Chelsea FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88

Ko je najbolji igrač Chelsea u posljednjih deset godina?

Petr Cech
23
5%
Claude Makelele
7
2%
Branislav Ivanović
14
3%
John Terry
22
5%
Ashley Cole
5
1%
Michael Essien
8
2%
Frank Lampard
113
26%
Eden Hazard
37
9%
Didier Drogba
192
44%
Diego Costa
13
3%
 
Ukupno glasova: 434

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9108
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 20 okt 2018, 15:43

darker10 je napisao/la:
wadethegreat je napisao/la:Ma ljudi realno alonso je dobar protiv liejvih ekipa ali u derbijima nema sta traziti na terenu. Luiz je dobro odigrao jeste ga mata izbacio kod gola ali tu je citava odbrana pokleknula kako on zna biti kikser danas je bio dobar.
Alex sandra dovesti i rotirati ga sa alonsom i cao mora se uloziti para ne moze sarri od ovoga napraviti sampiona.
A napadac da ne govorim ne moze se titula uzeti sa napadacima koji ce zajedno dati 10 12 golova u sezoni ako i to doguraju ove sezone.
Ma ovo je bio Sarrijev kiks.Bezveze prosuti bodovi.Prvo je promasio sa postavom na pocetku.Bezveze je ostavio in form Barkleya na klupi,a ne smijem ni predvidjat koliko cemo jos bodova prosut dok Sarri pokusava da povrati samopouzdanje jednom spanskom napadacu.I kad smo primili prvi gol,predugo je cekao sa izmjenama.Alonso i Azpilicueta katastrofalni i kad spominjete vec Alonsa,spomenite i Azpilicuetu na drugoj strani.Covjek je trom i ima gori pas,sut od Alonsa.Od pocetka sezone govorim da slabo igra i ako ovako nastavi,nece bit covjek s kojim ce se moc dalje u ovakvoj postavci.Na Williana necu trosit rijeci.Puno bolje bi bilo da Pedro ili cak Barkley startaju na njegovoj poziciji.
SPomenuo sam ga u prijasnjem postu apsolutno se ne snalazi u ovom sistemu niakako citavu sezonu.
Pedro daleko bolji od williana zato sam i spomenuo frederica chiesu strasan igrac.
A barkley je u boljoj formi od kovavicac mada kova u prvom odlican u drugom citava ekipa losa.

Avatar
Soba
Postovi: 2360
Pridružen/a: 13 avg 2012, 10:44
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Soba » 20 okt 2018, 15:47

Barkley nije startao jer se vratio s nekom manjom povredom, tako kažu
btw ja mislim da mi imamo najsporije bekove na svijetu
Ono kako je Luiz ispao od Mate je žalosno a lafo neko iskustvo nešto...

Avatar
ZOGLI
Postovi: 2598
Pridružen/a: 26 okt 2013, 15:09
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la ZOGLI » 20 okt 2018, 15:50

Losi smo bili treba biti iskren,vecina igraca je podbacila,ali iscupasmo bod,alonso opet pravi glupost,barkli i azar najbolji nasi igraci ove sezone,mora sari da vise rotira,dati zapakosti sansu aspi bas los,kristansen je bolji od luiza ali treba mu dati sansu da veze nekoliko utakmica,sa napadacem ima da se zlopatimo bar do januara.

Avatar
darker10
Postovi: 10804
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 20 okt 2018, 15:55

ZOGLI je napisao/la:Losi smo bili treba biti iskren,vecina igraca je podbacila,ali iscupasmo bod,alonso opet pravi glupost,barkli i azar najbolji nasi igraci ove sezone,mora sari da vise rotira,dati zapakosti sansu aspi bas los,kristansen je bolji od luiza ali treba mu dati sansu da veze nekoliko utakmica,sa napadacem ima da se zlopatimo bar do januara.
Christensen nije bolji od Luiza.Bar ne u ovom sistemu.Stoperski tandem je sasvim ok,probleme imamo na bokovima,i to nam oba boka.Bokovi i spic.Tu lezi problem.

