BV Borussia Dortmund

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
AmirBvB
Postovi: 1073
Pridružen/a: 13 maj 2013, 19:38
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la AmirBvB » 27 jan 2018, 17:37

Ne znam šta mi je u životu potrebno da gledam ovu patnju iz sedmice u sedmicu... :damn:

Odavno mi se nije desilo da sam ovako ravnodušno ispratio pogodak poput Toljanovog, ekipa je izgubila dušu u svakom pogledu.

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la jamesrodriguez » 27 jan 2018, 17:41

AmirBvB je napisao/la:Ne znam šta mi je u životu potrebno da gledam ovu patnju iz sedmice u sedmicu... :damn:

Odavno mi se nije desilo da sam ovako ravnodušno ispratio pogodak poput Toljanovog, ekipa je izgubila dušu u svakom pogledu.
Drug ja vise i ne gledam , odavno su ispucali moje credite.
Jad i patnja nista s nicim.

Avatar
Saurman
Postovi: 29490
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Saurman » 27 jan 2018, 18:44

Pitanje mogu li sa Stogerom izboriti CL biće izuzetno teško jer dosta je ekipa u igri a na ljeto Nagelsman je pod must inače se ne piše dobro.I čovjeku dati jedno 100 mil da ojača ekipu jer imaju lovu od Dembelea a vjerovatno i Aube.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Desperado09
Postovi: 1681
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 27 jan 2018, 20:38

Na stranu što je Freiburg u formi 8 utakmica bez poraza i što su odigrali vrhunski bunker skoro bez greške, zabili eurogol koji će se prikazivati godinama, imaju odličnog trenera, ali brate mi smo gola ki.ta. Bosz nas je unazadio 10 godina. Da je TT tu, opet bi bili u igri za titule. Ovako pravo mučenje. Bez šansi, bez izigranih akcija, bez ideja.

Sad nam treba čistka. Smanjiti kadar za 5-6 igrača i jedna trenerčina da sve to pokuša vratiti na pravi put. Neću da spominjem imena, ali imam neke svoje želje.

Do kraja sezone grčevita borba za plasman u LP.

Avatar
Desperado09
Postovi: 1681
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 31 jan 2018, 19:02

Ovaj Zorc nije normalan. Ne može obezbijediti otkupnu klauzulu. Dovedu zamjenu, ali samo do ljeta. Pa onda Jovo na novo. Zaradili su oko 200 mil od dva transfera, a ne mogu kupiti igrača. Pu je.bem mu pleme. Plus što su zajebali kod izbora trenera koji nas je unazadio, ubio u pojam. Osim toga sad je prodao dva štopera i Aubu, a kako sam pročitao za EL može registrovati samo jednog igrača. Akanji ili Batschuayi. Strašno. Iako je naša legenda sada ispada da je Zorc mlakonja i nesposobnjaković.

P.S. Tri igrača mogu biti registrovana za EL. Dva sigurna su Reus i Sancho. Treći je vjerojatno Batschuayi. Akanji će izvisiti.

Avatar
AmirBvB
Postovi: 1073
Pridružen/a: 13 maj 2013, 19:38
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la AmirBvB » 01 feb 2018, 12:21

Desperado09 je napisao/la:Ovaj Zorc nije normalan. Ne može obezbijediti otkupnu klauzulu. Dovedu zamjenu, ali samo do ljeta. Pa onda Jovo na novo. Zaradili su oko 200 mil od dva transfera, a ne mogu kupiti igrača. Pu je.bem mu pleme.
I meni je zapalo za oko to što nema opcije za otkup na kraju posudbe, ali eto možda je bolje i dovesti kvalitetno, a privremeno rješenje, nego "na vrat na nos" dovesti novog Immobilea sa dugogodišnjim ugovorom...

Navodno je Bild objavio da ima otkupna klauzula, ali to je sve još uvijek rekla-kazala. A opet ko zna, ako se pokaže kao dobro pojačanje, eventualno da i njemu bude odgovorala sredina, možda se šta i dogovorimo sa Chealsijem :D
Valjda je ostao koji milion na raspolaganju od prodaje Aube i Dembelea :mrgreen:

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7394
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 02 feb 2018, 00:33

Auba majstore sretno i hvala za sve :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Sretno i dogodine u Europa ligi :mrgreen:

Inace sutra bi lijevi dio odbrane mogao biti skroz promijenjen u odnosu na ranije. Lijevog beka bi trebao igrati povratnik Guerero, a lijevog stopera Manuel Akanji. Pisonja i Sokratis ostaju na svojim pozicijama ;)

Batsuai najavljen u napadu. Mislim da ne moze biti gori od bezvoljnog Aube u decembru/januaru.

