BV Borussia Dortmund

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,geronimo,hammers

Hare_BvB
Kontakt:

PostPostao/la Hare_BvB » 11 dec 2011, 17:37

K'lautern je nas pravi angstgegner. :evil: Ovo je zalosno. Kad nece, nece + likovi nam vec drugi put zaredom zabijaju eurogolove. Kurconja, gdje si ti vitre dav'o. :mrgreen:

Edit: Bravo Harnice!!!! :mrgreen:
Der Mann für die entscheidenden Tore.

adnan24
Kontakt:

PostPostao/la adnan24 » 11 dec 2011, 17:46

Lewat is back :twisted: Sta promasi frajer,nevjerovatno :shock:

Da Silva pod hitno mora razguliti iz Dortmunda...njegov nivo igre je za nekog slabijeg drugoligasa.

S obzirom da je skoro kompletan vezni red bio "out" onda danasnji problemi i nisu preveliko iznenadjenje iako smo morali dati bar 2 gola...na kraju 2 precke,1 stativa,zicer lewandowskog :twisted:

Sad ce biti nezgodno i u Freiburgu...nadam se da ce Kehl,Barrios i Gotze biti spremni
Mnogi putevi vode u Berlin ali najljepsi je onaj preko Minhena...

Pale_Companion
Kontakt:

PostPostao/la Pale_Companion » 11 dec 2011, 17:47

nema, ovo kolo borrusie kiksaju....
Agieren statt reagieren

majestic24
Kontakt:

PostPostao/la majestic24 » 11 dec 2011, 17:56

Najveca glupost je bila dovodjenje Perisica.

Puno,puno vise bi Dortmund dobio da je dosao npr Ibisevic
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Omerbavarac
Kontakt:

PostPostao/la Omerbavarac » 11 dec 2011, 21:19

Nesto mi je previse tiho na ovoj temi, sta li je razlog, da nije mozda prosipanje bodova? :lol:

Gdje mi je drug @HzBvB? Javi se misko, izadji iz rupice. :D

Herbstmeister. slika
Auf gehts die roten!!! slika

Mor'o sam. :mrgreen:
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

VolimLiverpool

PostPostao/la VolimLiverpool » 11 dec 2011, 21:26

Omerbavarac WroteColonNesto mi je previse tiho na ovoj temi, sta li je razlog, da nije mozda prosipanje bodova? :lol:

Herbstmeister. slika

Oni su vas PODERALI na vašem terenu ,pa ti pusti priče sad .Duga je sezona + gostujete Dortmundu u drugom dijelu.
You'll never walk alone.

Bundesliga
Kontakt:

PostPostao/la Bundesliga » 11 dec 2011, 21:29

VolimLiverpool WroteColonOni su vas PODERALI na vašem terenu ,pa ti pusti priče sad .Duga je sezona + gostujete Dortmundu u drugom dijelu.

Pika se ko na kraju bude prvi , a to ko je koga poderao je ipak manje vazno iako ima odredjenu vaznost, evo primjer ako Real.M osvoji Primeru j.ebe se njima sto Barcu ne mogu pobijedit 100 godina.. A to da sezona jest duga to stoji , gubit ce se bodovi i prije duela na Westfalenu..
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Omerbavarac
Kontakt:

PostPostao/la Omerbavarac » 11 dec 2011, 21:32

VolimLiverpool WroteColon
Oni su vas PODERALI na vašem terenu ,pa ti pusti priče sad .Duga je sezona + gostujete Dortmundu u drugom dijelu.

Ja potpisem poraz i u drugom dijelu sezone, ne bitno kojom razlikom, ali da se na kraju uzme salatara.
Ma sto dzaba pisem, kad znam da je nemoguce da ce neko drugi osvojiti.

Neke se stvari ne mogu kupiti novcem, ja kazem da mogu. 8-)
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Klare
Kontakt:

PostPostao/la Klare » 11 dec 2011, 22:12

Klare WroteColondakle nisam uz Dortmund, nego sam neutralan :mrgreen: , dakle svi priželjkujemo jedan remi, a idealan rasplet bi bio onaj od prošle godine na njihovom terenu.
Da, znam da se sjećate. :D

:D :D
Naravno 1:1, kako znam? :? , eee neću vam reći! :mrgreen:
Ali umalo, umalo da pogodim apsolutno sve, opet evro-gol, ali proklete minute :D , proklete na htjedoše se poklopiti :lol: , no svejedno ja se ne bunim. :D

