BV Borussia Dortmund

Moderatori/ce: ribery,_dreamer_,Monolog,hammers,geronimo

Hare_BvB
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Hare_BvB » 20 maj 2011, 16:29

quälix je napisao/la:nego, treba im rec da dobro pritegnu uckure na gaci, kak je krenulo i sorceve ce im pocet skidat :lol:

:lol: Tad bi ga baš poflautali. :lol:

Neće niko od bitnijih otići ovog ljeta, a tek narednog će nam baš upeknut. :D

Mora se Kagawi ponuditi novi ugovor, i to što prije. Tekući mu važi do 2013. i očekujem da mu ponude novi već ovog ljeta, u protivnom, hijene će nas oglođati. :twisted:

@Mandrak/izzo/grof :lol:

Taman u ljeto 2013. za 40-ak milki. :lol:
Der Mann für die entscheidenden Tore.

quälix
Kontakt:

Post Postao/la quälix » 20 maj 2011, 17:28

grof je napisao/la:Gotze ce za 2-3 godine igrati u Barci...živi bili pa vidjeli

kakve crrne dvi godine, ovog ljeta, ovog :lol:
na kraju sljedece sezone odlazi i kagava kojeg ce cornut minhenske truhle a uz kagavu ce i klocc(il bi klopp :? ) krenuti put minkena.
al nis se ne sekirajte dok su tu kuba i dede 8-)
ah da, i oni vas napustaju :lol:
ima li kod tebe jos neko Č osim ovog meHkog plus bek nije LJEV nego lijevi
pretpostavljam da se s njemackog ''ohne berater'' na bosanski prevede kao ''Sead Susic, Safetov brat''

Alen Škoro
Kontakt:

Post Postao/la Alen Škoro » 20 maj 2011, 21:46

Da vas priupitam..
Kakvo je stanje u Dortmundu? Mislim kakva su razmisljanja kluba? Da li je ova titula "ala Wolfsburg" izbori se LP,iducu sezonu manje vise solidno odigras i onda odes u rasulo... Ili je u BVB drugacija politika?
Sto se tice navijaca jedni od najboljih su u Deutschlandu,ako ne i u Evropi..
Da li Klopp moze ostati na duze staze? itd itd.. imao bih ja jos mnogo pitanja,al eto volio bih kad bi mi neko makar na ovo odgovorio..
Ipak, BVB je jedan od najvecih klubova u Deutschlandu..
Jako mnogo simpatisem ovaj klub,cak se jednim dijelom smatram navijacem jer sam ga "zagotivio" podavno..Najvise zbog vjernosti navijaca prema klubu...
NON MOLLARE MAI

adnan24
Kontakt:

Post Postao/la adnan24 » 20 maj 2011, 22:05

Ma kakav crni Wolfsburg,to je mali tim kojem se omaklo a da ni oni sami ne znaju kako(pitaj kolegu @qualix-a...on zna najbolje)

Inace politika je da se kupuju mladi talentovani igraci koji ce za par godina donijeti neku titulu...mi smo to ocekivali za 2-3 sezone ali eto ona je malo poranila...naravno mi nemamo nista protiv.

Osim Sahina ostaju svi vazniji igraci tako da rasula nece biti...sto se tice navijaca nisu jedni od najboljih nego najbolji...to je sasvim jasno :D

Klopp je postao legenda u Dortmundu i ja vjerujem da ce on jos dugo ostati u Dortmundu...

Eto nadam se da sam bar malo pomogao :D :mrgreen:
Mnogi putevi vode u Berlin ali najljepsi je onaj preko Minhena...

FRANK RIBERY
Kontakt:

Post Postao/la FRANK RIBERY » 21 maj 2011, 14:07

Klopp: Samo je Barcelona bolja od nas

Jürgen Klopp, trener novih njemačkih prvaka, nogometaša dortmundske Borussije, iznimno je samouvjeren čovjek. Potvrdio je to ponovno u intervjuu Süddeutsche Zeitungu...

