BV Borussia Dortmund

Moderatori/ce: Monolog,ribery,_dreamer_,hammers,geronimo

HzBvB

PostPostao/la HzBvB » 22 nov 2011, 20:34

Saurman WroteColonJedino što vi ove godine možete osvojiti
:slika

Znam brate branimo taj trofej ! :lol: :lol:

HzBvB

PostPostao/la HzBvB » 22 nov 2011, 21:44

Kad vidim kakve ovaj Gnoj-Gomez daje golove ...onda shvatim koja smo mi institucija kad ovakvom suhavcu nismo dali priliku da zabije NI SLUCAJNO !!!!

PONOSAN NA BVB !!! 8-)

Semir bvb

PostPostao/la Semir bvb » 22 nov 2011, 23:00

secer WroteColonnego, drug secko kaze da ce lijepi goco od naredne sezone nositi lijepi curveni dres. ep se blizi a svajni i kompanija dokazase da su majstori u muntanju i nagovaranju 8-)
pristaje l neko na opkladicu? ev drug seco ulaze cvaju 8-)

Pristajem ja na opkladu. Samo da utvrdimo uslove. Dakle u 20 KM - ti kažeš Gotze najkasnije na ljeto 2012. u Bayernu, a ja kažem da neće preć u Bayern.
To je to. Nikad lakši keš. Evo kolege forumaši su nam svjedoci.
Zadnja izmjena: Semir bvb, dana/u 22 nov 2011, 23:35, ukupno mijenjano 1 put.
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

Semir bvb

PostPostao/la Semir bvb » 22 nov 2011, 23:02

Saurman WroteColonJedino što vi ove godine možete osvojiti
:slika

Mi smo već ove godine osvojili T-Home Cup. To je već jedna titula :D ;)
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

Semir bvb

PostPostao/la Semir bvb » 22 nov 2011, 23:14

Evo jedna porcija "Adrenalina" za Fc Bayern - gratis od BvB-a i naše maskote EMME :lol: :lol: :lol:

Klare
Kontakt:

PostPostao/la Klare » 23 nov 2011, 01:26

Semir bvb WroteColon Najbolji bek je Piszczek ispred Lahma, a ukupno najbolje ocijenjen igrač je Gotze (koji će vam bit nedosanjani san) ;)

Kada se uopšteno gleda, tu je Lahm ispred, isto kao što je i Holger ispred Hummija, ali prošla sezona, kao i ova je otlrila veliki kvalitet Poljaka, dobar u oba pravca, neko reče da je potcijenjen, i jeste ;) , a lik je među vaša 3 najbolja, najkonstantnija igrača, može biti da je ove sezone bolji od Lahma, iako je to teško porediti, isto kao i Hummelsa i Badstubera, Riberya i Gotzea. ;) Svi su važni u svojim ekipama, ali j.ebi ga Bayern je ime, razumljivo je da igrači koji igraju u njemu imaju prednost u odnosu na sve ostale u Njemačkoj, skoro i u Evropi.

Moram reći da je Piszczek ogromno napredovao, vrlo dobar je to igrač. ;)

Semir bvb

PostPostao/la Semir bvb » 23 nov 2011, 11:45

slika

Evo izjave Watzkea kad su ga pitali šta ako Arsenal pokuša da pregovara s njim oko Gotzea : Sollte das Thema Götze auf den Tisch kommen, können sich die Herren jegliche Angebote sparen.“ - znači opet ništa. Gotze definitivno ostaje ;) .

NUR DER BVB slika

Balance
Kontakt:

PostPostao/la Balance » 23 nov 2011, 12:44

Zelim srecu Borussiji veceras protiv Arsenala i da predstavi njemacki nogomet u najboljem svjetlu...
Inace veliki sam navijac Bayerna ali u europi svim srcem navijam za bilo koji njemacki klub pa tako i za BVB.
Barem europsku ligu morate dohvatit jer ispadanje bi bilo katastrofa i za vas i za bundesligu opcenito.

Damir_BvB
Kontakt:

PostPostao/la Damir_BvB » 23 nov 2011, 13:13

Leverkuzen doveo wollscheida , Od sledece sezone je njihov steta promako nam je dobar igrac ali kod nas svakako ne bi igrao u prvoj ... tako da je to vjerovatno bila samo alternativa u slucaju da prodamo hummelsa ili subotica .
BvB Echte Liebe !!!

