Chelsea FC

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88

Avatar
Madafaka
Postovi: 3289
Pridružen/a: 04 jun 2009, 19:13
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Madafaka » 12 nov 2022, 20:38

Daj novog trenera, ovo je anti-football.

Avatar
jose
Postovi: 8552
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la jose » 12 nov 2022, 20:42

Izgleda da se ponavlja 2015/16.
Ne bi mi bilo mrsko, kad bi se ponovila i 2016/17, ali taj film teško da ćemo gledati.
Newcastle ako uđe među 4, otvaraju im se vrata za dovođenje velikih imena i uz Manchester City ćemo imati još jedno zagarantovano mjesto među 4.
Sve teže će se moći igrati Liga prvaka u budućnosti.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
Apolon
Postovi: 2191
Pridružen/a: 04 apr 2021, 15:12
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Apolon » 12 nov 2022, 20:42

Kao sto rece tamo neki Ćelzi pod ovim hadaljom igra novu vrstu pressinga zvanu depressing :yawn:
Bio je i bog streličarstva, a njegove strijele nikad nisu promašile metu👈

Avatar
harry_90
Postovi: 19801
Pridružen/a: 13 okt 2009, 22:44
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la harry_90 » 12 nov 2022, 21:27

Napadacki fudbal Potera :urnebes:
PORAZ ZABOLI SRECA UTIHNE,AL VJERA U TEBE NIKAD NE PRESTAJE !!!

Avatar
Pensioner26
Postovi: 2989
Pridružen/a: 21 sep 2020, 10:48
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Pensioner26 » 12 nov 2022, 21:58

Bit ce bolje

Avatar
darker10
Postovi: 10800
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 12 nov 2022, 22:22

Jako lose.

Avatar
harry_90
Postovi: 19801
Pridružen/a: 13 okt 2009, 22:44
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la harry_90 » 12 nov 2022, 22:36

Veoma lose od novog trenera,liga prvaka je vec upitna za narednu sezonu,jer smo najlosiji trenutno od svih "favorita" za mjesto u ligi prvaka..

Pod hitno smijeniti nesposobnog strucnjaka sa njegovim napadackim fudbalom iz Brajtona..
PORAZ ZABOLI SRECA UTIHNE,AL VJERA U TEBE NIKAD NE PRESTAJE !!!

Avatar
darker10
Postovi: 10800
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 12 nov 2022, 22:47

harry_90 je napisao/la:
12 nov 2022, 22:36
Veoma lose od novog trenera,liga prvaka je vec upitna za narednu sezonu,jer smo najlosiji trenutno od svih "favorita" za mjesto u ligi prvaka..

Pod hitno smijeniti nesposobnog strucnjaka sa njegovim napadackim fudbalom iz Brajtona..
Ko li je provalio to za napadacki fudbal. Haman svo vrijeme dok je bio u Brightonu su uvijek bili medju timovima sa najmanje postignutih golova. Ne mogu da skontam koliko god se trudio sta je nagnalo Boehlya da ga dovede osim to sto je Potter bio pomalo hajpan od strane engleskih medija u vezi sa poslom selektora engleske reprezentacije.

Nije totalno bez dostignuca. Napravio je u kratkom roku da od tog da nam fali 2,3 igraca sad fali bar njih 10 haha

Neki ovdje govore daj vrijeme, daj ovo, daj ono. Pa po svim logikama ovog svijeta logicnije bi bilo to isto vrijeme dat Tuchelu koji je menadzer sa pedigreom i koji je pokazao da moze pobjedjivat sa ovim timom ili nebitno prije toga nekim drugim imenima koji su prije vremena otjerani iz kluba.

