Chelsea FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88

Ko je najbolji igrač Chelsea u posljednjih deset godina?

Petr Cech
23
5%
Claude Makelele
7
2%
Branislav Ivanović
14
3%
John Terry
22
5%
Ashley Cole
5
1%
Michael Essien
8
2%
Frank Lampard
113
26%
Eden Hazard
37
9%
Didier Drogba
192
44%
Diego Costa
13
3%
 
Ukupno glasova: 434

Avatar
Soba
Postovi: 2358
Pridružen/a: 13 avg 2012, 10:44
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Soba » 15 mar 2018, 08:18

slika

:salut:

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 15 mar 2018, 08:50

Viper je napisao/la:
Quinlan je napisao/la:
chelsea358 je napisao/la:Conte nista nije kriv, bas nismo imali srece nikako
Alonso nam je veceras bio najopasnij igrac,Morata od ulaska nista nije pokazao
Kante nam je falio u prvoj utakamici
Nama je prioritet da dovedemo Kanteu partnera na sredini terena
bukvalno treba 60-70% budzeta na tog igraca potrositi, ali dovesti nekog kvalitetnog
bas da pitam koga bi vi kao partnera Kanteu? :hmmmmm:
Veratti
Poklonit ćemo vam mi Pogbu za vreću krompira :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Dorcol
Postovi: 867
Pridružen/a: 01 feb 2013, 01:27
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Dorcol » 15 mar 2018, 09:26

Ramires > Hazard

Idemo dalje, Leicester u nedelju, ostala su 2 cilja ove sezone, TOP4 i osvajanje FA Cupa.

Dorcol
Postovi: 867
Pridružen/a: 01 feb 2013, 01:27
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Dorcol » 15 mar 2018, 10:13

U ovoj sezoni od nastupa u Ligi Sampiona, klub je zaradio 64.9 miliona evra. Ako nekog zanimaju ostali PL klubovi: ManUtd 39.4 miliona (zavrsio takmicenje), Liverpool 56.2 miliona, Tottenham 60.2 miliona (zavrsio takmicenje) i City 62.9 miliona evra.

Avatar
jose
Postovi: 8563
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la jose » 15 mar 2018, 10:19

Dorcol je napisao/la:U ovoj sezoni od nastupa u Ligi Sampiona, klub je zaradio 64.9 miliona evra. Ako nekog zanimaju ostali PL klubovi: ManUtd 39.4 miliona (zavrsio takmicenje), Liverpool 56.2 miliona, Tottenham 60.2 miliona (zavrsio takmicenje) i City 62.9 miliona evra.
Nije mi jasno zašto je Manchester United tako malo zaradio u odnosu na ostale?
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
darker10
Postovi: 10803
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 15 mar 2018, 10:22

jose je napisao/la:
Dorcol je napisao/la:U ovoj sezoni od nastupa u Ligi Sampiona, klub je zaradio 64.9 miliona evra. Ako nekog zanimaju ostali PL klubovi: ManUtd 39.4 miliona (zavrsio takmicenje), Liverpool 56.2 miliona, Tottenham 60.2 miliona (zavrsio takmicenje) i City 62.9 miliona evra.
Nije mi jasno zašto je Manchester United tako malo zaradio u odnosu na ostale?
Vjerovatno zato sto su imali **** od grupe haha

Dorcol
Postovi: 867
Pridružen/a: 01 feb 2013, 01:27
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Dorcol » 15 mar 2018, 10:32

Zato sto su u Ligu Sampiona usli preko Lige Evrope.
Kada je u pitanju TV kolac, postoji deo "UK TV pool" i "Champions League TV pool", a obzirom da nisu bili u TOP4 u PL, nisu bili deo raspodele.

69.2 miliona evra (UK TV pool) se podelilo ovako:
Chelsea 40% (27.7 miliona)
Tottenham 30% (20.8 miliona)
City 20% (13.8 miliona)
Liverpool 10% (6.9 miliona)

Avatar
jose
Postovi: 8563
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la jose » 15 mar 2018, 10:55

RIJEŠEN SPOR

Chelsea može početi radove na novom stadionu vrijednom milijardu funti

https://www.klix.ba/sport/nogomet/chels ... 80315025#5
Meni samo nije jasno šta se sad ima čekati do ljeta 2020. da se počne s radovima!?
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
Asteriks
Postovi: 14319
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Asteriks » 15 mar 2018, 11:08

Fkt sam mislio da ce United uzeti barem 10m vise ali eo razloga sto nisu.

