FC Bayern München

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Koga bi voljeli kao nasljednika Tuchela?

Anketa traje do: 28 apr 2024, 20:42.

1) Hansi Flick
2
5%
2) Jose Mourinho
11
25%
3) Antonio Conte
0
Nema glasova.
4) Xabi Alonso
18
41%
5) Zinedin Zidane
8
18%
6) Julian Nagelsmann
3
7%
7) Neko drugi?
2
5%
 
Ukupno glasova: 44

Avatar
dirkules
Postovi: 4347
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la dirkules » 14 apr 2021, 23:12

Bravo @Klare, potpis od riječi do riječi :salut:
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17767
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Omerbavarac » 14 apr 2021, 23:20

Gledajući vcrs ovaj mec iz Dortmunda, ne mogu se oteti dojmu da smo mogli sa ovim Cityem dosta bolje proci za razliku od Pariza ali sudbina je htjela da ovako sve bude.

Nama ostaje borba u Bundesligi jer vec za vikend Bayern ima tesko gostovanje u Wolfsburgu.
Flick treba ekipu mentalno pripremiti, treba traziti ovdje pobjedu te u posljednjih 5 kola uci sa dovoljnom zalihom u odnosu na RBL.

Ceka se Gnabry, on bi u ovih nekoliko dana trebao izaci iz karantene, Lewa koji vec trenira tako da ce to biti druga ekipa plus Goretzka koji ce vjerovatno biti spreman za vikend.
Davies se takodjer vraca nakon suspenzije od dva meca.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
dirkules
Postovi: 4347
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la dirkules » 14 apr 2021, 23:46

effe_sa je napisao/la:
14 apr 2021, 23:11
Saurman je napisao/la:
14 apr 2021, 14:41
Ko zna dobro njemački bilo bi lijepo da ovdje zaljepi najvažnije detalje iz nedavnog gostovanja Hainera na SKY90.Bilo je tu pitanja u vezi Alabe,Flicka,Haalanda i sl.

A taj dio za Haalanda nisam upratio, a jedan dio razgovora sam propustio. Pogledat ćemo negdje piše li šta.

Samo prateći sve i čitajući između redova mislim da taj transfer nije realan. Nešto ne mogu ni zamisliti našu upravu da postiže dogovor s Raiolom i da se s njim natežu...
Jedino što sam uspio naći od riječi Hainera iz tog gostovanja a da je vezano za Haalanda:
"Erling Haaland is a great footballer. But we have the world footballer in this position. So the question does not arise,"

U martu je u intervjuu za **** Plettiju na pitanje da li Bayern može sebi priuštiti igrača tipa Haaland u ovim okolnostima, te finansijske težine kazao:
"We are an economically very strong and healthy club. Although we are also suffering massively from the pandemic, we can always sign players if we are convinced of them"

Na kraju treba sagledati sve na realan način, ovo ljeto je jasna slika rostera, imaju se neke stvari prije riješiti, prioriteti kao što je veznjak koji će moći biti dio rotacije zajedno sa Kimmichom i Goretzkom. Tolisso, momak je imao solidnu eru u Bayernu dok je bio zdrav, ali ove sve češće povrede, teške povrede su razlog da se više na njega ne treba ozbiljno računati. Spominju se Neuhaus i Camavinga, obojica u rangu 40ak mil, Neuhaus izgleda da upravo ima toliku klauzulu. Desni bek Sarr je pokazao da nije za taj naš level, mada je imao jednu dobru utakmicu za nas, onu protiv BvB-a kod njih, ali to nije to. I to su glavni prioriteti za ljeto, jedan se riješio prije (Upa). Što se Haalanda tiče, gotovo je jasno da od toga ovo ljeto nema ništa, ne treba se nadati. Ali sljedeću sezonu kada se bude mogla aktivirati otkupna klauzula koja je po nekima 75mil€, uglavnom nije više od 100mil€ treba očekivati našu spremnost, Lewa će biti još godinu stariji i bit će mu blizu istek ugovora, idealno vrijeme za idealnu zamjenu. Bit će teško, ogromna konkurencija, no bili smo mi u takvim situacijama i prije, sjetimo se kako je Lewa doveden. I tada je bila top konkurencija, još je bio za džaba, ili kako je doveden Upa pored Chelsea i Poola. To sljedeće ljeto bi faktički od većih i ozbiljnijih ulaganja imali samo Haalanda i iz te perspektive bi bio realan, sve bi to moglo biti moguće osim ako neko tipa Citya kojem očajnički treba 9ka ne baci milione na sto i odvede ga na ljeto.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Saurman » 15 apr 2021, 09:20

effe_sa je napisao/la:
14 apr 2021, 23:11

A taj dio za Haalanda nisam upratio, a jedan dio razgovora sam propustio. Pogledat ćemo negdje piše li šta.

