FC Bayern München - Arhiva postova

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Da li podržavate transfer Havertza po cijeni od 80+ miliona?

1) Da
18
31%
2) Ne
41
69%
 
Ukupno glasova: 59

Avatar
sljivo
Postovi: 14326
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 11 avg 2018, 00:02

Neuer na golu, Boa i Muller na klupi odmah pretvaraju Kovača u Superjuppa.

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la FCBAYERN » 11 avg 2018, 01:32

Samo se nadam i iskreno bih volio da Kovac proba ovo uigravati, pod uslovom da Thiago ostane:

Neuer
Kimmich Sule Hummels Alaba
Thiago Tolisso James
Robben/Gnabry Lewa Coman

Mislim da je ovo najbolje i najkvalitetnije sto imamo. Naglasavam, nisam za to da se ostaje pod svaku cijenu na ovom, treba tu mijenjati u zavisnosti od protivnika i pojacavati odbranu sa tri kada nailazimo na napadacki jacu ekipu ili vezni red izmijesati s jednim box to box igracem, sto nije nemoguce ako se pravilno radi, ali ovo bi trebala biti okosnica i taj "core" oko kojeg ce se modifikacije praviti. Najkvalitenija i najkreativnija postava, koja nam i najvise treba s obzirom na ulogu favorita koju cemo imati vecim dijelom sezone.
Spamm

Avatar
ledar
Postovi: 3815
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la ledar » 11 avg 2018, 11:51

@FC

Postava je dobra, možda i najbolja, ali će se teško ostvariti na terenu. Ribery će se na klupi tresti od bijesa i samo čekati prvu slabiju utakmicu da proključa. Istog trena će mu se pridružiti i Müller. Ako ćete još primiti koji gol "viška" mediji će zazivati Martineza, a neprestano će se voditi rasprava zašto se ne da više prilike Goretzki...

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la FCBAYERN » 11 avg 2018, 12:19

@ledar

Naravno, u to i ne sumnjam cak. Ribery je pokazao da ga tesko treneri kontrolisu, pa jedan Carlo poznat po "man managmentu" je imao problema samo sto ga je iz igre izbacio. Sumnjam da je za godinu dana bilo drasticne promjene svijesti.

Sto se Mullera tice, taj mi je posebno iritantan. On je jedan od onih koji su navodno pobunu u svlacionici prouzrokovali. Covjek se zalio sto ne igra, ali je krampa bio kad god je igrao. I sad ce se njemu "jadnom" traziti prava pozicija, vjerovatno i nekako opravdavati losa izdanja sve dok ili napokon ne proigra ili dok ne dosadi glavesinama i spuste ga na zemlju. U medjuvremenu, bolji ce sjediti, propadati a rezultati tamo gdje je i kad je bitno trpjeti. Nadam se da grijesim, i u procjeni njegove forme i u procjeni odnosa struktura kluba prema ovom pitanju. Ako zasluzi nek igra, ako je nastavio gdje je stao neka ga nek' malo vise gleda fudbal.

Naravno tu ce pritisaka biti. Do trenera je da postavu poslozi. Ova gore je pokazala i dokazala kvalitet uzevsi kontrolu utakmice Realu. I odbrana i vezni red su tad skoro pa besprijekorno igrali. Problem je bio u napadu i golmanu, sto je opet i to korigovano, jer krila su druga a i Neuer je opet tu.
Spamm

Avatar
effe_sa
Postovi: 7508
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 11 avg 2018, 13:14

ledar je napisao/la:@FC

Postava je dobra, možda i najbolja, ali će se teško ostvariti na terenu. Ribery će se na klupi tresti od bijesa i samo čekati prvu slabiju utakmicu da proključa. Istog trena će mu se pridružiti i Müller. Ako ćete još primiti koji gol "viška" mediji će zazivati Martineza, a neprestano će se voditi rasprava zašto se ne da više prilike Goretzki...
Pa Bayern je i ranije, čak kada je kadar bio i manje širok prozivan kao FC Hollywood. Trener se mora s tim znati nositi. Jupp se nosio, Hitzfeld se nosio, Van Gaal se jedno vrijeme nosio. Nije Van Gaal npr ni pao u odnosu sa igračima...

