FC Bayern München - Arhiva postova

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Da li podržavate transfer Havertza po cijeni od 80+ miliona?

1) Da
18
31%
2) Ne
41
69%
 
Ukupno glasova: 59

Avatar
harden
Postovi: 23572
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 02 feb 2019, 19:35

isakovich je napisao/la: Ugl od sad ga gledomo po 90 minuta ;)
Ja u to ne vjerujem ali eto, vidjet cemo.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Saurman
Postovi: 29506
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Saurman » 02 feb 2019, 19:58

sljivo je napisao/la:
Uvjeri me da će ovi doći, pogotovo WC krilo kojih je malo i koji koštaju preko 100 miliona.
Za ljeto su najavljenje velike promjene u kadru bar tako veli Rummenigge.Prema njemu prva faza je dovođenje mladih talentovanih igrača poput Odoia koji će slijediti stope Comana,Kimmicha i dr.Drugu fazu očekujemo na ljeto znači već izgrađeni igrači a treća (ona najzaminljivija ) ako "bude potrebno" a defintivno da će biti potrebno.


sljivo je napisao/la: - Rafko ide, znači ako će Pavard igrati beka onda ok. Al to znači da će Kimmich na sredinu ili neko od štopera leti.
- Lijevi bek bekap. 10, 15 miliona ili džabaluka neko.
- Boateng ide, i možda, Hummels, ako će Pavard igrati sa Suleom onda nam treba bekap desni bek
.

Pavard je već dogovoren i on će pokrivati dvije pozicije desni bek i stoper najviše će igrati stopera a Kimmicha mjenjati po potrebi a istu stvar žele dobiti kupovinom Hernandeza koji igra lijevog beka i stopera.Samo ovaj transfer je pod velikim upitnikom zbog visine odštete al' vidjećemo jako su zagrizli za njega bez obzira na cijenu.Njegov agent je za prelazak u Bayern a kako i ne bi kad će dobiti masnu proviziju a Lucas je već jednom odbio produženje ugovora.

Boateng i Rafko idu 99% dok za Hummelsa nisam siguran jer njegovo iskustvo važno a tek je napunio 30g još je pred njim par dobrih sezona.

Ne znam koga imaju u vidu na dmf kao zamjenu za Javia jer svi znamo njegove kvalitete dok Sanches može pakovati kofere otišao bi već sad da je PSG ponudio 30tak mil.


Situacija oko Jamesa je 50-50% lično volio bi da ostane al' ove sezone igra toplo hladno.Već ciljaju na Havertza što može značiti da bi Kolumbijac mogao nazad u Madrid.

Da spomenem i ekonomsku sliku kluba a ona je prema Rummeniggu odlična, prema njemu u ovoj godini očekuje se da će probiti granicu od 700 mil prihoda. :tokralju:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Stefan Effenberg
Postovi: 1245
Pridružen/a: 05 dec 2010, 01:18
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Stefan Effenberg » 02 feb 2019, 20:17

Prvo i osnovno, treba krenuti od Kovača i uprave koja ga je postavila. Ovo je bila klasična situacija sa onim ako prođe - prođe, što se Kovača tiče. Lik nema ideju, znanje i iskustvo da vodi velike ekipe.

Pa pogledajte samo kako igra jedan Hoffenheim otkako je preuzeo Nagelsman. Frajer je mlad ali za razliku od npr. Tedesca i Kovača ima ideju i znanje. Kovač jednostavno nema niti ideju kako da mu ekipa igra a nema niti znanje za to. Trebao je on još ostati u Frankfurtu jedno 3-4 sezone da se uči i da se pokaže u Ligi prvaka a ne ovako.

Tako da, nema s njim napretka mladih igrača. Evo recimo danas, uvodi sve mlade igrače kod rezultata 2-1 za Bayer a zaboravlja istovremeno da ti mladi igrači nikad nisu igrali skupa na terenu kao prvo, a kao drugo i još važnije, vadi Jamesa koji je jedini tu omladinu mogao povezati u nekakvu cjelinu da se vidi da smo ekipa. Ovako smo zadnjih 15 minuta djelovali totalno pogubljeno. Sa tim porazom će još više destabilizirati momčad i mlade igrače koji sada "kao" nisu iskoristili priliku u ovih velikih 15 minuta.

