FC Bayern München - Arhiva postova

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Da li podržavate transfer Havertza po cijeni od 80+ miliona?

1) Da
18
31%
2) Ne
41
69%
 
Ukupno glasova: 59

Avatar
harden
Postovi: 23294
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 08 okt 2018, 22:31

effe_sa je napisao/la:
harden je napisao/la:Effe jesi ti filozofski zavrsio?
Ovo sad ko neko mudro pitanje? Ili je mangupsko?
Ozbiljno pitam.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 08 okt 2018, 22:41

harden je napisao/la:
effe_sa je napisao/la:
harden je napisao/la:Effe jesi ti filozofski zavrsio?
Ovo sad ko neko mudro pitanje? Ili je mangupsko?
Ozbiljno pitam.
Providne mangupluke, možeš npr za šljivu ostaviti, ionako je providan, a ima i vremena.
A ako šta treba pojasnit iz posta, možeš pitat fino? Samo za razumnog čovjeka i imalo obrazovanog moj je post bio jako jasan...Prema tome... ;)
Ako te šta drugo u životu sekira, pa treba pomoć, onda može preko PP...Dovoljno jasno?
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
sljivo
Postovi: 14281
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 08 okt 2018, 22:48

Efe dođem ti marku, kladio sam se na 1.01 da ćeš me spomenuti. :)

Avatar
harden
Postovi: 23294
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 08 okt 2018, 22:49

.
Zadnja izmjena: harden, dana/u 08 okt 2018, 23:29, ukupno mijenjano 1 put.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 08 okt 2018, 22:57

sljivo je napisao/la:Efe dođem ti marku, kladio sam se na 1.01 da ćeš me spomenuti. :)
Čuvaj pare, mogu ti zatrebati, ako možda nekad opet ko svojevremeno forumaše nazoveš Gebelsovcima, mogao bi i kakvu novčanu kaznu platit. Sad da li ćeš je s portalom podijeliti, to je drugi par cipela. Ali prije da bi ti deblji kraj izvukao..... :) ;)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 08 okt 2018, 23:33

Niko lutko, možda na terenu ne djelujemo interesantno, ali si na forum unio živost, svaka ti dala! :ljepota:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la ledar » 09 okt 2018, 11:03

Može Kovač izdržati još pet ili deset utakmica, ali na neke ozbiljnije staze ne. Kobasičar mu drži štangu, no znakovito je da rumeni šuti. I dela. Mislim da su moguća samo 2 kandidata - ZZ i Conte. Obzirom da je i Manu u igri za novog trenera bilo bi dobro požuriti.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 09 okt 2018, 20:01

ledar je napisao/la:Može Kovač izdržati još pet ili deset utakmica, ali na neke ozbiljnije staze ne. Kobasičar mu drži štangu, no znakovito je da rumeni šuti. I dela. Mislim da su moguća samo 2 kandidata - ZZ i Conte. Obzirom da je i Manu u igri za novog trenera bilo bi dobro požuriti.
Nemoj nas ledar zaebavat, nije ovo HSV-ova tema, pa da svaki mili čas razmišljamo o promjeni trenera.... :lol:

A sada ozbiljno malo (ili malo više) :D :
Ti ono koliko se sjećam gledaš na situaciju sa Kovačem tako da je on kao žrtveni janjac naše uprave, jel tako? Ispravi me ako griješim....Teoretski je to moguće, uprava htjela Tuchela (Kalle ga htio, Uli imao sumnje, na kraju se to zbog toga oteglo i propalo), na kraju doveden Kovač. I odmah on ispadne i kao C rješenje. Mislim krene ta priča. Međutim, često je bila politika Bayernove uprave, hajmo uzeti trenera koji nam je nešto uzeo (neku titulu), pokazao zube ili očitao malo lekciju. To je tako bilo i kod pojedinih igrača, pa smo imali slučajeve da Bayern kupi igrače koji su mu golove (pa čak i bolne zabili...). Jedan od primjera Makaay. Osvojen kup s Eintrachtom, solidan, dosta dobar zapravo rad u Eintracht Frankfurtu dvije godine, bivši igrač kluba, poznaje sredinu, djeluje razuman, onako ko ima petlju, a mogu se stvari s njim dogovoriti. To su bile neke reference i po tim nekim referencama je izgleda došao. Tako to se predstavlja u javnosti i tako je vjerovatno.

