Manchester United FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: FC Manchester United

Post Postao/la Valencia » 20 jan 2009, 00:18

majestic je napisao/la:Prvi put ove sezone Manchester United je dosao na prvo mjesto Premiershipa i tu ce ostati do kraja sezone,kao sto se i prethodnih godina desavalo. Iako su Liverpool i Chelsea imali u jednom trenutku +11 bodova vise od njih,stari lisac Fergi znao je povuci nekoliko poteza i zato je Manchester tu gdje jest. Ako uzmemo u obzir da imamo utakmicu manje i da nam liverpool dolazi u goste,u odnosi na njih mozemo napisati +6 bodova viska,a isto tako i za Chelsea. Trenutno,veca opasnost za Manchester je Aston Villa,nego ova ovaj dvojac iza.
Nemoj tako, ipak nisu zasluzili da stavljas Villu ispred njih :mrgreen: . Prije pocetka prvenstva bilo je jasno da je M.U. apsolutni favorit za titulu i da ce tesko bilo ko da ih ugrozi. Ali, rano je jos uvijek za bilo kakve prognoze, do kraja se moze svasta desit. Par losi partija, dobra serija protivnika, povrede igraca, borba na 4 fronta ( 8-) ), sve to moze uticat na konacni ishod PL. Ipak, mi imamo Fergija, Fergija, Fergija,... 8-) Ne sumnjam da ce na kraju ispast sve OK!!

Kada se igra Liga kup sa Derby C.?
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Mirza_Hordas
Postovi: 4325
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:57
Lokacija: Sjever
Kontakt:

Re: FC Manchester United

Post Postao/la Mirza_Hordas » 20 jan 2009, 14:05

Valencia je napisao/la:
majestic je napisao/la:Prvi put ove sezone Manchester United je dosao na prvo mjesto Premiershipa i tu ce ostati do kraja sezone,kao sto se i prethodnih godina desavalo. Iako su Liverpool i Chelsea imali u jednom trenutku +11 bodova vise od njih,stari lisac Fergi znao je povuci nekoliko poteza i zato je Manchester tu gdje jest. Ako uzmemo u obzir da imamo utakmicu manje i da nam liverpool dolazi u goste,u odnosi na njih mozemo napisati +6 bodova viska,a isto tako i za Chelsea. Trenutno,veca opasnost za Manchester je Aston Villa,nego ova ovaj dvojac iza.
Nemoj tako, ipak nisu zasluzili da stavljas Villu ispred njih :mrgreen: . Prije pocetka prvenstva bilo je jasno da je M.U. apsolutni favorit za titulu i da ce tesko bilo ko da ih ugrozi. Ali, rano je jos uvijek za bilo kakve prognoze, do kraja se moze svasta desit. Par losi partija, dobra serija protivnika, povrede igraca, borba na 4 fronta ( 8-) ), sve to moze uticat na konacni ishod PL. Ipak, mi imamo Fergija, Fergija, Fergija,... 8-) Ne sumnjam da ce na kraju ispast sve OK!!

Kada se igra Liga kup sa Derby C.?

danas
R.I.P. VEDRAN PULJIĆ....Neka danas lišticom odjekuje tvoj krik, neka im se srce zaledi,
jer uzeli su zivot od tebe a tebe od nas! 4.10.

"dok hasetu oduzmu loptu vi slušajte muziku iz našeg studija"

Avatar
majestic
Postovi: 722
Pridružen/a: 13 jul 2008, 22:45
Kontakt:

Re: FC Manchester United

Post Postao/la majestic » 20 jan 2009, 14:52

Prosle sezone ova ekipa je bila fantasticna,igrali su napadacki nogomet,postigli su oko 90 golova u sezoni,osvojili ligu prvaka. Ali ove godine,Manchester igra takticki,ima i dosta sreca,ali srece koji su sigurno zasluzili. Meni nekako ovo sve "mirise" na 5 trofeja (Svjetsko nogometno prvenstvo,Carling kup,FA cup,Prvenstvo i LP). Jos samo kad se Scholes "zagrije",lose se pise ostalima.

