Arsenal

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Artetitis

Avatar
Jackk
Postovi: 2414
Pridružen/a: 11 sep 2020, 07:17
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Jackk » 09 nov 2020, 07:58

Ja sam gotov sa Artetom, ne želim da ga više gledati na klupi!

Okej je izgubiti, je.beš to izgubili smo milion puta. Ali da te Aston Villa izrutinira a ti uz to i dalje vrtiš jednu akciju zvanu 'ubaci-nabaci', to već nije okej. Kaže 'dobili su i Liverpul'. Ma boli me kuratz, Liverpul je šampion. Daj da mi osvojimo pa nek narednu sezonu svaku utakmicu primamo po 7 komada.

Otjerao si jednog od najjboljih strijelaca lige gore negdje uz aut liniju da on gađa Lakazeta. Pa to samo totalna budaletina može smisliti. Uz sve to, ti vadiš Lakazeta i ubaciš Nketiaha da i njega Auba gađa :rol:
Dalje, otjerao si Ozila a ostavio da ti ElNeny kreira. Krećeš utakmice protiv Ville kući sa 5 defanzivaca plus Partey-ElNeny koji su takođe defanzivno orjentisani. I kaže malo šutamo. Pa kako ćeš šutat kad uđeš u utakmicu sa 7 defanzivaca plus golman?! To se sinoć jasno vidjelo kad im uzmemo loptu pa krenemo u kontru. Lakazet, Willian i ponekad Auba. Ostali ostaju zakovani na našoj polovici po naredbama velikog maga sa klupe.

Nemam ja volje više da dajem podršku liku koji nema smislene akcije. Daleko od toga da mi imamo neki super extra tim, ali nema ga ni Villa pa su nas sinoć odmah u prvoj minuti povaljali k'o mlade majmune. I ne samo oni....svi sem Uniteda :rol:.

Arteta OUT!
Bogdanović-Ovčina-Isić-Zeljković-Dario-Hasanović-Radovac-Pršeš-Ćosić-Anđušić-Zajmović

'Listen, lads. Basically, you’re shit. Try enjoy the game. You’re probably going to get beaten. But just enjoy being shit'.”

Avatar
Chapman1886
Postovi: 4895
Pridružen/a: 21 maj 2018, 21:20
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Chapman1886 » 09 nov 2020, 09:02

Jackk je napisao/la:
09 nov 2020, 07:58


Arteta OUT!
:njanjanja: :kralj: :wave: :thumbup:
Samo Sloboda | COYG

Avatar
Chapman1886
Postovi: 4895
Pridružen/a: 21 maj 2018, 21:20
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Chapman1886 » 10 nov 2020, 16:15

Samo Sloboda | COYG

Avatar
Jackk
Postovi: 2414
Pridružen/a: 11 sep 2020, 07:17
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Jackk » 10 nov 2020, 19:07

Jel Arteta u tom kostimu? Ako jeste, to je pravi potez.
Bogdanović-Ovčina-Isić-Zeljković-Dario-Hasanović-Radovac-Pršeš-Ćosić-Anđušić-Zajmović

'Listen, lads. Basically, you’re shit. Try enjoy the game. You’re probably going to get beaten. But just enjoy being shit'.”

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 11 jan 2021, 21:09

Kaže kebab-master, najboljih 11 u Arsenalu u njegovoj eri:

Ospina

Sagna Kos Per Seo

Cazorla Ramsey

Gnabry Özil Alexis

Auba

Avatar
Jackk
Postovi: 2414
Pridružen/a: 11 sep 2020, 07:17
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Jackk » 12 jan 2021, 07:18

Kontam sve,

al' što je sebe stavio? :kafa:
Bogdanović-Ovčina-Isić-Zeljković-Dario-Hasanović-Radovac-Pršeš-Ćosić-Anđušić-Zajmović

'Listen, lads. Basically, you’re shit. Try enjoy the game. You’re probably going to get beaten. But just enjoy being shit'.”

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 12 jan 2021, 12:40

Jackk je napisao/la:
12 jan 2021, 07:18
Kontam sve,

al' što je sebe stavio? :kafa:
Pa kako je složio ekipu, vidi se da je vrhunski trener u najavi. :crazy:

Ospinu je stavio ispred Szczesnyja, Čecha i Lena. Kapiram da Martineza nije mogao staviti jer su skroz malo igrali skupa - Martinez je uglavnom bio na posudbama, a ono malo što je branio prije ovog post-korona momenta, Özil je bio ozlijeđen. I Szczesny i Čech su osvajali Zlatnu rukavicu u Arsenalu, Leno je imao hrpu odbrana u onoj prvoj Emeryjevoj sezoni. Smiješno je da je Ospina ispred bilo kojeg od njih.

Sagna je možda i najveća misterija. Igrao je doslovno jednu jedinu sezonu sa Özilom. Bellerin mu je suigrač šest sezona, i to suigrač sa kojim se činilo da ima dobru saradnju na terenu. Na koju foru je Sagna ispred njega?

Kolašinac na LB je logičan izbor samo iz sentimentalnih razloga.

