Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la SMR187 » 05 dec 2019, 08:10

Ma evo samo sjedim i cekam da me ti nesto pitas :urnebes:

Sala mala btw
Zadnja izmjena: SMR187, dana/u 05 dec 2019, 08:56, ukupno mijenjano 1 put.
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Daduli
Postovi: 649
Pridružen/a: 10 avg 2016, 14:30
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la Daduli » 05 dec 2019, 08:36

SMR187 je napisao/la:
05 dec 2019, 08:10
Ma evo samo sjedim i cekam da me ti nesto pitas :urnebes:
Ne nego sjediš I čuvaš ovce jer si koliko vidim navijač Zvijezde iz Gradačca. :njanjanja:

Ti ono bi onaj koji želi Pocchetina umjesto Olea je l ? OOOOOOOOOO NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE :guz:
Glory Glory Man United

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la SMR187 » 05 dec 2019, 09:01

Opusti se ba ljudino, sala je bila u pitanju. Ne mislim s tobom ulazit u neke besmislene rasprave.
I da, navijam za Zvijezdu, svoj lokalni tim i to svim srcem od kad sam bio mali slino. Niti me stid toga, niti ce ikad bit, pa ako me vec mislis uvrijediti nadji nesto drugo
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

al...
Postovi: 3902
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la al... » 05 dec 2019, 12:29

Koji je ovo k na forumu? Moderacija, anyone?

Avatar
braco
Postovi: 8670
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la braco » 05 dec 2019, 12:46

Čini se nekako da Ole pravi ekipu koja se dosta oslanja na kontranapade s obzirom da United ima brze igrače prema naprijed. Tu je i bitan McTominay jer potreban je veznjak poput njega da može oduzeti loptu i da se ona brzo distribuira prema naprijed. Zato je Scott bitan faktor u ekipi, npr. vidjeli smo kako je izgledalo to protiv Šefilda gdje si krenuo samo sa 2 vezna u vidu Freda i Pereire gdje je sredina previše mekana, pogotovo Pereira koji je uz to u toj utakmici imao dosta pogrešnih pasova. Uglavnom vidimo da ta igra koja se zasniva na brzim kontrama i pressingom donosi rezultate u derbi utakmicama ali problem je što ćeš ti najviše 8-10 utakmica u ligi igrati takve utakmice, a kad dođu "manji klubovi" ili ti ga slabiji onda United slabo pobjeđuje.

Avatar
<3 LiMes <3
Postovi: 1569
Pridružen/a: 27 jan 2011, 20:26
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la <3 LiMes <3 » 05 dec 2019, 13:49

Sigurno najbolji Fredov nastup, evo vidim da je i statistički bio najbolji. Djelovao je dosta opuštenije, jedina mrlja na nastup baca ono branjenje Alija u 16, kad smo gol primili, sem toga bio je veoma dobar. Treba i pohvaliti nekad, uvijek ga kritikujemo :D
<3 NK Čelik <3 Manchester United <3 LA Lakers <3
Eric Cantona: "Falcao sada može na miru da umre, sretan jer je stigao na sam vrh fudbala. Poslije Uniteda postoji samo nizbrdica".

Avatar
Poligon10
Postovi: 5627
Pridružen/a: 29 jan 2015, 19:30
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la Poligon10 » 05 dec 2019, 14:02

braco je napisao/la:
05 dec 2019, 12:46
Čini se nekako da Ole pravi ekipu koja se dosta oslanja na kontranapade s obzirom da United ima brze igrače prema naprijed. Tu je i bitan McTominay jer potreban je veznjak poput njega da može oduzeti loptu i da se ona brzo distribuira prema naprijed. Zato je Scott bitan faktor u ekipi, npr. vidjeli smo kako je izgledalo to protiv Šefilda gdje si krenuo samo sa 2 vezna u vidu Freda i Pereire gdje je sredina previše mekana, pogotovo Pereira koji je uz to u toj utakmici imao dosta pogrešnih pasova. Uglavnom vidimo da ta igra koja se zasniva na brzim kontrama i pressingom donosi rezultate u derbi utakmicama ali problem je što ćeš ti najviše 8-10 utakmica u ligi igrati takve utakmice, a kad dođu "manji klubovi" ili ti ga slabiji onda United slabo pobjeđuje.
Upravo u ovom zadnjem pasusu ova ekipa ovisi o kvaliteti rostera. Utd je ušao u sezonu sa jednim kvalitetnim kreatorom (Pogbom) i par njih koji bi trebali obavljati tu ulogu kao ispomoć (Mata i Pereira). Obzirom da već duže vrijeme igramo bez ovog prvog, vidimo naplatu u tome da nam Pereira i Mata moraju kreirati i biti ključni igrači u njegovom izostanku. Jednostavno kada se protivnik povuče, nije dovoljna samo trka i kvalitetan presing, potreban je barem jedan kvalitetan pojedinac da razbije taj bedem svojom majstorijom.

