FC Bayern München

Moderatori/ce: ribery,Monolog,_dreamer_,geronimo,hammers

Na šta se odlučiti:

1) Ralf Rangnick
3
4%
2) Erik ten Hag
16
21%
3) Arsene Wenger
27
36%
4) Max Allegri
11
14%
5) Ostaviti Flicka i Gerlanda do kraja sezone
19
25%

Ukupno glasova: 76

effe_sa
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 29 okt 2019, 18:47

Stefan Effenberg je napisao/la:
28 okt 2019, 16:07
Nakon što su me zaista pozitivno iznenadili protiv Leipziga prvo poluvrijeme ( možda i najbolje Kovačevo poluvrijeme na klupi Bayerna ) i nakon toliko hladnokrvnosti u utakmici protiv Tottenhama, mislio sam i očekivao da je sada konačno vrijeme da se krene samo uzlaznom putanjom.
Dvije impresivne i sjajne utakmice i jedine uvjerljive ove sezone. Tottenham je baš stradao, a Leipzig trebao stradati, s tim da nije jedino zbog naše neefikasnosti u prvom poluvremenu.

Međutim, hladan tuš u zadnje 4 tekme. Opet, nije toliko iznenađujuće s obzirom da nam kiksevi kod Kovača nisu strani ali opet sam onako ( vjerojatno i naivno dakako ) očekivao bolje partije.

Ovo prekjučer je bilo teško gledati. Mučenje protiv objektivno puno slabijeg protivnika a nije takvih utakmica pod Kovačom bilo malo. Znači izuzetno sam razočaran načinom na koji igra naš Bayern. Ima toliko loših stvari u našoj igri da se zapitam šta Kovač radi na treningu. Da li je taj čovjek spreman učiti i naučiti nešto novo ili jednostavno nema potrebno znanje? Prije mislim da je ovo drugo u pitanju.
Stefan Effenberg je napisao/la:
28 okt 2019, 16:07
Bukvalno odron od igre smo prikazali prije dva dana. Ništa više. Kaos.

U igri ne vidim niti jednu dobru stvar. Obrana nam je loša, u sredini smo loši, naprijed osim Lewandowskog i povremeno Gnabrya nema igrača koji će uraditi prevagu.

Da u napadu nemamo Lewandowskog u TOP formi ( možda igra najbolje otkad je u Bayernu ) mislim da bi Kovač već prije mjesec dana bio bivši. Ali upravo je to i žalosno. Jedino je po meni Lewandowski u vrhunskoj formi. Mogu reći još da je Neuer blizu tome. Za kojeg drugog igrača možemo to isto reći? Koji igrač je u tako dobroj formi osim ove dvojice?

Po meni nitko više. Svi stagniraju, nekima je čak forma i pala drastično.
Sve se slažem i sjećam se te naše diskusije prošle sezone kada sam i branio Kovača. Tada je i bilo argumenata. I sve je mislim poznato, ja i nisam bio za to da se napada Niko, jer je Niko, a nije Pep i isto tako da se drugačije vrjednuju njegovi rezultati. Posebno je to bilo grozno kada se Rummenigge sjetio da napada Niku. Ako mu je htio dati otkaz, trebao je poslije Liverpoola, a ne podrivati autoritet trenera i uništavati ga pred osvajanje duple krune.
Bila je prošla sezona burna i da se ne vraćamo na to šta sam vidio kao dobro ili loše, jedno je jasno: Ovo u ovoj sezoni je do sada baš toliko loše koliko si opisao.
U napadu šteka, pa čak kada se izvede i tako ofanzivna postavka, gdje je Thiago usamljena šestica a igraš s Mullerom i Coutinhom i naprijed imaš Lewu, tu je i Coman i onda samo uspiješ na jedvite jade zabiti 2 gola.
U odbrani nema pokrivanja i primamo često golove kada mi imamo u šesnaestercu igrača više. Ekipa kao Augsburg nam zabije gol kada je njihovih 3 na naša 4 igrača. To ne možemo pokriti i to je strašno. Stvari su se pogoršale u odnosu na prošlu sezonu, a bio se postigao neki balans i sve je to u par zadnjih susreta prošle sezone djelovalo respektabilno i finale protiv Leipziga je bilo uvjerljivo.
Niko se sada riješio tokom ljeta svog najvećeg "neprijatelja" Hummelsa, ali problem je u tome što je on u drugom dijelu sezone dostigao pravu formu pa bio naš najbolji stoper, a ostao mu je Boateng koji nije dostigao ni svoju normalnu formu. A da o top formi iz 2013. i 2014. i ne govorimo. I onda ti se dodaju još povrede Suelea i Hernandeza, iako i s njima je to bilo loše, jer nema nikakve strukture. Niko ima probleme da stvori jednu novu odbranu...
Inače istina da skoro svi stagniraju trenutno. Pored Lewe je još Gnabry jako dobar. S Gnabryjem sam apsolutno zadovoljan, a bio je on meni jak i prošle sezone. Tottenham je ove sezone samo bio dodatni bljesak, ono da ga baš izbaci u prvi plan. Ako su nas nečiji golovi i potezi vadili ove sezone onda su to svakako Lewandowskog, pa onda Gnabryja.
Jednu prolaznu ocjenu, pa čak se može reći i da je dobar dobiva i Pavard. Tu se svakako dodaje još sjajni Neuer. Ostali su svi ispod očekivanja.

