FC Bayern München

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Koga bi voljeli kao nasljednika Tuchela?

Anketa traje do: 28 apr 2024, 20:42.

1) Hansi Flick
5
8%
2) Jose Mourinho
15
23%
3) Antonio Conte
1
2%
4) Xabi Alonso
18
28%
5) Zinedin Zidane
11
17%
6) Julian Nagelsmann
10
16%
7) Neko drugi?
4
6%
 
Ukupno glasova: 64

Bundesliga
Postovi: 11484
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 18 sep 2022, 14:47

Centre forward je napisao/la:
18 sep 2022, 14:35
Precijenili su njegov potencijal. Imam osjećaj da su ga uzeli "samo da ne bi niko drugi". Neracionalno razmišljanje.

Ako ga budu morali nogirat', a sve vodi ka tome, nekome će letit' glava jer mu se mora isplatit' poprilično ozbiljan keš.
Ma najprecijenjeniji njemački trener ikad. Svi smo ga dizali previše na osnovu Hoffenheima i Leipziga. Sad kad je Tuchel slobodan opet ga ne mogu dovesti jer su se zeznuli dajući Naglesmannu toliko dug ugovor. I opet propuštena prilika. Sumnjam da će iko dobiti otkaz jer je i Salihamidžiću produžen ugovor. I njega bi morali isplatiti. Ovi ostali neće podnijeti ostavke.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 18 sep 2022, 14:55

Ocito je da se planski islo da se ne dovodi napadac, kad nema nekih jeftinih, do iduce prilike i da se proba izgurati sezona sa ovim sta ima uz odredjene prilagodbe sistema. Ok, zasto onda igra Muller i Musiala i jos dva krila? Zasto dva vezna drze 40 metara prostora? Prije smo znali kontrolisat sredinu, sad ko ne napadne i ne dodje do naseg gola. Lopte se prebrzo gube, zato sto krila rade prebrzo i previse je kombinatorike u igri. Ja se cudim kako Kimmich ikako moze ovo igrati. A da nemamo dobre bekove koji naprave punp posla od ovih 20 golova dali bi upola manje. I valjda cekaju Kanea iduce godine, sta li.

Bundesliga
Postovi: 11484
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 18 sep 2022, 15:00

Imao si napadača prošle sezone pa si osramoćen u kupu i Ligi Prvaka. Smiješna je ta priča. Nagelsmann u životu nije igrao sa klasičnim špicem dok nije došao u Bayern.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 18 sep 2022, 15:02

Hebo te vise nagelsman, ja kad bi spomeno zemljotres ti bi nagelsmana spomeno da je on kriv

Avatar
Balon
Postovi: 3044
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Balon » 18 sep 2022, 15:09

Ma JN samo jos drzi sto je bavarac i sto su ga platili 25 miliona. Naravno da Kahn to nece priznati pred mikrofonima ali Säbener Str. ce da gori sljedece sedmice.

JN su zivci vec u qrcu, to se vidjelo na presici sinoc poslije utakmice. Leverkusen i Plzen ce mu biti "do or die" utakmice.

Bundesliga
Postovi: 11484
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 18 sep 2022, 15:13

sljivo je napisao/la:
18 sep 2022, 15:02
Hebo te vise nagelsman, ja kad bi spomeno zemljotres ti bi nagelsmana spomeno da je on kriv
Kad jest kriv. Imaš crno na bijelo da čovjek nije nikada igrao sa klasičnim špicem prije Bayerna i ti samo o napadaču pričaš. Uostalom ima špica na klupi i Čupo je ušao protiv Augsburga i šta je uradio?
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 18 sep 2022, 15:21

Jeste imao Poulsena ili vec kako se lik zove koji je igrao sve zivo sto igra napadac, takvog igraca mi nemamo. Mi imamo 10 krila koji ne mogu zadrzati loptu dvije sekundae i koji ne razumiju ili su pogubljeni u tome gdje se ko nalazi. Jucer i u par tekmi sam vidio bar 10 izgubljenih akcija zbog nekog dodavanja u kome fulis igraca za 10 metara, ili neke pete, karafeke. Toliko je sve u napadu postalo random i stihijski da vise ne znas ni ko ce ni gdje sta odigrati. Sve sto sam vidio u ovih par mjeseci je trka, trka, brzina, i previse kombinatorike u napadu Bajerna, ko to iskontrolise ili nas dobije ili mi ne pobjedimo. Oni koji su nasjedali na to budu pogazeni ali takvih je sad sve manje i manje.

