Chelsea FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88

Ko je najbolji igrač Chelsea u posljednjih deset godina?

Petr Cech
23
5%
Claude Makelele
7
2%
Branislav Ivanović
14
3%
John Terry
22
5%
Ashley Cole
5
1%
Michael Essien
8
2%
Frank Lampard
113
26%
Eden Hazard
37
9%
Didier Drogba
192
44%
Diego Costa
13
3%
 
Ukupno glasova: 434

aqarius
Postovi: 3884
Pridružen/a: 12 maj 2009, 16:54
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la aqarius » 15 feb 2012, 22:14

Živi se,živi ,ali nam je izgleda raspoloženje u skladu sa rezultatima i igrom......zamrlo brate nešto sve...ili raja gleda ligu šampiona pa konta ako slučajno prođemo Napoli šta dalje...pogledaj Milana ,o Barsi i Reali da ne pričamo..POZZZD...

Avatar
Johnyx95
Postovi: 2844
Pridružen/a: 21 jul 2009, 13:02
Lokacija: Bihac
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Johnyx95 » 15 feb 2012, 22:38

Vjerovatno ostajemo jedini engleski predstavnik u igri za trofej nakon večeras. Da je samo dole u Napulju prvi zabiti gol, bilo bi puno lakše igrati. :D
Zola in, Zola passes, Zola scores !

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41224
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 15 feb 2012, 22:56

Johnyx95 je napisao/la:Vjerovatno ostajemo jedini engleski predstavnik u igri za trofej nakon večeras. Da je samo dole u Napulju prvi zabiti gol, bilo bi puno lakše igrati. :D
imperativ je da nam vi osvjetlate obraz lige, i barem malo radosti u ove "nase" krajeve unesete :lol: , uz vas smo pa kud puklo da puklo :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

ANTIFA !
Postovi: 6637
Pridružen/a: 05 mar 2011, 21:26
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la ANTIFA ! » 15 feb 2012, 23:03

rio_Ferdy88 je napisao/la:
Johnyx95 je napisao/la:Vjerovatno ostajemo jedini engleski predstavnik u igri za trofej nakon večeras. Da je samo dole u Napulju prvi zabiti gol, bilo bi puno lakše igrati. :D
imperativ je da nam vi osvjetlate obraz lige, i barem malo radosti u ove "nase" krajeve unesete :lol: , uz vas smo pa kud puklo da puklo :mrgreen:
U odbrani moramo dobro odigrati ,a gore cemo kako god okrenemo zabiti ;)
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !

Avatar
Blue_He4rt
Postovi: 3124
Pridružen/a: 26 maj 2010, 00:46
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Blue_He4rt » 15 feb 2012, 23:05

Kolege idemo sacuvati obraz Engleskog fudbala ;)
Chelsea F.C.

Avatar
Zenichanin
Postovi: 1583
Pridružen/a: 06 avg 2011, 21:25
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Zenichanin » 15 feb 2012, 23:06

ANTIFA ! je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:
Johnyx95 je napisao/la:Vjerovatno ostajemo jedini engleski predstavnik u igri za trofej nakon večeras. Da je samo dole u Napulju prvi zabiti gol, bilo bi puno lakše igrati. :D
imperativ je da nam vi osvjetlate obraz lige, i barem malo radosti u ove "nase" krajeve unesete :lol: , uz vas smo pa kud puklo da puklo :mrgreen:
U odbrani moramo dobro odigrati ,a gore cemo kako god okrenemo zabiti ;)
Ako Torresa ostavimo u Londonu zabit cemo 100 % bar jedan! :D
WELCOME TO CHELSEA FC
FIRST LONDON CLUB TO WIN THE CHAMPIONS LEAGUE


1905 - 19.05.


Champions of Europe - that's who we are

Avatar
BluesForever
Postovi: 12695
Pridružen/a: 31 jan 2011, 19:01
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la BluesForever » 15 feb 2012, 23:12

Jednostavno moramo odigrati dobru utakmicu protiv Birmingema u subotu.Jer itekako nam je ista potrebna zbog samopouzdanja upravo za tu jako tešku tekmu protiv Napolija.Ako u subotu ne odigramo dobro,teško treba šta ocekivati i protiv Napolija.Mene je samo nekako strah da se ne povucemo previše u toj utakmici,ako to ucinimo bice nam kao i Arsenalu veceras. ;)
Champions League Winners 2012

1954-55,2004-05,2005-06,2009-10,2014-15,2016-2017...