Isto tako, jedan sam od pristalica Sanchesa. Momku je praktički bilo obećano da će igrati puno više ove sezone a on je odigrao od mogućih cca 2500 minuta ove sezone samo 670. Pazi ovo, dali smo za njega 35+ milijuna a momak poštene šanse u Bayernu nije dobio. S time da je momak protiv Benfice i Augsburga najesen bio najbolji igrač Bayerna u tim utakmicama. Poslije toga, minute na kapaljku. Ova politika uprave i Bayerna nije dobra jer u mojem razmišljanju Sanches ima ogroman potencijal ali jednostavno on treba imati prilike da igra i da se razvija.

Pa u pmaterinu, daj mu šansu da igra non stop i da pokaže u kontinuitetu od kakvog je materijala napravljen. Daj mu jednu cijelu polusezonu. Ma šta polusezonu, frajer nije odigrao 10 utakmica zaredom po 90 minuta a di će nešto više. Ovako, svi vidimo da može nešto, svi vidimo da ima nedostatke u igri, a ono najvažnije - on ne igra redovno da procijenimo na koju stranu će otiči njegova karijera.

Jednostavno, uprava se ovdje dosta pogubila što se Sanchesa tiče. A takav način razmišljanja nije bio najjeftiniji. Samo pazimo da momak u nekoj drugoj ekipi ne procvate prije nego li je dobio pravu šansu u nas.

S druge strane, ne shvaćam da Goretzka igra konstantno. Svaka čast frajeru na golovima koje zabija ali što se tiče kreacije, passa, ideje - niže od temperatura u Chicagu.

Kimmich već zadnjih par utakmica na veznom, katastrofa. Moram priznati da me oduševio u početnim partijama na veznom ali ovo zadnje je očajno. Mislim da niti on sam ne zna šta mu je bolje i da je pogubljen. Isto tako, Kovaču i upravo, odlučite gdje će momak igrati - ili jedno ili drugo a ne ovako.

James - igračina, igračina, igračina. Jako mi je žao što ovakva klasa od igrača mora sjediti a jedan panj pod imenom Muller mora igrati. To je neoprostivo.

Još mi je smiješnije da sad kad se vrate Robbery, ova dječurlija ide na klupu. Žalosno.

Da ponovim još jedanput, Bayern je odabrao put da dovodi mlade igrače koji imaju potencijala i kvalitetu za nešto više. Znači neće ovdje biti Hazarda i sličnih nego mladi potencijali. Ja taj put potpuno podržavam jer sam svjestan da Bayern očito nema toliko novaca ili nije spreman davati toliko novaca, nevažno. To je odlučila naša uprava i to je u redu.

Ali kao prvo, kod samog slaganja ekipe, neoprostiva je pogreška da od 11 igrača njih 8 bude mlado i neiskusno. Put u propast je neizbježan u tom slučaju. Nadam se da takvu pogrešku neće napraviti. Kao drugo, u nekom omjeru 6-5 ili 7-4, ti mladi igrači trebaju dobiti KONSTANTNU priliku da igraju i budu u prvih 11. Jedino tako mogu napredovati. Što znači, ne smiješ i ne možeš kupiti Sanchesa ili xy igrača za 35 + milijuna i pružati mu priliku na kapaljku. Onda bolje da su taj novac uložili u Unterhaching i napravili od njih ekipu za prvu Bundesligu. Kao treće, logično je da ako se odluče na ljeto za to, trebaće nam jedno 2-3 sezone za napredak ovih igrača da bi mogli osvojiti ligu prvaka i to treba prihvatiti.

Mah, pardon na puno pisanja a jako malo pametnog rečeno.

I još jednom da ponovim, ako ne prije, na kraju sezone se zahvaliti Kovaču.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la schickeria » 02 feb 2019, 21:47

Stefan Effenberg je napisao/la:Prvo i osnovno, treba krenuti od Kovača i uprave koja ga je postavila. Ovo je bila klasična situacija sa onim ako prođe - prođe, što se Kovača tiče. Lik nema ideju, znanje i iskustvo da vodi velike ekipe.