DaDi88
Postovi: 224
Pridružen/a: 27 dec 2016, 14:33
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la DaDi88 » 12 nov 2022, 23:03

Prvo se treba napraviti struktura kluba od vrha od direktora do igraca na klupi, da se zna kako i kojim putem klub treba da ide..
Ovo po meni sto je na terenu je samo ogledalo da "neko tamo" ne zna sta hoce. Ovo se treba postaviti plan i program, a ne ovako treba vremena treba ovo treba ono.
Ako treba vremena onda otjerati ove invalide neke, i dovedi sa planom normalnim sta valja. Zadnji prelazni rok cini mi se da je bio samo daj sta das, samo da nismo u manjku igraca.
Ja iskreno mislim da su Potter i igraci najmanji problem trenutno.
Zasto? Zato sto je ovo ko zna koja utakmica da ljudi moji nema nikakve ama bas nikakve organizacije niti igre ba terenu, i da niko u klubu ne zna da postavi pitanje, sta se dogadja.
Djaba vremena na pretek ako u tom vremenu nema covjeka koji u glavi ima samo dolar funtu eur sta vec a ne fudbal titulu ili na kraju krajeva dobru utakmicu u stilu naseg Celzija..
Ponosni smogovac!

Avatar
TheShed
Postovi: 1697
Pridružen/a: 10 maj 2019, 23:32
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la TheShed » 13 nov 2022, 01:25

DaDi88 je napisao/la:
12 nov 2022, 23:03
Prvo se treba napraviti struktura kluba od vrha od direktora do igraca na klupi, da se zna kako i kojim putem klub treba da ide..
Ovo po meni sto je na terenu je samo ogledalo da "neko tamo" ne zna sta hoce. Ovo se treba postaviti plan i program, a ne ovako treba vremena treba ovo treba ono.
Ako treba vremena onda otjerati ove invalide neke, i dovedi sa planom normalnim sta valja. Zadnji prelazni rok cini mi se da je bio samo daj sta das, samo da nismo u manjku igraca.
Ja iskreno mislim da su Potter i igraci najmanji problem trenutno.
Zasto? Zato sto je ovo ko zna koja utakmica da ljudi moji nema nikakve ama bas nikakve organizacije niti igre ba terenu, i da niko u klubu ne zna da postavi pitanje, sta se dogadja.
Djaba vremena na pretek ako u tom vremenu nema covjeka koji u glavi ima samo dolar funtu eur sta vec a ne fudbal titulu ili na kraju krajeva dobru utakmicu u stilu naseg Celzija..
Jednostavno pustiti čovjeka da radi i to je sva suština priče. Ova ekipa trenutno ima mnogo problema, fali nam kvalitete u svim linijama i naravno ne treba zaboraviti povrijeđene igrače u odbrani. Potteru treba dati vremena do novembra sljedeće godine i onda mu suditi za njegov rad, shvatite da ovi isti igrači nisu bili u stanju kreirati šansu protiv Dinama u Zagrebu kod rezultatskog zaostatka. Nijedan trener ne može ništa više izvući od ekipe koja se oslanja na Azpilicuetu, Chalobaha, Jorginha. Ne treba zaboraviti da mi nemamo kreativnog veznog igrača u ekipi, također nemamo klasičnog napadača, Aubameyang je star, Havertz je nekonstantan, Broja je tek počeo igrati. Kod Abramoviča je bio uspješan recept konstantnih promjena trenera, ali mislim da je napokon došlo vrijeme da se nekome pruži prilika za rad. Uostalom ne treba biti razmažen, ovaj klub je osvojio u zadnjih 20 godina sve što se može osvojiti, nije smak svijeta da se ostane bez trofeja jednu ili dvije godine, ako će klub nakon tog perioda biti konkurentan za sve trofeje.

Avatar
darker10
Postovi: 10800
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 13 nov 2022, 08:03

Al jeste vi i Boehly nasli kome davat vrijeme :D Ovo ce zavrsit tuzno za nas, a i za Pottera. Prosto jer ne vidim sta on tu moze ponudit da se dodje do tog levela da se moze borit za trofeje. Ako me tu razuvjeri onda svaka cast i posteno.

