FC Bayern München

Moderatori/ce: ribery,_dreamer_,Monolog,hammers,geronimo

Ko je najlošiji pojedinac prvog dijela sezone

Anketa je završila: 11 jan 2020, 10:53.

1) Perišić
10
31%
2) Boateng
16
50%
3) Neko treći
6
19%

Ukupno glasova: 32

SWOT
x 1
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la SWOT » 08 dec 2019, 13:18

Coman je jedna tesko limitiran igrac koji nema mjesta da igra u jednom klubu kao sto je Bayern, u 4 godine Bayerna nimalo se popravio, ostao je na istom nivou kao kad je dosao u Bayern, jedino sto Coman zna je gurnut loptu ispred sebe i sprint... niti ima dobar udarac, lijevom nogom ne zna nista a desna mu je slicna lijevoj, centarsut kriminalan, prodori su mu uvijek na isti nacin, pod hitno ga se trebaju rijesiti i dovest nekog ko ima konkretniju zavrsnicu.

Stefan Effenberg
Kontakt:

Post Postao/la Stefan Effenberg » 08 dec 2019, 13:49

effe_sa je napisao/la:
08 dec 2019, 01:03
Sve dok mi ovako nevjerovatno promašujemo, nemamo šta pričati o nekim drugim detaljima, kako je ko odigrao i koliko je ko kvalitetan. Ofanzivni dio je u ove dvije utakmice zakazao i koliko god da su šansi kreirali, može se ipak reći da ovoliko istih i na tako nevjerovatan način nisu promašili sigurno u nekih zadnjih 2-3 sezone najmanje. Govorim o kvaliteti tih šansi. Ispade da je nama 10 šansi potrebno za 2 gola, a prije bi bile dovoljne 2-3, da ne govorim koliko smo još efikasniji nekad znali biti, pa smo iz poluprilike znali zabiti. Toliko je peljanja naprijed s loptom, oko i u šesnaestercu protivnika i toliko razmišljanja, odvagivanja, neodlučnosti...
Ali to smo odavno rekli ove sezone, kad Lewa stane, stat će i napad jer osim Lewe i tu i tamo Gnabrya ove sezone nemamo igrača koji će zabijati. Muller ove sezone zabio par komada samo. Coman svega par komada.

Lewa nije stroj ma kako god on izgledao moćno. Normalno da će pasti kad-tad. Treba ga odmoriti. Nema svježine. Igrač koji je odigrao najviše minuta ove sezone poslije Neuera.

Sad se vidi da smo ovdje mogli dovesti i Wernera za 30 do 40 milijuna i koji bi zasigurno bio bolji od pojedinaca a koji bi isto tako mogao zamijeniti Lewu u određenim utakmicama.

effe_sa je napisao/la:
Martineza opšte ne krivim, ono čak i nije bio penal, jer je Javi stigao prije do lopte, loptu je izbio, pa je Gladbachov igrač onda pao preko njegovih nogu. A ako već govorimo da je u toj situaciji sudija i bio u pravu, jer eto kao postojao je konktakt, onda je sudija u prvom poluvremenu trebao svirati penal za nas, kada je Zakaria igrao rukom. Ruka je bila odmaknuta od tijela i lopta se kretala prema golu.

Kako Effe nije penal.. Prije je došao Thuram do lopte, piknuo si naprijed i onda mu ukliže Martinez. Sve čisto. Pogledaj još jednom situaciju.

effe_sa je napisao/la:
Ipak izgubili smo najviše zbog vlastitih promašaja, a oni se vratili i iskoristili svoje prilike. Prvo poluvrijeme smo faktički sjajno odigrali, izuzevši naravno te brojne promašaje. S ovakvim stilom igre, moraš naprijed zabijati i moraš kod onolikih šansi zabiti bar 2 gola ili bar rani gol. S onakvim intenzitetom ne možeš baš cijelu utakmicu odigrati i onda kada ne zabiješ, desi se to što se i desilo. E sada ili će protiv Werdera konačno opet otčepit (a trebalo bi konačno), pa će se vratiti efikasnost iz te prve 4 utakmice pod Flickom ili upadamo u dublju kirzu i opet će se sve dovoditi u pitanju i već se zimskoj pauzi moraju praviti i neki radikalniji potezi. Naravno koliko god bilo stvari koje i nerviraju i koliko god ovo sada djelovalo kao neki pad, ništa se drastično nije desilo. To 7. mjesto je ionako skroz privremena situacija, jer sve je gore u vrhu tabele u blizu. S tim što za prvo mjesto sada trebamo veliku seriju.

