Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Igrač utakmice?

Anketa je završila: 22 maj 2018, 17:03.

Gigi
9
47%
Buffon
10
53%
 
Ukupno glasova: 19

Avatar
coelho41
Postovi: 12473
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la coelho41 » 14 feb 2018, 00:01

Ako bi Cholo Simeone mogao da pređe preko toga da je igrao za Lazio i kada bi mu navijači Lazia oprostili, on je idealan trener za Juve i bio bi apgrejd za Juventusov način poslovanja, nije trener koji troši previše para, znao bi bolje upravljati ovim sistemom od Allegrija, uglavnom Juvetu treba promjena trenera nakon ove sezone.

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 3989
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Juventinisimo » 14 feb 2018, 00:01

Mig_Mig je napisao/la:
Juventinisimo je napisao/la:Mi smo majstori da od gotovog napravimo veresiju...nema nam ravnih u tome..najbolji smo.. :roll:

Nije mi jasno da povrijedjeni Mandza igra.. :crazy: i to dobrih 20ak minuta ako ne i vise..vidis da nam skripi u sredini i onda Sturaro ulazi.. :mrgreen: :tokralju: ..prerano je usao..evo, trebalo bi ga sada ubaciti...stadion je ispraznjen.. :mrgreen:
Asa??? po sto to ba..koji razlog?? :wtf:

Ali opet...vjerujem Allegriju..Dybala ce ih rijesiti tamo.. :thumbup:
Mislim da se Alegri fata za glavu sto nije starto sa Sturarom. On jeste ofanzivno panj ali njegova defanzivna prisutnost je od prevelikog znacaja u ovakvim utakmicama. Nadam se samo da budemo zdravi, ova spomenuta trojica i naravno od veceras Khedira i Mandzukic pa cemo vidjeti sta ce se desit. Jedino zapazanje, ne mogu da vjerujem koliko nam Dybala fali u tranziciji i izmedju linija tokom organziacije.
Nama je Matuidi prevazan igrac...Sturaro isto tako, samo radi njegove trke...nema on pojma, ali taj ce izginuti da zaustavi napad..mozemo se mi njemu smijati do sutra, ali on ubija..dosta nam je Pjanic da dirigira tempo, a dvojica moraju da "lome"..
Pjana i Khedira sami, pa nije moglo prije, nece ni sada...osjetili smo to nekoliko puta na kozi..u vecim utakmicama, naravno..
Evo i danas...odigrasmo bez "trkaca"..
Sa ovakvom postavkom ubijemo Pjanica..ubijemo krila..ubijemo i napad..yebi ga..valjda ce biti bolje..

Kad onaj Auriel dobi zuti, kontam sad ce Costa na njega konstantno da napada..on bi dobio crveni u roku od 10-15 minuta...nema sanse da ga moze zaustaviti..kad ono corak...sve pogresno.. :(

Najvise mi krivo sto je Mandza igrao onoliko povrijedjen.. :twisted: on cijelu utakmicu nije apsolutno nista pokazao..kad ne ide, ne ide...vadi ga..ljudi nas ubise u sredini..

Gigiju sam halalio gol...odbranio je jedan Kaneu u prvom..zicer...sta ces, stari se.. :mrgreen:

Koliko je ovaj Tott supalj..steta je sto to nismo iskoristili..ali hajde, brani se do iznemoglosti.. :?
Trebalo se ici po treci gol odmah nakon drugog..jos smo bili svjezi i trebali smo ih napasti barem jos 10-15 minuta...ali talijani su to...sviraj kraj..
Imamo strasnu napadacku moc..svaki puta kada smo presli centar, nesto smo stvorili..ne kontam.. :?

Mogu shvatiti da su nas oni ubili u prvom..ali ne mogu skontati da isto izadjemo u drugom..

Uz Allegrija sam 100%, ali brate dragi, tvrdoglav je k'o mazga..
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Avatar
MysticAladin
Postovi: 823
Pridružen/a: 15 maj 2015, 17:22
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la MysticAladin » 14 feb 2018, 14:00

chi3llo je napisao/la:Al ja sam ubjedjen da bi ih satrali sa 4 3 3 sa marchom mjesto mandze

To je to...oslobadjaš krilnu poziciju za igrača koji je u ono malo vremena što je proveo na krilu pravio dar-mar
I krv svoju za Bosnu moju i život svoj za Juve moj!!!

