Manchester United FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88

Avatar
eric_cantona
Postovi: 412
Pridružen/a: 21 apr 2009, 15:09
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la eric_cantona » 01 okt 2015, 13:16

rio_Ferdy88 je napisao/la:Dobro, ovo je najviše usmjereno protiv Valencie, zna se šta je on pisao za Matu, a inače ga nema kad dobijemo, čim bude prvi kiks ispuzat će odnekle da se hvali kako je on nešto predvidio :mrgreen:
iskreno, svi smo mi svjesni da Mata ima određenih slabosti u svojoj igri, a najviše se vidi to da je jako spor za ulogu koju ima (desno krilo).. naravno da bi svi mi radije da je tamo Hazard ili Robben ili netko takav, ali ne može se osporiti da trenutno više doprinosi nego "brzanac i dribler" Depay na lijevom krilu

Kao i sve drugo (priče o Rooneyu, Mati, itd) istina nikad nije tako crna i bijela kako neki inzistiraju da je..

Avatar
Poligon10
Postovi: 5670
Pridružen/a: 29 jan 2015, 19:30
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Poligon10 » 01 okt 2015, 13:39

Slozio bi se sa @ericom da Depay dosta nervira u zadnje vrijeme al´svi smo se slozili da njega jednostavno moramo istrpiti jer momak pokazuje ogromnu zelju i u tome cesto pregori.I moje je misljenje da Young igra mnogo,mnogo bolje u ovom trenutku i da se treba naci u pocetnih 11.Depay prije svega mora da sazrije kao igrac,da poslozi neke stvari u glavi pa tek onda da koristi svoj potencijal kojeg ima mnogo.LvG je rekao da ima mnogo samopouzdanja i to se vidi na njemu,al´mora to kontrolisati kako bi dao maximum na terenu,

Sto se tice te nase spore igre koju spominjete u vecini slucajeva za to krivac je nazalost Rooney.Od kako je poceo igrati na 10-ki a svi znamo da je to primarna pozicija u timu i da od nje sve zavisi nasa igra je samo sporija,ne kazem da smo bili bolji dok on tu nije bilo samo je ocit dokaz sinocnja tekma gdje bi jedan prosjecni poluspic odigrao 3x bolje.Znam da ga ne moze vjerovatno nista izbacit iz prve postave,ali bolje je za nas da nam tu igra Herrera nego on.Mislim da mu je i samopouzdanje jako lose trenutno,onakav promasaj od sinoc nije stvar kvalitete nego samo psihe.

Ja se jos nadam da ce nam se stari Rooney vratiti,barem onaj Rooney koji ce biti lider ove ekipe a ako se takav vrati bicemo jaci barem za 30% dodatne snage

Avatar
516MK
Postovi: 676
Pridružen/a: 27 jan 2014, 19:08
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la 516MK » 01 okt 2015, 13:44

bulbasor je napisao/la:@Beader
Samo naprijed! Podsjecaj ih sta su pisali. :D
Nek se pojedinci posipaju pepelom. Ovako ce se za koji mjesec posipati i zbog LvG.
Ne dijelimo isto mišljenje. Šta god uradio u budućem periodu, veselim se danu kad ćemo mu pogledati u leđa. U preostalom periodu njegove vladavine bio bih zadovoljan malo direktnijom igrom sa malo više slobode kod igrača (strah im je utjerao u kosti) i malo manje ispoljavanja opštepoznatog ludila.
Ubijeđen sam da sa ovakvim pristupom možemo mnogo toga učiniti.
06.02.1958. Munich air disaster
01.07.2011. United signed Lingard
19.05.2014. Van Gaal was confirmed as the new manager
27.05.2016. Dolaskom Mourinha zabija se zadnji ekser u kovčeg Fergusonovog Uniteda

---NAJCRNJI DANI U HISTORIJI MANCHESTER UNITEDA!---

Avatar
Narin
Postovi: 8332
Pridružen/a: 05 avg 2011, 11:07
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Narin » 01 okt 2015, 14:24

Mozete govotiti o Memphisu sta god hocete,istina je da puno grijesi,ali treba biti realan i rec da izlaskom memphisa i bastiana smo toliko pali da to nije humano..memphis je stalno isao prema naprijed,vrsio pritisak na njihove bekove,dok perreira nije imao nijedan prodor i par pogresnih dodavanja..Najlakse je samo kukati ,svi bi mi da Depay s vec 21 godinom bude najbolji igrac ekipe,ali realnost je drugacija,i treba mu dati vremena jer on to zasluzuje..Jos samo jednom da dodam,da je Mata poprilicno spor i da nije toliko jak kao neki,ali njegova fudbalska inteligencija je za kleknuti..majstor samo takav!

al...
Postovi: 3915
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la al... » 01 okt 2015, 14:50

Ništa ljudi moji, dobro se preživjelo, u nekim fazama utakmice se i dosta dobro odigralo, ali ima dosta i stvari zbog kojih smo dizali obrve. Par stvari koje su mi ostale u glavi:

- Prvo što mi pada na pamet je ono povlačenje u zadnjih 20 minuta. Zašto, nije mi jasno. Uz svu defanzivnu koncentraciju, uvijek može proletjeti neki karambol i zbogom dva boda... Nije nam to trebalo, niti su vukovi tolika klasa zbog koje se moralo skupljati u 16.
- Mata na neprirodnoj poziciji je bolji na desnom krilu od dva igrača koji su po vokaciji krilo. Em trenutno nemaš nikoga na toj strani, em ne daj bože kartona i/ili povreda. Svaka čast majstoru (ne samo za večeras), ali postavlja se pitanje koliko smo korisno odradili prelazni rok, jer evidentno rupe i dalje ostaju.
- Depay se pati. Ovo treba istrpiti, momak želi sad i želi sve, treba ispoštovati i njegov trud. Ima tu strašnog štofa, pitanje je vremena. Istrpili smo mi kojekakve trupine (jedna od njih je bio, za one koji su zaboravili, i Chris Smalling pa vidi danas).
- Kapiten propao ko' kauč. Čovjek zaista troši zalihe stare slave. Kontam, jedno je kada te ne ide, pa se trudiš, pa griješiš, pa ispočetka, ali meni je ovo totalno neprihvatljivo - amaterizam, neprofesionalizam, čak ni najmanja emocija kada usere (ne jednom jučer). K....bolja u najgorem izdanju. Čak nije nijednom reagovao ni kod sudije koji nas je masakrirao kartonima (Basti, hvala). Tu me čudi i LVG i tretiranja Rooneya. Nakon meča je hladno odradio downplay matinog učinka, a Rooneya nije smio ni spomenuti. Skroz čudno. Alex bi za ovo do sada poslao na tribine ili nogirao iz kluba.
- Odlična odbrambena formacija (minus izgubljeni Valencia). Sve su odradili super osim onih prvih par minuta.
- Kretanje bez lopte... Onaj interplay vukova je ne jednom iz mene izvukao uzdahe, jer onako želim da mi igramo. Prolijetanje, prijem, otvaranje prostora, a sve teče tako glatko i izgleda tako jednostavno. Pored njih smo izgledali kao usporeni raštimani orkestar.
- Basti je još uvijek tata na sredini - sve zna, rođeni vođa, šteta što nije koju godinu mlađi.

Sve u svemu, ja sam zadovoljan, pobijeđena je sinoć jedna jaka i kvalitetna ekipa koja zna šta hoće na terenu, ali pobjeda je pokazala i jedno drugo lice naše momčadi, a to je da smo limitirani sa rosterom kada se igra ovaj nivo. Jednostavno, neki igrači su još nezreli za ovaj nivo (Depay, Martial), neki po prvi put igraju na ovom nivou (Morgan), neki su opet prezreli (Rooney?). Jedno je EPL i copy/paste nogomet koji igra većina momčadi igra, a drugo je kada se sretneš sa odabranim momčadima lige petice, koje su sve taktički i tehnički maksimalno potokovane. Bit će ovo dovoljno za EPL i neki od engleskih kupova, ali bojim se da je još dug put pred nama dok se ne vratimo u klub odabranih u ligi prvaka.

Avatar
Septerra
Postovi: 1315
Pridružen/a: 16 avg 2014, 10:26
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Septerra » 01 okt 2015, 18:54

@al... Kakva analiza majstore, svaka cast. Slazem se sa od A do Z.

Fali namo jako mnogo toga. Imamo nekakve lude srece s vam Gaalom a znamo da to nece uvijek biti slucaj. Igra naprosto mora biti bolja a igraci dati svoj maksimum. Ovo se mozda i najvise tice Rooneya. Ostali rijedje grijese ili ne igraju ili su mladi pa im se oprasta.

Nece biti lako protiv Arsenala, i remi bi bio dobar.

Igraci danas i sutra odmaraju. Carrick se vraca u roster. U subotu cemo, valjda, imati vise infoa iz kluba.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14323
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Asteriks » 01 okt 2015, 19:45

Prvo što mi pada na pamet je ono povlačenje u zadnjih 20 minuta. Zašto, nije mi jasno. Uz svu defanzivnu koncentraciju, uvijek može proletjeti neki karambol i zbogom dva boda... Nije nam to trebalo, niti su vukovi tolika klasa zbog koje se moralo skupljati u 16.
Postoji mogucnost da su precjenili svoje mogucnosti (po pitanje spreme), pogotov u prvom, te 15-ak min. dr poluvremena, pa nestalo snage.

Pad bi se mogao pripisati i formaciji, jer Luj je povukao Blinda u vezu, nakon Bastianovog izlaska, a Blind je radilica i nije neko ko ce pod pritiskom drzati / iznijeti loptu.

