Chelsea FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88

Ko je najbolji igrač Chelsea u posljednjih deset godina?

Petr Cech
23
5%
Claude Makelele
7
2%
Branislav Ivanović
14
3%
John Terry
22
5%
Ashley Cole
5
1%
Michael Essien
8
2%
Frank Lampard
113
26%
Eden Hazard
37
9%
Didier Drogba
192
44%
Diego Costa
13
3%
 
Ukupno glasova: 434

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9136
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 11 feb 2019, 16:35

Wisey je napisao/la:Ta Uprava kakva god da jest, ima i rezultate iza sebe. Sarri nema nista. Nit je osvajao trofeje, nit je uspio uvesti dobar uzbudljiv fudbal zbog cega je prvenstveno doveden. Nema karizmu, nije ni emotivno vezan za klub nit ima status legende. Nije pokazao zelju da radi radikalne poteze, da poseze za izmjenama, da uvodi mlade igrace ili rotira postojece. Apsolutno nema jedan jedini argument zbog cega Sarri treba ostati. Mnogo trofejnijim i zvucnijim imenima se nije tolerisalo, pa ne bi smjelo ni njemu.

Imamo jos sanse za top 4 ako ne ponove istu gresku kao prosle godine kad je Conte trebao letiti poslije Barcelone.
Ima argument da nema niko drugi da ne mozemo vise rotirati da je njegov sistem funckionisao dok nije dosao kod nas.
To mijenjanje trenera nas je i dovelo u ova ****.
Uprava nema nikakve rezultate pogodili su bili sa Costom i fabregasom dva dobra trenera su nam donijeli dvije titule kada KONKURENCIJE NIJE BILO.
Pogledaj sada ovaj city i ovaj liverpool i reci mi da bi Conte i Murinjo bili konkurentni sa svojim sampionskim ekipama? Po meni nema sanse.
Imali smo srece isto da nismo igrali evropu u Conteovoj sezoni kako god dosta stvari nam se poklopilo ali sa ovakvim nacinom vodjenja kluba slijedi nam duga susa ko god bio na klupi.

ANTIFA !
Postovi: 6641
Pridružen/a: 05 mar 2011, 21:26
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la ANTIFA ! » 11 feb 2019, 18:29

Chelsea are prepared to give Maurizio Sarri more time to steady the club. The Italian has the club backing (atm) and are ready to back him during the next transfer window.

Napokon pametna odluka.
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !

Avatar
darker10
Postovi: 10812
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 11 feb 2019, 19:29

Pa to da li je pametna odluka cemo vidjet naredne sezone u ovo vrijeme :D

Avatar
ZOGLI
Postovi: 2605
Pridružen/a: 26 okt 2013, 15:09
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la ZOGLI » 11 feb 2019, 19:44

Treba reci i da nas aguero puni kao drogba nekad arsenal,18 utakmica 15 golova.

Dena94
Postovi: 589
Pridružen/a: 09 jan 2018, 23:00
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Dena94 » 11 feb 2019, 19:57

Sad nam sljede 4 jako vazne utakmice u 2 tjedna. 3 natjecanja u kojim konkurirami za titulu. Ovaj poraz mora probudit inat igracima, posebno puno ocekujem od finala protiv Citya, ako ne budu jeli loptu, ne znam kad ce.
The Nobles ⚔

Avatar
darker10
Postovi: 10812
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 11 feb 2019, 20:10

ZOGLI je napisao/la:Treba reci i da nas aguero puni kao drogba nekad arsenal,18 utakmica 15 golova.
Pa jedan od najvecih razloga zasto smo mi uopste uspjeli klepit City u prvom dijelu sezone jest to sto su bili bez Aguera pa im je pocesto izostajo taj "end product".Trenutno ovo prelose izgleda,al nije moguce promijenit 10-15 igraca kako neki ovdje misle.Pa tesko je i na FIFI,a kamoli u realnom zivotu.Vecina ovih igraca je bolja od ovog sto se prikazuje posljednjih mjeseci,ali zasto bi oni bili bolji kad im startno mjesto nikad nije ugrozeno ma kako igrali.Evo zasto bi jedan Alonso,Jorginho,Azpi,Pedro itd,zasto bi njih bolio **** za bilo cim kad znaju da imaju zagarantovano mjesto,a posao menadzera jest da ucini da su svi ti igraci "na iglama" i da znaju da ih svaki los performans moze kostat.Sarri po mom misljenju to ne radi dovoljno dobro.Koristi 12 igraca konstantno.Dakle to su:Kepa,Azpi,Rudiger,Alonso,Jorginho,Kante,Kovacic,Barkley,Hazard,Pedro,Willian,Higuain (Giroud vjv vise nece igrat obzirom da mu je doso pulen nivoa Jorginha :D ).Dok su drugi igraci pokazivali dosta toga u ono malo minuta sto su dobijali i opet ne dobijaju znacajniju sansu.Jednostavno je.Sarri je odlican trener,ali los menadzer pa vi kako hocete.A sto se ovog nivoa fudbala tice,mnogo je bitnije bit dobar menadzer nego trener.