A razumljivo je da kod ekipe ima i zasićenosti, jer sada baš traje ta dominacija na domaćoj sceni i sve to ok, ali je nevjerovatna činjenica na čemu mi gubimo utakmice, na jednoj totalnoj neefikasnosti i to 2 utakmice zaredom.
Ma ovdje trebaju radikalni rezovi na ljeto. Čak i da osvojimo naslov, po meni niti u tom slučaju nemamo ekipu za osvajanje lige prvaka.

Kahn -> Eberl -> Ten Hag.

To je prvo i osnovno što se mora učinit.

Boateng, Martinez, Perišić, Coutinho - out. To je drugo i osnovno što se mora učinit.

Na ledu su po meni svakako i Thiago, Goretzka, Muller, Coman.

effe_sa
x 2
Kontakt:

Post Postao/la effe_sa » 08 dec 2019, 15:02

Stefan Effenberg je napisao/la:
08 dec 2019, 13:49

Ali to smo odavno rekli ove sezone, kad Lewa stane, stat će i napad jer osim Lewe i tu i tamo Gnabrya ove sezone nemamo igrača koji će zabijati. Muller ove sezone zabio par komada samo. Coman svega par komada.

Lewa nije stroj ma kako god on izgledao moćno. Normalno da će pasti kad-tad. Treba ga odmoriti. Nema svježine. Igrač koji je odigrao najviše minuta ove sezone poslije Neuera.

Sad se vidi da smo ovdje mogli dovesti i Wernera za 30 do 40 milijuna i koji bi zasigurno bio bolji od pojedinaca a koji bi isto tako mogao zamijeniti Lewu u određenim utakmicama.
Eh sada tu dolazimo do problema što sam Lewa treba shvatiti da ne može igrati sve utakmice. On skoro nikad ne želi na klupu, bitno mu je da stalno igra, želi da što više golova zabija. I takvi igrači moraju biti na neki način egoisti, ali opet moraš odvagati šta je najbolje za ekipu i u tome je veličina. A isto tako se tu i uprava mora drugačije postaviti.

Isto tako, trenutnu situaciju ne posmatram samo na način Lewa je stao pa to je uzrok. Po meni su neki promašaji nevjerovatna stvar. Ali nekad sranje naleti pa ti se desi utakmica s Leverkusenom, pa onda misliš: "Ma hajd u toj utakmici nisu ulazile lopte u narednoj hoće " ali onda se sranje nastavi. Problem je (ma ko god se nalazio u šansi) što se toliki broj prilika propušta. I ja sam siguran ako u velikoj utakmici LP ispadnemo, to će biti skoro isključivo zbog neefikasnosti. Ekipa nema problem da joj nedostaje kvaliteta, ima problem što jako malo igrača želi preuzeti odgovornost. I svi su oni kao složni i ne vlada tu generalno loša atmosfera, ali jedan lošiji rezultat i odmah svako želi drugom gurnuti krivicu. A nema više alibija u liku Nike Kovača. Sve govori činjenica da jučer pred novinare izuzev Kimmicha, Neuera i Mullera niko nije htio. Svi se u takvim situacijama povuku u sebe. Nemaš više Schweinija, Lahma, Riberyja, Robbena koji će preuzeti odgovornost i povući ostale. Lewa je sada došao u prvi plan, pogotovo kako nema Riberyja i Robbena, jer nekako on i Muller su tu nekako glavni uz Neuera, ali nije Poljak ta vrsta predvodnika. Muller kada je na terenu, on vidi se da vuče ostale, gleda da animira, ali i on i pored toga što su njegove partije dobre pod Flickom, mora krenuti opet redovno pogađati da bi se održavao u timu. Svaki igrač, ako želimo da imamo neki uspjeh, trebao bi da ima argumente zašto igra.
Isto ko što Coutinho je znao u pojedinim utakmicama napraviti par fantastičnih pasova i drugih poteza, ali tih par nije dovoljno. Kada bi uvezao par takvih utakmica da ih baš cijele odigra na takvom nivou, kako to pokaže u tih nekih par trenutaka, to bi bilo zlata vrijedno.

