FC Bayern München

Moderatori/ce: ribery,_dreamer_,Monolog,harden,hammers,geronimo

Ko će po Vama biti najveće pojačanje Bayernu ovog ljeta?

Anketa traje do: 03 okt 2022, 14:05.

1) Matthijs de Ligt
4
8%
2) Sadio Mané
29
57%
3) Ryan Gravenberch
9
18%
4) Noussair Mazraoui
2
4%
5) Mathys Tel
7
14%

Ukupno glasova: 51

Bundesliga
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 06 avg 2022, 00:09

@farinelli
Dobro si spomenuo Sabitzera, dosta sigurnije je vezni red izgledao s njim nego s Gravenberchom u drugom poluvremenu. Popravio se Sabitzer i to poprilicno. Los igrac nije jer je bio glavni u veznom redu Leipziga. Gravenberch, kao i ostala pojacanja moraju da skontaju automatizme i da ne odstupaju previse. A to je sta trenutno rade.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Zlaja83
Kontakt:

Post Postao/la Zlaja83 » 06 avg 2022, 00:15

farinelli123 je napisao/la:
05 avg 2022, 23:57
Opet mislim da Koman gubi najviše u ovom sistemu.
Na Comana se nije previse racunalo zato sto ima suspenziju jos iz prosle sezone, ali je po meni nase najbolje krilo, i ukoliko popravi zavrsnicu bit ce ispred i Gnabrya i Sanea. Na stranu sistem u kojem se igra, mogao bi i on igrati ovo sto igra Gnabry.

Vec sam to pisao, ocekujem od ove sezone da upravo Coman i Musiala dosegnu jedan nivo vise u svom razvoju.

Bundesliga
Kontakt:

Post Postao/la Bundesliga » 06 avg 2022, 00:18

Coman gubi zato sto nema dobru pas igru. U pravu je farinelli. Ovdje treba znati kada solirati, ali je bitno da protok lopte bude brz.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

effe_sa
Kontakt:

Post Postao/la effe_sa » 06 avg 2022, 00:22

Dobar meč. Ne pamtim kad sam se više smejao gledajući Bajern. Prvi gol, Trap kao guska u magli, pa Musiala koji igra kao Ronaldo zuba. Ne vidiš loptu. Pa smešni promašaji, pa smešni primljeni golovi, pa smešni ofsajdi.

Konkurencija čini čuda. Transferi De Ligta i Mazraouia su naterali celu zadnju liniju da se dohaviza. Znaju svi da sad lako gubiš mesto u timu ako malo poklekneš. Npr Mazraoui je mnogo bolji bek u dobrom sistemu, dok u ovom gerilskom, Pavardova žilavost dolazi do izražaja.
Prvi pasus, sve dobro rečeno....A ovo za konkurenciju isto u potpunosti istina. Moglo bi to dići odbranu na jedan viši nivo. Jedino da sad ne bude problem da Lucas i Upa tako dobro funkcionišu pa da nama stoper od 60+ miliona i previše bude sjedio na klupi.. :)
Mane igra dobro, mnogo je opasan. Istina nisam isprva bio oduševljen previše, ali deluje neugodno za čuvanje, mnogo bolje mu leži ova false nine uloga nego klasično krilo. Ono što mene zanima je njegova fizička sprema. Da li on može ovako celu sezonu da igra. Da li on i Gnabri mogu da prate tempo. Tela još ne računam kao neku ozbiljnu opciju. Sane bi trebalo da se forsira kao treći u rotaciji sa Maneom i Seržom za tu poziciju. Opet mislim da Koman gubi najviše u ovom sistemu.
Ma gdje ćeš sumnjati u Manea, to sam znao da će on razvaliti, to je jednostavno predobar transfer. A može ta zvijer fizički izdržati, pravi je to atleta... ;) A što opšte sumnja u Sergea po tom pitanju? Pa on pogotovo još mlađi...
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Hans Dieter Flick - ein großer Trainer
König Bastian Schweinsteiger
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Bayo
Kontakt:

Post Postao/la Bayo » 06 avg 2022, 00:43

Mane i Gnabry izgledaju super naprijed, Musiala prolazi lakoćom jednog, dvojicu i sve je to krasno divno ali trebalo bi pričekati bunkeraše da se vidi kako će se to probijati i braniti kontre. Neuer nakon katastrofa kraja prošle sezone nastavlja u istom tonu i u ovoj.

