FC Internazionale Milano

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

neroazzurni
Postovi: 908
Pridružen/a: 27 jul 2010, 13:01
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la neroazzurni » 23 maj 2022, 14:28

bravo Trito, mnogo pehova se ne uzima u obzir, igranje LP duze(iako je jedan dvomec znamo u kakvom trenutku je dosao i koliko nas kostao, a znas da ces ispast) al najveci peh je Bologna, to je bilo sudbonosno da kiksamo tu, pa vuce ti se ta tekma 3 mjeseca, kad si trebao igrati sa njima oni bili u kanalu teskom dobili bi bez problema, plus si dosao na utakmicu izasao na teren a ovi nece da igraju, tu se moralo uzeti 3 boda za stolom i ko ti yebe mater...al eto, samo posteno

uglavnom sezona OK, dva trofeja + borba do zadnjeg kola za Scudeto, njima se zvijezde poslozile imali filmski zavrsetak sezone i to ti je, treba posteno cestitat i vidimo se dogodine
Zvjezdan Misimović

"Kod nas je reprezentacija kao kad dođeš malo na odmor. Kolači, porodica, pokloni i onda idu utakmice i tu si mrtav. Tako je bilo kod nas"

Imp
Postovi: 930
Pridružen/a: 02 nov 2009, 16:41
Lokacija: tamo gdje sunce sja
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Imp » 23 maj 2022, 14:29

Tritolone je napisao/la:
23 maj 2022, 13:48
To nije problem trenera, vec napada koji nije u stanju realizirati napravljene prilike. Osim one utakmice protiv Genoe ja se ne sjecam jedne utakmice da smo mi izgledali nemocno u napadu, ma da smo opcenito izgledali nemocno, a ta utakmica je jedna od onih u najgorem periodu kad su se sve karte bacile na LP i usred
Slazem se da je propustena prilika za 20 scudetto, i da ce iduce sezone biti jos teze, pogotovo ako Suning nastavi sa praksom od proslog ljeta. Ja opet vjerujem u Marottu i uvjeren sam da ce on izvuci najbolje od mercata.
Pa protiv Torina i Fiore smo tanji bili prema naprijed nego kontra Genoe, neupitno je to da će Inter uvijek imati više od igre i loptu protiv takvih ekipa, jednostavno razlika u kvaliteti je jasna. Problem je što kad se ne iskoristi prilika i nema dovoljno onih pravih prilika, nije bilo nekih golova "na silu", tu je bitan mentalitet ekipe i sama želja, da se lopta unese nekako u gol. a jasno je i da nismo dobar dio sezone imali pravog napadača da iskoristi stvorene prilike. Ali je falilo i žilje i pravog garda.

Vjerujem ja u Marottu, ali nitko od govana ne može napraviti pitu. Ako ne bude love za pojačanja, džaba Marotta. Treba se tu puno kockica posložiti da se odradi dobar transfer rok.

Edit:
Inače, slažem se s tobom, da je imao Conteovu ekipu, vjerovatno bi uzeo, točnije, samo da je imao Lukakua jer jedina pozicija koja je istinski štekala je ta pozicija drugog napadača u tandemu s Lautarom. Hakan je zamjenio Eriksena 1:1. Dumfries je isto odradio drugi dio sezone vrlo dobro. Dok su prvi dio sezone to nekako pokrili on i Darmian da se toliko ne osjeti zaostatak. S druge strane, Perišić je zato odigrao sezonu level iznad nego pod Conteom, tako da je što se tiče kadra, imao više nego dovoljno dobar kadar da se titula uzme bez sekiranja. Titula se popušila na utakmicama kontra Genoe i Udinesea.

tiffoso
Postovi: 1213
Pridružen/a: 08 feb 2015, 00:47
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la tiffoso » 24 maj 2022, 00:40

