FC Internazionale Milano

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Imp
Postovi: 930
Pridružen/a: 02 nov 2009, 16:41
Lokacija: tamo gdje sunce sja
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Imp » 13 dec 2021, 15:57

Ma ja osobno sam bio zadovoljan Ajaxom, bio je prolazan. I Liverpool je prolazan, ali ako nam baš potrefe 2 utakmice, realnost je, od 5 utakmica, max da jednu kontra njih pobijedimo. Jer ovaj Inter mi ne izgleda kao da zna igrati bunker i na kontre, tako da ne vjerujem da ćemo se ići braniti, a u otvorenoj igri Liverpool je sigurno jači.

Al ponavljam, i ako ne prođemo, nije kraj svijeta, ove godine je bio cilj proći grupe i to je ostvareno. Sve dalje je bonus. Serija A je trenutno top prioritet i taman kad/ako ispadnemo od Liverpoola pred nama je dio sezone gdje se kreće lomiti prvenstvno tu će trebati znati dozirati igrače i paziti se ozljeda.
obagol je napisao/la:
13 dec 2021, 15:53
Nismo mi još na tom nivou. Najbolji pokazatelj su utakmice protiv Reala. Odigraš dvije utakmice protiv njih gdje si u 3 od 4 poluvremena možda bio i bolji od njih, stvarao šanse i obje izgubiš. Nedostaje tu još individualnog kvaliteta i samopouzdanja da bi mogli računati na nešto više protiv ekipa ranga Liverpoola, Reala...
Točno to. Real nas je dobio na rutinu i individualnu kvalitetu, prije svega psihičku individualnu kvalitetu, imaju igrače koji godinama već igraju LP i bez imalo pritiska rješavaju takve utakmice dok kod nas većina tima, ako ne i cijeli (neda mi se provjeravati) prvi put igra knock-out fazu i to nije zanemariva činjenica.

tiffoso
Postovi: 1213
Pridružen/a: 08 feb 2015, 00:47
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la tiffoso » 13 dec 2021, 16:38

Imp je napisao/la:
13 dec 2021, 15:57
Ma ja osobno sam bio zadovoljan Ajaxom, bio je prolazan. I Liverpool je prolazan, ali ako nam baš potrefe 2 utakmice, realnost je, od 5 utakmica, max da jednu kontra njih pobijedimo. Jer ovaj Inter mi ne izgleda kao da zna igrati bunker i na kontre, tako da ne vjerujem da ćemo se ići braniti, a u otvorenoj igri Liverpool je sigurno jači.

Al ponavljam, i ako ne prođemo, nije kraj svijeta, ove godine je bio cilj proći grupe i to je ostvareno. Sve dalje je bonus. Serija A je trenutno top prioritet i taman kad/ako ispadnemo od Liverpoola pred nama je dio sezone gdje se kreće lomiti prvenstvno tu će trebati znati dozirati igrače i paziti se ozljeda.
obagol je napisao/la:
13 dec 2021, 15:53
Nismo mi još na tom nivou. Najbolji pokazatelj su utakmice protiv Reala. Odigraš dvije utakmice protiv njih gdje si u 3 od 4 poluvremena možda bio i bolji od njih, stvarao šanse i obje izgubiš. Nedostaje tu još individualnog kvaliteta i samopouzdanja da bi mogli računati na nešto više protiv ekipa ranga Liverpoola, Reala...
Točno to. Real nas je dobio na rutinu i individualnu kvalitetu, prije svega psihičku individualnu kvalitetu, imaju igrače koji godinama već igraju LP i bez imalo pritiska rješavaju takve utakmice dok kod nas većina tima, ako ne i cijeli (neda mi se provjeravati) prvi put igra knock-out fazu i to nije zanemariva činjenica.
Tko ne vjeruje da mozemo proci neka i ne gleda utakmicu.
Ja mislim da ako odigramo sampionski, kako dolikuje jednom sampionu, obe utakmice, onda mozemo da trazimo svoj prolaz dalje. Jesu jaci ali imamo i mi svoje adute.

