FC Bayern München

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,geronimo,hammers

Da li je bolje za klub da ekipa ove sezone ne osvoji titulu?

Anketa je završila: 13 apr 2019, 20:56.

1) Da, svakako
14
25%
2) Ne, osvajanje prvenstva je uvijek uspjeh
18
33%
3) Ništa mi više nije važno
23
42%

Ukupno glasova: 55

[email protected]
Kontakt:

PostPostao/la [email protected] » 22 jul 2019, 13:00

Glavešine kluba su rekle da će tim biti kompletan sa POJAČANJIMA do Audi Cupa ili do Super Cupa.Imaju još 10 dana do Audi Cupa pa da vidimo hoće li iko u Minken do pojačanja.
Mia San Mia

FC Bayern

zona072
Kontakt:

PostPostao/la zona072 » 22 jul 2019, 14:03

anelbavarac WroteColonTaj “balavac” je bivsi kapiten Ajaxa, sa svega 19god.
Taj balavac je proglasen od svih strucnjaka, za jednog od najvecih talenata ikada.
Taj balavac je standardan u reprezentaciji Holandije.
Za tog balavca, bi rumeni i enes dali guuzice, da ga dovedu.
Ali je za njih preskup, za Juve ocigledno nije.
Zato se svi pojacavaju, a Bayern stagnira.

Razumijem ja tvoju frustraciju, al nije ovo Football Manager druže, nemoj se sikirat i ovde godine ćemo imati uspješnu sezonu :njanjanja:

anelbavarac
Kontakt:

PostPostao/la anelbavarac » 22 jul 2019, 14:24

zona072 WroteColon
anelbavarac WroteColonTaj “balavac” je bivsi kapiten Ajaxa, sa svega 19god.
Taj balavac je proglasen od svih strucnjaka, za jednog od najvecih talenata ikada.
Taj balavac je standardan u reprezentaciji Holandije.
Za tog balavca, bi rumeni i enes dali guuzice, da ga dovedu.
Ali je za njih preskup, za Juve ocigledno nije.
Zato se svi pojacavaju, a Bayern stagnira.

Razumijem ja tvoju frustraciju, al nije ovo Football Manager druže, nemoj se sikirat i ovde godine ćemo imati uspješnu sezonu :njanjanja:

Zasto bih bio frustriran ?
Prije mislim da sam realan, za razliku od drugih, koji zakivaju u zvijezde rukovodstvo kluba.

Kako bi ti ocijenio smjenu generacije, i dovodjenje pojacanja na mjestima gdje nam je to najpotrebnije :D

sljivo
Kontakt:

PostPostao/la sljivo » 22 jul 2019, 14:59

Nakon odlska Robberyja i ovih par pripremnih tekmi svi kažu da Bayernu nedostaju 2, 3 dobra igrača da bi bio konkurent na titulu u LP. Ovo ljeto je Uprava na ispitu ambicija u Evropi, da li sve to raditi umjereno zadovoljavajući se Bundesligom i srećom u LP ili pokazati želju da nešto više napraviš. Lično, mislim da ne treba čekati već odmah raditi na ta dva, tri igrača, ili treneru ili bilo kako jer svakako ćeš morati, danas ili sutra, samo je razlika u desetak ili par desetina miliona eura koje ćeš potrošiti. Al to sve, sav taj novac, možeš dobiti sa LP dok sa ispadanjem u 1/8 ili 1/4 gubiš svakako te pare, kroz snagu brenda, marketingom, ulaznicama, premijama. Kad si ti neko i nešto tad ti je lahko sve, i otvoren si za igrače, za trenere.

Ne mogu shvatiti, prošle godine si u plusu 70 mil transfera, sad potrošio 120 mil, minusa 50 mil za dvije godine (tako troše Cardif, Watford), ti si Bayern, i opet cigančiš, prebiraš svaki fening, a treba ti. Ne mogu shvatiti.

