Chelsea FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88

Ko je najbolji igrač Chelsea u posljednjih deset godina?

Petr Cech
23
5%
Claude Makelele
7
2%
Branislav Ivanović
14
3%
John Terry
22
5%
Ashley Cole
5
1%
Michael Essien
8
2%
Frank Lampard
113
26%
Eden Hazard
37
9%
Didier Drogba
192
44%
Diego Costa
13
3%
 
Ukupno glasova: 434

Avatar
Soba
Postovi: 2336
Pridružen/a: 13 avg 2012, 10:44
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Soba » 21 feb 2018, 16:45

Ma decko je bio vidno uplasen, vidjelo se i po onom pasu za Azpija kad zavrsi u korneru

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 21 feb 2018, 17:56

Da je bio uplašen ne bih tako opisao. Jednostatvno poslao prejaku loptu. Ne moze biti nikako uplašen u 60-70minuti utakmice.

Ali na greškama se uči, fakat mi je drago što je Conte pruzio sansu Christensenu, i vjerujem da ce momak biti jos bolji.


Valja se opet pripremiti protiv Barce, napasce oni nas sigurno na svom terenu agresivnije nego na Stamfordu. Šteta što Conte nije ranije ubacio napadača, čim je Morata ušao, Hazard je više dobio prostora, nadam se da je to Conte uvidio.

Kako god, Barci i nije trebala pobjeda u ovoj utakmici, remi je njima sasvim dovoljan, mi do uzvrata imamo pravo težak raspored, ako se Conte iščupa iz tog ludila i uspije odmoriti i pripremiti igrače za uzvratni meč. Svaka mu čast.

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 21 feb 2018, 18:25

QUARESMA 18<<< je napisao/la:Da je bio uplašen ne bih tako opisao. Jednostatvno poslao prejaku loptu. Ne moze biti nikako uplašen u 60-70minuti utakmice.

Ali na greškama se uči, fakat mi je drago što je Conte pruzio sansu Christensenu, i vjerujem da ce momak biti jos bolji.


Valja se opet pripremiti protiv Barce, napasce oni nas sigurno na svom terenu agresivnije nego na Stamfordu. Šteta što Conte nije ranije ubacio napadača, čim je Morata ušao, Hazard je više dobio prostora, nadam se da je to Conte uvidio.

Kako god, Barci i nije trebala pobjeda u ovoj utakmici, remi je njima sasvim dovoljan, mi do uzvrata imamo pravo težak raspored, ako se Conte iščupa iz tog ludila i uspije odmoriti i pripremiti igrače za uzvratni meč. Svaka mu čast.
Conte je sinoc sve perfektno postavio.Jedina greska mu je bila ta sto nije ubacio Moratu ili Girouda 5-10 minuta poslije naseg gola.Oni su u tim momentima poceli zesce napadati,a mi nismo imali nikog u napadu ko bi mogao primit i odlozit Hazardu/Willianu neku tezu lopte.Stalno smo tako prizivali pritisak na sebe dok prakticno sami nismo pukli.

Kako god,i sa ovim primljenim golom imamo sasvim realne sanse za prolaz.Puno ljudi prica o velicini terena na Camp Nouu,al **** ga,ovo je prvi put da idemo tamo,a da imamo ovako brze igrace.Kako ce njima odgovarat veci teren,tako bi mogao i nasim,a dovoljan nam je jedan gol da im se poigra sa zivcima i onda su nasi :D Willian,Hazard,Pedro,Kante,Morata su svi redom brzi od njihove zadnje linije/sredine sto bi se moglo dobro iskoristit u kontranapadima.Ja bi u drugi mec usao sa istim timom.Jedina dilema mi je Pedro ili Morata.Pedro je sinoc vecim dijelom utakmice bio katastrofalan,a mislim da je Morata ekstra motivisan protiv ovih pa bi mozda on odigrao bolje.

Morata bi zabavio Piqueta,dok bi Hazard time bio gurnut lijevo gdje bi mogao silovat Roberta koji je dosta spor.Da budem iskren,malo me cudi sto sinoc vise nismo gledali Hazarda lijevo kako pokusava trcat na Roberta.Isto tako me recimo cudi sto Valverde nije gurnuo Dembelea u utakmicu otpocetka da moze iskoristit defanzivne slabosti i relativnu sporost Alonsa.Ovako je Barcelona ostala dosta ogranicena i napadali su samo po lijevoj strani.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Blejzer10 » 21 feb 2018, 20:22

Dimenzije Nou Campa i Stamford Bridgea su skoro pa identične. Zbog pozicije kamere i blizine publike to drugačije izgleda

Nou Camp: Field size 105 m × 68 m (identičnu metražu imaju Allianz Arena, Santiago Bernabeu, Emirates, Etihad, Old Trafford, Wembley, Juventusov, Mestalla...)
Stamford Bridge Field size 103 x 67 metres

Dorcol
Postovi: 867
Pridružen/a: 01 feb 2013, 01:27
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Dorcol » 21 feb 2018, 23:03

Po duzini je Camp Nou veci/duzi, to je jasno, mada kamera mnogo stvara pogresan utisak. Kao sto je stari Arsenalov H izgledao kao teren u skolskom dvoristu.

