BV Borussia Dortmund

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Lokos19
Postovi: 1008
Pridružen/a: 21 feb 2013, 09:48
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Lokos19 » 08 jul 2017, 18:09

Slazem se Kayser, samo sto bih se ja rijesio Durma a na desnog beka bacio Rodea. Cak bi forsiro i Rode ispred Pisonje.

U Bosovom 4-3-3, to bi izgledalo ovako

..Refko............Auba...........Osmo
...........Shinji...........Juda
.....................Weigl
..Rafa....Omer..........Papa......Rode

Weidi
Bartra
Schmelle
Pisonja
Mo
Pulisic
Schü
Fatzke: "Neželimo otvarat banku, nego sportski uspjeh!"

Avatar
Desperado09
Postovi: 1680
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 08 jul 2017, 20:06

Nije valjda da Gonzo nema mjesta ni na klupi ili si ga zaboravio?

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la jamesrodriguez » 08 jul 2017, 20:54

Philipp umjesto Refke , sve do kraja ove godine!
Dahoud umjesto Kagawe.
Rode ne treba ni u ludilu biti u startnih 11-st.
Pisonja na desnog bocnog.
Vidjecemo kako ce se Omer pokazati sada na pripremama , ja ipak blagu prednost dajem Bartri.
A tu je i talenat visokog potencijala Zagadou , sve u svemu pripreme su jucer startale jedini mjerodavni je Bosz , on ce odluciti tko ce u startnih 11-st , tko ce na klupu a tko nogiran!

Avatar
Lokos19
Postovi: 1008
Pridružen/a: 21 feb 2013, 09:48
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Lokos19 » 08 jul 2017, 22:24

Desperado09 je napisao/la:Nije valjda da Gonzo nema mjesta ni na klupi ili si ga zaboravio?
Nisam zaboravio. Vagao sam izmedju njega i Mo Dahud-a. Mislim da je Mo jaci "strateg" i igrac koji moze bolje ispunit i Weigelovu poziciju, a i Castro mi igra previse toplo/hladno.

Shinji potpisuje do 2020 :cool:
Onako usput: u 181 utakmici za BVB postigao 43 gola i 54 asistencije.
Desperado09 je napisao/la:Rode ne treba ni u ludilu biti u startnih 11-st.
Zasto?
Neki konkretan razlog ili licni amonizitet?
Fatzke: "Neželimo otvarat banku, nego sportski uspjeh!"

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la jamesrodriguez » 09 jul 2017, 00:13

Lokos19 je napisao/la:
Desperado09 je napisao/la:Nije valjda da Gonzo nema mjesta ni na klupi ili si ga zaboravio?
Nisam zaboravio. Vagao sam izmedju njega i Mo Dahud-a. Mislim da je Mo jaci "strateg" i igrac koji moze bolje ispunit i Weigelovu poziciju, a i Castro mi igra previse toplo/hladno.

Shinji potpisuje do 2020 :cool:
Onako usput: u 181 utakmici za BVB postigao 43 gola i 54 asistencije.
Desperado09 je napisao/la:Rode ne treba ni u ludilu biti u startnih 11-st.
Zasto?
Neki konkretan razlog ili licni amonizitet?
Pa da li si ti uopce pratio tekme BvB-a i kad je Rode bio u startnih 11-st ili dobivao sansu sa klupe ?!
Prvo lik nema inteligencije , kod njega je sve na hor /ruk sistem.
Lik uopce ne razmislja glavom, tu smo prosuli 15 milki bez veze !!
Eto hocemo da ga se rjesimo ali nece ga nitko, pa onog Parka rjesavamo se vec 2 godine i njega nece nitko.

Avatar
Lokos19
Postovi: 1008
Pridružen/a: 21 feb 2013, 09:48
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Lokos19 » 09 jul 2017, 09:45

