FC Bayern München

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Koga bi voljeli kao nasljednika Tuchela?

Anketa traje do: 28 apr 2024, 20:42.

1) Hansi Flick
6
9%
2) Jose Mourinho
15
23%
3) Antonio Conte
1
2%
4) Xabi Alonso
18
28%
5) Zinedin Zidane
12
18%
6) Julian Nagelsmann
9
14%
7) Neko drugi?
4
6%
 
Ukupno glasova: 65

Avatar
Bayo
Postovi: 1352
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayo » 01 feb 2023, 22:50

coelho41 je napisao/la:
01 feb 2023, 22:41
Dobro, ajd sad samo zamisli da je Kimmich povrijeđen, da li bi nam nedostajao ili bi malo prodisali
Ovo je logika kao da su na boku samo Pavard i Sarr pa kako bi bilo da se Pavard ozlijedi. A vidjeli smo danas kako je kad dođe netko bolji od Pavarda. To smo vidjeli i kad je Mazraui dobio priliku.

Avatar
coelho41
Postovi: 12691
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 01 feb 2023, 22:51

Dakle Kimmich prevara, zanimljivo

Avatar
harden
Postovi: 23588
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 01 feb 2023, 22:57

Kimmich znaci nivo Pavarda :rol: o yebem ti sunce. Lik kad zavrsi karijeru bice 2x uspjesniji i bolji igrac od Svajnija za kojim placete. Il je mozda bolje da Kimmich ode u Real pa da tamo gledate kako dize 2 klempe zaredom ko glavni veznjak?
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Zlaja83
Postovi: 396
Pridružen/a: 16 feb 2022, 23:37
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Zlaja83 » 01 feb 2023, 23:01

Odlicno prvo i tanano drugo pol. Jamal danas opet madjionicarski, njemu se treba tolerirati i ako ne odigra utakmicu dvije na nivou jer ono sto on u sebi ima nema nijedan drugi igrac. Samo sto ne bih rekao da on i Mulac mogu koegzistirat na terenu a da sredina ne pati.

Valjalo bi kad bi do Pariza jos par igraca diglo formu, i naravno da se nitko ne ozlijedi dotad.

Avatar
coelho41
Postovi: 12691
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 01 feb 2023, 23:02

Mi smo trebali izgubit protiv Kolna, nije Kimmich trebo ono radit, glup potez

Avatar
farinelli123
Postovi: 1278
Pridružen/a: 06 jul 2011, 19:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la farinelli123 » 01 feb 2023, 23:04

Klare je napisao/la:
01 feb 2023, 22:04
farinelli123 je napisao/la:
01 feb 2023, 21:39
Kimmich tu negde, doduse malo malo pa da izgubi loptu u petercu. Ali malo je to. Ne osvaja se LP sa jednim dobrim veznim. Mi imamo 1.5 veznjaka. Seti se tria Gatusso, Pirlo, Sedorf, pa Casemiro, Kroos, Modric, pa Busquets, Xavi, Iniesta, pa Svajni, Javi, Kroos :) ......
Kad bi Goretzka mogao da bude 50% od Balaka, bar malo da zna da kreira nesto i udeli neki pas iza ledja.
Kanselo trenutno otvara desnu stranu kao Kimmich kad igra tu, s tim sto je Kanselo i atletican i skace.
Znamo sve, i znamo kakav je profil pravog veznog igrača. Dodatna nesreća je što je Njemac i pritom reprezentativac, a tamo trener Flick koji ovog voli na sredini, pa nam se eto poklopilo nesretnih šablona da će ovog biti teško istjerati odatle, a on uvidjevši to još se i opustio. Samo sad treba petlje nekom da kaže ono što svi mi znamo. Viši problem je on nego Gorecka. Uz veznjaka tipa Švajn Gorecka može trčati, a uz Kimiha ti ne pomaže nijedan tip veznjaka.
Goretzka je kidao kad je igrao Thiago s njim i iza dodavači (Boa & Alaba), tu je dolazila do izražaja njegova opasnost iz drugog plana i agresivnost u visokom presingu. A i njegovo nije bilo da stvara. Sada kad se vrati, vidimo brojne limite u tom segmentu igre. Dok Graven recimo ima vece znanje sa loptom, ali nije agilan, samo trčkara onako tolisovski. Od njih dvojice zajedno jedan dobar igrac. Npr Graven ima nisko teziste, podseca na Balaka u tom smislu, ali nema petlju. On nikad ne skace, nema agresije u igri, kad leti lopta, nekako je neodlucan.
Ponavljam, Goretzka bi bio ok špic. Nego treba neki vizionar kad LVG da ga prebaci, kao onomad Bastiana. Da nije bio Luja, Švajni bi bio u rangu Širlea ili tako nekog prosečnog igrača. I nikad ne bi penetrirao u zakrčenost jednostruke osvajačice Rolan Garosa, i ne bi imao nekretnine na Novom Beogradu i Vrnjačkoj Banji.

