FC Bayern München

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Koga bi voljeli kao nasljednika Tuchela?

Anketa traje do: 28 apr 2024, 20:42.

1) Hansi Flick
4
7%
2) Jose Mourinho
16
26%
3) Antonio Conte
0
Nema glasova.
4) Xabi Alonso
17
28%
5) Zinedin Zidane
11
18%
6) Julian Nagelsmann
9
15%
7) Neko drugi?
4
7%
 
Ukupno glasova: 61

Avatar
Arvid
Postovi: 17080
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Arvid » 24 mar 2023, 04:18

Kažu Nagelsman preko medija saznao da je šutnut :lol:
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Neutral » 24 mar 2023, 04:54

Taktika koju preferira Tuchel je 3-4-2-1 :D

Bas me zanima ko cd mu igrati.

Protiv Citya u karijeri 5 utakmica,.3 pobjede i 2 poraza.

Jedno finale s PSGom i osvojena LP s Chelseom.

Ko li ce izletiti iz ekipe :think:

Musiala krilno bek :rol:

Ali odmah utakmica s BvBom. Mozda su mogli ovo ranije odraditi ali eto. Sigurno je da mozemo ocekivati novog napadaca za sljedecu sezonu. Procitah analizu Bilda, u pravu su ljudi, malo se uradilo sa ovom spektakularnom ekipom (igracki top tri, sa sirinom vjerovatno najjaca ekipa u Evropi). Njega nisu cak ni rezultati izbacili nego bezvoljnost igraca u nekim utakmicama. Tolika sirina a on nije uspio pronaci nacin da se igraci s klupe bore za mjesto u prvih jedanaest. Neki igraci kao manekeni. Ne mozes igrati amaterski kao sto si igrao s Levsrkusenom. Pa jace ekipe, a City je sami vrh ce nam ponoviti Gladbach od prosle sezone s takvom igrom.

Jedini problem Tuchela je sto nece moci sutiti. Htjet ce nekog igraca a Hasan ce mu dovesti drugog je Hasam i ljudi iz uprave kreiraju ekipu a trener je tu sporadican. To moze bit problem.

Servus Juliane, hvala za brukanje od 5:0 i za bruku iz prosle sezone protiv slabasnih Spanaca. Drugi dio prosle sezone je bio katastrofalan. Ove godine Bundesliga je bila krajnje prosjena. Drzali su te rezultati u LP a i tu je bilo upitnih utakmica, kao prvo poluvrijeme kuci vs Barcelona i faze u odredjenim trenucima vs PSG.



Mia san mia.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61404
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Virtu4l » 24 mar 2023, 06:53

Gledao sam nedavno Romea Jozaka i baš se dotakao Contea i Tuchela, kaže da su to treneri koje dovodiš za instant rezultat, baš ih je lijepo analizirao. Nisu rješenje na duže staze, ali sa lakoćom odmah donose rezultat.
Evribadi sej Željo
Željoooo

CarlitoBrigante
Postovi: 723
Pridružen/a: 24 jul 2019, 07:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la CarlitoBrigante » 24 mar 2023, 08:05

Dosta riskantan potez s obzirom da kreće vrhunac sezone, ali razumljiv ako je JN izgubio svlačionicu kao što se spekulira.

Lenaa
Postovi: 602
Pridružen/a: 04 jun 2022, 15:20
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Lenaa » 24 mar 2023, 09:47

Jel ovdje ima onih koji vjeruju da je sutnut zbog rezultata ?
Iako sam od pocetka bio protiv doticnog, nacin na koji je otpusten je :puke:

Do prije par dana onaj Hainer mu daje punu podrsku :rol:
Naravno dobijace punu platu, sve dok ne nadje novi klub. :D

Elber111
Postovi: 316
Pridružen/a: 11 feb 2023, 12:20
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Elber111 » 24 mar 2023, 09:55

