Arsenal - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Artetitis

Gdje će Arsenal završiti iduće sezone?

Anketa je završila: 08 avg 2019, 14:38.

Šampioni (sami se prijavite nadležnom doktoru ako izaberete ovu opciju)
1
6%
Od drugog do četvrtog mjesta
3
19%
Peto ili šesto mjesto
7
44%
Od sedmog do desetog mjesta, pad u mediokritetstvo, Everton II FC
2
13%
Od jedanaestog do sedamnaestog mjesta, katastrofa, dobro da ne ispadnemo
0
Nema glasova.
Od osamnaestog do dvadesetog mjesta (vidjeti tekst iz zagrade kod prve opcije)
0
Nema glasova.
Uzimamo EL/neki domaći kup uz plasman u Top 4
1
6%
Uzimamo EL/neki domaći kup uz plasman van Top 4
2
13%
 
Ukupno glasova: 16

Avatar
Brokula
Postovi: 30482
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Brokula » 02 okt 2019, 16:03

Ti čim napišeš da su Xhaka Matteo i Cebalos naša najbolja veza, uz sav respekt, ili uopšte ne gledaš fudbal, ili nemaš pojma o fudbalu.
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Arnelv52
Postovi: 1529
Pridružen/a: 05 apr 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Arnelv52 » 02 okt 2019, 16:18

Gledam manje više sve utakmice Arsenala kao i većina vas ovde i razumijem Emeryeve namjere koje su logične i vrlo često dobre. Htio sam da to ostane zapisano pa sam vam ovde napisao detaljno formaciju i pristup Arsenala i Emerya na utakmici protiv Liverpoola. Pogriješio sam u jednog igrača.

Čudno je to kako je svim svjetskim trenerima Xhaka sjajan igrač samo vama na forumu nije. Ni meni nije sjajan, ali mi je dobar i koristan. 40 miliona eura je ok cijena za njegov transfer i taman toliko i vrijedi na današnjem tržištu.

Igra i mora igrati jer ima kvalitete koje niko drugi u Arsenalu nema.

Eto šta kaže Mourinho o Xhaki.
Jose Mourinho: "Granit Xhaka is the main man in the entire Arsenal midfield, you can't see it unless I lend you one of my eye. Without him, Arsenal is lost. He is a leader. Remember, mistakes are made by humans."

Avatar
Brokula
Postovi: 30482
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Brokula » 02 okt 2019, 17:22

Ti si stavio Xhaku na poziciju koju nikad, ali nikad ne može igrati u Engleskoj što nam Emery prezentira iz utakmicu u utakmicu, što posljedično tjera Guendouzija da radi stvari na terenu koje mu nisu prirodne.
Treći je Cebalos koji nije kreator uopšte.
Morbidnost ove sredine još više dolazi do izražaja kako se Lacazette povrijedio, koji je tehnički potkovaniji u ovom timu pa je dobar u povezivanju linija koliko toliko, ali ni blizu potrebnog nivoa.
Dok je taj tvoj Torreira od kojeg napravi slabiju verziju Bešića igrao gdje mu je i mjesto Arsenal je djelovao stabilno koliko je to moguće, što se vidjelo i protiv Notthingama u kupu. Govoriti to je samo niželigaš nema smisla, jer nam je utakmicu ranije jedan od najgorih timova u ligi kad je ofanzivni potencijal uputio 31 šut što je usput i rekord za Arsenal kad su protivnici u pitanju u historiji Premijer lige. Poslije toga Villa istu stvar ponavlja, i sreća nas je spasila da je izveo dotičnog Xhaku kad i preokret u igri počinje.
Dok nam je Xhaka pivot kako se ti i Mourinho slažete obaramo ovakve rekorde:
Only Norwich City (41) have conceded more shots on target than Arsenal (40) in the Premier League this season
Arsenal shots this season

Home games 62
Away games 24

Shots against

Home games 45
Away games 65
Primijetit ćeš da trpimo više šuteva nego što ih pokušavamo. Arsenal FC, sinonim za pozitivan fudbal dozvoljava više šuteva nego što ih upućuje.
U isto vrijeme smo uspjeli postati lošiji i ofanzivno i defanzivno, čisto jer nam sredina nije kohezivno postavljena, nego je zamišljena kao dijamant koji ni na FM ne bio mogao funkcionisati. I to je toliko očigledno da svako sa dva oka i pola sata analize ta tri igrača može vidjeti.

