BV Borussia Dortmund

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

opel
Postovi: 924
Pridružen/a: 22 dec 2013, 17:22
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la opel » 29 maj 2020, 12:06

ledar je napisao/la:
27 maj 2020, 14:30
Kolko se ja sjećam bili su se zakrvili Tetejac i Mislintat, Watzke je stao na stranu Mislintata i na kraju su otišla obojica. Mada se kasnije pokazalo da ni Tetejac nije neka velika sreća. Ja sam stekao dojam da je dio problema i vaša bezmuda uprava, jer se ne bi smjela tolerirati ponašanja kao u slučaju Aube i Demebelea ili sada Sancha.
'Tetejac je opet bio bolji od nasljednika, a nije ni Pep donio Bayernu nikakvu sreću, najgore je mijenjati trenere svake ili svake druge godine, statistički je dokazano da im treba najmanje 2-3 sezone, nekad i više da dostignu svoj maximum (primjer Klopp u svim klubovima koje je vodio). Naravno, ako se poklopi i masa drugih stvari.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7413
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 31 maj 2020, 17:29

Danas bez Halanda, pa ce opet biti lazna devetka :roll:

Dzaba sto je fenjeras Paderborn protivnik, ocekujm tesku patnju danas :bih:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la jamesrodriguez » 31 maj 2020, 19:26

Mi trebamo novog golmana pod hitno , Burki je toliko .. ma ne znam sta da vise kazem za njega !?
Toliko je zbunjen i nesiguran i sklon greskama.

Avatar
AmirBvB
Postovi: 1075
Pridružen/a: 13 maj 2013, 19:38
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la AmirBvB » 31 maj 2020, 19:35

Zaista nisam htio radi svog mentalnog zdravlja da se fokusiram na onu abominaciju od reakcije Boatenga rukom u prošloj tekmi, ali nakon ovog penala sada zgadio mi se malo fudbal.

Avatar
AmirBvB
Postovi: 1075
Pridružen/a: 13 maj 2013, 19:38
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la AmirBvB » 31 maj 2020, 19:49

:opaopa:
AmirBvB je napisao/la:
31 maj 2020, 19:35
Zaista nisam htio radi svog mentalnog zdravlja da se fokusiram na onu abominaciju od reakcije Boatenga rukom u prošloj tekmi, ali nakon ovog penala sada zgadio mi se malo fudbal.
Ipak su mi asistencija i gol Schmelzera vratili volju za životom :D

Avatar
Desperado09
Postovi: 1683
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 31 maj 2020, 19:55

Cirkus da je ovo penal, a Boatengova ruka nije. Šou.

Ove "pobjedice" mi više nisu bitne ni zanimljive. Sitnu ribu svako kanta. Treba pobijediti neke bitnije utakmice. To treba da bude cilj.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7413
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 05 jun 2020, 14:51

Julian Weigl sinoc povrijedjen u kamenovanju autobusa sa igracima Benfice :crazy:

Neke posjekotine, nista posebno, samo ga ide ovo sa napadima na autobus :mrgreen:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la ledar » 05 jun 2020, 15:44

@kraljttbvb

Koga bi htio za trenera u idućoj sezoni? Odnedavno je u bubnju i Jesse Marsch.
Evo ti nekih na volej: Koeman, Ten Hag, Sammer, Blanc, Allegri, Pochettino, Mourinho, Jol, Daum, Pagelsdorf ( :mrgreen: ), R. Schmidt, Rangnick, Sousa...

Ja sam za Dauma jer bi to bio cirkus samo taki.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7413
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 05 jun 2020, 16:46

ledar je napisao/la:
05 jun 2020, 15:44
@kraljttbvb

Koga bi htio za trenera u idućoj sezoni? Odnedavno je u bubnju i Jesse Marsch.
Evo ti nekih na volej: Koeman, Ten Hag, Sammer, Blanc, Allegri, Pochettino, Mourinho, Jol, Daum, Pagelsdorf ( :mrgreen: ), R. Schmidt, Rangnick, Sousa...

Ja sam za Dauma jer bi to bio cirkus samo taki.
Evo samo neki od trenera koje cu komentarisati:

Sammer je broj 1 - jer je po meni vec pokazao da zna (kao sportski direktor/savjetnik i u BVB-u i u Bajernu), plus sto Svabe vole Svabe, pa je i zbog toga na prvom mjestu.

