BVB: Transferi i glasine

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
vest
Postovi: 723
Pridružen/a: 17 mar 2011, 13:42
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la vest » 02 mar 2015, 17:27

dortmundu polahko ali sigurno treba novi golman jer je weidenfelleru vec 35 godina iako nije los za rezervnog..
kevin trapp iz frankfurta je jako dobar kao i onaj iz hannovera ziegler dok bi meni najdraze bilo da uzmu begovica :D
desni bek je problematican ako se pisczek ne vrati u formu stalno povreda dok je beck iz hoffenheima pouzdan.
stoperi nisu problem, hummels, subotic i sokratis su dobri. tu je jos i ginter koji moze popuniti desni bek tako da nije nuzno uzimati novog igraca ali eto..
lijevi bek takodjer dobro popunjen schmelzer i onaj mladi durm valjda jedan udje u formu..
kehl ce se oprostiti mada i ne igra neku ulogu u veznom redu, tu su bender, guendogan i sahin pa nema potrebe za novim igracima. mislim da ce mhkitaryan napustiti ekipu ali ima kevin kampl koji bi trebao uci u formu a tu je i kagawa koji je polivalentan igrac. grosskreutz je borac i zahvalan igrac iako nije bas najbolji.
desno krilo ima kuba i aubameyang a na lijevom standardno reus.
smatram da bi immobile trebao proigrati jer je kvalitet dok je ramos nazalost promasaj.
Nad Banja Lukom svice sudnja zora, s rusima se ratovati mora!

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la kraljttbvb » 02 mar 2015, 23:12

Begovic gotivi bauern, tako da vjerovatno nista od njega.

Posto sam misljenja (kao i Murinjo), da se temelj tima pravi od golmana, a u napadu sta udje, onda bih ja krenuo po Petera Ceha, Ikera Casilasa ili neku slicnu zvijerku. Velike pare krhnuti na golmana, ali si zato rahat da neces primati pacerske golove, a i ako kroz odbranu nesto prodje, znas da ce to dobar golman pokupiti.

Mozda i po Ter Stegena krenuti ;)
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Borusse00
Postovi: 371
Pridružen/a: 13 feb 2015, 00:34
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Borusse00 » 02 mar 2015, 23:22

Novi golman je izgledan jer Weidenfuhler baš i nije za jedinicu a ni Langerak nije nešto siguran pogotovo kad mu se vraća lopta i kod centaršuteva stoji na crti konstantno.... Vjerovatno će se iz Buli dovedti golman..
Na dm-u sigurno će se dovoditi netko sad tko? Khedira, Geis, Junuzovič koj je free a i imamo Mannya i Sahina koj ulazi u formu tako sumljam da će Khedira ili Tielemans doći.. Gais je najizglednija opcija..
Ljevi bek škripi full jer Schmele je u defenzivi dobar ali ofenzivno nemože više dupli pas s Reusom povezati a koliko lopti pokloni to je milina ali za protivnike... Najuzglednija varijanta se čini Baba jer će u transfer biti ukljućen i Ji a možda i Jojić
E sad najzanimljivije je tko će biti novi Miky.. navodno su full zagizli za Dybalu i Klopp ga želi i prvi mu je pik na ljeto cijena oko 35-40 milki šta mi se refundiralo od prodaje Mikya Ramosa a onda vjerovatno i Kube.. A engleski mediji govore kako je mali odbio klubove iz PL a i na tm-u se prića da ga žele bez obzira što će biti najveći transfer u povjesti kluba :shock:
Mišljenja sam da bude Čirkan ostao i sljedeće sezone s nama... A moguće ako bie Dybala dolazio da će ga prodati jer mali može i napadaća igrati...
Onda bi to ovako izgledalo:
aut: Weidenfuhler 1m, Miky 20m,Jojić doplata Ausburgu, Khel završava,Kuba 7m, Ramos5m Imobille 15m ukupno 48 milki zarade...
In: Dybala 36m, Baba 7m,Geis 5m, Ziler 9,m ukupno 57 m razlika -12m koja se može nadoknaditi prodajem Subote i uzimanjem Scharom koj je fre... I vračaju nam se Leitner, Hofman i Ducks za rotaciju...
E sad šta vi mislite o ovom po meni bi to bio odličan mercatto

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1526
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Illmatic09 » 03 mar 2015, 19:29

@Miky

Ti si iz ZG-a, sta reci za ovog mladog momka? Pored nas i Everton se interesuje za Ante Corica. Na ljeto bi se trebao odluciti gdje ce nastaviti kraijeru. Pored Tielemans-a, Enes Unal-a i Ruben Neves-a, Ante je uspio da se pojavi na listi "Daily Tepegraph-a" za najtalentovanijeg mladog igraca, 1997 godista.