Ja sam za Riberyja i Robbena rekao da oni mogu odigrati 60 % utakmica. Oni su kao naznačili da su i spremni odigrati nešto manje utakmica. Budale su ako sad budu pravili probleme, kada je bilo klackanje oko novog ugovora. Vidjet ćemo da li je uprava s njima to fino dogovorila ili im je obećano standardno (stalno) mjesto u timu. Vidjet ćemo kako će se to razvijati. Da bi se imao uspjeh , Niko mora imati podršku uprave. I naravno ne treba se treneru nametati ko će igrati, nego se trener treba ocijenjivati na osnovu rezultata. Tako Niko može imati uspjeha. A sada se odmah sve tumači negativno, što ne valja.

A ako rezultati ne izostanu, mediji će moći zazivati šta god hoće. Moraš naravno imati i sreće na klupi Bayerna. Ancelottiju je to u prvoj sezoni dobro išlo, nije loše ta sezona završila (mogla je bolje). Ali nakon ispadanja tada od Reala, već su kola krenula niz brdo. A onda je na početku naredne sezone relativno rano puklo na relaciji trener - igrači. Ipak, Carlo nije toliko poznavao njemački mentalitet. Niko to itekako zna, pa čovjek ima toga u sebi, tamo se rodio, tamo proveo mnogo vremena...Zna on kako stvari idu i funkcionišu. Mana je hajmo reći nedostatak velikog trenerskog iskustva, ali ima ga više nego što su ga neki drugi treneri imali kada su startali na vrućim trenerskim stolicama.

A ako se konkretno još vratim gore na tvoj post, onda po pitanju Martineza se mora reći da je on skoro neizostavan u postavi, jer donosi sigurnost. Ako će kreirati npr Thiago, većinom ti treba Martinez, ako će to raditi Sanchez, opet bi trebao tu Martinez. Ovo što je naveo FCBAYERN (forumaš) je isto interesantno i jedna je od mogućih opcija. Može tu biti još modifikacija. Zanimljivo bi bilo vidjeti taj jedan trokut u vezi i koliko bi to stabilnosti sa sobom nosilo. Vidjeli smo npr kako Kroos u Realu funkcioniše dobro u jednom takvom trokutu, a vidjeli smo kako je to bilo ovaj put u Elf-u, kada ovaj put nije imao to "osiguranje", što zbog igrača koji nisu u formi, što zbog drugačijih postavki.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la FCBAYERN » 11 avg 2018, 13:29

@effe

Problem je sto s Martinezom ta igra izgleda dosta usporeno. I ja sam bio jedan od zagovornika povratka Spanca u vezni red (jedna od vecih zamjerki Pepovom mandatu), ali prosla sezona je pokazala da su povrede, godine i uigranost na stoperskoj poziciji ostavile danak. Prespor je postao, a s obzirom da je ekipa sada vise fluidnija kada loptu ima u nogama nego nekad ranije, nije ni stilski toliko dobar. Utakmica s Realom je to npr. pokazala, a tu bi on kao najvise trebao pomoci. Hocu reci, Martinez je kao vezni igrac dosta ofalio tokom godina, jer 2013. on je bio puno jaci u fudbalskom smislu nego danas kada se vise adaptirao na stopersku poziciju.

Sto se tice osiguraca, ne mora nuzno to Martinez biti. Primjerice u mojoj postavi, Tolisso moze biti ta neka vrsta tehnicki naprednijeg osiguraca, nesto kao Xabi (uostalom Carlo ga je zbog toga i doveo), a najveci osigurac ce ipak biti tehnicka dominantnost veznog reda. Kada protivnik ne moze parirati tehnicki i poziciono veznom redu, sanse za napde su veoma male. Dodajmo i to da je Thiago solidan defanzivno, a ni James nije vise neko ko pravi rupe, te time dobivamo solidno defanzivno stabilan, trkacki vrlo dobar i tehnicki odlican vezni red. Naravno, kada bude trebalo vise snage ili vise trke, onda kada naletimo na ekipu koja ce nas drukcijim pristupom primorati na promjene, Sanches i Goretzka ce davati veci stupanj sigurnosti veznom redu, pogotovo prvi, jer on je manje organizator i vise je trkacka masina (iako nisam rekao da ne zna igrati fudbal).
Spamm