Jedan podatak: na Camp Nou nikada nismo poveli na 6 utakmica, ajde da prekidamo to.

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la jose » 22 feb 2018, 10:53

Da je Pep na klupi Barce, mislim da bi šanse za prolaz bile veće, jer Pep bi od prve minute krenuo sa napadima, bez obzira na pšovoljan rezultat (što mu se i osvetilo 2012. kad nije povukao ručnu nakon 2:0).
Valverde je "pametniji", ne vjerujem da će jurcati. Ako se malo bolje pogleda, Valverde je i došao na Bridge po neriješen rezultat i to je na kraju i ostvario. Chelsea nije dao gol iz kontranapada, kako to inače radi protiv Barce, nego na postavljenu odbranu, koju je Willian uspio probiti.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 23 feb 2018, 10:34

jose je napisao/la:Da je Pep na klupi Barce, mislim da bi šanse za prolaz bile veće, jer Pep bi od prve minute krenuo sa napadima, bez obzira na pšovoljan rezultat (što mu se i osvetilo 2012. kad nije povukao ručnu nakon 2:0).
Valverde je "pametniji", ne vjerujem da će jurcati. Ako se malo bolje pogleda, Valverde je i došao na Bridge po neriješen rezultat i to je na kraju i ostvario. Chelsea nije dao gol iz kontranapada, kako to inače radi protiv Barce, nego na postavljenu odbranu, koju je Willian uspio probiti.
Nije se to njemu osvetilo tada.Ruku na srce,mi tad i nismo imali prave prilike za gol.Onaj gol sto je Ramires dao,ono ce se onako desit jednom u hiljadu puta,a Torresov gol je opet direktan produkt tog gola.Ramires je dao gol gore sa ruba 16-erca,to se mozda moze nazvat nekom poluprilikom koju je on pretvorio u gol.Smijesno je i poredit ovu i onu Barcelonu.Ona Barcelona je bila masinerija koja ti ne da da dises,protiv koje se samo moglo uz dosta,dosta srece.Protiv ove Barcelone se itekako moze i u utakmici od neki dan smo imali vise prilika nego sto smo imali kombinovano u te dvije utakmice 2012.Zato,kako god Valverede krenuo na Camp Nou mi opet imamo svoju sansu.Da li ce jurcati ne znam,ali mislim da publika na tom stadionu zahtijeva od njih da napadaju.

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la jose » 23 feb 2018, 12:17

darker10 je napisao/la:
jose je napisao/la:Da je Pep na klupi Barce, mislim da bi šanse za prolaz bile veće, jer Pep bi od prve minute krenuo sa napadima, bez obzira na pšovoljan rezultat (što mu se i osvetilo 2012. kad nije povukao ručnu nakon 2:0).
Valverde je "pametniji", ne vjerujem da će jurcati. Ako se malo bolje pogleda, Valverde je i došao na Bridge po neriješen rezultat i to je na kraju i ostvario. Chelsea nije dao gol iz kontranapada, kako to inače radi protiv Barce, nego na postavljenu odbranu, koju je Willian uspio probiti.
Nije se to njemu osvetilo tada.Ruku na srce,mi tad i nismo imali prave prilike za gol.Onaj gol sto je Ramires dao,ono ce se onako desit jednom u hiljadu puta,a Torresov gol je opet direktan produkt tog gola.Ramires je dao gol gore sa ruba 16-erca,to se mozda moze nazvat nekom poluprilikom koju je on pretvorio u gol.Smijesno je i poredit ovu i onu Barcelonu.Ona Barcelona je bila masinerija koja ti ne da da dises,protiv koje se samo moglo uz dosta,dosta srece.Protiv ove Barcelone se itekako moze i u utakmici od neki dan smo imali vise prilika nego sto smo imali kombinovano u te dvije utakmice 2012.Zato,kako god Valverede krenuo na Camp Nou mi opet imamo svoju sansu.Da li ce jurcati ne znam,ali mislim da publika na tom stadionu zahtijeva od njih da napadaju.
Evo baš opet pogledah snimak gola na youtube: 8 igrača Barcelone na polovini Chelsija u trenutku kad gube loptu i čak ne žure da se vrate nazad nego su sigurni da će oduzeti loptu na protivničkoj polovini. Lamps šalje perfektnu loptu za Ramiresa, koji daje gol koji nije baš produkt sreće, nije baš bila nemoguća situacija. A Pepova Barcelona je bila taktički nadigrana na Bridžu i 2009. i 2012. godine, tako da prva utakmica ništa ne mora značiti. Enrique je već oborio neke rekorde u odnosu na Pepovu Barcu, a ovaj sad ispada još bolji, upravo iz razloga što daje privid "može se s njima", a ljudi nemaju poraza od početka sezone.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la TheChief » 23 feb 2018, 15:14