Novac izdvojen za market pool je nekih 510m eura barem je tak bilo 2016/17. To se rasporeduje proporcionalno vrijednosti TV trzista i dijeli medju predstavnicima date lige.

Tako npr. za epl ta neka vrijednost je 160m a polovina pomenutog se dijeli medju klubovima na osnovu plasmana iz lige u grupnoj fazi.

Znaci 80m se dijeli ovako - prvak ima 40 % u ovom slucaju Chelsea znaci to je 32m, onaj drugi ima 30 % znaci Spursi tj. 24m itd., treci i cetvrti dijele 20 % odnosno 10 %.

Onda, u k.o. fazi druga polovica ide po ucinku a recemo Chelsea je ispao u 1/8 finala tom eliminacijom ima 10 % tj. 80m znaci 8m.

Za grupnu fazu su dobili 12.7, za ucinak u grupi nekih 5.5m na ovu preraspodejlu makret. oko 32 te 6 miliki za ucesce u 1/8 finala + ovih 8m kao 10% k.o. faze. Sumiramo - 64.2, sto je otprilike gore pomenuta vr.

Moze biti malih neslaganja jer vjerovatno nisam pogodio tacnu vrijednot tv trzista.

Sto se Uniteda tice, posto su kao pobjednik EL-a usli u lp, od prve polovine market poola nemaju nista a eliminacijom u 1/8 finala su uzeli 10% znaci 8m il event tik vise ak je vrijednost trzista veca.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

ANTIFA !
Postovi: 6637
Pridružen/a: 05 mar 2011, 21:26
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la ANTIFA ! » 15 mar 2018, 18:58

Dorcol je napisao/la:Ramires > Hazard

Idemo dalje, Leicester u nedelju, ostala su 2 cilja ove sezone, TOP4 i osvajanje FA Cupa.


Eden se izgubi u bitnim utakmicama kako u klubu tako i u reprezentaciji, pritisak ga izgleda unisti.
Reakcija svakog naseg navijaca poslije prvog primljenog gola jucer.
:mrgreen:
Ekipa se mora trznuti poslije jucerasnje utakmice, mislim da nismo pruzili losu partiju, ali u nekim trenutcima jednostavno nismo imali srece i jeftino smo poklanjali Barceloni golove nasim greskama u oba meca i to je to.
Slijedi Leicester u nedjelju u gostima, pobjedom idemo na Wembley i u polufinale Fa Cupa. :thumbup:
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !

Avatar
BluesForever
Postovi: 12695
Pridružen/a: 31 jan 2011, 19:01
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la BluesForever » 17 mar 2018, 07:16

Kad bi osvojili Fa kup i završili medju prve četri ekipe ja bi ovu sezonu smatrao odličnom.
Champions League Winners 2012

1954-55,2004-05,2005-06,2009-10,2014-15,2016-2017...

Dorcol
Postovi: 867
Pridružen/a: 01 feb 2013, 01:27
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Dorcol » 17 mar 2018, 09:27

U 1/4 finalu nema 'replay-a', tako da, ako bude nereseno, ide se u produzetke, eventualno penale. Kada u takmicenju nema vise (po mom misljenju) 2 najbolje ekipe u ovom momentu, otvara se bolja pozicija za osvajanje trofeja, kako za nas, tako i za ostale. Ali treba prvo proci Leicester sa 2 majstora, ocekujem bas tezak posao.

Mala zanimljivost je da se finale igra 19/05, na dan kada smo osvojili FA Cup 2007. godine i naravno Ligu Sampiona 2012. godine.

Avatar
darker10
Postovi: 10803
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 17 mar 2018, 11:40

Dorcol je napisao/la:U 1/4 finalu nema 'replay-a', tako da, ako bude nereseno, ide se u produzetke, eventualno penale. Kada u takmicenju nema vise (po mom misljenju) 2 najbolje ekipe u ovom momentu, otvara se bolja pozicija za osvajanje trofeja, kako za nas, tako i za ostale. Ali treba prvo proci Leicester sa 2 majstora, ocekujem bas tezak posao.