Pa pogledajte samo kako igra jedan Hoffenheim otkako je preuzeo Nagelsman. Frajer je mlad ali za razliku od npr. Tedesca i Kovača ima ideju i znanje. Kovač jednostavno nema niti ideju kako da mu ekipa igra a nema niti znanje za to. Trebao je on još ostati u Frankfurtu jedno 3-4 sezone da se uči i da se pokaže u Ligi prvaka a ne ovako.

Tako da, nema s njim napretka mladih igrača. Evo recimo danas, uvodi sve mlade igrače kod rezultata 2-1 za Bayer a zaboravlja istovremeno da ti mladi igrači nikad nisu igrali skupa na terenu kao prvo, a kao drugo i još važnije, vadi Jamesa koji je jedini tu omladinu mogao povezati u nekakvu cjelinu da se vidi da smo ekipa. Ovako smo zadnjih 15 minuta djelovali totalno pogubljeno. Sa tim porazom će još više destabilizirati momčad i mlade igrače koji sada "kao" nisu iskoristili priliku u ovih velikih 15 minuta.

Isto tako, jedan sam od pristalica Sanchesa. Momku je praktički bilo obećano da će igrati puno više ove sezone a on je odigrao od mogućih cca 2500 minuta ove sezone samo 670. Pazi ovo, dali smo za njega 35+ milijuna a momak poštene šanse u Bayernu nije dobio. S time da je momak protiv Benfice i Augsburga najesen bio najbolji igrač Bayerna u tim utakmicama. Poslije toga, minute na kapaljku. Ova politika uprave i Bayerna nije dobra jer u mojem razmišljanju Sanches ima ogroman potencijal ali jednostavno on treba imati prilike da igra i da se razvija.

Pa u pmaterinu, daj mu šansu da igra non stop i da pokaže u kontinuitetu od kakvog je materijala napravljen. Daj mu jednu cijelu polusezonu. Ma šta polusezonu, frajer nije odigrao 10 utakmica zaredom po 90 minuta a di će nešto više. Ovako, svi vidimo da može nešto, svi vidimo da ima nedostatke u igri, a ono najvažnije - on ne igra redovno da procijenimo na koju stranu će otiči njegova karijera.

Jednostavno, uprava se ovdje dosta pogubila što se Sanchesa tiče. A takav način razmišljanja nije bio najjeftiniji. Samo pazimo da momak u nekoj drugoj ekipi ne procvate prije nego li je dobio pravu šansu u nas.

S druge strane, ne shvaćam da Goretzka igra konstantno. Svaka čast frajeru na golovima koje zabija ali što se tiče kreacije, passa, ideje - niže od temperatura u Chicagu.

Kimmich već zadnjih par utakmica na veznom, katastrofa. Moram priznati da me oduševio u početnim partijama na veznom ali ovo zadnje je očajno. Mislim da niti on sam ne zna šta mu je bolje i da je pogubljen. Isto tako, Kovaču i upravo, odlučite gdje će momak igrati - ili jedno ili drugo a ne ovako.

James - igračina, igračina, igračina. Jako mi je žao što ovakva klasa od igrača mora sjediti a jedan panj pod imenom Muller mora igrati. To je neoprostivo.

Još mi je smiješnije da sad kad se vrate Robbery, ova dječurlija ide na klupu. Žalosno.

Da ponovim još jedanput, Bayern je odabrao put da dovodi mlade igrače koji imaju potencijala i kvalitetu za nešto više. Znači neće ovdje biti Hazarda i sličnih nego mladi potencijali. Ja taj put potpuno podržavam jer sam svjestan da Bayern očito nema toliko novaca ili nije spreman davati toliko novaca, nevažno. To je odlučila naša uprava i to je u redu.