Avatar
zamorano1plus8
Postovi: 1192
Pridružen/a: 12 mar 2016, 15:24
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la zamorano1plus8 » 13 dec 2021, 17:39

Nije sigurno Liverpool idealan protivnik,al opet moglo je i gore (City ili Bayern). S tim da je nastavak u februaru, salah i mane će biti nadam se umorni od afričkog kupa, plus neka povreda, eto šanse za inter :mrgreen:
"We all have a past. We have ours and we're proud of it" Ausillio
"We have a lot of mental health problems in our country" Donald Trump

Avatar
Biscione
Postovi: 4590
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Biscione » 13 dec 2021, 19:34

Tako nam i treba kad ne valja Ajax, naravno da je i Liverpool prolazan al ako iskoristimo sve svoje prilike a svi znamo kako Lautaro i Džeko vole zicer profulat nego ljeba se najest, kao da vidim da će se ponovit ista situacija kao protiv Reala da budemo bolji a da Salah/Mane iz neke poluprilike zabiju koji gol i arivederci. Dok, s druge strane, Ajax je ekipa koja igra dobar fudbal (kao i mi) i baš poput nas i oni neće iskoristit sve svoje prilike a ovi teškaši poput Liverpoola sigurno iskorišćuju i kažnjavaju sve promašaje. Jedino pozitivno je što nas ispadanje ne bi trebalo poljuljat jer smo ionako bili autsajderi iako će naravno pola forumaša i fb-aša domah pisat #inzaghiout
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
Huska
Postovi: 3152
Pridružen/a: 05 jul 2010, 13:10
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Huska » 13 dec 2021, 19:50

Samo da Broz i Barella budu zdravi, pa da vide kako se trči i pitaju imal jos :D

Uzet ceno ih na iskustvo lagano :D

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12881
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la nerkolfc » 13 dec 2021, 19:55

Huska je napisao/la:
13 dec 2021, 19:50
Samo da Broz i Barella budu zdravi, pa da vide kako se trči i pitaju imal jos :D

Uzet ceno ih na iskustvo lagano :D
Barella ima crveni? Nece igrati?
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

Avatar
arminz
Postovi: 5427
Pridružen/a: 31 jul 2012, 10:28
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la arminz » 13 dec 2021, 20:02

nerkolfc je napisao/la:
13 dec 2021, 19:55
Huska je napisao/la:
13 dec 2021, 19:50
Samo da Broz i Barella budu zdravi, pa da vide kako se trči i pitaju imal jos :D

Uzet ceno ih na iskustvo lagano :D
Barella ima crveni? Nece igrati?
Nece, vjerovatno propusta obje
We all have a past. We have ours and we're proud of it.

Avatar
Tritolone
Postovi: 12326
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Tritolone » 13 dec 2021, 20:16

Igrat ce Guerriero, taman da nekome nogu otkine i on dobije crveni :mrgreen:
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
Huska
Postovi: 3152
Pridružen/a: 05 jul 2010, 13:10
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Huska » 13 dec 2021, 20:16

Ima Vecino onda :cool: :rol:

Avatar
obagol
Postovi: 953
Pridružen/a: 06 sep 2011, 18:59
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la obagol » 14 dec 2021, 08:54

Tritolone je napisao/la:
13 dec 2021, 20:16
Igrat ce Guerriero, taman da nekome nogu otkine i on dobije crveni :mrgreen:
Po uzoru na Burdissa i Materazzija iz 2008. Dvije utakmice, dva crvena kartona u ranoj fazi utakmice i Liverpool lagano prolazi.

Avatar
Huska
Postovi: 3152
Pridružen/a: 05 jul 2010, 13:10
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Huska » 14 dec 2021, 09:57

Makni im Salaha i skup prosječnih igrača koje Klopp cini boljim...

Eto yebeni Henderson igracina ili Firmino, onaj Van Dijk je poput prosječnog talijanskog stopera, ali se u engleskoj istice kada je kod njih je onaj panj iz Uniteda Maguire ili kako vec igracina...

Imamo za klasu bolji vezni red kada su zdravi, a napad im je prednost samo za Salaha... Odbrana prosjecna na nivou Romine....

Avatar
Tritolone
Postovi: 12326
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Tritolone » 14 dec 2021, 12:16

obagol je napisao/la:
14 dec 2021, 08:54

Po uzoru na Burdissa i Materazzija iz 2008. Dvije utakmice, dva crvena kartona u ranoj fazi utakmice i Liverpool lagano prolazi.
Kakva je to epska krađa bila, Materazzi dobio 2 zuta ne zna ni on sam kako, pa u drugoj utakmici igra onaj Rivas propalica :urnebes:

Jbg Huska sada :mrgreen: ljudi su top, zadnjih godina stalno u zavrsnici LPa, finale LP, osvojena LP, level vise od nas, ali ajde potuci cemo se, pa sta bude. Steta sta nema Barelle vjerojatno u obje utakmice, valjda Vidal bude zdrav i uhvati neku formu do tada. Ja nam dajem minimalne sanse, ono 20ak %, igramo top ali mislim da jos nismo spremni za ovakve protivnike.
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
Jericho
Postovi: 5300
Pridružen/a: 27 nov 2012, 18:35
Lokacija: I can see the bottom
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Jericho » 14 dec 2021, 13:56

Zašto vjerovatno u obe utakmice? Zar se nije već trebalo saznat da je kažnjen više od jedne?
#SuningOUT

Avatar
arminz
Postovi: 5427
Pridružen/a: 31 jul 2012, 10:28
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la arminz » 14 dec 2021, 14:42

Jericho je napisao/la:
14 dec 2021, 13:56
Zašto vjerovatno u obe utakmice? Zar se nije već trebalo saznat da je kažnjen više od jedne?
Mislim da sam negdje procito da ce se 25. januara odlucit kolika ce bit suspenzija..mozda i tri utakmice
We all have a past. We have ours and we're proud of it.