Avatar
ramiral
Postovi: 6437
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la ramiral » 14 feb 2018, 14:29

Nakon prvog poluvremena najmanje jedan igrač je morao izaći van a to je bio Mandžukić. Nisam vidio nikakvu korist od toga da imaš krilnog na poziciji veznjaka, a imaš napadača na poziciji krila koji protiv ovako dobrog protivnika ne mogu ništa uraditi.

Veza, vez i veza je opet nadjačana. Kao u finalu. Protiv Reala u polufinalu 2015 smo krv propišali i nadtrčali ih te smo zasluženo slavili. Ono sinoć je poraz trenera. Šablon koji je Pocho pročitao, te flopiranje strijelca dva gola, što treba zatvorenih očiju da pogodi. :thumbdown:

Ništa nije gotovo, može se ovo okrenuti ali se mora mnogo ozbiljnije pristupiti. Ovaj Juve je zreo za dobar remont, cijelu sezonu tu nešto fali i u jačim tekmama se ''kašlje''.
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 14 feb 2018, 22:37

Povlačenje u onakvoj mjeri je svakako bila greška (što se ispravilo u drugom poluvremenu), ali ovdje se stvarno odbijaju gledati činjenice i razložiti stvari na više faktora. Stalno jedni te isti dežurni krivci ne pomažu ni u čemu, pogotovo kad se stvari pokušaju tako pojednostaviti da nas od svega dijeli samo 'nemojte se povlačiti, napadnite'. :lolno:

1. Da, Allegri je previše povukao odbranu nazad i kasnio sa izmjenama kao i napravio pogrešne.
2. Golove nismo primili iz situacija opsade gola, što ne znači da je povlačenje bilo opravdano, ali ovo je činjenica. Higuain je prodao loptu u trenutku kad je 70% ekipe bilo van pozicije i krenulo u kontru, a onda Gigi prima jeftin gol.
3. Allegri im sigurno nije rekao da nabijaju lopte do besvijesti u situacijama gdje su Costa, Higuain ciljano dolazili po loptu da povuku kontru. U prvom poluvremenu sigurno jedno 4-5 situacija gdje Khedira, Benatia, pa i Pjanić nabijaju loptu duboko na njihovu polovicu umjesto da se smire i nešto odigraju ili odigraju najjednostavnije moguće dodavanje saigraču na 5 metara.
4. Uporedite također samo ovu večerašnju utakmicu, pa onda i ostatak velikih ekipa i koliko svaka od njih ima bukvalno najmanje 9 igrača od 11 koji su odlični tehničari i mogu primiti loptu pod pritiskom, a koliko ih mi imamo. Karakter i inteligencija je također na znatno nižem nivou. Karakter me posebno 'boli' jer je to uvijek bio DNK Juventusa, a danas skoro da nemamo takvog igrača u prvom sastavu, a da mogu nešto više sa loptom uraditi.

Ovo je fajterska ekipa koja se prvenstveno oslanja na borbenost i taktičku pripremljenost, a obje su stvari izostale sinoć. Ili je Allegri očajno skautirao Tottenham ili su igrači očajno njegov plan sproveli u djelo ili oboje, ali sinoć su njihova dva najbolja igrača dala gol i imali nenormalnu količinu prostora u svakom dodiru.

Veliki je broj stvari koje nisu funkcionisale sinoć, nemoj da se zatupljujemo sa banalnim stvarima, nije ovo nikakva viša matematika niti nikakav neizlazan ponor. Protiv Bayerna smo se dva puta vadili iz gore situacije (2:0 kod kuće i onakva predstava u gostima). Dovoljno je da Matuidi bude spreman bar sa jednom nogom i da se odigra sa višom odbranom i više agresivnosti da njihove glavne igrače i trebali bi proći bez većih problema.

Ima i druga strana gdje sam apsolutno svako povjerenje izgubio glavne i najskuplje igrače da prelome utakmicu kad treba. Valjda me razuvjere...
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 3989
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Juventinisimo » 14 feb 2018, 22:49

Uzimamo ove godine sve ba...najzasluzniji ce biti Dybala i debeli...Dybala je sada k'o zapeta puska...gladan utakmica...a debeli je poceo zabijati...jos kad se ekipa kompletira...Tott ima da unistimo tamo..nece znati sta ih je snaslo..
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Italia » 14 feb 2018, 22:56

Nisi ti kvalitetno gledao utakmicu cim toliko krivis Higuaina. Upravo taj tehnicki dio o kojem pricas, a koji se ne sastoji samo od iznalazenja potencijalne sanse vec se sastoji i od kretnje, prijema, gradjenja, prvog koraka / driblinga i tjeranja lopte dalje (u cemu je Dybala invalid kada se suoci sa visokim presingom) je Higuain radio besprijekorno. Skoro sve sanse je on povukao dalje.