Ali kao prvo, kod samog slaganja ekipe, neoprostiva je pogreška da od 11 igrača njih 8 bude mlado i neiskusno. Put u propast je neizbježan u tom slučaju. Nadam se da takvu pogrešku neće napraviti. Kao drugo, u nekom omjeru 6-5 ili 7-4, ti mladi igrači trebaju dobiti KONSTANTNU priliku da igraju i budu u prvih 11. Jedino tako mogu napredovati. Što znači, ne smiješ i ne možeš kupiti Sanchesa ili xy igrača za 35 + milijuna i pružati mu priliku na kapaljku. Onda bolje da su taj novac uložili u Unterhaching i napravili od njih ekipu za prvu Bundesligu. Kao treće, logično je da ako se odluče na ljeto za to, trebaće nam jedno 2-3 sezone za napredak ovih igrača da bi mogli osvojiti ligu prvaka i to treba prihvatiti.

Mah, pardon na puno pisanja a jako malo pametnog rečeno.

I još jednom da ponovim, ako ne prije, na kraju sezone se zahvaliti Kovaču.

Meni je veci problem sto mi imamo previše igraca istih karakteristika pa netko mora sjedit na klupi a,steta jer je u formativnoj fazi.
Sto bi bilo jos da je tolisso zdrav

Ali ne bih ja o rosteru i pojacanjima dajmo malo o sadasnjem trenutku i sto se može sada poduzeti,malo o taktici i greškama u danasnjoj utakmici.
O tome kako vec trecu utakmicu zaredom igramo dobro samo jedno poluvrijeme.U cemu je problem?Kondicija,motiv,izmjene?
Vi samo o transferima,nogomet je kompleksniji

Avatar
harden
Postovi: 23572
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 02 feb 2019, 21:48

Salihamidžić: "There are still 14 games and 42 points to play for."
slika
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8091
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la muhamedhulk » 02 feb 2019, 22:05

Smirio se malo. Zuti kiksali ali mi jos gori od njih. I na to sve, dr. Borussia nas preskocila na tabeli :crazy:
Trenerov poraz. Neka se uci, valjda ce do kraja sezone nauciti. Jbg.
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 02 feb 2019, 22:23

Ne smije se niko učiti na Bayernu, nije ovo večernja škola i nije ovo Augsburg.

Huseinagic
Postovi: 337
Pridružen/a: 18 sep 2015, 15:50
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Huseinagic » 02 feb 2019, 22:40

Ja ne vjerujem da ce se praviti toliki remont u ekipi. Ja ne bih davao tolike pare za Lucasa, prema nekom mom misljenju uz Pavarda i odlazak Boatenga, sa Hummelsom i Niklasom smatram da je dovoljan kvalitet. Lucas izmedju ostalog nije ni LB klasicni, tako da mislim da nije toliko neophodan. Mozda je pametnije dovesti klasicnog lijevog beka, bar slicnog Alabi pa bi i on mozda bolji bio, iako nije ni sad tako los.

Vezni red je dosta popunjen, vec sad je bar jedan nema nikako mjesta, a mozda cak i dva.. Ako ce se tu dovoditi neko pojacanje, to znaci i jedan dodatni odlazak( Tolisso, Goretzka ili Thiago) sto je nerealno. Eh sad je pitanje krilnih pozicija, sto se mene tice Coman je siguran i tu mislim da i nema potrebe da boljim, pitanje je drugo krilo..gdje je ja u Gnabryu ne vidim neku prevagu na terenu, a eventualnim dolaskom Odoi, mislim da nema sanse za dolazak WC krila a ni smisla..

Jamesa bih ja licno za ove pare zadrzao bez imalo razmisljanja, neko bolje rijesenje tesko da se moze naci. Neko je vec spomenuo da sa jos jednim mladim talentom na toj poziciji jos, bilo bi riskantno.

Napad je Lewandowski, nisam pratio ovog malog Zirkzee, ne znam kakav je on, da mozda vec iduce sezone se gurne u vatru i ponekad zamjeni Lewandowskog, u slucaju da nema dovoljno kvaliteta, onda traziti nekog napadaca, koji je mlad a potencijal i koji ce moci zamjeniti Lewu kroz godinu, dvije.

Znaci, jedno WC krilo(iako mi nista ne pada na pamet, da je realna opcija). Ja prije svega vidim problem u treneru pa onda igracima. A mislim da Bayern, dok je Kovac trener nije zanimljiv jednom Hazardu ili tako nekom. Lako je bilo dok je Guardiola bio, tad su malte me sami se nudili..