E sada ima ona tvoja teorija ili koju drugi zastupaju, oni koji kritikuju. Doveli ga, jer je opet bezbolnije i jeftinije rješenje od nekih, lako će ga se riješiti, a bit će poslušan i skakat će kako Uli i Rummenigge kažu. Teoretski moguće, ali da baš tako dovodiš trenera, bilo bi previše neozbiljno.

Inače, samo ću dodat, tj ponoviti da sam ja prvim dijelom od 7 utakmica s Nikom bio zadovoljan i vidjeli smo tu primjere protivnika koji ne mogu doći do daha, ekipa djelovala rastrčano i stabilno, šanse se koristile, vladala i prilična harmonija. Napredak Sancheza i napredak i u igri kod prekida su još neke pozitivne značajke.

E sada jasno je da se svaki trener mora prilagoditi sredini kakva je Bayern, nema tog trenera koji neće ići i na kompromise. Situaciju brojnih zvijezda, Niko je probao riješiti rotacijama i te rotacije su bile u manjem obimu do Augsburga. Tu se desila velika rotacija i krenula su kola niz brdo. Tu se Niko vjerovatno i zajebao. Protiv Gladbacha kulminacija.

Ono što je sigurno, a tu ovo gore moram zato opovrgnut što si spomenuo: Ni sam Kalle, kao ni Uli trenutno ne traže novog trenera. Naime to su još u nedjelju potvrdila 2 insajderska i Bayernu bliska novinara, a isto nema ni drugih izvora koji bi ukazivali na tako nešto.
E sada, znamo da Niko skoro nikako ne smije izgubiti narednu utakmicu. Svaki dramatični poraz ga približava otkazu. Čak i 2 možda nova knap poraza ili poraz i remi dovode ga blizu otkaza.
I da pojednostavim, smatram, da bez obzira šta ja mislio o Kovaču, da je ključno, ako si krenuo jesti go.na s trenerom, onda ih jedi i dalje (odnosi se na upravu) i probaj izvući najbolje iz situacije. Je.o to, ako će se sada odmah slomiti kola na treneru. Mislim zato da će se probati zbiti redovi i da će se gledati da sezona dobro ispadne. E šta će onda do kraja biti, šta će Niko izgubiti, a šta dobiti od trofeja prvenstveno, to bi onda i odlučilo o njegovoj daljoj sudbini.

Uli naravno će sve učiniti da zadrži trenera i da s njim maksimalno proba sve najbolje izvući, jer u suprotnom bi morao priznati i svoj poraz kada je trenersko rješenje u pitanju.

Što se igrača tiče, ono što se moglo vidjeti i ono što možemo zaključiti na osnovu nekih analiza je to da su Kovaču možda i najveći problemi trenutno Rodriguez i Hummels. Prvi je bio nezadovoljan nakon Ajaxa i rekao je treneru nakon utakmice "Nije ti ovo Frankfurt", a Hummels je kod 2 gola protiv Gladbacha toliko bio statičan i nezainteresovan, kao da pomalo bojkotuje. Veliki broj drugih igrača trenutno i nije nešto konkretno protiv trenera. Trzavice male s Riberyjem i Robbenom, možda imaju manji uticaj na krizu, ali u ovoj situaciji su skoro zanemarljive. Što opet ne znači, da i tu ne može pući totalno. Jasno je da ako Niko sada ne dobije pravu podršku uprave i da ako igrači ne budu od iste upozoreni da se određena nedisciplina neće tolerisati, da je onda Niko donji i vrlo brzo na izlaznim vratima. Mislim da u ovoj situaciji se i Salihamidžić jako loše postavlja, jer on bi morao neke stvari sada presijeći, on je tu prvi do trenera.