http://www.fussballtransfers.com/bundes ... uwel_52082" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Borusse00
Postovi: 371
Pridružen/a: 13 feb 2015, 00:34
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Borusse00 » 04 mar 2015, 16:08

Ma malo tko u Zg prati Dinama :crazy:
A mali je veliki talenat i još se nije ustalio u Dinamu... nekako me podsjeća na priću s Jedvajem koj je isto otišao za veliku lovu a nije pošteno ni zaigrao... tako da bi mu trebala sigurno sezona ili dvije za prilagodbu...
Mali je prošao mlade selekcije u Rb Salzburgu..
Za očekivati je da fa Mamić nebude pustio ispod 10 milki ako ga bude ove sezone prodavao uopće.....
Po mom mišljenju imamo mi puno potrebnijih pozicija za pokriti na ljetnom marcetu
A od talenata dajte nam Dybalu :salut:

Avatar
zgmiky
Postovi: 10726
Pridružen/a: 11 jan 2013, 15:25
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la zgmiky » 04 mar 2015, 20:38

@Ilmatic

Mali nije loš ali ne treba sad od njega raditi neku veliku buku ali tako je to kod nas, odmah se napuše svaki mladi igrač koji imalo pokaže da zna, većina ih ne zna ali raznorazne veze i vezice ih guraju pa igraju a kad odu van nestanu na nogometnoj mapi. Što se samog Ćorića tiče nisam ga baš pratio ali vidim da je igrao zadnju utakmicu u prvih 11 i zabio iz penala, odigrao je sasvim solidno, u Dinamu igra i igrati će sve više a njegovi roditelji tj otac je u dobrim odnosima sa Mamićem i poručio je da se njima nigdje ne žuri te da kada se budu rastajali da če to biti fer prema jednima i drugima jer žele ostati u dobrim odnosima. Mišljenja sam da Ante idućeg ljeta neće nigdje.

Avatar
Borusse00
Postovi: 371
Pridružen/a: 13 feb 2015, 00:34
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Borusse00 » 06 mar 2015, 20:31

Prema Engleskim medijima Gundogan ne želi produžiti ugovor i čeka ponude od Arsenala i Manchestera, a i bild je objavio takvu priču... :crazy: Koliko ima istine u tome vidjeli budemo vjerovatno poslje tekme s Juveom jer navodno se do tada treba izjasniti..
Bio bi to veliki udarac za nas jer zamjenu za njega bi bilo jako teško naći takvg igraća, ako bi odlazio 22 milke bi dobili....
A koga za zamjenu u tom slučaju, Khedira ili ? a navodn bi onda došao Tielemans iz Anderleckta.... Sad koliko bi nam pomogao 17-ogodišnji talent teško je reći, mada je igrao sve tekme u lp i prvenstvu i konstantan je u prvih 11, ali je pitanje kako bi se i kada uklopio :!:
Navodno smo i zainteresirani za talenta iz Paragvaja Sergia Diaza koj ima 16 god a cjena mu je oko 6 milki :!:

Avatar
Rockafella
Postovi: 1
Pridružen/a: 12 mar 2015, 09:24
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Rockafella » 12 mar 2015, 11:16

Šuška se o mogućem prelasku Firmina u naše redove? Liverpool, Arsenal, Chelsea, Manchester United, Schalke, Wolfsburg, Dortmund, Inter, Milan, Juventus, Atletico Madrid und St. Petersburg - lovci. Definitivno Pokerspiel. Svota? TSG šeruje 30m, a klubovi nude maksimalno 20m, hm :think:

Na radaru se nalaze još Dybala und Kruse. :kafa:
Ich will Euch kämpfen sehn!

Avatar
zgmiky
Postovi: 10726
Pridružen/a: 11 jan 2013, 15:25
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la zgmiky » 12 mar 2015, 13:23

Što se Firmina tiče red bi bio da nam vrate dug, ipak smo ih mi ostavili u ligi nedavno pa bi bilo lijepo da imamo pravo prvokupa :D

Avatar
Borusse00
Postovi: 371
Pridružen/a: 13 feb 2015, 00:34
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Borusse00 » 12 mar 2015, 14:12

@Rockafella
Dobrodošao žutocrni brate :thumbup:

A lijepo zvuči Firmino, Dybala, Pastore i ostale zvijerke :tralala:
Ali ne nadajte se ljudi nikakvim top transferu na ljeto...
Ako se dovede lijevi bek i golman i dm to bude maksimum maksimuma ....
U 2 godine smo satrali 100 milki na nazovi ih pojačanja a jedino Aubica i Papa su pojačanja, mada očekujem od Kagavice i Kampela da i oni budu pojačanja... Znači značajnih promjena u kadru neće biti na žalost..
Nema lp-a, a i sam Aki je rekao da neće biti puno promjena i da se neće trošiti puno na ljeto :!: :!: :!:
Znači Baba i možda Ziler će biti top transferi ako i budu dovedeni.... A vjerovatno nas budu iznenadili s kojom toljagom poput Krusea ili Kislinga..
Želje su jedno a realnst drugo, daj bože da sam u krivu ali budimo realni ljudi :(

