FC Bayern München - Arhiva postova

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Da li podržavate transfer Havertza po cijeni od 80+ miliona?

1) Da
18
31%
2) Ne
41
69%
 
Ukupno glasova: 59

Avatar
coelho41
Postovi: 12439
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 22 sep 2018, 17:36

James, Thiago i Goretzka simpatična sredina, ali mi fali tu jedan kostolomac

Avatar
effe_sa
Postovi: 7488
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 22 sep 2018, 18:08

coelho41 je napisao/la:James, Thiago i Goretzka simpatična sredina, ali mi fali tu jedan kostolomac
To će odradit Goretzka... :)
Saurman je napisao/la:Leona čeka topao doček. :D
Bit će žestoko i naelektrisano (doduše uvijek je kada ova dva tima igraju u Gelsenkirchenu)...A da li će se ponoviti ona naelektrisanost kao kada je Neuer s Bayernom tamo otišao, vidjet ćemo... :)
Generalno ovo bi trebao biti pravi derbi kola, ali Schalke je jako loše ušao u sezonu. Da li sada od njih nešto više očekivati u odnosu na Leverkusen?
U LP su protiv Porta bili jako oprezni, nazad kompaktni, u napadu stidljivi, pa na momente i dosta loši. Bio je to popravak u odnosu na bundesligaške partije, ali i previše sigurice (donekle i opravdane) s njihove strane.
Ako budu igrali kao Porta, onda ćemo ih morati probati nekako što prije probiti. Probijemo li ih rano, vjerovatno ćemo ih i razbiti. A s onakvom igrom ko protiv Porta, uz neku sreću proti nas mogu samo do remija. A da bi nas ugrozili, morali bi danas i u napadu biti bolji. Tako da nije sada baš lako predvidjeti pravi razvoj susreta, ali naravno da je dosta stvari na našoj strani.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
harden
Postovi: 23226
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 22 sep 2018, 18:25

Nemojte spominjati kostolomce, otići će nekom našem noga...

Sviđa mi se sredina :thumbup:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
harden
Postovi: 23226
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 22 sep 2018, 18:45

harden je napisao/la:Nemojte spominjati kostolomce, otići će nekom našem noga...

Sviđa mi se sredina :thumbup:
Osim sto James nije u sredini :mrgreen:

Moze i glavom :kralj:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Scholl
Postovi: 1440
Pridružen/a: 26 okt 2014, 12:57
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Scholl » 22 sep 2018, 19:11

Kako da gledam utakmicu na ES2, kad ovaj debil sto komentarise nije upucen da je stadon Schalkea zatvoren tuto completo, da je zapravo kao dvorana. i da trava nije mokra, da lopta ne klizi, da ne pada kisa unutra.
Je li moguce da jedan ovakav debil komentarise utakmice

Avatar
Saurman
Postovi: 29435
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Saurman » 22 sep 2018, 19:28

effe_sa je napisao/la: Bit će žestoko i naelektrisano (doduše uvijek je kada ova dva tima igraju u Gelsenkirchenu)...A da li će se ponoviti ona naelektrisanost kao kada je Neuer s Bayernom tamo otišao, vidjet ćemo... :)
Generalno ovo bi trebao biti pravi derbi kola, ali Schalke je jako loše ušao u sezonu. Da li sada od njih nešto više očekivati u odnosu na Leverkusen?
U LP su protiv Porta bili jako oprezni, nazad kompaktni, u napadu stidljivi, pa na momente i dosta loši. Bio je to popravak u odnosu na bundesligaške partije, ali i previše sigurice (donekle i opravdane) s njihove strane.
Ako budu igrali kao Porta, onda ćemo ih morati probati nekako što prije probiti. Probijemo li ih rano, vjerovatno ćemo ih i razbiti. A s onakvom igrom ko protiv Porta, uz neku sreću proti nas mogu samo do remija. A da bi nas ugrozili, morali bi danas i u napadu biti bolji. Tako da nije sada baš lako predvidjeti pravi razvoj susreta, ali naravno da je dosta stvari na našoj strani.
Groetzka je izgleda prva meta dosta grubih prekršaja upravo na njemu a Siebert pokušava domaćine smiriti kartonima.Neozbiljno je postaviti Tedesca na klupu i očekivati rezultat, bundesligaši previše lutaju sa trenerima.

Ovaj piskavac sa ES svaki prekršaj za Bayern karakteriše kao poklon sudije a likovi ubiše.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Saurman
Postovi: 29435
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Saurman » 22 sep 2018, 19:33

Uđem na temu a na istoj se ispružio Backović, dan te yebo ukini ovog peederskog megaladona.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
harden
Postovi: 23226
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 22 sep 2018, 19:40

Saurman je napisao/la:Uđem na temu a na istoj se ispružio Backović, dan te yebo ukini ovog peederskog megaladona.
Udarit ce te torbicom, pazi sta pricas.