Tritolone je napisao/la:
23 maj 2022, 13:48
U dosta stvari se slazem sa tobom Tiffoso ali ne kuzim ove tvoje "prebacaje". Prosle sezone si zuga na Contea i njegovu igru, kako jedva pobjedujemo jedan razlike, ekipa se povuce nakon vodstva i slicno, a sada upravo to zamjeras Inzaghiu, odnosno nemogucnost zavrsavanja utakmica kada povedes. Kako se to ne vidi pobjednicki mentalitet i snaga ako si ekipa koja je najvise u Europi ove sezone preokrenula negativnih rezultata? Pa nije Inzaghi kriv ako je De Vrij odigra kriminalnu sezonu, ni blizu prijasnjoj, ako u kljucnoj utakmici ostanes bez golmana i onda zamjena napravi ogromnu gresku koja te u konacnici kosta titule. Ova ekipa je u zadnjih 10 utakmica ostvarila 9 pobjeda i ima tu jednu zaostalu protiv Bologne gdje su kiksali, gdje je Bologna prekrsila sve protokole Serie A i onda im savez izađe u susret, da ne govorim kako su im smanjili kaznu za Medela za crveni karton 2 kola prije i koji se upravo vrati protiv nas, a za isto Bastoniu nisu izasli u susret, taj isti Bastoni upravo propusti utakmicu protiv Sassuola gdje primamo 2 gola preko njegove strane. Citav niz nesretnih okolnosti se odigrao i ispustili smo titulu iz ruke ali najmanje je tu kriv trener, slazem se da dio krivice spada na njega, ali najmanji. Isto tako sam uvjeren da je imao Conteovu ekipu da bi uzeo titulu.
Imp je napisao/la:
23 maj 2022, 11:20
Zato jer ekipa nema taj pobjednički gard. Ne grizu dovoljno. Milan je uzeo titulu isključivo jer im je ekipa imala bolji pristup utakmicama, puno više su grizli i izvukli bodove i kad nisu bili bolji na terenu. Interu je problem što mora biti duplo bolji protivnik da izvuče 3 boda, ne možeš svaku utakmicu ubiti protivnika igrom, nekad moraš dobiti i na mišiće, toga je falilo ove sezone. Bolje dobiti 3 puta po 1-0, nego 2 puta 3-0 pa onda treću utakmicu odigrali 0-0. **** sve te zabijene golove kad nam je Milan digao Scudetto pred nosom pobjedam od 1 razlike. Meni je ne osvojiti Scudetto u konkurenciji gdje je Juve žešće podbacio i Milan imao polu roster žešći neuspijeh. Sezonu spašavaju ti neki kupovi, ali tko god kaže da nije neuspjeh uzeti titulu ove godine ne zna šta priča. Dogodine će biti 50% teže.
To nije problem trenera, vec napada koji nije u stanju realizirati napravljene prilike. Osim one utakmice protiv Genoe ja se ne sjecam jedne utakmice da smo mi izgledali nemocno u napadu, ma da smo opcenito izgledali nemocno, a ta utakmica je jedna od onih u najgorem periodu kad su se sve karte bacile na LP i usred
Slazem se da je propustena prilika za 20 scudetto, i da ce iduce sezone biti jos teze, pogotovo ako Suning nastavi sa praksom od proslog ljeta. Ja opet vjerujem u Marottu i uvjeren sam da ce on izvuci najbolje od mercata.
Jesam bio kivan na Contea ali sam sve povukao, cini mi se da sam napisao post i priznao da sam u krivu po tom pitanju, i da ipak Conte je odradio vrhunski posao s obzirom da je titula bila tu.
Meni nije problem priznati gresku, naprotiv, razuvjeri me i prihvatam to.
Ono sto sam uvidio je i odbrana koja je kod Contea nekoliko nivoa iznad Inzaghijeve. Nemam nista protiv da se branis ako to znas, naprosto tako smo i tripletu uspjeli da osvojimo. Dakle, ja sam javno priznao da sam u krivu po pitanju Contea i rekao sam cini mi se da bi bilo najbolje da ostane i da osvojio koju titulu jos lige kako bi ufatili konstantu, no nazalost desilo se na ljeto sto se desilo i mi smo dobili veliko sranje.