Istina, mislim da je problem u partnerstvu Joshue i Goretzke, kako na, tako i van terena. Kimmich ce igrati statrnu postavu do 36-e godine. Svaki mec. Mogao je danas da izadje u 80' minuti bar, sto ne bi mogli Blind i Joe Stanišić da zatvore meč.
Cenim ga, svidja mi se i voljni momenat, i petlja, i winner mentalitet, ali brate odmori malo.

Jbg, i Raul je dao 71 gol u LP, ali nije igrao u Realu do 35- godine, nego su dosli savremeni igraci.

Avatar
Bayo
Postovi: 1352
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayo » 01 feb 2023, 23:23

coelho41 je napisao/la:
01 feb 2023, 22:51
Dakle Kimmich prevara, zanimljivo
harden je napisao/la:
01 feb 2023, 22:57
Kimmich znaci nivo Pavarda :rol: o yebem ti sunce. Lik kad zavrsi karijeru bice 2x uspjesniji i bolji igrac od Svajnija za kojim placete. Il je mozda bolje da Kimmich ode u Real pa da tamo gledate kako dize 2 klempe zaredom ko glavni veznjak?
Opet kao onda prošle godine kad sam spomenuo Nubela, vadite i projicirate što vam odgovara.

Kimmich je RB koji se zahvaljujući Pep-ovom klauniranju prebacio u vezu i tamo ostao i sad **** i Bayern i repku. A zašto ****, pa zato što se misli da će on nositi tu vezu, a onda ta veza često ni ne postoji. Pa kao da nije dosta to što je u vezi i što klub mora kupiti 10 bočnih da bi našli igrača za tu poziciju, sad još igra i sam u vezi, eto koliko je dobar, sam pokriva sve.

Da se razumijemo, može on to igrati ali samo ako ima odgovarajućeg partnera u vezi kao što je imao Švajni Martineza i odgovarajuću taktiku, a ta taktika sigurno nije da on stoji na 20 metara i meljta loptu i prebacuje se sa noge na nogu dok je iza rupetina u kojoj su obrambeni kao na streljani.

Neću ni spominjati kornere, sve moguće minute na terenu i petljanja u svojih 16 metara.

Solitude
Postovi: 76
Pridružen/a: 28 jan 2023, 22:16
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Solitude » 01 feb 2023, 23:27

a mbappe i ramoš? jesu li ozlijedjeni ozbiljnije

Bundesliga
Postovi: 11495
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 01 feb 2023, 23:27

Kimmich je bio vezni u Leipzigu prije nego sto je dosao u Bayern. Kakav desni bek.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
farinelli123
Postovi: 1278
Pridružen/a: 06 jul 2011, 19:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la farinelli123 » 01 feb 2023, 23:34

Rasprava Kimmich desni bek VS Kimmich vezni je nepotrebna. Kimmich je vrhunski igrač, top 10 veznjaka, to je jasno. Problem su često taktička rešenja + tetošenje reprezentativaca koji vladaju iz senke. Previše sebi dopuštaju.