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: FC Manchester United

Post Postao/la Valencia » 20 jan 2009, 16:42

majestic je napisao/la:Prosle sezone ova ekipa je bila fantasticna,igrali su napadacki nogomet,postigli su oko 90 golova u sezoni,osvojili ligu prvaka. Ali ove godine,Manchester igra takticki,ima i dosta sreca,ali srece koji su sigurno zasluzili. Meni nekako ovo sve "mirise" na 5 trofeja (Svjetsko nogometno prvenstvo,Carling kup,FA cup,Prvenstvo i LP). Jos samo kad se Scholes "zagrije",lose se pise ostalima.
Da, da,... Samo jos da on udje u pravu formu...

Citam da je M.U. zainteresovan za Antonia Valenciu, sto bi navodno znacilo kraj za Nania. Nisam bas siguran koliko je ovo pametan potez (koliko je potreban igrac na krilnoj poziciji), jer nisam nesto zapazio Valenciu. Ali, Fergi valjda zna najbolje. Mislim da Nanina u tom slucaju ne bi trebalo prodavat, nego ga poslat u neki Engleski (niposto u neku drugu ligu, nek se navikava na engleski stil) klub na posudbu. Ja bih i Anedrsona na posudbu, jer lik ne ispunjava ono sto se od njega ocekivalo. Gled'o sam ga vise puta u Portu i lik je 'ubijo' protivnike. U Portu je igr'o poluspica, 'slobodnjaka' bez ikakvih zadataka u odbrani i stvarno je pruzo strasno dobre partije, sto ga je uostalom i dovelo M.U. M.U. igra sa dva zadnja vezna, sto znaci da on ne moze dobit sansu da igra na svojoj prirodnoj poziciji... Zato bi najbolje bilo da ide negdje na posudbu, jer se bojim da u M.U. samo propada.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
majestic
Postovi: 722
Pridružen/a: 13 jul 2008, 22:45
Kontakt:

Re: FC Manchester United

Post Postao/la majestic » 20 jan 2009, 16:54

Mislim da nece ni Anderson ni Nani ici na posudbu,a kamo li na prodaju. Kostali su ga 40 mill.,Ferguson ce njih cekati da prorade ma koliko god to bilo potrebno. Mislim da je to neko "provalio"za Valenciu,imamo vise krilnih napadaca,nego bilo koji tim u premiershipu (nani,ronaldo,gigs,park,pa i fletcher).

Avatar
majestic
Postovi: 722
Pridružen/a: 13 jul 2008, 22:45
Kontakt:

Re: FC Manchester United

Post Postao/la majestic » 20 jan 2009, 18:58

Ako neko ima link za vecerasnju utakmicu protiv Derbyja nek ga napise. Thx

Avatar
majestic
Postovi: 722
Pridružen/a: 13 jul 2008, 22:45
Kontakt:

Re: FC Manchester United

Post Postao/la majestic » 20 jan 2009, 19:31

MANCHESTER UNITED JE MOJ DOM !!!


Kalkuliranja hoće li Kaka karijeru nastaviti u Manchester Cityju nakratko su dopustila Cristianu Ronaldu da odahne od medijskih nagađanja vezanih uz mogući transfer u Real Madrid.
Ipak, čim je situacija oko Kakine budućnost razriješena u korist AC Milana, najbolji svjetski nogometaš u izborima FIFA-e i France Footballa vratio se u stvarnost u kojoj je ponovno morao odgovarati na pitanja s kojima je suočen u posljednje vrijeme. Portugalac u dresu Manchester Uniteda takve je navode nazvao pukim špekulacijama, a zatim izjavio ljubav klubu u kojem igra.

- Sve što se navodi o Cristianu Ronaldu samo su nagađanja potaknuta time da svaki moj potez prate mediji i publika - tvrdi.

- Oko 90 posto stvari koje se o meni pišu u rangu su špekulacija, a jedina prava istina je ta da sam sretan u Manchester Unitedu. Ovdje je moj dom, osvajam trofeje, okružen sam prijateljima, trenerom i suigračima koji mi vjeruju, te navijačima uz koje se osjećam voljeno.

- Osjećam se kao da sam dio namještaja u Unitedu. Ne znam što će se sutra dogoditi, no znam da sam sretan tu gdje jesam. Možda i zato što nikada nisam mislio da ću igrati u ovako velikom klubu. Sanjao sam nastupe za Benficu, Porto i Sporting, ali nikada nisam mislio da ću doseći nivo da zaigram za klub takve tradicije i jakosti - zaključio je.

