Manchester United FC

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,geronimo,hammers,rio_Ferdy88

Molders

PostPostao/la Molders » 13 jul 2016, 14:49

Samo da Shaw bude pravi i nema zime za odbranu, s tim da bi trebalo dovesti još jednog štopera, ja bi tražio igrača tipa Fontea ili Howedes, recimo.

Nitro
Kontakt:

PostPostao/la Nitro » 13 jul 2016, 16:30

Mkhitaryan uzeo broj 22. Bar je tako na ovoj trening majici, mada svi igrači nose svoj broj tako da je ovo 99% tačno.
Going on up to a spirit in the sky...
It's where I'm gonna go when I die...
And when I die and they lay me to rest...
I'm gonna go on the piss with Georgie Best!!

Format
Kontakt:

PostPostao/la Format » 13 jul 2016, 17:02

Nista ne mora znaci za broj u tom trenutku je dobio koje bio slobodan a otici ce igraca oslobodit ce se neki brojevi

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Zeljeznicar! 1921 !

vidic
Kontakt:

PostPostao/la vidic » 13 jul 2016, 23:03

Molders WroteColonSamo da Shaw bude pravi i nema zime za odbranu, s tim da bi trebalo dovesti još jednog štopera, ja bi tražio igrača tipa Fontea ili Howedes, recimo.

I ja bi volio da shaw bude pravi s tim da dovedemo Stonesa ili vertongena.

Policeman

PostPostao/la Policeman » 13 jul 2016, 23:17

slika
:cool:
"I am who I am:confident, arrogant, dominant and honest"
Sir Alex Ferguson:“Once the player thinks he's bigger than the manager, he has to go.”
We are Manchester United:Hated, adored, never ignored.
MrUnited,OfficialAgent.

Nitro
Kontakt:

PostPostao/la Nitro » 13 jul 2016, 23:21

Je li moguće da je Schweinsteigeru plata 200.000 funti sedmično...Nevjerovatno kakva blamaža Luisa Van Gaala i uprave.
Going on up to a spirit in the sky...
It's where I'm gonna go when I die...
And when I die and they lay me to rest...
I'm gonna go on the piss with Georgie Best!!

Format
Kontakt:

PostPostao/la Format » 13 jul 2016, 23:26

Sve je moguce **** ga.

Sto se tice Stonesa to je jedna Engleska prevara vjerujte mi,neka ga u Cityu,bolje dovest Fintea za male pare i uz Ova dva tri stopera bi imali finu zadnju liniju,mozda beka desnog negdje iskopat,Fabinho nije ni malo los

Zeljeznicar! 1921 !

vidic
Kontakt:

PostPostao/la vidic » 14 jul 2016, 00:59

....................De gea..................
Desni...small.......bailly...shaw
'.................................................
............blind........Morgan........
.................................................
Raso...........Rooney....martial
.....'..........................................
......................Ibra...................

I netreba niko vise jer ko zna kako morgan ili blind ili depay igraju.LVG je tu trojicu igraca utusio.a vjerujem Da na tim pozicijama igraju predobro.I misljenja sam da netreba nikog vise dovoditi da ovim momcima treba dati pravu priliku.

EmirSioux89
Kontakt:

PostPostao/la EmirSioux89 » 14 jul 2016, 01:02

vidic WroteColon....................De gea..................

I netreba niko vise jer ko zna kako morgan ili blind ili depay igraju.LVG je tu trojicu igraca utusio.a vjerujem Da na tim pozicijama igraju predobro.I misljenja sam da netreba nikog vise dovoditi da ovim momcima treba dati pravu priliku.

Zasto si Mikija izostavio mislim da on mora (zasluzuje) igrati u prvih 11
Manchester United!

vidic
Kontakt:

PostPostao/la vidic » 14 jul 2016, 07:58

EmirSioux89 WroteColon
vidic WroteColon....................De gea..................