Ovo što kažeš za Zidanea, bilo bi idealno, u situaciji da Niko dobije pedalu. Ali u momentu eventualnog Nikinog otkaza, prije bi se moglo desiti da ekipu preuzme neka bivša Bayernova legenda u kombinaciji sa Peterom Hermannom, koji je je bio Juppov pomoćnik i sada je drugi Nikin pomoćnik uz Roberta, ali koji očigledno više voli biti pomoćni trener i koji ionako je često za taktički dio zadužen. Pa bi tada mogla izletit neka mogućnost Bayernove legende, koja nema previše trenerskog iskustva, tipa možda Scholl plus Hermann da dovrše sezonu. Jedna od opcija bi bila i Hasenhuettl, a on je neko rješenje koje pogotovo u ovoj situaciji ne znam koliko bi bilo dobro (i moglo bi biti dobro, a i ne).

Ova veća trenerska imena bi tek došla u opticaj na ljeto. Tek tada bi se moglo oko njih zapeti i angažovati ih i uz konkretan plan, pa tada i vjerovatno uz određene rekonstrukcije u kadru to bi bilo i realno. A i onako je jasno, da ako ova sezona krahira, da će sigurno biti velikih, ogromnih investicija. Samo bolje bi bilo da to sada bar bude manje bolno.... ;)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
coelho41
Postovi: 12478
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 09 okt 2018, 23:15

effe_sa je napisao/la:Što se igrača tiče, ono što se moglo vidjeti i ono što možemo zaključiti na osnovu nekih analiza je to da su Kovaču možda i najveći problemi trenutno Rodriguez i Hummels. Prvi je bio nezadovoljan nakon Ajaxa i rekao je treneru nakon utakmice "Nije ti ovo Frankfurt", a Hummels je kod 2 gola protiv Gladbacha toliko bio statičan i nezainteresovan, kao da pomalo bojkotuje. Veliki broj drugih igrača trenutno i nije nešto konkretno protiv trenera. Trzavice male s Riberyjem i Robbenom, možda imaju manji uticaj na krizu, ali u ovoj situaciji su skoro zanemarljive. Što opet ne znači, da i tu ne može pući totalno. Jasno je da ako Niko sada ne dobije pravu podršku uprave i da ako igrači ne budu od iste upozoreni da se određena nedisciplina neće tolerisati, da je onda Niko donji i vrlo brzo na izlaznim vratima. Mislim da u ovoj situaciji se i Salihamidžić jako loše postavlja, jer on bi morao neke stvari sada presijeći, on je tu prvi do trenera.
Nije on nepismen trener, jednostavno igrači ga ne poštuju jer su bukvalno većina iz prve postave Bayerna veće zvijezde trenutno nego što je Kovač bio čitavu karijeru, dok je u Frankfurtu Kovač bio veći fudbaler nego čitava ekipa Frankfurta što će ikada biti.
Nemoguće je da trener sa bilo kakvom taktikom izgubi 0-3 od Gladbacha kod kuće od kojeg ima 5 puta bolju ekipu samo eto jer je pogrešno postavio utakmicu, već jednostavno bojkot pojedinaca dovodi do loše atmosfere u timu i neispunjavanja zadataka na terenu jer misle da će oni iskakanjem iz sistema na svoj način da promijene tok utakmice.

Bayo je žrtva, kao i mnogi klubovi, prije svega svojih zvjezdica kojih je previše i znaju da se lakše riješiti trenera nego njih, a onda i uprave koja vuče loše i konzervativne poteze unazad godinama, pa tek onda trenera, kojeg ovi prvi ne poštuju. Jupp nije radio ništa posebno ali je bio poštovan. Ne bi trebali navijači Bayerna biti prenagli s optužbama za trenera kad otprilike većina trenera u modernom fudbalu se manje zadržavaju u klubu nego glavne zvijezde.