Avatar
Mirza_Hordas
Postovi: 4325
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:57
Lokacija: Sjever
Kontakt:

Re: FC Manchester United

Post Postao/la Mirza_Hordas » 21 jan 2009, 12:34

manchester united ide po još jedan trofej a onda aBd još da osvojimo l.p. i premiership
R.I.P. VEDRAN PULJIĆ....Neka danas lišticom odjekuje tvoj krik, neka im se srce zaledi,
jer uzeli su zivot od tebe a tebe od nas! 4.10.

"dok hasetu oduzmu loptu vi slušajte muziku iz našeg studija"

Avatar
majestic
Postovi: 722
Pridružen/a: 13 jul 2008, 22:45
Kontakt:

Re: FC Manchester United

Post Postao/la majestic » 21 jan 2009, 14:27

Mirza_Hordas je napisao/la:manchester united ide po još jedan trofej a onda aBd još da osvojimo l.p. i premiership
Zaboravio si FA CUP. Ove godine ga osvajamo samo za Van der Saara.

Avatar
Mirza_Hordas
Postovi: 4325
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:57
Lokacija: Sjever
Kontakt:

Re: FC Manchester United

Post Postao/la Mirza_Hordas » 22 jan 2009, 19:35

majestic je napisao/la:
Mirza_Hordas je napisao/la:manchester united ide po još jedan trofej a onda aBd još da osvojimo l.p. i premiership
Zaboravio si FA CUP. Ove godine ga osvajamo samo za Van der Saara.

naravno aBd
R.I.P. VEDRAN PULJIĆ....Neka danas lišticom odjekuje tvoj krik, neka im se srce zaledi,
jer uzeli su zivot od tebe a tebe od nas! 4.10.

"dok hasetu oduzmu loptu vi slušajte muziku iz našeg studija"

Avatar
Mirza_Hordas
Postovi: 4325
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:57
Lokacija: Sjever
Kontakt:

Re: FC Manchester United

Post Postao/la Mirza_Hordas » 24 jan 2009, 17:45

Alex Ferguson prekasno otkrio pravilo FA Cupa

Prema članku 11a Pravilnika o natjecanju u FA Cupu, postoji mogućnost da nogometni protivnici dogovore igranje produžetaka u slučaju izjednačenog rezultata nakon 90 minuta...

Ferguson je za to pravilo saznao tek nedavno, a svidjelo mu se jer bi time mogao poštedjeti momčadi potencijalne ponovljene utakmice u slučaju da dvoboj završi bez pobjednika.

Nesretna je okolnost da je Škot za opciju saznao prekasno, te nije stigao kontaktirati Harryja Redknappa, menadžera Tottenhama, s kojim se United sastaje u dvoboju četvrtog kola na Old Traffordu (subota, 18.15). Dogovor o tome, predviđa također pravilnik, treba postići najmanje tjedan dana prije termina odigravanja utakmice, te ga zajednički predočiti FA-u.

- Nisam imao svo ovo vrijeme pojma o tome, a cijelo vrijeme stoji u Pravilniku. Znam da bismo sad mogli biti iskritizirani da rušimo svete običaje FA Cupa, ali zašto je netko tko je davno donosio pravila onda uopće uvodio tu klauzulu. To nam preostaje tek istražiti - izjavio je Ferguson.

FA Cup se istim načinom, ponovljenom utakmicom u slučaju neriješenog rezultata, ali na terenu druge momčadi, igra od 1871. godine. Fergusonovo bi saznanje moglo dovesti do totalnog zaokreta, obzirom da je danas svim trenerima daleko bolje odigrati dodatnih 30 minuta nego dobiti ekstra-utakmicu u ionako pretrpanome godišnjem rasporedu.

Glasnogovornik FA-a kaže:

- Pravilo postoji prvenstveno u korist malih klubova, koji favorite teško da mogu iznenaditi dvaput. Provjerili smo naše almanahe i moram priznati da se nitko nikad kroz povijest nije odlučio pozvati na ovo pravilo.

Ferguson je već izazvao gorčinu engleske sportske javnosti jer je u sezoni 1999/2000 odbio braniti naslov u istom natjecanju, kojeg je United osvajao u 11 navrata. Razlog je bilo Svjetsko prvenstvo klubova u Brazilu.
R.I.P. VEDRAN PULJIĆ....Neka danas lišticom odjekuje tvoj krik, neka im se srce zaledi,
jer uzeli su zivot od tebe a tebe od nas! 4.10.