Mala zanimljivost je da se finale igra 19/05, na dan kada smo osvojili FA Cup 2007. godine i naravno Ligu Sampiona 2012. godine.
Osvajanje FA Cupa nakon ovakve turbulentne sezone bi bilo magicno :D Mozda bi se cak top4 i osvojen FA Cup mogli nazvati uspjesnom sezonom obzirom na to kako su se stvari odvijale i proslog ljeta,a i ovog januara.Samo eto sto je zaostatak za Sitijem prevelik,ali sam misljenja i da smo dobili sva pojacanja koja Conte hoce da bi bilo tesko odrzati korak sa Sitijem ove sezone.Jednostavno kada bilo koji tim izgubi samo 9 bodova u sezoni,a evo 30. je kolo vec tesko je se natjecat s tim.Nase je da na pravi nacin zavrsimo ovu sezonu,osiguramo top4 i uz jos poneko pojacanje napadnemo City sljedece sezone.

Avatar
jose
Postovi: 8563
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la jose » 17 mar 2018, 11:43

BluesForever je napisao/la:Kad bi osvojili Fa kup i završili medju prve četri ekipe ja bi ovu sezonu smatrao odličnom.
I Arsenal osvoji LE, a Liverpool (koji će pasti na 5. mjesto) osvoji LP i ništa od učešća u Ligi prvaka za Chelsea. :D
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Dorcol
Postovi: 867
Pridružen/a: 01 feb 2013, 01:27
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Dorcol » 17 mar 2018, 11:58

darker10 je napisao/la: Osvajanje FA Cupa nakon ovakve turbulentne sezone bi bilo magicno :D Mozda bi se cak top4 i osvojen FA Cup mogli nazvati uspjesnom sezonom obzirom na to kako su se stvari odvijale i proslog ljeta,a i ovog januara.Samo eto sto je zaostatak za Sitijem prevelik,ali sam misljenja i da smo dobili sva pojacanja koja Conte hoce da bi bilo tesko odrzati korak sa Sitijem ove sezone.Jednostavno kada bilo koji tim izgubi samo 9 bodova u sezoni,a evo 30. je kolo vec tesko je se natjecat s tim.Nase je da na pravi nacin zavrsimo ovu sezonu,osiguramo top4 i uz jos poneko pojacanje napadnemo City sljedece sezone.
Slazem se sve. Takodje, psihologija (valjda je to u domenu psihologije majku mu :D ) je cudesna stvar. Mozes imati 80% odlicnu sezonu i zavrsiti je onako kako nisi zeleo a mozes imati turbulencije 80% sezone i ako je zavrsis dobro, ti si zadovoljniji nego onaj prvi slucaj. Sta hocu da kazem? Primera radi, sezona 07/08 je jedna od najboljih u istoriji kluba, nazalost i najtragicnijih, gde je na kraju ostao gorak ukus, razocarenje, tuga. Finale Liga Kupa, prvo finale Lige Sampiona, borba sa tada mocnim ManUtd u PL do samog kraja, medjutim osvojili smo jedno nista a sada bi recimo TOP4 i osvajanje FA Cupa bilo nesto sto bi posle svega i puno problema ipak zadovoljilo apetite (kod vecine a i mene), mada smatram da je pravi istinski uspeh za klub kakav je Chelsea danas titula sampiona Engleske i zavrsnica Lige Sampiona.
Sto se tice FA Cupa, ja ga izuzetno cenim, nema veze, neka bude B takmicenje, neka bude da vecina ekipa izvodi rezervne sastave, ja volim kada Chelsea dodje u priliku da ga osvoji, nije mi nacionalni Kup u Engleskoj isto sto i u Italiji, Nemackoj...Poraz prosle godine mi je vrlo tesko pao bez obzira sto smo pre toga uzeli titulu...

Avatar
darker10
Postovi: 10803
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 17 mar 2018, 15:14

Ma dobro,mi smo sada u situaciji daj sta das,ali svakako da ce se trofeji vise pamtit od bilo cega drugog,mada bi top4 za nas mozda bio bitniji ove godine nego li taj FA Cup iako je to trofej.Mislim da bi neigranje Lige sampiona drugi put u zadnje tri sezone znatno naskodilo nama u pokusaju dovodjenja nekih igraca posebno ako bi se za iste borili sa Mancesterskim klubovima.

