Arsenal

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Artetitis

Avatar
Brokula
Postovi: 30898
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Brokula » 08 okt 2020, 01:18

QUARTERBACK je napisao/la:
08 okt 2020, 00:16
Brokula je napisao/la:
07 okt 2020, 22:47
4 3 3 😍😍😍
a sad bi volio 433, ja kad sam govorio ti kazes to je svakako 433 tierney igra i dole i gore :mrgreen:
Drugo je sad :kafa: :mrgreen:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13485
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la QUARTERBACK » 08 okt 2020, 01:39

Brokula je napisao/la:
08 okt 2020, 01:18
QUARTERBACK je napisao/la:
08 okt 2020, 00:16
Brokula je napisao/la:
07 okt 2020, 22:47
4 3 3 😍😍😍
a sad bi volio 433, ja kad sam govorio ti kazes to je svakako 433 tierney igra i dole i gore :mrgreen:
Drugo je sad :kafa: :mrgreen:
al stvarno, kad covjek skonta 10 godina nam fali ovakav tip igraca na sredini terena i Arteta u svom prvom punom prelaznom roku plus pogodjen ovim sranjem oko virusa i manjkom para opcenito, svi su u nekim gubicima, uspjeva da dovede covjeka ni iz cega zadnji dan :D
vazda sam se pitao sto Wenga poslije gubitka Diabya nije nikad takav profil igraca vise doveo, brat je doveo Elnenya,Xhaku i mnoge druge veznjake koji nisu ni slicni onom sto nam je trebalo
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6339
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la AshburtonG » 08 okt 2020, 02:32

Yebene povrede...
Kakva igracina bi bio Diaby covjece. Bukvalno reinkarnacija Vieire, te jos tehnicki potkovaniji na sve to. Jedino nije imao taj leadership potencijal, ali igracki je bio pretalentovan i nadaren.

Avatar
Jackk
Postovi: 2414
Pridružen/a: 11 sep 2020, 07:17
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Jackk » 08 okt 2020, 07:09

To za Wengera nikome nije jasno.
Tolike godine smo bilo inferiorni na sredini terena ali lik je tjerao nešto svoje i nije htio dovesti taj profil igrača.

Diaby je to trebao biti ali čim si vidio koliko povreda ima, odmah se trebao drugi takav dovoditi.
Bogdanović-Ovčina-Isić-Zeljković-Dario-Hasanović-Radovac-Pršeš-Ćosić-Anđušić-Zajmović

'Listen, lads. Basically, you’re shit. Try enjoy the game. You’re probably going to get beaten. But just enjoy being shit'.”

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 08 okt 2020, 07:38

Wenger je bio ubijeđen, nekako nakon španske titule 2008, da je došlo vrijeme vladavine malih tehničara koji sakriju loptu suparniku. Zato smo u istom prelaznom roku (ljeto 2008) ostali bez Flaminija i Gilberta Silve i nikog nismo doveli. Izmakli su iz vida Wengeru Busquets (valjda je zamišljao da je to Diaby) i Senna kao dio kičme španskih dominatora tih godina. Fellaini bi nam 2013.godine sjeo k'o budali šamar, bilo bi bolje i nama i njemu da smo aktivirali njegovu klauzulu (23 miliona).

Diaby nikad nije bio dobar kao Vieira u defanzivi, bio je previše svilen i loš u postavljanju. Njegov forte je bila ofanziva, tu je bio neki poor man's Yaya Toure. Njegova najbolja sezona (2009-10) je zapravo prevarila Wengera po pitanju Diabyjevog zdravlja jer je Diaby odigrao cca 40 utakmica te sezone i zabio 7 golova. Zbog nedostatka defanzivnih kvaliteta u timu smo zato i gubili utakmice kao kod Wigana (vodili 2-0 do pred kraj utakmice :facepalm: ) ili protiv Hulla kod kuće.