Ne uzimjući u obzir kvalitete ekipa Chelseaja i Barce 2012. godine i sada, postoji velika razlika u dva meča koja su igrana na Bridgeu, iako ih mnogi porede. 2012. godine je Chelsea imao samo jednu šansu a Barcelona najmanje pet 100 postotnih i još isto toliko manje dobrih prilika. Sada je Chelsea imao pored gola još dvije stative i još nekoliko opasnijih napada, dok je Barci pored gola najbolja šansa bila šut Suareza koji je išao pored gola i šut Paulinha glavom. Eto to je jedna velika razlika. 2012. je bilo najmanje nekog znanja u odbrani, sve je skoro bila sreća i loše reakcije protivnika, dok je sada bilo potpuno suprotno. Da nije bilo one greške pričali bi o jednoj od najbojih defanzivnih partija u skorijoj prošlosti, jer da ti niko dobro ne zaprijeti za 90 minuta, a kamo li Barca je za svaku pohvalu. Plus na sve to da sa 30 % posjeda stvoriš više boljih šansi od protivnika je za svaku pohvalu. Na Camp Nou ne idemo spuštenih gaća.

ANTIFA !
Postovi: 6630
Pridružen/a: 05 mar 2011, 21:26
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la ANTIFA ! » 23 feb 2018, 15:21

TheChief je napisao/la:Ne uzimjući u obzir kvalitete ekipa Chelseaja i Barce 2012. godine i sada, postoji velika razlika u dva meča koja su igrana na Bridgeu, iako ih mnogi porede. 2012. godine je Chelsea imao samo jednu šansu a Barcelona najmanje pet 100 postotnih i još isto toliko manje dobrih prilika. Sada je Chelsea imao pored gola još dvije stative i još nekoliko opasnijih napada, dok je Barci pored gola najbolja šansa bila šut Suareza koji je išao pored gola i šut Paulinha glavom. Eto to je jedna velika razlika. 2012. je bilo najmanje nekog znanja u odbrani, sve je skoro bila sreća i loše reakcije protivnika, dok je sada bilo potpuno suprotno. Da nije bilo one greške pričali bi o jednoj od najbojih defanzivnih partija u skorijoj prošlosti, jer da ti niko dobro ne zaprijeti za 90 minuta, a kamo li Barca je za svaku pohvalu. Plus na sve to da sa 30 % posjeda stvoriš više boljih šansi od protivnika je za svaku pohvalu. Na Camp Nou ne idemo spuštenih gaća.

Slazem se 2012-te smo igrali grozno i na puku srecu i sudbinu smo osvojili LP treba priznati.
Barcelona u onom dvomecu promasila hejbet prilika i penal, Bayern takodjer u finalu, jednostavno bilo nam je sudjeno da osvojimo iako smo igrali grozan fudbal.
Prethodni mec je susta suprotnost tom dvomecu iz 2012-te, Conte je postavio dobro ekipu imali smo bolje sanse, primili gol poslije greske sta je tu je.
Istog sam misljenja nismo bez sansi na Camp Nou. :thumbup:
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 23 feb 2018, 20:27