- Iduće sezone nećemo uživati reputaciju tipičnih prvaka. Od početka ćemo si postaviti nove kvalitativne izazove. Više nećemo pred sobom imati uvjet proizvodnje vrhunskih igrača poput Großkreutza ili Götzea. Taj će se proces sada podrazumijevati sam po sebi – rekao je Klopp istaknuvši da, osim turskog veznjaka Nurija Sahina koji je prešao u madridski Real, prvake tijekom ljeta neće napustiti niti jedan drugi nogometaš:

- Niti jedan igrač ne želi odlazak iz Dortmunda. Vrlo je malo klubova koji po svojoj kvaliteti, ambicijama i plaćanju mogu parirati Borussiji. Možda je pet takvih klubova u Europi. Kažem možda. Ja mislim da, osim Barcelone, u kojoj je sve vrhunski posloženo, nema kluba koji je bolji ili atraktivniji od Borussije.

- Što se tiče Sahina, moramo prihvatiti činjenicu da postoje tri kluba o kojima je sanjao kao dijete. To su Barcelona, Manchester United i Real Madrid. Kada je dobio priliku biti ključna osovina Realove igre, nismo imali pravo stati na put njegovu snu.

Oduševljen navijačkom euforijom koja je preplavila Dortmund na kraju šampionske sezone, 43-godišnji je trener konstatirao:

- U Dortmundu nogomet nikad nije bio sporedna stvar. Oduvijek je glavna.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

L-Train
x 8
Kontakt:

Post Postao/la L-Train » 21 maj 2011, 14:33

samo Barcelona i jos jedno 15-20 klubova :roll:
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

FRANK RIBERY
Kontakt:

Post Postao/la FRANK RIBERY » 21 maj 2011, 14:46

L-Train je napisao/la:samo Barcelona i jos jedno 15-20 klubova :roll:

Vidjet ćemo u Lp-u da li ima istine u Kloppovim riječima.Sigurno su među 12-13 najboljih klubova u ovom trenutku.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

spielführer_21
Kontakt:

Post Postao/la spielführer_21 » 21 maj 2011, 14:51

FRANK RIBERY je napisao/la:Klopp: Samo je Barcelona bolja od nas

Ove sezone da, živa istina. Za iduću ćemo vidjeti, ja se nadam da će BvB biti još bolja ;)
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Hare_BvB
Kontakt:

Post Postao/la Hare_BvB » 21 maj 2011, 15:53

Vidi Kloppa što je pohasio. :lol: :roll:

Ensar Baykan i Florian Hubner su dovedeni u BVB II. Marc Klopp pokidao ligamente koljena i izbivaće s terena najmanje 6 mjeseci. :(

Omerbavarac
Kontakt:

Post Postao/la Omerbavarac » 21 maj 2011, 16:25

E moj Klooponja, nadam se da ti slava nece udariti u glavu, a evo po ovim izjavama tako nesto se da naslutiti. :?
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

adnan24
Kontakt:

Post Postao/la adnan24 » 21 maj 2011, 16:35

Sta ste se uhvatili ove izjave...gori ste od novinara koji izvlace sve iz konteksta.

Uostalom vidjeli ste na onom klipu koji je postavio @Hare u kakvom je trenutno stanju Klopp :D ...ja nesto ne vjerujem da je sad u fazi davanja promisljenih izjava...pustite covjeka nek si malo da oduska,zasluzio je...

HzBvB
Kontakt:

Post Postao/la HzBvB » 21 maj 2011, 16:46

adnan24 je napisao/la:Sta ste se uhvatili ove izjave...gori ste od novinara koji izvlace sve iz konteksta.

Uostalom vidjeli ste na onom klipu koji je postavio @Hare u kakvom je trenutno stanju Klopp :D ...ja nesto ne vjerujem da je sad u fazi davanja promisljenih izjava...pustite covjeka nek si malo da oduska,zasluzio je...