Nakon prespavane noci,jos uvjek u soku.
Cinjenica iz do sada dostupnih informacija je da s eklub odlucio umjesto dugorocnih ciljeva i projekta,na instant uspjeh ili pokusaj da se iskoristi tim koji ima da se dodje do zeljenih ciljeva ranije.
Tuchel je za to mozda i najbolje rjesenje.
Ali i dalje ostaje upitnik kako i sa kojim timom,kojom formacijom.
Po meni je uprava direktno kriva za nezadovoljstvo nekih igraca,za probleme oko sistema igranja i to ce i dalje biti problem.
Od sinoc citam da ce se najvjerovatnije nastaviti sa ovom formacijom 3-4-2-1,3-4- te eventualno 4-3-3.
Trenutno sastavljeni tim ti u svakoj ovoj formaciji ostavlja previse igraca na klupi sa velikim egom,renomeom i samim tim i bombu nezadovoljstva i problema.
Ako samo uzmemo tri stopera upa deliht pavard dva wing becka cancelo davies,te dva veznjaka kimich goretzka vec sa golmanom imas popunjeno 8 pozicija.
I za ostale tri imas bukvalno Musialu,millera,comana,Sanea,manea,Ganabrya,Tela,Choupa,Gravenbacha,da ne govorim o mladjim koji su se vec polako izgubili iz tima od ibrahimovica,Wanera pa nadalje.
Sa tim da musilala eto mora igrati ostaju dvije pozicije i klupa puna zvijezda koje nisu zadovoljne.
Nema tog trenera na svijetu koji ce ih sve drzati zadovoljne.
Po meni bice neophodan povratak na 4 nazad ako se zeli vratiti stabilnost i pozitivni odnosi u timu,ali to opet ostavlja Tuchela koji preferira tri nazad.
Na kraju ostaje nada da ce uspjeti izvuci max iz ovih dva mjeseca i onda praviti tim po zelji i sistemu koji zelis igrati.
Sve u svemu zaista los nacin da se otpusti trener i zaista negativna slika o klubu.
Nagelsman je sigurno napravio i neki konflikt s upravom jer nesto je moralo prelomiti sve ovo i pokrenuti.
Sigurno da se ocekivalo da ce Nagelsman unaprijediti neke igrace izvuci vise iz njih prije svih Sane,Mane pa i Gravenbach,Cancelo.
Na kraju ostaje nam cekati Dortmund i City i da vidimo hoceli se ovaj rizik isplatiti ili su upravo sami sebi unistili sezonu,i napravili jos veci problem.
Tuchel je svakako veliki trener i ne preostaje nam nista drugo nego prihvatiti situaciju i nadati se najboljem.
Nadam se da za par godina necemo pozaliti za Nagelsmanom i gledati ga u Realu ili Cityu kako osvaja LP

Avatar
Saurman
Postovi: 29498
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Saurman » 24 mar 2023, 10:01

Naravno da nije dobio pedalu striktno zbog rezultata očito se zamjerio nekom iz uprave.Ne slažem se i za način na koji je dobio otkaz mislim ovo je bio baš nizak udarac.Do prije par dana se zaklinju u Nageslamana i onda mu preko medija uruče otkaz.

Ako nisu vjerovali u njega i njegov projekat zašto su potpisali ugovor sa njim na 5 godina što je van pameti.Sad plaćaj odštetu za ostatak ugovora plus ne zaboravimo da su platili i RB 23 mil.

Onda čujem izjave kako nije realno očekivati da plate igrača(napadač) od preko 100+ mil.

Uglavnom neka je sretno Tuchelu on bi mogao otići do kraja na svim frontovima ukoliko ekipa nije previše uzdrmana ovim događajem oko Nagelsmana.Ima kratak preriod da pripremi ekipu
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Pips
Postovi: 26
Pridružen/a: 11 avg 2019, 09:20
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Pips » 24 mar 2023, 10:03

Lenaa je napisao/la:
24 mar 2023, 09:47
Jel ovdje ima onih koji vjeruju da je sutnut zbog rezultata ?
Da, otpušten je i zbog rezultata, to da te umorni Bayer pretrči je nedopustivo.
Lenaa je napisao/la:
24 mar 2023, 09:47
Iako sam od pocetka bio protiv doticnog, nacin na koji je otpusten je :puke:
:thumbup: šupački do bola.

Elber111
Postovi: 316
Pridružen/a: 11 feb 2023, 12:20
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Elber111 » 24 mar 2023, 10:29

Saurman je napisao/la:
24 mar 2023, 10:01
Naravno da nije dobio pedalu striktno zbog rezultata očito se zamjerio nekom iz uprave.Ne slažem se i za način na koji je dobio otkaz mislim ovo je bio baš nizak udarac.Do prije par dana se zaklinju u Nageslamana i onda mu preko medija uruče otkaz.

Ako nisu vjerovali u njega i njegov projekat zašto su potpisali ugovor sa njim na 5 godina što je van pameti.Sad plaćaj odštetu za ostatak ugovora plus ne zaboravimo da su platili i RB 23 mil.