Zasto si Mikija izostavio mislim da on mora (zasluzuje) igrati u prvih 11

zato sto mi je zao Rase naseg

rio_Ferdy88
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la rio_Ferdy88 » 14 jul 2016, 08:06

Pogba i Ibra bili na večeri zajedno u LA-u :)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Format
Kontakt:

PostPostao/la Format » 14 jul 2016, 08:43

Hocel iko Rooneya izostavit haha

Zeljeznicar! 1921 !

Rooney88
Kontakt:

PostPostao/la Rooney88 » 14 jul 2016, 09:23

Evo da I ja bacim svoju prognozu.

DDG
Darmian Bailey Small Shaw (molim boga da se vrati)
Ander Morgan (pojacanje umjesto jednog)
Rash Miki Martial
Ibra
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Asteriks

PostPostao/la Asteriks » 14 jul 2016, 09:27

Tesko da ce Rasha koristiti na krilu jer znamo da Jozo trazi balans, pa posto vec ima prodornog Martiala na lijevoj strani, na dr ce forsirati Mikija, jer je isti odgovoran u oba pravca i potpuno je drugaciji profil igraca.

Znamo da je i Williana koristio desno iz slicnih razloga,...

Rasha bi mogao pravilno dozirati u vrhu a pomenuti ce biti prva alternativa Ibri.
It is not the strongest of the species that survive, nor the most intelligent, but the one most responsive to change.

Septerra
Kontakt:

PostPostao/la Septerra » 14 jul 2016, 09:31

Od svih aktuelnih špekulacija oko izgleda ekipe u narednoj sezoni najmanje mi se sviđaju one koje Blindu predviđaju odlazak iz kluba ili ispadanje iz kombinacije od 18 igrača.

Sto posto sam ubijeđen da Blind može biti specijalista po Jose-ovom ukusu i da za boljeg DM-a ne trebamo izdvajati masnu lovu. Svaka čast Morganu, Anderu (primarno CM), Bastianu (nije za DM) i naravno dr. Carricku ali Blind je taj za kojeg smatram da će se izboriti za standardnu poziciju u ekipi. Nadam se da će to Jose prepoznati i oblikovati ga u skladu sa svojim zamislima. Vjerujem da on može odgovoriti izazovu i da je najmotivisaniji od svih naših igrača.

Blackett i Varela ipak treniraju s prvim timom iako su ih mediji već otpisali. Jedva čekam subotu da vidim na šta ličimo.

rio_Ferdy88
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la rio_Ferdy88 » 14 jul 2016, 09:32

Rooney88 WroteColonAnder Morgan (pojacanje umjesto jednog)

Samo da ne bude Cesc, ključna pozicija, jer ne vjerujem nešto previše ovoj našoj vezi ovakva kakva je :?
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Asteriks

PostPostao/la Asteriks » 14 jul 2016, 09:46

I jos nesto, Andera ne mozes ostaviti tu, u nekim kombinacijama, pored novog cm-a jer pomenuti nije dm (ni u snu) a to Jozo najbolje zna.
It is not the strongest of the species that survive, nor the most intelligent, but the one most responsive to change.

Septerra
Kontakt:

PostPostao/la Septerra » 14 jul 2016, 09:50

Asteriks WroteColonI jos nesto, Andera ne mozes ostaviti tu, u nekim kombinacijama, pored novog cm-a jer pomenuti nije dm (ni u snu) a to Jozo najbolje zna.

Ma Ander je rođen za 8-icu. I bolje se snalazio kod Luje na 10-ki nego kao DM. Njegov potencijal tek treba doći do izražaja jer, kao u slučaju Morgana - nismo vidjeli sve što mogu i znaju na terenu.

Asteriks

PostPostao/la Asteriks » 14 jul 2016, 09:55

Naravno a ne treba zaboraviti ni Fellu koji pokriva sve pozicije cak i napadaca. :P

pletto
Kontakt:

PostPostao/la pletto » 14 jul 2016, 10:21

Pozdrav aktivnom drustvi foruma ,a i onim manje aktivnim kao sto sam i ja :)

Redovno citam postove koje pisete, pa evo odlucih i ja da podjelim svoje misljenje i vidjenje ovog prelaznog roka i rada uprave MU, smjenu trenera .