Avatar
osgood
Postovi: 1192
Pridružen/a: 11 jun 2008, 22:50
Lokacija: Ševaš Njive
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la osgood » 12 feb 2019, 09:38

covjek fino objasnio
I wake this morning with a dull ache of anger mixed with resignation. We are now onto our third manager with a similar scenario. The players seem to lose faith in the manager and seemingly down tools on the pitch. But I think the problems lie much deeper than that, as do most of you.

We have now lost from the squad the players from the Ranieri/Mourinho squad era, fashioned under Hutchinson/Birch/Kenyon. As Darren put, the players brought in, supposedly in the Guardiola mould, too much reliance was put on technical ability, rather than character. As the great Peter Osgood said about the 1970/71 team, they had the right blend of Dogs and Assassins. That can't be said of the current team.

Abamovich has surrounded himself with Yes men; gradually divesting the club of anyone who might know more about a subject than him, and who may potentially say NO to one of his decisions. Emenalo is a case in point. He has been lauded for the quality of the players he brought in. I say that anyone associated with football can spot a decent player. Someone with genuine knowledge can work out if that player has the right character to bring something extra to a team. At Monaco they made short work of sussing him out.

Under Conte and Mourinho the Board seemed to fail to bring in the key targets that the managers had identified, or make the wholesale squad changes they had asked for. That seems to be the case with Sarri. But, and this is why I wanted Conte and Mourinho to be sacked, and why I want Sarri to go the same way - even when they complained and almost downed tools themselves, why did none of the managers drop all the players they complained about? Why did they keep the same selections with the same results? If they knew they'd get sacked over results, performances and league positions, why did none of them change starting 11s from available personnel, and change formation, if necessary, to suit? Why did none of them chuck in a number of youth players, to prove a point? And I don't mean the 6 kids chucked on in a League cup game which we lost by Benitez. I mean in the fashion that Conte did in the FA Cup, with Chalobah, Lofus Cheek and a spine of 1st teamers. We won. We played well. Then he sold Chalobah.

Sarri deserves the boot for saying that he doesn't understand the players' mentality; he doesn't understand where it went wrong on the pitch; he will not consider Plan B until the players understand Plan A; it's HIS football or nothing; his refusal to see that his football is not working in the Premier League and that it has been sussed by every coach and manager. He also fails to see that the players don't like working to his instructions and like Conte and Mourinho he fails to take action and drop those who considers the biggest culprits, and bring in others, no matter how little experience they may have. If you know what the ending is going to be, why not make the best job of getting results, by changing as much as you can, rather than doing the same old thing and getting the same poor result?

Yes, we have won 15 major trophies in 16 years. It's been awesome, Beyond imagination. Yet we are run worse than a 2nd rate Sunday League team, with selection based on who owns the minibus and provides the kit and balls. It's no good talking about a Director of Football, which any rational team at our level would want, because of the Personality of our owner. The fact that our owner has chosen to stay away because of the Visa problem, in spite of him being allowed to visit under his Israeli visa, might be indicative of other problems. As Tariq Panda has pointed out on twitter, the club still retain the Bank who could advise on any potential sale, yet as Peter said, what would the British Government's attitude be to any money changing hands?

Sarri cannot be allowed to carry on selecting the same old team, with the same substitutions at a similar time, with a similar series of results, after using the same old tactics, whilst changing absolutely nothing. No flexibility. More worrying is that he is the 3rd manager in a row to follow the same course. The solution? After reading the above, and with Roman not selling, I have no idea. Win or Lose, Up the Blues. And fuck the owner, board, manager and players.

Avatar
darker10
Postovi: 10812
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 12 feb 2019, 11:03

Ma treba rec da klub jednostavno nije podupro ni Mourinha ni Contea nakon osvojenih titula.Mourinho je dosao,zavrsio treci u prvoj sezoni,identificirao slabosti I doveo Costu i Fabregasa sto je onda znacilo titulu.To je zadnji put po meni da je klub pokazao da se pravilno razmislja.Poslije te titule umjesto da se klub dodatno ojaca i krene na novu titulu u ligi odnosno LP,dovedeni su neki Djilobodjiji,Miazge i slicni igraci.Kao rezultat toga Mourinho dobija otkaz i dolazi Conte koji samom taktikom osvaja titulu ,jer su igraci ostali isti.Poceo je sa onom starom Mourinhovom formacijom,al nakon poraza od Arsenala se sve promijenilo kada je presao na 3-4-3.Niko nije imao odgovor na to u prvoj sezoni i sa vjerovatno trecim ili cetvrtim timom u ligi ako uzmes u obzir jacinu rostera,Conte je uzeo titulu i opet na ljeto nije dobio ono sto je htio tako da me bas interesuje sta ce Sarri uradit ako ostane do ljeta i on sam ne dobije adekvatna pojacanja.