Znamo da Ole nije nikakva krema što se tiče trenerskog posla, ali taktika koju je zamislio za ovu sezonu nije uopšte loša. Kao prvo uspio je "probuditi" igrače da trče puno više negoli prije. Borbe ne nedostaje i to je ono što je falilo ovoj ekipi duže vremena. Problem se znao od samog početka - to je limitiran kadar. Ova ekipa ne može nadoknaditi izostanke većeg broj pojedinaca. Jednostavno nemamo adekvatne zamjene za ključne prvotimce i onda sva zamišljena taktika pada u vodu. Ubijeđen sam da bi na kontu imali nekoliko bodova više da su Scott i Pogba bili u prvih 11 zadnjih nekoliko kola kada se podigla forma ekipe. Sam Rashford bi imao koji gol više da ima adekvatnu podršku veznog reda, a ne da glavne uzadnice budu Pereira, Mata i Fred.

Avatar
braco
Postovi: 8670
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la braco » 05 dec 2019, 14:11

Poligon10 je napisao/la:
05 dec 2019, 14:02

Upravo u ovom zadnjem pasusu ova ekipa ovisi o kvaliteti rostera. Utd je ušao u sezonu sa jednim kvalitetnim kreatorom (Pogbom) i par njih koji bi trebali obavljati tu ulogu kao ispomoć (Mata i Pereira). Obzirom da već duže vrijeme igramo bez ovog prvog, vidimo naplatu u tome da nam Pereira i Mata moraju kreirati i biti ključni igrači u njegovom izostanku. Jednostavno kada se protivnik povuče, nije dovoljna samo trka i kvalitetan presing, potreban je barem jedan kvalitetan pojedinac da razbije taj bedem svojom majstorijom.

Znamo da Ole nije nikakva krema što se tiče trenerskog posla, ali taktika koju je zamislio za ovu sezonu nije uopšte loša. Kao prvo uspio je "probuditi" igrače da trče puno više negoli prije. Borbe ne nedostaje i to je ono što je falilo ovoj ekipi duže vremena. Problem se znao od samog početka - to je limitiran kadar. Ova ekipa ne može nadoknaditi izostanke većeg broj pojedinaca. Jednostavno nemamo adekvatne zamjene za ključne prvotimce i onda sva zamišljena taktika pada u vodu. Ubijeđen sam da bi na kontu imali nekoliko bodova više da su Scott i Pogba bili u prvih 11 zadnjih nekoliko kola kada se podigla forma ekipe. Sam Rashford bi imao koji gol više da ima adekvatnu podršku veznog reda, a ne da glavne uzadnice budu Pereira, Mata i Fred.
Kad već pričamo o vezi, mislim da Unitedu treba bar 2 pojačanja u veznom redu. Pogotovo ako uzmemo u obzir da je gotovo pa izvjesno da Matić napušta klub, a u proteklih godinu su otišli i Herrera i Fellaini, a niko nije doveden tako da u vezi treba i kvantitet i kvalitet. Dodao bih još i da je očigledno Pogbina budućnost u Unitedu neizvjesna tako da je pod moranje jačanje veznog reda.

Što se povreda tiče i (ne)širine klupe tiče slažemo se, a i uz nabrojane također nije bilo Martiala 2 mjeseca koji je odlično ušao u sezonu i Shawa haman 3 mjeseca.
<3 LiMes <3 je napisao/la:
05 dec 2019, 13:49
Sigurno najbolji Fredov nastup, evo vidim da je i statistički bio najbolji. Djelovao je dosta opuštenije, jedina mrlja na nastup baca ono branjenje Alija u 16, kad smo gol primili, sem toga bio je veoma dobar. Treba i pohvaliti nekad, uvijek ga kritikujemo :D
Fred je sasvim ok u posljednje vrijeme, malo se dohavizao.

al...
Postovi: 3902
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la al... » 05 dec 2019, 14:50

