FC Bayern München

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,harden,hammers,geronimo,ribery,Monolog,harden,_dreamer_,geronimo,hammers

Da li ste zadovoljni kako je Uprava odradila transfer rok?

Anketa traje do: 05 nov 2020, 13:53.

1) Da
35
73%
2) Ne
13
27%

Ukupno glasova: 48

Bayo
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayo » 17 okt 2020, 20:35

Korneri puno konkretniji i opasniji kad ih ne izvodi Kimmich.

[email protected]
Kontakt:

Post Postao/la [email protected] » 17 okt 2020, 20:43

Coman kao što kolega sljivo kaže noj sa glavom u zemlji. Kako čovjek ne skonta da bi trebao nekad i podignut glavu vidit gdje su saigrači i probat dodat kako treba
Rutinska pobjeda danas sad ide zestok ritam prvo Čolo i njegovi majmuni
Hans Dieter Flick
Triple Maister Tranier
Mia San Mia
FC Bayern
1974--1975--1976--2001--2013--2020

muhamedhulk
Kontakt:

Post Postao/la muhamedhulk » 17 okt 2020, 20:45

Neko je reko da je Musiala trenutno bolji od Comana. Tacno zapazanje.
Moze nam se sa losijim krilima kad dvojac naprijed trpa. :kafa:
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

farinelli123
Kontakt:

Post Postao/la farinelli123 » 17 okt 2020, 20:50

Musiala će za 3 godine biti kao Ricardo Kaka iz vremena 2004-2007
Писац и хуманиста, заводљив попут бркова Десимира Станојевића.
Не. Бразготина људске душе, оптимистички названа - човеком.

agentzero7
Kontakt:

Post Postao/la agentzero7 » 17 okt 2020, 21:15

Koja je prava pozicija ovog decka Musiale, iskreno gledao ga protiv Durena i jos prije jednom pa nemogu pametovat nesto vise o njemu ali vi sto vise gledali ste dajte par rijeci.

farinelli123
Kontakt:

Post Postao/la farinelli123 » 17 okt 2020, 21:24

agentzero7 je napisao/la:
17 okt 2020, 21:15
Koja je prava pozicija ovog decka Musiale, iskreno gledao ga protiv Durena i jos prije jednom pa nemogu pametovat nesto vise o njemu ali vi sto vise gledali ste dajte par rijeci.
Glavne odlike su ekspresna promena smera kretanja, prodornost, neki Iniesta/Ribery dribling na malom prostoru i odlučnost. Čovek reaguje kao da igra 10 godina na najvećoj sceni. Ne komplikuje i sve mu uspeva.
Писац и хуманиста, заводљив попут бркова Десимира Станојевића.
Не. Бразготина људске душе, оптимистички названа - човеком.

Neutral
Kontakt:

Post Postao/la Neutral » 18 okt 2020, 00:55

Zamislite da se Lewa povrijedi kao što je jučer Virgil. Nadam se da će nam svi igrači biti na max za drugi dio sezone. Otvorilo nam se opet da uzmemo još jedan trofej LP.

Sane je loše krenuo sa povredama. Mnogi su vam forme, meni je to drago, jer će u drugom dijelu sezone biti na max.

Što se bundeslige tiče, ostaje samo pitanje hoćemo li imati više ili manje od deset bodova prednosti nad drugoplasiranim.

Saurman
Kontakt:

Post Postao/la Saurman » 18 okt 2020, 00:58

Danas na startu odmah u petu pa kasnije prebacili u treću i lagano priveli meč kraju, Lewa kao da ima pluća Gebrselassiea može igrati tri dana zaredom bez umora.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Omerbavarac
Kontakt:

Post Postao/la Omerbavarac » 18 okt 2020, 08:22

Ovo forsiranje kiksera Alabe je bas postalo mucno za gledati.
Ocito mu se uvlace ne bi li prelomio i potpisao novi ugovor naustrb talenta mozda i najboljeg beka na svijetu Daviesa.