Huseinagic
Postovi: 337
Pridružen/a: 18 sep 2015, 15:50
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Huseinagic » 02 feb 2019, 22:41

sljivo je napisao/la:Ne smije se niko učiti na Bayernu, nije ovo večernja škola i nije ovo Augsburg.
Kaze da rezultat nije bas ono sto se prikazalo na terenu heheh

Avatar
Stefan Effenberg
Postovi: 1245
Pridružen/a: 05 dec 2010, 01:18
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Stefan Effenberg » 02 feb 2019, 22:53

schickeria je napisao/la:Meni je veci problem sto mi imamo previše igraca istih karakteristika pa netko mora sjedit na klupi a,steta jer je u formativnoj fazi.
Sto bi bilo jos da je tolisso zdrav

Ali ne bih ja o rosteru i pojacanjima dajmo malo o sadasnjem trenutku i sto se može sada poduzeti,malo o taktici i greškama u danasnjoj utakmici.
O tome kako vec trecu utakmicu zaredom igramo dobro samo jedno poluvrijeme.U cemu je problem?Kondicija,motiv,izmjene?
Vi samo o transferima,nogomet je kompleksniji
Slažemo se da imamo i previše igrača pa netko mora sjediti ali opet odnos prema Sanchesu mi se jednostavno ne sviđa i smatram da zaslužuje puno više. Evo i danas, jednostavno je mogao on igrati a Kimmich na beku.

Da je Tolisso zdrav, Sanchesa bi prodali u zimi.

Sadašnji trenutak traje upravo od te spomenute utakmice sa Augsburgom ( 1-1 ako se dobro sjećam ) i to je sada već jedan dug period gdje mi ne igramo dobro. Sve što mi odigramo je na čisti individualni kvalitet pojedinaca.

Nemamo jaku obranu, nemamo jaku sredinu, nemamo jaki napad. Obrana je porozna, previše primljenih pogodaka, previše loših ili sporih odluka ( današnja dva spavanja Sulea kod dva gola Levera umjesto da nastavi ofsajd ), kompletno loše postavljena ekipa u fazi branjenja gdje nam protivnik lakoćom stvori prilike, individualne greške u obrani također itd. Nema također niti nikakvog kolektivnog presinga već presing rade pojedinci i onda ispadaju lakoćom i otvaraju se rupe u obrani.

U sredini nam je ove sezone najbolji i najvažniji igrač Thiago. Čovjek koji igra sjajno i meni osobno je postao nevjerojatan užitak gledati ovog majstora na djelu. On je doslovno ekstra klasa igrač i svakako top 5 veznjak na svijetu. Ali, jednostavno trener luta sa rješenjima, malo malo mu igraju drugi igrači u sredini i tu je također problem neuigranosti ta 3 igrača što se onda odražava na izuzetno lošu igru po sredini terena.

Ovdje napominjem da meni osobno Goretzka i Muller ne bi igrali. Niti jedan, niti drugi nemaju kreaciju, dribling, tehniku, traumpass, ideju kako da povežu redove i to je jasno kao dan. Imaju osjećaj za gol ali meni je to nedovoljno za Bayern.

U našoj najboljoj formaciji, sredini terena bi trebala biti Tolisso - James - Thiago. Sredina terena koja je izdominirala Real na njihovom terenu.

Napad nam je očajan. Gledaj, mogu svakako Robbery i dalje igrati ali samo 30 minuta po meču. Ne više jer nemaju snage za više. To je to. Tu je prvi problem, drugi problem je to što Muller izrazito ovisi o kreaciji Robberya gdje mu ovi serviraju 2-3 meč lopte po tekmi. Ali toga više nema jer Robbery ne može više non stop laufati gore dole. A onda je Muller totalno beskoristan u ekipi.

Ali, nije samo to. Naravno da Kovač nema neki drugi plan da olakša Robberyu kad ovi igraju. On postavi taktiku 4-2-3-1 i misli da je ovo 2013. godina.