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Klare » 09 okt 2018, 23:27

Drugovi nisam odavno pisao, manje-više sam čitao. Nisam pisao jer poslije one krađe drugu godinu zaredom, nevjerovatne krađe protiv istog protivnika sam naglo ohladio od fudbala. Čak ni SP nisam pratio kao nekad. Bayerna pogledam, to je ipak navika subotom popodne, ili snimak, imam zanimaciju još za gledanje Bayerna, ali da doživljavam pobjede ili poraze, ma ne baš. Možda su to i životni putevi, možda to vrijeme nosi, a prije će biti da sam poslije te krađe okrenuo glavu jer se ne želim zamarati o stvarima na koje ne mogu uticati, možda sam promijenio svoje navike što i jesam vjerovatno da se dajem u stvari na koje mogu uticati, tako da kao slijed događaja dođe hladan odnos prema fudbalu, i inače ostalim stvarima koje nisu u mojoj moći.

Kako god, imam pravo da se upišem, ostavim mišljenje.
Krenuli smo moćno, protivnicima nismo davali do daha da dođu, njihova reakcija u toj nemoći je bila da udaraju, posljedica je nesvakidašnja direktne povrede nakon startova kojima je bila namjera da nas povrijede.
Vukli smo dobro, Roben nije bio na aman nivou, Boa se nakon par uvodnih utakmica, gdje ga se guralo u postavu očito radi prodaje, poslije u septembru došao do dobre forme.
Niko je dobro rotirao, nije bila aman neka igra za oko, ali smo fizičkom snagom udruženom sa umijećem koje je naširoko poznato mljeli protivnike, jednostavno smo ih dominirali, prije svega trkom koja na ovo umijeće daje samo najbolji rezultat.

To je bila taktika, takjtika Frankfurta.
šljivo, iako bezveze lik, ovdje je bio upravu, čudi me da nam to ne donosi na nos.
Takva taktika kod najvećih timova ne prolazi, gonjeni euforijom uspjeli su održati ritam, pojavili se nezadovoljni, koji usput više i ne trče nešto, a onda dovoljno da imaš dvojicu koji ne popunjavaju prostor, sva taktika pade u vodu, jer onaj ide da zatvori, drugi tamo, čista pometnja što i jeste.

Teško će Niko opstati, teško sa ovom taktikom, a drukčije čini mi se i ne zna, teško je među toliko igrača očekivati da svih 11 konstantno trči.
Ono što se uradi u napadu, posljedica je kvalitetne odbrane, sada kad nema ni kvalitetne odbrane nema ni napada.

Većina je to, ima nešto i do igrača, štaviše Uprava snosi dozu odgovornosti.
Nezadovoljdstvo igrača nastaje kada trener nema znanja, tu ne pomaže ni dobar odnos koga nIko gaji kao osnovu fudbalske filozofije. Tako proći ne možeš, jer nema šanse da ćeš se svidjeti petorici ljudi, a kamoli njima 20 podjednako, ma koliko dobar i fer bio. Tada trebaš imati promjenu plana, pitanje da li ga hrvat ima?

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la ledar » 10 okt 2018, 12:30

effe_sa je napisao/la: Nemoj nas ledar zaebavat, nije ovo HSV-ova tema, pa da svaki mili čas razmišljamo o promjeni trenera....
Tako je svojedobno govorio i @Pale za Favrea pa je otperjao, govorili su isto za Stögera u Kölnu pa je i on otperjao... otperjali su mnogi i sa puno jačim referencama. Nema to veze sa zaj.ebavanjem ni podj.ebavanjem nego iznosim svoje mišljenje koje se nekima može ali i ne mora svidjet. Tu se po meni radi o tri stvari (kratim da bi post bio čitljiv).

Prva, kako su već rekli kolege šljivo i Klare, to je Kovačev sistem igre. Igra se okomito po bokovima, sa brzom tranzicijom ili preskakivanje dugim loptama, uz standardni visoki presing. Igra se onako pravo bauštelski, kao u Frankfurtu. Ali vi niste na takvu taktiku primorani, kako je već zaključio James u svlačionici. Jer imate puno drukčijih kvaliteta i krila vam više nisu komparativna prednost, no te kvalitete u takvoj igri ne dolaze do izražaja.