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Pale_Companion » 12 mar 2015, 15:26

Rockafella je napisao/la:Šuška se o mogućem prelasku Firmina u naše redove? Liverpool, Arsenal, Chelsea, Manchester United, Schalke, Wolfsburg, Dortmund, Inter, Milan, Juventus, Atletico Madrid und St. Petersburg - lovci. Definitivno Pokerspiel. Svota? TSG šeruje 30m, a klubovi nude maksimalno 20m, hm :think:

Na radaru se nalaze još Dybala und Kruse. :kafa:

Je li se ovo Ksvile vratio? :mrgreen:


@Boruse00

Ne znam šta imaš toliko protiv Krusea pa ga na svakom koraku pljuješ... Čovjek bi pomislio da je riješ o nekom Schiberu, Sobiechu ili Szalaju kad vidi kako pišeš, a ne o dokazanom bundesligaškom igraču i njemačkom reprezentativcu :roll:
Agieren statt reagieren

Avatar
Borusse00
Postovi: 371
Pridružen/a: 13 feb 2015, 00:34
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Borusse00 » 12 mar 2015, 16:18

@Pale_Companion
Sory ali taj lik mi nije ni malo simpatičan :wave:
Prvo po svojem ponašanjem, poker turniri,kurve u hotelu i svakave gluposti koje izvodi, nedavno sam gledao na nekom njemačkom explosiv magazinu prilog o njemu, jedino auto ima fora :D
A i uvjeren sam da nam i nebi bio neko pojačanje, mislim da bi ti obje ručke prihvatio da ga Eberl utopi nekome za 12 milki, i nađe nekog napadača za tu cijenu.. a i u posljednje vrijeme predstave su mu razočaravajuče.. i sam si vidio da vas je u Mainzu koštao bodova ;)
A svatko ima svoje mišljenje, jbg ti se nečeš složiti samnom ali tog lika ni po razno nebi htjeo vidjeti u Bvb-u :roll:

Avatar
TammoHarder
Postovi: 126
Pridružen/a: 15 avg 2014, 11:23
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la TammoHarder » 12 mar 2015, 16:41

Jel moguće ljudi da vi niste čuli? Watzke je jasno rekao ako se ne izbori Europa nikakvih neto investicija neće biti, te će se uložiti onoliko koliko se dobije prodajom igrača. Dakle, mi prvo trebamo razmišljat koga bi mogli prodat, a onda koga dovesti. Uz to je Watzke izjavio da je sadašnji kadar prevelik ukoliko se ne izbori Europa. Recimo Ramos ni sada rijetko uspije uopće doći i na klupu, a kamoli u prvih 11. Šta će ti 3 napadača (OK Auba uoči sezone nije ni bio zamišljen da igra u špici, al eto pokazalo se najboljim rješenjem) ako ne igraš svaka 3 dana, to je preveliki luksuz. Za BL su sasvim dovoljna 2 i evtl. neki talent koji bi igrao većinom u drugoj ekipi i trenirao s prvom.
FC Buy€rn - najveće zlo njemačkog nogometa - karcinom kojeg treba odstraniti.

Borussia Dortmund - posljednja šansa za spas nogometa.

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17798
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Omerbavarac » 12 mar 2015, 16:45

Ramos bi mogao put Hamburga a i poprilicno je realno da on na ljeto promijeni klub.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
Borusse00
Postovi: 371
Pridružen/a: 13 feb 2015, 00:34
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Borusse00 » 22 mar 2015, 01:44

Na tm-u se opet počelo pričati da Roberto Firmino dolazi u Bvb :!:
Ja ga stavljam na avatar pa neka to pogura njegovo dovođenje :rol: :kafa:

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la kraljttbvb » 22 mar 2015, 11:08

Na forumu se prije nekoliko dana pocelo pisati i o Dudziaku kao rjesenju na lijevom beku, i odma ga juce Klop ubaci u igru. Mora da Klop cita ovaj forum :cool: :mrgreen:
Tako da je pozeljno da se pise o Firminu, valjda ce i za njega Klop, Buvac, Zorc i Watzke procitati od forumskih strucnjaka da ga treba dovesti :D

Inace po prezimenu ja sam za ovog Dudzijaka mislio da je neki Madjar, kad ono mrki mrco :mrgreen:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Semir bvb
Postovi: 2946
Pridružen/a: 21 maj 2011, 22:02
Lokacija: Silver City
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Semir bvb » 31 mar 2015, 18:03

L'Equipe piše da je PSG zainteresovan za Mikija. :pray: Daj Bože da ga njima utrpamo i da vratimo bačene pare na njega. :pray:

Također isti taj L'Equipe piše da smo zainteresovani za napadača Guingampa Claudia Beauvuea rodom iz Guadalupea.

