Manchester United FC - Transferi

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88

Koga bi od navedenih željeli kao pojačanje?

Morata
29
16%
Belotti
18
10%
Lukaku
21
11%
Lacazette
13
7%
Griezman
42
23%
neko drugi
14
8%
dovoljni su Rashford i Martial
49
26%
 
Ukupno glasova: 186

dnalydal2
Postovi: 43
Pridružen/a: 25 nov 2020, 01:26
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Transferi

Post Postao/la dnalydal2 » 18 avg 2022, 10:27

Slažem se u potpunosti da je bolje ne dovoditi nikoga. Pravi igrač na tržištu više ne postoji ispod 100 miliona, sad na kraju prelaznog roka. Svako živ zna da smo očajni i svako živ će nam pokušati uvaliti svog polovnjaka i svaki živi polovnjak će tražiti minimalno 200.000 sedmično, jer također zna da smo očajni.
Tu naravno ne mislim na mlade talente, koji se još uvijek mogu skautirati, ali mi tu službu očigledno baš i nemamo.

Mišljenja sam da, naprotiv, u ovom trenutku treba dodatno i raščistiti svlačionicu od raznoraznog otrova koji u njoj boravi pa onda u nekom radikalno drugačijem odnosu snaga i radikalno drugačijem sistemu girati s onim što imaš, forsirajući mlade iz akademije. Pa trinaesti, trinaesti...

Ali tako većina nas misli, ali to se nažalost neće desiti dok god predstavljamo mašinu za pravljenje novaca, gdje se mora održavati nekakav bar i privid kompetitivnosti. Kako god, moglo se sve to priviđati i sa milijardom više u džepu, spiskanom na škart, koji sam po sebi i nije bio škart, nego ga je boravak kod nas učinio škartom. To je od svega najtragičnije...

Bale11
Postovi: 196
Pridružen/a: 28 feb 2022, 23:28
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Transferi

Post Postao/la Bale11 » 19 avg 2022, 01:38

Hoće li Casemiro potpisati?
Nije loš igrač ali bojim se da bi igrao preko k..ca.
WALES.GOLF.MADRID.
IN THAT ORDER

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Transferi

Post Postao/la SMR187 » 19 avg 2022, 11:58

Ma Casemiro je svemirski brod za sve sto imamo u vezi, s tim da nikako ne mogu da izbacim iz glave tandem Casemiro-McTominay i simfoniju polomljenih cjevanica :rol:
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

dnalydal2
Postovi: 43
Pridružen/a: 25 nov 2020, 01:26
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Transferi

Post Postao/la dnalydal2 » 19 avg 2022, 12:01

Ma čim nejga Real pušta da ide, nešto tu nije uredu. Naravno da znaju da je potrošen. Majstori su to za uvaliti nekome potrošenog i povrijeđenog igrača. Još za astronomsku cifru. Grozota. Kratkoročno, naravno da će značiti napredak u odnosu na ono što imamo, ali bojim se da je sve itekako kratkoročno. Bojim se da ćemo imati novi slučaj Švajnštajger.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41243
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Transferi

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 19 avg 2022, 12:05

dnalydal2 je napisao/la:
19 avg 2022, 12:01
Ma čim nejga Real pušta da ide, nešto tu nije uredu. Naravno da znaju da je potrošen. Majstori su to za uvaliti nekome potrošenog i povrijeđenog igrača. Još za astronomsku cifru. Grozota. Kratkoročno, naravno da će značiti napredak u odnosu na ono što imamo, ali bojim se da je sve itekako kratkoročno. Bojim se da ćemo imati novi slučaj Švajnštajger.
Švajni je bio hodajuća bolnica, Kazo nema baš neku historiju povreda, barem da ja znam
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

al...
Postovi: 3914
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Transferi

Post Postao/la al... » 19 avg 2022, 14:39

Hmmm, još jedan "over the board" veznjak - 31 godina, kilometraže ko u priči. Matić, Švajni... Owen Hargreaves nam je došao kad je imao 26, ali je bio mačak u vreći. Doduše, ko što neko reče - space shuttle za ova dva levata. Nek potraje na nivou dvije godine, meni OK. Samo da ne bude nakon jedno šestog kola kakav calf injury ili nešto slično.

