Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Igrač utakmice?

Anketa je završila: 22 maj 2018, 17:03.

Gigi
9
47%
Buffon
10
53%
 
Ukupno glasova: 19

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 18 mar 2018, 13:41

Zamisli da protiv Spala koji se brani sa 11 igrača kriviš trener što nema neke akcije. Na kojem prostoru? Nemate pojma uopšte o čemu pričate kad kažete 'nema mehanizme'. Volio bih da mi jedan klip nađete tog mehanizma kod neke druge ekipe da vidim to čudo. Neki stvarno misle da se u nogometu uigravaju akcije kao u košarci i samo treba pogoditi jednu i zabijaš 100%. Juventus naravno ima mehanizme kojima izlazi iz odbrane, kojima širi stranu, kojima napada šesnesterac, ali oni kad uspiju to je individualizam, a kad ne ide onda trener nema pojma. Koliko se u krajnost ide ako ne igraš kao Pep ili veliki Sarri nemaš pojma, tu si samo kao pijun i igrači sve sami rade, osim ako je loš rezultat naravno, onda se pijun žrtvuje. :puke:

Ti strašni individualci koji dobijaju kredit za svaki gol inače osim Coste dva puta na cijeloj utakmici nisu uspjeli ništa napraviti. Ali trebao je trener sa klupe samo pravu akciju nacrtati i ima da lopta pleše na sitnom prostoru između 10 igrača. :facepalm:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
dinoo
Postovi: 4817
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la dinoo » 18 mar 2018, 14:23

Hajd sve,ko nam je uzeo bod,kako lose igramo,koliko malo pravih gol sansi pravimo, itd itd...sve na stranu,ali kad nam igraci ono kao pozure od 85e minute pa do kraja e to me izludjuje u 3 pm..a 85 minuta setamo,dodajemo,gledamo, "ne panicimo", doci ce gol...i onda kao pozurimo da izvedemo aut,korner i da brze dodajemo....pa onakvu ekipu stisni,al pravo stisni,krvnicki,na granici crvenog,na granici da krv propisas od sprinta, 30 minuta i zabices dva. Al ne,mi cemo polako prvih sat,pa cemo ubacit napadaca pa cemo od 85e pozurit

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 18 mar 2018, 15:07

Samo pokazatelj koliko neozbiljno su ih shvatili.

Higuain je imao dvije lopte sam samcat na ivici šesnesterca na početku drugog poluvremena koje inače puca čim ih dobije. Vidio sam ga milion puta da zabija u dalji ugao i kod nas i u Napoliju pogotovo. Sinoć je oba puta krenuo driblati onako mlako mlitavo i izgubio loptu.

Kasnije oko 80e minute slobodni za nas negdje na centru, ono samo da se sagneš po loptu i brzo izvedeš, Pjanić, Dybala i Rugani se gledaju ni jedan da krene po loptu. Što Max kaže manjak mentalne energije. Kasnije i kad su počeli brže igrati samo srljaju i vežu grešku za greškom.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Marvin » 18 mar 2018, 15:36

Napadas-stvaras prostor,svojim kretnjama i kretnjom lopte. To je posao trenera, da obuci svoje igrace kako da napadaju,tu je Max apsolutno prosjecan ili gori od toga.
Defanziva-zatvaras prostor i predvidjas protivnicke seme kretnje,tu je Max krema trenerska,iako i tom segmentu je POTPUNO failao protiv spursa.
Juventus nema nikakvu igru naprijed,individulani kvalitet je osnova.
Juventus je negledljiv. Ali trener nema veze sa time :facepalm:
Sinoc su igraci bili nazainteresovani i mogli su pobijediti da su pritisli i izasli 100% na teren. I pobijedili bi na individualni kvalitet kako u zadnje vrijeme uglavnom i pobjedjujemo. Kada izostane 100% od strane igraca bude sto je bilo jer Juventus nema ovo dole.
Stranac je napisao/la:
Marvin je napisao/la:ponavljaj uigrane napadacke seme u offline modu biti ce zaniljivije i korisnije od ovoga. Medjutim mi toga nemamo koliko bi morali imati sa obzirom na roster,ni blizu.
Bez obzira što su igrači sinoć bili tromi, bez inspiracije, bez energije... Ovo gore napisano je veći problem koji traje već dugo!