[youtube][/youtube]
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Valencia » 02 apr 2015, 02:26

Dortmund treba uvaljsti Humelsa za 40 miliona i kao zamjenu dovesti igrace kvalitete Cire Imobilea i Gintera.

Bogumi, zaredali se promasaji sa transferima, sto su pojedinci davno najavljivali kao neminovnost.

**** je kada prodanes provjerene igrace koji su se uklopili i dovodis neke druge. To je siguran put u propast.

Junajed je istresao gomilu para i dobio jako malo, gotovo nista.

Dortmundu trebaju brzi igraci u veznom redu. Sahin i Gundogan igraju katastrofalno. Sahin vise nikada nece biti kao nekada, a ni Gundo vjerovatno... Bendera su isto ubile povrede. Steta, bili su izvrsni igraci. Nadam se da ce se makar jedan od njih vratiti u pravu formu. Dortmund je rinaka u vezi, slabo trce i to je najveci problem.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Borusse00
Postovi: 371
Pridružen/a: 13 feb 2015, 00:34
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Borusse00 » 02 apr 2015, 18:02

Sport bild piše da smo zainteresirani za Ozana Tufana defenzivca iz Burse :!:
Igra na poziciji dm-a a navodno se i Atletico interesira za njega.... nikad ga nisam gledao pa nemogu reći kakvo pojačanje bi bio da se dovede... ali skeptik sam što se tiće igraća iz Turskih, Belgiskih i ostalih boranija liga...
Valencia je napisao/la: Dortmundu trebaju brzi igraci u veznom redu. Sahin i Gundogan igraju katastrofalno. Sahin vise nikada nece biti kao nekada, a ni Gundo vjerovatno... Bendera su isto ubile povrede. Steta, bili su izvrsni igraci. Nadam se da ce se makar jedan od njih vratiti u pravu formu. Dortmund je rinaka u vezi, slabo trce i to je najveci problem.


A šta je tebi čudno da s ovakvom transfer politikm Bvb se nalazi u ovom trenutku u ovakvoj poziciji..
Transfer politika je blago rečeno očajna a i po najavama nema netto investa sljedeče sezone tako da je put u prosječnost i borba za Europa Legaue i sljedeće sezone realnost.....
A što kažeš za Gundu normalno da će ga naša trojka čekati da ponovo procjepi i dati mu 8 milijona po sezoni gdje dotični nebi mogao u ovakvom stanju nigdje dobiti...
Uz čekanje da procjepi Miky,Kagawa,Sahin i Čiro čemu da se nada svaki Bvb fan koj se imalo razumije i prti nogomet....
I sad se spominju pojačana Kruse kojem sasvim sigurno nebi odgovarao naš sistem uz njega je kandidat za dolazak limitirani Volland koj je samo trkački jak a očito mi svršavamo na takve igrače, bacite samo oko na tm i sve če biti svima jasno da je put u prosječnost naša realnost....
I onda se spominju Bruma i Praet koje se čeka da procjepe u fucking Jupiter i Turskoj ligi, a vjerovatno će oni biti vrhunska pojačanja a očito samo za naše ledere ..... :facepalm:
I onda će se samo čekati dok Reus i Hummy popi*de i dignu sidro šta je za očekivati jer niti jedan WC igrač se ne želi boriti za opstanak....
A vjerovtno Hummy ide već ove sezone pa će se spržit tih 50 milki na koje kakve odrone i gdje smo onda :?: :?:

Bilo je lijepo gledati naš dominantan Bvb od kojeg će nam ostati uspomene na you tube klipovima sa suzom u očima....
Volio bi da sam u krivu a svaki neutralni pratitelj kluba če se složiti s ovime dok naši navijači i simpatizeri naravno se ne žele složiti s ovime...

Avatar
JoseMourinho
Postovi: 6248
Pridružen/a: 02 apr 2014, 00:36
Kontakt:

Re: Odg: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la JoseMourinho » 03 apr 2015, 00:00

Pa klopp nastavlja politiku, bvb ne može izvalit 100m za dva provjerena igrača nego ce se talenti ganjat, jbg i lewa i gundo i kagawa i sl. Su sve anonimusi bili kad su došli a postadoše sjajni igrači, ova zadnja tura je podbacila al et nadat se da ce sad ubost transferima ;)

Odgovori

Natrag na “BV Borussia Dortmund”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.