ElPrincipe
Postovi: 481
Pridružen/a: 07 feb 2022, 20:10
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la ElPrincipe » 25 maj 2022, 15:20

Ovaj nas kinez izgleda opet ima namjeru prodavat kljucne igrace spominje se bastoni pa ce na kraju opet bit svi krivi osim kosookog sve mu j ko i prosle godine prodas dva kljucna igraca i ocekujes odbranu titule nado sam se da se to ove sezone nece desiti al izgleda da je je sve izvjesnije da opet moramo prodavat a dovodit isluzene rage i polu dokazane igrace zalosno ovo veliki klubovi ne rade

Avatar
obagol
Postovi: 963
Pridružen/a: 06 sep 2011, 18:59
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la obagol » 25 maj 2022, 18:21

Pa naravno da ce prodavati. Hoce ljudi da naprave klub koji je samoodrziv, koji posluje sa profitom. Ako nemas dovoljno profita, rezes troskove, prodajes igrace. Ali istovremeno jacas sve strukture kluba i pokusavas napraviti klub koji zaradjuje vise nego sto trosi. Zato je tu Marotta da izvuce maksimum iz mercata. Treba nam opet novi Dumfries, Calhanoglu, Onana...Ne smije nam se vise desiti Joao Mario, Dalbert, Kondogbia...

Avatar
arminz
Postovi: 5429
Pridružen/a: 31 jul 2012, 10:28
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la arminz » 25 maj 2022, 19:34

Samo sto se taj model kosi s onim sto je Zhang jucer reko, a to je da cemo bit konkurentni. Prosle godine si prodo dva kljucna igraca i evo osto si bez titule. Sad prodaj jos dva i ostat ces bez LP

Tako da moraju nac drugi nacin da klub naprave samoodrzivim, jer prodavanjem najboljih igraca svake godine past ces na na nivo kluba koji se bori za plasman u LP
We all have a past. We have ours and we're proud of it.

Avatar
obagol
Postovi: 963
Pridružen/a: 06 sep 2011, 18:59
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la obagol » 25 maj 2022, 20:06

arminz je napisao/la:
25 maj 2022, 19:34
Samo sto se taj model kosi s onim sto je Zhang jucer reko, a to je da cemo bit konkurentni. Prosle godine si prodo dva kljucna igraca i evo osto si bez titule. Sad prodaj jos dva i ostat ces bez LP

Tako da moraju nac drugi nacin da klub naprave samoodrzivim, jer prodavanjem najboljih igraca svake godine past ces na na nivo kluba koji se bori za plasman u LP
Pa bili smo konkurentni i ove sezone bez obzira na prodaju prosle sezone. Dugorocno ovo je jedini ispravan put, uz uslov da imas vrhunsku ekipu zaduzenu za sportski segment. Mi imamo Marottu i za mene je on garant da cemo sljedece sezone opet biti bolji, bez obzira sto cemo mozda prodati jednog od glavnih igraca. Prodaj ali ulazi pametno. Ja ne bih imao nista protiv da prodaju recimo Dumfriesa, da izvuku maksimum a pronaci opet nekog jeftinijeg igraca koji moze puno napredovati. Za Bastonija nisam siguran da iko razmislja o njegovoj prodaji samo zbog toga sto je Italijan i sto Marotta zeli da imamo vise Italijana u ekipi.
Mada ja vjerujem da ce se pare namaknuti kroz prodaju igraca na posudbi, prodaja De Vrija, bice par besplatnih dolazaka, kupovina Bremera, kupovina jos par igraca za rotacije, neke low-cost opcije i to je to.

Avatar
arminz
Postovi: 5429
Pridružen/a: 31 jul 2012, 10:28
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la arminz » 25 maj 2022, 20:35

obagol je napisao/la:
25 maj 2022, 20:06
arminz je napisao/la:
25 maj 2022, 19:34
Samo sto se taj model kosi s onim sto je Zhang jucer reko, a to je da cemo bit konkurentni. Prosle godine si prodo dva kljucna igraca i evo osto si bez titule. Sad prodaj jos dva i ostat ces bez LP