Avatar
effe_sa
Postovi: 7508
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 11 avg 2018, 14:42

FCBAYERN je napisao/la:@effe

Problem je sto s Martinezom ta igra izgleda dosta usporeno. I ja sam bio jedan od zagovornika povratka Spanca u vezni red (jedna od vecih zamjerki Pepovom mandatu), ali prosla sezona je pokazala da su povrede, godine i uigranost na stoperskoj poziciji ostavile danak. Prespor je postao, a s obzirom da je ekipa sada vise fluidnija kada loptu ima u nogama nego nekad ranije, nije ni stilski toliko dobar. Utakmica s Realom je to npr. pokazala, a tu bi on kao najvise trebao pomoci. Hocu reci, Martinez je kao vezni igrac dosta ofalio tokom godina, jer 2013. on je bio puno jaci u fudbalskom smislu nego danas kada se vise adaptirao na stopersku poziciju.
Nije možda bio na nivou 2013. godine, ali u suštini u dosta utakmica on nama donosi stabilnost i većinom i statistički mislim da sam negdje vidio, da smo mnogo bolji s njim u prvoj postavi nego bez njega. Po meni on i dalje ima dosta kvaliteta za veznog reda. Ali ne mora nužno uvijek tu igrati.
FCBAYERN je napisao/la: Sto se tice osiguraca, ne mora nuzno to Martinez biti. Primjerice u mojoj postavi, Tolisso moze biti ta neka vrsta tehnicki naprednijeg osiguraca, nesto kao Xabi (uostalom Carlo ga je zbog toga i doveo), a najveci osigurac ce ipak biti tehnicka dominantnost veznog reda. Kada protivnik ne moze parirati tehnicki i poziciono veznom redu, sanse za napde su veoma male. Dodajmo i to da je Thiago solidan defanzivno, a ni James nije vise neko ko pravi rupe, te time dobivamo solidno defanzivno stabilan, trkacki vrlo dobar i tehnicki odlican vezni red. Naravno, kada bude trebalo vise snage ili vise trke, onda kada naletimo na ekipu koja ce nas drukcijim pristupom primorati na promjene, Sanches i Goretzka ce davati veci stupanj sigurnosti veznom redu, pogotovo prvi, jer on je manje organizator i vise je trkacka masina (iako nisam rekao da ne zna igrati fudbal).
Tolisso je dobar, sviđaju mi se kod njega određene akcije u ofanzivi. Zna zabiti gol naprije je uvijek opasan, dobar je šuter, zna s loptom generalno. Defanzivno ipak bi se trebao još popraviti. A može to, jer trkački je dobar. Goretzka se može koristiti i defanzivnije, nekad kao osigurač, ali ofanzivnije, jer ima on i tehničkih kvaliteta. Tako da...
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Bundesliga
Postovi: 11498
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 11 avg 2018, 14:55

Slažem se sa kolegom @FCBayern. Javi mi je jedan od najdražih igrača Bayerna, ali sve to izgleda mnogo brže i fluidnije bez njega u veznom redu. Javi nam treba u nekom dosta defanzivnijem pristupu. Pogotovo ne treba koristiti 4-1-4-1 sa Javijem kao liberom, treba brzo iznošenje lopte ali opet ni Thiago nije Xabi, mislim da ni on nije za te uloge. On ulazi dublje na svoju polovinu ali je preležeran na lopti.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7508
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 11 avg 2018, 16:06