Al ajde sad, mirne glave, svakako da postoje oba misljenja. I da je mogao igrati dalje kako zna, a i da mu je ovo sto je pustio na terenu ispravna odluka. Ruku na srce, ali onakvo izlijetanje i bukvalno "poklanjanje" Kejnu da suta u prazan gol, kao i poluamaterska reakcija prilikom slobodnjaka Eriksena samo i iskljucivo idu na ruku Buffonu. Osim toga, koji je posao imao ? Udarac Eriksena sa 73 metra i udaran Kejna glavom (apsoltuno direktno u Buffona). Znaci od 3 suta primili smo 2 gola. Iako su imali fiktivni presing i posjed, da je Wojo bio na klupi, kunem vam se da bi jutros osvanuli naslovi poput "Da se igralo do sutra Totenhem ne bi postigao gol Juventusu", isto onako ko sto je bila prica u tekmi protiv Barce lani. I tada je Barca mogla zabiti gol na 2:0 i potpuno okrenuti situaciju, medjutim tad je Gigi skinuo Iniesti. A sada je primio golove iz jedinih sansi.

Evo ako gledamo vecerasnju utakmicu, koliko je pametno Unai postupio ? Definitivno bolji i kvalitetniji tim izasao na teren i objektivno su ih razvalili. U zavrsnici manjak srece, ali nisu prestajali napadati. I sta im se desi ? Preglup prekrsaj za penal, gol odbitak koljenom i na kraju isto tako odbitak. Da se nakon 1:1 nije ganjao gore sa njima za gol vise, mozda bi Mbape zabio iz kontre, a mozda bi i u Pariz odnjeli vrlo povoljan rezultat.

Liga prvaka je to. Tu ce uvijek u konacnici se gledati sreca. Djaba ti perfektno izdanje ekipe ako u jednom trenutku kleknes, a protivnik srece ima. Mi je svakako nismo imali sa onim penalom i udarcima pored gola, dok gol Eriksena nije nista drugo nego poklon gol. Idemo dalje, prolazak je po meni jako realan.

I da, procitah podatak, u 155 minuta (Viola i Totham) Khedira je imao ukupno 23 pass-a i 1 tackle. Protiv toga (sa tim) se ne moze. Mogu trpiti Pjanica i njegovu slabasnost u sredini kada je u mogucnosti da kreira napade iz nicega. Ali Khediru koji nema nikakvih aman atributa, da trpimo jos kao takvog smotanog, e tu vala ne moze. Al valjda smo mi takav klub, zao nam "otjerati" igraca dok ne dodje onaj krajnji vakat za to (Caceres, Padoin, Pirlo, Barzaglie, Pepe, Licht, Asamoa itd itd)..
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la tuzlak1987 » 14 feb 2018, 23:02

Higuain u 45 minuti nije bio psihicki spreman da puca penal jer ga nacin igre koji mi preferiramo dovodi da zbog fizicke iscrpljenosti puca i mentalno na trenutke. On se previse vraca nazad i onda mora da ide naprijed sve do zavrsetka akcije, onda na zicerima zbog toga sto se potrosi u napadu nije koncentrisan, a i penal je izveo tako da uopste on u glavi nije bio spreman vec je samo zavalio loptu bez da je mislio gdje ce pucati.
Covjek je jedna nasa zahvalna mazga kakve nema niko. A najvise kritika dobija..

Avatar
Pogba
Postovi: 19678
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Pogba » 14 feb 2018, 23:08

A zašto kriviti Samia za to? Sami Khedira je u posljednjih 5 utakmica jedan od naših najboljih igrača. I šta se desi, opet, kao u finalu, prizivamo pritisak, igramo sa 2 protiv 3/4 u vezi. Mi smo izgubili bitku tamo gdje smo svi (osim haman Allegria) znali da ćemo izgubiti. Pjanić je nula u defanzivi, gledao sam malo direktne duele njega i Dembelea, kada god je poželio na najjednostavniji način ga je zaobilazio, pogledajte individualne klipove igrača Tottenhama sinoć pa vidite koliko su dobri bili. Mi nismo smjeli odstupiti od svog sistema igre. Pa znamo svi da ništa dobro nam 4-2-3-1 nije donijela, ja ne pamtim kvalitetan meč u tom sistemu (možda Torino u prvom dijelu sezone, ali i tad su dobili rano crveni).

