Manchester United FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88

Avatar
Asteriks
Postovi: 14221
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Asteriks » 14 jan 2019, 17:13

Herrera je nas najefikasniji veznjak po pitanju defanzive i jedan od konstantnijih u velikim mecevima.

Ove sezone je prema presjecenim loptama cak tik iznad Fernandihna, a znamo kako je Brazilcu ovaj segment specijalitet. Treba li pominjati i manju minutazu.

Pas igra je dobila na sigurnosti a vidno da se cesce usudjuje direktnim loptama kroz sredinu.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Poligon10
Postovi: 5629
Pridružen/a: 29 jan 2015, 19:30
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Poligon10 » 14 jan 2019, 17:41

Zar neko spočitava partije Andera Herrere? :shock:

Ne mogu se sjetiti bitnije tekme gdje je ovaj momak zakazao. Ne vjerujem da ima takva uopšte. Momak je melen na ranu u ovoj našoj trenutnoj situaciji. Radi sve ono što bi Nemanja trebao raditi, i uz to sasvim korektno sudjeluje u igri prema naprijed. Specijalnost mu je kombinovanje na malom prostoru i pravljenje viška, a naravno nije mu strano poslati ofanzivniji pas u prostor. Nevjerovatan radnik i da se ja pitam kapiten ove ekipe.

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3092
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Slatinash_7 » 14 jan 2019, 17:46

Ne spocitavam defanzivu Herrere,ali su u Unitedu igrali puno bolji igraci od njega,cija je sveukupna igra bila bolja i takav ti profil igraca treba ako ciljas na nesto vise..zato i Pogba mora igrat bolju obranu i tome slicne stvari,jednostavno ti jednolicni igraci nemaju sta raditi u prvih 11 jednog kluba koji igra na 2-3 fronta kao sto United mora igrati svake sezone
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
Asteriks
Postovi: 14221
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Asteriks » 14 jan 2019, 17:50

Po opisu zadatka, Pogba svakako mora vrsiti ispomoc u defanzivi, iako mu je primarni cilj kreacije/prikljucak naprijed.

Zbog toga i jest toliko placen/te zbog toga obnasa nevjerovatno zahtjevnu ulogu btb-a.

Ander je kao defanzivna varijanta, bilo cm ili dm zabiljezio preko 100 nastupa te upisao 17 asistencija.

Ono sto ne mozemo statisticki izraziti je pokrivanje prostora pri izlasku visoko, bilo Labilnog il desnog beka. Cesto ga vidimo desno, a onda centralno, tj. jednostavno nenadjebiv work rate. Matic nema 30 % njegovih pluca.

Ovo sto Spanac prilaze nekada je vrijedno poput asist ili gola.

Fuzbal je tako jednostavan - svaka tecnost, svako uzivanje, kreacija trazi pokrice. Onaj prljavi posao je najpodcjenjeniji uopce a donosi nevjerovatan balans.

Nije to samo nadjes x trkaca, instaliras ga u vezu i rokaj. Trebas takticki potkovanog specijalca, koji igru bez lopte ima u malom prstu.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la SMR187 » 14 jan 2019, 18:28

Ako ce nastavit radi ovo sto radi u napadu, radije bi mu obezbijedio pokrice nazad pa nek precrta defanzivu skroz
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Format
Postovi: 3588
Pridružen/a: 04 feb 2014, 13:04
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Format » 14 jan 2019, 19:38

Slatinash_7 je napisao/la:Ne spocitavam defanzivu Herrere,ali su u Unitedu igrali puno bolji igraci od njega,cija je sveukupna igra bila bolja i takav ti profil igraca treba ako ciljas na nesto vise..zato i Pogba mora igrat bolju obranu i tome slicne stvari,jednostavno ti jednolicni igraci nemaju sta raditi u prvih 11 jednog kluba koji igra na 2-3 fronta kao sto United mora igrati svake sezone
Pa da,igrali su puno bolji a trenutno igraju i puno gori,prvi je Matic pa i Fred moze se reci,bar za sad. Pravi rwtnik,pluca nevjerovatna a nije ni da ne zna lopte,nije zahtijevan,voli klub,savrsen igrac a uz to nije mu frka ni na klupu otic.
Zeljeznicar! 1921 !