Mislim samo eto zamisli da svaki igrač, govorim o svima koji su imalo bili aktuelni za prvih 11, da odigra na svom nivou i da svoje znanje pokaže u periodu u kojem provede na terenu (bilo da igra od početka ili da uđe s klupe na 20,30 minuta). I onda probaj skontat gdje krajnji domet ovog kadra, ove ekipe... ;) A prvo naravno treba opet probit led i riješit se ove neefikasnosti iz protekle dvije utakmice i doći opet do te lakoće u igri. To nam treba prvo i brzo, pa onda možemo dalje pričati....

Kako Effe nije penal.. Prije je došao Thuram do lopte, piknuo si naprijed i onda mu ukliže Martinez. Sve čisto. Pogledaj još jednom situaciju.
Pogledao više puta na njemačkim tv kanalima i meni je taj penal na granici, jednostavno Martinez je imao i kontakt s loptom. Pisao malo prije o tome na temi Gladbacha i ne mogu više... :) U konačnici nije više ni bitno...Mi moramo naše gore spomenute stvari riješiti i ispraviti, pa nam ovakve situacije neće biti presudne. Da smo do penala zabili 3-4 gola koja smo mogli, pogotovo u prvom poluvremenu, onda nam taj penal ne bi ništa ni predstavljao i taj primljeni gol koji je proizašao iz istog..

Ma ovdje trebaju radikalni rezovi na ljeto. Čak i da osvojimo naslov, po meni niti u tom slučaju nemamo ekipu za osvajanje lige prvaka.

Kahn -> Eberl -> Ten Hag.

To je prvo i osnovno što se mora učinit.

Boateng, Martinez, Perišić, Coutinho - out. To je drugo i osnovno što se mora učinit.

Na ledu su po meni svakako i Thiago, Goretzka, Muller, Coman.
Ma u LP niti jedna od top ekipa nije sada na nekom nivou da kažeš taj ili taj je favorit. Ako bi se mi opet dozvali mogli bi daleko, nemam mi opšte loš kadar. Samo imamo probleme u strukturi kadra...Ko npr u vezi ako ne misliš više koristit Martineza kao šesticu, imaš problem jer takvog profila onda nemaš. Generalno dosta sličnih igrača u vezi imamo. Tako da onda u suštini imaš širinu a na momente ti nešto fali. Uz neku sreću i nešto da se sklepa tu, moglo bi se gurati dobro ovu sezonu još, a za narednu trebalo bi poradit.
A Kahn dolazi u upravni odbor od Nove godine i bit će član, a predsjedava istim od početka 2021. Možda tek od tada i značajnije promjene. Naravno sada uz trenera fali sportski direktor s karizmom, što Hasan ni u kojem slučaju nije. I Jupp je došao do punog sjaja kada je uz sebe dobio jednog Sammera. Kada je takav sportski direktor uz tebe, koji ti zna čuvati leđa i skinuti pritisak, a uticati i na ekipu na određen način, onda je to druga priča.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Na krovu Evrope, 5. put prvaci, der Henkelpott ist wieder da
König Bastian Schweinsteiger
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Saurman
x 5
Kontakt:

Post Postao/la Saurman » 08 dec 2019, 16:52

Bayern scored 2 goals from 40 shots against Leverkusen and Mönchengladbach
Poslije svake utakmice bi ih ostavio da šutiraju na gol bar 2h.
1974---1975---1976---2001---2013

Rajaz
Kontakt:

Post Postao/la Rajaz » 08 dec 2019, 17:29

Jedino Pep Guardiola može izvući Bayern iz ove dubioze.

Zamolio bih moderatora za novu anketu. Vjerujem da bi 80% bilo za povratak najvećeg katalonskog sina :kava

harden
x 13
Kontakt:

Post Postao/la harden » 08 dec 2019, 18:17

08 dec 2019, 13:16
geronimo je napisao/la:
07 dec 2019, 19:18
Došlo neko čudno vrijemee, nemaa hemijeee :salut:
Ništa me vise ne može iznenaditi, samo hladnokrvno posmatram. :kafa:
Manje-više sve ste rekli, ali ona scena kod našeg kontranapada pri rezultatu 1:1 kada **** Coman treba proturiti loptu Lewi (a niđe nikog, brisani prostor) i on uhelaći šansu da se meč okonča u našu korist :silent:
Znači kod ove situacije mi je tlak skočio na 300... :evil: :evil: Ja jednostavno ne mogu vjerovati da Coman to nije uspio odigrati.. Pa to bi dijete od 10 godina odigralo točno i precizno a ne jedan igrač Bayerna.

