Arsenal - Chat

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Artetitis

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13424
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la QUARTERBACK » 14 maj 2023, 21:02



to je to sve receno
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11584
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la AllGunsBlazing » 14 maj 2023, 22:24

Ne treba biti sada previse pametan. Jedino pitanje ostaje sta je klub naucio iz svega ovoga.

Iz perspektive proslog septembra, top sezona. Sada nastaviti graditi, pojacati ekipu i nastaviti ovim tempom.
Celik!3,2,2.

Avatar
Rosicky
Postovi: 8249
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Rosicky » 14 maj 2023, 23:23

Pa sljedeće sezone imamo manje šanse za top4 nego što smo ove za titulu

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6286
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la AshburtonG » 14 maj 2023, 23:57

Artetitis je napisao/la:
14 maj 2023, 20:23
AshburtonG je napisao/la:
14 maj 2023, 19:55
Pa moras publici nesto i pruzit, da bi zasluzio njihovu podrsku. Ubjedljivo najskuplje cijene ulaznica i da gledas kako se ljudi ne mogu motivirat da grizu u borbi za titulu poput 88 minuta tekme protiv Sotona ili kao danas da te Brighton nakon blamaze na Goodisonu oduci od fudbala.
Dok su igrali kao da im zivot ovisi od rezultata i Emirati nisu bili glasniji otkako je stadion napravljen. Gostovanja jos bolje, iako su nam away navijaci vec decenijama jedni od boljih u EPL.
Ako nakon ovakve sezone nisu zaslužili da ih se bodri u svakoj utakmici, onda im treba uzeti sezonske karte i poslati ih na operu ili tako nešto. Fazon je da te publika digne kad te ne ide.
Kakve sezone?
Sezone u kojoj nisu iskoristili +8 10 kola prije kraja, te vjerovatno najveceg supporta u novijoj historiji kluba. Pa onaj AFTV ima vise pregleda i reacha od 90% klubova iz EPL.

Ja sam vam ovdje rekao da je sve osim titule neuspjeh, nakon onakvih 30ak kola. Ako to ne iskoristis, onda budi spreman na posljedice. Kad dodju rezultati, dodje i podrska. Izostanu rezultati, izostane i podrska. Simple as that. Fudbal vec decenijama nije nista drugo nego posao. Ni na poslu ne dobijes povisicu ako klijent nije zadovoljan. ;)
Navijaci su toliko navikli da od Arsenala nema nista, da su nakon ona 2-3 remija vec smanjili dozivljaj i samo se vratila energija na staro. Sto bi navijaci urlali i unistavali grla, a likovi koji primaju milione izgubili vjeru u titulu prije njih? Normalno da ce bit losija atmosfera kad se ne boris za nesto.

@DRHAUSE

Ma to je saka djecurlije, koji su oformili kao neku Ultras grupu. Nema ih ni 200 na stadionu.

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11584
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la AllGunsBlazing » 15 maj 2023, 07:33

Liga ne traje 30 kola. Razumijem razocarenje, ali za titulu ti treba najbolja ekipa ili da podbace konkurenti. Arsenal nema najbolju ekipu, a konkurent ocigledno nije podbacio.

Malo objektivnosti nije na odmet, mada to ovoj temi fali uvijek.
Celik!3,2,2.

Avatar
Brokula
Postovi: 30482
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Brokula » 15 maj 2023, 07:51

Artetitis je napisao/la:
14 maj 2023, 19:44
Čitam na Twitteru danas da je atmosfera bila bezvezna, najgora ove sezone. Ne treba ni čuditi da igrači daju manje nego što se od njih očekiva - ako nemaš podršku sa tribina, na svom terenu ide teže. Vjerovatno im je motiv ubijen i pobjedom Cityja u ranijoj utakmici dana.

Idemo dalje, ova sezona je i dalje bolja nego što smo mogli da očekujemo. Ako ništa, sad vidimo šta je smeće u ekipi, a šta treba da se zadrži i šta može da prati najviši nivo.
Baš mi je ovo više put zapalo za oko u drugom dijelu sezone. Čovječe boriš se za titulu, a stadion grobnica i stotine mjesta prazno. Za juče me i ne čudi obzirom da je titula riješena sa porazom Evertona realno. Ili one picke od navijača ( a takvih je jučer bilo 50%) koje napuštaju stadion na rezultatu 2:0, kao gotovo je šta ćemo ovdje. Pa jbt, takvim treba dijeliti šamare na izlazu
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Artetitis » 15 maj 2023, 09:03