Druga, Kovaču je takav sistem donio uspjeh u Frankfurtu (zapravo je uspjeh bio više u dvije kup sezone nego u prvenstvu) i on od njega, kako izgleda, nema namjere odstupit. Drži se onoga što zna, i tu je onda problem što ima vrlo malo klupsko trenersko iskustvo da se upusti u nešto drugačije.

No, i takva taktika može biti uspješna, zašto ne. Ali tu onda dolazimo do treće stvari, a to je izbor kadra. U takvoj igri James ti onda ne treba, pogotovo ne na krilu. Također ti je Gnabry bolje rješenje od sterilnog Ribca, kao i Baoteng od Hummelsa u odigravanju dugih paseva... i generalno su ti bolji oni koji mogu igrati žešći presing. Za razliku od nekih ja ne mislim da igrači igraju protiv trenera, oni igraju najbolje što trenutno mogu, ali ne igraju ono što trener od njih traži.
effe_sa je napisao/la: Ti ono koliko se sjećam gledaš na situaciju sa Kovačem tako da je on kao žrtveni janjac naše uprave, jel tako? Ispravi me ako griješim....
Griješiš, zašto bi on bio ičija žrtva? On je došao kod vas svojevoljno, unaprijed je znao što ga čeka, provodi svoje zamisli i za to je dobro plaćen. Mnogi treneri mogu samo sanjati takvu "žrtvu". Činjenica jest da je on došao kao najmanje treći (prvi je bio Jupp, drugi Tetejac, a Julien se sam izjasnio pa se njega može ali i ne mora računati), ali to i nije tako bitno. Možeš ti curi bit i peta opcija, bitno je samo dal funkcionirate ili ne.
effe_sa je napisao/la: E sada ima ona tvoja teorija ili koju drugi zastupaju, oni koji kritikuju. Doveli ga, jer je opet bezbolnije i jeftinije rješenje od nekih, lako će ga se riješiti, a bit će poslušan i skakat će kako Uli i Rummenigge kažu.
Nemam nikakve teorije na temu zašto su ga doveli. Imam teoriju o tome koliko vrijedi. Koliko? Pa toliko koliko je plaćen. 90% kadra (igračkog ili trenerskog) vrijedi baš toliko koliko su plaćeni, tržište najbolje "zna". Znači Kovač vrijedi 5,5 milki. Zizu npr. vrijedi triput više.
effe_sa je napisao/la: Ono što je sigurno, a tu ovo gore moram zato opovrgnut što si spomenuo: Ni sam Kalle, kao ni Uli trenutno ne traže novog trenera. Naime to su još u nedjelju potvrdila 2 insajderska i Bayernu bliska novinara, a isto nema ni drugih izvora koji bi ukazivali na tako nešto.
Počelo se pisati (Bild, RMC...) a gdje ima dima obično ima i vatre. Normalno da uprava neće priznati, pa nijedna uprava na svijetu neće reći "da, uskoro bi mogli promijenit trenera", kakvu bi to poruku poslali igračima i tom treneru, valjda se očekuje da u tom "prijelaznom razdoblju" klub prikupi što više a ne što manje bodova. Da postoje kontakti sa drugim trenerima/njihovim menadžerima je savršeno normalno i očekivano, uprava mora biti spremna na hitnu akciju ako se nastavi niz loših rezultata a ne da je to dočeka ko grom iz vedra neba.

