BVB: Transferi i glasine

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Felixians4
Postovi: 7478
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Felixians4 » 27 maj 2021, 16:09

So is Gregor Kobel the answer to BVB’s goalkeeping troubles? While he is still young, and theoretically has room to develop, the early indicators are that he is not the elite goalkeeper to bring stability back between the pipes of the Westfalenstadion.

The key role of any goalkeeper is, of course, to stop shots from going into the net. If you look at all shots as equal, and rank all Bundesliga goalkeepers by their raw save percentage, then Gregor Kobel ranks eighth out of 19, with a 68.6 Sv%. This is slightly higher than Marwin Hitz, at 66.7%, and actually lower than Roman Bürki, who has a 68.7 Sv% this season. While only a few percentage points may not seem like a lot, if you think about it over the course of the season, it can add up: a 2% difference for a keeper that faces 120 shots can make a difference of 2-3 goals, which can easily translate to an extra win or two.

https://www.fearthewall.com/2021/5/24/2 ... egor-kobel

Avatar
Desperado09
Postovi: 1683
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Desperado09 » 27 maj 2021, 16:15

Sezona tek završila, a izgleda da imamo novog golmana. Opet Švicarac. :thumbup:

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7414
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la kraljttbvb » 27 maj 2021, 16:36

Illmatic09 je napisao/la:
27 maj 2021, 15:44
Gregor Kobel je već u Dortmundu i biće vjerojatno novi prvi golman za narednu sezonu, nisam ga nešto pratio u Stuttgartu i ne znam kakav je, ali vjerujem da je dovoljno dobar čim ga hoće dovesti. Bitnije je da se što prije riješi sva polemika oko Sancha, da se ima vremena za traženje zamjene ako ode, spominju se i neka imena Rapfinha iz Leedsa, Odoi iz Chelsea i Ikone iz Lillea.
Ocekivao sam neko jace ime.

Ako ti vec treba prvi golman, onda se zavuce ruka u kesu i dovede neko provjereno ime.

Milan plati golmana Lilleu 15 miliona, a BVB dovede Kobela :roll:
Mozda se moglo sa Tuhelom pregovarati oko Kepe.

Ne znam je li ovaj branio u zadnjoj utakmici u Stutgartu, ali su ga Reus i ekipa izbusili ko balon...

Edit: Evo sad vidim da je on bio golman u zadnjoj utakmici protiv BVB-a. Pa ovaj kroz usi prima golove :rol:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7478
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Felixians4 » 27 maj 2021, 16:43

ne treba jače ime nego talentiraniji vratar. ili pak iskusan,a provjeren. livaković je bolji od maignana

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1526
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Illmatic09 » 27 maj 2021, 19:24

kraljttbvb je napisao/la:
27 maj 2021, 16:36
Illmatic09 je napisao/la:
27 maj 2021, 15:44
Gregor Kobel je već u Dortmundu i biće vjerojatno novi prvi golman za narednu sezonu, nisam ga nešto pratio u Stuttgartu i ne znam kakav je, ali vjerujem da je dovoljno dobar čim ga hoće dovesti. Bitnije je da se što prije riješi sva polemika oko Sancha, da se ima vremena za traženje zamjene ako ode, spominju se i neka imena Rapfinha iz Leedsa, Odoi iz Chelsea i Ikone iz Lillea.
Ocekivao sam neko jace ime.

Ako ti vec treba prvi golman, onda se zavuce ruka u kesu i dovede neko provjereno ime.

Milan plati golmana Lilleu 15 miliona, a BVB dovede Kobela :roll:
Mozda se moglo sa Tuhelom pregovarati oko Kepe.

Ne znam je li ovaj branio u zadnjoj utakmici u Stutgartu, ali su ga Reus i ekipa izbusili ko balon...

Edit: Evo sad vidim da je on bio golman u zadnjoj utakmici protiv BVB-a. Pa ovaj kroz usi prima golove :rol:

I ja sam se nadao nekim provjerenim golmanom. Izgleda da se i na poziciji golmana traže neki talenti ili igrači koji tek trebaju dostići vrhunac. Nešto su vidjeli u njemu, nadam se da nije samo to da ima skoro 2 metra.