Bundesliga
Postovi: 11484
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 18 sep 2022, 15:59

sljivo je napisao/la:
18 sep 2022, 15:21
Jeste imao Poulsena ili vec kako se lik zove koji je igrao sve zivo sto igra napadac, takvog igraca mi nemamo. Mi imamo 10 krila koji ne mogu zadrzati loptu dvije sekundae i koji ne razumiju ili su pogubljeni u tome gdje se ko nalazi. Jucer i u par tekmi sam vidio bar 10 izgubljenih akcija zbog nekog dodavanja u kome fulis igraca za 10 metara, ili neke pete, karafeke. Toliko je sve u napadu postalo random i stihijski da vise ne znas ni ko ce ni gdje sta odigrati. Sve sto sam vidio u ovih par mjeseci je trka, trka, brzina, i previse kombinatorike u napadu Bajerna, ko to iskontrolise ili nas dobije ili mi ne pobjedimo. Oni koji su nasjedali na to budu pogazeni ali takvih je sad sve manje i manje.
Evo ti šta on sam reče.
Nagelsmann on playing without a #9: "There weren't many strikers on the market that would've helped us. I never played with a classic striker in my career before Lewy, and that worked too. If we had found a top #9 we would have thought about it. But we already scored enough goals
Igrao mu je Werner lažnu devetku. Poulsen je više grijao klupu nego što je igrao, a i on nije taj klasični napadač. Pa valjda trener reguliše taj haos i kako će ko igrati.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
isakovich
Postovi: 1790
Pridružen/a: 11 maj 2008, 23:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la isakovich » 18 sep 2022, 18:06

Eno njih na Oktoberfest na Hackerbrücke u Paulaneru gotive se,a vi se koljite ko je kriv 😃😃😃
VOLIM BAYERN

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17796
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Omerbavarac » 18 sep 2022, 19:32

isakovich je napisao/la:
18 sep 2022, 18:06
Eno njih na Oktoberfest na Hackerbrücke u Paulaneru gotive se,a vi se koljite ko je kriv 😃😃😃
Pa normalno, svako od njih je danas u dzep stavio par hiljada eura a nisu bili na bausteli. :crazy:
Nisu ni na farmi radili. :nene:

Dohavizace se ova ekipa, samar je stigao veoma rano, na vrijeme dok se Union nije odvojio na vrhu.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
effe_sa
Postovi: 7506
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 18 sep 2022, 20:05

Omerbavarac je napisao/la:
18 sep 2022, 19:32


Dohavizace se ova ekipa, samar je stigao veoma rano, na vrijeme dok se Union nije odvojio na vrhu.
Dohavizaće se ekipa naravno, u to nema sumnje. Samo više teško s ovim trenerom. Kolo se tako razvilo da je sada Julian blizu svog odlaska s klupe. Sve se čak i prebrzo razvija. Rekao sam da bi bilo najbolje da u dobrom sve smjeru opet krene s njim, jer eto pogotovo što su se stvari i utakmici protiv Barce okrenule pozitivno u drugom povuremenu. Ali očigledno tu na relaciji trener - ekipa ima dosta razumijevanja. Nije sada da se tu vodi rat, ali jednostavno je zapelo i ono što Julian želi od igre da sprovede to ne ide. On polako gubi ekipu...Naredno kolo protiv Leverkusena ako se desi kiks, siguran sam da je to onda s Nagelsmanom završena priča.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17796
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Omerbavarac » 18 sep 2022, 20:29

effe_sa je napisao/la:
18 sep 2022, 20:05
Naredno kolo protiv Leverkusena ako se desi kiks, siguran sam da je to onda s Nagelsmanom završena priča.
Ono sto mi se vrti po glavi je opcija da ekipa proigra, da nadju zajednicku rijec ali da ce poslije pičon ponovo pokusati provesti svoje ideje i da ce doci do raskola kada bude najmanje potrebno.

Zaista sam i ja misljenja da je najbolje da se nadje rjesenje u drugom treneru bez obzira koliko suludo bilo.

Kahn je danas rekao da ne razmisljaju o novom treneru...
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17796
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Omerbavarac » 18 sep 2022, 21:14

Vodi li neko evidenciju bodovanja, ako ne da odradim ja za ovih nekoliko utakmica dok sam jos ovaj dan ili dva u izolaciji? :mrgreen:

Sta cemo sa ovim minusima, jesu li to nevazeci bodovi ili su pravila korigovana gdje imamo pravo dati bodove u minusu u slucaju poraza?
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
isakovich
Postovi: 1790
Pridružen/a: 11 maj 2008, 23:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la isakovich » 18 sep 2022, 22:35

Nece se ovo dohavizati,moze biti samo kao I do sada,2 dobre tekme pa se problem zaboravi,pa opet naleti Augsburg pa nas izbace iz kupa,pa ce opet biti belaja,I tako sve do kraja sezone.Dakle svako takmicenje je upitno ,zalosno je to sto je Bayern na papiru po imenima u top 3 na svijetu,a pričamo o dohavizavanju.
A Oli Kahn mi se nekako skljukusio,koda ga boli racku sta se desava sa ekipom.A Hasan nit ima autoritet niti znanje da da svoj doprinos u budjenju ekipe,mislim da ga Nagel levati kako hoce.
VOLIM BAYERN

Avatar
harden
Postovi: 23571
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 18 sep 2022, 22:43

Omerbavarac je napisao/la:
18 sep 2022, 21:14
Vodi li neko evidenciju bodovanja, ako ne da odradim ja za ovih nekoliko utakmica dok sam jos ovaj dan ili dva u izolaciji? :mrgreen:

Sta cemo sa ovim minusima, jesu li to nevazeci bodovi ili su pravila korigovana gdje imamo pravo dati bodove u minusu u slucaju poraza?
Vodim ja, samo uvijek sabiram po 2-3 meca odjednom, svakako je gust raspored.

