Chelsea FC

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la jose » 01 dec 2022, 23:35

Ma ti što dođu iz Bundeslige su mi sumnjivi, nisu se baš u Chelsiju pokazali: Schurle, Christensen, Werner, Havertz, Pulisic, Baba Rahman... Ni Ballack nije bio ni blizu igrača kakav je bio u Bayernu i Leverkuzenu.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

aqarius
Postovi: 3854
Pridružen/a: 12 maj 2009, 16:54
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la aqarius » 03 dec 2022, 22:37

Problem igrača iz bundeske se zove Bajern..ostatak lige je 3 koplja ispod.Uzet ću primjer Wernera i Havertza...u bundeski su bili dobri jer 34 kola igraju protiv Kelna,Frajburga,Štutgarta,Herte,Dresdena....itd.i oni na tim tekmama pumpaju statistiku..gdje je realno kvlitet igrača duboko ispod možda i zadnje ekipe u Engleskoj..kada dođu u Englesku oni jednostavno ne mogu da isprate 38 kola plus dva kupa,plus evropske lige..a tu imaju minimum 10 extra derbija..igra je jača,brža pa i tehnički i taktički zahtjevnija..

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9031
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 04 dec 2022, 15:50

Dobro Pulisic je imao i dobrih momenata is dobrih serija. On je jednostavno staklen igrac. Havertz je imao gol u finalu I jednu dobru seriju pred kraj prosle sezone ostalo tesko da je opravdao ocekivanja. Werner je bio koristan odlican u presingu uvijek u sansi ali psiha otisla nije islo jednostavno. Nkunku ima manje golova ali slican goal involment kao Werner zbog assista. Tehnicki odlican daleko bolji od Wernera ima I dobru zavrsnicu. Idealan za krila ili drugi napadac slicno Werneru ali Mislim da ce kod nas napadaca Cistog igrati ili neku laznu devetku :roll: .
Osim ako ne dovedemo bas napadaca to vjerujem dosta zavisi od prodaje debelog.
Uglavnom all round napadacki odlican igrac na papiru puno bolji i od Havertza i od Wernera posebno za Englesku.
Ali slazem Se statistiku je malo
Lakse nabiti u Svabiji. Ne samo da je razlika u kvaliteti velika nego i svi skoro igraju visoku liniju.
Tako da vidjet cemo meni je drago sto ce doci Mislim da je kvalitetan. Odlican je bio I u LP posebno protiv Madrida. Cisto sumnjam da ce biti gori od ove trenutne “napadacke” trojke.
Gvardiola nisam toliko upratio znam da ga dosta ekipa hoce moderan stoper dobar sa loptom. To nam i treba s obzirom da vrlo tesko iznosimo loptu sa stoperima lako nas je na pocetku tekme bas stisnuti.
Tu ne znam ali postoji razlog sto ga dosta ekipa hoce.
Imamo i Colwilla sljedece godine tako da ne znam mali je bas potencijal. Chalobah je potpisao novi ugovor tako da Fofana Se sada vraca imamo vec dosta stoper mada Silva ce uskoro u penziju a ni Koulibaly nije u cvijetu mladosti.
Vracaju nam Se sada neki kljucni igraci koji treniraju sa potterom trenutno. Trebat ce vremena za ovu igru I sta hoce Potter I dosta tehnicki dobrih igraca. Mislim da su mu halalili ovu sezonu barem po ovome sto ja Citam na netu. Isto tako Navodno smo spremni matchati svaku ponudu za Bellinghama ali to zavisi gdje ce on htjeti ici do njega je. Dobar je sa Jamesom bas tako da vidjet cemo.
Mada Mislim Real pa City tu imaju prednost.

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la jose » 05 dec 2022, 23:01

Ma **** Gvardiola ako je stvarno izjavio da sanja prelazak u Real Madrid. Takvom igraču Chelsea će biti utješna destinacija i jedva će čekati da puhne.
Meni inače nisu jasni ti motivi "nevrhunskih" talenata da igraju za Real i tamo budu samo jedan od nebitnih i zamjenjivih kotačića. Pa je li bolje da postaneš legenda nekog drugog kluba, koji je i dalje u vrhu evropskog fudbala.
Šta je Hazardu recimo falilo da završi karijeru u Chelsiju, mogao je postati najveća legenda kluba, ovako čak i da ga nisu sjebale ove povrede, bio bi jedan od mnogih Realovih igrača koji neće biti posebno upamćeni u istoriji tog kluba.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 07 dec 2022, 15:30

Ako zeli frajer preci u Real, neka predje uz to fino naplatiti. Samo ne treba praviti gresku i cekati da igrac udje u zadnju godinu ugovora, kao sa Hazardom.