Semir bvb

PostPostao/la Semir bvb » 23 nov 2011, 14:46

Damir_BvB WroteColonLeverkuzen doveo wollscheida , Od sledece sezone je njihov steta promako nam je dobar igrac ali kod nas svakako ne bi igrao u prvoj ... tako da je to vjerovatno bila samo alternativa u slucaju da prodamo hummelsa ili subotica .

Da nam je trebao mi bi ga svakako doveli, ali već imamo 3 provjerena - klasna štopera, koja su uz to sve izuzetno mladi, a imamo i 2 štopera koja nastupaju za mladu repku, Hornschuh i Sobiech (posuđen u St.Pauli), s tim da će ovaj drugi bit kad-tad nezamjenjiv u prvoj postavi. Momak je supertalenat.

Sad sam malo gledao kojim našim igračima ističe ugovor na kraju sezone, a to su: Owomoyela, Koch koji je povrijeđen (desni bekovi), Kringe, Da Silva(vezni), Zidan i Le Tallec(napadači). Od ove šestorice mislim da će nove ugovore dobit Owo i Julian Koch - još jedan igrač koji bi u budućnosti mogao imati značajnu ulogu. Ostala 4-ica nas napuštaju uz Kubu koji bi mogao otići čak u januaru.

Od novih igrača po svemu sudeći trebali bi nam doći Schmiedebach i Bittencourt (mali brazilsko-njemački čarobnjak iz Cottbusa), te mali Valderama - australijanac Mustafa Amini koji je već i potpisao ugovor. To je to. Petorica idu trojica dolaze. Uštedit ćemo fine novce na platama Kringea (2 mil. godišnje), Zidana (2,8 godišnje), još ako šta zaradimo od prodaje Kube (ugovor do 2013) - makar 5 mil kolika mu je i tržišna cijena ti novci bi se ko od šale mogli uložit u nove ugovore Gotzea i Kagawe sa 3-4 puta većom platom. Svi sretni i zadovoljni ;) .
Ali mislim da su to Watzke i Zorc sve fino već razradili isto ovako kao i ja :D .

NUR DER BVB slika

Pale_Companion
Kontakt:

PostPostao/la Pale_Companion » 23 nov 2011, 15:00

sretno večeras
Agieren statt reagieren

proFCB
Kontakt:

PostPostao/la proFCB » 23 nov 2011, 16:56

Nadam se da cete probjediti veceras da Bundesliga napreduje u odnosu na zabare i ostale lige!!!
Sretno
Stern des Südens

Damir_BvB
Kontakt:

PostPostao/la Damir_BvB » 23 nov 2011, 17:08

@ Sema BvB

Slazem se sve s tobom samo Hornschuh je vec dugo tu a nikako da se probije tako da ipak mislim da on nije kalibar za nas. A Laase Schoebisch hmm ne znam sta bi ti reko, dobar jeste korpulentan jak u duelu, ali je dosta slab u skoku i malo mi je spor, ali mislim da bi mogao uspjeti .. Dok za Hornschuha nisam bas siguran jer uvijek je tu a nigdje ga nema :).. Previse se vremena cekao Marc tako da njemu je noga il posuidba a vidim Minken 1860 je zainteresovan ...

Zaboravio si napomenut jos kapitena Kehla, kojem istice ugovor to ce bas bit zanimljivo pratit da li ce Kehl ostat il ne, vec je u godinama, stalno je povrjedjen al da je dobar dobar je da se opet isto tako moze bez njeg moze se . To ce bit veoma zanimljiva situacija oko njegovog ugovora. Prima 3.000.000 eura platu i s tim najvecu u Dortmundu. Ne znam meni je iskreno drag igrac Kehla sam uvijek volio gotivio, samo te glupe povrede. To bas treba imat srece i bit strucnjak da bi se donjela prava odluka. Samim tim sto je Bayu odbio 2 put zadobio je velike simpatije medju nama navijacima . Ako mu produze ugovor smanjit ce mu platu i to dobro al bas dobro, jer u februaru ce napunit 32 pune god i lijepo je imat starog lisca i igraca stare njemacke skole na klupi tu prije svega mislim na disciplinu i liderske kvalitete a naravno i autoritet, kad se samo sjetim igramo mi protiv Bochuma u gostima Metzelder ( za kojeg se stidim danas dan mame mu se na hebem ) napravi gresku primismo goln pridje mu Kehl i opali sakom po glavi i galami na njeg, pa onda ispustismo ligu evrope protiv gladbacha Kehl pobudali izgalami se na Wajdenfellera. Treba nam jedan takav koji ima MUDA ! Ostat ce zanimljivo sto se tog tice na potezu su Zorci Watzke i Kloppo da se skontaju .