Šalu na stranu, puno je igrača falilo, tako da je ovo bila jedna neminovnost, uglavnom BvB nastavlja sa odličnm formom u Bundesligi, a 3 boda prednosti za Bayern su veliki uspjeh, pogotovo ako se u obzir uzme i gol-razlika, tako možemo reći da je ova polusezona, i uz povremene padove, dosta dobra za nas, a za vas što dalje od samog onog špica vrha, dakle druga ili treća pozicija. ;)
Valjda se bude doveo provjereniji igrač, recimo Drogba :D da vas malo provede kroz Ligu prvaka, slobodan igrač, pljunuti tih 10 miliončeka na njegovu platu, naravno puste želje, ali ne sumnjam da bi vam jedna takva investicija mogla donijeti samo ono najbolje, želim da vaši ljudi počnu malo i na taj način razmišljati, ne može se uvijek od omladine živjeti. :mrgreen:

Semir bvb

PostPostao/la Semir bvb » 11 dec 2011, 22:45

Glavu gore, nije smak svijeta. Ove stvari/pehovi su nam se i prije dešavale.
2 prečke(Gotze i Lewat), 2 stative(Hummels) i Lewat imade šansu bolju od penala i još primimo gol sezone.
Onakav gol, Sahan nije dao ni na playstationu slika. Ono je jednom ili dvaput u karijeri :twisted: .

Da ne spominjem mnoge izostanke i to na najvažnijim pozicijama u timu i što su morali uskočit igrači koji inače ne igraju Kuba(Gotze),Gundogan(Bender),Da Silva(Kehl), da ne spominjem sad Subotića, Leitnera ili Barriosa koji bi nam itekako dobro došao u utakmicama gdje je potreban igrač 16-erca.

Fora je što sam ih mašio i na kladionici. Cijeli tiket mi bio od subote i sve mi prođe, a samo BvB čeko na 99,86 KM. Jbg. Nema veze.
Važno je da smo u vrhu, da je razlika mala u odnosu na pokrajinu/saveznu državu i idemo po pobjedu u Freiburg.

NUR DER BVBslika

slika
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

adnan24
Kontakt:

PostPostao/la adnan24 » 11 dec 2011, 23:32

Klare WroteColonNaravno 1:1, kako znam? :? , eee neću vam reći! :mrgreen:
Ali umalo, umalo da pogodim apsolutno sve, opet evro-gol, ali proklete minute :D , proklete na htjedoše se poklopiti :lol: , no svejedno ja se ne bunim. :D

Jesi li bar unovcio :?: :D
Klare WroteColonŠalu na stranu, puno je igrača falilo, tako da je ovo bila jedna neminovnost, uglavnom BvB nastavlja sa odličnm formom u Bundesligi, a 3 boda prednosti za Bayern su veliki uspjeh, pogotovo ako se u obzir uzme i gol-razlika, tako možemo reći da je ova polusezona, i uz povremene padove, dosta dobra za nas, a za vas što dalje od samog onog špica vrha, dakle druga ili treća pozicija. ;)

Nije bas neminovnost al' hajd nek' ti bude...jednostavno nikad nismo bili nafakaska ekipa,svaki bod se najcesce morao itekako zaraditi.

3 boda za Bayern su sasvim ok i za BvB i ja cu biti prezadovoljan ako to ostane i nakon sljedeceg kola.
Kad se sjetim pocetka sezone i onog poraza od Hannovera kad sam i sam poceo sumnjati u sve i svasta pa ni borba za ligu prvaka mi nije izgledala realno.

U drugom dijelu ne bi trebalo biti takvih kriza kao na pocetku sezone tako da ocekujem jos dosta dobrih stvari do kraja...posebno sto ce i raspored biti dosta laksi(bez lige prvaka).

Klare
Kontakt:

PostPostao/la Klare » 12 dec 2011, 00:42

adnan24 WroteColonNije bas neminovnost al' hajd nek' ti bude...jednostavno nikad nismo bili nafakaska ekipa,svaki bod se najcesce morao itekako zaraditi.

Malo sam preletio s tim grubim izrazom neminovnost, hoću reći možda se ovo moglo i naslutiti s obzirom na broj izostanaka i taj krnji vezni red, ali opet sa druge strane slabašan protivnik, koji ruku na srce igra po sistemu toplo-hladno-hladno-toplo, dakle jednom toplo, dvaput hladno :mrgreen: , toplo naravno uziumamo za dobro. :mrgreen:
Schalkea su iznenadili, a evo danas i Dortmunda. Sve je to bilo teško za prognozirati, niti ja nisam vjerovao u ovaj rezultat, ali eto tako ispade.