Prava legenda kluba ne moze biti svako, zato se i ne treba opterecivati s time.

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la jose » 11 dec 2022, 00:00

Sutra protiv Aston Ville u Emiratima, u 15:10. Ima prenos na Chelsea TV.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
TheShed
Postovi: 1677
Pridružen/a: 10 maj 2019, 23:32
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la TheShed » 11 dec 2022, 00:23

jose je napisao/la:
11 dec 2022, 00:00
Sutra protiv Aston Ville u Emiratima, u 15:10. Ima prenos na Chelsea TV.
Na twitteru sam pročitao da je prijenos samo za ljude koji žive u Velikoj Britaniji, je li istina ne znam. :mrgreen:

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la jose » 11 dec 2022, 14:52

TheShed je napisao/la:
11 dec 2022, 00:23
jose je napisao/la:
11 dec 2022, 00:00
Sutra protiv Aston Ville u Emiratima, u 15:10. Ima prenos na Chelsea TV.
Na twitteru sam pročitao da je prijenos samo za ljude koji žive u Velikoj Britaniji, je li istina ne znam. :mrgreen:
Ima VPN
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
Pensioner26
Postovi: 2899
Pridružen/a: 21 sep 2020, 10:48
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Pensioner26 » 11 dec 2022, 15:30

Nastavljamo gdje smo stali

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la jose » 11 dec 2022, 15:34

Pensioner26 je napisao/la:
11 dec 2022, 15:30
Nastavljamo gdje smo stali
Dobro sad, ovdje osim Jorginha i Aube, niko ni na klupi ne sjedi.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9031
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 11 dec 2022, 17:52


Ovo je bila ya fitnes utakmica nista drugo. Jedino i da vide ko valja od ove djecurlije.
Ovaj mali Hutchinson bas obecava.
Casadei isto kida u omladincima.
Omari po meni vec sada moye geldati neke minuta s obyirom na formu napada izgleda direktan odlican jedan na jedan.

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la jose » 11 dec 2022, 19:25

Ima li iko od ovih od ranije povrijeđenih da će biti spreman za prvu utakmicu poslije SP?
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9031
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 12 dec 2022, 19:07

James je blizu Fofana isto.
Chilly nije jos Kante ni blizu.
Inace dovodimo se u vezu sa sto napadaca krila i igraca sredine terena.
Ovaj mali Moukouku iz dortmunda na free transfer ne bi bio los podsjeca na Jesusa.
Rice je navodno opcija i Alvarez ce se opet ganjati u januaru izgleda.
Leao, Onaj Rus itd dosta imena dobrih se povezuje.
Ne znam ko ce doci ali Boehly nije skrtica definitivno.
Ekipa sada ima strukturu ako se ne varam sve bitne pozicije smo popunili.
Oteli smo ljude Brightonu i RBu s obzirom koliko su dobro te ekipe dovodile igrace i skautirale godinama nije lose.
Ovo sve govori da je Marina stvarno dobar posao radila jer nismo imali bas dobru strukturu prije.
Imala je svojih gresaka ali je vodila veliki dio kluba.



Drago mi je sto nismo iskesirali za ovog malog.
Tako je to kod Brazilaca moras 5 ljudi platiti da ga dovedes.
Nek ide u Real Brazilcima je ionako Real san.

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la jose » 14 dec 2022, 22:07

Broja pokidao ligamente, operacija i kraj sezone.
Što neko reče, nastavljamo gdje smo stali.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9031
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 15 dec 2022, 14:01

Dovodimo Fofanu I na napadaca Fabrizio potvrdio.
10 milki nikad cuo za lika Al eto Navodno ga he dosta ekipa ganjalo.