Vidim Nijemci u komentarima ne žele Ogoia i Ikonea, Raphinha im je dobra opcija, ali ne vjeruju da će doći jer je tek prošle godine stigao u Leeds. Neki misle da je Madueke iz PSV-a najbolja zamjena za Sancha. Uglavnom biće interesantno šta će se desiti naredni sedmica.

Avatar
zgmiky
Postovi: 10726
Pridružen/a: 11 jan 2013, 15:25
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la zgmiky » 27 maj 2021, 21:39

Užas koliko su teški platiti i dovesti pravog golmana, 15 mil dati za ovog kloca katastrofa, čudno da se nisu odlučili staviti Cana na gol i ne dovesti nikoga 🙄🙄

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7414
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la kraljttbvb » 29 maj 2021, 16:04

Donaruma ce najvjerovatnije u Barsu.

Neka Watzke pljune lovu za Ter Stegena i svi zadovoljni :thumbup: :D
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la jamesrodriguez » 29 maj 2021, 18:12

Gotovo zavrseno je sa Gregor Kobel .. potpisan

Avatar
Desperado09
Postovi: 1683
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Desperado09 » 31 maj 2021, 19:23

Official :!:

slika

Burki će morati pakovati kofere. Hitz ostaje kao drugi golman. Kobelov menadžer je Philip Degen. :salut:

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la jamesrodriguez » 08 jun 2021, 19:46

Spekulise se po medijima da su nasi .. bvb odredili sumu od €200 milioncica za Haaland/a , tko ga zeli da kupi ovog letnjeg prelaznog roka.
Navodno su vec uspostavljeni prvi pregovori sa Chelsea.
Druga stvar Sancho ce najvjerojatnije u Manchester U.
Ako se desi da se oba prodaju sad na leto , to je € 300 milki.
Za € 100 milki se mogu dovesti Ikone iz Lille kao zamjena za Sancha, i Silva iz Frankfurta kao zamjena za Haaland/a.
U tom slucaju u kasi ostaje € 200 milki da napokon i odbranu zakrpimo kako treba.
Neka i tu ode € 100 milki .. opet ostaje u kasi € 100
Sta vi mislite za taj scenario , volio bih cuti .. procitati vase misljenje. :kafa:

Avatar
Felixians4
Postovi: 7478
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Felixians4 » 08 jun 2021, 19:55

100 milijuna se može puuuuno bolje iskoristiti nego na a.silvu i ikonea. a čisto sumnjam da ćete obojicu prodati istovremeno

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1526
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Illmatic09 » 09 jun 2021, 19:42

jamesrodriguez je napisao/la:
08 jun 2021, 19:46
Spekulise se po medijima da su nasi .. bvb odredili sumu od €200 milioncica za Haaland/a , tko ga zeli da kupi ovog letnjeg prelaznog roka.
Navodno su vec uspostavljeni prvi pregovori sa Chelsea.
Druga stvar Sancho ce najvjerojatnije u Manchester U.
Ako se desi da se oba prodaju sad na leto , to je € 300 milki.
Za € 100 milki se mogu dovesti Ikone iz Lille kao zamjena za Sancha, i Silva iz Frankfurta kao zamjena za Haaland/a.
U tom slucaju u kasi ostaje € 200 milki da napokon i odbranu zakrpimo kako treba.
Neka i tu ode € 100 milki .. opet ostaje u kasi € 100
Sta vi mislite za taj scenario , volio bih cuti .. procitati vase misljenje. :kafa:
Pustili bi ga za između 150-180 miliona ovo ljeto, opet ne vjerujem da bi neko platio toliko, pogotovo ne 200 miliona, kad ga sljedeće ljeto mogu dovesti za skoro pola te cijene. Navodno navedena klauzula nije 75 miliona nego nešto veća.

Teško bi bilo dovesti Silvu, jer ga ganja pola evrope, ali ima i drugih dobri opcija, recimo Malen iz PSVa koji može igrati i na krilu. Depay bi isto bio dobar, ali teško bi i njega bilo dovesti. Ja bi volio da dovedu Raphinhu iz Leedsa za Sancha, ali to je malo vjerovatno, tu je i Madueke dobra opcija, samo nek zaobiđu Odoia.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7414
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la kraljttbvb » 10 jun 2021, 23:44

Čuj United bi da Sancha plaća u ratama narednih 5 godina :rol:

Ako nemate pare, šta se sugate.