Od naše igre nema ništa. I kad igraju ovi mladići, Coman i Gnabry, imam osjećaj da su prepušteni sami sebi i svojoj brzini i driblingu. Znači šta oni naprave, naprave.

Igra nam je kao u rukometu, samo u širinu. Nema okomitosti. Nema utrčavanja bekova iza leđa tim igračima, nema prave povratne, nema duple povratne, nema kreacije kroz sredinu terena nego samo preko krilnih igrača. Imam osjećaj da igrači pojma nemaju šta trebaju napraviti na terenu i kako se kretati. Nedostaje i one agresivnosti i želje.

Kondicija? Nisam sad toliko upratio ostale igrače ali Coman mi izgleda kao da uopće više nema snage za 90 minuta. Spor, trom, nema lakoće, nema onog ekstra speeda, često puta se podboči i točno vidi se na njemu da bi mu trebala boca s kisikom. A opet pitam se kako je toliko loše pripremljen kad se vratio prije zimske pauze i još je prošao pripreme?

Avatar
bavaracmujo
Postovi: 624
Pridružen/a: 03 apr 2014, 21:15
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la bavaracmujo » 02 feb 2019, 23:10

Stefan Effenberg je napisao/la:Prvo i osnovno, treba krenuti od Kovača i uprave koja ga je postavila. Ovo je bila klasična situacija sa onim ako prođe - prođe, što se Kovača tiče. Lik nema ideju, znanje i iskustvo da vodi velike ekipe.

Pa pogledajte samo kako igra jedan Hoffenheim otkako je preuzeo Nagelsman. Frajer je mlad ali za razliku od npr. Tedesca i Kovača ima ideju i znanje. Kovač jednostavno nema niti ideju kako da mu ekipa igra a nema niti znanje za to. Trebao je on još ostati u Frankfurtu jedno 3-4 sezone da se uči i da se pokaže u Ligi prvaka a ne ovako.

Tako da, nema s njim napretka mladih igrača. Evo recimo danas, uvodi sve mlade igrače kod rezultata 2-1 za Bayer a zaboravlja istovremeno da ti mladi igrači nikad nisu igrali skupa na terenu kao prvo, a kao drugo i još važnije, vadi Jamesa koji je jedini tu omladinu mogao povezati u nekakvu cjelinu da se vidi da smo ekipa. Ovako smo zadnjih 15 minuta djelovali totalno pogubljeno. Sa tim porazom će još više destabilizirati momčad i mlade igrače koji sada "kao" nisu iskoristili priliku u ovih velikih 15 minuta.

Isto tako, jedan sam od pristalica Sanchesa. Momku je praktički bilo obećano da će igrati puno više ove sezone a on je odigrao od mogućih cca 2500 minuta ove sezone samo 670. Pazi ovo, dali smo za njega 35+ milijuna a momak poštene šanse u Bayernu nije dobio. S time da je momak protiv Benfice i Augsburga najesen bio najbolji igrač Bayerna u tim utakmicama. Poslije toga, minute na kapaljku. Ova politika uprave i Bayerna nije dobra jer u mojem razmišljanju Sanches ima ogroman potencijal ali jednostavno on treba imati prilike da igra i da se razvija.

Pa u pmaterinu, daj mu šansu da igra non stop i da pokaže u kontinuitetu od kakvog je materijala napravljen. Daj mu jednu cijelu polusezonu. Ma šta polusezonu, frajer nije odigrao 10 utakmica zaredom po 90 minuta a di će nešto više. Ovako, svi vidimo da može nešto, svi vidimo da ima nedostatke u igri, a ono najvažnije - on ne igra redovno da procijenimo na koju stranu će otiči njegova karijera.

Jednostavno, uprava se ovdje dosta pogubila što se Sanchesa tiče. A takav način razmišljanja nije bio najjeftiniji. Samo pazimo da momak u nekoj drugoj ekipi ne procvate prije nego li je dobio pravu šansu u nas.

S druge strane, ne shvaćam da Goretzka igra konstantno. Svaka čast frajeru na golovima koje zabija ali što se tiče kreacije, passa, ideje - niže od temperatura u Chicagu.