Naša napadačka filozofija se svodi na strpljenje dok protivnik ne ostavi rupu ili individualni kvalitet. Ne postoje timski mehanizmi kada je ofanziva u pitanju. Zalomi se ponekad, ali više zbog individualnog kvaliteta, a manje zato što se to uigrava i ponavlja do beskonačnosti na treninzima. Muscle memory ne postoji, to se vidi iz aviona.

Ok, ja razumijem kad igraš protiv strašno jakih napadačkih ekipa da koristiš ono u čemu si dobar, a to je disciplinovana odbrana i 90 min da se u napadu nešto uradi. Ali protiv SPALA da nisi u stanju napraviti višak naprijed, poraz. Sramota.
Upravo,SPAL! Zatvorenih ociju potpuno nezainteresovan ces barem ponavljati napadacke seme koje ucis na treningu i napravit ces jednu sansu za 95 minuta. Pricamo o SPAL-u koji se bori za opstanak. Da se brane sa 22 igraca jednu sansu ces iz ciste rutine napraviti za 95 minuta.
Ili neces,ako ti oslucujuci pojedinci failaju u pristupu,sto je bilo ocito.
Gdje sam najtanji pristao bi da me se kolje ako ih ne bi dobili da smo igrali 352 i dali im loptu. To sve govori.
Zadnja izmjena: Marvin, dana/u 18 mar 2018, 15:37, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Pogba
Postovi: 19665
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Pogba » 18 mar 2018, 15:37

Je li tekma protiv Lazia ozbiljnije shvacena ili je bila na isti princip, igrat cemo 10 km/h, a gol ce sam doci?!
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Marvin » 18 mar 2018, 15:38

Pogba je napisao/la:Je li tekma protiv Lazia ozbiljnije shvacena ili je bila na isti princip, igrat cemo 10 km/h, a gol ce sam doci?!
Retoricko pitanje :mrgreen:

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 18 mar 2018, 16:22

Marvin je napisao/la:Juventus nema nikakvu igru naprijed,individulani kvalitet je osnova.
Apsolutno milion posto netačno. Dokazano netačno.

Što je najgore ti ni sam ne znaš objasniti šta je to 'igra' koja bi zadovoljila. Svaki gol, svaka akcija je 'individualni kvalitet', svaki loš rezultat je trenerova krivica. Kad bi mi dao primjere jednog gola ili akcije koju ti smatraš odličnom, jednog 'individualizma' bio bih zahvalan.

Ta ponavljanja koja spominjete Juventus upravo i radi. Imaju dvije izražene opcije za izlazak iz odbrane(1.) zavisno od količine pritiska i dvije opcije u napadu(2.) kojom pomijeraju i napadaju odbranu.

1. Jedna je pod pritiskom - lopta ide od stopera do beka, uz aut liniju prema krilu/desnom veznom koji loptu vraća u sredinu i strana se brzo mijenja da se uhvati na spavanju odbrana koja je visoko izašla i opteretila stranu. Druga je Dybalin gol protiv Tottenhama - preskakanje sredine jakom loptom prema napadaču/Mandži na krilu koji mora zadržati loptu i opet raširiti stranu koju procijeni da je bolja opcija ili izbaciti Costu/Dybalu jedan na jedan sa njihovim čuvarom.

2. Nakon oslobađanja početnog pritiska bekovi i krila idu visoko i zavisno od situacije mijenjaju mjesta, Dybala prilazi da pravi trokut, Pjanić je safety opcija ako zagusti. Dybala MORA biti sposoban zadržati loptu, gurnuti je na krilo, promijeniti stranu. Naravno uz varijacije gdje nekad Higuain priđe umjesto Dybale, Mandžo uđe više u sredinu i ostavi 1-1 prostor Sandru na beku itd. Idealan prikaz ovog je drugi gol protiv Atalante - vrhunska promjena strane MDS-a, Dybala brzo traži Higuaina koji prilazi i ostavlja prostor Matuidiju. Situacija koja se i sinoć jako puno puta ponovila, ali Pjanić i Dybala su OČAJNO prepoznavali to i presporo mijenjali stranu. Sad u glavi imam sliku bar pet situacija u kojoj su Costa/Sandro bili sami protiv svog čuvara i ni jednom nisu dobili loptu, pogotovo zadnjih 5-10 minuta gdje je Pjanić žestoko zasrao i oklijevao i bio nesiguran u dodavanje.