To je slijedeća situacija ( second half -> 88. minuta pa na dalje ): https://hdmatches.com/2019/12/07/video- ... er-2019/#3

Gledam ponovno situaciju i ne vjerujem. :shock: :shock: :shock:

Definitivno igrač koji me najviše razočarao ove sezone i da budem iskren prodao bih ga na ljeto ako se drastično ne popravi. Ovo do sada šta prikazuje je zrelo za prodaju.
To je smijesno, teze promasiti nego zabiti ovu situaciju ali mene nakon onog napada 3 na 1 gdje Gnabry vodio loptu ( ne protiv Gladbacha nego Kusena cini mi se ) nista ne cudi.

A nije da nismo pisali da ce stati napad kad stane i Lewa i da se ne moze onakva forma odrzati dugo vremena, pogotovo jer je on egomanijak koji ne zeli odmoriti nikako.
volim skijat volim sankat
nemam skija nemam sanka

Stefan Effenberg
Kontakt:

Post Postao/la Stefan Effenberg » 08 dec 2019, 21:33

effe_sa je napisao/la:
08 dec 2019, 15:02
Eh sada tu dolazimo do problema što sam Lewa treba shvatiti da ne može igrati sve utakmice. On skoro nikad ne želi na klupu, bitno mu je da stalno igra, želi da što više golova zabija. I takvi igrači moraju biti na neki način egoisti, ali opet moraš odvagati šta je najbolje za ekipu i u tome je veličina. A isto tako se tu i uprava mora drugačije postaviti.

Isto tako, trenutnu situaciju ne posmatram samo na način Lewa je stao pa to je uzrok. Po meni su neki promašaji nevjerovatna stvar. Ali nekad sranje naleti pa ti se desi utakmica s Leverkusenom, pa onda misliš: "Ma hajd u toj utakmici nisu ulazile lopte u narednoj hoće " ali onda se sranje nastavi. Problem je (ma ko god se nalazio u šansi) što se toliki broj prilika propušta. I ja sam siguran ako u velikoj utakmici LP ispadnemo, to će biti skoro isključivo zbog neefikasnosti. Ekipa nema problem da joj nedostaje kvaliteta, ima problem što jako malo igrača želi preuzeti odgovornost. I svi su oni kao složni i ne vlada tu generalno loša atmosfera, ali jedan lošiji rezultat i odmah svako želi drugom gurnuti krivicu. A nema više alibija u liku Nike Kovača. Sve govori činjenica da jučer pred novinare izuzev Kimmicha, Neuera i Mullera niko nije htio. Svi se u takvim situacijama povuku u sebe. Nemaš više Schweinija, Lahma, Riberyja, Robbena koji će preuzeti odgovornost i povući ostale. Lewa je sada došao u prvi plan, pogotovo kako nema Riberyja i Robbena, jer nekako on i Muller su tu nekako glavni uz Neuera, ali nije Poljak ta vrsta predvodnika. Muller kada je na terenu, on vidi se da vuče ostale, gleda da animira, ali i on i pored toga što su njegove partije dobre pod Flickom, mora krenuti opet redovno pogađati da bi se održavao u timu. Svaki igrač, ako želimo da imamo neki uspjeh, trebao bi da ima argumente zašto igra.
Lewa je egomanijak, tu nema dileme. Problem je u treneru i upravi koja mu mora dati do znanja da ne može igrati svaku utakmicu. Tu se mora ocrtati čvrsta ruka prema Lewi jer ne može drugačije. Mislim, nije naravno u svim tim promašenim prilikama problem bio samo u Lewi nego je vidljivo da mu fali svježine.

I još možemo ovdje dodati da je on osobno možda razočaran što je postao samo 8. igrač svijeta. Sigurno mu to nikako nije dobro sjelo pa se moglo i na taj način razmišljati da mu treba psihičkog odmora.

Za veliki broj promašenih prilika možemo govoriti o karakteru igrača. Možemo govoriti o hladnokrvnosti i odlučnosti gdje objektivno osim Neuera, Kimmicha i Mullera nema igrača koji će zagalamiti na suigrače, protivničke igrače, suca...