Kimmich već zadnjih par utakmica na veznom, katastrofa. Moram priznati da me oduševio u početnim partijama na veznom ali ovo zadnje je očajno. Mislim da niti on sam ne zna šta mu je bolje i da je pogubljen. Isto tako, Kovaču i upravo, odlučite gdje će momak igrati - ili jedno ili drugo a ne ovako.

James - igračina, igračina, igračina. Jako mi je žao što ovakva klasa od igrača mora sjediti a jedan panj pod imenom Muller mora igrati. To je neoprostivo.

Još mi je smiješnije da sad kad se vrate Robbery, ova dječurlija ide na klupu. Žalosno.

Da ponovim još jedanput, Bayern je odabrao put da dovodi mlade igrače koji imaju potencijala i kvalitetu za nešto više. Znači neće ovdje biti Hazarda i sličnih nego mladi potencijali. Ja taj put potpuno podržavam jer sam svjestan da Bayern očito nema toliko novaca ili nije spreman davati toliko novaca, nevažno. To je odlučila naša uprava i to je u redu.

Ali kao prvo, kod samog slaganja ekipe, neoprostiva je pogreška da od 11 igrača njih 8 bude mlado i neiskusno. Put u propast je neizbježan u tom slučaju. Nadam se da takvu pogrešku neće napraviti. Kao drugo, u nekom omjeru 6-5 ili 7-4, ti mladi igrači trebaju dobiti KONSTANTNU priliku da igraju i budu u prvih 11. Jedino tako mogu napredovati. Što znači, ne smiješ i ne možeš kupiti Sanchesa ili xy igrača za 35 + milijuna i pružati mu priliku na kapaljku. Onda bolje da su taj novac uložili u Unterhaching i napravili od njih ekipu za prvu Bundesligu. Kao treće, logično je da ako se odluče na ljeto za to, trebaće nam jedno 2-3 sezone za napredak ovih igrača da bi mogli osvojiti ligu prvaka i to treba prihvatiti.

Mah, pardon na puno pisanja a jako malo pametnog rečeno.

I još jednom da ponovim, ako ne prije, na kraju sezone se zahvaliti Kovaču.

U moru bezveznog blebetanja na ovom forumu, ovaj post je za veliki naklon, bukvalno od do naklon do poda.

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la FCBAYERN » 03 feb 2019, 01:39

Stefan Effenberg je napisao/la:
U našoj najboljoj formaciji, sredini terena bi trebala biti Tolisso - James - Thiago. Sredina terena koja je izdominirala Real na njihovom terenu.

Ovo je ono sto ja ocekujem i upravo ono oko cega ovaj Bayern mora graditi igru. Pisao sam o tome dosta puta. Onda kada ne moze bitno je da neko uleti da zamijeni povrijedjenog/suspendovanog, ali to je ono sto bi konceptualno trebalo biti (sad je druga stvar sto su oni nabacali veznih slicnih profila, umjesto da su zamjene trazili ovima). Pisi cesce kolega!

Sve je receno, Kovac luta, zna on i dobro neke stvari postaviti ali realnost je da protiv ekipa koje rutinski moramo uzimati mi se patimo ili gubimo. Lose je ovo, a ja svakako nisam ljubitelj doticnog trenera pa sam i subjektivan mozda, tezim za necim "savremenijim" nego trka-ubacaj fudbal, ali cinjenica je da on nista nije donio ekipi. Ima i to da mozda nije dobio ekipu po kroju, da je u nezgodno vrijeme dosao, ali ne cini mi se kao neko ko ima plan i viziju kako "preporoditi" Bayern. Moje misljenje o svemu ovome je vise puta receno, a sazeto se moze iskazati: treba nam trener poput TT-a, Juliana i sl, odnosno neko ko ce sistemski unaprijediti tim.
Spamm

Avatar
Balance
Postovi: 378
Pridružen/a: 05 nov 2011, 15:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Balance » 03 feb 2019, 11:29

Ma dobro je ovo, sto sezona bude manje uspjesna to ce se na ljeto dovesti bolji igraci pa mislim da se isplati istrpit losu sezonu za bolju buducnost kluba. I najvaznije od svega rjesiti se Kovaca i Hase.