Avatar
Apolon
Postovi: 2191
Pridružen/a: 04 apr 2021, 15:12
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Apolon » 13 nov 2022, 08:10

Mogu oni njemu dati svo vrijeme svijeta, ali jednostavno imao je dovoljno meceva da se moze procijeniti da covjek nema nikakve vizije u igri niti strategije. Samo se uzalud gubi vrijeme sa njim, bolji biti nece gori hoce, mjeseci ce pokazati tik tak tik :yawn:
Bio je i bog streličarstva, a njegove strijele nikad nisu promašile metu👈

DaDi88
Postovi: 224
Pridružen/a: 27 dec 2016, 14:33
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la DaDi88 » 13 nov 2022, 08:24

Ja uopste nisam rekao da treba dati vremena treneru, jer je problem dublji u klubu. Srz problema je taj sto su ljudi mirni, ne na rezultate, nego na ono na terenu, sto se ne moze dati jedan gol iz akcije u 5 utakmica, i sto igraju gadljiv fudbal.
A za to sve svi sute.
Ponosni smogovac!

Avatar
darker10
Postovi: 10800
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 13 nov 2022, 08:29

DaDi88 je napisao/la:
13 nov 2022, 08:24
Ja uopste nisam rekao da treba dati vremena treneru, jer je problem dublji u klubu. Srz problema je taj sto su ljudi mirni, ne na rezultate, nego na ono na terenu, sto se ne moze dati jedan gol iz akcije u 5 utakmica, i sto igraju gadljiv fudbal.
A za to sve svi sute.
Pa naravno da ima problema. Nama je sportski direktor tokom ljeta bio Boehly koji je fudbal do jucer zvao sokerom :D

Avatar
ZOGLI
Postovi: 2587
Pridružen/a: 26 okt 2013, 15:09
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la ZOGLI » 13 nov 2022, 08:50

Preseci na leto,ne vredi opet kao sa tuhelom kupovati igrace i onda ga smenjivati u septembru,ali pomaka nema,mada fale igraci kao hal kojima je stalo i koji se bore,koliko je energije uneo juce samo 18 god.

Avatar
jose
Postovi: 8552
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la jose » 13 nov 2022, 10:09

Ne slažem se da kvaliteta nema.
Dovoljno govori činjenica da će 12 igrača Chelsea igrati na SP, a igrali bi sigurno i Chilvell, James i Kante, vjerovatno i Kepa i Fofana, da nisu povrijeđeni.
Na žalost, taj kvalitet nije dobro raspoređen ni iskorišten.
U svakom slučaju, trebao bi biti dovoljan za 4. mjesto, ali izgleda da neće biti tako.
Sad kad su uzeli ovog trenera na dugoročni period, ja sam da se pusti par sezona.
Pokušati uhvatiti bar Ligu Evrope, da se ipak igraju neka evropska takmičenja, da se ne srozava UEFA koeficijent. Dosad igrali 2 puta i oba puta osvojili, možda se tim putem lakše uđe u LP nego preko prvenstva.
Ne kažem da je Potter kvalitet Kloppa, ali se može porediti sa Artetom, a i jedan i drugi su dobili dovoljno vremena da sastave ekipu.
I pustite te priče o napadackom fudbalu, Chelsea to nikad neće biti, a da ne trpi drugi dio tima.
Vidjeli smo kod Pušača taj fudbal, pa nije da je bilo bajno i sjajno, usput primali 6 komada od nekih timova, što se u eri Abramovicha nikad nije dešavalo.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9084
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 13 nov 2022, 11:53