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Rooney88 » 15 jan 2019, 17:05

Koliko god David zatrazi treba mu jos 50k na to dodati!
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

tajger
Postovi: 6400
Pridružen/a: 23 okt 2014, 12:04
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la tajger » 15 jan 2019, 19:43

Evo znaci nema Kejna do marta tako da tu jos vise dobija ona moja da cemo mi ovog totu da presisamo i da ne gledamo samo Chelsea kad ce kixat već i kokoške koje ce ući u seriju kixova vjerujte mi

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Rooney88 » 15 jan 2019, 19:50

tajger je napisao/la:Evo znaci nema Kejna do marta tako da tu jos vise dobija ona moja da cemo mi ovog totu da presisamo i da ne gledamo samo Chelsea kad ce kixat već i kokoške koje ce ući u seriju kixova vjerujte mi
A mi cemo dobit sve do kraja? :D

Oscilirat ce svi, ali mislim da nas je Jose puno bodovakostao. Daj boze da se sve to stigne nadoknaditi.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

tajger
Postovi: 6400
Pridružen/a: 23 okt 2014, 12:04
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la tajger » 15 jan 2019, 19:59

Ma nećemo dobiti al nešto gledate u njih kao da su ne znam CITY,Liverpool nedostižni,nikad ja u njih nisam vjerovao i ne bi me čudilo da ispadnu iz top 4,ista je to ekipa ko i svih ovi godina kad počnu vezat nule sa sautwptomom,fulhamom i dr gdje smo i mi prosuli bodove pod onim PU PU da mu ime ne pominjem

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la SMR187 » 16 jan 2019, 02:12

Kad skontas da smo mogli bit tu negdje iza Citya i Poola u borbi za titulu da su onom nosorogu dali otkaz na vrijeme
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Nitro
Postovi: 5265
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Nitro » 16 jan 2019, 18:13

Sanchez trenirao sa ekipom
Going on up to a spirit in the sky...
It's where I'm gonna go when I die...
And when I die and they lay me to rest...
I'm gonna go on the piss with Georgie Best!!

Avatar
Gefufna
Postovi: 5406
Pridružen/a: 22 jul 2014, 12:14
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Gefufna » 16 jan 2019, 18:21

Nitro je napisao/la:Sanchez trenirao sa ekipom
video or it didn't happen
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
Asteriks
Postovi: 14221
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Asteriks » 16 jan 2019, 20:55

Fletcher told BBC Sport: "I was particularly impressed by Ander Herrera, who started out on the right of their midfield diamond but had a very different role in the second half, next to Nemanja Matic as a defensive midfielder. A lot of his work went unseen, when he was tracking players and staying with runners, but every time he got on the ball he showed great composure and he rarely wasted a pass.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Patrice_Evra_3
Postovi: 4977
Pridružen/a: 04 maj 2011, 13:38
Lokacija: Destination unknown
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Patrice_Evra_3 » 17 jan 2019, 12:37

U subotu očekujem blagu rotaciju. Mislim da će Lingard ili Martial (možda čak i oba) biti na klupi, a da će Lukaku i(li) možda Sanchez/Mata startati. U veznom redu i odbrani možda isto bude (po) jedna izmjena (Valencia, Dalot, Bailly i Fred kao opcije).

U svakom slučaju, očekujem 2-3 promjene u odnosu na prošli meč, što ne bi trebalo da izazove nikakav negativan efekat, nadam se. Sutra je press, pa vidjećemo ima li kakvih novosti oko povreda. Nadam se da će Smalling biti uskoro spreman.
Sve je relativno u odnosu na vrijeme i mjesto.