AshburtonG je napisao/la:
14 maj 2023, 23:57
Artetitis je napisao/la:
14 maj 2023, 20:23
AshburtonG je napisao/la:
14 maj 2023, 19:55
Pa moras publici nesto i pruzit, da bi zasluzio njihovu podrsku. Ubjedljivo najskuplje cijene ulaznica i da gledas kako se ljudi ne mogu motivirat da grizu u borbi za titulu poput 88 minuta tekme protiv Sotona ili kao danas da te Brighton nakon blamaze na Goodisonu oduci od fudbala.
Dok su igrali kao da im zivot ovisi od rezultata i Emirati nisu bili glasniji otkako je stadion napravljen. Gostovanja jos bolje, iako su nam away navijaci vec decenijama jedni od boljih u EPL.
Ako nakon ovakve sezone nisu zaslužili da ih se bodri u svakoj utakmici, onda im treba uzeti sezonske karte i poslati ih na operu ili tako nešto. Fazon je da te publika digne kad te ne ide.
Kakve sezone?
Sezone u kojoj nisu iskoristili +8 10 kola prije kraja, te vjerovatno najveceg supporta u novijoj historiji kluba. Pa onaj AFTV ima vise pregleda i reacha od 90% klubova iz EPL.

Ja sam vam ovdje rekao da je sve osim titule neuspjeh, nakon onakvih 30ak kola. Ako to ne iskoristis, onda budi spreman na posljedice. Kad dodju rezultati, dodje i podrska. Izostanu rezultati, izostane i podrska. Simple as that. Fudbal vec decenijama nije nista drugo nego posao. Ni na poslu ne dobijes povisicu ako klijent nije zadovoljan. ;)
Navijaci su toliko navikli da od Arsenala nema nista, da su nakon ona 2-3 remija vec smanjili dozivljaj i samo se vratila energija na staro. Sto bi navijaci urlali i unistavali grla, a likovi koji primaju milione izgubili vjeru u titulu prije njih? Normalno da ce bit losija atmosfera kad se ne boris za nesto.
Jedna od najmlađih ekipa lige kojoj je cilj bio Top 4 nije izdržala utrku sa timom koji gazi doslovno sve pred sobom. Baš čudno.

Ekipa je dala skoro 90 golova ove sezone, dobila 4 od 5 Big Six derbija na svom terenu, ušla u Top 4 nakon 7 godina čekanja.

Ako im je to malo, i treba da čekamo na titulu k'o Spursi.

Avatar
Rosicky
Postovi: 8249
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Rosicky » 15 maj 2023, 13:04

Pa ne treba izaći na 2 0 nego nakon prvih 15
Minuta kad vidis kakav je pristup utakmici.

Oderu te sa 200 funti ulaznice i ti treba da navijaš a oni stoje na terenu

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13424
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la QUARTERBACK » 15 maj 2023, 17:48

s obzirom na to na kakvim smo granama bili i gdje nas je arteta doveo, sad biram da vjerujem da ce nas i iz ovog dici na jos veci nivo i da cemo s njim osvojiti neki bitan trofej u narednim godinama..

imali smo sansu nismo iskoristili, poslije toliko vremena drago mi je da smo uopste u prici za titulu, iskustvo koje su ove sezone stekli moze im znaciti mnogo kad se zadese u slicnoj situaciji opet..

13 kvalitetnih igraca nije dovoljno dobro da se takmici sa 18 koliko city ima, ljudi 3 mjeseca sve pobjede imaju sta se tu ima dalje pricati..
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Artetitis » 15 maj 2023, 18:27

Napredak imate u svim mogućim kategorijama.

1.Rezultati protiv Big 6. 19 od 30 bodova smo uzeli. Manite me priče o sezonama koje imaju neki od tih timova. Liverpool je na Anfieldu dobio City, Unitedu strpao sedmicu, dobio Napoli u Ligi prvaka, a mi smo tamo uzeli bod. Chelsea jest u banani, ali sjetite se da je Wenger protiv onog banana-Chelsea u 2015-16 uzeo 0 bodova i dao 0 golova. Protiv Moyesovog Uniteda smo uzeli bod, bez datog gola. Sad smo protiv Chelsea uzeli šest bodova. Protiv ETH-ovog Uniteda tri boda na šampionski način.

Dobili smo Spurse dvaput, i to kako. Sjećam se naše prethodne pobjede na njihovom stadionu - gol Rosickog na početku i onda spašavaj, Koscielny, od gluposti poljske lude, spašavaj, Soldado, tako što nemaš pojma. Protiv Uniteda smo nezasluženo izgubili. Jedino nas je City razmontirao, ali ništa bolje tamo nije prošao niko ko je igrao u ovoj kalendarskoj godini - Bayern je sa 3-0 odlično prošao, Leipzig je dobio 7 komada, United u jesen šesticu, Liverpool malo prije nas četvorku...