Zbog naprijed navedenog ja mislim da Kovač neće dočekat kraj sezone. To je moje mišljenje i niko se zbog toga ne mora osjećat ugroženo. Može bit da sam potpuno u krivu, što ne bi bilo ni prvi puta. Općenito je dobro da se pišu različita mišljenja, tomu forum i služi i zato se i čita. Kad bi svi pisali isto ne bi bilo zanimljivo. Nije dobro jedino kad se članovi vrijeđaju i etiketiraju na osobnoj razini, to je tim više bezveze što se većina osobno i ne pozna.
effe_sa je napisao/la: Pa bi tada mogla izletit neka mogućnost Bayernove legende, koja nema previše trenerskog iskustva, tipa možda Scholl plus Hermann da dovrše sezonu. Jedna od opcija bi bila i Hasenhuettl, a on je neko rješenje koje pogotovo u ovoj situaciji ne znam koliko bi bilo dobro (i moglo bi biti dobro, a i ne).
Mislim da bi to bilo jako rizično sa vaše strane. Hermann je istina vaša legenda (ko recimo Rieger kod nas), ali to nije ta dimenzija, dok bi Scholl bio mačak u vreći (sjetimo se npr. Effenberga).

Avatar
osobaodpovjerenja
Postovi: 398
Pridružen/a: 11 avg 2018, 13:41
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la osobaodpovjerenja » 10 okt 2018, 12:53

Mrze njega i bracu jer su auslenderi prico mi jedan nas covjek od tamo...
Srdjan Stanic pitarski ker

Avatar
sljivo
Postovi: 14281
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 10 okt 2018, 21:29

Ne prođe ni dan a da ne izađe novi monti pajton skeč o odnosima u ekipi. Evo kažu i Sule odbio poslušati instrukcije i naredbe na terenu i svojevoljno, pri negativnom rezultatu, išao u napad - pri dva nula Sule krenuo u napad i govorio moramo zabiti a Kovač ga vraćao u odbranu, i kasnije ga ovaj nije slušao i išao bez da se osvrće na klupu. Još se sa Kimmichem tj drugim igračima nešto konsultovao prije odlaska u napad. Šta je slijedeće?

Evo sportbild izbacio shortlist mogućih transfera na pozicijama krila i ofanzive, tu je naravno Rebić, pa Bailey, Martial, Thauvin, Fekir, Cengiz i nekakav Pepe.

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8062
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la muhamedhulk » 10 okt 2018, 22:44

pepe je kralj. znaci ko ousmane dembele birvaktile. izgleda kao zabavljac na terenu. :D
daj tog thauvina vise, prizivam ga 'sto' godina :D
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 11 okt 2018, 19:14

ledar je napisao/la:
effe_sa je napisao/la: Nemoj nas ledar zaebavat, nije ovo HSV-ova tema, pa da svaki mili čas razmišljamo o promjeni trenera....
Tako je svojedobno govorio i @Pale za Favrea pa je otperjao, govorili su isto za Stögera u Kölnu pa je i on otperjao... otperjali su mnogi i sa puno jačim referencama. Nema to veze sa zaj.ebavanjem ni podj.ebavanjem nego iznosim svoje mišljenje koje se nekima može ali i ne mora svidjet. Tu se po meni radi o tri stvari (kratim da bi post bio čitljiv).
Ovo gore kada sam napisao i ja sam mislio u zaebanciji, opšte nisam mislio u smislu da si došao da provociraš ili tako nešto.... :D Malo sam sa zafrkancijom počeo post...Reko samo da bude jasno... :D
Iako vi ovdje sa HSV-ove teme, istini za volju, stvarno nekada zaista brzo želite promjenu trenera, kada je vaš klub u pitanju. Čak vam je nekako uvijek trener kriv. :D

ledar je napisao/la: Počelo se pisati (Bild, RMC...) a gdje ima dima obično ima i vatre. Normalno da uprava neće priznati, pa nijedna uprava na svijetu neće reći "da, uskoro bi mogli promijenit trenera", kakvu bi to poruku poslali igračima i tom treneru, valjda se očekuje da u tom "prijelaznom razdoblju" klub prikupi što više a ne što manje bodova. Da postoje kontakti sa drugim trenerima/njihovim menadžerima je savršeno normalno i očekivano, uprava mora biti spremna na hitnu akciju ako se nastavi niz loših rezultata a ne da je to dočeka ko grom iz vedra neba.