Onda mali Pereira, kojem je ocito ovo jos uvijek prevelik zalogaj. Kada na sve dodamo loseg kapitena, dobijemo vise razloga za to nenamjerno povlacanje, po meni.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
bulbasor
Postovi: 2008
Pridružen/a: 13 nov 2012, 21:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la bulbasor » 01 okt 2015, 22:54

516MK je napisao/la:
bulbasor je napisao/la:@Beader
Samo naprijed! Podsjecaj ih sta su pisali. :D
Nek se pojedinci posipaju pepelom. Ovako ce se za koji mjesec posipati i zbog LvG.
Ne dijelimo isto mišljenje. Šta god uradio u budućem periodu, veselim se danu kad ćemo mu pogledati u leđa. U preostalom periodu njegove vladavine bio bih zadovoljan malo direktnijom igrom sa malo više slobode kod igrača (strah im je utjerao u kosti) i malo manje ispoljavanja opštepoznatog ludila.
Ubijeđen sam da sa ovakvim pristupom možemo mnogo toga učiniti.
Dok god to "ludilo" donosi rezultat dobro je. Svima je jasno da je nakon Fergusonove ere neko morao povuci drasticne rezove. Moyes to nije uspio, LvG polako ali sigurno to cini. Ekipa je na zdravim temeljima i buducnosti ce to donijeti trofeje.
Zemljo tisućljetna na vjernost Ti se kunem!

Avatar
516MK
Postovi: 676
Pridružen/a: 27 jan 2014, 19:08
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la 516MK » 01 okt 2015, 23:23

Takva logika je dovela do toga da su danas cijenjeni antifudbal stručnjaci poput Joze, a sudeći po trendu fudbal će se uskoro pretvoriti u nešto treće, ali to je već neka druga priča. Nadam se da ćemo uskoro zasjati starim sjajem iako sam poprilično pesimističan po tom pitanju zbog ludila u klubu.
06.02.1958. Munich air disaster
01.07.2011. United signed Lingard
19.05.2014. Van Gaal was confirmed as the new manager
27.05.2016. Dolaskom Mourinha zabija se zadnji ekser u kovčeg Fergusonovog Uniteda

---NAJCRNJI DANI U HISTORIJI MANCHESTER UNITEDA!---

Avatar
Unknown3
Postovi: 4892
Pridružen/a: 11 jan 2013, 23:09
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Unknown3 » 02 okt 2015, 00:01

LvG OUT!
Priprema za nedjelju :kafa:
Manchester United - 67 titles
Liverpool - 67 titles

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 02 okt 2015, 11:49

slika
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Asteriks
Postovi: 14323
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Asteriks » 02 okt 2015, 14:10



:)
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Rooney88 » 02 okt 2015, 14:11

Sjebo se O Shea kad je usla. :D
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Asteriks
Postovi: 14323
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Asteriks » 02 okt 2015, 14:24

Johny je bio legenda. Baci ga na lb, rb, cb, dm, no problem, uvijek smo dobijali max zalaganje, te max koristenje potencijala pomenutog.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 02 okt 2015, 14:25, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Rooney88 » 02 okt 2015, 14:25

Asteriks je napisao/la:Johny je bio legenda. Baci ga na lb, rb, cb, dm, no problem, uvijek smo dobili max zalaganje, te max koristene mogucnosti takodjer.
Bgmi protiv Tottenhama na WHL je i branio u drugom. :mrgreen:
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Asteriks
Postovi: 14323
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Asteriks » 02 okt 2015, 14:27

Naravno, a Ferdo je provjereni golman, takodjer. :lol:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Poligon10
Postovi: 5670
Pridružen/a: 29 jan 2015, 19:30
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Poligon10 » 02 okt 2015, 14:34

Imamo mi takvog i danas,a moze se reci i naprednija verzija Johny-a u vidu Blinda ;)

Avatar
Asteriks
Postovi: 14323
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Asteriks » 02 okt 2015, 14:51

Dobar je Blind, vrijeme ce pokazati sta moze ponuditi ovom klubu.

Nego, protiv Arsenala ocekujem sl tim onom protiv Vukova, samo Young umjesto Antonia. Carrick klupa (veoma vazno da se nadopunjuje sa Bastianom).
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Policeman
Postovi: 8578
Pridružen/a: 20 avg 2014, 20:49
Lokacija: Manchester
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Policeman » 02 okt 2015, 14:57

volio bih da se Darmian vrati na desnu stranu

igra on dobro i lijevo al je desno masina
Monaco president claims Anthony Martial rejected bigger offer to join Man United
“There was another club that offered even more than United,” admitted Vasilyev.
“I will not say how much, but the fixed price – without variables – it was even better.
“And also they offered us to have him for a further year in Monaco. But the boy wanted to go to Manchester, it was his dream.
“We let him go with the bonus of €30 million. Had it not been for so much money, he’d have stayed.”
"I am who I am:confident, arrogant, dominant and honest"
Sir Alex Ferguson:“Once the player thinks he's bigger than the manager, he has to go.”
We are Manchester United:Hated, adored, never ignored.
MrUnited,OfficialAgent.

Avatar
Poligon10
Postovi: 5670
Pridružen/a: 29 jan 2015, 19:30
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Poligon10 » 02 okt 2015, 14:58

Mislim da ce sad Carrick startat sa Morganom(on mora zbog defanzive naravno)a Svajni ce uci kasnije

Da je kako i za Herreru naci mjesta :(

Zaključano

Natrag na “Manchester United FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.