Sto se tice ugovora, Zidan i Kringe Da Silva idu sigurno, moram rec nazalost i Le Tallec kad je dosao pricalo se o nekom talentu no taj talent nije dosao do izrazaja ... Po meni bi bilo preglupo prouidzit ugovor kosarkasu Owomoyeli, jest on dobar cojk al jbg previse je povrjedjen on je gori od Robbena s tim povredama Bolnica infuzija gips i tak to nadam se da njemu nece produzit ugovor jer ne treba nam vise pogotov kad se Koch vrati... Mladog Lowe-a smo super uboli odlican back up za Schmellea, nadam se da ce isti slucaj i sa zutoglavim Kochom bit, iako Piszceka ne bi dao ni zasto samo za Dani Alvesa :lol: ...

A sto se tice pojacanja Schmiedebach je IGRACINA koja ce tek da dodje do izrazaja kod nas Momak je zaista dobar igrac ja sam sumnjao u njegove kvalitete ali gledao sam Hannover 3 put i to sto sam vidio sto se tice Schmiedebacha je za svaku pohvalu, odlican tehnicar, lijep pregled igre, uklapa se u ovu novu generaciju fudbalera one touch play igru, jedino sto mi je malo zasmetalo je da voli udarit sklon je tome, ali dobro to je u Hannoveru gdje ga suigraci ostave na cjedilu pa mora cojk udarit :) ... Sto se tice momka iz Cottbusa veze nemam kakav je samo sam citao o njemu a to sto sam citao zvuci sve super samo hoce puno para za njeg jbg, treba vjerovat Kloppu da te pare vrijedi a i Zorcu naravno. Cak se evo pokazalo da i Lewa vrijedi one pare koje je placen a svi smo govorili da je preplacen no medjutim Lewa dokazuje da ce bit igrac dobar mnogo je napredovao i samo mu je trebalo Spielpraksis da bi se dokazao napokn je to dobio i oduzio se Kloppu samo iskreno ne znam dokle ce Lucas Ramon Barrios El Phanteros sutit i hoblat klupu ...

Al hebo to sve sad veceras je ARSENAL. Jedva cekam iskreno mislim da mozemo doc do 3 boda !

@ proFCB

Nemoj bgti ti zelit bilo kakvu srecu kad si prvi koji pljuje po nama uz klareta i effe_sa ne treba nam to da nam vi drzite palceve. A za zabare se ne sikirajte njih smo svakako prestigli i ne mogu nam nista previse smo im pobjegli. Jedva si ceko derby bvb bayern da mozes podhebavat i poceo si s tim podjehavanjima prije utakmice ali nisi mogao nastavit jer ste popili samar u po minkena ! a sad adio !
BvB Echte Liebe !!!

adnan24
Kontakt:

PostPostao/la adnan24 » 23 nov 2011, 17:18

Ocekujem dobru tekmu veceras sa obe strane ali iskreno iznenadio bi' se ako bi na kraju gosti odnijeli 3 boda.

Arsenal je u odlicnoj formi,a kuci uvijek dobro igraju...ja mislim da nisu zijanili u Londonu jos od Manchestera i polufinala lige prvaka(bar sto se LP-a tice) tako da ce biti potrebno odigrati i bolje nego u Minkenu.

Najgore mi je sto ne znam za koga da navijam u duelu Marseille-Olympiakos...ako Arsenal uzme 3 boda onda bolje da Marseille pobjedi...
Mnogi putevi vode u Berlin ali najljepsi je onaj preko Minhena...

HzBvB

PostPostao/la HzBvB » 23 nov 2011, 17:42

Veceras nemoramo pobijediti i da pobijedimo mora nam se milion stvari poklopiti...jer imamo -4 gol razliku a Marseille +3 i ako vcrs oni pobijede to je minimalno +4 a mi ne mozemo pobijediti vise od 2 razlike i da dodjemo na -2 morali bi Marseilla dobiti 6:0 sto je opet nemoguce... Ja sam iskreno halalio ovu lp...
Europa liga bi nam dobro dosla malo radi finansija jos pogotovo ako dobije u onim grupama da jednu tekmu igramo vise kuci....napunio bi se stadio i tako to...da prodjemo eventualno dva kola nebi bilo lose sa finansijske strane ali opet to bi se odrazilo 100% na nase igre u Bundesligi...Sve u svemu nebi me nesto ni pogodilo da budemo 4. u grupi...Mogli bi se skoncetrisati na Ligu i Kup i dok se Bayern bude davao 200% u LP da pokusaju nesto vise jer je finale u Minhenu ( sto je po meni samo zabluda da oni mogu do finala )mi mozemo to iskoristiti i odbraniti titulu !!!!
Sto bi bilo najbolje !

