BV Borussia Dortmund

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
effe_sa
Postovi: 7508
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la effe_sa » 03 sep 2022, 12:07

Ovo zatvaranje utakmica i stvaranje kompaktnosti nazad Terziću definitivno ide od ruke. Nekad možda to ne izgleda uvijek lijepo za oko u prvom poluvremenu, ali je Dortmund odigrao sve utakmice mudro, pametno, dobro taktički, izuzev one protiv Werdera, koje je bila posebno ludilo.
Onda je Terzić u svom prvom mandatu (kratkom) pokazao da zna i taktički postaviti ekipu i postaviti ekipu da odigra pametno, jer onda se sjećam u onom duelu protiv Seville u LP (koja je taktički prepredena, namazana ekipa) on je sve dobro odradio i onako ste kulerski tada izbacili Sevillu. A i generalno je tada poslije Favrea digao ekipu. Sada ponovo pokazuje da on ima šlifa, zna voditi ekipu, zna s igračima ljudski, a i taktički je to za sada dobro.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7438
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 03 sep 2022, 13:51

Zanimljiva je stvar i da sad svaku loptu koja ide u 16 metara igraci BVB-a izbace. Bio to korner ili slobodnjak ili neki drugi ubacaj, uglavnom lopta ide vani.

Akanjija su cesto nadskakali, kao i ostatak ekipe, sad je to drugacije. Je li te stvari sad stalno vjezbaju ili im je neko napokon rekao kako se postavljati na ubacene lopte, ali sad se vise ne mora strahovati od kornera i drugih ubacaja :thumbup:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Desperado09
Postovi: 1683
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 06 sep 2022, 13:37

Danas historijski dan. Po prvi put u Ligi prvaka Žuti zid u punom kapacitetu od 25.000. :bow:

Prvi, na papiru najlakši meč koji moramo dobiti. Možda malo rotacije nije na odmet obzirom na predstojeći raspored i subotnji meč protiv Konzervi. Mislim na neke sitne rotacije tipa Sule, Hazard, Reyna i Can da počnu meč. Odmoriti Hummelsa, Wolfa, Ozcana ili Bellinghama. Adeyemija ne rizikovat od starta, jer se tek oporavio. Malen je otputovao, ali msm da neće biti u kadru jer još nije fully fit.


slika

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7438
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 06 sep 2022, 17:54

Meyer na golu.

Nemoj mi ovih Favreovih mixanja i slanja drugog tima protiv slabijih ekipa.

Ovako bi Lucien slao na teren drugi tim, pa ispadne od drugoligasa iz kupa...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

eaglebvb09
Postovi: 595
Pridružen/a: 28 avg 2021, 20:08
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la eaglebvb09 » 06 sep 2022, 18:33

Desperado09 je napisao/la:
06 sep 2022, 13:37
Danas historijski dan. Po prvi put u Ligi prvaka Žuti zid u punom kapacitetu od 25.000. :bow:

Prvi, na papiru najlakši meč koji moramo dobiti. Možda malo rotacije nije na odmet obzirom na predstojeći raspored i subotnji meč protiv Konzervi. Mislim na neke sitne rotacije tipa Sule, Hazard, Reyna i Can da počnu meč. Odmoriti Hummelsa, Wolfa, Ozcana ili Bellinghama. Adeyemija ne rizikovat od starta, jer se tek oporavio. Malen je otputovao, ali msm da neće biti u kadru jer još nije fully fit.
Drug a gdje je to Malen otputovao ?
Igra se u Dortmundu tekma!


slika

eaglebvb09
Postovi: 595
Pridružen/a: 28 avg 2021, 20:08
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la eaglebvb09 » 06 sep 2022, 19:20

Jeste ono jalovo protiv kopenhagena , da bog sacuva...
Upravo dok sam kuckao kapiten me razuvjeri 1:0

Avatar
Desperado09
Postovi: 1683
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 06 sep 2022, 19:36

Nije ovo nimalo loše. Drže kompletnu kontrolu nad protivnikom. Trka, zalaganje, presing, sve na nivou.

Treba izvesti Reusa i Bellinghama da odmore.

eaglebvb09
Postovi: 595
Pridružen/a: 28 avg 2021, 20:08
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la eaglebvb09 » 06 sep 2022, 20:07

Da je i ole neki jaci tim od onih danaca mislim da bi mi bili pusaona !!
To nije ni D od dobrog.

Avatar
Desperado09
Postovi: 1683
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 06 sep 2022, 20:55

Ne znam druže šta si ti gledao, ali ja dugo bolje izdanje BVBa nisam vidio. Trka, zalaganje, borbenost, dodavanje iz prve. Sve je bilo tu. Svi igrači bili top. Ali ajde da pohvalim posebno štopere. Schlotterbeck iznošenje lopte kod trećeg gola, a Sule kod prvog. Fantazija. Hvala Bauernu što su nam razvili Sulea u top štopera.

eaglebvb09
Postovi: 595
Pridružen/a: 28 avg 2021, 20:08
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la eaglebvb09 » 06 sep 2022, 21:01

Desperado09 je napisao/la:
06 sep 2022, 20:55
Ne znam druže šta si ti gledao, ali ja dugo bolje izdanje BVBa nisam vidio. Trka, zalaganje, borbenost, dodavanje iz prve. Sve je bilo tu. Svi igrači bili top. Ali ajde da pohvalim posebno štopere. Schlotterbeck iznošenje lopte kod trećeg gola, a Sule kod prvog. Fantazija. Hvala Bauernu što su nam razvili Sulea u top štopera.
Mora to puno bolje , jednostavno od pocetka nove sezone ne izgleda to kako treba.
Tko kapira o cemu kuckam , znace o cemu pisem!!
Ne kazem da je to lose , ali fali jednostavno taj x faktor!!
Mora to Edo jos bolje ustimati.