Mogu i ja auto od 100 000 maraka kupiti na kredit od 1000 rata i otplaćivati ga 20 godina :kafa:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la jamesrodriguez » 11 jun 2021, 02:30

Najvjerovatnije da ce Sancho ostati i sezonu 2021/2022 kod nas , kako se stvari odvijaju.
Jos da je Sancho pametan da se malo povrjedi na evropskom i od transfera nista .
Jedno 2 mjeseca , propusti 2 kola nove sezone i onda u tandemu sa Haaland .. rasturanje protivnickih golmana.
Zahebavam se naravno , ali su izgledi 60% spram 40% da ce ostati kod nas. :opaopa:

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41238
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 11 jun 2021, 08:28

kraljttbvb je napisao/la:
10 jun 2021, 23:44
Čuj United bi da Sancha plaća u ratama narednih 5 godina :rol:

Ako nemate pare, šta se sugate.

Mogu i ja auto od 100 000 maraka kupiti na kredit od 1000 rata i otplaćivati ga 20 godina :kafa:
Misliš na lizing :mrgreen:

Ko pravi Švabo :P
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7414
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la kraljttbvb » 11 jun 2021, 11:35

rio_Ferdy88 je napisao/la:
11 jun 2021, 08:28
kraljttbvb je napisao/la:
10 jun 2021, 23:44
Čuj United bi da Sancha plaća u ratama narednih 5 godina :rol:

Ako nemate pare, šta se sugate.

Mogu i ja auto od 100 000 maraka kupiti na kredit od 1000 rata i otplaćivati ga 20 godina :kafa:
Misliš na lizing :mrgreen:
Lizing, pusing, šta god :mrgreen:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Chinaglia » 14 jun 2021, 20:00

kakva je buducnost juliana brandta u bvb, odnosno, dal postoji realna sansa da napusti klub

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7414
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la kraljttbvb » 14 jun 2021, 20:08

Chinaglia je napisao/la:
14 jun 2021, 20:00
kakva je buducnost juliana brandta u bvb, odnosno, dal postoji realna sansa da napusti klub
Ne znam sta Rose misli o njemu i da li ce ga vise koristiti sad kad on postane glavni trener, tako da ti niko ne zna da li ce napustiti klub, osim Rosea.

Julian je za mene pravi igrac i neko ko zna igrati lopte :thumbup: . Ima finu tehniku i zna fino podvaliti loptu, a zna i zabiti kad treba ;) . Sto ga treneri zakucaju za klupu, to ne znam. Ali zasluzuje da igra mnogo vise...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Chinaglia » 14 jun 2021, 20:11

kraljttbvb je napisao/la:
14 jun 2021, 20:08
Chinaglia je napisao/la:
14 jun 2021, 20:00
kakva je buducnost juliana brandta u bvb, odnosno, dal postoji realna sansa da napusti klub
Ne znam sta Rose misli o njemu i da li ce ga vise koristiti sad kad on postane glavni trener, tako da ti niko ne zna da li ce napustiti klub, osim Rosea.

Julian je za mene pravi igrac i neko ko zna igrati lopte :thumbup: . Ima finu tehniku i zna fino podvaliti loptu, a zna i zabiti kad treba ;) . Sto ga treneri zakucaju za klupu, to ne znam. Ali zasluzuje da igra mnogo vise...
lazio je navodno zainteresovan za njegove usluge, pa rekoh da ispitam malo

znas li kolika mu je plata, po tome cu odmah znati jel suplja il mozda ima istine u tome sto novine pisu

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7414
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la kraljttbvb » 14 jun 2021, 20:18

Chinaglia je napisao/la:
14 jun 2021, 20:11
znas li kolika mu je plata, po tome cu odmah znati jel suplja il mozda ima istine u tome sto novine pisu
Nemam pojma.

Inace me zbunjuje ovo oko plata.

Negdje je prikazu sa porezom, a negdje bez poreza.

Pa vidis da je dobar igracu Seriji A dobio 3 miliona platu, a onda procitas da je prosjek igrac u Njemackoj dobio 5 :crazy: :roll:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Odgovori

Natrag na “BV Borussia Dortmund”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.