Avatar
harden
Postovi: 23588
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 01 feb 2023, 23:36

Bayo je napisao/la:
01 feb 2023, 23:23
Kimmich je RB koji se zahvaljujući Pep-ovom klauniranju prebacio u vezu i tamo ostao i sad **** i Bayern i repku. A zašto ****, pa zato što se misli da će on nositi tu vezu, a onda ta veza često ni ne postoji. Pa kao da nije dosta to što je u vezi i što klub mora kupiti 10 bočnih da bi našli igrača za tu poziciju, sad još igra i sam u vezi, eto koliko je dobar, sam pokriva sve.

Da se razumijemo, može on to igrati ali samo ako ima odgovarajućeg partnera u vezi kao što je imao Švajni Martineza i odgovarajuću taktiku, a ta taktika sigurno nije da on stoji na 20 metara i meljta loptu i prebacuje se sa noge na nogu dok je iza rupetina u kojoj su obrambeni kao na streljani.

Neću ni spominjati kornere, sve moguće minute na terenu i petljanja u svojih 16 metara.
Kimmich je veznjak, uvijek bio i ostao. Bio sve omladinske kategorije veznjak, tako u Leipzigu, Stuttgartu, gdje god je bio. Pep ga je u nedostatku stopera koristio prvo tu, kasnije dobio sansu i na desnom beku, a tu je DFB vidio sansu da ga guraju na desnom beku kako bi dobili novog Lahma, tad nikog nisu imali za desnog beka.

Naravno da ce nositi vezu i nosi, a i nosit ce narednih godina i godina. Cim mu prije dovedu kakvu pomoc, bit cemu lakse a i on ce biti bolji.
Da nekad treba odmoriti treba, i ne treba igrati svaki minut, to je do trenera a ne Kimmicha. Pa nece igrac sam traziti izmjenu valjda?

Sve nase rasprave na stranu o njegovoj kvaliteti, ali nemoj da se umislja da je lik neki bek kojeg je Pep syebo prebacivanjem u sredinu. Al dobro, ovdje se svaka prilika koristi da se Pep spomene ko klaun, a cesto se i izvrnu cinjenice u korist tome. I Pep je prvi rekao da je Joshua nevjerovatan univerzalac i da moze sve igrati, mozda on nikad ne bi ni dobio sansu na desnom beku da ga nije Pep tamo stavio.
slika
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Bayo
Postovi: 1352
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayo » 01 feb 2023, 23:49

Pep je gurao i Lahma u sredinu, eto čisto da završim s tim profićem i njegovim sranjima.

A što se tiče Kimmicha i veze, jasno je da je sad tu i ostaje tu jer su on i Leon plaćeni kao da rade neku razliku, a adekvatnih zamjena nemaju. Pa ne možemo ni vidjeti kako bi drugi tu odigrali, bar dok ne stigne Leimer.

Bundesliga
Postovi: 11495
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 01 feb 2023, 23:51

Laimer je razbijac, potpuno drugaciji profil veznjaka od Kimmicha.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Balon
Postovi: 3046
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Balon » 01 feb 2023, 23:58

Laimer je profil igraca koji je potreban Kimmichu. Goretzka je problem ove ekipe jer je lik previse ofanzivno orijentisan.

Dovoljno pogledati kako se igra Njemacke raspala protiv Japana njegovim ulaskom. Ali bitno je da on dadne gol jbg i da promovise LGBT prava jbg.

Avatar
harden
Postovi: 23588
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 01 feb 2023, 23:58

Bayo je napisao/la:
01 feb 2023, 23:49
Pep je gurao i Lahma u sredinu, eto čisto da završim s tim profićem i njegovim sranjima.
Ali to ne znaci da Kimmich nije 10 godina prije dolaska kod Pepa bio cijelo vrijeme veznjak.