Samo prateći sve i čitajući između redova mislim da taj transfer nije realan. Nešto ne mogu ni zamisliti našu upravu da postiže dogovor s Raiolom i da se s njim natežu...
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la BuffonGigi » 15 apr 2021, 10:12

Ne brinite braco, dat ce vama opet BVB i ostali klubovi najbolje igrace za dzabe.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
Bayo
Postovi: 1302
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayo » 15 apr 2021, 12:56

Jedan od problema je što treba neke igrače tipa Goretzke vezati ugovorom za budućnost, svako otezanje može dovesti klub u nove probleme jer i Coman koliko traljav bio ipak može donijeti dobre pare ako se na vrijeme proda.

Avatar
coelho41
Postovi: 12478
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 15 apr 2021, 13:30

Treba vezati igrače poput Goretke novim ugovorom, a ovamo si Saneu dao platu 17m€, Pavard igra za 5m€, Joshua i Goretzka za 10m€, Coman i Gnabry za 8m€, biće tu svega.

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la ledar » 15 apr 2021, 22:45

Spekulira se o Allegriju, biće tu još puno veselja do ljeta i početka iduće sezone (ova je ionako finila).

Avatar
Bayo
Postovi: 1302
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayo » 16 apr 2021, 00:11

Žešća raskrsnica, vrlo lako sve može otići u smjeru kaosa :D

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la ledar » 16 apr 2021, 01:08

Vodi se oštra borba u vodstvu, na Ulijevog Nagelsmanna uzvraća Rumeni Allegrijem. Kahn će vjerojatno pokušat usuglasit obje strane, samo te strane ne bi trebale bit Flick i Brazzo, nego Uli i Rumeni. Ako je Kovač bio Ulijev a Flick uletio silom prilika, onda je sad Rumeni na štihu.

Avatar
isakovich
Postovi: 1785
Pridružen/a: 11 maj 2008, 23:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la isakovich » 16 apr 2021, 03:51

Ako sad Flick ode,a nadam se da neće,mozemo na njega zaboraviti zauvjek. Po meni sramotno ponasanje I Brace i ostalih u upravi sto se Flicka tice.Smatram da je zasluzio dosta ljudskiji tretman od uprave.Dokazao je da zna I umije voditi veliki klub kao što je Bayern.Stvarno bi bila velika šteta da Hansi ode ,a naročito na ovakav način.Ne zanima me apsolutno ko će doći ako on ode,bilo ko da dodje Bayern neće biti sta je bio.
Napokon se pojavi trener koji poznaje klub,koji zna šta znači mentalitet,zelja i volja da se sve da za klub i da igrače usmjeri u tom pravcu.Ako je u pitanju Hasko ili Hansi,onda svim srcem želim odlazak Hase,pokazalo se da Bayern može funkcionirati i bez te funkcije.
Postoji i ono nešto drugo,ako Flik želi da ide , da preuzme Elf neka bude fer i kaže,želim da idem i to je to.Sve je nekako mutno i upakovano.
VOLIM BAYERN

Bayern111
Postovi: 557
Pridružen/a: 19 apr 2017, 09:50
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayern111 » 16 apr 2021, 07:20

Uveliko se spominje odlazak Flicka,iskreno nadam se da će ostati i da će svi naći zajedničku riječ.
U svakom slučaju već se uveliko spominju i zamjene za Flicka ,pa su tako Nagelsman,i Alegri opcije 1-2.
Iskreno ako već bude odlazio nadam se da Alegri neće doći,njegov stil je jednostavno previše zatvoren,plus više se oslanja na starije i iskusnije igrače nešto kao Anceloti,Nagelsman ako ništa Bavarac je,mada izgleda da bi nas koštao 15-20 mil,a to je ipak previše.
Po meni ako već bude moralo da se mjenja Ten Hag bi bio super opcija,odličan sa mladima,poznaje odlično Bayern,i vjerujem da bi se bolje slagao sa upravom.

