BV Borussia Dortmund

Moderatori/ce: ribery,Monolog,_dreamer_,geronimo,hammers

Semir bvb
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Semir bvb » 24 maj 2015, 13:03

Jučer veoma emotivan dan za sve navijače. Opraštaju se 2 velikana koja se u obilježila BVB historiju posljednjh 7 odnosno 13 godina.

Kehla sam uvijek gotivio, pravi lider i vođa ekipe bez obzira da li je imao "C" traku oko ruke. Od prvog dana jedan od omiljenih igrača zbog načina njegovog prelaska u BVB. Nadam da će ostati u BVB i obavljati neku funkciju, jer je lik rođeni lider. Zašto ne da ga nekad vidimo i na klupi BVB-a?! :kafa:

O Kloppu je već sve rečeno. Fala mu za sve i bis bald. :salut:
slika

Iz sezone iz noćnih mora izvučen maksimum. Obezbijeđene su kvali. EL-a. Nadam se da ćemo se pobjedom u kupu ipak poštedjeti igranja pretkola sa NoName timovima. :shifty:

Sada podvući crtu. Riješiti se par igrača, dovesti svježu krv i pod TT-ovom palicom krenuti po nove uspjehe u koje sam apsolutno uvjeren. :salut: :kafa:
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

anelkabvb
Kontakt:

Post Postao/la anelkabvb » 24 maj 2015, 14:37

Upravo potvrđen transfer Castra, ugovor na 4 godine...prvim transferom sam zadovoljan, iskusan igrac koji moze igrat na vise pozicija, odsteta 11 mil...

Sta reci za ovu sezonu, nakon katastrofalnog prvog dijela samo sam molio Boga da ostanemo u ligi, o EL nisam ni razmisljao tako da sam na kraju i nakon svega sto se desavalo prezadovoljan proljetnim dijelom, jedina mrlja po meni su 2 poraza od Juvea, ali eto ispostavi se da smo opet izgubili od finaliste tako da za tim ne treba previse zaliti...finale kupa nam dolazi ko veliki bonus i nadam se da ce Klopp i Kehl biti ispraceni na najljepsi moguci nacin...

Kao sto vec rekoste jucer preemotivan dan, moram priznati da oci nisu bas ostale suhe :D al sad (tj. od naredne nedjelje) se treba okrenuti buducnosti i dati punu podrsku Tuchelu, mislim da je najbolje moguce rjesenje u ovakvoj situaciji i ja bih u prvoj Tuchelovoj sezoni bio zadovoljan jos jednim plasmanom u EL pa onda u drugoj pokusati napasti opet LP...

Sto se tice igrackog kadra za narednu sezonu po meni su najpotrebnije promjene na sljedecim pozicijama: GK (citam da Bürki ima klauzulu od 6 mil. pa ne bi bilo lose njega pokusat dovesti), LB (mislim da je Macrelovo vrijeme proslo, spominjali su se Baba i Willems mada mislim da nasa uprava nece tu nista mijenjati, sto nikako ne razumijem), za CM/DM je vec doveden Castro, a posto bas ne vjerujem u Tielemanns bio bih zadovoljan i sa Geisom mada mi je nekako previse za njega dati 15-ak mil (10 mil. max) i ST mada ovdje stvarno ne mogu biti pametan i rec koga bi trebalo dovesti, ima vise kandidata koji se spominju pa cemo vidjeti...

A neka moja zelja za sljedecu sezonu nevezano za ove koji se vec spominju bi bio KOSTIC, ne samo zbog ovih par zadnjh utakmica, pratio sam ga i ranije i mislim da bi nam takav igrac dobro dosao, ljevak, prodoran, ima dobar centasut i zna zabit...

Sto se tice odlazaka pored vec poznatih mislim da je vrijeme za rastanak i sa Weidijem (hvala mu za sve ali mislim da treba prepustiti mjesto nekom mladjem), Schmelzer, KG (Dortmunder Junge i sve to ok, ali mislim da nema vise kvalitet koji je potreban za borbu u gornjem dijelu), Jojic (mislim da je i njegov jucerasnji ulazak bio znak da odlazi), Immobile (jednostavno se ne uklapa u sistem, pokusat izvuc maksimum za njega i pozeliti mu srecu negdje u Italiji) i Ramos (ciji trasnfer nikad nisam ni razumio)...

HEJA BVB!!!