Prvo cu se osvrnuti na protekle sezone gdje smo izgledali kao prosjecan Premier ligas (Everton, West Ham, Liverpool itd). Doveli smo trenere ( David Moyes i LVG) koji nisu dorasli velicini kluba kakav je United i koji definitivno nisu imali karakter dovoljno jak da izadju na kraj sa novinariskim pritiskom i koji nisu mogli uspostaviti odgovarajuci autoritet u svlacionici.

David Moyes
Kada ga je SAF imenovao za svog nasljednika mislio sam da ce napraviti nesto sa Unitedom i bio sam uz njega sve do Novogodisnjih praznika. Posao kakav je radio sa Evertonom (10 godina uspjesnog rada sa minimalnim budjetom) mi je bio inpresivan. Nije se uspio snaci u gigantu kakav je UNITED. Veliki klub ga je pojeo izgubio je autoriter u svlacionici, dodatni pritisak novinara i uzarena stolica na Teatru snova je ucinila svoje i doveo je klub tamo gdje nije trebalo da se nadje.
LVG
Trener koji iza sebe ima impresivan CV, trener koji je tvrdoglav i koji se nije snasao na klupi. Pristup u samom pocetku je bio pogresan. Pricalo se o sistemu filozofiji i prevelikim ocekivanjemi. A zaboravio je da je United to sve imao prije nego je on dosao na klupu Uniteda.
Dodatno je United unistio i ugled kluba doveo u pitanje i u situaciju da igraci vise nisu htjeli preci u United.
U oba slucaja pojacanja su dovodjena nasumicno, nije bilo plana i programa za dovodjenje igrackog kadra.
Ono sto se ne moze osprotiri je da su se pojavila neka nova imena iz nase akademije (silom prilika ).

Dosta povreda u proteklom periodu me zabrinjava i pitam se da li su treninzi toliko zestoki ili je medicinski tim dno dna.
José Mourinho.
Trener koji ima specifican stav i karakter. Stav i karakter kakav je United imao uvijek. Rodjeni pobjednik. U posljednje vrijeme osporava se njegova Bus taktika u sesnestercu.
Sada da se vratimo u period dok je trenirao Porto.
Prvu sezonu JM je sa Portom napravio pravi posao sa prosjecnim igrackim kadrom. Uzeo prvenstvo, Ligu Evrope. Sljedece godine ponovo je prvak Drzave i osvaja Ligu Prvaka s tim da je United izbacio iz takmicenja. Zaista dvije lude sezone sa prosjecnom ekipom.

Nakon toga ekipa porta puca po savovima. Najbolji igraci odlaze u velike klubove , a JM prelazi u Chelsea kojeg je kupio Rus Abramovic.
Abramovic sa Chelsea je htio uspjeh sad i odmah i to je dobio. Za to se nije imalo vremena graditi ekipu nego se moralo dovoditi i placati igraci sa ogromnim ciframa. Kod Abramovica pojam neuspjeh i ne osvajanje trofea nije postojao. Tako da nije trpila greske trenera. Nakon toga odlazi u Inter i sa Interom osvaja sve. Sa puno manjim finasiskim ulaganjima. Par pojacanja. Poslje Intera Real i Chelsea ( svi znate sta je i kako je bilo u tim klubovima)
Inter je jedini od svih koji je stajao iza JM i koji mu je tolerisao sve. Ostali klubovi nisu moglu podnjeti da se desi neuspjeh i da sezona bude bez trofeja.
Sad da se vradim na dobra stara vremena sa najboljim od najboljih Sir Alex Alexanda Ferguson.
Trener koji je doveden dok je United bio nizerazredni klub. Od kluba je napravio brend, napravio je tim vrijedan svakog postovanja, klub koji je bio strah i trepet na Otoku, napravio je najveci Engleski klub ikad. Osvojio je sve sto se moglo osvojiti.
Takav uspjeh nije bio svake sezone bilo je mnogo uspona i padova, bilo je trenutaka kada smo ispadali iz lige sampiona u grupnim fazama, kada nismo osvajali ni jedan trofej. Ali Vlasnici kluba i stari i ovi novi su postovali trenera i stali su uvijek iza njega. Njegov autoritet nikada nije poljuljan i doveden u pitanje. Iz kluba je tjerao sve zvijezde koji su mislili da su bitniji od kluba i trenera. Derao se na trenere, novinare, igrace, sudije, kaznjavan od FA bio je tvrdoglav i arogantan. Njegova arogancija tvrdoglavost i sve mahane koje je imao pokrivao je trofejima i dobrom igrom na terenu. Tako da se za njegove mahane niko nije mogao hvatati kako bi ga mogao kritikovati (bilo je pokusaja).
Igru i tim je gradio na odbrani.
Jedne prilike sam procitao da je poslje penzionisanja rekao da mu je bilo vazno da ne primi go, a da ce napad odraditi svoj posao.