Ostalo nisam citirao...Ali mogu samo kratko reći kako se za Alabu isto slažem, koji jako malo bljesaka ima i uglavnom su to prosječne partije, neke malo vjere kod njega imam, ali sve manje i manje i tu bi trebala tražiti rješenja. Hernandez je tu dobra opcija, s tim da ja nekako vjerujem u tog momka i na stoperu. Bezkompromisan je, uvijek agilan, ima to nešto i ta agresivnost nam je generalno potrebna. Nažalost peh, nakon što je kod nas operisao koljeno i sve je proticalo kako smo želili , sada nova povreda na drugom mjestu. To je ono što sada brine. Prvo da se vrati na teren kako treba, a onda s njim se mora dozirati. On je takav da gori na terenu i ako ga pustiš da igra on jednostavno ore. Tako da je tu poseban oprez potreban i strpljenje.

Niko je uspio nevjerovatnu stvar preživjeti prošle sezone, a to je ono da je tamo oko utakmice s Benficom izbjegao poraz. Mislim da su male šanse da će se izvući ove sezone. Bilo bi super da proigramo pravo, ali ako se nastavi mučenje onda nam se produžava agonija jer tada može nam već biti kraj u osminifinala LP. A sigurno smo za dalje domete od toga.
Generalno mislim da ako Niko ubrzo odleti, da će tu Flick uskočiti, koji je sjajan taktičar i ima dobre odnose s igračima. Koliko bi on trajao na klupi, to je druga stvar. Nije ni on vodio veliki klub, ali je taktički odradio sjajne stvari s Loewom na SP 2014. i ima velike zasluge što je tada Njemačka osvojila titulu. Samo me čudi, što Niko ništa od njegovih taktički zamisli ne prihvata. Ko da je tu tvrdoglav, a ziheraški pokušava sačuvati svoj posao...
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Na krovu Evrope, 5. put prvaci, der Henkelpott ist wieder da
König Bastian Schweinsteiger
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

effe_sa
Kontakt:

Post Postao/la effe_sa » 29 okt 2019, 19:18

euer - Kimmich , Pavard , J. Boateng , Davies - Tolisso , Goretzka , Thiago , Coman , Perisic - Gnabry

Reservebank:
Ulreich (Tor), Alaba, L. Mai, Coutinho, Cuisance, T. Müller, Dajaku, Lewandowski

Čudo se desilo, Lewa na klupi - odmara. :D

Ali ovaj Cuisance nikako da dobije pravu priliku. Tu Niko baš serenda... Ali bar ova postava je dobra, da se malo i promiješa u ovakvom susretu.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Na krovu Evrope, 5. put prvaci, der Henkelpott ist wieder da
König Bastian Schweinsteiger
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

harden
Kontakt:

Post Postao/la harden » 29 okt 2019, 19:29

Odmara Lewu :bow:
volim skijat volim sankat
nemam skija nemam sanka

schickeria
Kontakt:

Post Postao/la schickeria » 29 okt 2019, 19:41

effe_sa je napisao/la:
29 okt 2019, 19:18
euer - Kimmich , Pavard , J. Boateng , Davies - Tolisso , Goretzka , Thiago , Coman , Perisic - Gnabry

Reservebank:
Ulreich (Tor), Alaba, L. Mai, Coutinho, Cuisance, T. Müller, Dajaku, Lewandowski

Čudo se desilo, Lewa na klupi - odmara. :D

Ali ovaj Cuisance nikako da dobije pravu priliku. Tu Niko baš serenda... Ali bar ova postava je dobra, da se malo i promiješa u ovakvom susretu.
Bio je ozljeden do prije par dana

S-Y-L-A-R
Kontakt:

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 29 okt 2019, 19:55

harden je napisao/la:
29 okt 2019, 19:29
Odmara Lewu :bow:
Da je 0-0 izvući. :rol:
41.21.1.