Vidjet cemo vec sutra kakav je Belgijanac, mislim da ce se solidno uklopiti sa ostalim igracima, a i bio je jedna od mojih zelja u ovom prelaznom roku :)
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7394
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 02 feb 2018, 21:45

Do sada smo vidjeli da Batshuayi ima bolju lijevu nogu od Aube :thumbup:

A i da je vezni red uzasno spor i stalno mrljaju u napadu :thumbdown:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7394
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 02 feb 2018, 22:25

Hvala Mitchy na bodovima :kralj: , gdje si bio ranije :salut:

Auba who :mrgreen:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Desperado09
Postovi: 1681
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 03 feb 2018, 09:59

Batsman trpa...

Eh da smo imali "normalnog" špica bilo bi sigurno više bodova u proljetnom dijelu.

Ekipa još uvijek nesigurna, trebat će vremena da nadođemo.

Kaže Michy da voli BvB. Na pitanje zašto, kaže zato što su mu omiljene boje crna i žuta, zbog Batmana i SpongeBoba. :rol:

Avatar
effe_sa
Postovi: 7502
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la effe_sa » 03 feb 2018, 12:44

Batshuayi s dobrim instinktom za gol...Ova dva gola će mu dosta značiti i mogao bi vam u potpunosti nadomjestiti Aubu. Za sada dobar debi pa će se vidjeti dalje..Koliko sam vidio (nešto sam gledao uživo, ostalo u pregledu) Schurlle je pružio dobru partiju, a eto ovo mu je nakon godinu dana prvi gol...Za Dortmund za sada , u ovakvoj situaciji bitno da se pobjeđuje i osvajaju bodovi, a način kako se do njih dolazi i nije bitan. Bitan je za klub plasman u LP.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Klare » 03 feb 2018, 12:58

effe_sa je napisao/la:Koliko sam vidio (nešto sam gledao uživo, ostalo u pregledu) Schurlle je pružio dobru partiju
Jest, bio im je i najbolji na terenu, on i Mišo.

Ono što je strašno loše kod Borusije je odbrana, tačnija tranzicija iz napada u odbranu.
Nisu Sokratis i Toprak loši stoperi, naprotiv, zna se i kakav je Pišček igrač,
ali sredina terena i ovo naprijed katastrofalna odbrana, vječnost im treba da se vrate, ništa ne pokrivaju.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7502
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la effe_sa » 03 feb 2018, 13:05

Klare je napisao/la:
Nisu Sokratis i Toprak loši stoperi, naprotiv, zna se i kakav je Pišček igrač,
ali sredina terena i ovo naprijed katastrofalna odbrana, vječnost im treba da se vrate, ništa ne pokrivaju.
Sve to stoji, a BVB mora svakako golmana mijenjati, jer definitivno Burki previše kiksa, previše je nesiguran, bar za jedan takav klub.

A kod belgijskog napadača treba dodati, da je jedina za sada mrlja, ako Dortmundova uprava zaista nije osigurala bilo kakvu opciju za kupovinu.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
AmirBvB
Postovi: 1073
Pridružen/a: 13 maj 2013, 19:38
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la AmirBvB » 03 feb 2018, 15:43

Odbrana i dalje pliva u određenim momentima, iako su i Sokratis i Toprak pružili vrlo dobar individualni performans, u odbrani nama nešto ne štima na nekom dubljem nivou.
Ne znam koliko sam upravu, ali ja vidim poveliku krivnju u Weiglu, jednostavno je previše spor za svoju poziciju, kada se samo malo loše postavi ili izgubi loptu, 100% je da neće moći ispraviti grešku.
Sahin nije nista bolji i iskreno da se ja pitam tražio bih novog zadnjeg veznog, nekoga agilnijeg, modernijeg i prilagođenijeg modernom fudbalu.
(Volio bih vidjet čak Rodea, taj momak me impresionirao u par utakmica pod Tuchelovom palicom, kao buldog je spriječavao protivničke napade, samo ne znam šta je sa njim, je li još uvijek povrijeđen ili ga samo nije gotivio Bosz i sada Stoger...?)