Avatar
donDondon
Postovi: 3467
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la donDondon » 14 dec 2021, 15:46

bolje sto je liverpul,u slucaju neprolaska nikome nece biti krivo i nastaviti gaziti ligu
a da se ispadne od slabijeg to bi moglo sezonu prelomiti.

uostalom Dzeko ce 3 zabiti u dvije utakmice
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Avatar
Biscione
Postovi: 4590
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Biscione » 14 dec 2021, 18:27

arminz je napisao/la:
14 dec 2021, 14:42
Mislim da sam negdje procito da ce se 25. januara odlucit kolika ce bit suspenzija..mozda i tri utakmice
A svašta, ništa mu nije uradio
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

GeriOldman
Postovi: 1958
Pridružen/a: 02 feb 2019, 18:28
Lokacija: U ofisu.
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la GeriOldman » 15 dec 2021, 01:00

Huska je napisao/la:
14 dec 2021, 09:57
Makni im Salaha i skup prosječnih igrača koje Klopp cini boljim...

Eto yebeni Henderson igracina ili Firmino, onaj Van Dijk je poput prosječnog talijanskog stopera, ali se u engleskoj istice kada je kod njih je onaj panj iz Uniteda Maguire ili kako vec igracina...

Imamo za klasu bolji vezni red kada su zdravi, a napad im je prednost samo za Salaha... Odbrana prosjecna na nivou Romine....
Prestani pratit fudbal.
1921

Avatar
TheTruth34
Postovi: 2469
Pridružen/a: 01 jun 2016, 00:29
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la TheTruth34 » 15 dec 2021, 04:06

Da je Barella tu, bio bih optimista, ovako će biti teško, ali ono što je sigurno da će utakmice biti boli glava...

Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Puma » 17 dec 2021, 14:11

Utakmica u petak, pomalo cudno, ali ne smiju sebi dozvoliti luksuz da kiksaju.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
Felixians4
Postovi: 7478
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Felixians4 » 18 dec 2021, 13:30

Na desetogodišnjicu Triplete desio se Bergamo, tad se činilo da ne vredi ničemu, mada sa ove tačke gledišta deluje da je pobeda nad Atalantom (2:0) u poslednjem kolu prvenstva 2019/20 pokazala kako Inter može da bude ravnopravan takmac za Skudeto. Sezonu je završio samo bod iza Juventusa (iste noći izgubio od Rome, simobilčno najavivši pad koji će uslediti godinu kasnije), u narednoj pretrčao Seriju A, a u ovoj potvrđuje da je možda najozbiljniji kandidat za naslov.

Dugo se pričalo o Napoliju, jedno vreme je Milan bio na vrhu, Atalanta vreba šansu iz prikrajka i niko nije video Nerazure na vrhu tabele krajem prvog dela Serije A. Ovog vikenda se završava prvi deo šampionata (s tim da će pre odlaska na odmor biti odigrano još jedno kolo), a nekako ispod radara je ostao podatak da je branilac titule pred promocijo u jesenjeg prvaka. Trijumfom u Salernu (5:0) stekao je četiri boda viška u odnosu na prvog pratioca, što znači da će, ako iskoristi zicer protiv Torina u sredu ili Milan ne dobije svoja dva meča pre kraja 2021. prvi okrenuti u maratonskoj i trci koja odavno nije bila interesantnija.

Sve to u jeseni za koju su ne samo pesimisti, već i objektivni posmatrači, smatrali da će predstavljati rasulo na stadionu „Đuzepe Meaca“. Sve posle odlaska prvog strelca tima, jednog od najboljih bekova lige i trenera koji je prekinuo vladavinu Juventusa u kojoj je i sam učestvovao. Bez Romelua Lukakua, Aršafa Hakimija i Antonija Kontea kao arhitekte 11 godina čekanog uspeha – kao i bez novca, jer je to bio kamen spoticanja bivšeg šefa stručnog štaba i uprave – Nerazurima se nisu davale skoro nikakve šanse da odbrane titulu, a presek stanja pokazuje da Simone Inzagi zaslužuje veće poštovanje nego što uživa. Kako zbog rezultata, tako i stila.