Nakon trijumfa Pepove Barce 2009.godine, Wenger je i na stoperskim pozicijama Wenger počeo dovoditi niže i mekše igrače pa je tako dovukao Vermaelena (2009) i Koscielnyja (2010), obojicu nižih od 190. Nikad neću zaboraviti kad sam jaranu koji je pratio Ajax pisao da mi kaže kakav je Vermaelen, a on odgovorio: "Prefinjeni tehničar, jak k'o djevojčica." :D

Vermaelen je najbolju sezonu - onu prvu - odigrao dok mu je partner bio Gallas, luđak bez presedana, ali bolji igrač nego što mu se priznavalo i fizički impresivniji nego Wengerovi puleni tih godina, s tim da smo i tad uredno razbijani i od Uniteda i od Chelsea. Koscielny je stao na noge uz - zvuči kao naučna fantastika - Djouroua i sa tim tandemom smo imali suludu seriju u sezoni 2010-11, razbili Drogbin Chelsea i dobili Pepovu Barcelonu. Djourou se ozlijedio u onoj utakmici sa Newcastleom nakon čega je efektivno prestao biti ikakav igrač, u tim ušla ona olupina Squillaci i do kraja sezone nismo mogli kornera odbraniti. Poslije je i Koscielny došao sebi uz Mertesackera, tamo nekako od marta 2013. je to partnerstvo procvalo. Ne znam sjeća li se ko kako su Torres i Džeko napravili Koscielnyja majmunom na Emiratima te 2012-13, obje utakmice smo izgubili zbog njega.

Mi još plaćamo ljeto 2015. i 2016. kad smo spičili za nas fantastične pare na Elnenyja, Xhaku i Mustafija, isto k'o da je Wenger pravio paradžemat, a ne fudbalski tim.

Avatar
Ozymandias
Postovi: 1077
Pridružen/a: 12 okt 2013, 17:20
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Ozymandias » 08 okt 2020, 07:45

QUARTERBACK je napisao/la:
08 okt 2020, 01:39
Brokula je napisao/la:
08 okt 2020, 01:18
QUARTERBACK je napisao/la:
08 okt 2020, 00:16


a sad bi volio 433, ja kad sam govorio ti kazes to je svakako 433 tierney igra i dole i gore :mrgreen:
Drugo je sad :kafa: :mrgreen:
al stvarno, kad covjek skonta 10 godina nam fali ovakav tip igraca na sredini terena i Arteta u svom prvom punom prelaznom roku plus pogodjen ovim sranjem oko virusa i manjkom para opcenito, svi su u nekim gubicima, uspjeva da dovede covjeka ni iz cega zadnji dan :D
vazda sam se pitao sto Wenga poslije gubitka Diabya nije nikad takav profil igraca vise doveo, brat je doveo Elnenya,Xhaku i mnoge druge veznjake koji nisu ni slicni onom sto nam je trebalo
Da, Arteta je insistirao na Parteyu i valjda je na Parteya mislio kad je rekao da ima punu podrsku uprave jer ga nije mogao dovest bez zelenog svjetla Kroenkeovih i sigurno nekog finansijskog poguranca.

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 08 okt 2020, 08:11

Gledam listu za Evropu i kontam, došao jutros Arteta na trening i kaže igračima: "Dečki, znate li onaj vic? Bili Turčin, Grk i Armenac...i nema ih više."

Avatar
Jackk
Postovi: 2414
Pridružen/a: 11 sep 2020, 07:17
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Jackk » 08 okt 2020, 08:12

Artetitis je napisao/la:
08 okt 2020, 08:11
Gledam listu za Evropu i kontam, došao jutros Arteta na trening i kaže igračima: "Dečki, znate li onaj vic? Bili Turčin, Grk i Armenac...i nema ih više."
Bili Turčin, Grk i Armenac i Bili ih ubije.
Bogdanović-Ovčina-Isić-Zeljković-Dario-Hasanović-Radovac-Pršeš-Ćosić-Anđušić-Zajmović

'Listen, lads. Basically, you’re shit. Try enjoy the game. You’re probably going to get beaten. But just enjoy being shit'.”

Avatar
Brokula
Postovi: 30898
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Brokula » 08 okt 2020, 13:23

QUARTERBACK je napisao/la:
08 okt 2020, 01:39

al stvarno, kad covjek skonta 10 godina nam fali ovakav tip igraca na sredini terena i Arteta u svom prvom punom prelaznom roku plus pogodjen ovim sranjem oko virusa i manjkom para opcenito, svi su u nekim gubicima, uspjeva da dovede covjeka ni iz cega zadnji dan :D
vazda sam se pitao sto Wenga poslije gubitka Diabya nije nikad takav profil igraca vise doveo, brat je doveo Elnenya,Xhaku i mnoge druge veznjake koji nisu ni slicni onom sto nam je trebalo
Kad je Arteta rekao u nedjelju ono da obecava da rade na dovodjenju pojacanja, i da ne prica samo u prazno nego da stoji iza svojih rijeci, tad sam se potajno poceo nadati da bi mogli dovesti nekog, al nisam htio da budem optimistican :mrgreen:

Arteti je trebalo pola godine da popravi cijeli odbrambeni sistem i jedan transfer rok da ucvrsti kicmu tima, nesto sto nam je falilo vise od 10 godina. Jos sljedece sezone se oslobadja vise od 30 miliona funti u placama samo od panjeva kojima isticu ugovori. Ako Edu i Arteta odrade naredna dva transfer roka pametno ( prije svega sa odlascima), Arsenal bi mogao stati na noge konacno. Kad bi se uz to izborila liga prvaka, to bi bio kolosalni uspjeh ( ako artetine ambicije nastave biti kao sto prica).

Dovodjenje Parteya nam daje toliko takticke fleksibilnosti i u veznom redu, i postavci cijelog tima, da sam i dalje u nevjerici da smo ga doveli. Covjek ce nam popraviti pola problema koje imamo kao tim sveukupno. Jos kad citam izjave da je navijac Arsenala i da je momak pratio tim i davao prijedloge kako moze igrati u timu :ljepota:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Brokula
Postovi: 30898
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Brokula » 08 okt 2020, 13:48

I onda nam se na sve ovo povrijedi Leno i mora nam braniti Islanđanin 💀💀😂😂
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6339
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la AshburtonG » 08 okt 2020, 15:22

Arteta nije lud. On zna da ga eventualni uspjeh sa Arsenalom u narednom periodu automatski lansira kao trenera spanskih velikana. Budimo iskreni, svi spanski treneri ce uvijek prije vodit Barcu/Real, nego bilo koji engleski tim. Zbog toga vjerujem da ce radit logicne poteze, za razliku od Wengera i Emery-a. On ima mnogo izgubit sa eventualnim krahom u prvom trenerskom poslu, dok ova dvojica i nisu imala puno. Zasad radi dobar posao.

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 21 okt 2020, 13:38

Mesut se oglasio na Twitteru. Kaže da će se boriti do zadnjeg Ujgura da riješi svjetsku nepravdu. Šteta što je dopustio nepravdu da bude veznjak od 350 hiljada sedmično koji nijednu bitnu utakmicu za Arsenal nije riješio golom ili asistencijom.

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13485
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la QUARTERBACK » 21 okt 2020, 13:55

to je laz, rijesavao je on utakmice i sam i s alexisom al to se brzo zaboravlja, ovo je nepravda prema njemu prvo i epska glupost kluba
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 21 okt 2020, 14:16

QUARTERBACK je napisao/la:
21 okt 2020, 13:55
to je laz, rijesavao je on utakmice i sam i s alexisom al to se brzo zaboravlja, ovo je nepravda prema njemu prvo i epska glupost kluba
Polufinale EL protiv Atletica?

Finale EL protiv Chelsea?

Mislim, da se razumijemo, on bi meni i ovakav kenjkav igrao 100 puta prije šlagiranog Willocka, ali sad od njega prave legendu kluba. Pogotovo mi na neku stvar idu ovi Wengerovi advokati na Twitteru koji su uživali dok je Profa vježbao autoritet na Alexisu.

Avatar
Brokula
Postovi: 30898
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Brokula » 23 okt 2020, 14:53

Mesutov agent dao jako jako zanimljiv intervju za ESPN.
Prvo je napao Artetu i u biti rekao da je i on bio beskoristan i nije igrao nikako al su ga svejedno registrovali
Drugo isto jako zanimljivo jest da je Ozil odbio 30 miliona bonusa na potpis za drugi tim 2018e i produzio sa Arsenalom. To nisam ocekivao uopste.
Trece i najgore po Arsenal jeste informacija da je 5 6 igraca reklo da Ozil trenira kao i svi drugi i da vecina ih smatra da je Ozil najbolji igrac u timu.
Ako rezultati i igra krenu nizbrdo Arteta ce izgubiti svlacionicu
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
feniksptica
Postovi: 15163
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la feniksptica » 23 okt 2020, 15:33