Onda čujem izjave kako nije realno očekivati da plate igrača(napadač) od preko 100+ mil.

Uglavnom neka je sretno Tuchelu on bi mogao otići do kraja na svim frontovima ukoliko ekipa nije previše uzdrmana ovim događajem oko Nagelsmana.Ima kratak preriod da pripremi ekipu
Bas tako,Bayern je poznat po tome sto se bas odnosi s postovanjem prema igracima i trenerima,i ovo je zaista stvorilo losu sliku kluba,a do juce su i Braco i Hainer bukvalno napadali bilo koga ko bi spomenuo otkaz Nagelsmanu,vjeruje se u njega,u dugorocni projekat Bayerna i onda preko medija otkaz treneru.
Bez pravog objasnjenja bez navedenog razloga.
O troskovima netreba ni pricati,od placanja Leipzigu do sada plata i svega.
Realno i napadac i bilo koji igrac kojeg bi doveli prvo moraju da rjese ovaj trenutni disbalans u ekipi i previse wingera,ofanzivnoh igraca a premalo mjesta za formaciju koju pokusavaju koristiti.
Sve u svemu nikako nije u stilu Bayerna odradjeno i u zaista losem trenutku novi trener pred najbitnije utakmice sezone,u LP ti protivnik nemoze biti tezi a ti imas novog trenera koji bi kao trebao upoznati igrace sa svojim sistemom i napraviti rezultat u Manchesteru,da ne pricam kakva ce biti tek atmosfera ako se ne pobjedi Dortmund.

Avatar
MoodyHank
Postovi: 4444
Pridružen/a: 22 mar 2021, 22:11
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la MoodyHank » 24 mar 2023, 11:02

Šta kaže Sarma, kako je Bayern prošao u ovom poslu? 23 miliona odštete plus bog te pitao koliko mu moraju platiti za otkaz... Ili je naš ekonom Sarmica već našao kako će umanjiti brojke? :think:
1992, 2006, 2009, 2011, 2015 🏆

Avatar
armando
Postovi: 1357
Pridružen/a: 15 feb 2009, 20:40
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la armando » 24 mar 2023, 11:11

MoodyHank je napisao/la:
24 mar 2023, 11:02
Šta kaže Sarma, kako je Bayern prošao u ovom poslu? 23 miliona odštete plus bog te pitao koliko mu moraju platiti za otkaz... Ili je naš ekonom Sarmica već našao kako će umanjiti brojke? :think:
Sitnica za Bajern :salut:
Momčino, ti haman ne znaš da se mi kupamo u parama :beba:

Ajde, valjda ga neko u dogledno vrijeme angažuje i skine sa platne liste, kao i Bajern što je učinio uslugu Čelzijju.
Odmah od tih viška para ići po Gavija :D
Ubi Concordia, Ibi Vicktoria

Avatar
farinelli123
Postovi: 1278
Pridružen/a: 06 jul 2011, 19:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la farinelli123 » 24 mar 2023, 11:12

farinelli123 je napisao/la:
30 jan 2023, 16:13
Moguće da je Tuhel naložio da se dovede Cancelo do kraja sezone :kafa:
Nikad nisam citirao sebe, i smatram to jednom mizerijom, ali ajde :D

Žao mi Julijana, tj načina na koji je egzekutovan otkaz. Ja bih ga pustio do kraja sezone pa nek spektakularno čabrira. Pričaše da je siguran da ispadne čak i od PSG-a. Nikad nećemo saznati da li bi Julian imao 13-0-0 u LP.

Neće biti lako ni Tuhelu.

Avatar
Balon
Postovi: 3038
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Balon » 24 mar 2023, 11:13

Naravno da je dobio nogu prvenstveno zbog rezultata. Bruka je biti 2. iza ovakvog Dortmunda i to sa najskupljom ekipom Bayerna svih vremena.

Branili su ga i vise nego sto su trebali, skidali pritisak sa njega a sta su dobili za uzvrat? Ode lik lagano na skijanje sa trebom pred najvazniju utakmicu u ligi ove sezone.