Bundesliga je napisao/la:Slažem se sa kolegom @FCBayern. Javi mi je jedan od najdražih igrača Bayerna, ali sve to izgleda mnogo brže i fluidnije bez njega u veznom redu. Javi nam treba u nekom dosta defanzivnijem pristupu. Pogotovo ne treba koristiti 4-1-4-1 sa Javijem kao liberom, treba brzo iznošenje lopte ali opet ni Thiago nije Xabi, mislim da ni on nije za te uloge. On ulazi dublje na svoju polovinu ali je preležeran na lopti.
Pa baš zato što će se igrati defanzivnije, s manje posjeda, dužim loptama, onda je tu Javi idealan. Nije da će Niko odustati od posjeda skroz, samo on preferira i na tome se radilo na treningu, da lopta ide prema naprijed brže a ne da se gradi onaj sigurni posjed, gdje se kroz posjed osigurava igra - prvo osiguravanje lopte i čvrstog posjeda , pa onda građenje igre. Iako je ovo prvo više bio slučaj kod Pepa, kod Juppa je bilo modifikovanije, ali ipak smo imali većinom taj ogroman posjed. Niko hoće da se lopta brže prenosi prema naprijed i trebalo bi se više igrati i s dugim loptama. U tom slučaju brže i gubiš loptu (akcija će se ili završiti brže ili će se lopta izgubiti), ali zato se dolazi i brže do protivničkog gola. Taj stil igre bi mogao odgovarati, tj dovesti do ponovnog procvata i Mullera.
Konkurencija je u timu velika, posebno u vezi i naravno da će već biti dovoljno teško posložiti Thiaga i Rodrigueza u isto vrijeme. Nisu toliko često igrali prošle sezone skupa. Nekako se i potrefilo tako zbog povreda. A da ne govorimo dalje o slaganju svega toga kada na to dodamo Tolissa, Martineza, Sancheza, Goretzku, Rudyja...

Inače, većina igrača, pogotovo ovih ključnih se izjasnila za ostanak Boatenga. S obzirom da je većina njih bila dobra i s Vidalom, prodaja Boatenga bi mogla neke stvari poljuljati tipa timski duh.
A sasvim je jasno da su stvari na relaciju Boateng - uprava, pogotovo izgleda na relaciji Boateng - Rummenigge, dobro pukle, kada ovaj aktivno traži prelazak u drugi klub. Igrači nisu protiv njega, a ni navijači. Pričalo se ranije o tim izjavama i Kallea i Boatenga, ali možda pored tih izjava se čak iza kulisa i još nešto žešće desilo...
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sekerbay » 11 avg 2018, 16:31

Bundesliga je napisao/la:To je zato što je Jupp plagijator
harden je napisao/la:Jupp Heynckes zvani Mr. sigurica .
Ispravljeni su vam postovi :salut:
Hejnkes je kopirao kloppa s tim što je imao bolje igrače.
Kad je trebalo da improvizuje, recimo protiv reala, opasno je zakazao gurajući mulera na krilo i sl.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la FCBAYERN » 11 avg 2018, 17:29

Ma dobro, teska je bas rijec plagijator. Jupp je imao taj specifican stil. Nije bas Bayern bio BvB vol. 2. Imalo je tu razlika, jer Bayern je bio neka mjesavina LvG-a i Kloppa. Famozne 2013. Bayern je igrao i na posjed, ali spreman da ga prepusti kada to nije trebalo. Profili igraca su se razlikovali. Evo konkretno Martinez, o kojem je gore bilo rijeci, igrao je box to box igraca s agresivnijom i defanzivnom rolom, dok je Bastian bio box to box s ofanzivnijom. Naravno, igrali su u oba pravca s tim da je jedan vise kreirao vlastitu a drugi vise opstruirao protivnikovu igru. Kod Kloppa je Gundo bio kreativni box to box, pracen s Bender/Kehl rolom defanzivnog veznog koji vise stoji nazad, a veoma rijetko ide naprijed. Nije uloga ista bez obzira na razliku u kvalitetu. Opet ni ofanzivni dio nije imao iste uloge. Dakako, bilo je slicnosti ali vise iz pragmaticnih razloga, jer je Jupp uzimao ono sto je mislio da je dobro kod obje strane, odnosno kod Van Galla i Kloppa.