jose je napisao/la:
darker10 je napisao/la:
jose je napisao/la:Da je Pep na klupi Barce, mislim da bi šanse za prolaz bile veće, jer Pep bi od prve minute krenuo sa napadima, bez obzira na pšovoljan rezultat (što mu se i osvetilo 2012. kad nije povukao ručnu nakon 2:0).
Valverde je "pametniji", ne vjerujem da će jurcati. Ako se malo bolje pogleda, Valverde je i došao na Bridge po neriješen rezultat i to je na kraju i ostvario. Chelsea nije dao gol iz kontranapada, kako to inače radi protiv Barce, nego na postavljenu odbranu, koju je Willian uspio probiti.
Nije se to njemu osvetilo tada.Ruku na srce,mi tad i nismo imali prave prilike za gol.Onaj gol sto je Ramires dao,ono ce se onako desit jednom u hiljadu puta,a Torresov gol je opet direktan produkt tog gola.Ramires je dao gol gore sa ruba 16-erca,to se mozda moze nazvat nekom poluprilikom koju je on pretvorio u gol.Smijesno je i poredit ovu i onu Barcelonu.Ona Barcelona je bila masinerija koja ti ne da da dises,protiv koje se samo moglo uz dosta,dosta srece.Protiv ove Barcelone se itekako moze i u utakmici od neki dan smo imali vise prilika nego sto smo imali kombinovano u te dvije utakmice 2012.Zato,kako god Valverede krenuo na Camp Nou mi opet imamo svoju sansu.Da li ce jurcati ne znam,ali mislim da publika na tom stadionu zahtijeva od njih da napadaju.
Evo baš opet pogledah snimak gola na youtube: 8 igrača Barcelone na polovini Chelsija u trenutku kad gube loptu i čak ne žure da se vrate nazad nego su sigurni da će oduzeti loptu na protivničkoj polovini. Lamps šalje perfektnu loptu za Ramiresa, koji daje gol koji nije baš produkt sreće, nije baš bila nemoguća situacija. A Pepova Barcelona je bila taktički nadigrana na Bridžu i 2009. i 2012. godine, tako da prva utakmica ništa ne mora značiti. Enrique je već oborio neke rekorde u odnosu na Pepovu Barcu, a ovaj sad ispada još bolji, upravo iz razloga što daje privid "može se s njima", a ljudi nemaju poraza od početka sezone.
Pa moze se s njima il smo ti i ja gledali razlicitu utakmicu :crazy: Jedinu pravu priliku su nam stvorili nakon te greske Christensena,pa greskom propustene lopte Fabregasa i uklizavanja Azpija :lol: Ti ces sad rec da je on doso po remi.Mozda i jest,al taj remi nikad ne bi uzeo da se nije desilo nesto sto se desava jednom u hiljadu puta isto ko sto mi nikad ne bi prosli u Barceloni prije skoro 6 godina da se nije desilo nesto slicno.Cak i kod ove greske Christensena oni i nisu bili krenuli u neki jak presing.Decko je jednostavno pogrijesio i desava se jbg.I da je s njima lakse igrat,jest definitivno.Sada puno vise lice na neku "normalnu" ekipu da kazem tako.Prije im taj balans izmedju odbrane i napada nije ni trebao,jer su igrali tako da su valjali po 5 golova svaku utakmicu.To je bilo strahota :D

Avatar
SoulEclipsee
Postovi: 640
Pridružen/a: 28 nov 2017, 17:35
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la SoulEclipsee » 24 feb 2018, 17:52

Sutra bi aBd trebali dobiti Man Utd :D

Dorcol
Postovi: 867
Pridružen/a: 01 feb 2013, 01:27
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Dorcol » 24 feb 2018, 18:53

Pred ovaj mec valja iskoristiti recenicu iz jednog kultnog srpskog filma:

"Manchester nema tim..."

Avatar
tm1987vtz
Postovi: 439
Pridružen/a: 28 avg 2017, 11:52
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la tm1987vtz » 25 feb 2018, 10:53

Dorcol je napisao/la:Pred ovaj mec valja iskoristiti recenicu iz jednog kultnog srpskog filma:

"Manchester nema tim..."
**** te mančestaaa :urnebes:
KEEP THE BLUE FLAG FLYING HIGH!

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Barbarossa » 25 feb 2018, 10:54

Tibo Moses Azpi Christensen Rudiger Alonso Kante Fabregas Hazard Willian Morata
I guess

Prošli put je bila easy pobjeda još se igralo u dosadnom 3-5-2 s Bakayokom
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
bluearmy
Postovi: 908
Pridružen/a: 07 avg 2015, 22:47
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la bluearmy » 25 feb 2018, 13:23

Morata mora danas startovati, ako bude igra bez špica donji smo.
FK Borac ⚫ FC Chelsea ⚫ FK Partizan

I gdje god da igras ...

Za nju bori se i pobjeđuje...

Za tebe se borba vodila žestoka Republiko Srpska zjenico iz oka...

Avatar
harry_90
Postovi: 19786
Pridružen/a: 13 okt 2009, 22:44
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la harry_90 » 25 feb 2018, 14:04

Morata u spicu iza njega Willian i Hazard i pobjeda je tu :opaopa:

Treba pobjedit ovu Moutavu picoku
PORAZ ZABOLI SRECA UTIHNE,AL VJERA U TEBE NIKAD NE PRESTAJE !!!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Virtu4l » 25 feb 2018, 15:09

samo nastavite sa promašajima, aferim
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
BluesForever
Postovi: 12695
Pridružen/a: 31 jan 2011, 19:01
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la BluesForever » 25 feb 2018, 15:17

Sto SK ne prenosi
Champions League Winners 2012

1954-55,2004-05,2005-06,2009-10,2014-15,2016-2017...

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Virtu4l » 25 feb 2018, 15:18

BluesForever je napisao/la:Sto SK ne prenosi
Ja gledam na crnogorskom SK 2
Evribadi sej Željo
Željoooo

Zaključano

Natrag na “Chelsea FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.