To govori dosta o ovoj ekipi i zato je najvažnije od svega da se kod kupovine igrača gleda i na taj mentalitet koji igrači moraju posjedovati da bi igrali u Bayernu. Svakako da ovoj ekipi nedostaje ličnosti, pobjedničkog mentaliteta i tu treba da se također mijenjaju igrači koji to ne posjeduju.

effe_sa je napisao/la:
Isto ko što Coutinho je znao u pojedinim utakmicama napraviti par fantastičnih pasova i drugih poteza, ali tih par nije dovoljno. Kada bi uvezao par takvih utakmica da ih baš cijele odigra na takvom nivou, kako to pokaže u tih nekih par trenutaka, to bi bilo zlata vrijedno.
Coutinho je igrao fenomenalno u Liverpoolu i zato je postao igrač koji vrijedi 150 milijuna. Međutim, sjedenje na klupi ga je bacilo dosta unazad i njega bi se trebalo dobrano istrpjeti da uhvati formu. Da li si Bayern može priuštiti da vraća Coutinha u formu? Mislim da ne može i ne smije.

Coutinho je igrač prevage, da li golom ili driblingom. Ali, to je prošlost. Coutinho ima magiju ali koliko vremena još treba proći da pokaže tu magiju? On je igrač koji nije niti na 30% onoga što je igrao u Liverpoolu.

Ovdje se opet postavlja pitanje upravi i njezinog lutanja u riješenjima. Zašto se dovodi Coutinho kad znaš da je momak 10-ka a u ekipi imaš već Mullera koji će raditi probleme ako neće igrati konstantno? Uzimajući u obzir da je i Muller 10-ka. Nema logike.
effe_sa je napisao/la:
Mislim samo eto zamisli da svaki igrač, govorim o svima koji su imalo bili aktuelni za prvih 11, da odigra na svom nivou i da svoje znanje pokaže u periodu u kojem provede na terenu (bilo da igra od početka ili da uđe s klupe na 20,30 minuta). I onda probaj skontat gdje krajnji domet ovog kadra, ove ekipe... ;) A prvo naravno treba opet probit led i riješit se ove neefikasnosti iz protekle dvije utakmice i doći opet do te lakoće u igri. To nam treba prvo i brzo, pa onda možemo dalje pričati....
Ovaj dio možda i nisam shvatio najbolje ali ću probat odgovorit.

Krajnji domet ove ekipe u TOP formi je četvrtfinale lige prvaka. Ove sezone će biti također i borbe kraja u Bundesligi ako protivnici neće popuštati drastično ( kao Dortmund prošle sezone ).

effe_sa je napisao/la:
Ma u LP niti jedna od top ekipa nije sada na nekom nivou da kažeš taj ili taj je favorit. Ako bi se mi opet dozvali mogli bi daleko, nemam mi opšte loš kadar. Samo imamo probleme u strukturi kadra...Ko npr u vezi ako ne misliš više koristit Martineza kao šesticu, imaš problem jer takvog profila onda nemaš. Generalno dosta sličnih igrača u vezi imamo. Tako da onda u suštini imaš širinu a na momente ti nešto fali. Uz neku sreću i nešto da se sklepa tu, moglo bi se gurati dobro ovu sezonu još, a za narednu trebalo bi poradit.
A Kahn dolazi u upravni odbor od Nove godine i bit će član, a predsjedava istim od početka 2021. Možda tek od tada i značajnije promjene. Naravno sada uz trenera fali sportski direktor s karizmom, što Hasan ni u kojem slučaju nije. I Jupp je došao do punog sjaja kada je uz sebe dobio jednog Sammera. Kada je takav sportski direktor uz tebe, koji ti zna čuvati leđa i skinuti pritisak, a uticati i na ekipu na određen način, onda je to druga priča.
Naravno da kadar nije drastično loš ali po meni fali dosta toga da bi imali bilo kakve šanse u ligi prvaka. Istina da nitko nije favorit ali su u ovom momentu City, PSG, Liverpool, Real i Barca TOP kandidati za naslov. Ne vidim način na koji mi možemo sa njima u taj koš trenutno.