Koscielny i Mertesacker - OK, to je to što smo imali na stoperskim pozicijama. Nije ni on budala da stavi Mustafija, Luiza ili nekog od mladih Engleza koji su veći dio vremena proveli na posudbama ili ozlijeđeni.

Cazorla i Ramsey - obzirom da je u igri prema naprijed Cazorla bio osmica koju je Özil trebao na terenu da bi davao svoj maksimum, a Ramsey bio motor Arsenalovog veznog reda kad smo igrali najbolji fudbal, izbor je očekivan. Šteta što igrača kalibra Parteya nije imao iza sebe.

Gnabry je tu zato što je mladi Nijemac. Igrao je nekoliko utakmica u onoj prvoj sezoni, bio odličan i pao u nemilost Wengeru. S druge strane, Chamberlain, Walcott, Iwobi, Mkhitaryan, Campbell i ko već sve nije igrao na tom desnom krilu...očito nisu ostavili neki dojam na Turčina.

Alexis je neupitan kvalitet.

Aubameyang je doveden i na insistiranje Özila. Igrača tog profila je htio za svoje lopte iza odbrane.

Avatar
Jackk
Postovi: 2414
Pridružen/a: 11 sep 2020, 07:17
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Jackk » 12 jan 2021, 12:47

Ovo je moj tim u tom periodu od kako je Ozil u klubu:
Leno
Bellerin-Gabriel-Koss-Tierney
Ramsey-Partey
Ozil
Alexis-Auba-Saka

Klupa: Giroud, Cech, Walcott, Mertesacker, Cazorla, Sagna, OX.

Za Gabriela sam nakon jedne utakmice rekao da je klasa.
Ovo ostalo ne treba objašnjavati. Zamisli vezu Partey-onaj Ramsey-onaj Ozil....
Bogdanović-Ovčina-Isić-Zeljković-Dario-Hasanović-Radovac-Pršeš-Ćosić-Anđušić-Zajmović

'Listen, lads. Basically, you’re shit. Try enjoy the game. You’re probably going to get beaten. But just enjoy being shit'.”

Avatar
Brokula
Postovi: 30532
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Brokula » 12 jan 2021, 13:10

Partey - Ramsey (2013/14)

----------Ozil (2015/16)

Nas najjacni vezni red u zadnjoj deceniji?
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Chapman1886
Postovi: 4895
Pridružen/a: 21 maj 2018, 21:20
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Chapman1886 » 12 jan 2021, 13:11

bez sumnje,tu trojicu skupa kad bi imali sad uaf
Samo Sloboda | COYG

Avatar
Murga
Postovi: 3114
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Murga » 13 jan 2021, 05:12

Kako mu Seo moze biti bolji od Nacho? Neozbiljan.
Pa i Fabianski je bolji od Ospine, iako nemam nista protiv Ospine.
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Avatar
Gunner4
Postovi: 8501
Pridružen/a: 11 avg 2012, 21:13
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Gunner4 » 13 jan 2021, 13:46

Brokula je napisao/la:
12 jan 2021, 13:10
Partey - Ramsey (2013/14)

----------Ozil (2015/16)

Nas najjacni vezni red u zadnjoj deceniji?
Bez Cazorle nista
Carl Jenkinson je World Class!!!!
@OfficialAgent jedini pravi insajder na forumu!!!

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 13 jan 2021, 13:47

Murga je napisao/la:
13 jan 2021, 05:12
Kako mu Seo moze biti bolji od Nacho? Neozbiljan.
Pa i Fabianski je bolji od Ospine, iako nemam nista protiv Ospine.
Zato što mu je bukvalno spasio glavu. :mrgreen:

Fabianski je branio samo FA Kup 2013-14. i Bayern, Ospina je imao više jakih utakmica.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 13 jan 2021, 15:02

Svih ovih godina u eri Ozila, samo Alexis se može smatrati WC igračem.

Ostali su bili meh, prosječni korisni igrači.

Trenutno ni jednog nemamo.

Malo se podsjetih, naježio sam se kakav je igrač bio.



edit: sramota, zaboravio sam Cazorlu :facepalm: :facepalm:
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Murga
Postovi: 3114
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Murga » 13 jan 2021, 15:42

Artetitis je napisao/la:
13 jan 2021, 13:47
Murga je napisao/la:
13 jan 2021, 05:12
Kako mu Seo moze biti bolji od Nacho? Neozbiljan.
Pa i Fabianski je bolji od Ospine, iako nemam nista protiv Ospine.
Zato što mu je bukvalno spasio glavu. :mrgreen:

Fabianski je branio samo FA Kup 2013-14. i Bayern, Ospina je imao više jakih utakmica.
Onda se lista trebala zvati "Meni najdrazi saigraci" :D

Znam da je malo branio, ali eto bas zbog tog osvojenog FA Kupa moze se reci da je branio dovoljno da se moze reci igrali su skupa.