BuffonGigi
Kontakt:

PostPostao/la BuffonGigi » 22 jul 2019, 15:01

Saurman WroteColon
BuffonGigi WroteColonAko rezervni lijevi bek Atletica kosta 80 mil, onda Sane vrijedi 300.

Ni Hernandez ne vrijedi 80 mil ni Sane 100 mil al' pričamo o tržištu gdje debelog Higuaina plate 90 mil i balavca iz holandske lige 75 mil itd.

I zanima me kako je to Hernandez "rezervni" bek/stoper jer koliko znam prije povrede je bio standarni član prvih 11.U Primeri u timu bio x16 dok je u 13 bio starter jednom zamjenjen i 2 utakmice proveo na klupi, ostatak propustio zbog povrede.U CL odigrao 5 utakmica tri propustio zbog povrede.

"Balavac iz Holandske lige"?

Nemamo mi sta pricati :wave:
Damire P€D€RU!!!!

sljivo
Kontakt:

PostPostao/la sljivo » 22 jul 2019, 15:07

Šta mislite je l Alabino odsviralo? Sve više špekulacija u vezi prodaje, pogotovo nakon što je doveden bek i što je autohtoni kanađanin prebačen na beka.

zona072
Kontakt:

PostPostao/la zona072 » 22 jul 2019, 15:10

@anelbavarac
Rukovodstvo kluba radi po meni odličan posao, iskusne glavešine sa preko 20 prijelaznih rokova i najmanje dvije smjene generacija u Bayernu. Nisu tvrdoglavi, neposustaju pod pritiskom medija (sjeti se samo početka sezone kako su mediji napadali), kada je izbor igrača, trenera uvijek se pita struka. Pa je tako Kovača Jupp preporučio, Kimicha Pep Gvardiola i slično. Kad su u pitanju pare i škrtost o kojem se ovdje govori, oni su i u tom segmentu upravu, jer kao zamjenu krila doveli su Comana, Gnabrya i Douglasa Costu, to su u vrijeme kad je igro čuveni dvojac bila dobre zamjene, dakle nije tačno da nisu dovodili zamjene za krila. Dovesti Gnabrya za jednocifren broj miliona je super posao, Kimich je također doveden za siću danas te igrače komotno možeš nazvati vrhunskim igračima, pa onda Levandosvki džaba, Goretska džaba. Mi kad smo to radili mediji su govorili kako krademo, a danas kada to Juventus radi onda je to vrhunski posao, stvar je kako novinari napišu. Opet se u medijima stvara slika da Bayern pada, zato što po njima ne ulaže adekvatno, srećom imamo glavešine koje rade vrhunski posao i znaju to sve izkontrolisati.
Liverpool je uložio u zadnje 3. godine preko 500 miliona u pojačanja, dok je s druge strane Totenhem bio totalno neaktivan zadnji ljetni prelazni rok i pričamo o dva kluba koji su finalisti Lige šampiona, i kada o tome govori naša uprava da nije toliko važno i da ulaganje i rezultat ne idu jedno s drugim upravu su. Važno je reagovat na pravo vrijeme i prepoznat kvalitet igrača, a oni to rade vrhunski, pa pogledaj kakve transfer greške rade Man Utd sa Alesksisom, pa Barsalona sa Kutinjom, Dembeleom. Bayern ima jako malo takvih grešaka. Mi nemamo tu moć atraktivnosti da kod nas igraju "superstar" igrači i to je najvećim dijelom zbog Bundeslige, ali Bayern uprkos tome pronađe put da dovede jako kvalitetne igrače i da bude u samom vrhu evropskog fudbala, gdje smo sad i gdje ćemo ostat. I ovo još da ti kažem Hernandez je bolji od De Lighta i to ćeš vidjeti ubrzo i vidjet ćeš da ko dovede to Pepe iz Francuske da će i to bit flop i masu toga će ti ove glavešine dokazat da su upravu. Eto toliko :) pozdrav drug.