Avatar
Blue_He4rt
Postovi: 3124
Pridružen/a: 26 maj 2010, 00:46
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Blue_He4rt » 15 feb 2012, 23:15

BluesForever je napisao/la:Jednostavno moramo odigrati dobru utakmicu protiv Birmingema u subotu.Jer itekako nam je ista potrebna zbog samopouzdanja upravo za tu jako tešku tekmu protiv Napolija.Ako u subotu ne odigramo dobro,teško treba šta ocekivati i protiv Napolija.Mene je samo nekako strah da se ne povucemo previše u toj utakmici,ako to ucinimo bice nam kao i Arsenalu veceras. ;)

Ako osjetimo potrebu za povuci se,sada bih potpisao da nas nokautiraju ;) Necemo daleko dogurat` sa takvim stavom.Cist primjer smo malo prije pogledali,a jos toga mozemo nauciti kako je City igrao kontra njih.Protiv Talijana se ne radi tako.Napasti,pa kud puklo.
Chelsea F.C.

Avatar
Johnyx95
Postovi: 2844
Pridružen/a: 21 jul 2009, 13:02
Lokacija: Bihac
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Johnyx95 » 15 feb 2012, 23:21

Blue_He4rt je napisao/la: Ako osjetimo potrebu za povuci se,sada bih potpisao da nas nokautiraju ;) Necemo daleko dogurat` sa takvim stavom.Cist primjer smo malo prije pogledali,a jos toga mozemo nauciti kako je City igrao kontra njih.Protiv Talijana se ne radi tako.Napasti,pa kud puklo.
Što to ?
Pa mali milion puta su ekipe na takav način igrale protiv nas. Ja baš vjerujem da im treba prepustiti loptu, povući se na 40m od svog gola, zgusnuti sredinu i tući na kontre preko Dannya, Mate i abd oporavljenog Ramiza. ;)
Zola in, Zola passes, Zola scores !

Avatar
BluesForever
Postovi: 12695
Pridružen/a: 31 jan 2011, 19:01
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la BluesForever » 15 feb 2012, 23:24

Blue_He4rt je napisao/la:
BluesForever je napisao/la:Jednostavno moramo odigrati dobru utakmicu protiv Birmingema u subotu.Jer itekako nam je ista potrebna zbog samopouzdanja upravo za tu jako tešku tekmu protiv Napolija.Ako u subotu ne odigramo dobro,teško treba šta ocekivati i protiv Napolija.Mene je samo nekako strah da se ne povucemo previše u toj utakmici,ako to ucinimo bice nam kao i Arsenalu veceras. ;)

Ako osjetimo potrebu za povuci se,sada bih potpisao da nas nokautiraju ;) Necemo daleko dogurat` sa takvim stavom.Cist primjer smo malo prije pogledali,a jos toga mozemo nauciti kako je City igrao kontra njih.Protiv Talijana se ne radi tako.Napasti,pa kud puklo.
Druze pa nisam ni rekao da se trebamo povuc. ;) Naprotiv protiv koga god da igramo ja uvjek govorim da se ne treba povlaciti jer tada ti je poraz za garantovan.Samo govorim pošto smo u velikoj krizi,bilo bi idealno pobjediti Birmingem nekim velikim rezultatom,ali ruku na srce ja ne pamtim kada smo dali nekoj ekipi 3-4 gola. :(
Champions League Winners 2012

1954-55,2004-05,2005-06,2009-10,2014-15,2016-2017...

Avatar
BluesForever
Postovi: 12695
Pridružen/a: 31 jan 2011, 19:01
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la BluesForever » 15 feb 2012, 23:28

Johnyx95 je napisao/la:
Blue_He4rt je napisao/la: Ako osjetimo potrebu za povuci se,sada bih potpisao da nas nokautiraju ;) Necemo daleko dogurat` sa takvim stavom.Cist primjer smo malo prije pogledali,a jos toga mozemo nauciti kako je City igrao kontra njih.Protiv Talijana se ne radi tako.Napasti,pa kud puklo.
Što to ?
Pa mali milion puta su ekipe na takav način igrale protiv nas. Ja baš vjerujem da im treba prepustiti loptu, povući se na 40m od svog gola, zgusnuti sredinu i tući na kontre preko Dannya, Mate i abd oporavljenog Ramiza. ;)
A šta je sa Drogbom, ;) neznam šta bi ti rekao ili se povuc ili napasti.Ako se previše i otvorimo ostaje Napolitancima prostora za kontre,ali ako se povucemo mora jedna lopta proci u mrezu Cecha.Ali AVB ZNA!!! :mrgreen:
Champions League Winners 2012

1954-55,2004-05,2005-06,2009-10,2014-15,2016-2017...