Biće zanimljivo do kraja, ali hoću isto tako reći da je Bayern u ovom kriznom periodu dosta dobro prošao, a vjerovatno će i Borussia nastaviti sa dobrom formom(ovo nisam očekivao), pa me baš interesuje kako će se stvari odvijati ponovnim plasmanom u LP, ima dosta gnoja tu, ugovora bitnim igračima, mogućih pojačanja, tako da imam nadu da će se novim sredstvima poboljšati igrački kadar, da dobijemo još jedan klub koji može proći grupu LP. :mrgreen:

JetSet_Hantraga
Kontakt:

PostPostao/la JetSet_Hantraga » 12 dec 2011, 00:46

maverick_tz WroteColondanašnji rezultat 7 : 0 glatko i hladno,moraju se iskupit za srijedu inaće hmmmmmmmmmmmmm

Da, da, upravo tako.
Kladis li se ti inace? :lol:

Semir bvb WroteColonOvo što si napisao 10 mil, to je čista provokacija. Subotić je bolji i od Trube i Kečera zajedno.Da si makar napisao 15-16 mil eura, neg baš duplo manje hehe.

Znaci Nedjeljko :lol: Subotic vrijedi 15-16 miliona, a Santana je daleko bolji igrac od njega.
Pa koliko onda on vrijedi, majku mu? :? 25, 30 miliona? :? :? :?

Gledao sam danasnju utakmicu i mogu reci da remi nije nerealan.
BvB je imao par dobrih sansi, ali ovakav protivnik se morao dobiti. Bespotrebno prosipanje bodova, definitivno. ;)

I da, Sema: NUR DER FCB slika
Đipke sa Bara, zakačio se sa nama, Crnim vranama.

maverick_tz

PostPostao/la maverick_tz » 12 dec 2011, 09:03

molio bih cjenjene moderatore da u buduće brišu komentare ovih bavaraca koji su očito isto toliko pokvareni kao i ljudi u pokrajni bavarska kako se ne bi dizale tenzije i kako bi svako mogao na miru da se raduje ili ljuti na rezultate svog kluba :evil:

btw pošto je bvb klub najkulturnijih i najzdravijih navijača,mi takve stvari ne radimo pa neka nas ostave na miru

hvala

Omerbavarac
Kontakt:

PostPostao/la Omerbavarac » 12 dec 2011, 10:34

maverick_tz WroteColonmolio bih cjenjene moderatore da u buduće brišu komentare ovih bavaraca koji su očito isto toliko pokvareni kao i ljudi u pokrajni bavarska kako se ne bi dizale tenzije i kako bi svako mogao na miru da se raduje ili ljuti na rezultate svog kluba :evil:

btw pošto je bvb klub najkulturnijih i najzdravijih navijača,mi takve stvari ne radimo pa neka nas ostave na miru

hvala

maverick_tz WroteColonza seljačinama zaostajemo samo tri boda,to nije ništa s obzirom koliko je tekmi za nama,seljačine padaju u formi a mi se dižemo

maverick_tz WroteColonrole,ovdje će biti teško samo sa seljacima dakle štutgart i bajern,ostali,slobodno se mogu pisati bodovi

maverick_tz WroteColon@HZBVB kralju i cigani su nešto,al brate ljepše pribjegni mom izrazu " "SELJAČINE"

HzBvB WroteColonABD DA CIGANE DOBIJEMO SLIJEDECE KOLO DA SAMO SKINEM S KURCA OVE KLARE , ANTUNE , i ostale funjatore

Necu dalje, samo sam htio da ti dokazem tu nekulturnost.

Ako nastavis, nacicemo jos, ima toga mnogo. ;)

proFCB
Kontakt:

PostPostao/la proFCB » 12 dec 2011, 10:46

Omerbavarac WroteColonNesto mi je previse tiho na ovoj temi, sta li je razlog, da nije mozda prosipanje bodova? :lol:

Herbstmeister. slika

Doci ce on dok se malo sabere i dok mu istekne ban
Stern des Südens

Semir bvb

PostPostao/la Semir bvb » 12 dec 2011, 10:55

JetSet_Hantraga WroteColon
Semir bvb WroteColonOvo što si napisao 10 mil, to je čista provokacija. Subotić je bolji i od Trube i Kečera zajedno.Da si makar napisao 15-16 mil eura, neg baš duplo manje hehe.

Znaci Nedjeljko :lol: Subotic vrijedi 15-16 miliona, a Santana je daleko bolji igrac od njega.

Santana jest kvalitetan štoper tj. odličan, ali da je daleko bolji od Nedjeljića...to i nije baš tačno, inače bi skupio više utakmica u startnoj postavi BvB-a u ove 3,5 godine koliko nosi žuti dres. Valjda Klopp zna ko se mu najbolji štoperi. A itekako je pokazao da zna - vidjeli smo prošle sezone ko su bili najbolji štoperi, a i rezultati govore za sebe. Santana je odličan i drago mi je da imamo 3 kvalitetna štopera, ali Subotić je 3 sezone bio stub odbrane i njega se ne može tako lahko istisnut it prvog tima ;) . Ako Felipe nastavi ovako da igra, onda će Klopp biti na slatkim mukama.
Dakle, ono što sam htio da kažem je da Santana nije daleko bolji od Subotića, ali da su tu negdje.