"dok hasetu oduzmu loptu vi slušajte muziku iz našeg studija"

Avatar
majestic
Postovi: 722
Pridružen/a: 13 jul 2008, 22:45
Kontakt:

Re: FC Manchester United

Post Postao/la majestic » 24 jan 2009, 18:25

Manchester gubi od totenhama s 0:1. Gol postigao u 5 min R. Pavlyuchenko !!

Avatar
majestic
Postovi: 722
Pridružen/a: 13 jul 2008, 22:45
Kontakt:

Re: FC Manchester United

Post Postao/la majestic » 24 jan 2009, 18:54

Evo ga,1:1,nakon velike incijative pogodio je Scholes. Sjajna akcija. Ronaldo izveo korner,gurno loptu do ruba sesnesterca,a scholes je osutao od prve i pogodio. Ohooooo,evo ga 2:1,Berbatov je pogodio vec u sjedecem napadu. To Manchester,trpaj te amatere iz totenhama.

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: FC Manchester United

Post Postao/la Valencia » 24 jan 2009, 20:15

Velika je bruka ako se Tevez ne zadrzi u klubu. I navijaci svaku tekmu pokazuju sta misle o njemu...
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Mirza_Hordas
Postovi: 4325
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:57
Lokacija: Sjever
Kontakt:

Re: FC Manchester United

Post Postao/la Mirza_Hordas » 24 jan 2009, 20:30

Valencia je napisao/la:Velika je bruka ako se Tevez ne zadrzi u klubu. I navijaci svaku tekmu pokazuju sta misle o njemu...

bilo bi dobro da ostane

rooney - berbatov - tevez prejak napad
R.I.P. VEDRAN PULJIĆ....Neka danas lišticom odjekuje tvoj krik, neka im se srce zaledi,
jer uzeli su zivot od tebe a tebe od nas! 4.10.

"dok hasetu oduzmu loptu vi slušajte muziku iz našeg studija"

Odissey
Postovi: 3
Pridružen/a: 17 jan 2009, 00:38
Kontakt:

Re: FC Manchester United

Post Postao/la Odissey » 24 jan 2009, 20:36

A sta ako Fergi prije svih tih titula umre na klupi M.U.-a? :D

Avatar
Mirza_Hordas
Postovi: 4325
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:57
Lokacija: Sjever
Kontakt:

Re: FC Manchester United

Post Postao/la Mirza_Hordas » 24 jan 2009, 21:26

United preko Spursa u osmini finala FA Kupa

Poslednji subotnji meč engleskog FA Kupa je donio pobjedu Manchester Uniteda koji se u osminu finala plasirao savladavši sa 2:1 ekipu Tottenhama.
Dva tima koja će se 1. marta sastati u finalu Carling kupa su večeras predpremijeru tom finalu na Wembleyu imala u četvrtoj rundi FA Kupa. Ovaj put se meč igrao na Old Traffordu, a na kraju je plasman u osminu finala ovjerio Manchester United koji je od Tottenhama bio bolji sa 2:1.

Iako se Sir Alex Ferguson odlučio da na teren izvede kombinovan sastav u kojem je od prve minute debitovao Fabio da Silva, njegov tim je ipak odigrao krajnje pristojan meč i slavio konačnu pobjedu. Vragove čak nije omelo ni rano vodstvo Spursa koji su sa 1:0 poveli već u 5. minuti kada nakon ubačaja Toma Huddlestonea efektan pogodak glavom postiže Roman Pavlyuchenko.

Rani gol nije previše pomogao izabranicima Harrya Redknappa jer je nakon dobrog otvaranja njegovog tima vrlo brzo prvak Engleske preuzeo dominaciju i nakon što je dva puta zaprijetio preko Carlosa Teveza, do izjednačenja stigao u 34. minuti. Tada lopta izvedena iz kornera dolazi do Paula Scholesa koji sa dvadesetak metara šutira kroz šumu nogu igrača oba tima i zatresa mrežu Tottenhama.