Avatar
Johnyx95
Postovi: 2844
Pridružen/a: 21 jul 2009, 13:02
Lokacija: Bihac
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Johnyx95 » 15 feb 2012, 23:30

BluesForever je napisao/la: A šta je sa Drogbom, ;) neznam šta bi ti rekao ili se povuc ili napasti.Ako se previše i otvorimo ostaje Napolitancima prostora za kontre,ali ako se povucemo mora jedna lopta proci u mrezu Cecha.Ali AVB ZNA!!! :mrgreen:
Nek uđe jedna, ući će dvije na suprotnu stranu. :mrgreen: Opet kažem, vrlo je važno zabiti prvi gol dole.
Zola in, Zola passes, Zola scores !

Avatar
Blue_He4rt
Postovi: 3124
Pridružen/a: 26 maj 2010, 00:46
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Blue_He4rt » 15 feb 2012, 23:34

Johnyx95 je napisao/la:
Blue_He4rt je napisao/la: Ako osjetimo potrebu za povuci se,sada bih potpisao da nas nokautiraju ;) Necemo daleko dogurat` sa takvim stavom.Cist primjer smo malo prije pogledali,a jos toga mozemo nauciti kako je City igrao kontra njih.Protiv Talijana se ne radi tako.Napasti,pa kud puklo.
Što to ?
Pa mali milion puta su ekipe na takav način igrale protiv nas. Ja baš vjerujem da im treba prepustiti loptu, povući se na 40m od svog gola, zgusnuti sredinu i tući na kontre preko Dannya, Mate i abd oporavljenog Ramiza. ;)


Problem je sto mi ne znamo zgusnuti sredinu u eri Boasa.Proslo je Mourinhovo vrijeme.Koliko smo jeftinih golova primili prepustajuci loptu protivniku.Nemam radilicu na terenu sa kojom se mozemo pohvaliti.Essien nije u formi zivota.Kada se sjetim one utakmice sa Wiganom :evil: 60 % posjeda smo prepustili fenjerasima i naravno 2 boda prosuli.
Chelsea F.C.

Avatar
BluesForever
Postovi: 12695
Pridružen/a: 31 jan 2011, 19:01
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la BluesForever » 15 feb 2012, 23:34

Johnyx95 je napisao/la:
BluesForever je napisao/la: A šta je sa Drogbom, ;) neznam šta bi ti rekao ili se povuc ili napasti.Ako se previše i otvorimo ostaje Napolitancima prostora za kontre,ali ako se povucemo mora jedna lopta proci u mrezu Cecha.Ali AVB ZNA!!! :mrgreen:
Nek uđe jedna, ući će dvije na suprotnu stranu. :mrgreen: Opet kažem, vrlo je važno zabiti prvi gol dole.
Kako bi bilo idealno da ostvarimo jednu pobjedu pa makar ona bila i 1-0,jer onda se Napoli na SB mora totalno otvoriti i tu im je onda tri komada u mrezi. :twisted:
Champions League Winners 2012

1954-55,2004-05,2005-06,2009-10,2014-15,2016-2017...

Avatar
Johnyx95
Postovi: 2844
Pridružen/a: 21 jul 2009, 13:02
Lokacija: Bihac
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Johnyx95 » 15 feb 2012, 23:36

Blue_He4rt je napisao/la:[
Problem je sto mi ne znamo zgusnuti sredinu u eri Boasa.Proslo je Mourinhovo vrijeme.Koliko smo jeftinih golova primili prepustajuci loptu protivniku.Nemam radilicu na terenu sa kojom se mozemo pohvaliti.Essien nije u formi zivota.Kada se sjetim one utakmice sa Wiganom :evil: 60 % posjeda smo prepustili fenjerasima i naravno 2 boda prosuli.
Kako ne znamo ? Pa tu smo foru prodali Valenciji u najvažnijoj utakmici sezone i zavukli im tricu ladno.
Radilica je Ramiz, samo da se oporavi. Essien isto može uskočiti na određenu minutažu.