2.Kontinuitet igre i rezultata. Imamo svoj stil igre koji je donosio pobjede. 25 pobjeda u 36 utakmica nije nešto što se može potcijeniti. To su dvije pobjede u tri utakmice. Smanjio se broj poraza - prošle sezone 13 u 38, sad 5 u 36. Prošle sezone smo gubili svaku treću utakmicu, sad gubimo svaku sedmu. To znači da nam treba skoro dva mjeseca da izgubimo utakmicu.

3.Komocija igre u gostima. Razbijanje Brentforda, Chelsea, Spursa, Brightona, Fulhama, pa i nadigravanje Newcastlea... Dobijali smo ležerno timove koji su nam nekada predstavljali rak-ranu (Palace, npr.). Štaviše, komotniji smo bili u gostima nego kod kuće, a lakše je popraviti igru na svom terenu nego u gostima.

4.Dati golovi - nismo preko 80 prebacili više od 10 godina. Imali smo Van Persieja, Alexisa, Özila, Aubameyanga, Lacazettea, Walcotta, Ramseya, Podolskog, Girouda, Cazorlu...i opet od one 2009-10 nismo prebacili 80 komada. Četiri igrača su dala 10 ili više golova.


Niko ne zna šta će se desiti naredne sezone - možda stvarno tropimo, ali realnije je da će se uspon ovog tima nastaviti. Jest da će biti teže doći sa drugog na prvo mjesto nego sa petog na drugo, ali ima šlifa da se od ovog tima napravi zayeban tim.


Ima još hrpa stvari da se popravi, počev od naših igara u Evropi, posebno u eliminacijskim utakmicama. Grijeh bi bio da i ovaj Arsenal ispadne u Ro16.

Avatar
Marsal
Postovi: 22590
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Marsal » 16 maj 2023, 21:13

Ode Džakula. Hvala za sve. :salut: Pamtit ću ga samo po dobrom, a bogami dobrog je bilo. Bilo je i lošeg ali želja, htijenje i liderstvo nikad nisu izostali. I na tome kapa do poda.

Bio je kapiten ove ekipe i iskreno ono što on ima ne znam kako ćemo nadomjestiti. Bio je jedini koji zna pofajtat se, zakuhat kad treba, smiriti situaciju, odvesti vodu na naš mlin.

Šteta što smo trokirali i što nije ispraćen sa titulom.

Sretno Granite u Leverkusenu. :thumbup:
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 7511
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la baboedindzeko09 » 16 maj 2023, 21:53

Xhaka :plac:

Hvala majstore za sve, iskreno, kako je igrao ovu sezonu, baš mi je žao što odlazi. Lider na terenu, taman je stasao i počeo igrati odličan fudbal, bez gluposti, bez žutih i crvenih kartona, Arteta mu našao poziciju i ulogu.

Imam mišljenje da je mogao ostati još barem 2 sezone igrati... ali eto, šta je tu je. Još jednom hvala za sve i sve najbolje u karijeri!
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
topnik1
Postovi: 15045
Pridružen/a: 14 apr 2014, 23:20
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la topnik1 » 16 maj 2023, 23:47

baboedindzeko09 je napisao/la:
16 maj 2023, 21:53
Xhaka :plac:

Hvala majstore za sve, iskreno, kako je igrao ovu sezonu, baš mi je žao što odlazi. Lider na terenu, taman je stasao i počeo igrati odličan fudbal, bez gluposti, bez žutih i crvenih kartona, Arteta mu našao poziciju i ulogu.

Imam mišljenje da je mogao ostati još barem 2 sezone igrati... ali eto, šta je tu je. Još jednom hvala za sve i sve najbolje u karijeri!
Ko bi rekao da ce nam Xakhule biti zao al yebiga,to znaci da sovodimo Ricea 99%,samim tim bi Xakha preselio na klupu ali i kao takav nam je trebao i bio bi zlata vrijedan,daleko najspremniji igrac u ekipi ,bez povreda ,pravi profesionalac ,neka mu je sa srecom u Levercusenu
Grijesiti je ljudski,ali ako vam se gumica istrosi prije olovke,malo ste pretjerali!!

VOLIM TE ČELIK!!!!!