Jednostavno ekipa koja 'nema nikakvu igru naprijed,individulani kvalitet je osnova' ne može biti uspješna kao Juventus sa Allegrijem. Tebi možda nije lijepo, možda je dosadno, ali plan sigurno postoji.

Također mislim da miješaš šta je ustvari 'individualizam'. To je kad se Messi i Maradona spuste sa centra do gola i zabiju, kad Dybala iz bukvalno ničeg zabije u zadnjoj sekundi protiv Lazia. Kada ekipa ciljano napada preko jedne strane/igrača je plan i prepoznavanje rupe/slabe karike, tj. taktika. Jučer se puno išlo na Costu, utakmicu prije toga jako malo dodira za njega jer je fokus bio na drugoj strani. Ta 'jednostavnost' je i jedan od načina da se sakriju mane veznog reda jer Khedira i Matuidi ne mogu ništa nego dodati prvom do sebe ili potpuno otvorenom čovjeku.

Kad mi ovako pokažeš neku situaciju i objasniš šta je to Max trebao naučiti igrače u toj situaciji kako bi je bolje iskoristili možda ozbiljno shvatim ove 'kritike'. Naravno, ovo gore nije viša matematika i nekom nije 'lijepo', ali je jasan plan za koji rezultati pokazuju da velikom većinom funkcioniše i samim tim glupost kako se ne zna šta se radi. Kad uzmeš u obzir da Max uvijek ima slabu kariku kod protivnika i forsira loptu da se to iskoristi onda dobiješ mitove samo o 'individualizmu' jer je Max valjda jedini trener koji to radi. Zato kad se Messi spusti sa centra, odigra dva dupla pasa sa Iniestom i Neymarom to je akcija za sva vremena, a u stvari samo genijalnost jednog čovjeka više nego bilo šta što se ovdje Maxu zamjera.

Ali to je valjda sve prejednostavno jer se sad pravi filozofija od svega. Pun qrac klipova gdje se obični dupli pas predstavlja kao genijalnost trenera i neki novi 'mehanizam'. A realnost je da apsolutno svaki trener mora imati savršene igrače za ulogu koju hoće - dokaz trošenje Pepa i kukanje da mu i dalje nije dosta. Zato kad De Bruyne otključa odbranu jednim potezom to je Pepov mehanizam, kad Dybala to uradi spasio guzicu Maxu. Kad to ne urade Robben i Ribery - Pep ubleha i prevara.

I ne mislim da kad Juventus ili bilo ko odigra lijepu akciju da je to trener pripremao danima na treningu, nacrtao kako će to izgledati itd. Treneri su tu da igrače stave u prave pozicije, da im daju prostor koji moraju okupirati, možda neki lični zadatak za napadati i sl. Kad igrači budu u tim pozicijama moraju znati gdje su ostali saigrači i moraju izabrati pravu opciju za dalje građenje akcije, dakle imaju slobodu da donose vlastite odluke. Neki treneri su više rigidni kao Conte npr. pa ne daju toliko slobode, neki kao Allegri daju više slobode, ali i nemaju principe kretanja kao Pep npr. nego više napadaju određenu slabost ili pojedinačnog igrača. Pep je malo više luđak za pozicioniranjem u napadu, Max više na pozicioniranje odbrane i odakle pomoć dolazi. Ovo su naravno samo par situacija i stvari koje ja kao laik primjetim, a milion je tu još situacija koje su planirane, koje krenu loše, koje uspiju, od sitnica tipa pomjeranje jednog igrača 2 metra u jednom pravcu da otvoriš prostor do komplikovanijih stvari. Ali ovdje kritika nikad nije u tom smislu da se nešto analizira i daju konkretni primjeri nego:

1. Formacija
2. Sastav
3. Ziheraštvo i individualizam
4. Rince and repeat

Zbog svega gore nabrojanog posao trenera je puno komplikovaniji od ovog koliko se pokušava pojednostaviti. Tako da sam ja završio sa ovom smiješnom 'raspravom'. Ako ćemo pričati o konkretnim stvarima, primjerima, taktici, analizi onda može. Ako ne slobodno nastavite sa već prevaziđenim mitovima. :thumbup:
Pogba je napisao/la:Je li tekma protiv Lazia ozbiljnije shvacena ili je bila na isti princip, igrat cemo 10 km/h, a gol ce sam doci?!
Tekma protiv Lazia je bila taktička bitka gdje je Max išao prvo zatvoriti prostor koji je Lazio koristio u prve dvije utakmice, a u napadu šta se uradi, tj. kalkulacija sa Tottenhamom u mislima.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Padovan
Postovi: 12632
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Padovan » 18 mar 2018, 17:28

Ma igraci su sinoc krivi 100% , ali nije to vise ni bitno, najveci problem sto smo izgubili dva boda gdje nismo trebali, i sad moras vise zapeti da bi to namirio u jacim utakmicama, a tu je i RM.... A i da smo otisli na +7 imam osjecaj i da bi Napoli veceras kiksao, jer bi ih dotuklo, ovako vracamo Napoli u igru...
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2476
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la HPCompaq » 18 mar 2018, 20:32

Večeras upirat da Napoli kiksa.Nije ne moguće.
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5361
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la VelaHavle » 18 mar 2018, 21:44

Na vrijeme se desilo.

Ekipa ce u narednoj utakmici vise jest teren.
Aljegri, out!

Avatar
dinoo
Postovi: 4817
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la dinoo » 19 mar 2018, 17:59

Od jednom protiv reala nemamo trojca cheilini,benatia,pjanic.
Jos ako dodamo caudrada i bernu, bice to zanimljivo

Avatar
Stranac
Postovi: 1465
Pridružen/a: 19 dec 2012, 01:50
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Stranac » 19 mar 2018, 19:52

Bit ce daleko od zanimljivog, pogotovo za nas juventine. :mrgreen:

Bit cemo nasamarani, osim u slucaju neke ludjacke inspiracije i vrlo loseg reala, sto je realno tesko ocekivat.

Avatar
dinoo
Postovi: 4817
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la dinoo » 19 mar 2018, 20:17

Kad sam rekao zanimljivo,nisam mislio da ce nam biti zabavno :)
Zanimljivo moze biti na vise nacina,hahaha.
Btw. Mislim da ih izbacujemo,samo da nam bekovske poziciji igraju bekovi i da HD i Costa odigraju kako znaju.

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2476
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la HPCompaq » 19 mar 2018, 20:31

Samo da se ne prepadnemo CR7 i kompanije.Imamo šanse,ako se povučemo i uđe strah,ima da nas natamburaju.Ali eto pred nama je. :kafa:
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 29 mar 2018, 19:03

Serie A - 30. kolo:

----------------------------------slika----------------------------------

--------slikaslikaslika--------

----------------------------------Mjesto: Allianz Stadium, Torino----------------------------------
----------------------------------Vrijeme: Subota, 20:45----------------------------------
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 29 mar 2018, 19:25

Cuadrado i Chiellini trenirali normalno, Sandro i Berna posebno.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12629
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Mig_Mig » 29 mar 2018, 21:57

IlCapitano je napisao/la:Cuadrado i Chiellini trenirali normalno, Sandro i Berna posebno.
Ne mogu bolje vijesti. Samo me zanima da li ce pozvat Juana za subotu? I da, navodno je Kwadwo dogovorio sa Interom 3godine 3.5mil. Neces bolje rezerve nikad.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5361
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la VelaHavle » 29 mar 2018, 22:24

To navodno meni nista ne znaci :cedevitaslimunom:
Aljegri, out!

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Marvin » 30 mar 2018, 12:00

Sta mislite kako ce Bonucci biti docekan? Kako bi ga vi docekali?
Ja licno, aplauzom.

J1897
Postovi: 3906
Pridružen/a: 15 jul 2017, 22:17
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la J1897 » 30 mar 2018, 12:31

Marvin je napisao/la:Sta mislite kako ce Bonucci biti docekan? Kako bi ga vi docekali?
Ja licno, aplauzom.
Ma da ti iskreno kazem volio bi da bude docekan kao svi ostali .netrebaju zvizduci ovo ono.. Da mi samo dobijemo to kje najvaznije. 3 boda sw moraju..

FORZA JUVENTUS
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Zaključano

Natrag na “Juventus FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.