Avatar
Soba
Postovi: 2368
Pridružen/a: 13 avg 2012, 10:44
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Soba » 12 feb 2019, 12:54

On ako bude forsirao jedno te isto ( a ima alternative i sad, pa kakve takve, nece bolje ni dobiti) moze biti 20 godina dzaba mu je

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9136
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 12 feb 2019, 13:33

Obi Mikel: "Ovome Chelseaju fale vođe. U moje vrijeme bilo je drugačije. Ako nam nije išlo, trener bi u svlačionici rekao što želi i onda pustio Terryju da nastavi. On je znao razbiti cijelu svlačionicu, pobacati boce od pića na pod, a kad smo se vratili nakon toga pobijedili bismo. Slušali smo što god bi on rekao i pratili ga."

Avatar
harry_90
Postovi: 19805
Pridružen/a: 13 okt 2009, 22:44
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la harry_90 » 12 feb 2019, 13:40

Hazard je pičoka :mrgreen:

Osvojila se liga prvaka i od tada klub vise ne dovodi pojacanja kako treba..ja mislim da se i Roman zasitio,pa ako je tako neka ga proda,trebamo sad past na nivo Arsenala,da nam cetvrta pozicija bude glavni cilj..

Prodat Hazarda i dovest par igraca kako treba,pustiti Sarrija da razvije svoj sistem,otjerat par amatera i to je to.. jer nemoguce je da Konte i Sarri ne valjaju,a igraci dobri..
PORAZ ZABOLI SRECA UTIHNE,AL VJERA U TEBE NIKAD NE PRESTAJE !!!

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9136
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 12 feb 2019, 14:28


Avatar
darker10
Postovi: 10812
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 12 feb 2019, 18:44

harry_90 je napisao/la:Hazard je pičoka :mrgreen:

Osvojila se liga prvaka i od tada klub vise ne dovodi pojacanja kako treba..ja mislim da se i Roman zasitio,pa ako je tako neka ga proda,trebamo sad past na nivo Arsenala,da nam cetvrta pozicija bude glavni cilj..

Prodat Hazarda i dovest par igraca kako treba,pustiti Sarrija da razvije svoj sistem,otjerat par amatera i to je to.. jer nemoguce je da Konte i Sarri ne valjaju,a igraci dobri..
Uradis sve to i sta ako frajer ne uspije uspostavit svoj sistem? Jer ja ne vidim nista od toga,a evo sedmi je mjesec sezone.Nije moguce da od 20 igraca ne moze probrat petoricu ili sestoricu da gode njegovom sistemu pa da vidimo barem nesto od toga.Ispada majke mi da cemo na ljeto morat dovest 15 novih igraca :urnebes:

Smesno mi je i to sto mislite da recimo jednog Hazarda koji je u 29. godini Sarri odjednom moze naucit da trci i igra pressing kad to niko od njega nije trazio otkad je bio balavce.Ista stvar recimo vrijedi i za Williana itd.

Avatar
Azpi
Postovi: 4463
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Azpi » 12 feb 2019, 18:53

wadethegreat je napisao/la:Obi Mikel: "Ovome Chelseaju fale vođe. U moje vrijeme bilo je drugačije. Ako nam nije išlo, trener bi u svlačionici rekao što želi i onda pustio Terryju da nastavi. On je znao razbiti cijelu svlačionicu, pobacati boce od pića na pod, a kad smo se vratili nakon toga pobijedili bismo. Slušali smo što god bi on rekao i pratili ga."
Bukvalno glavni problem, ekipa nema nijednog mudo.nje,a prije ih je vise bilo, sve su to neki fini momci, treba kakav kabadahija, ali jbg na to se ranije trebalo misliti
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9136
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 12 feb 2019, 18:56

Correction to previous tweet: now informed it was a 3-3 draw between #Chelsea seniors and a development team
Nastavljaju da se brukaju....

Avatar
ZOGLI
Postovi: 2605
Pridružen/a: 26 okt 2013, 15:09
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la ZOGLI » 12 feb 2019, 19:17

darker10 je napisao/la:
harry_90 je napisao/la:Hazard je pičoka :mrgreen:

Osvojila se liga prvaka i od tada klub vise ne dovodi pojacanja kako treba..ja mislim da se i Roman zasitio,pa ako je tako neka ga proda,trebamo sad past na nivo Arsenala,da nam cetvrta pozicija bude glavni cilj..