Da, protiv Wigana smo popušli s tim pristupom jer se tako ne igra protiv 'manjih' ekipa koje ne znaju napadati. Njih treba pritisnuti visoko i ranim golom slomiti. Al jbg sad. ;)
Zola in, Zola passes, Zola scores !

Avatar
BluesForever
Postovi: 12695
Pridružen/a: 31 jan 2011, 19:01
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la BluesForever » 15 feb 2012, 23:42

Da li ce Terry biti spreman za Napoli?Kada bi AvB stavio još Cahilla pored Terrya imali bi velike šanse u skok igri,a i isto tako bi mnogo manja opasnost bila da mi primimo gol iz prekida što nam se redovno događa.Mada opet mi je nekako Luiz sigurniji od Cahilla. ;)
Champions League Winners 2012

1954-55,2004-05,2005-06,2009-10,2014-15,2016-2017...

Avatar
Johnyx95
Postovi: 2844
Pridružen/a: 21 jul 2009, 13:02
Lokacija: Bihac
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Johnyx95 » 15 feb 2012, 23:44

BluesForever je napisao/la:Da li ce Terry biti spreman za Napoli?Kada bi AvB stavio još Cahilla pored Terrya imali bi velike šanse u skok igri,a i isto tako bi mnogo manja opasnost bila da mi primimo gol iz prekida što nam se redovno događa.Mada opet mi je nekako Luiz sigurniji od Cahilla. ;)
Terry će biti spreman vjerovatno i za Brum, a samim tim i za Napoli.
I ja bih krenuo sa njih dvojicom, dakle Cahill-Terry, protiv Napolia. Cahill je smireniji igrač od Luiza bez obzira što je ovaj u boljoj formi. Mislim da bi lakše izašli na kraju sa Cavanijem ovako. Vidjećemo. ;)
Zola in, Zola passes, Zola scores !

Avatar
Blue_He4rt
Postovi: 3124
Pridružen/a: 26 maj 2010, 00:46
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Blue_He4rt » 15 feb 2012, 23:46

A da li ce Ramiz biti spreman do Napulja?Mec protiv Sismisa je zadnji u kojem sam zapamtio,da ekipa pruza svoj maksimum,te je taj pristup dosta pomogao toj taktici.Neka pokusa AVB sa pocetnom 4-5-1 formacijom,koja ce se transformirati u 4-3-3 tokom napada,a nikako s jednom ili drugom cijeli mec protratiti.Nije Napoli bauk poput Barce,za mnogo taktiziranja.Imamo slican stil igre,s tim da oni imaju raspolozenijeg centarfora a nas postize golove vecinom na treninzima :mrgreen: Međutim imamo Matu i Sturridge-a koji su znantno kvalitetniji od njihova dva krila napadaca.
Zadnja izmjena: Blue_He4rt, dana/u 15 feb 2012, 23:50, ukupno mijenjano 2 puta.
Chelsea F.C.

Avatar
Johnyx95
Postovi: 2844
Pridružen/a: 21 jul 2009, 13:02
Lokacija: Bihac
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Johnyx95 » 15 feb 2012, 23:48

Blue_He4rt je napisao/la:A da li ce Ramiz biti spreman do Napulja?Mec protiv Sismisa je zadnji u kojem sam zapamtio,da ekipa pruza svoj maksimum,te je taj pristup dosta pomogao toj taktici.Neka pokusa AVB sa pocetnom 4-5-1 formacijom,koja ce se transformirati u 4-3-3 tokom napada,a nikako s jednom ili drugom cijeli mec protratiti.Nije Napoli bauk poput Barce,za mnogo taktiziranja.
Naravno da nije, samo treba hrabro i pametno odigrati.
Ramiz je pod upitnikom, svi se nadamo da hoće ali niko ne zna. Cole je također vjerovatno odsutan za tu tekmu.
Zola in, Zola passes, Zola scores !

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Valencia » 16 feb 2012, 00:38

Johnyx95 je napisao/la:Ajd Valencia odi na Chelseajevu temu, da čujem tvoju dijagnozu i soluciju vezano za trenutno stanje. Zasad si se pokazao kao relativno dobar prognozer ;)
Evo me :mrgreen: .

Celzi je u goroj situaciji nego Arsenal. Rekao bih da za narednu sezonu imaju slabiju perspektivu od Arsenala da nemaju veliku kupovnu moc. Ta kupovna moc mijenja sve. Iako Celzi u ovom trenutku ima manje potentnu ekipu, to se sve moze promijeniti sa pametnim ulaganjima.