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1954
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Transferi

Post Postao/la UnitedWA » 19 avg 2022, 14:50

Casemiro je ako ne najbolji, onda top 3 najbolja dmf na svijetu, šta je vama? Real ga pušta jer će dobro zaraditi i neće za 2 godine imati teret da mu produže ugovor koji bi bio masivan. Uostalom imaju sad Tchouamenija da ga zamijeni lagano. Ima u njemu bar još 3-4 godine vrhunskog fudbala.
Pepov sistem ne funkcioniše bez ovakvog igrača, nije Pep džaba cijedio "dida" Fernandinha toliko dugo, pa sve dok Rodri nije upao.

Klub napokon kupuje dmf, ustvari lik je zamjena za Keana još, eto koliko kasnimo...

nepoznat1
Postovi: 1955
Pridružen/a: 06 jan 2015, 00:47
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Transferi

Post Postao/la nepoznat1 » 19 avg 2022, 14:56

Bice nam koristan kao i Varane sto je, ovdje igraci dolaze samo da uzmu najbolju zaradu u karijeri a trofeji se osvajaju u drugim klubovima.

al...
Postovi: 3914
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Transferi

Post Postao/la al... » 19 avg 2022, 15:06

UnitedWA je napisao/la:
19 avg 2022, 14:50
Casemiro je ako ne najbolji, onda top 3 najbolja dmf na svijetu, šta je vama? Real ga pušta jer će dobro zaraditi i neće za 2 godine imati teret da mu produže ugovor koji bi bio masivan. Uostalom imaju sad Tchouamenija da ga zamijeni lagano. Ima u njemu bar još 3-4 godine vrhunskog fudbala.
Pepov sistem ne funkcioniše bez ovakvog igrača, nije Pep džaba cijedio "dida" Fernandinha toliko dugo, pa sve dok Rodri nije upao.

Klub napokon kupuje dmf, ustvari lik je zamjena za Keana još, eto koliko kasnimo...
Sve OK buraz, ali ja znam da Real nikoga nije pustio a da nekoga nije izradio. Kad se sjetim kako složiše polomljenog Redonda Milanu, Ramosa PSG-u (padoše mi oni prvi na pamet). Pa ni Varane se kod nas nije proslavio, očito je kod njih dao svoje najbolje dane, a kod nas već dobro popunio medicinski karton za godinu dana. Nemoj me pogrešno shvatiti, beton je Casemiro kad je sve OK, samo da ne bude u ovo doba naredne godine kako smo bacili 60+ miliona na lika koji je propustio dvije trećine sezone. Rijetko oni puštaju nešto da valja, a da nema neki razlog. Zato i jesu gdje jesu, a mi smo gdje jesmo sa svojom transfer politikom.
Ja bi lično bio sretniji da smo mi našli nekoga ko što je Real izburgijao ovog istog Casemira za par miliona negdje u Brazilu kad niko nije znao za njega i napravio od njega zvijer u samo godinu dvije, trošio ga jedno 10-ak godina i onda ga dalje proslijedio... Ali za to treba imati ozbiljne ljude u klubu, a ne ove padavičare naše.

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12686
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Transferi

Post Postao/la Mig_Mig » 19 avg 2022, 15:19

Uzeti Casemira prije SMS koji bi ispao 10/15m manje, u najmanju ruku je debilno. Divim se budalama koji su nadosli na ovu ideju, ili se ipak Ronaldo upleo u ovo.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
MElloo
Postovi: 13022
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Transferi

Post Postao/la MElloo » 19 avg 2022, 15:22

Mig_Mig je napisao/la:
19 avg 2022, 15:19
Uzeti Casemira prije SMS koji bi ispao 10/15m manje, u najmanju ruku je debilno. Divim se budalama koji su nadosli na ovu ideju, ili se ipak Ronaldo upleo u ovo.
Kakve su ovo hluposti casemiro je 4 puta bolji igrac od smsa