[email protected]
Kontakt:

PostPostao/la [email protected] » 22 jul 2019, 15:19

Piše se da hoćemo i Zahu iz C.Palaca :crazy: ako niko od glavnih meta ne dođe, kakav je bio ovu prošlu sezonu slabo sam pratio. Na AFCON-u nije nešto pokazao. Znam da je flopo u Jedinstvu
Mia San Mia

FC Bayern

sljivo
Kontakt:

PostPostao/la sljivo » 22 jul 2019, 15:25

Mi svi tražimo od uprave nešto što može ispuniti i niko ne traži nemoguće. Mislim da klub ima potencijal da to odradi i ima potencijal da raste još više. Ne dovijeka, već do određene granice, a prva je Bundesliga. Granice Bundeslige su granice i Bayerna, al to je druga priča. Uprava je u zoni komfora i ne želi da izlazi iz njega, sve to ide planski, strogo oprezno, sa prihodima i to je to.

Liverpool je kupio dosta ali je dosta i napravio. Prije pet godina mi bi njih tukli sa 3, 4 razlike, sad je obrnuto, i još osvajaju. U zadnih 20 godian su osvojili kao mi, a znamo kakve su sve probleme imali i šta sve. Uz prihode Premijer lige, uz Ligu prvaka, kroz ugovore, brend, najmanje su 100 mil dobili gratis. To ako nije dobro poslovanje ja ne znam šta je onda. Doduše, imali su sreće pa su našli pravog trenera jer da su imali Kovača bilo bi potrošenih 300 mil. i ovojili karinanu.

Raspitivati se za Zahu i ne čudi, jer može igrati kao krilo i bekap napadač što je ono samo po sebi, za upravu, fenomenalno.

S-Y-L-A-R
Kontakt:

PostPostao/la S-Y-L-A-R » 22 jul 2019, 15:43

Zaha>Sane u svakom slučaju.
Što se tiče uprave, ovo bi bio dobar posao da se ne busaju u prsa kako imamo pare i moć i da možemo konkurisati svima na tržištu. Uz dužno poštovanje svima, ali ta moć i dovođenje isključivo talenata koji MOŽDA postanu klase ne ide jedno uz drugo. Ili možeš konkurisati i dovesti ćeš klasu kad je slobodna(odnosno kad i drugi velikani traže), ili si razvojni velikan i okrenuti ćeš se Gnabryu, Vignatu, Daviesu itd.
41.21.1.

#WengerIn!

Rosicky
Kontakt:

PostPostao/la Rosicky » 22 jul 2019, 16:23

S-Y-L-A-R WroteColonZaha>Sane u svakom slučaju.
Što se tiče uprave, ovo bi bio dobar posao da se ne busaju u prsa kako imamo pare i moć i da možemo konkurisati svima na tržištu. Uz dužno poštovanje svima, ali ta moć i dovođenje isključivo talenata koji MOŽDA postanu klase ne ide jedno uz drugo. Ili možeš konkurisati i dovesti ćeš klasu kad je slobodna(odnosno kad i drugi velikani traže), ili si razvojni velikan i okrenuti ćeš se Gnabryu, Vignatu, Daviesu itd.

Pogodio si u srž onoga sto malo tko oce sebi da prizna.
Jednostavno Bayern nikad ne bi bio opcija Hazardu,Neymaru i Grizemannu npr..a oni su ove sezone bili na trzistu
#OzilOut.

zona072
Kontakt:

PostPostao/la zona072 » 22 jul 2019, 17:10

Rosicky WroteColon
S-Y-L-A-R WroteColonZaha>Sane u svakom slučaju.

Pogodio si u srž onoga sto malo tko oce sebi da prizna.
Jednostavno Bayern nikad ne bi bio opcija Hazardu,Neymaru i Grizemannu npr..a oni su ove sezone bili na trzistu

Većini je to jasno, ali to je još jedan od razloga zašto se navija za ovaj klub, iako se ne mogu dovesti naj naj igrači Bayern pravi vrhunske rezultate i prkosi.

