Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Igrač utakmice?

Anketa je završila: 22 maj 2018, 17:03.

Gigi
9
47%
Buffon
10
53%
 
Ukupno glasova: 19

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: RE: Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Italia » 07 avg 2017, 23:47

dinoo je napisao/la:
Italia je napisao/la:Stura je prosle godine sazrio, ove ce da pokida u vezi. Nedavno je napunio 24 godine, ni Radja nije bio nista bolji u njegovim godinama, a isti su tip. Stefano je buducnost i capitano futuro :cool:
Je li stvarno vjeruješ u ovo? Ili se nadaš, želiš...
Normalno da vjerujem. Ako svojim ocima ne mozes vidjeti, ima par finih analiza o njegovom uticaju, pogotovo markiranju prostora. Stura to radi sa perfekcijom. Defanzivno je strasno dobar i rijetko kada je bilo situacija da ga njegovi igraci vozaju/pobjegnu mu. Fizicki prejak, iako nije visok, uzima duele protiv daleko jacih (cak mislim da je imao i par duela protiv N'Zonzija, koji je daleko veci). Al jedino sto je operisan od fudbala :mrgreen: Mada nije on toliko ni operisan koliko je tu uticaj straha i neiskustva. U fudbalu postoje dva tipa igraca, tip Sturara/Pjanica koji ce se postepeno i lagano isticati, kao i Lemina/Pogba koji ce prvom prilikom krenuti da pokazuju sve sto znaju, ma po koju cijenu. Ni Marcha do 24-e godine nije bio neki aman kvalitet, vise neki solidni i "kompletni" veznjak koji ima sve, a haman nista nema. Al malo po malo i izgradio se u fantasticnog igraca. Steta povrede, jer ono su bile njegove godine.

Ne kazem da ce biti svjetska klasa niti, ne mora biti. To je neki moj osjecaj kako bi se moglo odigrati. Mislim, nisi bio genijalac ako si prije par godina rekao da ce Pogba biti svjetska klasa. To se vidjelo njegovim prvim dodirom. Zanimljivije (i hrabrije) je pratiti nekog slabijeg i manje talentovanijeg igraca i vidjeti kakav ce biti njegov razvoj karijere. Pratiti njegovu karijeru kroz sitne detalje.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
dinoo
Postovi: 4883
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la dinoo » 08 avg 2017, 08:48

Sturaro je 93' godište i samo ta činjenica je za sada dovoljno da se previše ne kritikuje i otpisuje momak.
ALi meni je u tvom postu zaista zapalo za oko da je to budućnost naša i budući kapiten. Ni Marchisio nije to dočekao (mislim čojk ima sreću kao i mi svi da živi u vrijeme alexa i gigia :D ) a čisto sumnjam da će sturaro.
Stavljati ga u rečenicu sa Naingolanom mi je opet zapalo za oko. Ako stručnjaci kažu da je to to, onda ću se lahko složiti,, ja bih se u guzicu nogom udarao da on bude 60% ovog majmuna belgijskog...
A Marchisio i sa 14 i sa 24 i sa 34 zna sa loptom što sturaro ne može ni na PS-u. itd itd

Mislim, da se razumijemo, uopšte ne ulazimo u neku raspravu i slično ali me baš zaintrigira teza da je taj igrač sposoban to sve što ti napisa, jer bi nam tako nekakav razvoj legao ko budali šamar. Ali najozbiljnije, u vrijeme kada coutinho vrijedi 100 miliona ojra baš bi nas posralo dobro da nam stefano sturaro postane novi marchisio ili nainggolan kojeg jednostavno očigledno ne možeš naći na tržištu. Evo već treću godinu pokušavamo da riješimo tu poziciju,da oslobodimo malo staklene noge marche, khedire,pjane...

Avatar
Pogba
Postovi: 19795
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Pogba » 08 avg 2017, 08:50

Sturaro je drvo.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la BuffonGigi » 08 avg 2017, 12:34

@Italia ti si takav kontras i toliko volis da se junacis nekim komentarima da je to vise komicno. Cuj Radja nije bio nesto s 24 godine, samo ako ga ti nisi gledao i ako je igrao u malom klubu on odmah "nije nesto"? Stvarno su ovi komentari postali potresni u najmanju ruku.