jamesrodriguez je napisao/la:Pa da li si ti uopce pratio tekme BvB-a i kad je Rode bio u startnih 11-st ili dobivao sansu sa klupe ?!
Prvo lik nema inteligencije , kod njega je sve na hor /ruk sistem.
Lik uopce ne razmislja glavom, tu smo prosuli 15 milki bez veze !!
Eto hocemo da ga se rjesimo ali nece ga nitko, pa onog Parka rjesavamo se vec 2 godine i njega nece nitko.
Naravno da jesam. Slazem se da nije igrac tipa Castra ili Kagawe, ali daleko od toga ta je tipicni razbijac tipa Bendera.
Da smo ga preplatili i da je u tom smislu bio nepotreban transfer to stoji, ali ovoj mladoj ekipi trebaju tvrdji, zilavi i "jednostavni" saigraci koji ce zapet kad zatreba. Rode je prototip jednog njemackog "beisser"-a koji ce preorit teren ako treba, uz to je polivalentan (6tica, 8ica, bek, stoper).
U veznom redu ga vidim kao ŽNJ-varijanta ali na beku izmedju njega i Durma sva diskusija je suvisna. Jos uz to je u fluidnom sistemu gdje se tokom utakmice varira sa 4 na 3 stopera jako koristan igrac.

Nemozes igrat sa 11 Messija, moras bas imat igraca poput Sokratisa koji ce i glavom kroz zid ako treba. Zasto Rode ispred Pisonje. Jednostavno zato sto je Pisonja svoje vec odradio i vrijeme ga je zgazilo. Odlicno rijesenje za rotaciju, iskustvo, liderstvo ali vise od 2 utakmice zaredom su za njega problem. Dugorocno na ovoj poziciji imamo baustelu koju ce, nadam se, za godinu dvije Passlack zatvorit a dotle furat Rode/Pisonja.

Park je bio totalna fula i ide na dusu Tuhelu.
Fatzke: "Neželimo otvarat banku, nego sportski uspjeh!"

Avatar
anton 1983
Postovi: 3425
Pridružen/a: 09 nov 2010, 12:14
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la anton 1983 » 09 jul 2017, 10:31

Jel mi more ko reći kakav je plan - vizija? Malo mi to nekako sve smrducka...

Prebrojo za svaki slučaj. Imaju 28, ponavljam 28 igrača u kadru i to bez golmana!!! O tome sam htio diskutriati jer ne znam do koje granice misle smanjivati i kolko ćega, ovisno o taktici. Recimo mi (Bayern) sad imamo 4 štopera, jedan propada najvjerojatnije i pretpostavljamo da ćemo igrati sa dva štopera. No kad bi igrali sa 3, onda bi se situacija drastično promijenila...

Oni sada sa tih 28 igrača :shock: :shock: :shock: :shock:

Ono što sam ziher je da će se htjeti riješiti Parka (levi bek) na bilo koji način, najvjerojatnije posuditi Passlacka, jer imaju Piščeka i Durma, onda još možda maknuti i Subotića ako uspiju, makar možda i ne ako uleti SEXUALNA ponuda za Bendera tj. Bartru - uglavnom maknut još jednog štopera. Posuditi ako ništa drugo Merina i ziher posuditi ako ne i prodati Mora...E da isto tako možemo reći da Zagadou nije igrač, ak me razmete pa je i to jedan manje od tih 28, a s druge strane možda maknu dva štopera i daju klincu šansu da sjedi na klupi....

E sad to ih je 5-6, a ak idu na kadar od 20 onda ih treba još 2-3 vugnut proč. Riješiti se 5-6 igrača SMSILENO ziher nije samo tako, a i pitam se dal još traže neš. S tim da oni u ekipi imaju puno upitnih igrača za koje ne znaš kada da računaš.

Također ću reči da je BvB nama jako blizu, fali im užasTno malo, sam trunkica da explodiraju. Nije teško zamisliti scenarij u kojem im se može sve poklopiti, ovdje također govorim kratkoročno, samo nisam siguran dal to ljudi vide i dal imaju trenera i dovoljno sreće da se to dogodi, jer ipak njihov glavni moto je "mi nemožemo".


Imaju potencijalno prejeben štoperski par, koji po meni nije dovoljno podkrijepljen golmanom (šteta). Levi bek je super pokriven sa Schmelzerom a i Portugalcem, također i desni bek, ako ga Durm odradi onako kako se o njemu nekada bilo pričalo. Dahoud i Weigl, mogu biti budučnost SEXA :mrgreen: Moremo mi sad tu spomenuti Castra i Sahina, ali baš nećemo. :mrgreen: E sad: Reus odigra iz nekog razloga identično kao u najboljoj sezoni u karijeri; Gotze explodira i baš sada ispuni sav svoj potencijal (teoretski moguće); Dembele odigra samo 15% bolje neg prošle sezone; Auba ponovi prošlu sezonu - zvuči bajkovito, ali šansa od 1% postoji - oću reči tu je potencijal.