Veliki je problem pad forme Lamparda. On je centralna figura, najvazniji igrac Celzija u proteklom periodu. Priblizno jednak problem je propast napadackog dijela ekipe. Drogba je ispuhao kao Lampard. Staridz jos uvijek nije klasa da bi donosio prevagu u jednoj ovakvoj oronuloj ekipi. On bi recimo bio puno bolji da pored sebe ima Lamparda i Drogbu iz najboljih dana. Slicno se moze reci i za Matu. Samo cu dodati da je on idealan igrac za sistem igre koji preferira Celzi od kada je dosao Murinjo. Idealan krilni napadac, koji ce najbolje od sebe pokazati kada dobije nove nadahnute saigrace.

Celzi po meni treba tri vrhunska igraca. Najveci je problem naci zamjenu za Lamparda. Najbolje moguce rjesenje je Snajder. On je igrac koji bi se 99.9% uklopio u igru Celzija i odmah podigao igru u veznom redu na mnogo vecu razinu. Modric je apsolutno fantastican igrac za formacije 4-4-2, ali sam pomalo skeptican koliko je produktivan u formaciji 4-3-3, kada bi se od njega ocekivalo LIDERSTVO i mnogo konkretnih napadackih rola i zadnjih pasova. Nisam siguran da ima taj kvalitet u napadackom dijelu igre. On je odlican za posjed, fascinantno kretanje i dinamika. Snajder i Modric u istom timu, e to bi vec bilo fantasticno :mrgreen: . Al' pretjerano za ocekivati da se dovedu takva dva igraca. Ako bih birao, onda radije Snajder. Zanimljiv je i Alkantara, samo sto se sa njim ne moze racunati siguran uspjeh. On je dobro pojacanje, ali samo ako ce pored njega biti neko provjeren.

U napadu se ima puno vise izbora. Hulk se ubio za Celzija. Vec je u Portu igrao identicnu formaciju, tako da mu ne bi trebalo puno da se uklopi. Celzi i Porto igraju prilicno slican fudbal. Njega bi morali dovesti. On bi bio pokretacka snaga u napadu, kao sto je nekada bio Roben. U spicu bi najbolje legao Higuain. On je pravi napadac za Celzi. Ima dobru tehniku, ali igra JEDNOSTAVNO. Ima moj komentar na ovoj temi kada je dosao Tores. Trasimaco je napisao da ce Tores i Drogba biti strasan tandem. Ja sam to doveo u pitanje. Igraci kao Drogba i Tores ne trpe saradnju. Oba bi igraca da su glavni na terenu, da su centralna figura u napadu. Kao sto ne mogu zajedno Drogba i Tores, tako ne mogu Dzerard i Lampard ili Lampard i Snajder. To su karizmaticni lideri, vodje na terenu, ne mogu nikako uspostaviti pravu ravnotezu kada su zajedno u timu. Cavi i Iniesta su svojevrstan fenomen, kao da su istu sisu dojili :mrgreen: . Oni su jedna od rijetkih iznimki. Kod Toresa je bio problem sto se slabo snalazio na malom prostoru. On je prosjecan igrac na postavljenu odbranu. Celzijevi protivnici uglavnom igraju povuceno sto Toresu nikako ne govara. On je velemajstor za kontre i polukontre. On je ubica kada u napadu ima puno slobodnog prostora. Dakle, takvi napadaci nisu za Celzi. Higuain je susta suprotnost. On je taj.

------------Ceh------------
------Luiz-------Teri------
--Bosingva---------Kol---
-------------Esien--------
------Ramirez---Snajder---
----Hulk------------Mata--
---------Higuain---------

Bilo bi idealno imati jos i Modrica, ali to su vec pretjerana ocekivanja... Jedini je problem sto su Snajder i Higuain skloni povredama.

Sve u svemu, Celzi mora naci zamjene za Lamparda i Drogbu. Prave zamjene mogu biti samo vrhunski igraci, a ne likovi poput Lukakua. Pored toga, Celziju treba INSPIRACIJA u napadu kakav je nekada bio Roben. Ako to dovedu imat ce strasan tim :mrgreen: .

Ovo sada nema nikakvu perspektivu... Iz mjeseca u mjesec moze biti samo gore. AVB je bezveze potrosen. Sa ovakvom ekipom niko nista ne bi mogao napraviti. Previse stari i demotivisani.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Zaključano

Natrag na “Chelsea FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.