Kad je nasledio Kontea, prihvatio je Inzagi rizik da mu se tim na klimavim nogama raspadne u šakama. Da sve što je gradio aktuelni strateg Totenhema bude poništeno u kratkom periodu. Pogotovo što je Juve vratio Maksa Alegrija, Žoze Murinjo i Mauricio Sari se opet obreli u Kalču, Lučano Spaleti delovao naoštreno, a Đan Pjero Gasperini odavno uspostavio precizni hijerarhiju u Bergamu. Na Simonea Inzagija se gledalo kroz prizmu čoveka koji nije bio spreman za veliki iskorak, zaboravljajući da je tokom petogodišnjeg mandata vratio Rimljane u Ligu šampiona (posle 12 godina odsustva), doneo im Kup Italije (2019) i dva pehara Superkupa (2017, 2109) pobeđujući u to vreme neprikosnoveni Juventus. Osim toga, na Olimpiku se redovno igrao dopadljiv fudbal.


Lekcije izučene u glavnom gradu Inzagi je primenio na severu države, gde je pritisak neuporedivo veći, gde bubnji u ušima bez obzira da li su preko puta Milan ili Salernitana. Za razliku od Kontea, Inzagi ne gunđa sebi u bradu, ne svađa se sa predsednikom, ne kukumavči za pojačanja, ne konfrotira se sa protivnicima ili sudijama. Njegov fokus je na igri. Kakva je, najbolje svedoči podatak da je Inter postao jesenji prvak serijom od šest pobeda, a da posle one nad Napolijem – kad je dokazao kako može da preokrene rezultat – demonstrirao umeće odbrane, slavivši na pet vezanih utakmica bez primljenog gola (Venecija 2:0, Specija 2:0, Roma 3:0, Kaljari 4:0, Salernitana 5:0). Tek treći put u istoriji Serije A velikan iz Milana je vezao pet pobeda sa nulom (prethodno uspeo 1989. i 1996) Na poslednjoj je imao i pet različitih strelaca, što precizno ukazuje da kompletan tim usvaja ideje stratega.






Antonio Konte je uz sve svoje mane van terena bio vrsan takmičar i njemu pripada deo zasluga što će Nerazuri okončati 2021. probivši granucu od 100 golova u kalendarskoj godini (103), ali deo priznanja zaslužuije i Inzagi, pokazujući da mu ekipa dobro deluje u oba pravca. Prethodni klupski rekord datirao je iz 1959. kad se Inter zaustavio tačno na 99. Sad je otišao korak dalje. Kakav je to pokazatelj Konteovog i Inzagijevog uticaja na dešavanja na terenu vidi se po podatku da se na na stotku u kalendarskoj godini čekalo 71 godinu, gradski rival Milan 1950. je izrešetao protvničke mreže 120 puta.

Sve bez Romelua Lukaku, koji se vratio u Čelsi. Sa Edinom Džekom kao njegovom zamenom. Malo ko je verovao da bi vremešni reprezentativac Bosne i Hercegovine mogao da zameni raspucanog Belgijanca, ali se novajlija iz Rome postarao da demantuje sve. Još nije kao Big Rom, ali je tu negde. Lukaku je do od avgusta do poslednjeg dana decembra 2020. postigao 15 golova, dok je Džeko trenutno na 11.

Džeko je jedan od četvorice novajlija koji skoro savršeno funkcionišu u Inzagijevom sistemu. Holanđanin Denzel Dumfris možda nije atraktivan i(li) učinkovit poput Hakimija, ali završava posao po desnom boku, dok je trener sa sobom povukao i Hoakina Koreu iz Lacija, a Argentinac delovao pristojno, iako ga muče povrede. Poslednji je Hakan Čalhanoglu, sposoban bukvalno jednim potezom da otvori utakmicu. Valja imati na umu da je Inter minulog leta, mahom i zbog nepovoljne finansijske situacije, na pomenute igrače potrošio samo 17.500.000 evra, dok je u izgradnju Konteove ekipe za dve godine uložio oko 300.000.000 evra. Antonio jeste imao snažniju konkurenciju, trebalo se boriti sa dominantnim Juventusom i Kristijanom Ronaldom, međutim, Inzagijev Inter poseduje tananu nit koja zadovoljava probirljivee ukuse. Prijemčiv je.

Ostavario je najviše pobeda (jedino Milan može da ga stigne ako u nedelju savlada Napoli na San Siru), dao najviše golova, stvorio najviše gol-šansi i ima pravo da sanja ono što nije bilo od Žozea Murinja. Da odbrani Skudeto.

Odgovori

Natrag na “FC Internazionale Milano”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.