Ovo dole za Mullera, ja mislim je ostrija kritika. Ovaj jeste katastrofa bio, ali ne iskljucivo jer je na krilo stavljen. Jupp i nije imao nekih opcija, a opet dosta igraca je bilo tu za standardnu igru. Pokusao je da kompenzuje nedostatak jednog krila Mullerom, sto je u proslosti takodjer bio slucaj. Muller je kod Juppa dosta na krilu igrao, jedno vrijeme tu i standardan bio, a nije da je bio neproduktivan ili nekompaktibilan s tom pozicijom. Nije stvar mijenjanja pozicija za njega, jer njegova snaga je upravo bila da je polivalentan, stvar je njegove igracke ne stagnacije, nego dekadencije. Zasto, zbog cega, tesko je reci. Ali dvomec je bio u potpunosti takticki dobro pripremljen. Nema se tu sta treneru prigovoriti jer je on uradio ono sto je trebalo: blokirao im vezu, odsjekao Ronalda, ekipu postavio da dominira i kreira, a to sto su individualno neki zakazali, to je druga stvar. Da je igra postavljena da odgovara Mulleru mozda bi se izgubilo u drugim segmentima, a niko drugi sem njega nije mogao uskociti, a opet trener je ocekivao da ce kao nekada to iznijeti kako treba. Koncept igre je bio odlican, ali Lewandowski, Muller i Ribery (iako daleko bolji od ovih, ali u zavrsnici katastrofa) i Ulreich su kiksali, i to ne takticke prirode, vec tehnicki. Tu je bio i Alaba, ali ipak ne toliko los kao ovi, plus vracen s povrede. Ekipa je imala sanse, napadac prilike, krilo prostora, drugo krilo takodjer, ali dzaba kada igrac u 100% ne odradi sut kako treba. A da je bilo kvaliteta za bolju postavku, realno i nije.
Spamm

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sekerbay » 11 avg 2018, 19:22

Valjda klopp zna bolje nego mi.

„Im Moment hat das ja ein bisschen was davon, wie das die Chinesen in der Wirtschaft und Industrie machen"

https://www.google.de/amp/s/m.bild.de/s ... obile.html

Što se tiče te analize tekme protiv reala, dobro si pobrojao. Samo kažem da je muler bio strano tijelo. Bolje da je rafinja igrao, barem bi bilo ubačaja jbt. Muler je bio ko parmak.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
dirkules
Postovi: 4487
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la dirkules » 12 avg 2018, 13:26

Thilo Kehrer u Psg, znaci nista od prodaje Boe.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
sljivo
Postovi: 14326
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 12 avg 2018, 13:30

Neće niko ublehara :(

Avatar
Saurman
Postovi: 29511
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Saurman » 12 avg 2018, 13:43

BMW are interested in taking over from Audi (contract until 2023) as Bayern's car sponsor & are ready to buy shares for over €100m. VW boss Herbert Diess learned about this interest and offered a contract extension until 2030 with improved terms to prevent this change [Bild]
Daj BMW. :cool: :kafa:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
sljivo
Postovi: 14326
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 12 avg 2018, 16:02

According to Sky, #FCBayern don't show the readiness to sell Thiago Alcantara. The club don't want to sell the midfielder.
Bila istina ili ne super je da postoje ovakve vijesti. :njanjanja:

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8091
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la muhamedhulk » 12 avg 2018, 19:17

Nocas SC vs Eintracht. Ima zdf prijenos. Mi koji nemamo cemo linkove traziti. :D
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
sljivo
Postovi: 14326
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 12 avg 2018, 19:24

Sve sam više ubjeđen da niko neće Robena i Riberija izbaciti iz prve postave. Sve su odigrali u pripremnim i opet evo i sad opet igraju. Ne razumijem, lafo talenti, omladina...

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8091
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la muhamedhulk » 12 avg 2018, 19:33

slika
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
Gigabyte
Postovi: 193
Pridružen/a: 17 jan 2013, 02:02
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Gigabyte » 12 avg 2018, 20:25

Eurosport 2 ima prenos

Zaključano

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.