Avatar
darker10
Postovi: 10804
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 20 okt 2018, 16:07

Inace Pedro nije poceo protiv Liverpoola,West Hama i danas.Sve remiji.Giroud i Pedro najbolje odgovaraju i Hazardu,odlicno se razumiju.Lopta ide brze.

Avatar
ZOGLI
Postovi: 2598
Pridružen/a: 26 okt 2013, 15:09
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la ZOGLI » 20 okt 2018, 16:10

darker10 je napisao/la:
ZOGLI je napisao/la:Losi smo bili treba biti iskren,vecina igraca je podbacila,ali iscupasmo bod,alonso opet pravi glupost,barkli i azar najbolji nasi igraci ove sezone,mora sari da vise rotira,dati zapakosti sansu aspi bas los,kristansen je bolji od luiza ali treba mu dati sansu da veze nekoliko utakmica,sa napadacem ima da se zlopatimo bar do januara.
Christensen nije bolji od Luiza.Bar ne u ovom sistemu.Stoperski tandem je sasvim ok,probleme imamo na bokovima,i to nam oba boka.Bokovi i spic.Tu lezi problem.
Kristansen ne moze da se opusti kad igra,to je to njegov najveci problem igra bas stegnut,kada bi uspeo da samo misli na igru a ne na greske,bio bi odlican,a za to su potrebne utakmice, luiz igra previse lezerno i pravi gluposti.

Avatar
darker10
Postovi: 10804
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 20 okt 2018, 16:13

Pa ja ne znam sta je vama Luiz danas kriv?

joker90
Postovi: 21764
Pridružen/a: 15 nov 2014, 23:50
Lokacija: Arkham Asylum
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la joker90 » 20 okt 2018, 16:29

BluesForever je napisao/la:
joker90 je napisao/la:Ovo je ko pobjeda, samo zbog načina i vremena gola! Jozo! :urnebes:
Ma **** ko pobjeda,da je bio pravi napadac mogli smo 3-0 dobiti.
Nisam to dosad evo znao..
Bahati, bahati Željkan!
1946

Avatar
MirsoNi
Postovi: 1378
Pridružen/a: 11 jul 2012, 22:04
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la MirsoNi » 20 okt 2018, 17:19

darker10 je napisao/la:Pa ja ne znam sta je vama Luiz danas kriv?
Jedan od razloga:
Imao je loše ispucavanje glavom također, direktno dodao igraču Uniteda, što je stvorilo čistu šansu za njih. Kante je danas dosta krpio odbranu, pogotovu na kraju utakmice kada smo mi ganjali rezultat.

Inače nemam ništa protiv Luiza i Alonsa, ne javljam se samo da ih popljujem, ali danas su obojica kriza bili poslije primljenog pogotka. Vidjela se i frustracija kod Alonsa napucavanjem lopte i šutiranjem u prazno..
Sometimes it's only madness that makes us what we are.

Avatar
darker10
Postovi: 10804
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 20 okt 2018, 17:28

Pa sta je on ovdje lose uradio?Isao je na loptu kao sto je i trebao,morate nekad odat priznanje i protivniku,ovdje je Mata odlicno odigrao,a gol se desio desetak sekundi poslije te situacije tako da je i poslije mogao bit sprijecen.

Avatar
MirsoNi
Postovi: 1378
Pridružen/a: 11 jul 2012, 22:04
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la MirsoNi » 20 okt 2018, 17:44

Ne radi se o tome hoće li gol biti spriječen ili ne, ali njegovom greškom i lošom procjenom protivnici su stvorili šansu, nažalost i iskoristili je. Kada već ideš grlom u jagode, moraš biti svjestan da iza sebe ostavljaš kontru 4 na 3 (pogotovu sa iskustvom koje Luiz ima).

Kažem opet imao je i glavom loših ispucavanja, jedno mi je ostalo upečatljivo i neshvatljivo, ali za njega nažalost nemam video.

Dobro je prethodno neko rekao, Luiz igra dosta nonšalantno i ne igra u skladu sa svojim godinama, kao da uopšte nema stotine utakmica u nogama.

Njegov doprinos prema naprijed je mizeran u odnosu na svoje propuste u odbrani, ali nažalost i nemamo bolje trenutno.
Sometimes it's only madness that makes us what we are.

