Arsenal - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Artetitis

Gdje će Arsenal završiti iduće sezone?

Anketa je završila: 08 avg 2019, 14:38.

Šampioni (sami se prijavite nadležnom doktoru ako izaberete ovu opciju)
1
6%
Od drugog do četvrtog mjesta
3
19%
Peto ili šesto mjesto
7
44%
Od sedmog do desetog mjesta, pad u mediokritetstvo, Everton II FC
2
13%
Od jedanaestog do sedamnaestog mjesta, katastrofa, dobro da ne ispadnemo
0
Nema glasova.
Od osamnaestog do dvadesetog mjesta (vidjeti tekst iz zagrade kod prve opcije)
0
Nema glasova.
Uzimamo EL/neki domaći kup uz plasman u Top 4
1
6%
Uzimamo EL/neki domaći kup uz plasman van Top 4
2
13%
 
Ukupno glasova: 16

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 29 sep 2019, 23:15

Da španski Moyes uključi mozak i stavi najbolji vezni red (Torreira, Ceballos, Özil), odbranu sklepa od Chambersa, Holdinga, Mustafija (radije bi i njega da mi igra nego Grk ili Brazilac) i Tierneya, u napadu stavi Saku/Martinellija, Aubameyanga i Pepea, uzeli bismo rutinski na OT-u.

Profesor
Postovi: 4247
Pridružen/a: 01 avg 2011, 19:11
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Profesor » 29 sep 2019, 23:28

Nadam se porazu, posto je to jedini nacin da spanski zalizanko ode. Jednostavno scenario sa drakulom na klupi je predvidljiv. Nek ide dok su Mourinho i Allegri jos slobodni

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la japa » 29 sep 2019, 23:30

Ma sve je sutra moguce, ne treba zaboraviti i United ima svog zalizanka vjerovatno i goreg od njega. a i ekipa im je puna skarta kao nasa tako da me en bi iznenadilo ni 3-0 za njih kao ni 0-3 za nas..otvorene su sve opcije i sta god da se desi ne mozes reci da ce biti iznenadjenje.

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 30 sep 2019, 01:49

Profesor je napisao/la:Nadam se porazu, posto je to jedini nacin da spanski zalizanko ode. Jednostavno scenario sa drakulom na klupi je predvidljiv. Nek ide dok su Mourinho i Allegri jos slobodni
Jest, baš nam treba istrošeni džakoljubac Mourinho da progledamo. :rol:

Avatar
AA23
Postovi: 16072
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la AA23 » 30 sep 2019, 01:59

sutra poklon kvota manje od 3 gola, mi nismo vise od 2 gola dali od 2000tih godina na Old Traffordu, a sumnjam da će nas baš toliko natrpat, 1-1

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 30 sep 2019, 02:50

AA23 je napisao/la:sutra poklon kvota manje od 3 gola, mi nismo vise od 2 gola dali od 2000tih godina na Old Traffordu, a sumnjam da će nas baš toliko natrpat, 1-1
Njima nema Rashforda, Martiala i Pogbe - dva od tri strijelca dosad i najkreativnijeg od svih veznjaka. S druge strane, Lingard nas uvijek trpa.

Usput, mi smo na OT-u u Wengerovoj eri kad je u pitanju liga dali više od jednog gola samo dvaput: u onih 8-2 2011. i u onih još sramnijih 3-2 2016. U FA Kupu smo to uradili dvaput (2003. kad smo dobili 2-0, a Beckham kopačku u čelo; 2015. kad smo dobili 2-1). Prošle sezone smo dali dva gola.

Zapravo, na Old Traffordu više od 2 gola u ligi nismo dali od, pazi sad, 19.12.1970.godine. :urnebes: George Graham zabio prvi gol u pobjedi 3-1. Na golu bio Bob Wilson, u odbrani Pat Rice. :rol: Te sezone smo osvojili double pobjedom na WHL-u.

Avatar
AA23
Postovi: 16072
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la AA23 » 30 sep 2019, 13:15

Artetitis je napisao/la:
AA23 je napisao/la:sutra poklon kvota manje od 3 gola, mi nismo vise od 2 gola dali od 2000tih godina na Old Traffordu, a sumnjam da će nas baš toliko natrpat, 1-1
Njima nema Rashforda, Martiala i Pogbe - dva od tri strijelca dosad i najkreativnijeg od svih veznjaka. S druge strane, Lingard nas uvijek trpa.

