FC Bayern München

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Koga bi voljeli kao nasljednika Tuchela?

Anketa traje do: 28 apr 2024, 20:42.

1) Hansi Flick
6
9%
2) Jose Mourinho
15
23%
3) Antonio Conte
1
2%
4) Xabi Alonso
18
28%
5) Zinedin Zidane
12
18%
6) Julian Nagelsmann
9
14%
7) Neko drugi?
4
6%
 
Ukupno glasova: 65

Avatar
dr.adnan
Postovi: 1418
Pridružen/a: 26 nov 2008, 18:25
Lokacija: Tešanj
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la dr.adnan » 26 nov 2020, 08:05

slika
Teško da može stići prvu dvojicu, ali bi mogao ići preko stoke :njanjanja:

Inače, Nojo je prvi igrač koji ima 15 pobjeda u nizu u LP. Po 14 imaju Kimmich i Ronaldo :kralj:
Sent from my Philips Smart TV.

Sensei
Postovi: 725
Pridružen/a: 14 okt 2020, 22:50
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Sensei » 26 nov 2020, 11:28

Nianzoua u prvih 11 protiv Stuttgarta

Bayern111
Postovi: 557
Pridružen/a: 19 apr 2017, 09:50
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayern111 » 26 nov 2020, 12:56

Pitanje moželi mi neko pojasniti ovu situaciju sa Saneom,Rocom,ovim malim iz PSG.
Nije mi za početak jasno šta nije uredu sa Saneom,realno čovjek kada udje tačno vidiš da je klasa iznad naših trenutnih startera na krilima.Flicku nešto ne odgovara nije mi jasno šta ali realno čovjek je džoker,ulazi s klupe ihra zadnjih 20 minuta i to ke to.
Roca evo sinoć igrao,ali općenito platiš ga toliko i čovjeka spremaš od decembra za prvi tim nike mi kasno šta nezna,šta nevalja.Ako već nike za prvi tim što je doveden.
Kuoasi ok svatam povrijedjen bio i sve to,ali brate realno naša odbrana je mnoho lošija nego prošle sezone.Prije svega Alaba je samo sjena fudbalera od prije,evo neki problem i sa Suleom kilaža šta već,boatengu već rekli da nećedobiti ugovor,a realno trenutno je jedina konstanta.
Nije ovo kritika,ja sam apsolutno siguran da imamo sjajan tim i prvaci smo evrope sve stoji ali ima očigledno i stvari koje su nejasne i mogle bi biti mnogo bolje

Avatar
effe_sa
Postovi: 7508
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 26 nov 2020, 13:03

Bitno da je da mi nastavljamo niz pobjeda i da prvi dio sezone rezutatski dobro završimo. Da preguramo ovo sve dobro. Eto grupna faza Lp je riješena za nas - osiguran prolaz, osigurano prvo mjesto u grupi. Tu u LP sada slijedi samo rekreacija. :D

Sinoć je kod nas bilo dosta šlampavosti u igri, ali prihvatili smo i borbu. Na sredini je bilo dosta borbe za loptu, pa su neke akcije bile isprekidane, bilo je nereda dosta u igri s obje strane. Ali dosta borbe. Riješili smo na kraju utakmicu, jer smo u pravim momentima dodali brzinu više.
Goretzka, kako Kimmicha nema, pogotovo igra više defanzivnije i mora više prljavog posla odraditi, pa je dalje od šesnaesterca i sinoć je tako dosta tih lopti u velikoj borbi uzeo. Roca je bio solidan i dobit će sada češće priliku, peh na kraju to isključenje ali neće puno boliti.
Coman je bio jako dobar, jedan gol zabio, jednom asistirao i generalno pobrinuo se za dosta opasnosti. Bio dosta dobar, pa i najbolji čak. Lewa i Muller brzo stvore opasnost i tako je i pao prvi gol.
Richards je , pogotovo na početku, lijevo bio pogubljen, tamo mu je bio prvi put mislim da igra. Onda protiv Herthe desno kada je počeo, bio je odličan. Poslije se i sinoć stabilizovao, pogotovo prelaskom na desnu stranu. Treba mu i dalje utakmica, tako da će imati i dobrih i lošijih, sasvim normalno. Uglavnom Hernandez je zbog te ozljede u subotu, velikim dijelom susreta odmoren, a Pavard je na vrijeme zamijenjen. Tako da je tu sve dobro.
Boateng je opet u odbrani bio stabilan, a Kahn je pred utakmicu izjavio da je moguće da će se Boatengu ugovor još i produžiti. Proteklih dana se izgleda za tu varijantu zalagao Flick.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Saurman
Postovi: 29511
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Saurman » 26 nov 2020, 14:45