Što se tiče samog Xhake i njegovog seta sposobnosti na terenu, to je posebna priča. Jedan od najretroaktivnijih igrača koje sam u životu vidio, dobar je samo u savršenim okolnostima kad imamo savršenog protivnika za njega. Čovjek sa sporim fudbalskim umom u kombinaciji sa visokim centrom gravitacije, stavljen pod bilo kakav pritisak = greška/lopta unazad, plus na to dodati nema defanzivnu svijet. Što sve kada se sabere oduzme dobijemo podatke kao što su:
Najviše penala napravio
Najviše prekršaja napravio
Najviše izgubljenih lopti
Najviše grešaka
Najviše grešaka koje su vodile do pogotka
Najviše žutih kartona

Zašto? Zato što je ionako limitran stavljen da igra najzahtjevniju poziciju na terenu, pogotovo u Emerijevom sistemu koji nema kohezije između napada i odbrane.

edit:
Arsenal have the 6th highest xG (not horrible but with the talent you’d want higher) and the 16th highest xG allowed
Nabrojite mi 6 klubova koji imaju više ofanzivnog talenta od Arsenala.
Trenutno 15 timova ima stabilniju odbranu od nas.
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Arnelv52
Postovi: 1529
Pridružen/a: 05 apr 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Arnelv52 » 02 okt 2019, 18:49

Brokula je napisao/la:Ti si stavio Xhaku na poziciju
Na koju sam ga ja poziciju stavio?

Matteo igra fudbal svoje karijere i na putu je da stvori medjunarodni ugled. Dobio je i poziv u reprezentaciju ako se ne varam.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la japa » 06 okt 2019, 00:21

Arnelv52 je napisao/la:
Brokula je napisao/la:Ti si stavio Xhaku na poziciju
Na koju sam ga ja poziciju stavio?

Matteo igra fudbal svoje karijere i na putu je da stvori medjunarodni ugled. Dobio je i poziv u reprezentaciju ako se ne varam.
Stvorice ugled ko Denilson i Ryo Miyachi sto su stvorili.


Btw dje je is ta radi fudbalska prevara Laurent Koscielny?

Avatar
Arnelv52
Postovi: 1529
Pridružen/a: 05 apr 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Arnelv52 » 06 okt 2019, 09:17

japa je napisao/la:
Arnelv52 je napisao/la:
Brokula je napisao/la:Ti si stavio Xhaku na poziciju
Na koju sam ga ja poziciju stavio?

Matteo igra fudbal svoje karijere i na putu je da stvori medjunarodni ugled. Dobio je i poziv u reprezentaciju ako se ne varam.
Stvorice ugled ko Denilson i Ryo Miyachi sto su stvorili.


Btw dje je is ta radi fudbalska prevara Laurent Koscielny?
Gdje je i šta radi fudbalska prevara Paulo Maldini? Koscielnyevo je prošlo i to je to. On je u svoje vrijeme bio medju najboljim štoperima u PL sada je star i potrošen. Već neko vrijeme je star i potrošen. Malo štopera od 33/34 godine je ostalo da igra u vrhunskim klubovima. Kompany, Pepe... ne mogu se više ni sjetiti... na svima se vidi potrošenost.

Guendouzi je dobio poziv u francusku reprezentaciju i odbijena je ponuda PSGa od 50 miliona eura za njega. Nije bilo vremena da se desi nešto više. Sa Aubameyangom i Lenom naš najbolji igrač evo u drugoj sezoni. Redovno medju najbolje ocjenjenim igračima.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la japa » 06 okt 2019, 12:19

I Denilson je dobio poziv za Brazilsku..Koscielni je u svoje vrijeme bio medju najvecim kiksarama medju stoperima jos jedan fijasko kapiten mada ovaj novi ce ga nadyebati.

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 15 okt 2019, 23:02

Eto, ko nije gledao Watford-Arsenal, večeras je bila repriza. Da su Grci imali Sokratisa, bilo bi 2-2.

Šta smo mi Bogu zgriješili da navijamo za BiH i Arsenal... :facepalm:

Profesor
Postovi: 4241
Pridružen/a: 01 avg 2011, 19:11
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Profesor » 26 okt 2019, 19:45

Najvece dostignuce kluba ove sezone moze biti otkaz zalizanku.

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 02 nov 2019, 19:15

Artetitis je napisao/la:
21 maj 2018, 21:17
Pa yebem im mrtve majke, pa mogu li me bar u ramazanu ne ogriješiti?

Ublehaš kojem se Barca i Real pos.rali na najskuplji tim ikad, kojem je Monaco uzeo titulu, u ligi ga ove sezone uzimali 100 puta jeftiniji klubovi...dolazi da nas spasi. Aaaaaaaaaaaa!

Da smo uzeli Artetu, bar bismo pokazali da radimo nešto hrabro i ludo. Ovako idemo na siguricu kao us.rani West Ham koji je doveo Pellegrinija.
Da se citiram na onaj dan kad je smeće imenovano za trenera.

Već sam išao full Maršal sa bogaranjem tako da ne bih dalje ništa pisao na temu beskičmenog smeća koje je ogadilo Arsenal do maksimuma.