Tako da moraju nac drugi nacin da klub naprave samoodrzivim, jer prodavanjem najboljih igraca svake godine past ces na na nivo kluba koji se bori za plasman u LP
Pa bili smo konkurentni i ove sezone bez obzira na prodaju prosle sezone. Dugorocno ovo je jedini ispravan put, uz uslov da imas vrhunsku ekipu zaduzenu za sportski segment. Mi imamo Marottu i za mene je on garant da cemo sljedece sezone opet biti bolji, bez obzira sto cemo mozda prodati jednog od glavnih igraca. Prodaj ali ulazi pametno. Ja ne bih imao nista protiv da prodaju recimo Dumfriesa, da izvuku maksimum a pronaci opet nekog jeftinijeg igraca koji moze puno napredovati. Za Bastonija nisam siguran da iko razmislja o njegovoj prodaji samo zbog toga sto je Italijan i sto Marotta zeli da imamo vise Italijana u ekipi.
Mada ja vjerujem da ce se pare namaknuti kroz prodaju igraca na posudbi, prodaja De Vrija, bice par besplatnih dolazaka, kupovina Bremera, kupovina jos par igraca za rotacije, neke low-cost opcije i to je to.
Prodaj Bastonija i Barellu/Lautara i vise nisi konkurentan nego ces se borit za LP

I ja se nadam da ce se uspjet namaknut para prodajom DeVrija, Dumfriesa ili nekih drugih manje bitnih igraca. Za sad ne izgleda dobro, ali pred nama je pa cemo da vidimo sta su smislili
We all have a past. We have ours and we're proud of it.

Imp
Postovi: 930
Pridružen/a: 02 nov 2009, 16:41
Lokacija: tamo gdje sunce sja
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Imp » 26 maj 2022, 08:17

Kome prodati DeVrija i za koliko para, budući da mu je ostala još 1 godina ugovora? Bio je Conte zainteresiran za njega, ali izgleda da je i on prebacio fokus na Bastonia, što je i logično, mlađi, bolja sezona iza njega, lijeva noga. Bastoni je dragulj kojeg se ne smije prodavati, svaka čast onome tko ga 2017. potpisa.

Inače, ludilo je prodavati najbolje igrače i očekivati da ćeš biti konkurentan, ako želiš biti konkurentan onda zapravo zadržavaš najbolje igrače i mijenjaš one pozicije koje su ti štekale proteklu sezonu, kao npr. kvalitetan golgeter ove sezone. Kad dovodiš nedokazane igrače kao što se doveo Dumfries, nema šanse da ćeš uvijek pogoditi, mora se desiti i Dalbert da imaš 7 Moratta.

Interu bi trenutno bio najveće pojačanje novi vlasnik koji ne mora ulagati milijone kao u City i PSG, ali bar da ne prodaje najbolje igrače radi preživljavanja.

Btw. izgleda da su se u upravi predomislili i spremni su Perišiću ponuditi novi ugovor, za cifru koju je tražio, 5M +1M bonusa. Ne znam što reći, ako će i sljedeće sezone odigrati kao ove, apsolutno se isplati, budući da mu je doslovno svejedno jel igra lijevom ili desnom nogom (desna mu je kao natural), ako se proda Dumfries, vjv bi mogao krpati i desni bok ako bude štekalo, a Gosens lijevo. Samo se bojim da nakon potpisa novog ugovor ne dođe do opuštanja.

Avatar
donDondon
Postovi: 3498
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la donDondon » 26 maj 2022, 08:42

Samo da se Amri ne ide iz Rima i bit ce Roma opet konkurentna
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

ElPrincipe
Postovi: 481
Pridružen/a: 07 feb 2022, 20:10
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la ElPrincipe » 26 maj 2022, 13:08

Corriere dello Sport: GOTOVO JE!

Henrikh Mkhitaryan je praktično novi igrač Intera. Jermenski internacionalac će potpisati dvogodišnji ugovor sa Nerazzurima a zarađivaće 3.500.000E po sezoni. Uskoro slijede ljekarski pregledi...

GG3
Postovi: 2765
Pridružen/a: 30 okt 2021, 21:49
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la GG3 » 26 maj 2022, 14:42

ElPrincipe je napisao/la:
26 maj 2022, 13:08
Corriere dello Sport: GOTOVO JE!

