BV Borussia Dortmund

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

mma_hz
Postovi: 10551
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la mma_hz » 13 mar 2018, 14:19

ledar je napisao/la:Pod Stögerom ste izgubili jednu jedinu utakmicu i to ovu zadnju protiv Salzburga, što još uvijek možete okrenut. U bundesu imate 6 pobjeda i 5 remija. Zaboravlja se da ste ostali bez Aube i Dembelea, prodali ste igrača za 240 a potpisali za 110 milki, to se mora osjetit. Također su vam neki ključni igrači ozlijeđeni (Guerreiro, Kagawa, Yarmolenko). Učinak vam je zasad prolazan.
Evo @opel je napisao ispod skoro identicno moje razmisljanje.Protiv Gladbaha je trebao biti poraz i to sa 2 razlike,i dosta drugih utakmica.Samo kazem da to bar meni izgleda nekako na silu,daj Rojsu da nesta proba,ili Mitchy da nesto zabije nenadano.Nema tu neke igre,trke,presinga nista na sto smo navikli kao simpatizeri Dortmunda,niti ima svega onog zbog cega su nas maltene svi navijaci gotivli i postovali.Jbt igramo kao Salke,nikad ne znas hoces sigurno dobiti ili izgubiti.
Neka nam sada Keln dodje kuci ne bi se znalo,ili Hamburg sve zavisi jesu li Rojs i Mitchy raspolozeni jer jedino oni daju golove.
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la ledar » 13 mar 2018, 22:10

Pa niste vi ni prošle sezone baš briljirali, nekako ste uhvatili 3. mjesto i to uz dosta sreće (dobili ste Werdera u zadnjem kolu u zadnjoj minuti) i naklonost sudaca potkraj sezone.Ipak se odljev kvalitete vidi, pogotovo u centralnoj liniji i ofenzivnom veznom. Sa Dahoudom, Castrom, Sahinom i Götzeom niste vi ništa bolji od kusena ili štrumfova. Razliku čine Reus, Kagawa i sad Batshuayi i na tu individualnu kvalitetu dobivate.

opel
Postovi: 924
Pridružen/a: 22 dec 2013, 17:22
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la opel » 14 mar 2018, 07:31

Niko nije ni rekao da je BVB briljirao prošle sezone, niti da su sad nešto napredovali, samo konstatujemo da su tamo gdje jesu na tabeli i da bolje i ne zaslužuju, da su uz manje sreće mogli biti i dva mjesta niže.

mma_hz
Postovi: 10551
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la mma_hz » 14 mar 2018, 11:25

ledar je napisao/la:Pa niste vi ni prošle sezone baš briljirali, nekako ste uhvatili 3. mjesto i to uz dosta sreće (dobili ste Werdera u zadnjem kolu u zadnjoj minuti) i naklonost sudaca potkraj sezone.Ipak se odljev kvalitete vidi, pogotovo u centralnoj liniji i ofenzivnom veznom. Sa Dahoudom, Castrom, Sahinom i Götzeom niste vi ništa bolji od kusena ili štrumfova. Razliku čine Reus, Kagawa i sad Batshuayi i na tu individualnu kvalitetu dobivate.

Upravo ono sto sam i ja rekao
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la ledar » 14 mar 2018, 12:25

Pa zapravo se onda slažemo. Ne može se očekivat da se igra kao nekad kad nema ni igrača od nekad. Bosz je mislio da ima pa je grubo prizemljen. Stöger je napravio dobar posao vrativši vas sa 8. pozicije na 3. Iako se njegovi klasični sistemi neće svakome sviđat zasad daju rezultate. Tuchel je za vas bio najbolje rješenje mada su se i njemu pronalazile mane, jer nikako da se prihvati da je kadar slabiji nego prije i da treba smanjit očekivanja.

No, vi još uvijek imate par individualnih klasa i to vas drži, jedino što kvaliteta košta. Vidjet ćete kolko će vas tražit za Batshuaiya, možda paradoksalno ali za vas bi bilo bolje da malo stagnira jer ako ovako nastavi ide on preko 100 milki (ako ga uopće budu htjeli prodat).