Ne omalovazavam Sturara niposto, cak mislim da bolje igra fudbal nego sto je to pokazao u ovo utakmica kod nas, ali on da dostigne neki maksimum u karijeri treba mu kontinuitet, neki klub koji ce trpiti njegove greske. To kod nas nece dobiti vjerovatno nikad. Sve u svemu ako odu Rincon i Lemina, nemam nista protiv da ostane za nekih 10-ak utakmica u sezoni.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

gojzerica
Postovi: 5171
Pridružen/a: 12 avg 2012, 21:46
Lokacija: zadnje sjedište moga auta
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la gojzerica » 08 avg 2017, 12:50

Pogba je napisao/la:Sturaro je drvo.
Jel bolji Marrone

hulehule
Postovi: 331
Pridružen/a: 03 jul 2015, 17:50
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la hulehule » 08 avg 2017, 12:56

gojzerica je napisao/la:
Pogba je napisao/la:Sturaro je drvo.
Jel bolji Marrone
Bolji je Manuele Blasi

gojzerica
Postovi: 5171
Pridružen/a: 12 avg 2012, 21:46
Lokacija: zadnje sjedište moga auta
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la gojzerica » 08 avg 2017, 13:05

A Michele Pazienza?

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Marvin » 08 avg 2017, 14:54

Pogba je napisao/la:Sturaro je drvo.
slika :mrgreen:

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Italia » 08 avg 2017, 23:08

A cuj druze, nije to ni toliko kontra, to je ono sta mislis/osjecas. Nikad nisam volio te "znalce" koji govore samo i iskljucivo ocigledne stvari tipa Coman ce biti zvijer, Pogba ce ubrzo biti najbolji igrac svijeta. Mislim, prvo sto su te stvari itekako ocigledne i to mi je vise prica za penzionera kojima je vrhunac informisanosti o sportu onaj sportski blok posle dnevnika. To mi je pocelo smetati u vrijeme Giovinca. Covjece, na sav glas se samo prica o Sebi i nikom drugom, a ja, kontras po prirodi, sam normalno forsirao Marchisija. I eto, svjedoci smo kako se na kraju stvari razvise.

Istina, nisam Radju gledao svakog vikenda dok je igrao u Kaljariju. Sumnjam da je iko od nas ovdje ga gledao vise od 4-5 puta godisnje, al hajd. Al ono sto sam ja tada gledao (u tim godinama) nije bilo toliko AMAN ocaravajuce. Prosto, njegova pozicija je takva da tek vremenom njegov kvalitet moze izaci na djelo. A i taj kvalitet tek se treba pospjesiti nekim efektivnim ucinkom (golovima/asistencijama) sto je pokazao u Romi. Al opet kazem, nije ni Stura TOLIKO ocajan koliko se predstavlja jer je prosto jedan od "losijih" u ovom sistemu, a sto je jos gore za njega, nije poput Lemine da ponekad nekim potezom impresionira. Nije dostigao ni priblizan potencijal kakav bi trebao da ima, sto je shvatljivo, sto zbog neiskustva, sto zbog tog straha (ja sam daleko blize toj tezi da je njega strah, nego da je on za nesto nesposoban). Ali ko zeli da primjeti malo siru perspektivu i ko to zeli/moze da shvata, itekako moze vidjeti brojne prednosti koje Sturaro nudi. Ja sam to najbolje vidio prije 2 godine, kada smo ocajno igrali na pocetku sezone. Vezni red nam bio presmijesan, presing na igrace (bez Vidala) ravan nuli. Uletio je Stura 2 mjeseca da igra redovnije, nasa igra je dobila potpuno novu dimenziju. Ne zbog njega NJEGA, sto je umjetnik, vec sto moze rasteretiti dosta ostale igrace. Suprotan primjer njemu je Diego (kojeg sam kritikovo na sav glas). Svi ljudi vide njegove fine poteze, tu i tamo neki dribling, ono na prvi pogled simpatican igrac. Ali koliko je taj covjek kostao nas (prvenstveno promjena formacije), pa onda ubijanje Giovinca, pa sve je moralo ici preko njega, kretnja po terenu nikakva, a uz sve to, ucinak mu bio minimalan. Vise je to stvar "simpatija" i nametnutog misljenja, nego realnosti. Pa hajmo realno, ima li ovdje ijedan juventino da u drustvu Ruganija ne predstavlja kao novog Cannavara ? :mrgreen: Vrlo tesko. Svi ga predstavljamo kao neku buducu zvijezdu, prisjecamo se partija iz Empolija. Medjutim, sta je to Rugani u ovom Juventusu uradio? Pa realno, vrlo malo. Premalo za ono kakvim ga mi oslovljavamo. Imamo odbranu gdje su dvojica u dobrim 30-tim godinama i Bonuccija koji je bio kikser, a Rugani nit moze igrat pored njih, a i kada dobije priliku to je veoma veoma tanko. Stvar simpatija, isto kao i Martin Caceres. Svi ga volimo ko brata rodjenog jer je rijetko vidjen borac bio, ali covjek je u ovom drugom mandatu bio ocajan - ocajan.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12686
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Mig_Mig » 08 avg 2017, 23:39