Jedino sto ne treba od kaze trazit je da kreira od nazad tu je los

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1954
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Transferi

Post Postao/la UnitedWA » 19 avg 2022, 15:36

al... je napisao/la:
19 avg 2022, 15:06
UnitedWA je napisao/la:
19 avg 2022, 14:50
Casemiro je ako ne najbolji, onda top 3 najbolja dmf na svijetu, šta je vama? Real ga pušta jer će dobro zaraditi i neće za 2 godine imati teret da mu produže ugovor koji bi bio masivan. Uostalom imaju sad Tchouamenija da ga zamijeni lagano. Ima u njemu bar još 3-4 godine vrhunskog fudbala.
Pepov sistem ne funkcioniše bez ovakvog igrača, nije Pep džaba cijedio "dida" Fernandinha toliko dugo, pa sve dok Rodri nije upao.

Klub napokon kupuje dmf, ustvari lik je zamjena za Keana još, eto koliko kasnimo...
Sve OK buraz, ali ja znam da Real nikoga nije pustio a da nekoga nije izradio. Kad se sjetim kako složiše polomljenog Redonda Milanu, Ramosa PSG-u (padoše mi oni prvi na pamet). Pa ni Varane se kod nas nije proslavio, očito je kod njih dao svoje najbolje dane, a kod nas već dobro popunio medicinski karton za godinu dana. Nemoj me pogrešno shvatiti, beton je Casemiro kad je sve OK, samo da ne bude u ovo doba naredne godine kako smo bacili 60+ miliona na lika koji je propustio dvije trećine sezone. Rijetko oni puštaju nešto da valja, a da nema neki razlog. Zato i jesu gdje jesu, a mi smo gdje jesmo sa svojom transfer politikom.
Ja bi lično bio sretniji da smo mi našli nekoga ko što je Real izburgijao ovog istog Casemira za par miliona negdje u Brazilu kad niko nije znao za njega i napravio od njega zvijer u samo godinu dvije, trošio ga jedno 10-ak godina i onda ga dalje proslijedio... Ali za to treba imati ozbiljne ljude u klubu, a ne ove padavičare naše.
Čovjek je izdominirao prije 3 mjeseca u finalu LP, ako je za 3 mjeseca toliko propao onda da, **** ga. Sa svim ostalim se slažem, volio bih i ja da smo našli nekog, ali mi svog talenta ovakvog kalibra nismo našli od Ronalda (a pogotovo u veznom redu), tako da su to puste želje...

:tokralju:

JoeBleck
Postovi: 5980
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Transferi

Post Postao/la JoeBleck » 19 avg 2022, 17:15

E jbga ni Cazo ne valja sad…

Mislim da bi bolje legao FDJ jer je na lopti prestrasan ali koliko puse nazad , nema boljeg igraca da to zasije.Nema boljeg igraca bez lopte na Svijetu.Uvijek je na mjestu , uvijek tu kad je najbitnijr i kad ga najvise trebas.Nije taraba ni sa loptom ali mu nije centralna uloga da glumi Xavija.

Uz njega jedan igrac koji voli se loptati ima totalnu slobodu.FDJ kad bi uz ovo dosao , United bi prodisao.

Ne igrate LP , dobili ste igraca koji je top klasa , odlican posao.Nisu ovo ni brutalne pare kad vidis kakvi se placaju.

Avatar
L-Train
Postovi: 18356
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Transferi

Post Postao/la L-Train » 19 avg 2022, 17:22

MElloo je napisao/la:
19 avg 2022, 15:22
Mig_Mig je napisao/la:
19 avg 2022, 15:19
Uzeti Casemira prije SMS koji bi ispao 10/15m manje, u najmanju ruku je debilno. Divim se budalama koji su nadosli na ovu ideju, ili se ipak Ronaldo upleo u ovo.
Kakve su ovo hluposti casemiro je 4 puta bolji igrac od smsa

Jedino sto ne treba od kaze trazit je da kreira od nazad tu je los
Nikada nece shvatiti ljude koji spominju SMSa,taj da igra u Realu zavrsio bi kao i Jovic.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
Format
Postovi: 3588
Pridružen/a: 04 feb 2014, 13:04
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Transferi