OnceUponATime
Kontakt:

Post Postao/la OnceUponATime » 06 avg 2022, 09:36

Nema da vas pratim prije top8 lige prvaka, brutalno ccc.
Nastati će novo doba, Matija Ivaniću. Ustati ćeš ti iz groba, s tobom u boj poći ću!

Klare
Kontakt:

Post Postao/la Klare » 06 avg 2022, 10:08

Kad Mane i Musiala prime loptu veliki problem.
Lahko pobjegnu.
Prvi put da malo bolje primjetim Mazrauia, i dobre tehnike igrač, drukčiji od standardnih bekova.
Sabicer bi mogao biti veliko pojačanje,
puno igrača je doživilo izrastanje i navikavanje..
Tel za svoj debi oduševio! Veliki igrač u najavi!.
Teško sam razlikovao njega i Manea, a onda sam uočio da jedan ima traku na lijevoj a drugi na desnoj ruci, eto koliko je već sada dobar Tel!

Upamecano konačno pokazao pravu igru. Siguran na lopti, bitan u napadu, lijepo je on pokretač napada iz zadnje linije.
Stoperi 80mil 67mil 42mil, a kakvi igrači, kakva moć!

Kakva ekipa, Hasane svaka ti čast. Čovjek će nadyebati Ulija.

Rajaz
Kontakt:

Post Postao/la Rajaz » 06 avg 2022, 11:31

Klare je napisao/la:
06 avg 2022, 10:08
Tel za svoj debi oduševio! Veliki igrač u najavi!.
Teško sam razlikovao njega i Manea, a onda sam uočio da jedan ima traku na lijevoj a drugi na desnoj ruci, eto koliko je već sada dobar Tel!
Oduševio, 6-icu dobio :lol:

Ali kako vam je Guardiola uvalio Sanea :stop:

Omerbavarac
Kontakt:

Post Postao/la Omerbavarac » 06 avg 2022, 12:18

Ranije je bilo pravilo da igraci dan poslije utakmice odmaraju, medjutim ocito se i to promijenilo.

Rezervisti su jutros trenirali prije povratka u Minhen dok su prvotimci dobili postedu.

—————————————————

Tel ne drugi najmladji debitant u Bayernu, prvi je naravno Wanner.

—————————————————

Jucer je ostvaren jos jedan rekord, naime na poluvrijeme se otislo sa rezultatom 5:0 i to je trenutno najveca prednost koju je jedna ekipa u historiji lige imala nakon prvih 45 minuta. :tokralju:

82-a utakmica u nizu sa postignutim golom a u tom periodu je ekipa ukupno dala 244 gola. :thumbup:
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Omerbavarac
Kontakt:

Post Postao/la Omerbavarac » 06 avg 2022, 12:28

Klare je napisao/la:
06 avg 2022, 10:08
Prvi put da malo bolje primjetim Mazrauia
Pavarda ne treba zaboraviti, on je sinoc takodjer bio odlican, dobar je bio i protiv Leipziga ali je manjak koncentracije pokvario cjelokupni dojam.

Dva gola u dvije utakmice, sto bi rekli strucnjaci Mazraoui efekat.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

S-Y-L-A-R
Kontakt:

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 06 avg 2022, 13:12

Omerbavarac je napisao/la:
06 avg 2022, 12:18
Jucer je ostvaren jos jedan rekord, naime na poluvrijeme se otislo sa rezultatom 5:0 i to je trenutno najveca prednost koju je jedna ekipa u historiji lige imala nakon prvih 45 minuta. :tokralju:
Nesto mi ovdje ne stima. Odmah mi u glavi:

Neki podatak fali. Mozda na otvaranju sezone?
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Omerbavarac
Kontakt:

Post Postao/la Omerbavarac » 06 avg 2022, 13:59

U pravu si, ja sam totalno zaboravio na ovu rapsodiju Freiburga. :thumbup:

Informaciju sam pokupio sa twittera, vjerovatno su i tamo previdili ono sto sam i ja.

Neutral
Kontakt:

Post Postao/la Neutral » 07 avg 2022, 01:19

Svi pratimo godinama Bayern i svi znamo koja nam je najveća boljka. Dakle, upadamo u crne rupe kada je najpotrebnije da budemo u vrhunskoj formi, a te crne rupe su često popraćene povredama igrača kada je najbitnije. Sjetimo se prethodnih sezona povreda Goretzke i Lewandowskog, kada nam je Kamerunac bio prvi špic.