Batsman je pokazao da itekako može zamijeniti Aubu. Ako do kraja sezone bude u pola koristan ko u jučerašnjoj utakmici, nadam se da će uprava dati sve od sebe da ga dovede u naše redove (bez obzira imao ili nemao otkupnu klauzulu). Ima solidnu brzinu, dobar osjećaj za prostor i postavljanje i ono što mi se najviše dopada: snagu.
Nedostajalo mi je ono kao kada Lewa zagradi odbrambenog, zadrži loptu, napravi prostor. Protivnici su se u nekim momentima bukvalno odbijali od njega, a za mene je to pravi špic.
Auba je bio specifičan i znao je napraviti gol iz nekih situacija iz koje vjerovatno ne bi nijedan igrač uspio išta pametno uraditi, ali zato kada protivnici igraju bunker, kada treba malo naguravanja i te neke prgavosti, bio je nevidiljiv i blago rečeno beskoristan.

Također mi je neopisivo drago što je Schurrle konačno dobio punih (skoro) 90 minuta i konačno na svojoj poziciji. Odužio se na najbolji mogući način, jesu Pulisic i Sancho vjerovatno naša budućnost, ali ne možeš se oslanjati na dva tako mlada momka da vode navalu.
Previše su Schurrlea yebavale i povrede i treneri, nadam se da sada dolazi malo bolje vrijeme za njega i da će mu biti pružena šansa da pokaže svoje znanje, a ponajviše iskustvo (kojeg nam fali na napadačkim pozicijama).

Avatar
AmirBvB
Postovi: 1073
Pridružen/a: 13 maj 2013, 19:38
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la AmirBvB » 03 feb 2018, 15:51

Klare je napisao/la: Ono što je strašno loše kod Borusije je odbrana, tačnija tranzicija iz napada u odbranu.
Nisu Sokratis i Toprak loši stoperi, naprotiv, zna se i kakav je Pišček igrač,
ali sredina terena i ovo naprijed katastrofalna odbrana, vječnost im treba da se vrate, ništa ne pokrivaju.
Fascinantno mi je kako Kagawa je jedini veznjak koji nešto korisno zna uraditi u odbrani, a on vaši za našeg vjerovatno najofanzivnijeg veznog igrača.
Mislim jednostavno da naš nijedan igrač sredine terena nije adekvatan za ovu formaciju koju mi igramo i da manje više svu tu igraju izvan svoje zone komfora...

Avatar
Desperado09
Postovi: 1681
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 04 feb 2018, 18:29

Možda bi najbolje za Wieigla bilo da ima partnera na DMu. On je nekako premlak za defanzivne akcije. Ofanzivno također limitiran zbog nedostatka brzine. Treba razmotriti njegovu ulogu, možda razmisliti o prodaji dok je koliko toliko "vruća roba". Definitivno nije ono što se očekivalo od njega tj. da bude spona između odbrane i napada.

Fali igrač tipa Bender ili Kehl, tj trkač-razbijač. Možda je to Rode, ali nikad nije dobivao pravu priliku. Možda kad se oporavi.

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Barbarossa » 06 feb 2018, 12:32



Još malo!
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7502
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la effe_sa » 06 feb 2018, 17:40

Najavio Watzke ozbiljniju rekonstrukciju kadra na ljeto koja će zavisiti i od razvoja situacije u ostatku sezone. Mediji špekulišu da će Dortmund tražiti pojačanja i za odbranu, i vezu i napad. Kandidat za odbranu je Tah, a što se napada tiče potrudit će se da otkupe Batshuaija.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Desperado09
Postovi: 1681
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 08 feb 2018, 19:52

Reus bi se mogao vratiti protiv HSVa. Tako reče Stoger. Konačna odluka pred sam meč. :njanjanja:

Guerreiro i Schmelzer otpadaju za subotu. Mada s Toljanom na LB situacija je zadovoljavajuća.

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Barbarossa » 08 feb 2018, 20:16

Puno se razvlači s njegovim povratkom.
Jučer Strugar govori kako će odluka biti samo na igraču,a ako ništa bit će na klupi protiv HSVa
Danas se pojavljuju tweetove gdje piše kako Reus targeting match against Gladbah kako bi se vratio. Ma svašta.
Mada kod mene ne prestaje nada da će imati dovoljno mečeva kako bi išao na SP.U ligi oko 14 i u EL najmanje dvije ako hadalji uspiju proći Atlantu , dovoljno je valjda da ubijedi Low-a da mu treba
Mislim majke mu ga nabijem i Schurrlle je išao sa gorom sezonom na SP I EP
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Odgovori

Natrag na “BV Borussia Dortmund”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.