SS.ba liga | Jedinstvo Manchester

Avatar
Poligon10
Postovi: 5629
Pridružen/a: 29 jan 2015, 19:30
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Poligon10 » 17 jan 2019, 13:35

Martial-Rash-Alexis ili Martial-Lukaku-Rash. Od ovog nešto očekujem. Bilo bi loše izostaviti Martiala u utakmici gdje ćeš igrati protiv žestokog bunkera. Tu nam je Martial zlata vrijedan. Moguće da i Pogba dobije odmor, a da njegovo mjesto zauzme Lingard. Opet i to je veća kocka jer znamo koliko nam Pogba znači. Osim toga očekujem Dalota od prve i to je to.

Najbitnije je maximalno ozbiljno shvatiti utakmicu jer ovakvi protivnici znaju biti opasni ukoliko vide da se mogu odbraniti. Treba ići po gol u prvom poluvremenu da se razbije pritisak, kasnije je sve lakše.

Avatar
Policeman
Postovi: 8578
Pridružen/a: 20 avg 2014, 20:49
Lokacija: Manchester
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Policeman » 17 jan 2019, 14:09

Nadam se da nece podleci tim rotacijama pogotovo sto se tice tandema Martial--Rash to je buducnost kluba 2 veoma mlada igraca zeljnih minutaze i utakmica i njima rotacije nisu potrebne ni kad se igra svaka 3 dana a ne kada je razmak izmedju utakmica 7 dana

Utakmica u FA kupu je pokazala sta rotacije mogu napraviti od igre i s obzirom na minus od 6 bodova ne trebaju nam neke zajebancije s postavama(Mata)

Martial---____?---Rash
Pogba---____?---____?

Ova 3 moraju biti osnova do kraja sezone u bilo kojoj formaciji s minimalnim izostancima a za ostale poz. nek se bori ostatak grupe
"I am who I am:confident, arrogant, dominant and honest"
Sir Alex Ferguson:“Once the player thinks he's bigger than the manager, he has to go.”
We are Manchester United:Hated, adored, never ignored.
MrUnited,OfficialAgent.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14221
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Asteriks » 17 jan 2019, 14:12

Rasha ne bi mijenjao za Martiala/Pogbu x2. Naravno, cast Francuzima. Specifican tip igraca. Ugovor na dozivotno njemu i Davidu, ostali samo ako su voljni i to uz restrikcije na par sezona. Ocu rec, ova dva covjeka moraju imati status nedodirljivih.

Glede timskog duha, odnosa prema dresu,... Labilni mi je na toj ljestvici cak ispod Andera.

Msm, Jozun je proslost, trenutno stanje - odlicno, ali preko nekih stvari nikad necu preci, bas kao sto mi Wazza nije, niti ce ikad biti u top 5, na tablici legendi.

Tako da, nista strasno ako ga Ole upregne svaki mec do kraja sezone. S druge strane, wannabe Ronu paziti ko ebeni kalifornij 252.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Poligon10
Postovi: 5629
Pridružen/a: 29 jan 2015, 19:30
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Poligon10 » 17 jan 2019, 16:10

Nije ovdje u pitanju status tih igrača, nego njihov kvalitet i ono što oni nude ekipi. Rash je najveći utdovac još od "klase '92", normalno da ćemo njega najviše simpatisati (barem je meni na samom vrhu trenutno). Ali to ne znači da trebamo zanemariti Martiala i Pogbu, koji su po kvaliteti među najboljim pojedincima u klubu. Mislim, je l' sada treba vršiti neki specijalni tretman nad Pogbom jer je igrao toplo-hladno kod Mourinha? Nema smisla za tim ako je momak prodisao punim plućima i daje sve za klub pod Oleom. Za Martiala isto važi.

Slažem se ja Asteriks da su David i Rash već sada nedodirljivi po onom što prikazuju i daju za ovaj klub, ali također si previše kritičan prema Francuzima, iako momci obavljaju svoj dio posla. :D

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la SMR187 » 17 jan 2019, 18:03

Nadam se od sljedece sezone DDG captain i Ander VC
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Zaključano

Natrag na “Manchester United FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.