Arsenal - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Artetitis

Gdje će Arsenal završiti iduće sezone?

Anketa je završila: 08 avg 2019, 14:38.

Šampioni (sami se prijavite nadležnom doktoru ako izaberete ovu opciju)
1
6%
Od drugog do četvrtog mjesta
3
19%
Peto ili šesto mjesto
7
44%
Od sedmog do desetog mjesta, pad u mediokritetstvo, Everton II FC
2
13%
Od jedanaestog do sedamnaestog mjesta, katastrofa, dobro da ne ispadnemo
0
Nema glasova.
Od osamnaestog do dvadesetog mjesta (vidjeti tekst iz zagrade kod prve opcije)
0
Nema glasova.
Uzimamo EL/neki domaći kup uz plasman u Top 4
1
6%
Uzimamo EL/neki domaći kup uz plasman van Top 4
2
13%
 
Ukupno glasova: 16

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Osim13 » 21 jan 2020, 15:42

Artetitis je napisao/la:
20 jan 2020, 19:00
anell je napisao/la:
20 jan 2020, 14:44
Ma nije atmosfera loša samo zbog stadiona nego naši navijači su kari.ne. Pogledaj samo prošlo kolo u FA kupu protiv Leedsa ili ona utakmica sa Eintrachtom u EL...Ljudi su napravili bolju atmosferu nego Arsenalovi navijači u 95% utakmica.
Pa to je to, direktna posljedica dizanja cijena. Zato imamo navijače koji prave atmosferu u gostima, a kod kuće dolaze ovi sa debljim novčanikom.
tbf tako je kod većine lige
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Gunner4
Postovi: 8489
Pridružen/a: 11 avg 2012, 21:13
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Gunner4 » 23 jan 2020, 13:11

Sebeljos trazio raskid pozajmice. Suarez No2. I treba da ide. Nije svaki spanski ficfiric Santi Cazorla. :kafa:
Carl Jenkinson je World Class!!!!
@OfficialAgent jedini pravi insajder na forumu!!!

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la japa » 25 mar 2020, 19:33

"Bio sam kapetan i osjećao puno pritiska. Moram sam voditi momčad do nekog trofeja, sve sam davao od sebe. Nakon poraza sam znao plakati kući. Najgore je što sam navikao patiti, navikao sam provoditi večeri tužan. Gubio sam utakmice i u autobusu nakon poraza bio uništen, dok su se neki igrači smijali i razgovarali o tome gdje će kasnije otići", rekao je Fabregas, koji od prošle godine nastupa za Monaco.

"Tako je bilo nekoliko godina. Igrali smo lijep nogomet, uživao sam u našem nogometu, ali sam imao previše pritiska i počeo sam se osjećati usamljeno, Posebno u posljednje dvije-tri godine."

Embed from Getty Images

Arsenal nije dovodio pojačanja, a Fabregas je patio...

"Osjećao sam da su Robin van Persie i Samir Nasri jedini nogometaši koji su bili na mom nivou, psihičkom i tehničkom. Mislim da nije to arogantno reći... Tako sam se osjećao. Bio sam potrošen i psihički i fizički. Davao sam sve od sebe, a klub nije doveo neke igrače koje je mogao. Gledajući suigrače i ponašanje nekoliko njih, poželio sam otići. Da nije bilo tako, ne bih tad otišao."

Avatar
Gunner4
Postovi: 8489
Pridružen/a: 11 avg 2012, 21:13
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Gunner4 » 23 apr 2020, 15:48

Toliko desavanja oko Arsenala zadnjih dana a niko nista ovdje nepise?

Izgleda vam sad korona draza od Arsenala
Carl Jenkinson je World Class!!!!
@OfficialAgent jedini pravi insajder na forumu!!!

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4751
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la LlullSergio » 23 apr 2020, 20:04

Sta se desava ? :D

Avatar
Brokula
Postovi: 30482
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Brokula » 23 apr 2020, 23:08

Partey hoće u Arsenal, Mustafa donira hljebove, Ozil ne da platu i to je to
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Harika
Postovi: 5022
Pridružen/a: 15 mar 2013, 22:40
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Harika » 26 apr 2020, 14:18

Džaba sve kad nema fudbala
Arsenal FC, FK Željezničar, Damir Džumhur, Nikola "Niko" Kovač, Roger Federer

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 04 maj 2020, 10:11

Gledam juče Arsenal 2001-02 Season Review. Do 25.kola smo imali 13 pobjeda, a onda u zadnjih 13 kola isto toliko. Od 20.oktobra do 18.decembra 9 utakmica, 3 pobjede, 4 remija i 2 poraza. U tom periodu smo prosipali bodove, primali glupe golove, ali smo isto tako znali i okrenuti utakmicu zahvaljujući nenormalno širokom napadačkom, hm, arsenalu.