Kad pogledamo kako je Bayern postao redovan TOP 5 favorit u Europi od 2010-2018. godine dolazimo do toga da je temelje tom veličanstvenom periodu Bayerna udario Louis van Gaal. Kasnije je don Jupp samo nadogradio svoje zamisli i složio stroj od ekipe. E za tako nešto smo promašili ceo fudbal sa Kovačom.

Znači unazadili smo se sa njim kao trenerom ( govorim ovdje o samoj igri i taktici ) jako puno. Kada se ovdje nadovežu čudne odluke oko transfera, dolazimo do trenutnog stanja. Što možda i nije loše za budućnost Bayerna ako se vratimo još malo u prošlost. Loša sezona 06/07 je bila preloman trenutak da se konačno dovedu prava pojačanja, nakon toga i loša sezona 08/09 kao totalni zaokret u razmišljanju što se tiče pojačanja.

Znači ovdje ne aludiram na skupocjena riješenja i ulaganja od 300 milijuna eura iduće ljeto ali nažalost nije niti daleko od te cifre zbog drastične promjena tržišta unazad par godina.

Zato kažem da je Kahn prijeko potrebno osvježenje u upravi. Zato je krucijalno da dođe Eberl kojeg vidim kao fenomenalnog sportskog direktora koji može prepoznati veliki potencijal i dovesti takve igrače za manje novaca. Naravno, Erik ten Hag je jedino i pravo riješenje za mjesto trenera na ljeto.

effe_sa
x 2
Kontakt:

Post Postao/la effe_sa » 08 dec 2019, 22:33

08 dec 2019, 21:33
effe_sa je napisao/la:
Ovaj dio možda i nisam shvatio najbolje ali ću probat odgovorit.

Krajnji domet ove ekipe u TOP formi je četvrtfinale lige prvaka. Ove sezone će biti također i borbe kraja u Bundesligi ako protivnici neće popuštati drastično ( kao Dortmund prošle sezone ).
Pa htio sam samo da zamisliš da Thiago, Coman i ostali pruže one svoje najbolje partije. Da odigraju na onom nivou kako smo već vidjeli da mogu. Eto uzeh onako ovu dvojicu kao primjer. I naravno da Lewandowski i Gnabry odigraju kako većinu sezone igraju. Da budu efikasni. Onda svakako mislim da se i u Ligi prvaka može daleko. A sada kako sam ja tebe shvatio, tvoje i moje mišljenje se ipak razlikuju u pogledu na sami kvalitet igrača u kadru. Ti koliko vidim puno više dovodiš u pitanje sami kvalitet igrača, dok ja vidim više problem u nekim drugim stvarima. Naravno ima tih par stvari na koje i potpuno isto gledamo. Mislim vidjelo se šta ekipa može prije ove dvije utakmice. Na dobrom je to sve putu bilo od utakmice s BVB-om pa da dalje. Pristup, rastrčanost, presing, sve je štimalo. Došlo se već i do sjajne kombinatorike u igri. Sve je dobilo određene konture. To je samo pokazatelj da ekipi ne treba puno da bude na pravom putu. I s takvim utakmicama kao protiv BVB-a, Fortune i sl. naše su mogućnosti velike, dok s ovakvim utakmicama kao protiv Leverkusena i Gladbacha možemo samo nagradu za umjetnički dojam dobiti, a lako ćemo ispasti protiv ekipa kao što su Liverpool , Real i sl. Razlika bi samo bila u odnosu na prošlu sezonu, što bi sada protiv Liverpoola redali šanse, a oni bi nas trpali. :)
Ali svakako da za ovaj prvi scenario ima nade (ove utakmice BVB i dalje, da se opet vrati ta lakoća iz tih utakmica)....Što da ne?
A isto tako Bayern je i kada su mu se manje šanse davale i sa slabijim (individualno) postavama, kadrovima dolazio dalje od četvrfinala, za koje ti smatraš da je maksimum ove sezone.

A što se tiče igrača s tim posebnim mentalitetom, koji je potreban, ja tu vidim Hernandeza kao jako dobro pojačanje. On je jedan od onih koji grize. Mislim da će on još pokazati svoj pravi kvalitet, bilo je tu dobrih naznaka i njegova povreda kao i Sueleova su jako bolne. A znam ja da ti nešto nisi oduševljen Hernandezom i nadam se za dobrobit sviju da ćeš tu na kraju biti u krivu... :D
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Na krovu Evrope, 5. put prvaci, der Henkelpott ist wieder da
König Bastian Schweinsteiger
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

dirkules
Kontakt:

Post Postao/la dirkules » 09 dec 2019, 01:08

Niko da kaže ništa od Nübela.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Saurman
x 5
Kontakt:

Post Postao/la Saurman » 09 dec 2019, 20:53

slika

SWOT
x 1
Kontakt:

Post Postao/la SWOT » 09 dec 2019, 21:25

Cestitke Hasanu na unapredjenju.