Sta je to Klopp slagao ? kad je rekao bolja je Barcelona nije mislio na terenu samo to se odnosilo vise na cjelokupnu organizaciju....od cistacice do predsjednika preko omladinskog pogona navijaca itd....

amerosm
Kontakt:

Post Postao/la amerosm » 21 maj 2011, 17:36

Po meni licno Klopp nije nista pogresno rekao i sto se tice ove sezone jedino je Barcelona bila bolje poslozena od BVB-a i igrala ljepsi fudbal, ali ipak treba znati da ga od Avgusta ocekuje najteza sezone u karijeri i da mu se ova izjava ne obije o glavu jer su novinari "pogan" narod.
Ja sam misljenja da je ovaj uspjeh Borussie vise navijacima - cast izuzetcima - udario u glavu nego igracima i strucnom stabu BVB-a, pa tako ako npr. odete na forum BVB-a na TM-u mozete vidjeti da odredjeni "pokemoni" ubjedjuju ostale forumase da je Mario Goetze bolji i kvalitetniji igrac od Lionela Messija. :? :?
Ne zelim da me neko pogresno shvati meni je drago za ovaj uspjeh BVB-a prvenstveno zbog navijaca i zbog gospodina Watzke-a koji je u Dortmund vratio ono po cemu je Bundesliga uvijek bila poznata i dobili su zasluzeni nagradu, ali ruku na srce neki previsoko lete i misle da su izmislili svijet - mislim na odredjene navijace.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Klare
Kontakt:

Post Postao/la Klare » 21 maj 2011, 18:01

@adnan 24, ovo nije moglo biti izvučeno iz konteksta, jer je maltene cijeli kontekst tu. Ova izjava(ako su njegove riječi, mada sumnjam da može nešto ovako izvaliti) je za svaku osudu. Realno ni u Njemačkoj po moći još uvijek ne spadaju u Top 3. Dalje da ne pričam. Nemojte pogrešno shvatiti, drago mi je što se velikan vraća, ali potreban je niz godina održati ovakvu formu da bi se govorilo na način na koji Kloponja to ističe. Pogotovo mi je čudan dio gdje govori o kvaliteti, ambicijama i plaćanju...
Uostalom, @amerosm je opisao baš ono što i ja mislim. Navijači se puno uzdižu. Od Lewandovskog se očekuju partije na nivou Gomeza, a razlika u cijeni 25 mil. Treba malo spustiti loptu, realno sagledati stvari, ne može se na svakom talentu malo dati, a da se puno dobije. Volio bi ja prvenstveno radi Bundeslige da se nastavi sa kvalitetnim radom, pa da pored Bayerna bude još jedna ekipa stalno u vrhu. Werder, Stuttgart, HSV. Te ekipe su mi se zgadile. Kod Borussie je pozitivno što imaju odgovorne ljude na ključnim pozicijama, i možda najkvalitetniji stručni štab u Njemačkoj.

Hare_BvB
Kontakt:

Post Postao/la Hare_BvB » 21 maj 2011, 19:57

adnan24 je napisao/la:Sta ste se uhvatili ove izjave...gori ste od novinara koji izvlace sve iz konteksta.

Ja sam tek sad na Bildu pročitao i ovo je totalno izvučeno iz konteksta. Čovjek je mislio na atmosferu u i oko kluba, jedinstvo, prijateljstvo, etc. Uz to klub polako staje na noge i ima lijepu budućnost pred sobom. Divno okruženje za svakog igrača. Pa nije izgorio po glavi da ovakve nebule plasira u javnost. :lol: Kloppove izjave su uvijek odmjerene i nikad se nije odnosio podcjenjivački prema protivnicima. Čitavu sezonu je govorio skromno o uspjesima BVB-a, tako da jedan ovakav istup nikako ne ide uz to. :roll:

Klare je napisao/la:Navijači se puno uzdižu.

Ekipica s ovog foruma je normala, barem po meni. Još uvijek su svi čvrsto na zemlji. ;) Top 4 je neko realno očekivanje. Odbrana titule je skoro pa nemoguća misija i toga su svi svjesni. Što se tiče LP, mi ćemo biti u zadnjem šeširu i imaćemo sigurno barem 2 ekipe koje su kvalitetom/iskustvom stepenicu iznad u odnosu na BVB. Da ne duljim, imamo čitavo ljeto da elaboriramo i argumentiramo očekivanja za narednu sezonu, pa... :D

adnan24
Kontakt:

Post Postao/la adnan24 » 21 maj 2011, 20:12

Hare_BvB je napisao/la:

Ja sam tek sad na Bildu pročitao i ovo je totalno izvučeno iz konteksta. Čovjek je mislio na atmosferu u i oko kluba, jedinstvo, prijateljstvo, etc. Uz to klub polako staje na noge i ima lijepu budućnost pred sobom. Divno okruženje za svakog igrača. Pa nije izgorio po glavi da ovakve nebule plasira u javnost. :lol: Kloppove izjave su uvijek odmjerene i nikad se nije odnosio podcjenjivački prema protivnicima. Čitavu sezonu je govorio skromno o uspjesima BVB-a, tako da jedan ovakav istup nikako ne ide uz to. :roll:

Upravo to i govorim...covjek je najmanje govorio o kvaliteti fudbala...ovu pricu je bazirao na atmosferi u klubu,funkcionisanju kluba,odnos prema igracima,navijaci i bla bla bla...a na svim mogucim portalima koje sam citao naslov vijesti je "Samo je Barcelona bolja od nas"...i onda se ljudi naloze i citam komentare kako je Klopp umisljen,kako cemo vidjeti u ligi prvaka sljedece godine i slicno..."nidje veze"...

@klare

Levandovskom niko ovdje nije zamjerio sto on nije dao 20+ golova kao Gomez...cak je po meni njegova cifra ove sezone sasvim solidna...ali svi oni ziceri koje je on promasio u toku ove sezone nemaju veze sa novcima za koje je doveden,to svaki napadac u bundesligi mora realizirati(bar mene je nervirao zbog tih stvari)

Alen Škoro
Kontakt:

Post Postao/la Alen Škoro » 21 maj 2011, 21:27

adnan24 je napisao/la:Ma kakav crni Wolfsburg,to je mali tim kojem se omaklo a da ni oni sami ne znaju kako(pitaj kolegu @qualix-a...on zna najbolje)

Inace politika je da se kupuju mladi talentovani igraci koji ce za par godina donijeti neku titulu...mi smo to ocekivali za 2-3 sezone ali eto ona je malo poranila...naravno mi nemamo nista protiv.

Osim Sahina ostaju svi vazniji igraci tako da rasula nece biti...sto se tice navijaca nisu jedni od najboljih nego najbolji...to je sasvim jasno :D

Klopp je postao legenda u Dortmundu i ja vjerujem da ce on jos dugo ostati u Dortmundu...

Eto nadam se da sam bar malo pomogao :D :mrgreen:

Hvala ti, poprilicno dobro sam upucen u neke stvari u vezi BVB-a i BuLija(ovo sam Vas pitao cisto radi provjere informacija),pa se nadam da cemo fino diskutovati ovdje.. Mozete me smatrati novi kolegom :mrgreen:
NON MOLLARE MAI

Semir bvb
Kontakt:

Post Postao/la Semir bvb » 21 maj 2011, 22:13

Deutscher Meister ist nur der BvB, ist nur der BvB :lol: . Deremo sve redom. Tako cemo ako Bog da i sljedece sezone. Jedva cekam... Klopp je kralj.
Ja sam novi na forumu. Nadam se da cemo zajedno pratit BvB do jos mnogo uspjeha.
Sto se tice Sahina - vec je zaboravljen. Ocekujemo nova pojacanja sljedecih sedmica. Mislim da bi idealna zamjena za Sahina bio Schmiedenbach iz Hannovera koji je vec u nekim kombinacijama, ali i Gundogan je super igrac samo sto je malo ofanzivniji. Radujem se dolasku Perisica i oporavljenom Kagawi koji bi trebali popraviti realizaciju sljedece godine. Sve u svemu najvazniji je ipak Klopp. Dok je on u klubu nece bit problema i bit ce jos titula ako Bog da. Pozdrav. ;)
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

Hare_BvB
Kontakt:

Post Postao/la Hare_BvB » 22 maj 2011, 17:24

Semir bvb je napisao/la:Ja sam novi na forumu. Nadam se da cemo zajedno pratit BvB do jos mnogo uspjeha.

Dobrodošao među Žutare!!! :D

Feulner je blizu prelaska u H96.

Semir bvb
Kontakt:

Post Postao/la Semir bvb » 22 maj 2011, 18:34

Hare_BvB je napisao/la:Dobrodošao među Žutare!!! :D

Hvala na dobrodoslici. Uvijek smo bili najbolji navijaci na svijetu. Makar medju 5 najboljih, da ne pretjerujemo. :D
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

Odgovori

Natrag na “BV Borussia Dortmund”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.