Imao je ubitacne kontra napade, igrao je konkretno bez suvisnog dodavanja, napadao je po krilima, krzo sredinu, gdje god bi protivnik napravio bilo kakvu pukotinu u svom sistemu igre SAF je to koristio. Protiv velikih se branio, a i napadao zavisno od toga kako bi se protivnik postavio.
JM je dosao kao trenutno najbolje rijesenje. Mnogi ce reci da je on arogantan, da igra sistem Bus vako i onako. Ali u odredjenim periodim i sam Alex je bio takav. Sa novinarima je imao odnos specifican i kompletan pritisak sa ekipe je prebaciovao na sebe, upravo to radi i JM.

Drago mi je da je bas on dosao. Ubjedjen sam da ce prve sezone napraviti razliku i ispuniti ocekivanja nas Vjernih navijaca. U prethodnim klubovima nije imao bezuslovnu podrsku vlasnika, ali sada se stvari mjenjaju dosao je u jedan od najvecih svjetskih klubova. Dosao je u klub sa Tradicijom i bogatom historijom u klub gdje ne mora mnogo toga graditi i gdje ce mu se neuspjeh istolerisati ( sezona bez trofeja). Da ce tako biti dokaz je i LVG koji je imao samo zadatak da ne zavrsi na poziciji koja ne vodi u ligu prvaka. PO meni je to opravdan i sasvim normalan zadatak i ako nisi u stanju sa timom na koji si potrosio 300 miliki obezbjediti plasman u LP a uz to si najmanje golova dao. Ocekivati je da dobijes otkaz nakon tako katastrofalnog ucinaka.

JM na samom startu prica o titulama i velicini kluba sto do sada nije bio slucaj. Na njemu se vidi da zeli da uspije u Unitedu. Na samom startu je doveo odredjena pojacanja, i sa postojiecim roesterom mislim da ce napraviti jedan jako konkurentan i dobar tim. U njegovim izjavama se vidjelo da nece koristiti igrace na pozicijama koje nisu prirodne njima. To me raduje jer vise necu morati gledati zadjnjeg veznog na stoperu ili napadaca u veznom redu ili beka na krili ili beka na stoperu ili krilo na beku i jos more tih rotacija neprirodnih za igraca.

Dolaskom Eric Bailly dobili smo dobar tandem sa Smalling u odbrani (nadams e da ce opravdati ocekivanja i da ga nece pritisak slomiti).
Sa Ibrahimovicem imamo ponovo karakter u ekipi kakav je bio potreban (kakav su rio, kin, vidic, cantona, )
Mikhitarijan dovoljan je podatak da je prosle godine bio najbolji igrac bundes lige.

Do kraja prelaznog roka JM ce sloziti finu ekipu uz moguca jos neka pojacanja.

Trenutni igracki kadar Volio bih da izgleda ovako: (4-4-2) moja omijenja

_________________DDG__________________________

--Darmian------------Smalling-----------Bailly--------Show--

------------------Herrera--------Schneiderlin-----------------

--Mikhitarijan-------------------------------------------Depay--

--------------------Ibrahimovic-------Martial----------------

Ronney, Rashford, Schweinsteiger, Fosu-Mensah, Lingard, Pereira, Romero

A tu jos ima igraca koji se mogu koristiti.

Natrag na “Manchester United FC”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.