Nisu minus nevazeci bodovi, naveo sam u pravilima da u slucaju poraza ubacujemo i negativne bodove nekome, tako je raja pisala prosle godine da bi bilo dobro.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17796
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Omerbavarac » 18 sep 2022, 23:14

@harden :thumbup:

Jedan podatak me frapirao, u posljednjih 10 utakmica Bundeslige Bayern ima samo 3 pobjede. :shock:

Postoji klauzula i otpremnina u slucaju otkaza za pičona koja stupa na snagu ako isti dobije nogu poslije druge sezone i svake godine bi ta otpremnina bila manja dok u slucaju otkaza prije kraja druge sezone morali bi pregovarati o otpremnini.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
Balon
Postovi: 3044
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Balon » 18 sep 2022, 23:50

0:5 od Gladbacha, bruka protiv Villareala, uzasna 2. polusezona, najgori start u sezonu u zadnjih 20 godina.

Previse za nekoga ko je placen 25 miliona i smatran novim supertrenerom. Vjerujem da se vec stupilo u kontakt sa Tuchelom.

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8232
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la geronimo » 19 sep 2022, 00:28

Ovakvog omera još nismo vidjeli :D
Otkud mu ovakav nadimak ili ti pogrdno ime za zubizaretu :think:

Liga je dozlogrdila Bogu i ocu sa ovakvom konkurencijom.
Moguće da su svi siti toga i da igraju preko one stvari.

Mnogima od nas ne bi smetalo da se liga ispusti ali da se napravi neki iskorak u ligi šampiona/da se osvoji, ali pritom žele gledati neke predstave, bolju igru i ostalo.
Ne zamaram se previše što je sve tako kako jeste, jer se dobro gura u LP, prvenstvo me ne interesuje.

Tuchel je šizo i **** lik i to naši znaju. Nema tu neke ljubavi, pogotovo na duže staze. Kao prelazno rješenje može proći i to samo što nemaju izbora, inače odbijanac od Ulija i ekipe.
Vom Jäger zum Gejagten

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Neutral » 19 sep 2022, 01:11

Liberalnom Omeru prekipjelo, znaš da je pet nakon dvanaest :D

Trener nema autoritet, ne smije na klupu staviti Mullera i Kimmicha, prvi je odličan ali često nestane, drugi igra očajnu sezonu i opet drži loptu kao da je Xavi.

Ovo se do zimske pauze mora riješiti. Čitam po njemačkim medijima kritike Mane-u, Gnabry-u itd. Nisu u formi i sl. Kako će Gnabry bit u formi, zakucan na klupi, a Mane nekad u napadu, nekad krilo. Presmiješno je što Muller nije joker sa klupe, a Musiala ne igra AMC gdje je briljirao do one lakše povrede. Hoćemo li konačno gledati Sanea na prirodnoj poziciji?

Hernandez se povrijedio na duže vrijeme, tako da ćemo gledati Upamecana i Ligt-a, možda i Pavarda na stoperskoj poziciji.

Kad već gori, da sam Julijan, riskirao bih sada maksimalno i postavio taktiku koju ima u glavi i igrače, nevezano od imena. Imam osjećaj da se boji svoje ideje, makar bila 3-5-2, dovedeni su mu kvalitetni igrači.

Ako je trebalo napadača i ako ta pozicija gori, mogao se dovesti Werner. Werner nema finishing, ali je žestoki trkač, neka vrsta Manea.

Odlučili su ući u sezonu bez napadača, sve je to lijepo izgledalo ali 20 šuteva bez gola je valjda neki znak za uzbunu.

I saga oko Lewandowskog, dao je mnogo Bayernu, ušao u godine, ako je želio ići, trebalo se to gospodski riješiti kao sa Schweisteigerom, zahvaliti mu se i reći servus.

Avatar
isakovich
Postovi: 1790
Pridružen/a: 11 maj 2008, 23:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la isakovich » 19 sep 2022, 01:34

Bayern ne moze da igra lose BL a da briljira u LP, to je I normalno u neku ruku,jer forma,taktika,bratstvo-jedinstvo moraju da se kroz sva takmicenja bildaju,da se stvori druzina koja želi I koja umije pobijediti u LP. Dobra atmosfera i mentalitet :) 😀 pobjednika mora neko instalirati u ovu ekipu.
VOLIM BAYERN

Odgovori

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.