Brighton bio zainteresovan a posto je vecina njihovog staffa dosla kod nas...
Jos su neke ekipe bile u mixu.
Izgleda dobro mali vidjet cemo kako ce to u Engleskoj izgledati.
Made in Obala Bjelokosti :hmmmmm: .
Veliki fan Drogbe i Celzija logicno.
19 godina slican profil ce biti Broji sto se tice statusa u ekipi vjerovatno klupa ove sezone.
8 milki skauting napokon proradio.
To su vec dva pojacanja za napad sa Nkunkuom.
Trebali bi malo i sredinu pogledati...

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9031
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 22 dec 2022, 15:35

Fofana gotov navodno smo i Santosa mladog doveli 18 godina sredina terena opet 20 milki.
Koliko smo djece doveli mozemo obaniste otvoriti.

Avatar
ZOGLI
Postovi: 2579
Pridružen/a: 26 okt 2013, 15:09
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la ZOGLI » 22 dec 2022, 16:20

Najbolje je tako uzeti igraca 18-19 godina prvo pozajmica,ako moze prvi tim ako ne nova pozajmica ili prodaja za mnogo vece pare nego sto je doveden tako da nema kiksa,kao sto sada radimo.

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9031
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 22 dec 2022, 21:05

Super je ideja kao i ljudi koje je postavio Boehly pravimo odlican projekat na uzor Citya u nekim stvarima Liverpoola i Leipziga.
To je ideja da se talenti za manje para dovode mladi nego kasnije sto milki za istog igraca dati.
Sve je to super ali ako ne uloze u prvi tim sa nekom kvalitetom ova sezona ne ce na dobro nikako.
Jedino ako su je batalili vec.
Treba nam neko kreativan u sredini i neki DM dobar.
Moze se to naci u jednom igracu ali prijeko potreban neko na sredini Kante ode u Barsu.
Ne znam jel im plan ovu djecurliju odmah gurati jer Omari je u zadnje vrijeme bio u match day squadu Cuckuris igrao par tekmi.
I njih dvojica i casadei a vjerujem i ova dvojica sto dolaze nisu za omladinskog pogona ljudi se sprdaju tu.

Avatar
ZOGLI
Postovi: 2579
Pridružen/a: 26 okt 2013, 15:09
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la ZOGLI » 22 dec 2022, 21:56

Pa to je roman prvi i poceo kakvi liverpul i siti,samo sto su nas hteli prejebu prethodnih sezona,ali nisu uspeli,sad se vracamo starom nacinu poslovanja.

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9031
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 23 dec 2022, 15:24

Jedino sto je prvi poceo je ogromno ulaganje u akademiju.
Nas skauting je bas kaskao za tim ekipama to se vidi i po nasim transferima.
Nista po planu nije radjeno.
Treneri se mijenjali kao na traci dadnu mu igrace koji su tu i snadji se mozda mu jednog ili dva dovedu.
Dovoljno govori kad smo zadnju titulu uzeli ili uospte u prici bili do kraja.
Razne Bakayoke, Lucas Piazone itd ima ih milion.
Sve uzas transferi Marine. Dosao je bio Cech sa Frankom uzeli su se Werner Havertz itd nije ni to uspjelo u mjeri u kojoj se ocekivalo kao ni transfer debelog naravno.
Uzeli smo LP sa Tuchelom novi trener Kante bio na vrhuncu moci dobar spoj mladosti i iskustva i kup takmicenje.
Palilo je to smjena trenera nekada bas i sa tuchelom je zadnji put ali sve manje je ucinkovito a dobrih trenera nema bas toliko.
Za dugorocni uspjeh trba drugacije to gledati.
Drugaciji je pristup skroz nove uprave.
Imamo 5 ili 6 ljudi sada koji su za sve to zaduzeni ljudi sa iskustvom i nekim odlicnim transferima iza sebe.
Nas klub odavno nije moderan u tom segmentu davno se to sve trebalo mijenjati i drugacije postaviti.
Hoce da kopiraju multiclub system Citija sto mi nismo imali.
Hoce da kopiraju transfer politiku Liverpoola i Citya kako sa mladima rade i ulaganje u jednog trenera.
Potter je taj lik htio to neko ili ne u njega ce sve uloziti ocito ce mu se dati vremena da svoje nesto napravi.
https://www.football.london/chelsea-fc/ ... y-25319744

Odgovori

Natrag na “Chelsea FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.