Kako god, čak i u najjačem sastavu nam niko ne garantuje da bi nešto bolje izgledali na terenu, bili bismo oni koji pokušavaju pokvariti igru Engleza, a ne konstruisati svoju. Naravno da sa Matuidiem i Dybalom na terenu, Wojom na golu i Mandzukicem na klupi uz hrabar pristup imamo neke šanse.

Ali već postoji rezigniranost i nevjerica. Kako god završilo, opet i iznova treba kupovati, i to je svake godine tako, sve nešto malo treba, a nikako da se zahvalimo ultratridesetogodišnjacima i već od 2018/19 krenemo u ligu i Lp bez dedica, sa svježim igračima koji nisu opterećeni ničim, koji nemaju mentalne blokade u Evropi i samo žele da se dokažu. Ali jok, mi ćemo i dogodine imati Buffona, Barzaglia, Lichta, pa ćemo onda na prvi spomen kako tamo neki Sandro želi otići reći kako mi puštamo da idu oni koji žele i tako opet i iznova.

Ovdje se krivnja može podijeliti na mnogo komponenti. Gdje nam je mercato i veznjak? Hocemo li svake sezone slusati kako je ova ekipa "poco migliorabile" kao sto kaze Marotta ili ce se raditi bolje? Hoce li nam januar samo sluziti za "prilike", koje su obicno Hernanesi, Sturaroi ili cemo kada vidimo da fakat gori probati nekoga dovesti? Veznjak, bar 1, se morao dovesti, a mi smo jedva i Matuidia doveli. Sada nam trebaju plemeniti igraci, a mjesecima slusamo o novom dizelasu Canu i bidonu Cristanteu.
Zadnja izmjena: Pogba, dana/u 14 feb 2018, 23:20, ukupno mijenjano 1 put.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Italia » 14 feb 2018, 23:17

Ma ja, moj rahmetli dedo je kriv sto je Khedira jednodimenzionalni invalid i u duelu sa INIESTOM SE POVUCE I OVAJ MU UZME LOPTU !!! ZRACNI DUEL SA IGRACEM KOJI JE NIZI CCA 20 CENTIMETARA...

Nit za primiti loptu pod pritiskom;
Nit zna predriblati;
Nit zna duel uzeti;
Nit zna u defanzivi sprijeciti igraca;
Nit zna razigravati iz prve (1 kontakt sa loptom);
Nit zna slat pass ko Pjanic.

Sta ima, a da je vrijedno veznjaka u Juventusu ? Istina, ima solidan repertoar svih tih karakteristika, ali samo solidan koji ce doci do izrazaja protiv SPAL-a i Crotonea koji taktiku formiraju na tome da udvajaju Higuagina i Dybalu, a prostor ostavljaju polovnjacima poput Samija, i tad on moze ponekad zabiti jedan gol.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la tuzlak1987 » 14 feb 2018, 23:18

Pogba je napisao/la: Ali već postoji rezigniranost i nevjerica. Kako god završilo, opet i iznova treba kupovati, i to je svake godine tako, sve nešto malo treba, a nikako da se zahvalimo ultratridesetogodišnjacima i već od 2018/19 krenemo u ligu i Lp bez dedica, sa svježim igračima koji nisu opterećeni ničim, nemaju mentalne blokade u Evropi i samo žele da se dokažu. Ali jok, mi ćemo i dogodine imati Buffona, Barzaglia, Lichta, pa ćemo onda na prvi spomen kako tamo neki Sandro želi otići reći kako mi puštamo da idu oni koji žele i tako opet i iznova.
Uvijek nam je tako i bilo. Ako sa te strane gledamo onda je ovaj Tottenham na tom polju bolji posao odradio jer njima na klupi sinoc sjede Son, Lucas, Wanyama i Sissoko. Sve legitimni igraci. Kod Juventusa godinama uvijek upitan jedan-dva igraca u prvoj postavi i 3-4 na klupi. Sada je i dobro jer je kod Kapela bilo 10 igraca i kapak. Klupa nije ni postojala.