#WengerIn!

Bundesliga
Kontakt:

Post Postao/la Bundesliga » 29 okt 2019, 20:02

Oj sta promasise, sreca.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Saurman
Kontakt:

Post Postao/la Saurman » 29 okt 2019, 20:29

Došao je i taj dan kad Lewa odmara. :shock:
1974---1975---1976---2001---2013

[email protected]
Kontakt:

Post Postao/la [email protected] » 29 okt 2019, 20:33

Fakat je igra užas :puke:
Do kad ce ovaj ublehas ostati na klupi

Ako je tek tako odletio nakon dvije tri loše utakmice Carlo Ancelotti ovaj već davno trebao biti bivsi
Mia San Mia

FC Bayern

sljivo
Kontakt:

Post Postao/la sljivo » 29 okt 2019, 20:36

oPsajd al nema veze, nek se trpa

Bundesliga
Kontakt:

Post Postao/la Bundesliga » 29 okt 2019, 20:37

Phonsie :lolno:
Perisic nije ni za cuvat ovce na Vlasicu.
Zadnja izmjena: Bundesliga, dana/u 29 okt 2019, 20:38, ukupno mijenjano 1 put.

Saurman
Kontakt:

Post Postao/la Saurman » 29 okt 2019, 20:37

Kovač je jednom nogom u gro,..pardon pred otkazom.

sljivo
Kontakt:

Post Postao/la sljivo » 29 okt 2019, 20:40

Gdje je onaj Arp, je l živ? Da nije gdje prešo?

Sad vidim, da nije Lewe Kovač ne bi avgust preživio.

S-Y-L-A-R
Kontakt:

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 29 okt 2019, 20:44

Ide Lewa od 46' i haj riješavaj. Znaš da si u qrcu kad ne možeš naći tekmu u kojoj možeš odmoriti jednog igrača.
41.21.1.

#WengerIn!

harden
Kontakt:

Post Postao/la harden » 29 okt 2019, 20:48

Bundesliga je napisao/la:
29 okt 2019, 20:02
Oj sta promasise, sreca.
Kako mislis necemo primiti gol :mrgreen:

Kako je moguce da trener ranga Kovaca ima vise kredita kod uprave nego jedan Ancelotti
volim skijat volim sankat
nemam skija nemam sanka

SWOT
Kontakt:

Post Postao/la SWOT » 29 okt 2019, 20:50

Lewandowski je jedini razlog zasto je Niko idalje trener Bayerna... nadam se porazu veceras, valjda ce to napokon otvoriti oci upravi Bayerna da sa Kovacem nema bolje buducnosti...

muhamedhulk
Kontakt:

Post Postao/la muhamedhulk » 29 okt 2019, 20:51

Mozel se sta zabiti? Al u njihov gol? Ovo nisu vise ni sihiri, ovo je nesto jos gore..pojma nemam.
Masiti sve one prilike..makar 3 komada su fulali.
Sarajevo šampion!
FC Bayern Rekordmeister!
Dallas Cowboys!
Thiago Alcantara=Choker!

Bundesliga
Kontakt:

Post Postao/la Bundesliga » 29 okt 2019, 20:54

harden je napisao/la:
29 okt 2019, 20:48
Kako mislis necemo primiti gol :mrgreen:

Tehnicki, mi smo dali gol :mrgreen:

Saurman
Kontakt:

Post Postao/la Saurman » 29 okt 2019, 21:14

Odmah ubacio Lewu jer strahuje od yebenog Bochuma. :rol: Hasane spremi otkaz za Kovača ili obojica pakujte kofere.
Zadnja izmjena: Saurman, dana/u 29 okt 2019, 21:14, ukupno mijenjano 1 put.

[email protected]
Kontakt:

Post Postao/la [email protected] » 29 okt 2019, 21:14

Jesmo ih stisli :mrgreen:
Mia San Mia

FC Bayern

Scholl
Kontakt:

Post Postao/la Scholl » 29 okt 2019, 21:16

Zar je Perisic igrao?
ne zajebavam se,gledo sam prvo poluvrijeme

Odgovori

Natrag na “FC Bayern München”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.