Par dojmova:

-Bergkamp haman presjedio prvu polusezonu na klupi, a onda se razgoropadio po povratku u tim,

-Ashley Cole je najbolji lijevi bek u historiji lige,

-Richard Wright je bio užasan kikser,

-valjalo nam je što je Barthez poklonio dva gola Henryju na Highburyju - da tu nismo pobijedili, možda ne bismo ni osvojili naslov,

-Pires i Henry bili nezaustavljivi - Bobby je dovršio aklimatizaciju i igrao fantastičnu sezonu sve do ozljede, a Henry bezbroj puta potvrdio da je najbolji napadač lige,

-Ljungberg je preuzeo štafetu u finišu sezone, on i Bergkamp su se savršeno razumjeli,

-Wiltord je bio izuzetno zahvalan igrač, i to ne samo zbog gola na OT-u kojim je ovjerena titula,

-Seamanova odbrana penala Barryju kod Ville kod 1-0 za nas, prije Piresovog magičnog gola Schmeichelu, je jedan od ključnih momenata sezone.

Momenat koji me natjerao da se naježim:

Adams i Campbell, rame uz rame, idu na korner.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6286
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la AshburtonG » 04 maj 2020, 11:57

Da li je Adams/Campbell najbolji duo EPL u historiji? Igrali su steta bas kratko zajedno, ali po meni najmocniji duo ikad. Ako se gleda nakon toga, Kolo/Campbell je bio dobar.

Po meni u istu recenicu mogu samo Ferd/Vidic i Terry/Carvalho, od ovih koje sam ja zapamtio.

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 05 maj 2020, 00:09

Campbellova prva i Tonyjeva posljednja sezona. Nisu imali vremena da formiraju duet za historiju, ali ni double nije loš.

Šteta samo za taj glupi gol primljen u Leverkusenu za 1-1. Oderali smo Apotekare u Londonu 4-1, a oni otišli u finale jer smo zeznuli protiv Deportiva koji je u London došao odmoran, sa 9 igrača koji nisu nastupali preko vikenda. Još Thierry zapuca penal, a u Torinu još jedan (i da smo dobili Juventusov B tim, opet bismo ispali).

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 16 maj 2020, 09:27

Pročitah intervju sa Enemyjem. Kako taj čovjek još nije osnovao neku Stranku demokratske Andaluzije...

Avatar
Gunner4
Postovi: 8489
Pridružen/a: 11 avg 2012, 21:13
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Gunner4 » 19 maj 2020, 14:51

Artetitis je napisao/la:
16 maj 2020, 09:27
Pročitah intervju sa Enemyjem. Kako taj čovjek još nije osnovao neku Stranku demokratske Andaluzije...
Nema novih ponuda. Pa se maksimalno pravda za lose vodjenje Arsenala.
Carl Jenkinson je World Class!!!!
@OfficialAgent jedini pravi insajder na forumu!!!

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 06 avg 2020, 19:20

Sezona je na kraju dobila kakav-takav sretan kraj - osvojen trofej i osiguran evropski fudbal iduće sezone. Kako smo izgledali tamo nekad u novembru, 8.mjesto i osvojen kup je vrh vrhova za najneinteligentniju grupu igrača koja se okupila pod Arsenalovim grbom.

GOLMANI

Leno je do ozljede bio jedan od rijetkih koji je svoju platu zaradio na terenu, s tim da je bio izuzetno ranjiv na prekidima.

Martinez je bio pravo otkrovenje nakon što je stao na gol. Ima fizikalije za Premiership, nije loš kao shot-stopper i generalno daje sigurnost odbrani koja sigurnosti baš i nema.

DESNI BEKOVI

Bellerin je imao tešku povredu nakon koje se vratio u vrlo upitnoj formi. Pred njim je možda i ključna sezona obzirom da je Arsenal dao dugogodišnji ugovor Soaresu. Tu je još i Maitland Niles koji je opcija i za lijevog beka no pitanje da li će AMN ostati u klubu koji mu ne može garantovati minutažu.

LIJEVI BEKOVI

Tierney je vrhunska kupovina, kapitenski pristup, sposobnost da raznovrsno centrira, da igra lijevog stopera kad igramo sa trojicom pozada... Samo da ga zaobiđu povrede i može postati klupska legenda.