Očigledno je da Flick dozira Sanea jer nema potrebe da u nekim utakmicama bude starter.Ove sezone imamo ubitačan tempo i česte rotacije su pod moranje.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
farinelli123
Postovi: 1278
Pridružen/a: 06 jul 2011, 19:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la farinelli123 » 26 nov 2020, 14:57

Roca bio solidan, ali čini mi se još uvek prespor za ovu igru. Zasad ga vise vidim kao veznjaka u formaciji sa 3 igrača. Lepo kontrolise loptu, ume i da proigra, ali je trenutno sporiji od Ailtona kad je igrao u Crvenoj Zvezdi. Brzina Luke Tonija na oproštajnom meču Serie A. To mora da se dotera malo, Kimmich je i relativno spor i nizak, ali on kad se ukopa pokrije 25 kvadrata.

Sane je zasad vrhunski džoker, ali kod njega vidim nedovoljno borbenosti u odbrani i nonšalanciju. Pogotovo kad izgubi loptu on stane i krene da sisa dres ili tako nešto.

Avatar
ledar
Postovi: 3816
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la ledar » 26 nov 2020, 15:10

@Bundesliga

Mislim da vi sve to jako dobro hendlate, osobno sam očekivao pad nakon triplete jer obično dolazi do zasićenja i umora (više mentalnog nego fizičkog). Sane je dragulj u kruni ali vrlo fragilan i normalno je da ga treba vrlo oprezno dozirati. Osim toga, u dvije utakmice od tri u bundesu kad je bio starter odigrao je kriminalno (Hoffe i Köln), treba mu vremena da uđe u normalni ritam. Kako će vrijeme odmicati i kad dođu stvarno bitne utakmice nema sumnje da će biti nezaobilazan u prvoj postavi.
Roca je pak došao prije mjesec i pol, praktički ne zna klub, nije ni mogao proći pripreme i za poziciju koju igra treba najprije upoznati mehanizme vaše igre i stoga je normalno da se uvodi s odgodom. Možda je mogao igrati protiv Bremena ali očito ga je Flick čuvao za CL. Sezona je tek počela, imat će on dosta prilika da se pokaže, za duel igrača je jako bitno i da osjeti mjeru pogotovo kad još nema ime koje bi ga u određenoj mjeri štitilo od kartoniranja.

U obrani po meni Alaba je nešto lošiji od Boatenka ali su u globalu tu negdje, no Pavard jest problem, u očajnoj je formi.

Bundesliga
Postovi: 11498
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 26 nov 2020, 15:20

ledar je napisao/la:
26 nov 2020, 15:10
@Bundesliga

Mislim da vi sve to jako dobro hendlate, osobno sam očekivao pad nakon triplete jer obično dolazi do zasićenja i umora (više mentalnog nego fizičkog). Sane je dragulj u kruni ali vrlo fragilan i normalno je da ga treba vrlo oprezno dozirati. Osim toga, u dvije utakmice od tri u bundesu kad je bio starter odigrao je kriminalno (Hoffe i Köln), treba mu vremena da uđe u normalni ritam. Kako će vrijeme odmicati i kad dođu stvarno bitne utakmice nema sumnje da će biti nezaobilazan u prvoj postavi.
Roca je pak došao prije mjesec i pol, praktički ne zna klub, nije ni mogao proći pripreme i za poziciju koju igra treba najprije upoznati mehanizme vaše igre i stoga je normalno da se uvodi s odgodom. Možda je mogao igrati protiv Bremena ali očito ga je Flick čuvao za CL. Sezona je tek počela, imat će on dosta prilika da se pokaže, za duel igrača je jako bitno i da osjeti mjeru pogotovo kad još nema ime koje bi ga u određenoj mjeri štitilo od kartoniranja.