Ljudi fale nam igraci, jedan stoper ne bi bio loš na zimu, sta kazete za Merih Demirala iz Juventusa koji je navodno zatrazio transfer.

sljivo
x 14
Kontakt:

Post Postao/la sljivo » 09 dec 2019, 21:28

Neofirno su ga skinuli ko i Ulija. Što dalje od terena i telefonske govornice, i youtubea.

Scholl
Kontakt:

Post Postao/la Scholl » 10 dec 2019, 10:44

Lewandowski nije zabio otkako je objavio onaj debilni twit :D

ledar
x 3
Kontakt:

Post Postao/la ledar » 10 dec 2019, 13:17

Nakon kraće stanke opet ste se vratili na sljedovanje od 2 komada, stare navike ne daju se tek tako. Da sam na Flickovom mjestu sutra bih sa Totaćem odmarao ključne igrače Lewata, Kimmicha, Comana i Gnabryja (zadnja dva ponajviše zbog ozljeda) i igrao sa drugim ešalonom - Ulreich, Boa tenk, Mai, Kvizanac, Kutinjavi, Perišik, Mlinar …
Prvi sastav bih čuvao za đubretare u subotu, istina da su oni limitirani ali i vrlo prgavi, a često je prgavost bila penicilin za bahatost.

S-Y-L-A-R
x 4
Kontakt:

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 10 dec 2019, 13:37

Lijepo zvuči u teoriji ali nema šanse da Lewa odmara kad je na rubu rekorda.
41.21.1.

#WengerIn!

Saurman
x 5
Kontakt:

Post Postao/la Saurman » 10 dec 2019, 22:55

Šišmiši nam učinili uslugu daj Ten Haga odmah iz Nove. :kafa:

[email protected]
Kontakt:

Post Postao/la [email protected] » 10 dec 2019, 22:56

Izgubi Ten Hag dvije zaredom možda će ranije put Minkena :kafa: :mrgreen:
Mia San Mia

FC Bayern

muhamedhulk
x 3
Kontakt:

Post Postao/la muhamedhulk » 10 dec 2019, 23:20

sta mu minken uradi.. :mrgreen: eto njega na zimu :kafa:
Sarajevo šampion!
FC Bayern Rekordmeister!
Dallas Cowboys!
Thiago Alcantara=Choker!

Stefan Effenberg
Kontakt:

Post Postao/la Stefan Effenberg » 11 dec 2019, 12:44

effe_sa je napisao/la:
08 dec 2019, 22:33
Pa htio sam samo da zamisliš da Thiago, Coman i ostali pruže one svoje najbolje partije. Da odigraju na onom nivou kako smo već vidjeli da mogu. Eto uzeh onako ovu dvojicu kao primjer. I naravno da Lewandowski i Gnabry odigraju kako većinu sezone igraju. Da budu efikasni. Onda svakako mislim da se i u Ligi prvaka može daleko. A sada kako sam ja tebe shvatio, tvoje i moje mišljenje se ipak razlikuju u pogledu na sami kvalitet igrača u kadru. Ti koliko vidim puno više dovodiš u pitanje sami kvalitet igrača, dok ja vidim više problem u nekim drugim stvarima. Naravno ima tih par stvari na koje i potpuno isto gledamo. Mislim vidjelo se šta ekipa može prije ove dvije utakmice. Na dobrom je to sve putu bilo od utakmice s BVB-om pa da dalje. Pristup, rastrčanost, presing, sve je štimalo. Došlo se već i do sjajne kombinatorike u igri. Sve je dobilo određene konture. To je samo pokazatelj da ekipi ne treba puno da bude na pravom putu. I s takvim utakmicama kao protiv BVB-a, Fortune i sl. naše su mogućnosti velike, dok s ovakvim utakmicama kao protiv Leverkusena i Gladbacha možemo samo nagradu za umjetnički dojam dobiti, a lako ćemo ispasti protiv ekipa kao što su Liverpool , Real i sl. Razlika bi samo bila u odnosu na prošlu sezonu, što bi sada protiv Liverpoola redali šanse, a oni bi nas trpali. :)
Ali svakako da za ovaj prvi scenario ima nade (ove utakmice BVB i dalje, da se opet vrati ta lakoća iz tih utakmica)....Što da ne?
A isto tako Bayern je i kada su mu se manje šanse davale i sa slabijim (individualno) postavama, kadrovima dolazio dalje od četvrfinala, za koje ti smatraš da je maksimum ove sezone.
Sad shvaćam potpuno. Za tako nešto bi se po mojem mišljenju moralo poklopiti dosta stvari pa da se nedostatak kvalitete i nositelja igre ne primjeti. Za lakoću postizanja pogodaka osim hladnokrvnosti, igrač mora imati i karakter pobjednika da iz ničega zabije gol ponekad ili iz teške situacije a da ne govorimo o zicerima koje je npr. Lewandowski imao prošlih sezona u ligi prvaka a koje je dosta promašivao. Znači bitna je i ta ličnost koju igrači moraju imati. Ono što su imali Ribery, Robben, Schweinsteiger, Martinez, Gustavo, Manđukić, Lahm itd.