Avatar
Balance
Postovi: 378
Pridružen/a: 05 nov 2011, 15:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Balance » 03 feb 2019, 11:30

harden je napisao/la:
Salihamidžić: "There are still 14 games and 42 points to play for."
Tako je i Nerlinger govorio kad smo zaostajali koliko ono ,11, 12 bodova :D

Avatar
TETRAPAK
Postovi: 328
Pridružen/a: 18 maj 2015, 13:21
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la TETRAPAK » 03 feb 2019, 12:39

Jedan od najboljih pokazatelja da se situacija nema pod kontrolom jeste prica ima toliko i toliko kola do kraja. Gotovo uvijek zabrinutost najvijaca na kraju i bude opravdana nakon takve price.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 03 feb 2019, 13:30

Ma pogubljen Braco. Najjadnija moguća izjava. Da je u pitanju jedan nesretan poraz, pa da i možeš reći: "Nema veze, igra se dalje."
Nego ekipa ne liči ni na sebe, ni na šampionski tim, i pri tome ne daje ni rezultate, nemaš nikakav argument za ovakve izjave. Nije da nije bilo najavljeno od početka kad su dali ovima da se uče na Bayernu...
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
mirgerr
Postovi: 3532
Pridružen/a: 29 nov 2016, 23:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la mirgerr » 03 feb 2019, 13:40

FCBAYERN je napisao/la:
Stefan Effenberg je napisao/la:
U našoj najboljoj formaciji, sredini terena bi trebala biti Tolisso - James - Thiago. Sredina terena koja je izdominirala Real na njihovom terenu.
Ovo je ono sto ja ocekujem i upravo ono oko cega ovaj Bayern mora graditi igru. Pisao sam o tome dosta puta. Onda kada ne moze bitno je da neko uleti da zamijeni povrijedjenog/suspendovanog, ali to je ono sto bi konceptualno trebalo biti (sad je druga stvar sto su oni nabacali veznih slicnih profila, umjesto da su zamjene trazili ovima). Pisi cesce kolega!
:rol: :rol:
Kakvo gradjenje igre sine? Thiago stalno u bolnici, James ide na ljeto, ostaje Tolisso...
Sreca pa ti ne pises cesce. :thumbup:
"I wouldn't say I was the best manager in the business. But I was in the top one" - Brian Clough

Spamm

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la FCBAYERN » 03 feb 2019, 13:44

mirgerr je napisao/la:
:rol: :rol:
Kakvo gradjenje igre sine? Thiago stalno u bolnici, James ide na ljeto, ostaje Tolisso...
Sreca pa ti ne pises cesce. :thumbup:
Kvazistrucnjak se opet javlja. Ocigledno ne zna promisliti glavom. :rol: :rol:

(Ko te ne zna mislio bi da imas dupli account sastavljen od rijeci od cetiri slova i ispremetanih slogova. :mrgreen:)
Spamm

Avatar
mirgerr
Postovi: 3532
Pridružen/a: 29 nov 2016, 23:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la mirgerr » 03 feb 2019, 13:50

FCBAYERN je napisao/la:
mirgerr je napisao/la:
:rol: :rol:
Kakvo gradjenje igre sine? Thiago stalno u bolnici, James ide na ljeto, ostaje Tolisso...
Sreca pa ti ne pises cesce. :thumbup:
Kvazistrucnjak se opet javlja. Ocigledno ne zna promisliti glavom. :rol: :rol:

(Ko te ne zna mislio bi da imas dupli account sastavljen od rijeci od cetiri slova i ispremetanih slogova. :mrgreen:)
:tokralju:
Argumentovano si mi objasnio sve, nema potrebe vise

ps.
Izvinjavam se istinskim navijacima bavarskog kluba na upadu, a ti glory hunteru nastavi aktivno pratiti Bayern kada se ovaj klub opet vrati na staze slave.
"I wouldn't say I was the best manager in the business. But I was in the top one" - Brian Clough

Spamm

Avatar
harden
Postovi: 23572
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 03 feb 2019, 20:07

Hajte na termin, sta se zayebavate ovdje :mrgreen:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Zaključano

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.