U obrani po meni Alaba je nešto lošiji od Boatenka ali su u globalu tu negdje, no Pavard jest problem, u očajnoj je formi.
Slazem se sa svime sto si rekao. I ja sam ocekivao pad i zasicenje, pogotovo u Bundesligi koje jeste prisutno u odredjenoj mjeri, ali ne previse. Utakmica sa Werderom je jasan pokazatelj toga, ali iskreno ja sam prezadovoljan s obzirom koliko se puta osvojila zaredom. Za Sanea bih dodao da ne ucestvuje u presingu ni blizu kao Coman i Gnabry i da je to jedan od razloga zasto ne starta. On je ubitacan za kontre kada protivnik izadje visoko dok ganja rezultat. Na presingu treba da radi jer je to jedan od kljucnih dijelova igre Bayerna. Pavard je katastrofa od pocetka sezone.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Sensei
Postovi: 725
Pridružen/a: 14 okt 2020, 22:50
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Sensei » 26 nov 2020, 19:57

Prije par minuta sam naisao na jedan fun fact. Naime, i Xabi Alonso i Marc Roca su u svojim debitantskim nastupima u Ligi Prvaka za Bayern dobili crveni karton, obojica u 65. minuti.

Nije mu bez razloga idol :D

Sensei
Postovi: 725
Pridružen/a: 14 okt 2020, 22:50
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Sensei » 27 nov 2020, 13:36

Real Madrid and Barcelona cannot afford David Alaba at the moment. Pini Zahavi is looking for a new club for his client and is planning to start talks with Chelsea in January. PSG is also an option for Zahavi but Alaba doesn't see himself moving to France [@cfbayern] https://t.co/KfZrPQMXpS
Bit ce jasno koji su njegovi ciljevi ako zavrsi u jednom od ta dva kluba, hvala Bogu pa je Bayern bio dovoljno pametan da ne ispuni njegove zahtjeve. Moze se poceti pakovati sto se mene tice.

Avatar
Saurman
Postovi: 29511
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Saurman » 27 nov 2020, 22:58

1974---1975---1976---2001---2013---2020

Sensei
Postovi: 725
Pridružen/a: 14 okt 2020, 22:50
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Sensei » 28 nov 2020, 03:14

mene samo zanima dal' ce Alaba vise oblaciti "Meine kraft liegt in Jesus" majicu ispod dresa kad predje u pariz ili celzi

Avatar
dirkules
Postovi: 4490
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la dirkules » 28 nov 2020, 14:27

Bayern XI against Stuttgart:

Neuer (c) -
Pavard, Boateng, Alaba, Hernández -
Goretzka, Tolisso -
Gnabry, Müller, Coman -
Lewandowski.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
edo07
Postovi: 1813
Pridružen/a: 01 jul 2008, 11:15
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la edo07 » 28 nov 2020, 14:59

Malo su poglupe ove rotacije od strane Flicka..haman rotacije ne ukljucuju Alabu i Mullera..Mullera prije svega odmoriti malo..a Alaba igrom ne zasluzuje da igra svaku utakmicu..steta sto Roca nije ponovo u prvih 11..Za Kouassija je rekao da jos nije na 100%..ali me zanima zasto Sane ne otpocne, za njega je rekao da je 100% spreman..ali kako god Flick je sef i on odlucuje..jedino sto me eto u posljednje vrijeme nervira je ovo glupo forsiranje Alabe...
Navodno Sane ima puno izgubljenih lopti..znaci njemu se to zamjeri a Alaba pravi bruku gresaka ali mu ne uzimaju za zlo

Aki187
Postovi: 729
Pridružen/a: 08 jun 2019, 13:38
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Aki187 » 28 nov 2020, 15:48

Kad se oporavi Davies on i Hernandez ce to pokrivati a Alibaba nek hobla klupu tada.
Nur der FCB

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la phily » 28 nov 2020, 15:52

Ajatolah prati alabu umjesto da prati ova kulibalija, i onda se pitaju zasto ne dobije novi ugovor, komedija od stopera
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

Avatar
dirkules
Postovi: 4490
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la dirkules » 28 nov 2020, 15:53

Igra preko neke stvari, Gnabry je uveliko zaslužio da se klupira.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 28 nov 2020, 15:55

Ma hajde, uvijek možemo Alabu okriviti. :kafa:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17798
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Omerbavarac » 28 nov 2020, 16:00

Los start, lose se krecu, nema potrebne agresivnosti a uz to i primaju gol nakon Hernandezovog ispadanja.

Muller je trebao odmoriti, nema veze sto je od vitalne vaznosti, daj ga malo na klupu.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Bundesliga
Postovi: 11498
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 28 nov 2020, 16:01

Mislim da je kod nas igra u odbrani na neki način potpuno pogrešna. Ovi naprijed i u vezi idu u presing, ali zašto to radi i zadnja linija čitava? Jedan igrač ide na svog, pa ako on ispadne onda zauzimaš njegovo mjesto a ne ko sivonje svi krenu i gledaju ka lopti a ne paze na svoje igrače.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Odgovori

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: eaglebvb09 i 12 gostiju.