Pochettino je top, ali nece ovi zutalji dati veliku platu, tako da otpada. A ovo isto (kupi jeftino, prodaj skupo) je imao i u Totenhamu, tako da ne mislim da mu je BVB zanimljiv.

Ten Hag je pokazao da zna, vec je bio u Njemackoj, ne bi bio los izbor. Plus se uklapa u zuti razvojni klub :mrgreen:

Ovo ostalo mislim da i nisu neki ozbiljni kandidati, a na kraju ce biti Mihael Skibe. Nije skup, vec je bio tu, Svabo je, mlad je i perspektivan :D . I onda ocekujes neke rezultate :roll:

Ps. Zar je Daum ziv, ja se sjecam da je Fenerbahce vodio nekad davno, od tada nisam cuo za njega.
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7413
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 06 jun 2020, 06:09

ledar je napisao/la:
05 jun 2020, 15:44
@kraljttbvb

Koga bi htio za trenera u idućoj sezoni? Odnedavno je u bubnju i Jesse Marsch.
Evo ti nekih na volej: Koeman, Ten Hag, Sammer, Blanc, Allegri, Pochettino, Mourinho, Jol, Daum, Pagelsdorf ( :mrgreen: ), R. Schmidt, Rangnick, Sousa...

Ja sam za Dauma jer bi to bio cirkus samo taki.
Zanima me i tvoje misljenje, posto objektivno i realno sagledas mnoge situacije, de baci koju recenicu ;)
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la schickeria » 06 jun 2020, 09:38

Mislite li da je bvb problem trener

Bundesliga
Postovi: 11484
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Bundesliga » 06 jun 2020, 09:43

Kakav Sammer i trener. Kad je imao trenerski angazman? To treba da glumi Rangnicka izgleda.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7413
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 06 jun 2020, 10:30

Bundesliga je napisao/la:
06 jun 2020, 09:43
Kakav Sammer i trener. Kad je imao trenerski angazman? To treba da glumi Rangnicka izgleda.
Pa bio je trener Borusije, cak je osvojio i titulu 2002. sa BVB-om...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la ledar » 06 jun 2020, 13:06

Objektivno je Favre dobar trener, ali vama treba neko ko će znati našpanati momčad i imati veći autoritet kod igrača. U tom kontekstu sam i spomenuo Dauma za kojeg su igrači hodali po žeravicama (u to kategoriju bi spadao npr. i mentality monster Chollo). Ali svijet ide dalje i ostaju samo lijepe uspomene na Rehagela, Hitzfelda, Heynckessa, Dauma, Magatha ... dolaze drugi, mlađi, sa novim idejama. Tu dolazim onda i do Sammera, koji bi bio odličan trener ali njegov životni put ide prema drugim ciljevima (apropo, kad je ono Facke reko da će u penziju?)

Bundesliga
Postovi: 11484
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Bundesliga » 06 jun 2020, 13:46

kraljttbvb je napisao/la:
06 jun 2020, 10:30
Bundesliga je napisao/la:
06 jun 2020, 09:43
Kakav Sammer i trener. Kad je imao trenerski angazman? To treba da glumi Rangnicka izgleda.
Pa bio je trener Borusije, cak je osvojio i titulu 2002. sa BVB-om...
Znači nije bio trener 18 godina, u međuvremenu radio druge stvari. I sada odjednom da bude trenerčina? Jbg, ne ide to tako.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7413
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 06 jun 2020, 14:36

ledar je napisao/la:
06 jun 2020, 13:06
Objektivno je Favre dobar trener, ali vama treba neko ko će znati našpanati momčad i imati veći autoritet kod igrača. U tom kontekstu sam i spomenuo Dauma za kojeg su igrači hodali po žeravicama (u to kategoriju bi spadao npr. i mentality monster Chollo). Ali svijet ide dalje i ostaju samo lijepe uspomene na Rehagela, Hitzfelda, Heynckessa, Dauma, Magatha ... dolaze drugi, mlađi, sa novim idejama. Tu dolazim onda i do Sammera, koji bi bio odličan trener ali njegov životni put ide prema drugim ciljevima (apropo, kad je ono Facke reko da će u penziju?)
Favre je fini dedica koji zna znanje, ali je meni nekakav premekan. I previse pizdunast.
Kad je Klop bio trener, svakog živog se napadalo (napad je najbolja odbrana), a ovaj je nekakav pun straha, pa to prenese i na igrače. Ekipe koje vodi uglavnom velike utakmice igraju spuštenih gaca.