Post Postao/la Format » 19 avg 2022, 17:24

Mig_Mig je napisao/la:
19 avg 2022, 15:19
Uzeti Casemira prije SMS koji bi ispao 10/15m manje, u najmanju ruku je debilno. Divim se budalama koji su nadosli na ovu ideju, ili se ipak Ronaldo upleo u ovo.
Ne moze mu SMS kopacke cistit da se ne lazemo
Zeljeznicar! 1921 !

scudetto89
Postovi: 2640
Pridružen/a: 25 dec 2016, 16:19
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Transferi

Post Postao/la scudetto89 » 19 avg 2022, 19:12

Jos Antony izgleda 80mil + 20 bonusi i trebali bi prisati iz ajaxa, spominje li se jos neko?
04.10.2009 !
1946 !
HZ ' 87 !

Grizzlies FC

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3098
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Transferi

Post Postao/la Slatinash_7 » 19 avg 2022, 20:58

Jos jedan "panic" buy po sistemu daj sta das bez obzira na ono sto nam stvarno treba. A to je novi Paul Scholes, covjek kojo zna zadrzati loptu u nogama a ujedno je i Casemiro u obrani, jbg znam da nije lako naci takvog igrca ali to je uz ubicu u napadu ono sto nam fali. Mi trenutno imamo 10 igraca koji se u roku od odmah rjesavaju lopte ili je po pravilu gube, cak i Bruno zivi kao i Pogba od tog jednog poteza, zadrzati loptu nam je trenutno misaona imenica kao i obraniti nesto brze od drvene marije
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
jozinho
Postovi: 1349
Pridružen/a: 06 dec 2012, 13:58
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Transferi

Post Postao/la jozinho » 19 avg 2022, 22:05

Kako je krenulo ovaj će vratiti i Blinda, naravno za minimalno 50 milijuna.

Anoniman
Postovi: 1228
Pridružen/a: 10 nov 2011, 18:24
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Transferi

Post Postao/la Anoniman » 19 avg 2022, 22:41

500 miliona eura i imas kostur ekipe...

Avatar
Unknown3
Postovi: 4892
Pridružen/a: 11 jan 2013, 23:09
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Transferi

Post Postao/la Unknown3 » 19 avg 2022, 23:01

Iako mi nije naumpadao kao moguca opcija, igrac tipa Casemiro je jedna od najvecih potreba ovog rostera.

Takav tip igraca nismo imali od Roy Keana. U svojim najboljim godinama pod Fergijem, sjetit cemo se da je Flatcher igrao jako dobro tu ulogu u paru sa Carrickom.

ETH je doveo do sada 4 igraca. Reklo bi se da od Casemira i Eriksena ocekujemo instant kvalitet. Martinez i Malacia bi trebali biti dio nekakve dugorocne strategije.

Casemiro, Eriksen, Martinez, Malacia, Martial, Van de Beek ... potencijalih 6 novih igraca u prvih 11 u odnosu na proslu sezonu.
Devet igraca je do sada napustilo klub. Moze se reci da se napravio znacajan rez. Pri tome se budzet za plate prilicno rasteretio odlaskom Pogbe, Cavania, Matica, Mate, Lingarda.
Takodjer, svima su plate -25% ove sezone zbog fulanja ucesca u Ligi prvaka.

Nazalost i dalje su tu Maguire, Fred, McTomminey, Lindelof, Wan Bissaka. Trebat ce vremena da se to sve ocisti. Pozitivna stvar je da vjerovatno niko od nabrojanih (osim glavonje) vise nece biti starter.

Opcije u veznom redu:
Casemiro, Eriksen, Van de Beek, Bruno, Garner, Fred, Mc Tomminey
Mozda se do kraja prelaznog roka rijesimo nekog od zadnje dvojice konacno.

Casemiro! :salut:
Glazer OUT!
Manchester United - 67 titles
Liverpool - 67 titles

Odgovori

Natrag na “Manchester United FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.