Inače, u igri su i nova imena za trenersku klupu - Favre i Wagner.

mma_hz
Postovi: 10551
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la mma_hz » 14 mar 2018, 13:32

Mozel onaj "mali" iz @hofenheima.
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 14 mar 2018, 18:48

Pisonja produzio do 2020 ;)

Inace zanimljiv podatak je vezan za Pisceka - Borusija od novembra 2016. godine nije izgubila nijedan mec u Bundesligi kada je Piscek bio u sastavu :!: :!: :!: :clap: :thumbup:
Dortmund nije moj rodni grad, ali sam tokom godina toliko zavolio ovaj klub i njegove navijace, da se sada osjecam kao da sam rodjen ovdje. Nikada nisam imao zelju da napustim Borusiju i voleo bih da ovdje zavrsim karijeru, kaze Piscek
Jos jedna zanimljivost, ovaj put za Reusa - nakon gola Leipzigu, postao je igrac koji je svakom klubu koji trenutno igra u BL postigao gol. Pa cak i BVB-u (dok je igrao za Gladbah)...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

mma_hz
Postovi: 10551
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la mma_hz » 14 mar 2018, 19:25

Pisczek olicenje vjeronosti.Moj najdrazi igrac Dortmunda,kao i Smele tu je od pocetka,nikad ne kuka,nikad se ne zali.
Uvijek da je sve od sebe i zasluzio je ovaj novi ugovor iako je usao u godine malo,
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kovacic » 15 mar 2018, 17:03

Nije ovaj kadar mnogo slabiji od onoga 2012/13 po samim imenima, jeste po atmosferi i stilu igre. Tuchel je radio solidan posao, ali su ga koštale česte rokade i promjene formacije što je dovelo do poraza u nekim jako bitnim mečevima. Ali ni u jednom trenutku se nismo obrukali u LP kao ove sezone kada je Bosz koji je maestralno otvorio sezonu u Bundesligi, na utakmicama LP protiv jednog Tottenhama i Reala izvodio nekakve egzibicije sa "svi u napad, jedan je Hase" taktikom, koja je za***ala i Gegenpressing, prosto je bilo nemoguće da se igra onako ofanzivno sa ogromnim rupama između odbrane i ostatka ekipe i kreira rezultat.
Pored toga je imao Zagadoua u odličnoj formi u prvenstvu, mladog igrača željnog dokazivanja...da bi na kraju Toljan igrao u LP, igrač koji izaziva skok krvnog pritiska kod navijača svaki put kad primi loptu na terenu. :crazy:
I onda ti dođe Stöger sa zicer igrom, catenaccio pa se braniš dok protivnik ne pogriješi, međutim svaki ozbiljniji protivnik ti pravi propuh u kontrama i onda te samo sreća dijeli između 0:1 i 1:0. Dortmund je uvijek znao opasno pritisnuti dok ne zabije gol, a onda stati na loptu kada povede 2 ili 3 gola razlike i kvalitetno držati prednost. To je odlika velikih ekipa koju ja nisam vidio kod BvB još od vremena Tuchela.
Nadam se bar da će večeras istrčati neki drugačiji sastav, bez Maria, Omera i Andrea, jedini način da se ono stigne jesu igrači kojima se igra aktivan fudbal, možda bi puni pogodak bio da opet krenu Pulisic i Reus od prve minute. :thumbup:

opel
Postovi: 924
Pridružen/a: 22 dec 2013, 17:22
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la opel » 16 mar 2018, 08:52

kovacic je napisao/la:Nije ovaj kadar mnogo slabiji od onoga 2012/13 po samim imenima, jeste po atmosferi i stilu igre.
Problem je što su Apoel, Atalanta i RB Salzburg strahovito napredovali od 2013, da ne kažem da su svi među prvih 100 na UEFA ljestvici. .

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kovacic » 16 mar 2018, 11:07

opel je napisao/la:
kovacic je napisao/la:Nije ovaj kadar mnogo slabiji od onoga 2012/13 po samim imenima, jeste po atmosferi i stilu igre.
Problem je što su Apoel, Atalanta i RB Salzburg strahovito napredovali od 2013, da ne kažem da su svi među prvih 100 na UEFA ljestvici. .
Sarkazam ili ne, BvB je i dalje deveta na UEFA ljestvici pa se tako treba i ponašati. Na ljeto se ipak očekuju te kadrovske promjene koje je Watzke najavio, 200 miliona eura i ozbiljan pristup tržištu, uz vjerovatan angažman Nagelsmanna od juna :ljepota:
Ne smiju se desiti dvije uzastopne loše sezone, tako da se nadam da ćemo opet biti ona BvB koja je redovno prvoplasirana u svojoj grupi LP. Inače jako loša sezona za njemačke ekipe pa će i liga pasti sa 2. na 4. mjesto u Europi :crazy:

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la ledar » 16 mar 2018, 12:53