Ma moze se igrati napadacki samo treba vremena i jos odredjeni profil pojacanja posebno u napadu i sredini.
U odbrani malo mladje stopere koji su bolji sa loptom u nogama uzeti i malo brzi.
Brighton je fulao strasan broj prilika pod Potterom dolazili su stalno pred gol ali isti problem kao kod nas tako da to brine ali vjerujem da ce vremenom i to doci.
Igra on napadacki itekako ali mislim da trenutno pokusava zaustaviti krvarenje zbog povreda i forme jer koliko god je dugorocan plan i dat ce mu se vremena moraju se dobijati tekme a mi u uzasnom nizu.
Protiv Citija se vidjelo sta se hoce ali nemamo stopere za taj stil igre ispadamo prelako nazad Fofana je prebrz vjerujem da bi se snasao bolje ali sta je tu je. I James naravno njegova povreda je odbranu dodatno oslabila jer ne mozes vise zakljucati jedno krilo.
Malo mi moramo biti realni i skontati da za taj stil igre gdje se izlazi sa loptom iz odbrane i kada se probije presing brzo se dolazi do gola i uz naravno visoki presing mi te igrace nemamo odosno nemamo dovoljno...
Arsenal je isto imao pod Artetom uzasan niz poraza pa onda se nije znalo koji sistem hoce kakvu igru pa neki defanzivni performansi.
Ljudi ga sacekali ulozili remont ekipe uradili i igraju top ne moraju uzeti titulu ali su nas preskocili u kvaliteti sto igre i same ekipe tice.
Nemamo eksplozivna krila a sredina je prosjek kad nema Kantea jer Kova ne moze sam.
Pulisic nesto kreira ali sta znam njegova historija sa povredama plus nije to sada neki mega nivo..
Havertz me razocarao ovu sezonu ne znam ima te neke momente svakih 10 utakmica...
Sterling pao drama u formi trazi se pod Potterom..
Mount jedini trci stalno igra presing ima sve da bude strasan sa Potterom ali treba nam taj Nkunku i jos neko u napadu pod hitno.
Dosta fali ekipi fali i balansa kako se linije krecu koliki je prostor izmedju sredine i odbrane svasta nesto ali to ce se rjesavati ove sezone i sljedece predsezone.
Do tada krpit se nekako na bilo koji nacin treba nam jak Januar sto se tice pojacanja ako se hoce top 4. Ako ne ako je plan sljedeca sezona onda opusteno.
Otkaz nece dobiti sigurno tako da nadam se da ce uskoro poceti kupiti rezultate.

Avatar
darker10
Postovi: 10800
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 13 nov 2022, 13:30

Najjace mi kad se poredi sa bilo kim pa prica u fazonu pa eto Arsenal je gubio, pa eto Guardiola je gubio u prvoj sezoni :rol: Podsjeca me na druga koji prije padne ispit i bude mu lakse kad vidi da sam i ja pao :mrgreen:

Generalno govoreci mi smo imali sasvim finu situaciju do recimo onih problema sa Abramovicem prosle godine. Sasvim finu ekipu, sasvim dobrog menadzera. Najveci problem je bio protiv low block timova i tu je znalo stekat dok je inace ferceralo jako fino. Neki igraci su vec godinama tu iako su davno trebali bit rijeseni. Tu mi napamet padaju Lofty Cheek, Azpilicueta pa i Kante koji tamo od 2018. godine vise ne igra nego sto igra. Ostavljeni su i ljudi tipa Ziyecha, Pulisica iako je jasno da je recimo Werner dosta korisniji,zahvalniji igrac od obojice kako trkacki tako bgmi i po ucescu u golovima i vjerujem da je tu doslo do raskola izmedju Tuchela i Boehlya.

Avatar
jose
Postovi: 8552
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la jose » 13 nov 2022, 13:36

Meni je jače kad se forumaši prave da su veći stručnjaci za fudbal od ljudi koji zarađuju hljeb od toga.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
darker10
Postovi: 10800
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 13 nov 2022, 13:40

jose je napisao/la:
13 nov 2022, 13:36
Meni je jače kad se forumaši prave da su veći stručnjaci za fudbal od ljudi koji zarađuju hljeb od toga.
Nekad jesmo sto jest jest :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Chelsea FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.