Jedno moje razmišljanje,Džeko odlazi iz tome gotovo sigurno šta mislite o njegovom dolasku u Bayern kao zamjena Lewi.Mislim da su male šanse,ali definitivno se nebinvipe brinuli o tome šta ako se Lewa povrijedi.
Izgleda da će biti dosta problema oko dovodjenja veznjaka koji bi bio dovoljno kvalitetan kao zamjena za Goretzku i Kimicha,jer izgleda ni Neuhaus a ni Camavinga nisu baš raspoloženi da sjede na klupi i čekaju da neko od njih bude umoran ili povrijedjena.
U svako slučaju čeka nas zanimljivo ljeto

Avatar
Bayo
Postovi: 1302
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayo » 16 apr 2021, 15:35

Nije Čupo raspoložen da bi ta dvojica bila :D

Kimmich se sam predstavlja i traži 15-tak milja :njanjanja:

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la ledar » 16 apr 2021, 17:27

Ma produžiće Čupko, samo si mora podebljat ovaj zadnji ugovor u karijeri. Ova dva gola u CL su mu uletila taman.

Ako Haaland može tražit 50 milki onda Kimmich vrijedi bar 15. Ali uvijek je pitanje idu li tu dodaci ili ne. Alabi ste navodno nudili 11 milja + dodaci.

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Saurman » 16 apr 2021, 17:45

Kimmich zaslužuje veću platu tj da bude u rangu Lewe,Neuera.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Bayo
Postovi: 1302
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayo » 16 apr 2021, 20:38

Tu je i Goretzka, njih dvojica su dobri i nema šanse da ne dobiju iste pare.

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17767
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Omerbavarac » 16 apr 2021, 22:30

Kiks RBL-a zahvaljujući remiju protiv Hoffe te nam sutra otvara priliku da vratimo svojih 7 bodova prednosti ukoliko dodjemo do pobjede nad Wolfsima.

U odnosu na PSG imamo Goretzku na raspolaganju.

Sta je sa Gnabrya, hoce li vise izaci iz karantene?
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 16 apr 2021, 22:42

Omerbavarac je napisao/la:
16 apr 2021, 22:30
Kiks RBL-a zahvaljujući remiju protiv Hoffe te nam sutra otvara priliku da vratimo svojih 7 bodova prednosti ukoliko dodjemo do pobjede nad Wolfsima.

U odnosu na PSG imamo Goretzku na raspolaganju.

Sta je sa Gnabrya, hoce li vise izaci iz karantene?
Bolje da je RBL pobijedio, da se malo zakuha i da sada ne ispadne kao eto lako osvajamo BuLi (iako dobro mi mnogi znamo da to nije tako, ko god je pomno pratio sezonu). A eto ovo su te utakmice, o kojima sam ja govorio, kada sam spominjao šta me nervira kod Nagelsmana.

A nije Omere, Goretzka još spreman, tek tokom naredne sedmice će možda biti opcija. I Gnabry naredne sedmice će izaći iz karantene.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17767
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Omerbavarac » 16 apr 2021, 22:48

@effe: evo upravo sam nasao informaciju za Goretzku da nece biti spreman ali ni Hernandez takodjer, tako da sutra ulazimo ponovo krnjavi u mec sa vukovima.

Bas se zbog ovih problema sa povredama radujem kiksu konkurencije jer postoji realna mogucnost da i mi sutra prospemo bodove.

Ili cemo pak igrati za BvB te im produziti nadu da mogu stici do cetvrte pozicije. :mrgreen:
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
dirkules
Postovi: 4347
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la dirkules » 17 apr 2021, 00:44

“(Kylian) Mbappé and Neymar are very good. (PSG) eliminated the best team in the world for me.”

“Bayern must be incredibly proud of themselves. Everyone wants to win. But if I had to lose, then I would want to lose like they did,” said Guardiola.
:D
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Odgovori

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.