Ti njega debelo podcijenjujes, Kimmichu samo treba bolji partner od Goretzke, lik i ovako sam drzi sredinu vecinu utakmica. Evo veceras niko da kaze nista za njega a jedini veznjak na terenu bio, mec koji su dobili uvjerljivo 0-4. Poslat ce sljedeci mec 2 losa pasa pa da mozete spomenuti i njega.
Lik po svim osnovnim i naprednim statistickim parametrima u samom vrhu sto se tice veznjaka a ti govoris da je nivo jednog Pavarda ili cekas da vidis jel Laimer bolji od Kimmicha. Lik medju najboljim sesticama na svijetu, mozes na prste jedne ruke nabrojati bolje DMFove.

Od Klareta me ne cudi, pa eto on nema pojma ko je Cancelo, nije ga u zivotu gledao. Covjek ne prati fudbal i to je OK, nema vremena sigurno.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Bayo
Postovi: 1352
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayo » 02 feb 2023, 00:06

Ja nigdje nisam spomenuo da je on rang Pavarda, isto tako sam napisao da mu treba odgovarajući partner da bi on mogao biti ono što se reklamira da je i što se od njega očekuje...

Večerašnju utakmicu (i njegovu igru) ne želim spominjati jer bi ona trebala biti ako ne jedna opuštenija utakmica onda bar priprema za PSG, a oni maltene spašavaju sezonu gdje Musiala igra vezu i sl.

Inače dotični tek po meni treba pokazati taj WC status, u Lisabonu je igrao beka, prošle dvije sezone nisu napravili ništa bitno osim što su se propisno blamirali, a repku i uspjehe tamo nema uopće potrebe spominjati.

I Davies je došao kao krilo, pa je prebačen na bok i tamo je našao, igrač igra tamo gdje je najbolji i najkorisniji za momčad, bar bi tako trebalo biti.
Zadnja izmjena: Bayo, dana/u 02 feb 2023, 00:15, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
harden
Postovi: 23588
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 02 feb 2023, 00:12

Eric Maxim Choupo-Moting in all competitions this season:

20 games
13 goals
4 assists
Involved in a goal every 68 minutes
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17798
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Omerbavarac » 02 feb 2023, 00:38

Prvih 45 minuta zadovoljavajuce, napredak je evidentan u odnosu na prve tri utakmice u ovoj godini.

Drugo poluvrijeme je blago receno uzasno ali se moze progledati kroz prste i reci da su imali visoko vodstvo i da su se mogli nesto lagodnije osjecati.

Nadam se da je ovo samo naznaka onoga sto cemo gledati od Bayerna u nastavku sezone.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
isakovich
Postovi: 1790
Pridružen/a: 11 maj 2008, 23:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la isakovich » 02 feb 2023, 03:04

Kakvih veznjaka ima Kimih je prdina bara 😃😃,,
Treba priznati da je van forme,treba mu neko da ga rastereti,tj treba konkurenciju.Uhinjio se on I u Bayernu i u repki.samo corav veceras nije vidio kolika je rupa u sredini terena,pogotovo prilikom iznosenja lopte,kimih pokusava da pokupi svaku loptu ako u tim predajama ako dodje do greške onda kuku lele..Moglo bi se ovdje govoriti i o lošoj taktici trenera,ili je pao sistem na tabletu pa im crtao po tabli.Jedva čekam pe es gej da vidimo sta i kako dalje.
Kako haso los period igre zakamuflira transferom,,majstorski.Al mu šef Kahn nešto smrknut,kao da zna da je to sve šarena laža
Ende
VOLIM BAYERN

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8091
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la muhamedhulk » 02 feb 2023, 09:28

Kimmich je ćaća na sredini. Nema on eksplozivnosti da igra beka, treba se ponavljati gore-dole svako minut. A da je wc veznjak, haman pa jes, za mene licno jes.
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Odgovori

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: rio_Ferdy88 i 19 gostiju.