Avatar
darker10
Postovi: 10804
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 20 okt 2018, 18:19

MirsoNi je napisao/la:Ne radi se o tome hoće li gol biti spriječen ili ne, ali njegovom greškom i lošom procjenom protivnici su stvorili šansu, nažalost i iskoristili je. Kada već ideš grlom u jagode, moraš biti svjestan da iza sebe ostavljaš kontru 4 na 3 (pogotovu sa iskustvom koje Luiz ima).

Kažem opet imao je i glavom loših ispucavanja, jedno mi je ostalo upečatljivo i neshvatljivo, ali za njega nažalost nemam video.

Dobro je prethodno neko rekao, Luiz igra dosta nonšalantno i ne igra u skladu sa svojim godinama, kao da uopšte nema stotine utakmica u nogama.

Njegov doprinos prema naprijed je mizeran u odnosu na svoje propuste u odbrani, ali nažalost i nemamo bolje trenutno.
Pa sta bi ti da je ondje uradio? Da nije isao na loptu i da pusti covjeka da trci slobodno po krilu? :lol:

Avatar
MirsoNi
Postovi: 1378
Pridružen/a: 11 jul 2012, 22:04
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la MirsoNi » 20 okt 2018, 18:36

Nema potrebe za ironijom, sigurno se ne bi zatrčao kao blentav i rizikovao u situaciji kada ne bi smio rizikovati na nepostavljenu odbranu.

I naglašavam evo po treći put nije mu to jedina greška na utakmici, ni na ovoj, a ni na prethodnim..
Sometimes it's only madness that makes us what we are.

Avatar
Wisey
Postovi: 2344
Pridružen/a: 18 feb 2012, 19:13
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Wisey » 20 okt 2018, 19:16

Isao na loptu pa izletio u tribine. Ajde bgt ko da ga je Mata nekim aman driblingom izbacio. Ovaj se zalijece ko junac citavu karijeru, dovoljno da proturis loptu pored i on je ispao. Poslije ide ili neki glupi faul ili ovako gol sansa za protivnika. Pa ne igra se mahalska liga da onako mozes izletiti bez razmisljanja. U vrhunskom fudbalu se to kaznjava golovima gotovo svaki put. Nazalost i danas.

Kakav Luiz, to je tempirana bomba u svakoj utakmici. Jednostavno divlji igrac, nista nije naucio jer je ovakav od prve utakmice u Celziju na zimu 2011. godine.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 20 okt 2018, 19:47

Prije svega ova losa utakmica je Sarrijeva krivica, tu nema dvojbe, i nadam se da ce neki konacno vidjeti da od Morate nema kruha, da ne bude vise neka spika treba mu za samopouzdanja, golova i slicno, za njega vise nema smisla trositi rijeci.

Willian pročitana knjiga, nista on vise ne moze ponuditi. Svaki potez, kretanje isto.

Luiz kiksara teska, po obicaju, dodje bolji protivnik i to iskoristi. Mada je eto sudjelovao kod naseg drugog gola.


Pod hitno se rijesavati Morate i Williana, i onda Luiza. i dovesti zamjene, Fekir neka bude prvi pik, ili cak eventualno pokusati ici na Martiala, mada tesko za ovog uopste.


Stoper umjesto Luiza se mora naci sto prije, a kostace nas ovaj jos golova. Rudiger za mene MOTM

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9108
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 20 okt 2018, 20:16

Willians se trebao uvaliti barsi i dovesti neki bolji igrac kad smo imali priliku sada je kasno za to.
Pedro daleko bolje rijesenje posebno u ovom sistemu kao treci igrac koji ulijece iza odbrane.

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la TheChief » 20 okt 2018, 23:39

Uz već odavno problem špica imamo još jedan isto toliko veliki problem u vidu oba beka.