Onda protiv Bayerna u Minhenu Licht i Hernanes u prvoj, ulazi Pereyra i Sturaro. Znaci prije dvije godine ista situacija, klupe nemas, a u prvoj neko ko ne treba biti. Siguran sam da i u drugim utakmicama je isto tako bilo.
Jel mozemo docekati da imamo par legitimnih igraca sa klupe i kada nedostaje jedan dva igraca? Tesko s obzirom da se ne cisti ekipa od Lichta i Sturara vec se gleda kako Sandra prodati za 80 mil i dovedes nekog, opet udjes u sezonu kraci za 2-3 igraca.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 14 feb 2018, 23:19

tuzlak1987 je napisao/la:Higuain u 45 minuti nije bio psihicki spreman da puca penal jer ga nacin igre koji mi preferiramo dovodi da zbog fizicke iscrpljenosti puca i mentalno na trenutke. On se previse vraca nazad i onda mora da ide naprijed sve do zavrsetka akcije, onda na zicerima zbog toga sto se potrosi u napadu nije koncentrisan, a i penal je izveo tako da uopste on u glavi nije bio spreman vec je samo zavalio loptu bez da je mislio gdje ce pucati.
Covjek je jedna nasa zahvalna mazga kakve nema niko. A najvise kritika dobija..
Koliko mi je samo muka od ovog izgovora/mita. Moderni vrhunski napadač, pa i igrač na bilo kojoj poziciji MORA trčati kao lud, imati odličnu kontrolu lopte i dodavanje pod pritiskom/duže od najbližeg saigrača. Kane je sinoć ultra mega giga primjer kako napadač može sve raditi. Lewandowski, Cavani, De Bruyne, Suarez, Mbappe, Eriksen, da ne nabrajam dalje, sve kompletniji od kompletnijeg igrača koji radi sve što treba na bilo kojem dijelu terena.

Ne znam zašto se pretvaramo da je ovo njemu problem samo otkad je u Juventusu. Apsolutno na svakom nivou, u svakoj ekipi, u svakom stilu igre i količine zadataka koju ima on je bio fail kad najviše treba. Uvijek bio i ostat će choker.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la tuzlak1987 » 14 feb 2018, 23:26

IlCapitano je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Higuain u 45 minuti nije bio psihicki spreman da puca penal jer ga nacin igre koji mi preferiramo dovodi da zbog fizicke iscrpljenosti puca i mentalno na trenutke. On se previse vraca nazad i onda mora da ide naprijed sve do zavrsetka akcije, onda na zicerima zbog toga sto se potrosi u napadu nije koncentrisan, a i penal je izveo tako da uopste on u glavi nije bio spreman vec je samo zavalio loptu bez da je mislio gdje ce pucati.
Covjek je jedna nasa zahvalna mazga kakve nema niko. A najvise kritika dobija..
Koliko mi je samo muka od ovog izgovora/mita. Moderni vrhunski napadač, pa i igrač na bilo kojoj poziciji MORA trčati kao lud, imati odličnu kontrolu lopte i dodavanje pod pritiskom/duže od najbližeg saigrača. Kane je sinoć ultra mega giga primjer kako napadač može sve raditi. Lewandowski, Cavani, De Bruyne, Suarez, Mbappe, Eriksen, da ne nabrajam dalje, sve kompletniji od kompletnijeg igrača koji radi sve što treba na bilo kojem dijelu terena.

Ne znam zašto se pretvaramo da je ovo njemu problem samo otkad je u Juventusu. Apsolutno na svakom nivou, u svakoj ekipi, u svakom stilu igre i količine zadataka koju ima on je bio fail kad najviše treba. Uvijek bio i ostat će choker.
Ma ja imam utisak da je svaki njegov kilometar u Juventusu krvaviji od kilometra koji je imao u Napoliju, a i od ovih drugih napadaca. Mbappe pola utakmice u ovoj postavci PSG-a stoji na polovini Reala, Kane igra na nasoj polovini citavu utakmicu. A Higuain za razliku od njih kod nas jedina pokretacka snaga, igrac koji mora doci na pola terena te pokupiti neke nicije lopte koje nasi random ispucaju pa zadrzati loptu dok oni odluce da krenu naprijed i uz to sve pokusati da ostane na nogama jer ga vec okruze 2-3 igraca. A onda ako se uspije osloboditi lopte opet mora da trci prema golu jer je on prakticki jedina meta koju Juventus ima u ovakvim utakmicama. Realno ako gledamo sinoc je svaku loptu on morao da povuce, da nema tih duela koje on dobije na sredini terena pa prebaci nekom loptu mi ne bi imali akcije.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 14 feb 2018, 23:29

Osjećaj je jedna stvar, ali umor se lahko primjeti. Šutevi ili su slabi ili totalno neprecizni. Penal od strane napadača, svom snagom po sredini gola i to onako seljački opaljeno je čisti odraz nemoći i nemanja pojma gdje da puca jer je i prvi penal loše opucao i Lloris ga pročitao.