Znači svi znamo da nas je sudac pokrao protiv Reala dvije godine zaredom i da je Real ušao u finale lige prvaka na veliku krađu ali opet taj Real je osvajao te naslove ne toliko igrom koliko je u svojim redovima imao lidere kao što su Ramos, Ronaldo, Modrić pa kad tome dodaš još nepokolebljive karaktere kao što su Navas, Carvajal, Casemiro itd. dobiješ onu ekipu o čemu govorim -> nositelje igre plus strašna kvaliteta.

U ovoj momčadi trenutno mi fali takvih igrača. Možemo ovdje sad nabrojiti svakako Neuera i Kimmicha koji pokazuju te sposobnosti, da su upravo oni ti nositelji igre ali kad pogledaš dalje u ekipu tu vidim jedino još ovog igrača kojeg si spomenuo koji ima kvalitetu i karakter za najveće domete ali koji se još svakako mora dokazati u tom pogledu:
effe_sa je napisao/la:
08 dec 2019, 22:33
A što se tiče igrača s tim posebnim mentalitetom, koji je potreban, ja tu vidim Hernandeza kao jako dobro pojačanje. On je jedan od onih koji grize. Mislim da će on još pokazati svoj pravi kvalitet, bilo je tu dobrih naznaka i njegova povreda kao i Sueleova su jako bolne. A znam ja da ti nešto nisi oduševljen Hernandezom i nadam se za dobrobit sviju da ćeš tu na kraju biti u krivu... :D
Slažemo se ovdje potpuno. Caka je u tome da ja nisam oduševljen Hernandezom na stoperu te smatram da je bolji kao lijevi bek. Barem ono što sam gledao. I rekao sam da mi je stoga nelogična njegova kupovina kad je on meni definitivno lijevi bek a ne stoper a sve to s obzirom da imamo Alabu već na lijevom beku. Nema smisla.

On kao igrač ima upravo taj karakter o kojem govorimo: agresivan, brz, tehnički potkovan, prgav, odlučan. Tu se slažemo. Ali, i da sam u krivu što se tiče njegove pozicije, drage volje ću priznati da sam pogriješio i krivo procijenio.

Uglavnom vidim da nam jednostavno fali dosta toga da bi ove sezone mogli nešto ozbiljnije u ligi prvaka napraviti. Mnoge stvari se moraju drastično popraviti na ljeto jer inače ćemo i dalje biti dobra ekipa ali nedovoljna dobra za naslov lige prvaka. Ne kažem ja da uz pravu ekipu sigurno osvajamo naslov lige prvaka, ne može to niti jedna trenutno TOP momčad reći za sebe jer je konkurencija jaka ali smatram da nam sa puno boljom ekipom od ove isto tako drastično rastu šanse da možemo osvojiti naslov.

[email protected]
Kontakt:

Post Postao/la [email protected] » 11 dec 2019, 19:09

Po Olma odmah u januaru krenuti kakav igrač, a Kurtinja nazad u bracu poslat
Mia San Mia

FC Bayern

Odgovori

Natrag na “FC Bayern München”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.