Avatar
darker10
Postovi: 10804
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 21 okt 2018, 09:25

Jako losa utakmica s nase strane,a opet se nije izgubilo sto je svakako plus.Siguran sam da ce Sarri izvuc nesto iz svega ovoga.Na startu utakmice jucer pa sve do 70 i neke minute smo imali problem u vidu toga sto je Hazard bio jedini nas igrac koji je bio realna prijetnja za njih.Morata,Willian,Kovacic,Kante,Jorginho rijetko ali bas rijetko predstavljaju tu prijetnju.Jorginho i Kovacic donose taj balans,posjed dok Kante dosta pomaze u defanzivi,ali nude premalo prema naprijed.Recimo Kovacic ima i pas i pace da radi puno vise naprijed nego sto radi,dok on cesto bira "sigurnija" rjesenja sto bi bilo sasvim u redu da nam igra spic koji daje golove i da je umjesto Williana igrao Pedro koji zna tu i tamo dat gol.Zbog ovoga je recimo Barkley bio dosta bolja opcija u jucerasnjoj utakmici,jer je dosta direktniji od Matea i dosta vise se ukljucuje u napad.Jbg sve se na kraju svodi na to da nemamo pravog spica,ali opet sve totodosta dosta,neuporedivo bolje izgleda kad Giroud igra.

Nekako do januara dogurat sa ovim igracima i onda pod hitno traziti pojacanje u vidu spica i bekova.S tim sto mislim da bi Emerson mogao odraditi dosta dobar posao na lijevom beku da cesce dobija priliku.Azpi je s one strane za mene razocarenje sezone.Od Morate nisam nista ocekivao,ali Azpi mi je fakat sok svaku utakmicu.Dosta netacan sa pasovima,djeluje tromo,cak se i u odbrani ne postavlja najbolje,ali raja ovdje ima dezurnog krivca u vidu Luiza pa rijetko i spominje Azpija koji je svima,pa i meni ,jedan od drazih igraca.Ali mu je 5-6 godina igranja van pozicije znatno naskodilo i to se vidi jbg.Ono sto raja ovdje ne shvata ili se bori da shvati jest to da je Luiz i igraci poput njega u ovom sistemu znatno vaznija karika od igraca tipa Azpilicuete i Luiz je po meni bas suprotno od ovog sto ljudi ovdje tvrde.Vidjelo se najbolje koliko znaci kad je zamijenio Christensena u Carabao Cupu protiv Liverpoola.Sa njim i bez njega nebo i zemlja.Trenutno se u klubu nema boljeg na toj poziciji.

Sto se ovog incidenta na kraju tice,da je bilo koji menadzer umjesto Mourinha onako skocio na provokaciju vjerovatno bi rekao da je dobro postupio,al posto je to bio Mourinho i posto je u x situacija imao slicne proslave za koje se nikad nije izvinjavao,sva ova prasina koja se digla djeluje malo retardirano.

Jorginho5
Postovi: 185
Pridružen/a: 08 avg 2018, 00:54
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Jorginho5 » 21 okt 2018, 22:35

Desilo se upravo ono cega sam se pribojavao.Kada smo bili najveci favoriti protiv Uniteda, kiksali smo.Ono jucer se nije smjelo dogoditi.Sarri mora izvuci greske iz kriminalnog 2.poluvremena, gdje je nestala ona dominacija ? Stoji i to da smo ih trebali u prvom dotuci, ali onakav pad nisam ocekivao.

Idemo dalje, najbitnije je sto smo ostali neporazeni, slijedi Burnley gdje ne smijemo kiksati ukoliko imamo ambicije za trofej.

Avatar
darker10
Postovi: 10804
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 22 okt 2018, 08:42

Jorginho5 je napisao/la:Desilo se upravo ono cega sam se pribojavao.Kada smo bili najveci favoriti protiv Uniteda, kiksali smo.Ono jucer se nije smjelo dogoditi.Sarri mora izvuci greske iz kriminalnog 2.poluvremena, gdje je nestala ona dominacija ? Stoji i to da smo ih trebali u prvom dotuci, ali onakav pad nisam ocekivao.

Idemo dalje, najbitnije je sto smo ostali neporazeni, slijedi Burnley gdje ne smijemo kiksati ukoliko imamo ambicije za trofej.
To ti je to sto se ovakav fudbal ne igra dugo.Nasi se nekako iskljuce,presing nestane i tad imamo nakvise problema.

Zaključano

Natrag na “Chelsea FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.