Semir bvb
Kontakt:

Post Postao/la Semir bvb » 24 maj 2015, 15:10

Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

adnan24
Kontakt:

Post Postao/la adnan24 » 24 maj 2015, 16:50

Vise prilika su stvorili jucer nego citav prvi dio sezone...nevjerovatne oscilacije :? Napadacki dio koji cine Reus,Kagawa,Miki i Auba izgleda odlicno i ne treba ga dirati ni sljedece sezone, iako je jasno da protiv odredjenih protivnika treba drugaciji tip napadaca od PEA-a.Nadam se da ce se i dovesti jedan takav kao zamjena za Ciru i Ramosa.

Transfer Castra definitivno pozdravljam i s obzirom da je dugo u Bundesligi,ocekujem da se brzo uklopi...jos Geis i zadovoljan sam.

O Kloppu i Kehlu je vec sve receno...ljudine i jedan i drugi-nadam se da ovo nije kraj saradnje s njima.

Ekipa je u solidnoj formi pred finale kupa,treba mali Wolfsburg spustiti na zemlju...
Mnogi putevi vode u Berlin ali najljepsi je onaj preko Minhena...

anelkabvb
Kontakt:

Post Postao/la anelkabvb » 24 maj 2015, 16:55

Napad jeste odlicno izgledao, ali su vezni red i odbrana nakon 2:0 poceli spavati sto je po ko zna koji put dovelo do katastrofalnih gresaka u dodavanju a time i do golova...mislim da treba dosta raditi na psiholoskom planu.

Klopp
Kontakt:

Post Postao/la Klopp » 24 maj 2015, 23:41

Markus Gisdol: "Aubameyang ist einfach unfair schnell."

Klopp
Kontakt:

Post Postao/la Klopp » 25 maj 2015, 01:19

A ne mogu da vjerujem, preko sat vremena pisem post i da posaljem kad prc, diskonektovali me. Valjda nakon nekog vremena se automatski diskonektuje i sve mi propade. A bas sam se raspisao, ogroman post sam napisao :evil:

gerdmuller
Kontakt:

Post Postao/la gerdmuller » 25 maj 2015, 01:38

Klopp je napisao/la:http://www.sport1.de/fussball/bundesliga/2015/05/fc-bayern-muenchen-feiert-meistertitel-auf-dem-marienplatz

:lol: :lol: :lol: :lol:

slika
"Primili smo nekoliko zahtjeva od određenih ljudi iz cijeloga svijeta:Amerika,Arapske zemlje ... koji zele da ulazu novac u nas Bayern.Odbio sam sve.Zasto? Jer nasi navijaci to ne vole."
- Karl-Heinz Rummenigge

JoseMourinho
Kontakt:

Post Postao/la JoseMourinho » 25 maj 2015, 01:53

kad se sve sabere, nakon onakve jeseni, osiguarana EL iduce godine, moguc trofej kupa ipak nije toliko lose :D

nadam se da ce TT povuč dobre poteze i sastavit dobru ekipu :clap:

opel
Kontakt:

Post Postao/la opel » 25 maj 2015, 09:56

JoseMourinho je napisao/la:kad se sve sabere, nakon onakve jeseni, osiguarana EL iduce godine, moguc trofej kupa ipak nije toliko lose :D

nadam se da ce TT povuč dobre poteze i sastavit dobru ekipu :clap:

Nije loše u poređenju sa HSV i Štutgartom, a u odnosu na prethodne četiri sezone, jako loše, počev od neigranja u LP što ima višestruko loše posljedice, do promjene trenera, koja je na neki način bila i neminovna. Što se tiče odlazaka i dolazaka igrača, tu ne bih komentarisao, jer bi bilo sve preuranjeno. Uglavnom, ako iduće sezone budemo konkurentni u smislu da izborimo makar LE i stabilizujemo igru i ekipu, ne bi trebalo od novog trenera očekivati ni tražiti više od toga, jer objektivno smo se vratili 5-6 godina unazad.

Klopp
Kontakt:

Post Postao/la Klopp » 25 maj 2015, 17:27

Eh lijepi moji momci,

zavrsi se i ova sezona. Mozemo je okarakterisati kao neuspjesnom bez obzira na eventualno osvajanje kupa. Ipak je liga primarna i tu smo zakazali, s ovakvim kadrom je drugo mjesto bilo pod muss. Plus 2 ocajne tekme protiv Juventusa, ne pamtim da smo losije odigrali u Evropi.
Ne znam kako ce nekima izgledati sa strane ali jedina pozitivna stvar je da nas Klopp napusta. Klopp je nesto najbolje sto se klubu moglo desiti, zaduzio je klub, vratio ga tamo gdje mu je i mjesto, postao legenda koja se nece dugo ponoviti u Dortmundu ali doslo je do zamora i zasicenja. Klopp nije imao hrabrosti napraviti rez i probati nesto novo vec je gurao svoj stil i filozofiju. Jasno jer nema vise te enrgije, jer svaka promjena igre i formacije bi zahtijevala dvostruko vise vremena, truda i rada na treninzima a on ocigledno nije bio spreman za takvo nesto. Ekipi su potrebne nove ideje i svjeza krv i nadamo se da ce Tuchel uspjeti prodrmati ekipu. Oci su mi zamaglile kad sam ga gledao poslije tekme ispred juga, bukvalno se najezio. Klopp ce se vratiti jednog dana, to je sigurno a nama ostaje da mu pozelimo srecu i da nadje klub slican BVB-u. Mislim da je Liverpool idealan za njeg i volio bih ga tamo vidjeti. Samo da ne ode u Bayern, jer to mu navijaci ne bi oprostili i tog trenutka bi on prestao da postoji za mene.

Eto dovedose i tog Castra, ne znam sta bih rekao za ovaj transfer, nit smrdi nit mirise. Jasno je meni da za ove pare neces naci iskusnijeg i boljeg, jer su cijene na trzistu prenapuhane. Jedno je sigurno a to je da Castro nije igrac koji ce unaprijediti nasu igru i koji ce praviti razliku na terenu ali moze postati neizostavni kotac u sistemu koji funkcionise i bez kojeg tim ne moze funkcionisati. To je igrac zadatka, nacrtaj decku prije tekme sta mu je posao i to ce odraditi, tu nema price.

Ostaje taj lijevi bek, boljka svih ovih godina. Šmelcera ja vise ne mogu gledati u prvih 11, decko se nekako slepao svih ovih godina uz ekipu. Nabio je kondicije, trudi se i trci to nema govora ali igracki uz Groskrojca najlosiji. Klub je sad prerastao tu fazu da je dovoljno samo trcati sad ti treba neko ko zna i odigrati, okrenuti igraca, ustopati najobicniju loptu. To su sve stvari koje njemu nedostaju i ja bih gurnuo malog Dudziaka u vatru, jbg tako se postaje igrac. Baba na kraju posta nemoguca misija, ukljucise se veliki igraci i taj ode preko 20 miliona.
Mislim da je Mikiju najvise zao sto je sezona zavrsena. Decko je procepio ovih zadnjih par tekmi i bio najbolji u finisu sezone. Raduje me da Tuchel planira s njim i moja prognoza je da ce Miki biti najvece pojacanje za sljedecu sezonu, jer Miki moze postati jedan od najboljih igraca lige. To ja javno tvrdim, jer se vidi da ima sve elemente koji jedan fudbaler treba da ima. Vjerujem da ce ga Tuchel chipovati i da cemo imati zvijer naredne sezone.

Subotica bi trebalo prodati i uzeti 15-ak miliona. Velik je to kikser i samo zauzima mjesto malom Ginteru koji je nevidjeni talenat i evo javno tvrdim da ce postati bolji igrac nego Hummels. Ginter i Hummels = Traumduo. Sokratis je jedan od fizicki najjacih stopera na planeti i jedan od najbrzih ali nije slucajno Subotic ispred njega. Takticki je na jako niskom nivou i cesto se zna zaletiti i ispasti, uvijek je on taj faktor nesigurnosti u odbrani. Steta, meni jako drag igrac ali nije bas najinteligentniji na terenu.

Na transfer listu bih stavio i Jojica, Leitnera, Kampla, Ramosa, Kubu. Sad ce neko reci zasto Kuba? Kuba je igrac koji je presao svoj zenit i kojeg su nacele povrede. Dok je bio i u najboljim godinama ja nisam bio zadovoljan njegovim igrama, cesto je to bilo glavom kroz zid, na snagu, nesto slicno kao Miki, zabijao se u protivnicke igrace, nije imao taj pregled i osjecaj kad se treba rijesiti lopte. Profitirao je od svoje brzine i vrijeme je da neko mladji dobije sansu. Ja bih poceo malog Passlacka uvoditi i navikavati na ligu, jer bice dovoljno prilike da mali zaigra.
Kircha bih ostavio jer je iskusan, mala plata i ne buni se sto ne igra. Kad god je zatrebao, bio je tu za ekipu i odigrao vise nego solidno na vise pozicija. Groskrojca bi trebalo isto ostaviti, ne zbog kvaliteta vec sto je dijete kluba i sto zivi za ovaj klub a moras imati i takvih u klubu. Za nevolju moze odigrati desnog beka i to sasvim pristojno.