Avatar
Murga
Postovi: 3114
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Murga » 02 nov 2019, 19:33

Ja se od prosle sezone vise ne nerviram. Ovaj Arsenal nista nije napredovao odkako je Wenger otisao. Tad su barem kod kuce mogli nesto pruziti, ovako se blamiraju iz utakmice u utakmicu i kod kuce sve vise i vise, jos ovi napravili vise sansi.
Stvarno ne kontam, lik pored Bellerina stavlja Chambersa na beka. Gdje je Holding? Bas su bezvezni tim postali :lol:
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 05 nov 2019, 23:07

Aubameyang novi kapiten, Xhaki oduzeta kapitenska traka. Mislio sam da ništa ne može brže izgubiti od lopte blizu našeg šesnaesterca, ali izgleda da može.

Profesor
Postovi: 4241
Pridružen/a: 01 avg 2011, 19:11
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Profesor » 06 nov 2019, 21:19

Ko kaze da Arsenal vise ne igra srijedom?

Avatar
Murga
Postovi: 3114
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Murga » 09 nov 2019, 21:09

:rol:

Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Avatar
Seaman
Postovi: 4284
Pridružen/a: 07 mar 2013, 06:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Seaman » 09 nov 2019, 21:21

nabiti nogom u guzicu raula ako hoće stvarno enriquea :rol: to bi bio svjetski napredak :lol:

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 26 dec 2019, 00:21

Objavili plaće igrača.

Luiz ima 125.673 funte sedmično. U markama je to 287.791,17 KM sedmično ili 41.113,02 KM dnevno. Ako se ne varam (a prilično sam siguran da se ne varam), Luiz je najbolje plaćeni Arsenalov odbrambeni igrač svih vremena, a bez ikakvih problema ulazi u konkurenciju najgorih igrača (prvenstveno stopera) koji su obukli Arsenalov dres.

Naša napadačka četvorka je najplaćenija, a ne zabijamo ni blizu dva gola po utakmici. Zarađuju kombinovano 872.063 funte sedmično ili preko 45 miliona funti godišnje - u markama je to malo manje od 2 miliona sedmično.

Torreira je 12.igrač po primanjima - 75.000 funti sedmično ili 15.000 manje nego Mustafi i 17.000 manje nego Sokratis. Dobro i hoće da ostane.

Podataka nema samo za Tierneya i Martinellija.

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Valencia » 20 jan 2020, 14:24

Venger je u pravu kada kaze da je Arsenal izgubio dusu nakon odlaska sa Hajberija.

Novi stadion Arsenala je bas bezdusan. Atmosfera kao da gledam spansku a ne englesku ligu.

Ako je vec Hajberi bio zreo za rusenja, trebali su napraviti veci na istom mjestu, slicnog stila.

Zamislite da se sruse Anfild ili Old Traford, to bi bila blasfemija. Ulazu se ogromne pare u modernizaciju ali gradnja novog stadiona nije opcija.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Marsal
Postovi: 22590
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Marsal » 20 jan 2020, 14:35

Nije se mogao napraviti veći jer se nalazio u "residential area", a samo troškovi rušenja i ponovnog građenja na istoj lokaciji bili bi dosta veći nego nov stadion.

I ostali klubovi imaju stadione koji nisu aman zaman po engleskom stilu ali ih to ne spriječava da osvajaju trofeje.

Rezultate neće donijet novi Highbury nego vlasnik, uprava, menadžer i fudbaleri.

Arsenal je to sve igrom slučaja imao na Highburyu. Od Deina koji je vedrio i oblačio do dobrog menadžera u naponu snage, a o fudbalerima da ne govorimo.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
anell
Postovi: 21078
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la anell » 20 jan 2020, 14:44

Ma nije atmosfera loša samo zbog stadiona nego naši navijači su kari.ne. Pogledaj samo prošlo kolo u FA kupu protiv Leedsa ili ona utakmica sa Eintrachtom u EL...Ljudi su napravili bolju atmosferu nego Arsenalovi navijači u 95% utakmica.
Pld W D L
38 26 12 0

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 20 jan 2020, 19:00

anell je napisao/la:
20 jan 2020, 14:44
Ma nije atmosfera loša samo zbog stadiona nego naši navijači su kari.ne. Pogledaj samo prošlo kolo u FA kupu protiv Leedsa ili ona utakmica sa Eintrachtom u EL...Ljudi su napravili bolju atmosferu nego Arsenalovi navijači u 95% utakmica.
Pa to je to, direktna posljedica dizanja cijena. Zato imamo navijače koji prave atmosferu u gostima, a kod kuće dolaze ovi sa debljim novčanikom.

Zaključano

Natrag na “Arsenal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.