Henrikh Mkhitaryan je praktično novi igrač Intera. Jermenski internacionalac će potpisati dvogodišnji ugovor sa Nerazzurima a zarađivaće 3.500.000E po sezoni. Uskoro slijede ljekarski pregledi...
:eh: :?
Fakijevi Power Rangersi 🥁🥁

Avatar
Mago
Postovi: 6327
Pridružen/a: 28 jan 2013, 23:41
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Mago » 26 maj 2022, 16:51

Odlično. Umjesto Vidala. A duplo i još malo manja plata. Vratiti Sensia,dovest malog Asllania i već za klasu bolje rezerve od Vidala,Vecina i Gagsia...
Ognuno ha la propria storia, noi abbiamo la nostra e ne siamo orgogliosi.

Avatar
Tritolone
Postovi: 12328
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Tritolone » 26 maj 2022, 17:53

Ovaj Aslani mi je bas bezveze, ono nista posebno igrac, radije bi Agoumea i Casadeia vidio u ekipi.

Jel moguce da ce Skriniar prihvatit i smanjenje place samo da produzi ugovor :tokralju: :tokralju: :tokralju:
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
arminz
Postovi: 5429
Pridružen/a: 31 jul 2012, 10:28
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la arminz » 26 maj 2022, 23:47

slika

Hvala za golove protiv Lazia i Tottenhama :salut:
We all have a past. We have ours and we're proud of it.

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Lillard » 27 maj 2022, 17:36

Daj mi recite koliko je realno da Inter proda Bastonia? Jer novine pisu da se prica o 60-70M, i da Conte zeli samo njega. Nema mi logike da ga prodajes pa dovodis Bremera jedino ako ne zeli novi povecani ugovor radi visine place.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
arminz
Postovi: 5429
Pridružen/a: 31 jul 2012, 10:28
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la arminz » 27 maj 2022, 18:33

Lillard je napisao/la:
27 maj 2022, 17:36
Daj mi recite koliko je realno da Inter proda Bastonia? Jer novine pisu da se prica o 60-70M, i da Conte zeli samo njega. Nema mi logike da ga prodajes pa dovodis Bremera jedino ako ne zeli novi povecani ugovor radi visine place.
Bastonija jedino mogu istjerat iz kluba
We all have a past. We have ours and we're proud of it.

Avatar
Tritolone
Postovi: 12328
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Tritolone » 27 maj 2022, 18:42

Mislim da se njega Skriniara moze samo puskom otjerati iz kluba, ljudi jasno daju do znanja da vole klub i zele ostati, a cini mi se da su takvi i Lautaro i Barella. Sad fin. situacija je takva kakva je, ocito netko treba biti prodan i trenutno je tome najblizi Bastoni ali samo zato sta jedini ima dovoljno zainteresiranog kupca. Conteov pull moze odluciti ali ako je Basto pametan **** ce ga, ionako ce vas Conte napustiti za godinu ili dvije max.

Zimus su navodno klubovi sve dogovorili za prelazak Skriniara ali ovaj je to odbio, ako situacija bude slicna siguran sam da ce Bastoni isto napraviti.
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Lillard » 27 maj 2022, 19:09

arminz je napisao/la:
27 maj 2022, 18:33
Lillard je napisao/la:
27 maj 2022, 17:36
Daj mi recite koliko je realno da Inter proda Bastonia? Jer novine pisu da se prica o 60-70M, i da Conte zeli samo njega. Nema mi logike da ga prodajes pa dovodis Bremera jedino ako ne zeli novi povecani ugovor radi visine place.
Bastonija jedino mogu istjerat iz kluba
Daj Boze :D
Drag mi je Inter, ali mislim da ce prodavat, sad koga tocno ne znam. Perisica cekamo :D
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Mago
Postovi: 6327
Pridružen/a: 28 jan 2013, 23:41
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Mago » 01 jun 2022, 21:40

Kako Lautaro igra :tokralju:

Godi mu kad je prvi špic. Idealno bi bilo upariti ga sa Dybalom koji bi bio povučeniji.

PS šta uradi Bonucciu kod drugog gola :rol: :ljepota:
Ognuno ha la propria storia, noi abbiamo la nostra e ne siamo orgogliosi.

Odgovori

Natrag na “FC Internazionale Milano”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.