Watzke bi ko išao, pa ko ne bi...

Ne reče ko je po tebi, osim Sammera, trener za Borusiju?
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7506
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la effe_sa » 06 jun 2020, 14:53

kraljttbvb je napisao/la:
06 jun 2020, 14:36

Favre je fini dedica koji zna znanje, ali je meni nekakav premekan. I previse pizdunast.
Kad je Klop bio trener, svakog živog se napadalo (napad je najbolja odbrana), a ovaj je nekakav pun straha, pa to prenese i na igrače. Ekipe koje vodi uglavnom velike utakmice igraju spuštenih gaca.

Watzke bi ko išao, pa ko ne bi...
Upravo to sam prije za Favrea govorio, fali mu malo još oštrine. On je dobar taktičar, po tom pitanju veliki perfekcinista, ali moraš nekada i nabrijati ekipu. Klopp vam je bio idealno rješenje, uklapao se uz cijelo okruženje kluba i zato je teško takvog ponovo naći. Pogotovo što je BVB jako specifičan klub, teško ga je uporediti s drugim klubovima. Mnogi BVB cijene u Evropi, mnogi će ga iza Bayerna među prvim klubovima spomenuti i naravno još uz HSV pa i Gladbach (pogotovo oni ova 2 kluba kada se sjete njihovih zlatnih vremena iz sedamdesetih i osamdesetih). Ali često su vam ambicije nekada tihe i skromne, naspram veličine kluba. A opet s druge strane jasno je da se neće BVB porediti s onim najvećim trenutnim gigantima, ali kada se dese ove prodaje određenih igrača koji su tu postali zvijezde, onda se prema BVB-u gleda potcjenjivački, a kada napravi čudesne uspjehe poput onog 1997. godine (osvajanje LP) ili 2013. (finale LP) onda svi dižu BVB među najveće. A i kod tih najvećih uspjeha u LP, niko vas nije imao u prvim planovima. Zato kažem specifičan klub, s kojim je sve moguće.
A jučer sam interesantnu stvar pročitao negdje i to mislim baš navijač BVB-a pisao, a odnosi se u pravu na dovođenje ovih igrača sa specifičnim karakterom poput sada Sancha ili ranije Dembelea, pa i još par njih, koji čim postanu imalo zvijezde, odmah tu dolazi do zafrkavanja, pada u igri i razmišljanja o nekim drugim top klubovima.

Ali zato smatram da vam određene prednosti, po pitanju mentaliteta donose igrači protiv Witsela ili Cana, koji donose i tu prgavost u ekipu, koja vam je prijeko potrebna. Nekada u najboljim vremenima ste imali takve igrače, s pravim pobjedničkim mentalitetom. A takav vam je i Sammer kao igrač bio, ali i Kohler, Reuter i drugi.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7413
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 06 jun 2020, 20:12

Ovaj VAR vazda pokvaren, nikad da ruku protivnika vidi.

Mescini da radi samo kad treba protiv BVB-a penal svirati...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la ledar » 06 jun 2020, 23:09

@kraljttbvb

Meni osobno je najbolje rješenje za trenera Allegri - iskusan, ima autoritet, vrstan taktičar, temperamentan. Problem je što on hoće samo u Premier.

Drugo rješenje je Ten Hag – ambiciozan, metodičan, dovoljno iskusan (radio i u Njemačkoj). Mada, imam neki osjećaj da s njim nećete imat sreće, ko ni sa Boszem.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la schickeria » 07 jun 2020, 11:33

Raspravljate bzvz, Favre će uzeti 2 mjesto i ostati na klupi. Bvb nema problem trenera nego nedostatka novca da zadrži momčad na okupu 3 sezone uz konstantno pojačavanje
Zadrži sanchoa halanda hakimia guereira uz dodatna pojacanja i bvb će biti al pari bayernu i ostalima u top 5.Ako ćeš sad izgubiti sanchoa i hakimia dogodine halanda i guereira a u zamjenu dovoditi druge talente onda nećeš nikad ništa napraviti. Kružni tok.
Nogomet je jednostavna stvar, Favre nije izgubio kontra financijski slabijih već od bayerna i psg, klubovi koji su 2 koplja ispred bvb po financijama

Odgovori

Natrag na “BV Borussia Dortmund”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.