Ovakvu ekipu nismo imali još od one sezone u kojoj smo sve izdominirali. Zima me ne zanima, grupna faza Lp i sezona u tom periodu isto, zanima me isključivo proljeće pa da vidim kako ćemo tada igrati. Hoćemo li opet doživjeti black out da nas amateri kakav je Villareal izbaci na sramotan način ili ćemo konačno otići opet do kraja, jer za to imamo svakako ekipu.

Mane je strašno pojačanje, sa četiri stopera odlična, s tim da bih volio vidjeti Marokanca. Upamecano i Hernandez djeluju jako sigurno, de Ligt će svakako bit glavni igrač u odbrani. Konkurencija izaziva više truda za svakog igrača.

Musiala je predominantan igrač, kakav kiks Chelsea je puštanje takvog igrača za 200,000 eura :rol:

Bez Roberta se može, odlazili su Ballack, Kroos, Alaba, osvajali su titule i svašta nešto sa Realom i Chelseaom, ali osvajali smo i bez njih titule.

Na papiru, napadački nam niko nije do koljenja, odbranu treba pratiti sa Nizozemcem, pogotovo jer igramo presing. Davies mašina u kombinaciji sa Maneom, tu je Hasan žestoko ubo. Zanima me i razvoj Tal-a.

Škripi nam vezni red, zato se Leimer konstantno spominje, Sabitzer je i dalje po meni jako upitan igrač, Kimmich zna pogriješiti kao malo ko i to je zabrinjavajuće, mladi Nizozemac nema iskustva, a Leon je kronično povrijeđen.

Bayo
Kontakt:

Post Postao/la Bayo » 07 avg 2022, 03:20

Zadnje dvije sezone nisu povrede bile ključne za crne rupe, nego što su nositelji igre i rezultata iz prvih dijelova sezone (Coman prije dvije sezone i Sane prošle, Musiala je na tom tragu ove) upadali u prosjek ostatka ekipe, a on je bio da nitko nije igrao u nekoj značajnoj formi kad je najbitnije (Čupo je npr. dao maximum protiv parižana, Hernandez odigrao skoro pa savršeno ali džabe kad je ostatak bio za ****.)

Samo Sane iz prvog dijela prošle sezone bi sam sredio Villareal, ovako je bio igrač manje.

Bayo
Kontakt:

Post Postao/la Bayo » 07 avg 2022, 10:15

:clap:

Rajaz
Kontakt:

Post Postao/la Rajaz » 07 avg 2022, 11:34

Koliko je ono Braco bio spreman istresti za ovog hadalja, 45 miliona?
Ko i za Tela :crazy:

Bayo
Kontakt:

Post Postao/la Bayo » 07 avg 2022, 12:37

Tad je još bio pod kontrolom žene pa ima opravdanje :kafa:

Balon
Kontakt:

Post Postao/la Balon » 07 avg 2022, 12:46

Hudson-Odoi je napravio najvecu gresku karijere kad je odlucio da ostane u Chelseau a Bayernovu ponudu imao na stolu.

Poziv Bayerna se ne odbija sto je pametan momak poput Manea odmah skontao pa nije razmisljao ni sekunde.

muhamedhulk
Kontakt:

Post Postao/la muhamedhulk » 07 avg 2022, 13:32

Dobra nova taktika! Iako su samo dva prava veznjaka na terenu ova lazna krila Müller i Musiala pomazu puno nazad a i u sredini. Jos ovakav Mane, zeljan lopte i dokazivanja, vrsi ogroman pritisak naprijed…
Vidjecemo samo kako to izgleda kad se druga ekipa prilagodi ovom stilu, kako ce probijati..i braniti se kad protivnik bude vrsio presing.
Coman je gubitnik ovog sistema, previse je jednodimenzionalan da igra lazni krilo a u napadu ga ne vidim nikako. Sane ce Müllera mijenjati, ako nista ima vise fudbalske inteligencije od Comana.
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

FRANK RIBERY
Kontakt:

Post Postao/la FRANK RIBERY » 07 avg 2022, 17:00

Laimera nema u sastavu, nisam provjeravao sta je razlog...
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Odgovori

Natrag na “FC Bayern München”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.