Avatar
Desperado09
Postovi: 1683
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 07 sep 2022, 10:08

Brandt dobio nagradu za igrača utkamice. Mnogo se trudio sinoć. Nisam ni znao da može onoliko trčati. Također i Guerreiro pokazuje veliki napredak u odnosu na prošlu sezonu. Na SofaScore i FotMob upravo je on dobio najveću ocjenu. Bio je na izlaznim vratima, ali sada definitivno u ovoj sezoni pokazao kakva je klasa od igrača.

Slijede dvije teške utakmice. Obje u gostima. Leipzig pa City. Leipzig žestoko poljuljan, mada ako do subote dođe Rose biti će to žestok ispit. O Cityju ne treba trošiti riječi. Sinoć u prvom timu Haland, Akanji i Sergio Gomez.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7438
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 07 sep 2022, 10:56

Fino je ono sinoć izgledalo :thumbup:

Cijelu utakmicu presing i kontrola utakmice, protivnik nije mogao da diše :salut:

Golovi dati iz finih i izrađenih akcija, a odbrana sve lopte pokupila na vrijeme :thumbup:

Meni je Ozcan pravo pojačanje, u odbrani uzima lopte i prekida protivničke napade, a u napadu zna podvaliti loptu :opaopa:

Jude B. treba dobiti kapitensku traku, lik je pravi lider na terenu. A plus mangup na kvadrat :ljepota:

Uglavnom fino to ide za sad, samo neka ovako nastave :bih:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7438
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 09 sep 2022, 15:50

Jedan od najboljih napadača današnjice Erling Haland bio je glavna tema tema letnjeg prelaznog roka.

Sjajni napadač je u transferu od 60 miliona evra potpisao ugovor sa Mančester sitijem, i već je počeo da se isplaćuje Građanima.

Sportski direktor Dortmunda Sebastijan Kel rekao je da je prodaja Halanda bila dobra stvar i za Dortmund i za Siti.

–Koliko god da smo ga cenili, uz sve što je uradio za klub, on je definitivno postao teret, kako za svlačionicu tako i za klub. U suštini sve se vrtelo oko njega. Upravo iz tog razloga bilo je vreme da ga prodamo, bila je to dobra stvar i za nas i za Siti. To potvrđuje činjenica da deset golova za naš klub ove sezone postiglo deset različitih strelaca, rekao je Kel i dodao:

-Voleo bih da smo bili sigurni u Holandov odlazak malo ranije jer je to ograničilo naše pripreme. Bez njega imamo mogućnost da verujemo drugim igračima.

Haland je u dresu Dortmunda osvojio Kup Nemačke, a na 89 odigranih utakmica postigao je 86 golova.
Zanimljivo :)
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7438
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 09 sep 2022, 23:03

Kobel povrijeđen, pa će sutra opet Mayer na gol.

Nije ni ovaj Mayer bio loš protiv Kopenhagena, dečko je pravi treći stoper...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

eaglebvb09
Postovi: 595
Pridružen/a: 28 avg 2021, 20:08
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la eaglebvb09 » 09 sep 2022, 23:16

kraljttbvb je napisao/la:
09 sep 2022, 23:03
Kobel povrijeđen, pa će sutra opet Mayer na gol.

Nije ni ovaj Mayer bio loš protiv Kopenhagena, dečko je pravi treći stoper...
Kobel ce propustiti 4 tekme zbog kidanja vlakna misica!!
Kopenhagen , sutra konzerve , M city i Schalke !!
Vidjecemo Mayera sutra od cega je skovan.

Avatar
Desperado09
Postovi: 1683
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 10 sep 2022, 14:42

Malena i Adeyemija nema u kadru. Reyna i Hummels na klupi.

Idemo dobiti konzerve :salut:
slika

eaglebvb09
Postovi: 595
Pridružen/a: 28 avg 2021, 20:08
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la eaglebvb09 » 10 sep 2022, 16:14

Slijede 2 poraza , danas od konzervi i u liga prvaka od M city !!
Cista realnost , vec sam napisao da to nije dobro , sto se tice igre bvb!!

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7438
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 10 sep 2022, 17:13

Istina da pola ekipe fali, ali ovo je danas loše.

Plus što je i golman pomalo nesiguran, pa odmah tu nesigurnost prenosi i na odbranu...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Desperado09
Postovi: 1683
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 10 sep 2022, 18:46

Ono čega sam se pribojavao i desilo se. Klasični pozitivan efekt promjenom trenera.

Djelovali totalno bezopasno. Nema brzih krila, nema prodora, nema centaršuteva. Meuniera smo trebali pustiti na vrijeme u Barcu i dovesti bilo kakvu zamjenu. Treći gol njegova krivica. Nadam se samo da će biti kompaktniji protiv Šitija ne bi li kako izborili hvale vrijedan rezultat.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7438
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 14 sep 2022, 22:44

Golman kroz uši prima golove :facepalm:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Odgovori

Natrag na “BV Borussia Dortmund”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.