Lewa i Muller su svijet za sebe, strasni su obojica. :tokralju:

Slijede utakmice na svaka tri dana, moglo bi biti svega. :mrgreen:
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Sensei
Kontakt:

Post Postao/la Sensei » 18 okt 2020, 21:03

Prva stvar koju bih zamjerio Flicku (ako mu smije iko išta zamjeriti) je da ne počne sa Lucasom na stoperskoj poziciji umjesto Alabe protiv Atletica. Jednostavno zaslužuje svih 90 minuta na prirodnoj poziciji protiv bivšeg tima, a svakako bi se bolje snašao protiv Coste/Suareza jer je ratnik na terenu, nešto što Alaba definitivno nije.

effe_sa
Kontakt:

Post Postao/la effe_sa » 18 okt 2020, 21:25

Sensei je napisao/la:
18 okt 2020, 21:03
Prva stvar koju bih zamjerio Flicku (ako mu smije iko išta zamjeriti) je da ne počne sa Lucasom na stoperskoj poziciji umjesto Alabe protiv Atletica. Jednostavno zaslužuje svih 90 minuta na prirodnoj poziciji protiv bivšeg tima, a svakako bi se bolje snašao protiv Coste/Suareza jer je ratnik na terenu, nešto što Alaba definitivno nije.
Pa Lucas može dobro odraditi posao na stoperskoj poziciji, mogli smo se to uvjeriti u nekim utakmicama i u Bayernu. Ali da li mu je to prirodna pozicija upitno je, jer ipak mislim kada se sve sabere, nastupi u francuskoj reprezentaciji i nastupi u Atleticu, mislim da je ipak dosta više igrao na lijevom beku. Ne znam za Francusku čak da li je i jednom zaigrao na stoperskoj poziciji.
A nekako kod Alabe, trebamo ostati i realni, pa ne možemo sada čovjeku sve osporiti. Alaba je većinu svoje karijere davao sve za naš klub, borio se, bio bitan. Imao je on i prije ponuda pa nije ni razmišljao da i priča s upravom da ga pusti. Imao je zadnjih godina i tu jednu crnu rupu, ali pod Flickom većinu prošle sezone je on na stoperu jako dobro odigrao i bio je bitan u otvaranju igre. Greške su pomalo krenule na finalnom turniru, ali daleko od toga da je on baš bio loš.
Ako gledamo tu situaciju oko njegovog ugovora, onda je to naša uprava mogla riješiti, mogla je postaviti ultimatum da se do početka sezone odluči, a onda ako ne prihvata ponuđeni ugovor da ga proda. I neke solidne pare bi se dobile, ta bi se pozicija popunila jer alternativa ima.
Thiago je izrazio odmah želju da želi promjenu i tu mu se udovoljilo, nije se moralo...U slučaju Alabe obje strane žele produženje, jer gotovo svi insideri govore da bi Alaba vrlo nerado napustio klub. Samo obje strane imaju drugačija očekivanja i drugačije stavove po pitanju uslova u ugovoru... :) Mislim on ima pravo nešto da traži, a opet naša uprava će odlučiti da li će mu udovoljiti. A sami su sada rizikovali da na kraju sezone može otići bez obeštećenja. I ako ode prebolit će se...Ne treba sada svaku stvar kod Alabe kritikovati i time se toliko opterećavati.

S tim da ako Alabine greške budu učestale i nastave se, Flick će morati tu presjeći i staviti ga na klupe. Vjeruje mu Flick i on je jedan od tih koji želi da on ostane, ali na kraju igra i rezultati ne smiju trpiti. Sve ima svoje granice. Ali sada samo Alabine greške gledati kroz prizmu teme vezane za produženje ugovora i to je pogrešno, jer ispade Alaba je za sve kriv. A rekao sam već, uprava je mogla i drugačije odlučiti... :)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Hans Dieter Flick - ein großer Trainer
König Bastian Schweinsteiger
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Sensei
Kontakt:

Post Postao/la Sensei » 18 okt 2020, 21:40

effe_sa je napisao/la:
18 okt 2020, 21:25
Sensei je napisao/la:
18 okt 2020, 21:03
Pa Lucas može dobro odraditi posao na stoperskoj poziciji, mogli smo se to uvjeriti u nekim utakmicama i u Bayernu. Ali da li mu je to prirodna pozicija upitno je, jer ipak mislim kada se sve sabere, nastupi u francuskoj reprezentaciji i nastupi u Atleticu, mislim da je ipak dosta više igrao na lijevom beku. Ne znam za Francusku čak da li je i jednom zaigrao na stoperskoj poziciji.
A nekako kod Alabe, trebamo ostati i realni, pa ne možemo sada čovjeku sve osporiti. Alaba je većinu svoje karijere davao sve za naš klub, borio se, bio bitan. Imao je on i prije ponuda pa nije ni razmišljao da i priča s upravom da ga pusti. Imao je zadnjih godina i tu jednu crnu rupu, ali pod Flickom većinu prošle sezone je on na stoperu jako dobro odigrao i bio je bitan u otvaranju igre. Greške su pomalo krenule na finalnom turniru, ali daleko od toga da je on baš bio loš.
Ako gledamo tu situaciju oko njegovog ugovora, onda je to naša uprava mogla riješiti, mogla je postaviti ultimatum da se do početka sezone odluči, a onda ako ne prihvata ponuđeni ugovor da ga proda. I neke solidne pare bi se dobile, ta bi se pozicija popunila jer alternativa ima.
Thiago je izrazio odmah želju da želi promjenu i tu mu se udovoljilo, nije se moralo...U slučaju Alabe obje strane žele produženje, jer gotovo svi insideri govore da bi Alaba vrlo nerado napustio klub. Samo obje strane imaju drugačija očekivanja i drugačije stavove po pitanju uslova u ugovoru... :) Mislim on ima pravo nešto da traži, a opet naša uprava će odlučiti da li će mu udovoljiti. A sami su sada rizikovali da na kraju sezone može otići bez obeštećenja. I ako ode prebolit će se...Ne treba sada svaku stvar kod Alabe kritikovati i time se toliko opterećavati.

S tim da ako Alabine greške budu učestale i nastave se, Flick će morati tu presjeći i staviti ga na klupe. Vjeruje mu Flick i on je jedan od tih koji želi da on ostane, ali na kraju igra i rezultati ne smiju trpiti. Sve ima svoje granice. Ali sada samo Alabine greške gledati kroz prizmu teme vezane za produženje ugovora i to je pogrešno, jer ispade Alaba je za sve kriv. A rekao sam već, uprava je mogla i drugačije odlučiti... :)
Nisam bukvalno mislio prirodna pozicija, ali po mom mišljenju i mnogih drugih jednostavno za Bayern je bolje dok je on na stoperskoj poziciji, jer sve njegove kvalitete kao odbrambenog igrača su realno neiskorištene na lijevom beku. A to što za Francuze igra kao bek pored braće Mendy i mnogih drugih objašnjava kvalitet i način Deschampsovog dosadnog fudbala, ništa više. Za njega je plus što može odigrati solidno na beku, ali iskreno za mene puno bolji stoper nego kao bek.

Alaba se probudio nakon dvije, možda čak tri sezone. Od posljednje Pepove sezone on je bio glavna opcija na beku samo zbog toga što Bayern nije imao nikakvu kvalitetnu zamjenu niti ambicije da dovede nekoga boljeg, i iz tog razloga mislim da apsolutno nema pravo da traži toliku povišicu od kluba jer je, eto, bio jedan od glavnih igrača Bayerna (iako je vrlo lako mogao koštati ekipu dva trofeja)

Omerbavarac
Kontakt:

Post Postao/la Omerbavarac » 18 okt 2020, 21:51

slika

Ova slika govori mnogo o Lewi i njegovoj kolegijalnosti.
Ocito ga je Flick uvjerio da nije vazno samo postizati golove nego ih i namjestati. :salut:
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

effe_sa
Kontakt:

Post Postao/la effe_sa » 18 okt 2020, 22:06

Sensei je napisao/la:
18 okt 2020, 21:40

Nisam bukvalno mislio prirodna pozicija, ali po mom mišljenju i mnogih drugih jednostavno za Bayern je bolje dok je on na stoperskoj poziciji, jer sve njegove kvalitete kao odbrambenog igrača su realno neiskorištene na lijevom beku. A to što za Francuze igra kao bek pored braće Mendy i mnogih drugih objašnjava kvalitet i način Deschampsovog dosadnog fudbala, ništa više. Za njega je plus što može odigrati solidno na beku, ali iskreno za mene puno bolji stoper nego kao bek.
Pa dobro možda si tu u pravu. Ovakav kakav je sada na beku, dobar je. Dok nije bio spreman (fizički) bio je prosječan na obje pozicije. A ovakav profil igrača se meni sviđa, s ovakvim agresivnim pristupom i apsolutnom željom, zato sam od početka vjerovao u njega i samo se nadao da dobije pravu priliku. Hoće li se ovo za stopersku poziciju ispostaviti, to ćemo vidjeti, jer tu bi trebao dobiti više utakmica priliku pa da to sigurno znamo. Ali oboje može dobro odraditi, sada šta tačno bolje, vidjeli bi..
Sensei je napisao/la:
18 okt 2020, 21:40
Alaba se probudio nakon dvije, možda čak tri sezone. Od posljednje Pepove sezone on je bio glavna opcija na beku samo zbog toga što Bayern nije imao nikakvu kvalitetnu zamjenu niti ambicije da dovede nekoga boljeg, i iz tog razloga mislim da apsolutno nema pravo da traži toliku povišicu od kluba jer je, eto, bio jedan od glavnih igrača Bayerna (iako je vrlo lako mogao koštati ekipu dva trofeja)
Ma govorio sam sveukupno gledajući Alabinu karijeru, jedno vrijeme je zaista bio vjerovatno i najbolji lijevi bek uopšte. Znači sada se malo pretjeruje, pa ispadne da nije ništa dao za klub. Jako je dugo tu, pa je i njegov doprinos veliki. S tim da je ova crna rupa postojala, ali ako ćemo iskreno bilo je još igrača koji su bili u sličnoj situaciji i s kojima se imalo strpljenja.
Poenta je što sam i malo prije rekao, može nas nervirati cijela situacija, ali i uprava se u ovo sve upustila. Vjerovatno da je pala odluka da se on proda, bilo bi što ga prodajemo i slično...Tako da, sada se samo može sačekati ishod. Alaba je faktički i sebe sam stavio pod pritisak, pa sada u ovoj cijeloj situaciji, nije da se ne trudi, nego i njemu pada koncentracija i greške se množe...
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Hans Dieter Flick - ein großer Trainer
König Bastian Schweinsteiger
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Omerbavarac
Kontakt:

Post Postao/la Omerbavarac » 19 okt 2020, 23:57

English referee Michael Oliver will officiate Wednesday's Champions League game between FC Bayern and Atlético Madrid.
Sieb je ostetio ligamente i pauzirace nekoliko sedmica sto je svakako dobra vijest.

Sensei
Kontakt:

Post Postao/la Sensei » 20 okt 2020, 10:32

Nadam se da Costa počinje protiv Atletica. Coman nije pokazao skoro ništa u ovom uvodnom dijelu sezone.

Omerbavarac
Kontakt:

Post Postao/la Omerbavarac » 20 okt 2020, 20:18

Gnabry pozitivan na Covid.

[email protected]
Kontakt:

Post Postao/la [email protected] » 20 okt 2020, 21:27

Omerbavarac je napisao/la:
20 okt 2020, 20:18
Gnabry pozitivan na Covid.
Jeli bio danas na treningu, nedjelju, jucer nije bilo treninga meni se čini valjda nije nikoga još od igrača ili stručnog štaba zarazio. Kako idu ova testiranja čitava ekipa prije svake utakmice ili pojedinačno
Edit :evo čitam da bi utakmica sutra mogla biti odgođena ili moramo po uefi imati 13 ili više zdravih da možemo igrati. Ujutro nova testiranja.Alaba i Flick danas imali direktni kontakt na treningu rukovanje i ostalo
Hans Dieter Flick
Triple Maister Tranier
Mia San Mia
FC Bayern
1974--1975--1976--2001--2013--2020

harden
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la harden » 20 okt 2020, 23:04

Nece utakmica biti odgodjena.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

coelho41
Kontakt:

Post Postao/la coelho41 » 21 okt 2020, 00:07

Ma ne može se preko noći inkubirati virus, igraće se utakmica, ali bi moglo biti pogubno za neke druge duele u Bundesligi.
This is Hansi Flick's world and we're just living in it.

Odgovori

Natrag na “FC Bayern München”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.