Prodat Hazarda i dovest par igraca kako treba,pustiti Sarrija da razvije svoj sistem,otjerat par amatera i to je to.. jer nemoguce je da Konte i Sarri ne valjaju,a igraci dobri..
Uradis sve to i sta ako frajer ne uspije uspostavit svoj sistem? Jer ja ne vidim nista od toga,a evo sedmi je mjesec sezone.Nije moguce da od 20 igraca ne moze probrat petoricu ili sestoricu da gode njegovom sistemu pa da vidimo barem nesto od toga.Ispada majke mi da cemo na ljeto morat dovest 15 novih igraca :urnebes:

Smesno mi je i to sto mislite da recimo jednog Hazarda koji je u 29. godini Sarri odjednom moze naucit da trci i igra pressing kad to niko od njega nije trazio otkad je bio balavce.Ista stvar recimo vrijedi i za Williana itd.
To je poenta svega,imamo ocajnu sezonu ne znam kako smo lako prihvatili da na klupi ostane covek koji u 3 utakmice ima u gostima gol razliku 0:12, nama je problem cim izadjemo na teren,zato sto ne priprema ekipu dobro i ne pokusava da se prilagodi protivniku,nego zapeo za jedno isto,kao da je taj sariball bogom dan.Vec cure neke informacije kao i uvek iz svlacionice,kada tako pocne znaci da je sari zavrsio svoje.

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9136
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 12 feb 2019, 19:20

Pa upravo je to problem svlacionica koja tjera treceg lika zaredom.
Ako se iko priprema onda je to sarri covjek je ospjednut sa fudbalom al dzaba kad ljudi nece da igraju za tebe to je to.
Sarrijev sistem da igraju u pola kako su igrali sa pocetka sezone ne bi bili u ovim problemima sigurno ali ljude boli neka stvar i to je to.
Jedini nacin da se spasi je da sada instalira rubena i hudsona u postavu.
EDIT: Ljudi su odigrali 3 3 sa development timom sa djecom znaci ako to nije bojkot ne znam sta je.
Sramota ih treba biti a posebno kluba koji stiti ove debile.

Avatar
ZOGLI
Postovi: 2605
Pridružen/a: 26 okt 2013, 15:09
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la ZOGLI » 12 feb 2019, 19:37

wadethegreat je napisao/la:Pa upravo je to problem svlacionica koja tjera treceg lika zaredom.
Ako se iko priprema onda je to sarri covjek je ospjednut sa fudbalom al dzaba kad ljudi nece da igraju za tebe to je to.
Sarrijev sistem da igraju u pola kako su igrali sa pocetka sezone ne bi bili u ovim problemima sigurno ali ljude boli neka stvar i to je to.
Jedini nacin da se spasi je da sada instalira rubena i hudsona u postavu.
Ne znam wade,malo si tog sarija digao u nebesa,i ja sam svasta procitao bankar,iz serie c2 dosao,probio se lepa prica, ali ovo je preveliki zalogaj za njega,nema sanse da ga igraci sabotiraju jos od oktobra,kada smo poceli da se polako raspadamo.

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9136
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 12 feb 2019, 19:42

ZOGLI je napisao/la:
wadethegreat je napisao/la:Pa upravo je to problem svlacionica koja tjera treceg lika zaredom.
Ako se iko priprema onda je to sarri covjek je ospjednut sa fudbalom al dzaba kad ljudi nece da igraju za tebe to je to.
Sarrijev sistem da igraju u pola kako su igrali sa pocetka sezone ne bi bili u ovim problemima sigurno ali ljude boli neka stvar i to je to.
Jedini nacin da se spasi je da sada instalira rubena i hudsona u postavu.
Ne znam wade,malo si tog sarija digao u nebesa,i ja sam svasta procitao bankar,iz serie c2 dosao,probio se lepa prica, ali ovo je preveliki zalogaj za njega,nema sanse da ga igraci sabotiraju jos od oktobra,kada smo poceli da se polako raspadamo.
Ne znam kako drugacije ove poraze objasniti neki igraci prave takve greske da bi covjek rekao da su retardirani.
Ja sam za covjeka razumijem ako neko nije rezultati su ocajni ali ja sam da se stane sa ovim.
Mislim da je strasan trener iskreno eno napoli ni blizu onoga sto su bili pod njim u ligi mislim da ima znanje al daje dosao u pogresan klub nazalost.

Avatar
darker10
Postovi: 10812
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 12 feb 2019, 23:13

Eh vidite sta je veceras Veratti radio za PSG.To bi Jorgan trebao radit za nas.Dal to Jorgan moze?Odgovor je da ne moze.

Zaključano

Natrag na “Chelsea FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.