Ti igrači na svojih 100-110% mogu ne samo uzeti BUNEDESLIGU nego bez beda doči do 1/2 finala LP...

No ipak zasada je to sve tako blizu a tako daleko...

Zato me zanima kakav je plan po izgledu kadra za predstojeću sezonu?
Zasto je Bayernova stranica sad dostupna i na arapskom i ruskom jeziku Rummenigge je odgovorio:
"Da nas klubovi iz Londona, Manchestera, ili Pariza mogu razumjeti!!!"

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la KayserSose » 09 jul 2017, 12:16

Lokos zašto sad odjednom Rode na RB? Po čemu je on napredak u odnosu na 3 igrača kojima je to prirodna pozicija?

Anto plan je osvojiti BL. 2 su uvjeta - ostanak Aube i da Bosz ne bude flop. :mrgreen:
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Avatar
meskalin
Postovi: 2498
Pridružen/a: 18 okt 2010, 14:26
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la meskalin » 09 jul 2017, 16:05

Decki ima li sanse da Auba predje u Milan ili samo prazna prica?

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la adnan24 » 09 jul 2017, 20:36

meskalin je napisao/la:Decki ima li sanse da Auba predje u Milan ili samo prazna prica?
Nisam bas siguran da je Milan spreman dati 70+ miliona BvB-u i bar 10 mil. platu...nije on igrac za Italiju.Daleko od toga da ne bi bio dobar i tamo ali ipak ne na ovom nivou...iako ne vjerujem da bi bilo gdje igrao bolje nego u Dortmundu.

P.S. Kakav crni Rode i pozicija beka...nije Bosz Bazdarevic pa da fura bekove sporije od stopera.

Avatar
Lokos19
Postovi: 1008
Pridružen/a: 21 feb 2013, 09:48
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Lokos19 » 09 jul 2017, 20:58

adnan24 je napisao/la:P.S. Kakav crni Rode i pozicija beka...nije Bosz Bazdarevic pa da fura bekove sporije od stopera.
...nit je Guardiola i Tuhel, koji su upravo to radili ;)
KayserSose je napisao/la:Lokos zašto sad odjednom Rode na RB? Po čemu je on napredak u odnosu na 3 igrača kojima je to prirodna pozicija?
Pa nije od jednom. Igrao je tu poziciju i u buyernu a i kod nas.
A kao drugo nije ni ostalima to prirodna pozicija, odnosno nije bila. Pisonja krilo, Durm spic, Paslak ofanzivni vezni ;)

U odnosu na Pisonju vidim prednost u tome da je jaci i ima vecu "Laufleistung", posto je Pisonja krahiro. Oni autogolovi protiv Monaka su upravo rezultat pada koncetracije uslijed nedostatka svjezine i snage.
Durm mi je opet previse lahak, mekan i ziheras teski. Bezkoristan igrac totalno. Uz to bjezi od svakog dvoboja, duplog pasa - kad ga stisnu prvo sto radi je zaokret i vracaj burkiju ili sokratisu. A pored toga nije nega zvjerka ofanzivno. U principu igrac kao i Hofman. Nekad potencijal, ali lapi i nije vise nivo za vece domete.
Paslaka bi vec sad stavio ispred Durma, jer je pitbul i upravo onaj mudonja koji Durm nije. Samo sto Paslaku trebaju utakmice i pravo na greske, zato mislim da je pametnije njega na posudbu (napr. Hertha) i sacekat ga da sazrije i stekne iskustvo.

Nije ni Matze "teleci pogled" Ginter dzabe igrao beka ispred njih trojce ;)

Rode ni meni nije idealno rijesenje, ali gledajuci na trenutni sastav BVB-a ja bi ga smjestio na tu poziciju. Jako zahvalan igrac a tehnicki je sigurno rame uz rame sa Pisonjom i Durmom, uz to dobar za fluidne sisteme i formacijske tranzicije tokom igre.
Fatzke: "Neželimo otvarat banku, nego sportski uspjeh!"