Kolašinac je nestvarno ograničen igrač.

STOPERI

Daj, dragi Allahu, da je Saliba novi Tony Adams jer ovo što imamo je grđe i gore.

Chambers se oporavlja od gadne povrede i pitanje je kakav će se vratiti. Kod Artete je krenuo jako dobro no godinu dana bez fudbala mora ostaviti traga.

Mustafi je uvijek spreman za kiks i neki glup potez. Ima ugovor još godinu dana.

Luiz je poseban slučaj za psihijatriju. Pet skrivljenih penala, dva crvena kartona i neupotrebljivost u bilo kojoj formaciji koja od njega traži 1 na 1 branjenje.

Mari je fasovao povredu. Teško da je bolji za nešto više od back-upa na LCB. Kao i Luiz, nisam siguran da je sposoban da igra u zadnja četiri.

Holding me prilično razočarao u zadnje vrijeme. Djeluje kao sjena od igrača kakav je bio do povrede na Old Traffordu.

Sokratis je grčki Mustafi, samo ima bolji PR.

Mavropanos je otišao na još jednu posudbu. Nešto ga i ne vidim u Arsenalu za par godina.

VEZNI RED

Ne dao Bog nikome.

Torreira je naš objektivno najbolji veznjak, ali je sada totalno neprepoznatljiv. Povreda nije pomogla, ali sve su jače glasine da će se vratiti u Serie A.

Xhaka se nekako uspijeva ugnijezditi kod svakog trenera. Žohari i on će preživjeti i Apokalipsu. To što Arsenal kao nikad ranije ne može kontrolisati utakmice ni protiv osrednjih timova je u prvom redu njegova zasluga.

Ceballos se podigao u zadnje vrijeme. Generalno je to igrač koji ima ono nešto u sebi zbog čega vjerujem da će uspjeti. Za nadati se da će ostati još bar godinu dana.

Willock je vjerovatno najbesmisleniji vezni igrač svih vremena. Zašto ga Arteta forsira? Jedino objašnjenje je želja da mu se nabije cijena i dobro proda kao englesku bukvu koja je uvijek na cijeni.

Guendouzi je izgleda svoje odigrao u Arsenalu. I dalje stojim pri svojoj ocjeni da nije kalibar Arsenala, s tim da imam određeno poštovanje za njegov shithousing na terenu obzirom da nam to fali. Tehnički, taktički, u svakom pogledu mediokritet. Uvaliti ga Evertonu za 40 miliona.

Özil je izgleda i Artetu razuvjerio u svoje mogućnosti. U moru Wengerovih gluposti 350k funti sedmično ovom parazitu je daleko najveća. Al' neka je ostavio Ramseya u zadnjoj godini ugovora... Ne vjerujem da ćemo ga ikome uspjeti utrpati.

Saka ima potencijala, ali mu se mora naći pozicija na kojoj će igrati konstantno. Ovako je jack of all trades.

NAPAD

Aubameyang je bio najbolji igrač sezone. 29 golova u svim takmičenjima, 4 gola na Wembleyu za trofej... Teško je poreći da je zaradio svoju platu i više nego pošteno. Bilo bi sjajno da znamo ispregovarati situaciju pa dobiti veliku lovu ili nekog mlađeg top napadača za njega jer ipak ima 31 godinu i nijednu ligašku titulu iza sebe. Lautaro Martinez, recimo, bi mogao biti adekvatna zamjena.

Lacazette je opet pokazao koliko je Arsenalova devetka teška za njegova leđa. Tu nema napadača za 20 golova, a sa veznim redom koji ne zabija golove, ne možemo se zadovoljiti njegovim učinkom od 13-ak golova.

Pepe - igrač od 72 miliona funti mora dati više. Prolaznu ocjenu dobija za dribling i ključne asistencije u kupu.

Nketiah... Teško da ćemo tu dobiti startnog centarfora. Odluke pred golom u ključnim momentima su najčešće maloumne.

Martinelli je otkrovenje. Uvijek gleda prema golu, ima osjećaj za to šta treba napraviti da bi se došlo do gola. Nažalost, povreda koljena nije bezazlena i tu bi moglo biti problema sa njim.


Arteta, u datim okolnostima, radi odličan posao. Njegove izmjene jesu čudne, ali osvojiti trofej sa timom koji je skrpljen bez ikakvog normalnog plana je veliki uspjeh. Arteta je tako postao prvi Arsenalov trener-osvajač trofeja koji se ne zove Arsene Wenger još od 1994.godine (KPK, George Graham).

Zaključano

Natrag na “Arsenal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.