Opet ja mislim da to nije do Artete nego da je doslo od vrha zabrana
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
Marsal
Postovi: 22686
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Marsal » 23 okt 2020, 15:52

feniksptica je napisao/la:
23 okt 2020, 15:33
Opet ja mislim da to nije do Artete nego da je doslo od vrha zabrana
Ma jasno ko dan, bio mu Ozil uzdanica dok nije presro sa kineskim balijama i smanjenjem plaće.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 23 okt 2020, 16:01

Brokula je napisao/la:
23 okt 2020, 14:53
Mesutov agent dao jako jako zanimljiv intervju za ESPN.
Prvo je napao Artetu i u biti rekao da je i on bio beskoristan i nije igrao nikako al su ga svejedno registrovali
Drugo isto jako zanimljivo jest da je Ozil odbio 30 miliona bonusa na potpis za drugi tim 2018e i produzio sa Arsenalom. To nisam ocekivao uopste.
Trece i najgore po Arsenal jeste informacija da je 5 6 igraca reklo da Ozil trenira kao i svi drugi i da vecina ih smatra da je Ozil najbolji igrac u timu.
Ako rezultati i igra krenu nizbrdo Arteta ce izgubiti svlacionicu
Özilov agent je lik kojeg bih ja sutra angažovao da moram prodati kuću ili tako nešto. Pravi prefrigani PR-master.

Da se razumijemo, u startu se slažem da je Özil morao biti registrovan. Sa svim svojim manama i dalje ima šta da ponudi ovom timu koji kreira šanse na kapaljku.

Kao prvo, zanimljivo je kako je uzeo primjer Artete, a ne, recimo, Aršavina. Aršavin je bio skupo pojačanje, bio je prilično standardan dvije i po godine, a onda ga je Wenger ćušnuo u vrijeme kad nam je kreativnost spala na to šta izmisli Van Persie (otišli Fabregas i Nasri, Wilshere propustio čitavu sezonu). Ne samo što ga je ćušnuo nego ga je poslao na posudbu u Zenit nakon onog famoznog zviždanja publike kad je ušao umjesto Oxa protiv Uniteda. U posljednjoj sezoni, Aršavin je odigrao tričavih 7 ligaških utakmica, a ne može me niko uvjeriti da je bio gori igrač od Gervinha i sličnih koje smo imali u tom periodu. Doduše, to se ne bi uklopilo u Özilov narativ o divnom Wengeru i groznom Arteti.

Kao drugo, Özil je eventualno mogao otići u neku Kinu :mrgreen: ili tako neki penzionerski Katar. Nijedan veliki klub njega nije zvao, samo što je Wenger htio da spasi svoj obraz zbog gubitka Alexisa.

Kao treće, smiješno je reći da je najbolji igrač u timu. S druge strane, imajući u vidu da je on vjerovatno više fudbala zaboravio nego što će ga trupci tipa Willock ikad znati, sigurno je da ima mjesta, posebno kad nam zatreba otključavanje bunkera.

Ne vjerujem da će Arteta izgubiti svlačionicu jer, za razliku od Emeryja, igrači vide da on priča smislenu priču i još nikad nisam čuo da je nekog od igrača krivio za nešto. Najtužnija stvar kod postojećeg rostera Arsenala i jest ta da je većini igrača i ovakav Arsenal životna premija. Ne znam baš da su spremni za neku vrstu pobune.

Da je čudan odnos Artete prema još nekim igračima (npr. zašto Nelson nije mogao igrati sinoć na krilu, a mrtvi Nketiah tamo ne može igrati ni na igrici?), to jest.

I, da, koliko god da dumam o razlogu za Özilovo isključenje iz tima, najrealnija mi je ova priča Pedra Le Grovea koji kaže da je jednostavno bio nedisciplinovan i da je Arteta tu presjekao. Igrao je on još debela tri mjeseca nakon komentara o Ujgurima. Puklo je na smanjenju plaća.

Avatar
Brokula
Postovi: 30898
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Brokula » 23 okt 2020, 16:03

Agent mu ima doktorat iz prava, pametan neki lik :D
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Chapman1886
Postovi: 4895
Pridružen/a: 21 maj 2018, 21:20
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Chapman1886 » 25 okt 2020, 19:09

šta je da je cirkus je ovo sa ozilom i obiće se o glavu argeti siguran sam
Samo Sloboda | COYG

Odgovori

Natrag na “Arsenal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.