Avatar
ledar
Postovi: 3813
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la ledar » 24 mar 2023, 11:20

Osnovno pitanje je da li je Tetejac upgrade u odnosu na Nagelsmanna. Ako je odgovor potvrdan onda je smjena logična, jer ako se iduće sezone ionako planiralo sa novim trenerom nema razloga da se smjena ne napravi sada. Smjena je šok koji može razbuditi vaše uspavane ljepotice, Tetejac je energičan trener koji daje impuls momčad, dok je Nagelsmann više statičan i oslanja se na strategiju.

Način raskida je isto školski, uvijek se trener drži u neznanju do zadnjeg časa i javno mu se daje podrška. Neće se valjda mjesec dana prije razglasit pa da se unese nemir u ekipu i pruži opravdanje za lošije rezultate. Pregovori se zato uvijek drže u tajnosti i objava je blitzkrieg, to je klasični obrazac.

Kako će to funkcionirat na dulji rok ostaje da se vidi, ja mislim da je Tetejac dosta napredovao zadnjih godina i da je manje sklon sukobima sa upravom i menadžmentom. Kako ljudi stare to im je jasnije da su oni samo prolazna stavka (kako u klubu tako i inače), i da nema potrebe stvarat lošu sliku o sebi ako su ti ambicije da i dalje radiš u ovom poslu.

Osobno sam uvjerenja da bi se i sa Nagelsmannom osvojio bundes, a za CL ne vjerujem ni da ćete s Tetejcem uzet.

Avatar
coelho41
Postovi: 12660
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 24 mar 2023, 11:22

:kralj:
slika

toa
Postovi: 41
Pridružen/a: 30 jan 2021, 15:57
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la toa » 24 mar 2023, 11:49

Nema se sta puno reci, sve je manje-vise receno. Cudan tajming za razlaz, a posebno na ovakav nacin. Da mi ga je zao, nije.
Od samog njegovog dolaska sam bio skeptican. A najvise sto mi je smetalo je sto covjek ne zna napravit izmjenu u toku utakmice. Jos bih dodao da je veliki broj igraca ili nazadovao ili stagnirao pod vodstvom ovog strucnjaka.
Sve najbolje u budućnosti u nekom drugom klubu.

Mia san mia

Avatar
bavaracmujo
Postovi: 624
Pridružen/a: 03 apr 2014, 21:15
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la bavaracmujo » 24 mar 2023, 11:53

Sad ce samo rezultati pokazati dali su glavesine upravu, ako se osvoji 3 onda cestitke upravi ako bude samo jedna onda ce biti greska jer se izgubio trener koji ce biti u rangu klopa za koju godinu.
Sve u svemu holivud ide dalje i ovim se pokazuje da je vjerovatno klop slijedeci trener je se puca samo na top svabe.

Avatar
harden
Postovi: 23530
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 24 mar 2023, 11:58

Bit ce pjene ovdje kad Tuchel nastavi sa 3 nazad :rol: naravno da nece igrati 433
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
coelho41
Postovi: 12660
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 24 mar 2023, 13:10

Bit će pjene kad Tuchel osvoji Bundesligu, a kiksa Ligu Prvaka :kafa:

Avatar
Balance
Postovi: 378
Pridružen/a: 05 nov 2011, 15:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Balance » 24 mar 2023, 13:54

Nisam bio za dovodenje Nagelsmana, pogotovo placanje velike odstete i davanje petogodisnjeg ugovora mladom, neiskusnom treneru, ali kad je vec dosao trebala mu se dati prilika do kraja sezone pa onda odluciti.
Trener koji ima 8 pobjeda u isto toliko utakmica u ligi prvaka i to protiv velikih ekipa, koji je i dalje u kupu i bundesligi u dobroj poziciji za osvojit trofej nije zasluzio ovakav kraj.

Ne svida mi se nikako taktika sa tri stopera i ako se to nece promijeniti ne vidim svrhu trenutne promjene trenera.
Od van Gaala igra se uvijek bazirala na jakim krilima, a u trenutnoj formaciji iako imamo sjajna 4 krila oni djeluju kao prosjecni igraci jer je taktika sasvim drugacija.

Tuchel mi se svidao kao trener dok je radio u Dortmundu, sjecam se da su igrali atraktivno i meni je bio jedan od najboljih kandidata za nasu klupu tad. Dalje ga nisam previse pratio, znam da je imao rezultatskih uspjeha sa Psg i Chelsea, ali nije mi ostala u sjecanju neka atraktivna igra tih momcadi tako da vrijeme ce pokazati koliko je on dobar izbor odnosno da li je otkaz prije kraja sezone JN greska.

Odgovori

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.