Komentator osim sto je neznalica, ne voli Bayern.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Bayern@heart
Postovi: 3658
Pridružen/a: 05 avg 2011, 15:57
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayern@heart » 22 sep 2018, 19:44

Promašaj Hamesa :shock: :shock: sa lulom u isti koš

Avatar
Saurman
Postovi: 29435
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Saurman » 22 sep 2018, 22:53

James će vjerovatno biti prvi favorit za nagradu najveći promašaj sezone, sa 1m promašiti prazan gol. :oops:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17760
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Omerbavarac » 22 sep 2018, 23:50

Hames je igrac utakmice bez obzira na promasaj. :salut:

Kovac je dotegao ovu ekipu momacki, mnogo mi se svidja igra u odbrani. :kafa:
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la schickeria » 23 sep 2018, 11:17

Schalke nam nije stvorio nijednu polupriliku osim u prekidima.
Manje više se sve utakmice mogu svesti pod zajednički nazivnik a to je brzi reposjed i kontinuirano mljevenje protivnika.Također valja naglasiti da se vidi da Niko radi krcato na prekidima i da će to biti nasa velika snaga ove sezone.Za sad se izvrsno provode rotacije gdje je ribery prošlu odsjedio a sada robben.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7488
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 23 sep 2018, 12:33

Ja sam otpočetka govorio da mi se čini da će to sa Kovačem ići sjajno, pa čak i bolje nego s Tuchelom. S Tuchelom bi mi imali situaciju, kao sada što je Dortmund ima sa Favreom. Dosta stvari bi išlo otpočetka, radile bi se neke taktičke stvari otpočetka, zavrtalo bi se i odvrtalo na pojedinim mjestima, pozicijama.
Niko to radi pragmatično, dorađuje postojeći sistem, ekipa djeluje još više fizički spremna (pod Juppom je to bila, pod Carlom slabije, pod Nikom je sada još stepenicu više u odnosu na Juppa u tom segmentu), onda mudro se zabije gol i napadne protivnik razbojnički, a onda dođe do tog blagog povlačenja, tako reći odmaranja. Pa se onda opet udari iznenada. Sve u svemu djelujemo kompaktno i treba naravno još na par stvari raditi, ali to je i jučer sjajno izgledalo i čak i pored toga što kažem da sam bio optimista, ovo mi se sada čini bolje nego što sam i očekivao.

Niko je i dobar moderator i provlači svoju liniju s ovim rotacijama i ipak zvijezde drži pod kontrolom. Ne bude naravno Robbenu , Riberyju ili čak i Jamesu baš pravo ako se nađu na klupi, ali ipak se to dobro drži pod kontrolom. I Niko je zapravo prvi trener koji je s tim krenuo dosljedno od samog početka. Tako za sada za sve to veliki RESPEKT.

Ribery i njegove izmjene, e to je komedija :lol: . Jučer se na SKY-u komentaror zajedno sa Lotharom koji je bio Co-komentator ismija, čim se vidjelo da će biti izmjena i to su baš onako šaljivo ispratili do kraja. Ribery se jednostavno ponaša u tim trenucima kao dijete, ali eto u zadnje vrijeme se i brzo smiri. Nevjerovatno je to da je njemu bitno da u onako riješenoj utakmici igra do kraja. Jeste to velika ljubav prema fudbalu, igri, ali opet treba biti razuman. Samo nije ovo do sad ni loše, ako tu novinari previše ne zakuhaju. Robben se eto na klupi pomalo i šalio, nekako je koliko toliko bio razuman. :D
Interesantno da oni obojica ponavljaju u intervjuima, kako shvataju tu situaciju i da su spremni se žrtvovati za tim i da shvataju kada i ostanu na klupi, ali eto na djelu se pokažu malo drugačije stvari... :D
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17760
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Omerbavarac » 24 sep 2018, 18:39

slika
Na pocetku mnogo osporavan, deklarisan kao neko ko je tu samo prolaznik i neko ko nece nista napraviti u Bayernu a gled cuda, covjek u svojoj prvoj sezoni ima bolji start i od Pepa i od Ancelotija

Ne forsira previse napadacki fudbal ali mu je igra mnogo okomitija u odnosu na dva prethodnika plus je u odnosu na iste formirao odbrambeni zid da je njegova ekipa u 630 minuta ili 10,5 sati primila samo dva gola. :tokralju:
Mnogi zaista nisu ni ocekivali ovakav scenario ali on se desio i ne sumnjamo da ce se nastaviti sa istim ritmom i intenzitetom.