Usput, mi smo na OT-u u Wengerovoj eri kad je u pitanju liga dali više od jednog gola samo dvaput: u onih 8-2 2011. i u onih još sramnijih 3-2 2016. U FA Kupu smo to uradili dvaput (2003. kad smo dobili 2-0, a Beckham kopačku u čelo; 2015. kad smo dobili 2-1). Prošle sezone smo dali dva gola.

Zapravo, na Old Traffordu više od 2 gola u ligi nismo dali od, pazi sad, 19.12.1970.godine. :urnebes: George Graham zabio prvi gol u pobjedi 3-1. Na golu bio Bob Wilson, u odbrani Pat Rice. :rol: Te sezone smo osvojili double pobjedom na WHL-u.

zato kazem poklon kvota manje od 3 gola :mrgreen:

nevjerovatno je da nikad tamo ništa spešl nismo uradili, zadnja pobjeda sa welbečetom, a i to fa kup bio

tako da nešto ne vjerujem da je ova ekipa spremna obarati neslavne rekorde stare 50 godina, ma kakav god junajted bio

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 30 sep 2019, 17:05

Nema Tierneya i Özila u Mančesteru. :lol: Španski Moyes zaslužuje P45 još večeras.

Avatar
Brokula
Postovi: 30905
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Brokula » 30 sep 2019, 18:19

Mamu svoju yebo glupu koji retard od menadžera pogino dabogda. Yebo me svak pišem isto kakav cigan koliko me **** od trenera nervira.
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 30 sep 2019, 18:25

Brokula je napisao/la:Mamu svoju yebo glupu koji retard od menadžera pogino dabogda. Yebo me svak pišem isto kakav cigan koliko me **** od trenera nervira.
Još ovima (navodno) nema Wan-Bissake.

Na kraju će nam glavudža Maguire zabosti gol nakon prekida, a De Gea ući u God-mode i odbraniti 1-0.

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 01 okt 2019, 13:43

U idućem kolu Evropske lige gdje smo, uz Manchester United, jedan od favorita ( :lol: ) igramo protiv Standarda iz Liježa.

Prije 10 godina smo igrali protiv njih u Ligi prvaka. U Liježu su nakon 5 minuta vodili 2-0 (Mangala i Milan Jovanović iz penala dali golove za njih) no onda su Bendtner, Vermaelen i Eduardo okrenuli utakmicu. U Londonu je bilo 2-0, Nasri i Guen...pardon, Denilson dali golove za pobjedu.

U KPK smo igrali protiv njih 1993-94. na putu do osvajanja evropskog trofeja, u prvoj utakmici smo ih u gostima dobili 7-0 (K.Campbell 2, Smith, Selley, Adams, Merson, McGoldrick), u revanšu 3-0 (Wright 2, Merson).


Očekujem da ih i sad ovakvi škrbavi dobijemo 3-0, posebno kad "nepotrebni" igrači poput Özila, Tierneya, Martinellija i Holdinga dobiju šansu. Mučenje ostavljamo za vikend protiv Bournemoutha.

Avatar
Marsal
Postovi: 22695
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Marsal » 01 okt 2019, 15:53

Baš je degutantno poredit Guendouzija sa Denilsonom.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
AA23
Postovi: 16072
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la AA23 » 01 okt 2019, 17:24

Denilson za karijeru svoju nije znao povuć loptu i iznudit penal, dalje da ne pričam

Mislim slazem se ima Guen bubica ali dobro igra, pa za nase ostale veznjake je Pirlo licno

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13485
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la QUARTERBACK » 01 okt 2019, 19:56

sad vidim da je matori djuturum totalno prolupao
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 01 okt 2019, 22:42

Gnabry :plac:

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la japa » 02 okt 2019, 13:10

Vi onda niste gledali Denilsona itekako je znao povuci loptu a za razliku od Guenduzija i pogoditi sa distance, ne kontam sta je problem u usporedbi to Guendouzi pokazuje vise? Ne kontam?

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Justin » 02 okt 2019, 14:14

Artetitis je napisao/la:Gnabry :plac:
Imas i Bennacera, Malena i Reine-Adelaidea koji bi mogli postat odlicni igraci a lako su pusteni. Jako losa politika kluba.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 02 okt 2019, 15:24

Justin je napisao/la:
Artetitis je napisao/la:Gnabry :plac:
Imas i Bennacera, Malena i Reine-Adelaidea koji bi mogli postat odlicni igraci a lako su pusteni. Jako losa politika kluba.
Malen je bio dio one rasprodaje kad smo morali pokriti rashode za plaće po kratkoročnom FFP-u. Tad je bio jedini Raiolin igrač u klubu i to je vjerovatno ubrzalo njegov odlazak. Mislim da je i Bennacer otišao u istoj rasprodaji.