Iskreno vcrs treba odigrati onako kao protiv bayerna disciplinovano , ako nesto uspijemo iz kontre dobro i jeste....
Nek nam je SRETNO !!!

anton 1983
Kontakt:

PostPostao/la anton 1983 » 23 nov 2011, 17:43

HzBvB WroteColonVeceras nemoramo pobijediti i da pobijedimo mora nam se milion stvari poklopiti...jer imamo -4 gol razliku a Marseille +3 i ako vcrs oni pobijede to je minimalno +4 a mi ne mozemo pobijediti vise od 2 razlike i da dodjemo na -2 morali bi Marseilla dobiti 6:0 sto je opet nemoguce... Ja sam iskreno halalio ovu lp...

Ak BvB dobije danas, bilo koja pobjeda od 4 razlike protiv Marseja, BvB vodi dalje...Eto jednostavno moro sam ti to objasniti umjesto da ti velim glupane :mrgreen:

Inaće jel fakat moguće da je Bvb napravio UMSATZ od 150 milja bez para od LP-a i Sahinove prodaje?
Zasto je Bayernova stranica sad dostupna i na arapskom i ruskom jeziku Rummenigge je odgovorio:
"Da nas klubovi iz Londona, Manchestera, ili Pariza mogu razumjeti!!!"

HzBvB

PostPostao/la HzBvB » 23 nov 2011, 17:57

anton 1983 WroteColon
HzBvB WroteColonVeceras nemoramo pobijediti i da pobijedimo mora nam se milion stvari poklopiti...jer imamo -4 gol razliku a Marseille +3 i ako vcrs oni pobijede to je minimalno +4 a mi ne mozemo pobijediti vise od 2 razlike i da dodjemo na -2 morali bi Marseilla dobiti 6:0 sto je opet nemoguce... Ja sam iskreno halalio ovu lp...

Ak BvB dobije danas, bilo koja pobjeda od 4 razlike protiv Marseja, BvB vodi dalje...Eto jednostavno moro sam ti to objasniti umjesto da ti velim glupane :mrgreen:

Inaće jel fakat moguće da je Bvb napravio UMSATZ od 150 milja bez para od LP-a i Sahinove prodaje?

I to je nemoguce !!!!! a hvala ti sto si objasnio... :lol: :D

pasha_the_one
Kontakt:

PostPostao/la pasha_the_one » 23 nov 2011, 18:34

Nadam se da ce Gotze i LevaTORski odigrati dobru utakmicu sa golovima i asistencijama, jer ih imam na CL fantasy-ju u timu :)

Sretno veceras.
"Društvo koje ne prepoznaje činjenicu da svaki pojedinac ima pravo na sopstvene vrijednosti, ne poštuje dostojanstvo pojedinca i ne zna šta je sloboda." Fridrih Avgust fon Hajek (1899-1992.)

Klare
Kontakt:

PostPostao/la Klare » 23 nov 2011, 19:12

Klare WroteColonBorusiji želim sreću večeras, vjerujte obradovao bi se njihovoj pobjedi, više nego li sinoćnoj Bayernovoj. ;)
Mogu iznenaditi Arsenala, sam nek' uštopaju Persija, a odbrana Arsenalova nije neki vrag. :mrgreen:

Dakle svi Bavarci vam drži fige, cijela Njemačka javnost je uz vas, imate kvalitetu, nemojte da puknete pod pritiskom. ;)

Kako vas volimo. :D

SRETNO! :ugeek:
Zadnja izmjena: Klare, dana/u 24 nov 2011, 13:04, ukupno mijenjano 3 puta.

Semir bvb

PostPostao/la Semir bvb » 23 nov 2011, 20:14

slika

Preko 7.000 BvB fanova u Londonu ;)

NUR DER BVB slika

Natrag na “BV Borussia Dortmund”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.