Ja mislim da je ovaj kadar puno slabiji od onog prije 5 godina. Ako i zanemarimo centralnu os Hummels-Gündogan-Lewandowski ključni igrači više nisu ni sjena onih kakvi su nekad bili. Götze više nije ni frtalj onog Götzea, ni Reus, a Sahin pogotovo. Braniče da ni ne spominjemo. Tuchel je izvlačio maximum iz takvog kadra. Navijači naravno uvijek imaju svoje ljubimce i one koje ne vole i po tome slažu momčad, ali on je sastav prilagođavao taktici i protivniku i to je radio jako dobro. Osobno mislim da takvog trenera više nećete nać.

opel
Postovi: 924
Pridružen/a: 22 dec 2013, 17:22
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la opel » 16 mar 2018, 13:47

Kad je os dobra, onda i jedan Groskrojc dobro funkcioniše, a kad os ne valja, onda i Weigl i Pulisic postaju djeca ometena u razvoju. Kako neko tu prostu matematiku ne vidi i zanosi se nekakvim TM ciframa i UEFA ljestvicama, najavama rekonstrukcije itd. Ovo je malo više od loše sezone, jer je pvp konstanta koja se mogla naslutiti odlaskom Kloppa koji je iako dobro plaćen, napustio klub nakon samo jedne loše sezone. Tad su neki govorili da je to zato što Klopp ne može pratiti BVB, pa se radovalo odlasku Tuchela koji previše kombinuje, sve neka kratkovida razmišljanja.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la schickeria » 16 mar 2018, 16:58

vec sam pisao da bi pravi potez watzkea bio dovođenje van gala.Imate budget da dovedete igrace koje bi ovaj pretvorio u zlato.Ima karizmu i donio bi puno toga za bundesligu

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la jamesrodriguez » 17 mar 2018, 04:40

schickeria je napisao/la:vec sam pisao da bi pravi potez watzkea bio dovođenje van gala.Imate budget da dovedete igrace koje bi ovaj pretvorio u zlato.Ima karizmu i donio bi puno toga za bundesligu
Pa bi vi babarci to zlato onda pokupili sebi , kao sto radite godinama.
Ne treba nama derpe trener , dovedite ga vi sebi kada ga toliko hvalis.
Samo u obzir dolazi Nagelsmann , prodati invalide i prosuti 200 milki i dovesti igrace po Nagelsmann zelji.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 17 mar 2018, 12:18

jamesrodriguez je napisao/la:
schickeria je napisao/la:vec sam pisao da bi pravi potez watzkea bio dovođenje van gala.Imate budget da dovedete igrace koje bi ovaj pretvorio u zlato.Ima karizmu i donio bi puno toga za bundesligu
Pa bi vi babarci to zlato onda pokupili sebi , kao sto radite godinama.
Ne treba nama derpe trener , dovedite ga vi sebi kada ga toliko hvalis.
Samo u obzir dolazi Nagelsmann , prodati invalide i prosuti 200 milki i dovesti igrace po Nagelsmann zelji.
Ček, ako sam dobro razumio, ne želiš da BVB proizvede samo igrače za Bayern, nego hoćeš da nam i trenera pripremite? :ljepota:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la schickeria » 17 mar 2018, 12:53

S-Y-L-A-R je napisao/la:
jamesrodriguez je napisao/la:
schickeria je napisao/la:vec sam pisao da bi pravi potez watzkea bio dovođenje van gala.Imate budget da dovedete igrace koje bi ovaj pretvorio u zlato.Ima karizmu i donio bi puno toga za bundesligu
Pa bi vi babarci to zlato onda pokupili sebi , kao sto radite godinama.
Ne treba nama derpe trener , dovedite ga vi sebi kada ga toliko hvalis.
Samo u obzir dolazi Nagelsmann , prodati invalide i prosuti 200 milki i dovesti igrace po Nagelsmann zelji.
Ček, ako sam dobro razumio, ne želiš da BVB proizvede samo igrače za Bayern, nego hoćeš da nam i trenera pripremite? :ljepota:
Preduhitrio si me , taman sam to htio reci.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 19 mar 2018, 08:35

Malo po malo, bod po bod, sa ovim Stogerovskim pobjedama se dobro gura :)
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Saurman » 19 mar 2018, 08:38

kraljttbvb je napisao/la:Malo po malo, bod po bod, sa ovim Stogerovskim pobjedama se dobro gura :)
Nema razloga za optimizam. :)
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 19 mar 2018, 08:42

Saurman je napisao/la:
kraljttbvb je napisao/la:Malo po malo, bod po bod, sa ovim Stogerovskim pobjedama se dobro gura :)
Nema razloga za optimizam. :)
Znam da nema, ali cini se da ce ugurati BVB u LP...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Odgovori

Natrag na “BV Borussia Dortmund”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.