Reine-Adelaide je izgledao kao ozbiljan igrač, visok, jak na lopti, famozno vozanje KdB-a na onom Emirates Kupu i asistencija za pobjedu protiv Wolfsburga. Previše ozljeda, Wenger zastario u razvoju takvih igrača i kao epilog izgubismo igrača koji bi, recimo, kod Kloppa procvjetao.

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Justin » 02 okt 2019, 15:54

Artetitis je napisao/la:
Justin je napisao/la:
Artetitis je napisao/la:Gnabry :plac:
Imas i Bennacera, Malena i Reine-Adelaidea koji bi mogli postat odlicni igraci a lako su pusteni. Jako losa politika kluba.
Malen je bio dio one rasprodaje kad smo morali pokriti rashode za plaće po kratkoročnom FFP-u. Tad je bio jedini Raiolin igrač u klubu i to je vjerovatno ubrzalo njegov odlazak. Mislim da je i Bennacer otišao u istoj rasprodaji.

Reine-Adelaide je izgledao kao ozbiljan igrač, visok, jak na lopti, famozno vozanje KdB-a na onom Emirates Kupu i asistencija za pobjedu protiv Wolfsburga. Previše ozljeda, Wenger zastario u razvoju takvih igrača i kao epilog izgubismo igrača koji bi, recimo, kod Kloppa procvjetao.
Ma trebalo ih se slati na posudbe, a ne prodavati. Ako nista uzelo bi se mnogo vise novca na njima. Eto dvojica su ostvarila velike transfere ovo ljeto, a treci ce iduce.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
Arnelv52
Postovi: 1531
Pridružen/a: 05 apr 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Arnelv52 » 02 okt 2019, 16:01

Artetitis je napisao/la:Da španski Moyes uključi mozak i stavi najbolji vezni red (Torreira, Ceballos, Özil), odbranu sklepa od Chambersa, Holdinga, Mustafija (radije bi i njega da mi igra nego Grk ili Brazilac) i Tierneya, u napadu stavi Saku/Martinellija, Aubameyanga i Pepea, uzeli bismo rutinski na OT-u.

To može biti najbolji vezni red samo po metodi "da ne bi bili ovi neka budu ovi." Matteo, Xhaka i Ceballos je naša najbolja vezna linija koju možemo izvesti. Matteo, Xhaka, Ceballos, Torreira i Willock su ok igrači koji mogu svi ravnopravno konkurisati u zavisnosti ko je protivnik i šta se želi postići na terenu.

Imaš set napadača koji sve što imaju je brzina, dribling i eksplozivnost i onda diskutujemo o Xhaki. Granit će sa takvim napadačima po defaultu igrati jer jedini ima preciznu dugu loptu + njegov karakter i njegove fizikalije tjeraju protivnika na dozu respekta.

Osnovni problem Torreire su nedostatak tehnike i snage i zato često ne igra u Engleskoj. Dobar je kad treba pročitat namjeru protivnika, uporan je, dobro igra u oba smjera, igra sa visokim intenzitetom i može ostati koncentrisan tokom meča. Njegov problem je što protiv slabijih protivnika Emery očigledno ne želi da igra ravnopravnu utakmicu nego želi dominirati. Igrao je dvije od tri jake utakmice ove sezone, vjerovatno će i većinu ostalih. On će siguran sam igrati tamo gdje je utakmica ravnopravna tamo gdje je Arsenal jači on će vjerovatno počinjat sa klupe.

(I čovjek nije defanzivni vezni, muka mi je više od toga)

Ceballos, Willock, Matteo su tehničari i kvalitetni igrači. Matteo ima i karakter i sve predispozicije za veznog igrača u Premiershipu. Ceballos je više ofanzivni veznjak, dok druga dvojca igraju u oba pravca.

Ozil je propao igrač. Njega može bit samo sram svog karaktera.

Chambers može igrati samo na beku jer ima koncentraciju Davida Luiza. Nije mu se jednom dešavalo da zaboravi gdje se nalazi i šta radi, što je čista suprotnost sa Holdingom kojeg peru povrede i trenutno on nije nivo recimo Stonesa a to je nivo koji Arsenalu treba. Mustafi je promašio profesiju i ima sreću samo što mu je profesija dobro plaćena. Sokratis i Luiz koliko god da su kikseri ipak donose dimenziju ozbiljnosti i zrelosti ovom Arsenalu.

Zaključano

Natrag na “Arsenal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.