Marvin je napisao/la:
Pogba je napisao/la:Sturaro je drvo.
slika :mrgreen:
Samo je stvar kako gledas. Momak suti i radi.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 09 avg 2017, 00:27

Talijanski Superkup:

----------------------------------slika----------------------------------

--------slikaslikaslika--------

----------------------------------Mjesto: Stadio Olimpico, Rim----------------------------------
----------------------------------Vrijeme: Nedjelja, 20:45----------------------------------
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
dinoo
Postovi: 4883
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la dinoo » 10 avg 2017, 08:48

Kažu da je dilema Rugani/Barzagli.
A nama je krucijalno da Rugani postane Bonnuci 2.0 a ne 0.5 jer u suprotnom nas čeka naglo gubljenje kose u narednih 10-ak mjeseci , mislim Barza je ZID ali zid koji stari i nije više tako čvrst.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 12 avg 2017, 22:55

Juventus (4-2-3-1): Buffon; De Sciglio, Benatia, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic; Cuadrado, Dybala, Mandzukic; Higuain.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Pogba
Postovi: 19795
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Pogba » 12 avg 2017, 23:01

Znači nervirat ćemo se rano i prizivati u igru pojačanja koja smo doveli da bi to i bili - prva postava. :mrgreen:
Očekivano ipak od Maxa iako je Costa morao početi pored izgubljenog Cuadrada, kako zadnja 2 mjeseca prošle sezone tako i ovim pripremama.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la BuffonGigi » 12 avg 2017, 23:06

VIse je Cuadrado pokazao na pripremama od Coste.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la VelaHavle » 12 avg 2017, 23:12

Samo da uzmemo trofej.
Aljegri, out!

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12686
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Mig_Mig » 12 avg 2017, 23:32

VelaHavle je napisao/la:Samo da uzmemo trofej.
Kao bitan trofej? Bitnije je da ostanemo zdravi.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la VelaHavle » 13 avg 2017, 11:23

Mig_Mig je napisao/la:
VelaHavle je napisao/la:Samo da uzmemo trofej.
Kao bitan trofej? Bitnije je da ostanemo zdravi.
Normalno da jest, sto ne bi bio :damn:
Aljegri, out!

J1897
Postovi: 3940
Pridružen/a: 15 jul 2017, 22:17
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la J1897 » 13 avg 2017, 12:29

Trofej je trofej kakav god da je ali samo pametno veceras i nebi trebalo biti problema..
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

musla
Postovi: 623
Pridružen/a: 01 avg 2013, 17:29
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la musla » 13 avg 2017, 19:50

slika
Nije mi jasno zašto ovo radi Max, opet sa 3 stopera, čovjek od 36 god na beku, Rugani vječna zamjena... Za novopridošle je očekivano da ne igraju, obično presjede na klupi neko vrijeme.

Zaključano

Natrag na “Juventus FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.