@Duljevinho, ma Alexis je bio igracina, ali je pad forme bio ocigledan prije ManUtd transfera. Ne znam kakav je u interu, ali mislim da je @Artetitis jednom rekao, zalit ce on za Arsenalom, a i Arsenal za njim. Doduse, kako to biva sa igracima nekad, mozda bi bila slicna prica kao sa Ozilom, pa bi jedino mogli dovoditi igrace iz Chapionshipa zbog manjka para za plate.
Smio bi se kladiti da je se svako zalago ko on, Giroud da je bio efikasniji, imali bi jednu, pa mozda i dvije titule lige tada.
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Avatar
Brokula
Postovi: 30532
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Brokula » 13 jan 2021, 15:46

Sam je sebi kriv, a i Wenger mu je kriv. On je pregorio i to je bilo ocito.
Onaj Sanchez iz prve sezone je bio najbolji igrac u ligi, i meni je bio najbolji finiser.
Martineli mi dosta vuce na njega igrom
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 13 jan 2021, 16:47

Murga je napisao/la:
13 jan 2021, 15:42
@Duljevinho, ma Alexis je bio igracina, ali je pad forme bio ocigledan prije ManUtd transfera. Ne znam kakav je u interu, ali mislim da je @Artetitis jednom rekao, zalit ce on za Arsenalom, a i Arsenal za njim. Doduse, kako to biva sa igracima nekad, mozda bi bila slicna prica kao sa Ozilom, pa bi jedino mogli dovoditi igrace iz Chapionshipa zbog manjka para za plate.
Smio bi se kladiti da je se svako zalago ko on, Giroud da je bio efikasniji, imali bi jednu, pa mozda i dvije titule lige tada.
Pisao sam već, Alexis je žrtva vlastitog lošeg PR-a i poprilične introvertiranosti za razliku od Özila koji ima puno bolji govor tijela van terena nego na terenu. Kad je igrao za Barcelonu - dakle, špansko govorno područje - saigrači su se žalili da ne razumiju njegov španski. :crazy:

Alexis je došao na crnu listu pro-Wengerovaca nekako u drugom dijelu 2016-17. Lik zabije 30 golova u sezoni, zabije gol za pobjedu u polufinalu kupa i vodeći gol u finalu protiv Chelsea, ali ne, on iskazuje nepoštovanje prema menadžeru i saigračima, blablabla, ko je on da traži od saigrača da se ne raduju izjednačenju kod Bournemoutha i slično. Ama skoro sve isto kao kad je Van Persie vrtio glavom prema Wengeru kad je ovaj izvadio Oxa i ubacio Arshavina protiv Uniteda 2012.godine. Onaj ološ George je na Twitteru s.rao po njemu bez ustezanja. Wenger ga je za ključnu utakmicu u borbi za Top 4 ostavio na klupi (Liverpool vani).

Onda je došlo ljeto tokom kojeg ga je Arsenal nastojao i zadržati i prodati, već se dogovorili sa Cityjem za 60 miliona funti, ali nije bilo šanse da se dovede prava zamjena (Wenger htio dati 92 miliona za Lemara :rol: ). Wenger je znao da je jednom popu.šio sa prodajom RvP-a rivalu u ligi i sad je htio da se kocka, kontao je da će Lacazette biti apgrejd u odnosu na Girouda :rol: i da će Özil i Lacazette uvjeriti Alexisa da ostane jer će se Arsenal boriti za titulu. Znao je da mu je to posljednja šansa.

Od koje nije bilo ništa, već nakon tri kola smo imali dva poraza. Alexis je igrao na silu, ali je i takav imao solidan učinak, dao po gol Spursima i Liverpoolu. Do zadnjeg dana je bio voljan da igra za Arsenal da bi na kraju otišao svirati klavir u United.


Žao mi je što je Alexis otišao iz Arsenala jer ću uvijek imati puno poštovanje za njegov odnos prema Arsenalovom dresu, ali mi je drago da mu je bilo loše u Unitedu.

2015-16. su Özil i Alexis bili žrtve UZP-a Girouda, Wengera, ozljeda i engleskih sudija. Tad smo mogli i trebali bez problema uzeti titulu. 2014-15. je Chelsea bio prejak, ali smo morali dalje proći u Ligi prvaka od osmine finala. Tim je bio zreo za bar polufinale.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 13 jan 2021, 17:10

Za Alexisom niko previše ne plače, on je bio užasan u posljednjoj polu sezoni.

I to je već bio nagovještaj njegovog potopa, ono za čime žalimo je igrač njegovog kalibra koji igra danas u našem klubu. A takvog nema ni na vidiku.

Da vas pitam, koji bi ekvivalent Alexisu bio sad da nekog dovedemo na zimu? WC nivo koji se ne snalazi u svom klubu? Griezman?
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13431
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la QUARTERBACK » 14 jan 2021, 16:58

sta smo mi zreli bili za polufinala bayern nas lupao kako je stigao, ispali smo i od monaka sezonu ili dvije prije..
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
Brokula
Postovi: 30532
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Brokula » 14 jan 2021, 17:02

Naš problem u doba Wengera je bio sa mentalne strane. To je bila jako ocita stvar, i zbog tog mi je najvise drago sto je Wenger otisao
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Odgovori

Natrag na “Arsenal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.