Avatar
Rosicky
Postovi: 8249
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Rosicky » 16 maj 2023, 23:48

Mi ako Ricea ne dovedemo sa sirenom nakon zadnjeg kola nećemo ga ni dovesti

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 17 maj 2023, 11:44

Saliba? Ugovor? :yawn:

Ovo ako se na ljeto, sad ne produzi. Gotovo je.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Artetitis » 17 maj 2023, 12:25

Xhakin dolazak se poklapa sa Arsenalovim ispadanjem iz Top 4, a odlazi taman kad smo se vratili u Top 4. Zatekao je Arsenal na 2.mjestu, ostavlja Arsenal na 2.mjestu. Od njega se tražilo da bude nešto što nije - nedovoljno tehnički jak da bude Cazorla, nedovoljno brz da bude Kante. Tog ljeta 2016.godine smo mi uzeli Xhaku, a Chelsea Kantea jer se Wenger uobičajeno cjenkao. Chelsea je sa Kanteom uzeo Premiership, Ligu Evrope i Ligu prvaka, a mi smo se morali zadovoljiti sa dva FA Kupa i 2 CS-a. Ironija sudbine je da je Xhaka u direktnim duelima sa Kanteom bio puno uspješniji i da smo generalno tukli Chelsea u tom periodu. Ostaje i da je jedan od rijetkih poraza Arsenala sa Xhakom protiv Chelsea sa Kanteom bio u najvažnijem meču Arsenala u zadnjih pet godina - finalu EL 2019. Imao je i fetiš na zabijanje De Gei izvan 16, triput je zabio Unitedu dalekometnim hicem na Emiratima u pobjedama Arsenala.

Njegova prgavština je dobila smisao ove sezone jer je igrački kvalitet ostatka tima bio na nivou. Ovo mu je bila i najbolja sezona u klubu, dao je pet golova u ligi, dva u EL. Skauzeri će reći da je on oživio Liverpool i Anfield na 2-0 za nas što će reći da nas je, po toj verziji, koštao titule.

Zbog svega toga ne treba zaboraviti njegove gluposti, luđačke penale koje je pravio, crveni karton protiv Burnleya, izlazak protiv Palacea nakon kojeg bi ga 99% klubova deportovalo u sigurnu kuću dok se ne realizuje transfer negdje preko okeana i slično u godinama koje su prethodile. Ako dovodimo Ricea kao njegovu zamjenu, bićemo bolji igrački. Što se liderstva tiče, tu neka neko drugi preuzme štafetu.

Avatar
Brokula
Postovi: 30482
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Brokula » 17 maj 2023, 12:28

Bgmi umjesto Xhake će se morati dovesti ozbiljan kapitalac. Imao je on golemog uticaja na našu igru i ako se ne dovede adekvatna zamjena ekipa će osjetiti sljedeće sezone
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Artetitis » 17 maj 2023, 12:34

Brokula je napisao/la:
17 maj 2023, 12:28
Bgmi umjesto Xhake će se morati dovesti ozbiljan kapitalac. Imao je on golemog uticaja na našu igru i ako se ne dovede adekvatna zamjena ekipa će osjetiti sljedeće sezone
Moja pretpostavka je da će taj kapitalac biti Rice i da smo zato ranije riješili Xhakin odlazak u Leverkusen kod Artetinog drugara Xabija Alonsa. Možda ovim transferom dobijemo i neku privilegiju kod kupovine Leverkusenovih igrača (Diaby, recimo) s kojima smo povezivani.

Ne bih se bunio da Arteta priupita Gündogana za planove za iduće ljeto. Htio sam ga u Arsenalu još od sezone 2012-13.

Avatar
Marsal
Postovi: 22590
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Marsal » 17 maj 2023, 13:37

Artetitis je napisao/la:
17 maj 2023, 12:34
Brokula je napisao/la:
17 maj 2023, 12:28
Bgmi umjesto Xhake će se morati dovesti ozbiljan kapitalac. Imao je on golemog uticaja na našu igru i ako se ne dovede adekvatna zamjena ekipa će osjetiti sljedeće sezone
Moja pretpostavka je da će taj kapitalac biti Rice i da smo zato ranije riješili Xhakin odlazak u Leverkusen kod Artetinog drugara Xabija Alonsa. Možda ovim transferom dobijemo i neku privilegiju kod kupovine Leverkusenovih igrača (Diaby, recimo) s kojima smo povezivani.

Ne bih se bunio da Arteta priupita Gündogana za planove za iduće ljeto. Htio sam ga u Arsenalu još od sezone 2012-13.
Dogovorio je sa Barcom već na 3 godine.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Artetitis » 17 maj 2023, 14:10

Znam, druže, ali bih volio i da se Barci pose.remo u ćeif. :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Arsenal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.