A to za kretanje se apsolutno slažem. Kao ekipa generalno se presporo i jako slabo krećemo i idemo u tranziciju.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Italia » 14 feb 2018, 23:49

Kad je Vidal rokao onakve penale iz sve snage i pogadjao (tu i tamo je znao fulit) onda je bio majstor i primjer kako se izvodi penal. Reakcija Llorisa (refleks ruke koji je bio u istom trenutku kada je lopta udarila u precku) govori o tome kakav je sut bio. Nema golmana koji bi to skinuo da je islo milimetar dole. Al hajd
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 14 feb 2018, 23:56

Vidal nikad onakav penal nije opucao. Jaki udarci da, ali isto precizni i plasirani u ugao.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Pogba
Postovi: 19678
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Pogba » 15 feb 2018, 00:14

Italia je napisao/la:Kad je Vidal rokao onakve penale iz sve snage i pogadjao (tu i tamo je znao fulit) onda je bio majstor i primjer kako se izvodi penal. Reakcija Llorisa (refleks ruke koji je bio u istom trenutku kada je lopta udarila u precku) govori o tome kakav je sut bio. Nema golmana koji bi to skinuo da je islo milimetar dole. Al hajd
Vidal je promasio 2-3 penala i zabio bar 15. Higuain ne zna izvesti penal, rang Dzeke u tom segmentu, i prvi je bio bara-bara, a u drugom se ukenjao. Nisam pogledao snimak, ali mislim da mu je Costa trazio loptu kod drugog i da je odmahnuo.

Lloris je ostao po sredini tako da gol nije mogao biti nikako.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 3989
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Juventinisimo » 15 feb 2018, 03:51

A ko to od nasih zna pucati penale?? Niti jedan.. :mrgreen:...moguce da im je Gigi nabio komplekse na treninzima..
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Kompromis » 15 feb 2018, 08:36

Ha ha ha i dalje se omalozava higuain... čovjek je valjda jedini igrao na terenu... ostalo je bilo mentalno patuljasto... sve sto je juventus uradio ofanzivno na ovoj utakmici, mimo penala, uradio je higuain... sve je on napravio svojim potezima... kad je promasio sam je uzeo loptu sa centra, gurnuo mandzi ili kome vec i ovaj mu nabio, nakon toga par pasova sa miretom... sansa bernardeschia je takva da je higuain sam driblinzima i kontrolom lopte od lijeve strane sesnaesterca dosao skoro do desne i dodao berni lopte...
Pogledajte malo utakmicu objektivnim ocima... za 2 klase je uradio vise od svakog na terenu... i to ne samo u juventusu... da se buffon nije obrukao tottenham do prekosutra ne bi dao drugi gol... jer po njega nisu ni isli za razliku od prvog poluvremena kad su se svojski trudili da dadnu gol...

Dakle ubjedljivo najbolji igrac na terenu, i ubjedljivo najmanji flop je pipita... zapravo moze se reci da je ova utakmica bila djl (drustvo jednog lica) jer su ostali bili nesposobni za nesto...

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12643
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Mig_Mig » 15 feb 2018, 09:37

IlCapitano je napisao/la:Osjećaj je jedna stvar, ali umor se lahko primjeti. Šutevi ili su slabi ili totalno neprecizni. Penal od strane napadača, svom snagom po sredini gola i to onako seljački opaljeno je čisti odraz nemoći i nemanja pojma gdje da puca jer je i prvi penal loše opucao i Lloris ga pročitao.

A to za kretanje se apsolutno slažem. Kao ekipa generalno se presporo i jako slabo krećemo i idemo u tranziciju.
Loris ga je procitao jer ga je cekao, te nije imao sanse da odbrani. Kod drugog penala ista stvar samo je Gonzalo promjenio i opalio onako bez razmisljanja po sredini, da je isto sutao zabio bi lagano.Nama je zadnjij 25godina najveci problem penal,penali u ovoj ekipi lakse nam je zabit slobodnjak sa 20vec penal.
Max Allegri 300 💪💪💪

Zaključano

Natrag na “Juventus FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.