Bundesliga
Kontakt:

PostPostao/la Bundesliga » 22 jul 2019, 17:12

Nidje veze. Neymar se nudio Bayernu prije prelaska u Barcu. Mogu dovesti svakog igrača samo ako ponude dovoljno novca kao i dobru platu.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Saurman
Kontakt:

PostPostao/la Saurman » 22 jul 2019, 17:15

Sreća pa su iz uprave ostali prisebni i nisu doveli Neymara jer danas bi imali ogroman problem.
1974---1975---1976---2001---2013

sljivo
Kontakt:

PostPostao/la sljivo » 22 jul 2019, 18:04

Imali bi oko 200 miliona problema.

schickeria
Kontakt:

PostPostao/la schickeria » 22 jul 2019, 19:25

Stefan Effenberg WroteColonOdgledao samo prvo poluvrijeme nocasnje tekme.. Kakva bruka od igre brate mili..

Osim gola i u 45. minuti pokusaja Comana, mi centar nismo uspjeli prijeci. Kad bi ga i prosli, nismo znali odigrati smislenu akciju. Ako se Kovac drasticno ne promijeni u filozofiji, nema nista od nas niti iduce sezone u ligi prvaka.

Najlosije od svega je da igramo kao zatvoreno i na kontre i polukontre.. Ok, ali mi ne uspijevamo sloziti tu kontru nikako.. Nema okomitosti, nema pravih kretanja igraca, nema takticke potkovanosti u trenera.. Jako, jako lose i dalje.. Izgledali smo kao protiv Liverpoola.

Naravno, znam da su pripreme i da su noge teske ali ako igras zatvoreno onda u obrani moras biti beton i imati ubojitu kontru. Kovac nema nista od toga.

Istina, defenzivno je bilo lose i real je imao previse sansi
Orijentacija je dobra obrana plus kontre. Bit ce to tvrdje kad javi prede u vezu Thiago na mjesto sancheza, gnabry umjesto arpa lewa za mullera.
Ne mozes kontru uciniti sa arpom i mullerom a nasa obrana je jedino cvrsta sa javim u vezi sto se i potvrdilo u prosloj sezoni
Logicno da jos nema te agresije, em se trenira 2 x dnevno i jos se stalno obilazi razne događaje kao obilježavanje americkog pohoda na mjesec, slikavanje da scwarzenegerom itd. Ne bi bilo ni dobro da smo sad na vrhuncu
Prve dojmove cemo moci reci nakon super kupa u dortmundu 3.8

harden
Kontakt:

PostPostao/la harden » 22 jul 2019, 23:40

Dao Bog da nam Neymar ili neko slican njemu bude najveci problem.
volim skijat volim sankat
nemam skija nemam sanka

S-Y-L-A-R
Kontakt:

PostPostao/la S-Y-L-A-R » 22 jul 2019, 23:47

harden WroteColonDao Bog da nam Neymar ili neko slican njemu bude najveci problem.

Čitam i ne vjerujem. Da mi je problem od 200+ miliona s kojim ću osvojiti tripletu.
41.21.1.

#WengerIn!

harden
Kontakt:

PostPostao/la harden » 22 jul 2019, 23:49

S-Y-L-A-R WroteColon
harden WroteColonDao Bog da nam Neymar ili neko slican njemu bude najveci problem.

Čitam i ne vjerujem. Da mi je problem od 200+ miliona s kojim ću osvojiti tripletu.

Zar se jos cudis, pa moras se naviknuti na ovo :mrgreen:
volim skijat volim sankat
nemam skija nemam sanka

sljivo
Kontakt:

PostPostao/la sljivo » 22 jul 2019, 23:59

Opet pišete kasno a nije niko došo, ccc. Ljudi se nadaju, sa snovima se ne treba igrati.

Natrag na “FC Bayern München”

Trenutno korisnika/ca: R32 i 9 gostiju.