klopp je tvrdoglav, i prosle sezone se kockao sa LP, ali tad je imao Coutinhoa da nas izvuce, a sad bi jedino Mane to mogao uraditi. Nije realno ocekivati da Salah nastavi igrati kao u prvom dijelu sezone, Firmino ce nastaviti dominirati u defanzivi, a pojedinci ce svrsavati na to, nije bitno sto je napadac, i sto kad ganjas rezultat vise vremena pred protivnickim golom provede Emre Can, onako nije Firminov posao da daje golove. Ove sa klupe ne treba ni komentarisati, treba ti gol a sa klupe ulaze Ings i Solanke :crazy:
Sarajevo i Liverpool
Srce ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje! RIP Vedran Puljic
You'll never walk alone! RIP 96

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16553
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la gaston » 23 jan 2018, 09:26

Jesi li svjestan da je Firmino dao 17 golova ove sezone ?
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
OTNYS_YNWA
Postovi: 18227
Pridružen/a: 19 jun 2009, 08:16
Lokacija: Head smashed in Buffalo jump Interpretive Center
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la OTNYS_YNWA » 23 jan 2018, 09:55

Firmino je nas najvazniji igrac

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Osim13 » 23 jan 2018, 11:19

Nama treba veznjak. Ne mozes ti ocekivati da ti yebeni duh u vidu Wijnalduma nesto pokusava. Ne moze, taj lik evo dvije godine veze nema sta igra.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
YNWA
Postovi: 4385
Pridružen/a: 30 nov 2008, 00:37
Lokacija: srebrenik
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la YNWA » 23 jan 2018, 14:20

gaston je napisao/la:Jesi li svjestan da je Firmino dao 17 golova ove sezone ?
Bas me zanima koliko je dao u neizvjesnim i u jacim utakmicama. Tj koliko nam je on donio bodova svojim golovima, a koliko je dao u utakmicama koje smo dobili sa 3+ razlike ?
Doduse mora mu se priznati da igra solidnu sezonu, i vise prozivanje njega ide zbog toga sto nije igrac koji je sposoban biti prvi napadac ekipe koja zeli trofeje, iako je pitanje koliko Liverpool zeli trofeje.
Ozbiljan klub ne prodaje najboljeg igraca u januaru.
Sarajevo i Liverpool
Srce ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje! RIP Vedran Puljic
You'll never walk alone! RIP 96

Avatar
YNWA
Postovi: 4385
Pridružen/a: 30 nov 2008, 00:37
Lokacija: srebrenik
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la YNWA » 23 jan 2018, 16:24

Sarajevo i Liverpool
Srce ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje! RIP Vedran Puljic
You'll never walk alone! RIP 96

Torres_9
Postovi: 13468
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Torres_9 » 23 jan 2018, 17:05

city ce izgleda 97m f potrosit na freda i laportea a nek smo mi u plusu i ovaj transfer rok.Nema dostupnih igraca ma malo morgen

Avatar
reds
Postovi: 8433
Pridružen/a: 20 jan 2009, 12:10
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la reds » 24 jan 2018, 21:56

YNWA je napisao/la:Bas me zanima koliko je dao u neizvjesnim i u jacim utakmicama. Tj koliko nam je on donio bodova svojim golovima, a koliko je dao u utakmicama koje smo dobili sa 3+ razlike ?
Doduse mora mu se priznati da igra solidnu sezonu, i vise prozivanje njega ide zbog toga sto nije igrac koji je sposoban biti prvi napadac ekipe koja zeli trofeje, iako je pitanje koliko Liverpool zeli trofeje.
Ozbiljan klub ne prodaje najboljeg igraca u januaru.
2017/18
City (W 4-3) 90 min, gol za 2-1
Arsenal (D 3-3) 90 min, ass + gol (za 3-3)
Tottenham (L 4-1) 90 min
United (D 0-0) 90 min
City (L 5-0) 67 min
Arsenal (W 4-0) 80 min, gol (prvi) + ass

Ukupno: 3 gola + 2 ass

LP
Spartak (W 7-0) 72 min, ass + gol (treći)
Maribor (W 0-7) 68 min, 2 gola (prvi i peti) + ass (treći gol)
Sevilla (D 3-3) 90 min, 2 gola (prvi i treći) + ass
Spartak (D 1-1) 90 min
Sevilla (D 2-2) 90 min gol (prvi) + promašen penal

Ukupno: 6 golova + 3 ass + kvalifikacije (7 golova i 4 ass)

Hoffenheim (W 4-2) 90 min, gol (četvrti) + ass
Hoffenheim (W 1-2) 84 min

2016/2017
City (D 1-1) 89 min
Arsenal (W 3-1) 90 min, gol (prvi) + ass
Tottenham (W 2-0) 90 min
Chelsea (D 1-1) 90 min
United (D 1-1) 90 min
United (D 0-0) 85 min
Tottenham (D 1-1) 90 min
Arsenal (W 3-4) 90 min

Ukupno: 1 gol + 1 ass


Evo nek se nađe. Ne bi mi mrsko nabrzinu preletiti ove derbije i utakmice LP u kojima je igrao. :salut:
FK Pjetlovi

Avatar
Zodiac
Postovi: 4059
Pridružen/a: 18 dec 2012, 00:16
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Zodiac » 24 jan 2018, 22:02

Firmino je mašina ,banujte ovog ynwa :urnebes: .

Avatar
YNWA
Postovi: 4385
Pridružen/a: 30 nov 2008, 00:37
Lokacija: srebrenik
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la YNWA » 24 jan 2018, 23:55

Zodiac je napisao/la:Firmino je mašina ,banujte ovog ynwa :urnebes: .
Vidim masina redovno zabija u ovim neizvjesnim utakmicama, u ovim pobjedama od 7:0, 5:1, 3:0... i to po 2 gola, neko bi rek'o da je tu nabio ovu statistiku od 17 golova. :mrgreen:

A vidim i derbi utakmice gazi, doduse u tim utakmicama je bitno kako igra defanzivu :mrgreen:
Sarajevo i Liverpool
Srce ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje! RIP Vedran Puljic
You'll never walk alone! RIP 96

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16553
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la gaston » 25 jan 2018, 00:21

Da zabije i 60 komada a da mu Lallana asistira ti bi ih opet tjerao iz Liverpoola. :mrgreen:
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
StevieG8
Postovi: 13424
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la StevieG8 » 25 jan 2018, 01:07

Na ljeto kad bude egzodus iz Madrida krenuti po Isca ili Kroosa ;)
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
Sage
Postovi: 5335
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Sage » 25 jan 2018, 12:09

StevieG8 je napisao/la:Na ljeto kad bude egzodus iz Madrida krenuti po Isca ili Kroosa ;)
Nikad to Klopp nece uradit
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

fera
Postovi: 12813
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la fera » 25 jan 2018, 13:26

Pustite covjeka ima pravo da ne voli firmina.
You are someone else I am still right here

Avatar
StevieG8
Postovi: 13424
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la StevieG8 » 25 jan 2018, 15:27

Sage je napisao/la:
StevieG8 je napisao/la:Na ljeto kad bude egzodus iz Madrida krenuti po Isca ili Kroosa ;)
Nikad to Klopp nece uradit
Pa ako nastavi ovako redat krilne igrače na sredinu moze komotno postaviti i naplatnu rampu jer cemo imat autoput izmedju napada i odbrane.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Zaključano

Natrag na “Liverpool FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.