Avatar
Lokos19
Postovi: 1008
Pridružen/a: 21 feb 2013, 09:48
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Lokos19 » 09 jul 2017, 21:04

anton 1983 je napisao/la:Zato me zanima kakav je plan po izgledu kadra za predstojeću sezonu?
Sto se tice dolazaka u principu je sve zavrseno. Jedion ako Auba jos odleprsa moze biti aktivnosti.
Kadar jeste trenutno prevelik koji ce sigurno jos biti skresan.
Paslak, Mor, Merino na posudbu. Park, Subotic prodaja. Eventualno jos Rode, Sahin, Bender, ako bude kakvih interesantnih ponuda.
25 igraca (sa golmanima) je za mene taman, s tim da ce par mladjih (Zagadu, Isak, Burnic) igrat vise U23.
Fatzke: "Neželimo otvarat banku, nego sportski uspjeh!"

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la adnan24 » 09 jul 2017, 22:34

Lokos19 je napisao/la:
adnan24 je napisao/la:P.S. Kakav crni Rode i pozicija beka...nije Bosz Bazdarevic pa da fura bekove sporije od stopera.
...nit je Guardiola i Tuhel, koji su upravo to radili ;)
Ne zna se ko je gori po tom pitanju...Guardiola koji se toliko izgubio da mu je Alaba igrao stopera ili Tuchel koji je zbog takvih stvari izgubio desetak bodova u prvenstvu

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la jamesrodriguez » 10 jul 2017, 00:18

Izgleda ce Auba u Chelsea na tm. je vec 30% , od odlazka u Italy nema nista , ne mogu oni ponuditi toliko 70 + koji milioncic BvB -u i platu cenera.
Chelsea moze , pa ce najvjerojatnije i zavrsiti na ostrvu.
E sada ako se desi taj svenarij koga dovesti kao zamjenu?!

Musa Dembele Celtic
Kasper Dolberg Ajax
Lucas Alario River Plate

Volio bi cuti vase misljenje , tko bi se najbolje uklopio u nas sistem od navedenih? :hmmmmm:

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la KayserSose » 10 jul 2017, 08:32

Lokos sumnjam da je Rode u ikakvoj kombinaciji za beka. Da se ne vjeruje Piši i Durmu/Passlacku vjerovatno bi se dovelo nekog novog. A Ginter je igrao beka samo zbog ozljeda Piszczeka i Durma.
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Avatar
Desperado09
Postovi: 1680
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 10 jul 2017, 13:00

Guerreiro operisao skočni zglob i biće odsutan 10 sedmica, a drugi izvor piše da ga neće biti čak 4 mjeseca. Uz Weigla i Reusa još jedan prvotimac koji će duže odsustvovati. Passlack će zato ostati i posudba u VFB ili BSC nije opcija. S druge strane Merino bi mogao na posudbu u VFB, mada španjolski mediji pišu da je dogovorio s Bilbaom.
Zadnja izmjena: Desperado09, dana/u 10 jul 2017, 13:32, ukupno mijenjano 1 put.

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la jamesrodriguez » 10 jul 2017, 13:32

Ali sta se cekalo skoro mjesec dana sa Guerriero od njegove povrede??
Prvo je bilo sreca u nesreci , ne treba biti operiran da bi poslije mjesec operirao skocni zglob!!
Mozda je lik htio da iskoristi odmor svoj maksimalno , ne znam malo je to sve cudno.
Kako god nema ga do kraja Septembra , pridruzio se Refki i Weigl-u sezona nije ni startala a vec trojica u bolnici.
Sreca pa imamo sirok i kvalitetan kadar uz dobra pojacanja koja smo doveli nece se izostanak trojke puno ni osjetiti.

Avatar
Lokos19
Postovi: 1008
Pridružen/a: 21 feb 2013, 09:48
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Lokos19 » 10 jul 2017, 18:53

@kajzer
Nisam procjenjivo sta ce se desiti ili kolike su kome sanse, nego sam rekao sta bi ja uradio.

Ovo za raffu je sranje zesce.
Fatzke: "Neželimo otvarat banku, nego sportski uspjeh!"

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la jamesrodriguez » 11 jul 2017, 08:41

Kad je predstavljanje igraca za novu sezonu na SIP-u , da li tko zna ?

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la KenoRob » 11 jul 2017, 14:15

Danas prva prijateljska protiv RW Essena 19:00 h

Odgovori

Natrag na “BV Borussia Dortmund”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.