Kako god,ova sezona ce se zavrsit uskoro a vidjet cemo na koji nacin.Nama svakako priroriteti trebaju biti novi ugovori za Tibu i Hazarda,zatim neki AMF koji ce odmijenit i bit bolji od Pedra za kojeg je vrijeme da ide.Takodje Drinkwater je tu a ne bi trebao biti,a skoro da sam zaboravio da je Barkley uopste potpisao za nas.Kanteovog partnera na sredini po mom misljenju trebamo regulisat odmah i prije pocetka SP.To nam je najbitnija pozicija.Box to box veznjak koji zna sa loptom.Bakayoka bih ostavio jer momak ima potencijala i siguran sam da ce biti bolji nego ove godine.Fabregas takodjer treba ostati,jer se moze itekako iskoristiti protiv timova iz donjeg doma.Sad ovi krilni bekovi.Po mom misljenju lijeva strana je sasvim ok,dok su nam na desnoj oba igraca tanka.Odavno nisam vidio manje inteligentnog igraca od Mosesa,a Zappacosta je bio neka vrsta panic buya.Moses je u utakmici protiv Barcelone sada barem u 5-6 navrata izbacen tamo po strani i frajer ni u jednom pokusaju centarsuta nije uspio da prebaci prvog igraca.Jednostavno je u tom segmentu preslab za nekog ko igra na toj poziciji,a imao je i previse vremena da to ispravi.

Dakle AMF,centralni veznjak,oba ili jedan desna krilna (Moses ili Zappacosta mogu biti rezerva npr) i to bi nekako bilo to s tim da svaki od ovih igraca koje dovedemo mora biti wc ili vrlo blizu toga inace cemo imati nesto slicno ovoj sezoni.Pitanje je jos da li ce iz kluba pokusati dovoditi napadaca,mada mislim da ce Morata u narednoj sezoni duze uspjeti igrati na nekom nivou.Ipak je covjeku ovo prva sezona kao startera,a bio je sasvim dobar negdje do polovine decembra.

Spomenut cu jednog igraca koji je mozda i zaboravljen ovdje,ali momak provodi vec cetvrtu ili petu sezonu na pozajmici.Cak je ove sezone potpisao i produzenje ugovora sa nama,a nigdje se i ne spominje kao moguci povratnik.Rijec je o Marcu Van Ginkelu.Covjek je vec trecu sezonu na pozajmici u PSV-u i ubija boga da se tako izrazim :D On i eventualni povratak RLC-a sa pozajmice bi mogli rijesiti nase probleme u veznom redu bez da potrosimo ista.Stavise,mogli bi zaradit prodajom Drinkwatera npr.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 17 mar 2018, 23:04

uf, tri sezone u psv-u vec?

zar tako prodje vrijeme

Avatar
Airwaves
Postovi: 741
Pridružen/a: 23 jul 2014, 00:51
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Airwaves » 17 mar 2018, 23:29

Ja mislim da cemo morati mijenjati formaciju sa 5(3) nazad na 4, mislim da nema nekog uspijeha ova formacija svi su je vec procitali ...
Nekako mi je nekad pre defanzivna i pravi u sredini manjak igraca a kada se branimo previse je to ranjivo ta tri u sredini stvarno se gube a "bekovi" nisu dobri u defanzivi...
Po meni Alonso je dobar naprijed ali kada ode naprijed spor je da se vrati a nazad je bas los svi ga prelaze kako hoce..
Moses koji je u sustini krilo je prosjecan nazad nije toliko los brz je ima snage naprijed je isto srednji ima prodor al ne zna sta ce sa loptom.
Kante da igra u sredini bilo skim los ce biti protok lopte prema naprijed jer fali taj ofanzivni vezni
Volio bi vidjeti u buducnosti
Azpi-Zouma-Christansen-(Neki bek moza i Alonso)
Kante - XXX
Willian - Barkley(RLC) - Hazard
Ziru( Michy ako se vrati sa posudbe)

Avatar
darker10
Postovi: 10803
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 18 mar 2018, 09:10

Ja nene mogu vjerovat da ima ljudi koji guraju Girouda u prvu postavu i naredne sezone :D Pa kako vas nije sramota haha

Avatar
BluesForever
Postovi: 12695
Pridružen/a: 31 jan 2011, 19:01
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la BluesForever » 18 mar 2018, 12:25

darker10 je napisao/la:Ja nene mogu vjerovat da ima ljudi koji guraju Girouda u prvu postavu i naredne sezone :D Pa kako vas nije sramota haha
A Batsuaji Messi za njega na žalost neće ga naši debili nikad Vratit sa posudbe.
Champions League Winners 2012

1954-55,2004-05,2005-06,2009-10,2014-15,2016-2017...

Zaključano

Natrag na “Chelsea FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.