Zbog naprijed navedenog ja mislim da Kovač neće dočekat kraj sezone. To je moje mišljenje i niko se zbog toga ne mora osjećat ugroženo. Može bit da sam potpuno u krivu, što ne bi bilo ni prvi puta. Općenito je dobro da se pišu različita mišljenja, tomu forum i služi i zato se i čita. Kad bi svi pisali isto ne bi bilo zanimljivo. Nije dobro jedino kad se članovi vrijeđaju i etiketiraju na osobnoj razini, to je tim više bezveze što se većina osobno i ne pozna.
Ja sam naveo samo da su pouzdani izvori koji govore da se o treneru trenutno ne diskutuje, da mu trenutno mjesto još nije kritično. Ne razmišlja se o otkazu. A to su rekli Karlo Wild, Uli Koehler, dvojica jako pouzdanih i insajderskih novinara, kada je Bayern u pitanju. Bilo je tu još nekih insidera koji tvrde isto. A naravno da kada trener ovako zareda s lošijim rezultatima i još doživi poraz od 0:3 kući, pa malo će ko staviti baš ruku u vatru da će on dugo preživjeti na klupi jednog Bayerna. Samo sam rekao, da će se sigurno gledati, da se stvari isprave zajedno s Kovačem i usmjere na pravi put te da bi to bilo poželjno. Naime, nisam nikada za prebrze otkaze trenerima, isto tako rekao sam da ne smatram da je trener loš, ali teško je naravno reći koliko će vremena dobiti. Uskoro će se znati, kuda ovo sve ide. Naredni rezultat i prikazana će igra već jako puno reći.
Ja vidim problem i u tome, što ćemo jako teško u ovom trenutku naći neko jako dobro rješenje. Tek mislim da je to realno na ljeto, ko što sam i rekao.
E sada naravno kada bi se mogao uloviti Zidane, onda bi to bila druga priča. To bi bilo dobro rješenje. Ali i tu imamo malo nezgodnu situaciju, što opet sve kreće na neki način ispočetka i što treba tada dosta stvari reparirati.

Tvoje mišljenje naravno poštujem i nisam ni u ranijem postu rekao nešto drugačije. Samo što sam iznio svoj osvrt i drugačiji malo pogled na stvari. Iako si naravno dosta toga sada iznio što se i slažem, a naravno ima i ovih stvari koje su za diskusiju.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Osim13 » 11 okt 2018, 19:22

Ane Karenjine, Ane Karenjine everywhere
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la schickeria » 11 okt 2018, 19:30

sljivo je napisao/la:Ne prođe ni dan a da ne izađe novi monti pajton skeč o odnosima u ekipi. Evo kažu i Sule odbio poslušati instrukcije i naredbe na terenu i svojevoljno, pri negativnom rezultatu, išao u napad - pri dva nula Sule krenuo u napad i govorio moramo zabiti a Kovač ga vraćao u odbranu, i kasnije ga ovaj nije slušao i išao bez da se osvrće na klupu. Još se sa Kimmichem tj drugim igračima nešto konsultovao prije odlaska u napad. Šta je slijedeće?

Evo sportbild izbacio shortlist mogućih transfera na pozicijama krila i ofanzive, tu je naravno Rebić, pa Bailey, Martial, Thauvin, Fekir, Cengiz i nekakav Pepe.
ne treba bas citati sve medije i uzimati zdravo za gotovo sve sto pise

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8062
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la muhamedhulk » 12 okt 2018, 20:51

ode i alababa...ne znam na koliko samo. steta.
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Saurman » 13 okt 2018, 01:16

Bild | Bayern players are revolting against Niko Kovac's training methods. According to Bild-info, Kovac obliges his players to go on a bike ride for 20 minutes after every training and 30 minutes after every game for regeneration. This „overtime“ is annoying the players.
Primadone nervira vožnja bicikla.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 13 okt 2018, 01:37

muhamedhulk je napisao/la:ode i alababa...ne znam na koliko samo. steta.
Gdje ode? :D
Ako si mislio na povredu, što se nje tiče počeo je pomalo trenirati, tačnije trenutno je od jučer na programu trčkaranje.
S treningom je počeo i Rafinha.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Zaključano

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.