Rezultat od 1:1 je bio aktivan manje od dvije minute jer već u 36. minuti konačnih 2:1 postavlja Dimitar Berbatov koji nakon dodavanja Michaela Carricka sjajno smiruje loptu i sa ivice šenaesterca je odličnim udarcem šalje u donji desni ugao za par centimetara prekratkog Bena Alnwicka.
R.I.P. VEDRAN PULJIĆ....Neka danas lišticom odjekuje tvoj krik, neka im se srce zaledi,
jer uzeli su zivot od tebe a tebe od nas! 4.10.

"dok hasetu oduzmu loptu vi slušajte muziku iz našeg studija"

Avatar
obannon
Postovi: 1655
Pridružen/a: 23 jun 2008, 11:20
Lokacija: "
Kontakt:

Re: FC Manchester United

Post Postao/la obannon » 25 jan 2009, 20:38

Kakav je bio Tosic jel ko gledao
- " $...

adnan14
Postovi: 36
Pridružen/a: 25 okt 2008, 16:07
Kontakt:

Re: FC Manchester United

Post Postao/la adnan14 » 25 jan 2009, 20:44

Ušao u 71. minuti umjesto Ronalda, iako nije baš ušao u pravom trenutku (Manchester uglavnom povučeno igrao) pokazao je da će biti fina zamjena za Giggsa koji prelazi na centralnog veznog. Par puta fino prošao odbrambene. I još moram reći da je neočekivano brzo zaigrao (Ferguson ga htio čuvati do karaja februara), a to znači da se pokazao na treningu.

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: FC Manchester United

Post Postao/la Valencia » 25 jan 2009, 23:01

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.p ... _id=341164

Malo sam cit'o komentare na ovu vijest i naletio na jedan koji dosta govori o Giggsu... Legenda!!
Retko kad izdvajam pojedinca od ekipe, ali moram da kažem da, ako je neki igrač sinonim za neki klub, onda je to Ryan Giggs za Man Utd. Ovog igrača i njegovu karijeru pratim od 1991. i onog čuvenog meča za Europian Super Cup protiv CZ, kada je kao 17-ogodišnjak ušao u igru sa klupe za rezerve. Već se tada videlo da mu predstoji sjajna karijera i da će postati veliki igrač. Tu brzinu i probojnost, dribling u trku i centaršut, tu požrtvovanost i borbenost, kao i igru u oba smera (odbrana-napad) to se ne sećam da sam ikad posle toga video kod nekog igrača. Ryan Giggs je verovatno poslednje klasično levo krilo i oni koji pamte igre "velškog čarobnjaka" složiće se da je reč o jednom od najvećih igrača ikada. Povrh svega, Ryan Giggs se nikad nije razmetao neodmerenim izjavama, nikad nije težio da bude prva zvezda tima, uvek skroman, tih i miran, bez skandala u privatnom i profesionalnom životu..., u dve reči - NEPONOVLJIV IGRAČ.
Iako je kao igrač, pre svega bio prepoznatljiv po asistencijama, mislim da mu je vrhunac karijere, a istovremeno i detalj po kome će ga se sećati svi navijači Man Utd-a, onaj gol u polufinalu FA kupa 1999. godine. Meč Arsenal-MUFC, 80-i-neki minut, Ryan Giggs osvaja loptu na svojoj polovini, u slalomu prolazi 7-8 topdžija i postiže gol za finale. Neverovatno i do tad neviđeno na Engleskim terenima. Nešta slično je uradio Ronaldinho pre par sezona protiv Reala u Madridu i jednom Ronaldo u onoj jedinoj sezoni u Barsi, kada se Sir Bobby Robson hvatao za glavu.
90-tih godina je cela Engleska žalila što je Ryan Wilson uzeo prezime svoje majke, i kao Ryan Giggs izabrao Wales, iako je bilo logično da zaigra za zemlju porekla svoga oca, tj. za Englesku. Znao je Giggs ko je Vels, a ko Engleska, a ipak izabrao da igra postojbinu svoje majke. RESPECT.
Ryan Giggs: 19 sezona u MUFC-u, preko 800 nastupa za prvi tim i više od 100 golova, 10 titula prvaka u najjačoj ligi na svetu, 4 FA kupa, 2 Carling kupa, 2 puta klupski prvak Evrope..., šta reći osim - LEGENDA!!!
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Zaključano

Natrag na “Manchester United FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.