Sutra novi mec i to sa komsijama iz Augsburga.
Mec u kojem se ocekuje velika rotacija odnosno minute za igracd koji nisu toliko cesto igrali.
Izmedju ostalih vjerujem da se Renato ponovo ocekuje od prve minute.
Out of tomorrow's game:

Bayern:
• Corentin Tolisso (knee)
• Rafinha (ankle)
• Kingsley Coman (ankle)

Augsburg:

• Koo Ja-cheol (ankle)
• Ji Dong-won (knee)
• Andreas Luthe (thigh)
• Julian Shieber (knee)
• Fredrik Jensen (ankle)
• Kilian Jakob (knee)
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8050
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la muhamedhulk » 24 sep 2018, 18:42

Ma lik se inteligentno prilagodio Klubu - nema izmisljanja formacija, pozicija za igrace i sl. Young Heynckes :kafa:
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
Saurman
Postovi: 29435
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Saurman » 24 sep 2018, 19:20

Niko je pozitivno iznenadio sve a najviše dežurne kritičare koji su progonozirali raspad sistema u prvih 10 kola.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Centre forward
Postovi: 6073
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Centre forward » 24 sep 2018, 19:47

Ja sam prvi bio kritičan prema njemu na početku. Kritičan sam nekako i sad'. Ima tu pozitive. Izgleda da je nekako kren'o sa njemačkom školom gdje svaki igrač ima svoj zadatak i radijus kretanja, da tako kažem.
Ono što mi se najviše svidjelo kod njega je da je uspio da posloži ekipu, i to bez obzira kojih 11 izadje na teren, i to je ono što mi je najbitnije. Ličimo na nešto, odbrana je odlična, fleksibilni smo, težimo nadigravanju sa protivnikom, al' da ipak mi vodimo glavnu riječ. Taktizira, daje šanse svima, i vjerujem da se drugarski ophodi prema igračima, uz profesionalnu distancu, naravno.

Još kad bi afirmis'o Sanchesa, dao bi mu ugovor na dvije decenije. Renato jest dao gol, i sve je to lijepo, al' on je meni izgubljen na terenu. Izgleda k'o da igra na terminu, uvijek je nekako na pogrešnom mjestu, zelen je za ovaj nivo, al' čvrsto vjerujem da će napredovat'. Nikad, do onog nivoa za koji smo se svi nadali, al' ipak od njega može postat' solidan igrač.

Niko se više i ne nada LP, il je sve to potajno kod nas ovdje :D , al' ovako na prvu možda bi je i mogli kle(m)pit.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
coelho41
Postovi: 12439
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 24 sep 2018, 19:59

Yebo je znanje za 63% odgovora sa ove ankete, uključujuči i mene.
Protiv Stuttgarta nisam bio zadovoljan jer smo prvih 30 minuta izgledali pogubljeno, a mene je tad još držala ona slabašna partija protiv Drocherssena u kupu. A najjaču utakmicu u grupnoj fazi LP, to gostovanje kod Benfice, je odradio ko da ima iza sebe na stotine takvih utakmica - rutinski. Sve ostale utakmice u LP bi trebale biti lakse.

Što je najvažnije zna taktički koristiti Jamesa, za razliku od Ancelottija, a James je naš najbolji igrač.
Sve u svemu, Niko, oprosti mi za pljuvanje.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7488
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 24 sep 2018, 20:01

Često ljudi pobrkaju određene stvari, to je npr bio slučaj po pitanju Pepa. Niko ne traži od Pepa, Carla ili slično da budu Nijemci, da forsiraju samo njemačke igrače, da forsiraju njemačke elemente igre. Ali svaki trener bi trener trebao da se prilagodi sredini i da ne zapostavlja glavne oružje koje karakteriše Nijemce. U suštini bi treneru trebalo biti "najlakše" da radi u Njemačkoj, posebno Bayernu, samo ne treba izmišljati toplu vodu. Znači ekipa treba da ima trku, borbenost, disciplinu, a druge elemente lagano nadograđuj. Nije sada da i strani treneri nisu prihvatali te elemente ili mijenjali baš sve iz korijena, ali su nekada (neki) pravili značajnija odstupanja i komplikovali su život i klubu i navijačima, a i samim sebi. Bilo je kod nekih pravilo: Što jednostavno, kada može komplikovano. Niko je jedan koji prvo gleda stvari pragmatično i jednostavno i on u ovom momentu djeluje kao nadogradnja na Juppa (onog Juppa iz prošle sezone, koji je ipak više bio umoran i nije imao toliku energiju kao 2012/13). Sada i ti prekidi opet djeluju opasno, Jupp je prošle sezone vratio mnoge stvari na staro, ali nije uspio prekide usavršiti kao 2012/13 (kada su nam prekidi između ostalog bili glavno oružje).

A ovakav Bayern je među favoritima za LP i da smo još nijansu slabiji bili bi to. Ne moramo biti prvi favoriti, ne moraju drugi na nas tako gledati, pa neka nas i potcjenjuju (iako će teško se to desiti :D ), zaboli me, bitno je da se skoncentrisano ide i daleko će se dogurati. I siguran sam da ćemo opet daleko dogurati, ali garancije nema da će se uzeti klempo. ALi da dobre i realne šanse postoje, one postoje. E sada koliko je sve realno sezona će pokazati, a sezona je još mlada.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Saurman
Postovi: 29435
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Saurman » 24 sep 2018, 20:03

Najslađe je uzeti titulu kad te podcijene. :D
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Zaključano

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.