Inače trenutna tržišna vrijednost Subotića je 18 mil., a ne 15-16 :D
http://www.transfermarkt.de/de/neven-su ... 40995.html

NUR DER BVB slika
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

anton 1983
Kontakt:

PostPostao/la anton 1983 » 12 dec 2011, 13:55

slika

Oho, Barrios prijeti da bi mogao otići proč. Brijo sam ja da će on prije poćet srat i čudim se da nije. Sad je jedino problem kaj se za njega najvjerojatnije nebi dobile prevelike pare. To je tak kad imaš dva podjednaka igrača a samo jednu poziciju na terenu. isto tako kad ti se dogodi da je to južno amerikanac još lakše nastanu problem. Ak bu on igro onda Lewa ide na klupu tako da to za Bvb sigurno nije Win Win situacija...Sad dal ga prodat i ne za mene je samo pitanje cijene i ak se more dobiti dobra ponuda zašto ne...Kaj je najgore poldi bi pasao u ovaj BvB jer bi mogo igrati levo krilo i špicu po potrebi, no do tog transfera kao što i svi znamo nebu došlo.
Zasto je Bayernova stranica sad dostupna i na arapskom i ruskom jeziku Rummenigge je odgovorio:
"Da nas klubovi iz Londona, Manchestera, ili Pariza mogu razumjeti!!!"

anton 1983
Kontakt:

PostPostao/la anton 1983 » 12 dec 2011, 13:59

E sad moram još nekaj za Bvb reći iako je to malo vjerojatno.

Rüstet Borussia Dortmund etwa auf der linken Abwehrseite nach? Laut "L'Equipe" ist der BVB an Aly Cissokho von Olympique Lyon interessiert. Ein Scout des deutschen Meisters wurde bei der Partie gegen Lorient gesichtet. Er soll laut "L'Equipe" den 24-jährigen Franzosen beobachtet haben. Lyon wäre nicht abgeneigt, seinen Abwehrspieler gegen bares Geld ziehen zu lassen. Mit Mouhamadou Dabo hat man auf der linken Seite bereits einen weiteren Spieler und passenden Ersatz verpflichtet.

Znači BvB je navodno gledao Cissokha iz Lyona za levu stranu. je da istina je da je Schmelzer u kurcu, ali ne vjerujem da bi si Bvb još mogao na njega dopelati jednog levog beka, pogotovo onakvog koji bi bio prije Schmelzera. Znači za taj transfer potreban je prodaja Schmelzera. no ono kaj mene zanima je to dal je Bvb uopće u stanju dovesti takav kalibar od igrača kod sebe. Sad ja ne znam dal je taj Cissokho više standaran ali znam da mu cijena nebi ziher bila ispod 10 milja...

jel to uopće moguće, kaj vi mislite?
Zasto je Bayernova stranica sad dostupna i na arapskom i ruskom jeziku Rummenigge je odgovorio:
"Da nas klubovi iz Londona, Manchestera, ili Pariza mogu razumjeti!!!"

adnan24
Kontakt:

PostPostao/la adnan24 » 12 dec 2011, 15:20

JetSet_Hantraga WroteColonZnaci Nedjeljko :lol: Subotic vrijedi 15-16 miliona, a Santana je daleko bolji igrac od njega.

Subotic je i dalje daleko bolji igrac...bar zvanicno...i samim tim njegova cijena je i dalje dosta veca od Santanine koji ce morati odigrati jedan duzi period na ovom nivou kako bi se te stvari promijenile...vidjet cemo da li ce uopste dobijati sansu kada se Neven oporavi. A i ja smatram da je Santana bolji od njega,samo ne mijenjaju se te stavri preko noci...

@anton

Ne kontam zasto bi uopste trazili nekoga na tu poziciju...Schmelzer jest bio los na pocetku sezone ali momak nije odradio pripreme i sigurno je da ako ostane zdrav,mozemo ocekivati dosta bolje igre u drugom dijelu.Tu je takodje Lowe koji je sasvim dobra zamjena...ako ce uopste neko doci sad na zimu,siguran sam da to nece biti lijevi bek.

Sto se tice Barriosa nesto i ne vjerujem da je bas tako nesto izjavio...on je poslije povratka postepeno dobijao priliku i par utakmica je cak bio i starter a vjerovatno bi igrao i jucer da nije dobio gripu...on ce definitivno imati velike sanse da se vrati u prvih 11...daleko od toga da ce biti zakucan za klupu :D

Natrag na “BV Borussia Dortmund”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.