Sve dječije bolesti koje dolaze sa tranzicijom su meni prihvatljive, ako se jasno definiše cilj. Ja se lično bojim da mi polako padamo u smislu svijesti šta smo mi i čemu težimo, klasični "Mediocrity Trap".
Čitam Rashfordovu izjavu nakon utakmice kako je bila teška borba, te da žele da svaku utakmicu protiv velikih da daju sve od sebe. Ne znam za vas, ali mene "svrbi" ta izjava. Znači da si sretan kada pobjeđuješ sredinu tabele i da tu i tamo skineš skalp velikana. Valjda treba težiti da ponovo postaneš velikan, odnosno da se vratiš na mjesto koje ti prirodno pripada. Da osvajaš titule... da se boriš rame uz rame sa Cityem i Liverpoolom za prvaka i da te titule i da ih i osvajaš kad se pruži prilika. Da smatraš sve osim četvrtfinala LP neuspjehom te godine, a ne da ti uspjeh bude to što si se uopšte plasirao.
Ako se nastavi sa ovakvim stavom bojim se da bi naša tranzicija mogla potrajati, a nema garancija da se ne može i niže. Samo pitati navijače Nottingham Foresta. kako to izgleda...

Avatar
Patrice_Evra_3
Postovi: 4976
Pridružen/a: 04 maj 2011, 13:38
Lokacija: Destination unknown
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la Patrice_Evra_3 » 05 dec 2019, 16:54

Pa, dobro, i to govori na kakve nas je partije Fred navik'o ako je ovo u zadnje vrijeme dobro. Jest dobro, ali za Norwicha u najboljem slučaju.

Da se razumijemo, slažem se da je malo manje loš nego prije, ne sporim dobru formu. :mrgreen:
Sve je relativno u odnosu na vrijeme i mjesto.

SS.ba liga | Jedinstvo Manchester

Daduli
Postovi: 649
Pridružen/a: 10 avg 2016, 14:30
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la Daduli » 05 dec 2019, 17:22

SMR187 je napisao/la:
05 dec 2019, 09:33
Ma eno jedna kuka stalno kako joj sin svrsava na Matica po forumu, sikira se kaze nije dobar nikako
Oko moje drago. :ljepota:
Glory Glory Man United

Daduli
Postovi: 649
Pridružen/a: 10 avg 2016, 14:30
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la Daduli » 05 dec 2019, 19:28

stiputo je napisao/la:
05 dec 2019, 09:38
Daduli je napisao/la:
05 dec 2019, 09:15
Gdje su ti ovce tananana :opaopa:
Tinky Winky, malo jezik skrati... :beba:
Koji si ono ti? :yawn:
Glory Glory Man United

Anoniman
Postovi: 1200
Pridružen/a: 10 nov 2011, 18:24
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la Anoniman » 07 dec 2019, 18:44

Bolji smo,samo zeza nas zavrsnica..
Hoce penal gradjani,pravilo je jasno...

Daduli
Postovi: 649
Pridružen/a: 10 avg 2016, 14:30
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la Daduli » 07 dec 2019, 18:54

Š'a je Mourinholjupci, ne valja vam Ole, hoćete Pocchetina a?
Glory Glory Man United

Avatar
Oikamid
Postovi: 3199
Pridružen/a: 11 feb 2018, 00:48

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la Oikamid » 07 dec 2019, 18:55

Al' Fred igra

Avatar
bhpremierliga12
Postovi: 2302
Pridružen/a: 07 mar 2018, 16:20
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la bhpremierliga12 » 07 dec 2019, 18:57

Al' ce nam se vratiti ove sanse, ali kakva igra :bow: :bow:
Na te ne dam, na te ne dam, na te ne dam Slobodo,
ja te volim, ja te volim, to uvijek reci cu ponosno!

al...
Postovi: 3902
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la al... » 07 dec 2019, 18:59

Auh kakvih prvih pola sata, Rashford opet lud na derbiju... aaaaa Martial

Avatar
jagamu
Postovi: 1262
Pridružen/a: 30 mar 2013, 18:51
Lokacija: Steel City
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la jagamu » 07 dec 2019, 18:59

Samo trpaj
moSa likCe

Avatar
beka23
Postovi: 1643
Pridružen/a: 18 mar 2013, 02:24
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la beka23 » 07 dec 2019, 19:00

Vjerovatno najgori tajming ikad za pobjedu protiv Cityja :mrgreen:

Anoniman
Postovi: 1200
Pridružen/a: 10 nov 2011, 18:24
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la Anoniman » 07 dec 2019, 19:00

Ludilo hahha
Da ovo ne bude osveta za onih 2:6

Zaključano

Natrag na “Manchester United FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.