Eh osta nam Ciro. Razmisljao sam zadnjih dana sta bi moglo biti s Cirom. Ciro nije bio za Kloppovog sistema a nesto kontam da bi mogao postati jedan od kljucnih igraca u nekom drugom sistemu. Ono sto znamo je da ce Tuchel igrati na veci posjed sto bi trebalo znaciti veci broj sansi po utakmici. A Ciro je pravi napadac, taj puca iz pi.chke materine, ne **** on zivu silu, ima onaj mangupluk u sebi. On ima sasvim solidnu zavrsnicu i sto mu se servira to i zabije. Tako da bih ja ovdje bio otvoren za tu opciju da se proba s Cirom uci u sezonu, nekako imam osjecaj da bi to moglo funkcionisati kod Tuchela, pogotovo ako mu dodas partnera u napadu. Jer koga dovesti u ovom cijenovnom rangu, za 15- 20 miliona i da se plata uklapa u finansijski okvir? Izbor je suzen, cijene su podivljale do pm i bas moras biti maher da potrefis s pojacanjem. Vidjecemo sta ce tu biti, ovo su samo moja neka razmisljanja, ocekuje nas zanimljiv prelazni rok, nece nam biti dosadno.

Semir bvb
Kontakt:

Post Postao/la Semir bvb » 25 maj 2015, 19:03

anelkabvb
Kontakt:

Post Postao/la anelkabvb » 25 maj 2015, 19:26

Reviersport pise da Grosskreutz zeli ostati iako mu uprava ne planira ponudit novi ugovor...

edobvb
Kontakt:

Post Postao/la edobvb » 25 maj 2015, 23:15

Ja nisam za dovodjenje , Roman Bürki sta znam jednostavno takav osjecaj inam mozda je lik zaista dobar golman!?
Moja zelja je Trapp ili Horn ,a moze i Ziler

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

anelkabvb
Kontakt:

Post Postao/la anelkabvb » 25 maj 2015, 23:29

edobvb je napisao/la:Ja nisam za dovodjenje , Roman Bürki sta znam jednostavno takav osjecaj inam mozda je lik zaista dobar golman!?
Moja zelja je Trapp ili Horn ,a moze i Ziler

Ja mislim da nema neke velike razlike u kvaliteti između njega i ovih navedenih, s tim da bi za svakog od njih 3 trebali min. 10 mil platit (cini mi se da je i Zieler imao neku klauzulu koja je vrijedila samo u slucaju ispadanja iz lige), a za njega 6....

edobvb
Kontakt:

Post Postao/la edobvb » 26 maj 2015, 01:10

Ja mislim da nema neke velike razlike u kvaliteti između njega i ovih navedenih, s tim da bi za svakog od njih 3 trebali min. 10 mil platit (cini mi se da je i Zieler imao neku klauzulu koja je vrijedila samo u slucaju ispadanja iz lige), a za njega 6....

edobvb
Kontakt:

Post Postao/la edobvb » 26 maj 2015, 01:11

Ima razlike jer vrjednost Roman Bürki na T.M. je 4.5 milki

edobvb
Kontakt:

Post Postao/la edobvb » 26 maj 2015, 03:52

Zainteresovani smo za Mandzukica

anelkabvb
Kontakt:

Post Postao/la anelkabvb » 26 maj 2015, 09:52

edobvb je napisao/la:Ima razlike jer vrjednost Roman Bürki na T.M. je 4.5 milki

I Horn vrijedi 5

opel
Kontakt:

Post Postao/la opel » 26 maj 2015, 12:02

Klopp je napisao/la:
Eh osta nam Ciro. Razmisljao sam zadnjih dana sta bi moglo biti s Cirom. Ciro nije bio za Kloppovog sistema a nesto kontam da bi mogao postati jedan od kljucnih igraca u nekom drugom sistemu.

Kloppov sistem se raspao nakon Lewata i suvišno je i govoriti o neuklapanju u sistem koji ne postoji, pa zašto bi i Ciro bio izuzetak,a slažem se da ne treba čovjeka tek tako odbaciti nakon jedne sezone u kojoj dosta vremena nije ni igrao zbog sveopšte pometnje i na klupi i na terenu. A priče kako smo zainteresovani za Mandžukića su stvarno u ovom trenutku smiješne, nije valjda čovjeku draže da igra pretkolo LE, nego da ide direkt u LP. Kad je jednom Gomezu bila interesantnija drugorazredna Fiorentina nego ekipa ranga BvB, onda se treba dobro presabrati.

Odgovori

Natrag na “BV Borussia Dortmund”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.